|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 15:30:23   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh


saj sem te zastopila, ampak se bere, kot sem prej napisalauser posted image


V funkcionalno pismenost se ne bom spuščala......user posted image




obračaj kakor hočeš, lahko bi napisala, da se nisi odločila za drugega, ker ga nisi želela.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 15:58:52   
zaspancek1
Kerensa, mene pa tu nekaj zanima. user posted image   Pišeš (v drugi temi sicer), da si že prejela novo odločbo o otroškem dodatku. A ni tako, da so prvi na vrsti tisti, ki prejemajo še kakšne druge socialne transferje, konkretno DSP? Sicer je tu še štipendija, ampak kolikor vem iz pogovora s sodelavci, še nihče (pa so večina iz LJ) ni dobil nove odločbe. Je tako ali se motim?

Drugače pa ukrep res ne predvideva krajšanja porodniške, pač pa znižanje nadomestila za nego in varstvo otroka (ki pa bo res marsikoga prisilila, da bo, če bo imel varstvo, šel prej v službo). Govorjenje, da za noben denar ne bi šel prej delat je zato meni precej neodgovorno. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Doma pač ostane tisti, ki ima nižjo plačo.

Doma ostane tisti, ki želi ostati doma. Ne glede na višino plače. Prav tako gre delati tisti, ki želi iti delat, ne glede na višino plače.

Vse je stvar dogovora med staršema.


Se strinjam, da je to stvar dogovora med staršema. Kot ti nisi koristila porodniške, sem jo jaz obakrat delila z mojim dragim. Ja, najbrž nihče iz altruizma, pač pa zato, ker je to bilo finančno najugodneje. In tako, kot si ti sedaj prostovoljno nezaposlena, hkrati pa koristiš številne druge ugodnosti, ki jih (zaenkrat še) omogoča država (OD in še nekaj), bi druge takoj ukinila oz. zmanjšala, pa je meni malo tako user posted image   Četudi pri nas porodniške zelo verjetno ne bomo več koristili, ne vem, zakaj bi se morali iti staršem (ne samo mamam, saj so večinoma tu tudi očetje, a ne user posted image ) neprijazno državo. Ja, vem, država je v k...., ampak po drugi strani pa se še vedno porablja denar za druge manj pomembne stvari, za katere tudi približno ne moreš reči, da bo to kaj prispevalo k okrevanju gospodarstva ali drugim lepim željam.

Eh ja, gre res vse v smer, ki ga je opisala že Frodo. user posted image Še bolj žalostno pa je to,da se tega nekatere, ki so vam te priborjene pravice (ne boste verjele, marsikatera in tudi marsikateri se je moral še kako namatrat, da imamo danes (še) to) nekaj tako nepomembnega (večinoma, ker jih itak ne boste več koristile), da bi jih takoj odpravile. user posted image   Ma, vem, živel oportunizem, egoizem in privoščljivost....


(odgovor članu sandra28)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:06:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh


obračaj kakor hočeš, lahko bi napisala, da se nisi odločila za drugega, ker ga nisi želela.


Lahko bi.....kar sem že vsaj ene 10 krat na RR tudi zapisala.....user posted image

Ker pa sem govorila v kontekstu aktualnih razmer, katerim je posevečena tudi ta tema in ne gre toliko za mojo individualno percepcijo eden otrok ali dva otroka, sem odgovorila kakor pač sem......user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:38:35   
ronja
Lilijana, nihče ne pravi, da se bo nekdo odločil za še enega otroka zato, ker je država naklonjena družini ali pa da nekdo, ki si strašansko želi imet otroka, da ga ne bo imel zato, ker ne bo več 100% porodniške. Pravimo samo, da tisti, ki so recimo na meji, si ga zelo želijo, vendar se bojijo financ prva leta, ko so vsi otroci v vrtcu (če so skup), tisti se bo lažje odločil za, če bo izračunal, da bo šlo. Nihče se ne bo odločil za otroka zaradi OD (ok, mogoče je kje kak frik, ampak to res ni pravilo), lahko pa komu OD pomeni ravno tisti nekaj, da si zaupa, da mu bo uspelo tudi lepo preživet vse otroke, ki si jih želi.
Na naši temi (jan) jih je par reklo, da če bi razmišljale o še enem, bi si zdaj premislile. Sama sicer tudi ne nameravam imet več otrok, sicer zaradi drugega razloga (hudičeve nosečnosti) in sem prepričana, da če bi se odločila, bi jih že nekak preživela, ampak recimo se zdaj v primeru, da ne bi imela takih zdravstvenih težav, veliko lažje odločila za še 1 otroka ob današnji zakonodaji kot ob tem, kar zdaj predlagajo - pač pogledaš, ali jih lahko lepo preživiš ali ne. In nisem edina, veliiiiko ljudi cinca, ali bi še enega, ali ne - sploh za recimo 3., 4. ali 5. otroka.

Kdo ostane doma, je stvar dogovora med staršema, vendar pa večina doječih mamic ostane doma, ker je to bolj enostavno za vse.

Se popolnoma strinjam s frodico, da imajo vsi ti ukrepi en in edini cilj: prisilit ženske, da bodo "prostovoljno" ostale doma z otroki in bile spet finančno odvisne od moških. Jupi, 17. stoletje...
Želim si pač, da bi moji hčerki in sin imeli enake ali boljše možnosti za ustvarjanje družine kot jo imamo mi in tega, kar je dobro, en bi spreminjala, saj je slabega dovolj za poštimat.

Četudi pri nas porodniške zelo verjetno ne bomo več koristili, ne vem, zakaj bi se morali iti staršem (ne samo mamam, saj so večinoma tu tudi očetje, a ne user posted image ) neprijazno državo. Ja, vem, država je v k...., ampak po drugi strani pa se še vedno porablja denar za druge manj pomembne stvari, za katere tudi približno ne moreš reči, da bo to kaj prispevalo k okrevanju gospodarstva ali drugim lepim željam.

podpis.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:47:41   
Paštetka
Ronja, žal se lahko strinjam samo s tvojim 2. Odstavkom.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:47:44   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

Ne  gre  se  kdo  želi  delat  kdo  ne...punce  so  že  napisale,da raje  preživijo 12m  z  svojim  malčkom in  ga  vidijo  rasti,  kot  pa iti  delat in  zaradi  ene  službe  zgubiti  možnost  da  so  z  svojimi  otroki.Kot  praviš  vsak  ima  svoje  mnenje  kapo  dol, da  si  pri  starosti  otroka  ki  je  imel  3  tedne  šla  nazaj  delat...jaz  vem,  da  nebi..moj  prvi  sonček  je  imel  3,5m take  krče,  da  si  nepredstavljam  sebe  v  službi  in  z  mislimi  doma....Pol  se  sprašujem  zakaj  so  se  naše  mame in  babice  borile  za  našo  porodniško  verjetno  jim  ni  bilo  lahko...user posted image



Meni je mama rekla, da se niso s srpom in koso borile.....kar spremenili so od danes na jutri zakonodajo......pri meni je bila doma tri mesece (ali 2, ne vem več), pri bratu, ki pa je tri leta mlajši pa že nekaj mesecev (mogoče celo leto).....

Tako da ni treba zganjati pri tej zadevi nekih mučenikov iz naših staršev, ker se nobeden ni lačen, žejen in v zaporu boril za pravice, ki jih danes z veseljem koristimo.......



A  pol  se  moramo  veselit,  da  gremo  na  slabše  ne  razumem ???

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:51:32   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: sandra28


jaz  sem  proti  temu, da  se uvede  znižanje  in  krajšanje  porodniške!!!




misliš, da te bo kdo vprašal, če si za ali proti?user posted image


Ne  nebo... sam  sem  povedala  svoje  mnenje...cinizem  pa  lahko  prišparaš

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:52:29   
Paštetka
Včasih moramo narediti korak nazaj, da lahko gremo potem spet naprej. Lahko tudi takole: naša žrtev, da bo kaj ostalo še za naše otroke. Torej, da ne bodo naši otroci ostali brez nadomestil.
Je pa res, da je potrebno najprej tajkune zrihtati. Čeprav so ti vsepovsod....user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 28.3.2012 16:53:44 >

(odgovor članu sandra28)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:55:59   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

Ne  gre  se  kdo  želi  delat  kdo  ne...punce  so  že  napisale,da raje  preživijo 12m  z  svojim  malčkom in  ga  vidijo  rasti,  kot  pa iti  delat in  zaradi  ene  službe  zgubiti  možnost  da  so  z  svojimi  otroki.Kot  praviš  vsak  ima  svoje  mnenje  kapo  dol, da  si  pri  starosti  otroka  ki  je  imel  3  tedne  šla  nazaj  delat...jaz  vem,  da  nebi..moj  prvi  sonček  je  imel  3,5m take  krče,  da  si  nepredstavljam  sebe  v  službi  in  z  mislimi  doma....Pol  se  sprašujem  zakaj  so  se  naše  mame in  babice  borile  za  našo  porodniško  verjetno  jim  ni  bilo  lahko...user posted image



Meni je mama rekla, da se niso s srpom in koso borile.....kar spremenili so od danes na jutri zakonodajo......pri meni je bila doma tri mesece (ali 2, ne vem več), pri bratu, ki pa je tri leta mlajši pa že nekaj mesecev (mogoče celo leto).....

Tako da ni treba zganjati pri tej zadevi nekih mučenikov iz naših staršev, ker se nobeden ni lačen, žejen in v zaporu boril za pravice, ki jih danes z veseljem koristimo.......



A  pol  se  moramo  veselit,  da  gremo  na  slabše  ne  razumem ???


ja očitno user posted image

mah glejte, sej nima smisla, če smo mi /starši tisti, ki nas bo celotna zadeva najbolj lopnila po glavi tko navdušeni nad tem, potem je itak škoda vseh besed. Mene moti, ker nas ne bodo prikrajšali pri eni stvari ampak na veliko področjih. Pa še zlo elegantno nas bodo nategnil, ker porodniško bomo lahko imele celo leto, samo vedno manj bomo dobile zanjo, tko da ne bo imel država nobenih težav z odpiranjem novih skupin za mlajše v vrtcih, tiste, ki ne boste imele dovolj denarja za preživetje boste morale lepo čimprej nazaj delat, otroci se naj vam pa sami čuvajo, res super.

(odgovor članu sandra28)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 16:59:49   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: nusi


IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

Ne  gre  se  kdo  želi  delat  kdo  ne...punce  so  že  napisale,da raje  preživijo 12m  z  svojim  malčkom in  ga  vidijo  rasti,  kot  pa iti  delat in  zaradi  ene  službe  zgubiti  možnost  da  so  z  svojimi  otroki.Kot  praviš  vsak  ima  svoje  mnenje  kapo  dol, da  si  pri  starosti  otroka  ki  je  imel  3  tedne  šla  nazaj  delat...jaz  vem,  da  nebi..moj  prvi  sonček  je  imel  3,5m take  krče,  da  si  nepredstavljam  sebe  v  službi  in  z  mislimi  doma....Pol  se  sprašujem  zakaj  so  se  naše  mame in  babice  borile  za  našo  porodniško  verjetno  jim  ni  bilo  lahko...user posted image



Meni je mama rekla, da se niso s srpom in koso borile.....kar spremenili so od danes na jutri zakonodajo......pri meni je bila doma tri mesece (ali 2, ne vem več), pri bratu, ki pa je tri leta mlajši pa že nekaj mesecev (mogoče celo leto).....

Tako da ni treba zganjati pri tej zadevi nekih mučenikov iz naših staršev, ker se nobeden ni lačen, žejen in v zaporu boril za pravice, ki jih danes z veseljem koristimo.......



A  pol  se  moramo  veselit,  da  gremo  na  slabše  ne  razumem ???


ja očitno user posted image

mah glejte, sej nima smisla, če smo mi /starši tisti, ki nas bo celotna zadeva najbolj lopnila po glavi tko navdušeni nad tem, potem je itak škoda vseh besed. Mene moti, ker nas ne bodo prikrajšali pri eni stvari ampak na veliko področjih. Pa še zlo elegantno nas bodo nategnil, ker porodniško bomo lahko imele celo leto, samo vedno manj bomo dobile zanjo, tko da ne bo imel država nobenih težav z odpiranjem novih skupin za mlajše v vrtcih, tiste, ki ne boste imele dovolj denarja za preživetje boste morale lepo čimprej nazaj delat, otroci se naj vam pa sami čuvajo, res super.



user posted image   kateri  je  to  namenjeno???

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 17:25:34   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28


user posted image   kateri  je  to  namenjeno???


Razen tistega" očitno user posted image " nobeni od vaju, samo tko lepo ste se "dajali" med sabo, vsaka na svoje bregu in ponazarjali točno tisto kar sem napisala - dokler bo staršem (vsaj nekaterim) vse to krčenje pravic ok, na žalost ne moreš pričakovati, da bo kaj bolje oz. v našem primeru vsaj isto kot je bilo doslej.

(odgovor članu sandra28)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 17:29:58   
ronja
Paštetka, socialne pravice se ne vrnejo nikoli same od sebe. Plače grejo spet gor, ko se gospodarstvo zalaufa, pravice pa ko jih ukineš, jih ni več. Zato sem proti. In tile koraki nazaj... če bi bilo res tako slabo, da bi nas lahko glih samo še znižanje porodniških rešilo, potem bi bile porodniške še najmanjši problem. Vendar ni tako, navsezadnje je tale vlada razlagala, kako ni treba plač zmenjševatuser posted image , pa kako se pokojninski sistem ne bo zrušil in ni treba nobenih sprememb - zdaj se jim zdi pa nujno v otroške pravice zarezatuser posted image ...
Tu ni problem samo v denarju, je malo širši in ga je frodica lepo razložila. Psihični pritisk na mamo, ki odda zelo malega nebogljenega otroka v varstvo, je enostavno za večino prevelik in verjamem, da se bo to poznalo. Da ne govorim o stiskah otrok - ne, ni isto,l ali je otrok s staršem ali v varstvu.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 19:20:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Se popolnoma strinjam s frodico, da imajo vsi ti ukrepi en in edini cilj: prisilit ženske, da bodo "prostovoljno" ostale doma z otroki in bile spet finančno odvisne od moških. Jupi, 17. stoletje...
Želim si pač, da bi moji hčerki in sin imeli enake ali boljše možnosti za ustvarjanje družine kot jo imamo mi in tega, kar je dobro, en bi spreminjala, saj je slabega dovolj za poštimat.




Zmanjšanje porodniške s 100 % na 90 % in zadnje 3 mesece na 80 % bo prisililo ženske, da bodo ostale doma.....?

Ukinitev otroških dodatkov za dva najvišja razreda (v zadnjem razredu je OD na mesec 18 EUR) bo prisilil ženske, da bo ostala doma.....?

Oprostitev plačila vrtca za drugega in več otrok bo prisililo ženske, da bodo ostale doma? Koliko žensk je pred letom 2008 ostalo doma, ko so plačevale za vse otroke v vrtcu?

Jaz sem te spremembe že čakale pri Pahorjevi vladi....ker so jih imeli pripravljene, vendar so, kot vsaka vlada do sedaj, kupovali socialni mir......in potrebno jih je izvesti....

Navajeni smo bili na socialno državo....preveč smo se zanašali na socialo......in premalo nase.....

In zame osebno je večja priklenitev ženske za štedilnik in v "prostovoljno" ostajanje doma ter finačna odvisnost od moškega ter vrnitev stoletja nazaj (če sem tudi jaz teatralnauser posted image ), uvedba polovičnega delavnika....ker ženska, ki želi biti uspešna v službi, ki si želi kariero, želi biti povsem neodvisna od moškega, si kljub vsej ljubezni do otroka, ne more privoščiti, da nekaj let dela 4 ure na dan......in na žalost tudi 4 ali 5 otrok, ter uspešna kariera ne gre z roko v roki......nekje peša, obstajajo izjeme, ki so bolj izjema kot pravilo, vendar te ne delajo 4 ure na dan......

In dajte, nehajte s tem, da nimate možnosti za ustvarjanje družine.......

Ko bo v naših glavah dozorela misel, da si za ustvarjanje družine moramo v prvi vrsti sami ustvariti možnosti in da nam država zgolj pomaga pri tem bo tudi precej lažje.....

Se pa strinjam, da tisti, ki so večino prihodkov do sedaj imeli iz socialnih transferjev, da se pa tistim slabo piše.......vendar, dolgoročno ne vzdrži ta računica, da bi nekdo celo življenje dosegal več kot 50 % svojih prihodkov zgolj s socialnimi transferji.......


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 19:35:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Paštetka, socialne pravice se ne vrnejo nikoli same od sebe. Plače grejo spet gor, ko se gospodarstvo zalaufa, pravice pa ko jih ukineš, jih ni več. Zato sem proti. In tile koraki nazaj... če bi bilo res tako slabo, da bi nas lahko glih samo še znižanje porodniških rešilo, potem bi bile porodniške še najmanjši problem. Vendar ni tako, navsezadnje je tale vlada razlagala, kako ni treba plač zmenjševatuser posted image , pa kako se pokojninski sistem ne bo zrušil in ni treba nobenih sprememb - zdaj se jim zdi pa nujno v otroške pravice zarezatuser posted image ...



Pravica do brezplačnega vrtca je bila dodeljena politično, pred volitvami....brez kakršnih koli izračunov in vplivov na proračun.....in tako se zdaj ta pravica vzame.....ni bila dodeljena zato, ker bi g. Janšu bilo mar za slovenske matere, ampak je to socialno pravico podelil zgolj zato, da zmaga.....

Ja, ta vlada je minirala vse ukrepe prejšnje vlade....tudi večina na RR forumih je bila proti malemu delu, proti pokojninski reformi.....tako kot je zdaj proti tem spremembah.....a istočasno pa isti, ki so vedno proti, govorijo, kako so potrebne spremembe.....pa kakšne spremembe.....? Take, da se za nas ne bi nič spremenilo, pa bi vseeno bile spremembe......user posted image Vsi vemo, da je potrebno javno porabo oz. javne izdatke znižati......pa malo si no poglejte, kaj predstavlja največji delež javnih izdatkov......in vam bo takoj jasno, da se ne more zniževati pri pisarniškem materialu, avtih in malicah v parlamentu....ampak so to lahko le plače v javnem sektorju, pokojnine, zdravstvo in sociala....ker so to največji izdatki......

Psihični pritisk na mamo, ki odda zelo malega nebogljenega otroka v varstvo, je enostavno za večino prevelik in verjamem, da se bo to poznalo. Da ne govorim o stiskah otrok - ne, ni isto,l ali je otrok s staršem ali v varstvu.


Daj, ne boj teatralna....zaradi 90 % izplačila porodniške ne bodo matere oddajale nebogljenega otroka v varstvu in jim zaradi tega ne bo izkrvavelo srce.....

Jaz in vsi iz moje generacije potemtakem potrebujemo celo hordo vilinskega svetovanja, da nas spravijo k sebi, ker so nas od 3 meseca naprej pazile babice.....



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 20:21:17   
mika
Paštetka, socialne pravice se ne vrnejo nikoli same od sebe. Plače grejo spet gor, ko se gospodarstvo zalaufa, pravice pa ko jih ukineš, jih ni več. Zato sem proti.


tO JE bistvo vsega. Žal pa redko kdo razume.

Varčevati začenjajo na najšibkejših. Toliko koliko bi privarčevali s predlaganimi ukrepi zapravijo na nerealiziranih projektih. A se bo pri tem kaj spremenilo? Nič. Država potrebuje te varčevalne ukrepe samo zato, da pri *sebi* ne rabi varčevati.

Gospodarskega stanja ne morejo vzpodbudit s tem, da kao varčujejo. Treba je tudi nekaj vložit. Ampak ne, oni bi samo želi, sejali pa ne bi.

V vseh teh letih niso naredili popolnoma nič...aja dokapitalizirali so banke. Te, ki so celotno kolobocijo začele.

Paštetka, ko slišim besedo tajkun, mi se obrne želodec. Ti, ki so tako imenovani s strani medijev, so samo maskote ljudi v politiki. Pa sej imajo vsi podjetja in v politiko gredo samo zato, da jih lahko suportirajo. Zakaj je tako teško uredit plačilno disciplino? Zato, ker NJIM tako ustreza. Zakaj se ne uredi študentsko delo? Zato, ker njim tako ustreza.
Zakaj začnejo propadat podjetja, ko stranka, ki so jo financirala izgubi položaj v vladi ali parlamentu?
Primer Preventa.....financiral je LDS za časa Drnovška in cvetel. Pokupoval vsa gradbena podjetja (razen enega, pa še za tega je lagal, da so večinski lastniki) v MB, ne vem koliko po Sloveniji in še nekje v Braziliji. Nekatere direktorje so Preventovi varnostniki dobesedno odnesli oz. odvlekli iz podjetij. In ko Rop ni zmagal na parlamentarnih volitvah, je začel drvet navzdol. Nekdanji lastniki teh podjetij so povečini odkupili lastniške deleže nazaj .Ko se je pa začela kriza, je šel med prvimi v stečaj. Če bi LDS bil še vedno tako močen, kot je bil v Drnovškovih časih, bi živel še naprej.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 20:21:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Kerensa, mene pa tu nekaj zanima. user posted image   Pišeš (v drugi temi sicer), da si že prejela novo odločbo o otroškem dodatku. A ni tako, da so prvi na vrsti tisti, ki prejemajo še kakšne druge socialne transferje, konkretno DSP? Sicer je tu še štipendija, ampak kolikor vem iz pogovora s sodelavci, še nihče (pa so večina iz LJ) ni dobil nove odločbe. Je tako ali se motim?

Kakor je bilo javno povedano, imajo prednost pri izdelavi odločb najprej DSP, potem pa otroški dodatki - drži. Koliko odločb so v moji občini dejansko že izdali (in koliko % je to od vseh prejetih), ne vem. Jaz osebno sem vlogo za OD oddala lansko leto in odločbo dobila konec februarja '12 - ali je to prehitro, glede na kogarkoli drugega, ne vem. Vem pa, da je po mojem mnenju od oddaje vloge do izdaje odločbe trajalo predolgo. Štipendije ne prejemam, ker nisem v nobenem izobraževalnem procesu in ker sem prestara zanjo, DSP pa tudi ne, ker ima moj g. Mož previsoko plačo. Prejemam pa še preživnino za svojega Pubertetnika, ja (glede na prebrano po Internetu je nekoliko višja od povprečja).
In tako, kot si ti sedaj prostovoljno nezaposlena, hkrati pa koristiš številne druge ugodnosti, ki jih (zaenkrat še) omogoča država (OD in še nekaj), bi druge takoj ukinila oz. zmanjšala, pa je meni malo tako user posted image  

Prejemam OD za svoja dva potomca in to ne najvišjega. Imam delno (nikakor ne v celoti) regresirano kosilo za potomca v šoli (pa še to po lanskoletnem sklepu, ko je bila plača mojega g. Moža za skoraj polovico nižja, kakor je sedaj) in, če me spomin na vara, 1/3 malice, ki menda pripada vsem (če se motim, me, prosim, popravi). Drži, da sem prostovoljno nezaposlena, me pa zelo zanima, katere številne druge ugodnosti, kakor navajaš, še koristim. V bistvu me zanima, katere bi, glede na višino plače mojega g. Moža, sploh lahko dobila. Verjemi, da si jih bom šla takoj uredit, če mi zaupaš, kaj mi pripada.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 20:50:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Meni je mama rekla, da se niso s srpom in koso borile.....kar spremenili so od danes na jutri zakonodajo......pri meni je bila doma tri mesece (ali 2, ne vem več), pri bratu, ki pa je tri leta mlajši pa že nekaj mesecev (mogoče celo leto).....

Tako da ni treba zganjati pri tej zadevi nekih mučenikov iz naših staršev, ker se nobeden ni lačen, žejen in v zaporu boril za pravice, ki jih danes z veseljem koristimo.......


Boriti se za pravice je mogoce tudi drugace, ne zgolj s fizicnimi prijemi.
Verjamem, da je tvoja mama obcutila spremembo zakonodaje tako, kot je povedala. Z druge strani so bile zenske, ki so veliko delale in naredile na tem podrocju. Resda se takrat o tem ni toliko pisalo in ni bilo vse v obliki medijskega cirkusa ter sokantnih novic... vendar so se zenske borile. Z argumenti, strokovno... Tudi AFZ je imel pri tem svojo vlogico - kdo bi si mislil, mar ne...
Vem pa zato, ker je moja mama bila ena tistih zensk, ki je kar nekaj dela opravila, da se je spremenila zakonodaja...
Z druge strani je tudi druzbena klima bila bolj naklonjena delavki in zenski. Zal, danes temu ni tako.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 20:52:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: sandra28


jaz  sem  proti  temu, da  se uvede  znižanje  in  krajšanje  porodniške!!!




misliš, da te bo kdo vprašal, če si za ali proti?user posted image


Veliki pomp, zbujanje strahu, na koncu pa bomo rpesrecni ker bodo skrajsali zgolj za dva meseca in znizali zgolj za 20%. ustvarjanje psihoze - disertacija aktualne oblasti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 20:53:19   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh


Zveni kot se ne bi za drugega odločila zato, da ne obremenjuješ države.


Ali pa tako, da sem se za otroka odločila, ker sem ga zgolj želela imeti.....ne glede na to, kar mi država ponuja zanj......user posted image

Podpis, če dovoliš.



Tocno tako. Ne cakas , da ti drzava omogoca prezivlanjke otroka.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 20:57:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: sandra28


jaz  sem  proti  temu, da  se uvede  znižanje  in  krajšanje  porodniške!!!




misliš, da te bo kdo vprašal, če si za ali proti?user posted image


Ne  nebo... sam  sem  povedala  svoje  mnenje...cinizem  pa  lahko  prišparaš



Ko bi zenske poznale svojo moc, bi marsikaj lahko rekle in marsikaj bi se upostevalo. Pa ce bi zenske pametno uporabile svojo moc, bi jih se kako sprasevali. Samo vrag, ko se vedno najdejo izdajalska kukavicja jajca...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sandra28)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 21:03:33   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Včasih moramo narediti korak nazaj, da lahko gremo potem spet naprej. Lahko tudi takole: naša žrtev, da bo kaj ostalo še za naše otroke. Torej, da ne bodo naši otroci ostali brez nadomestil.
Je pa res, da je potrebno najprej tajkune zrihtati. Čeprav so ti vsepovsod....user posted image


Jezna sem. Zelo sem jezna.
Govorimo o ukinjanju pravic. Pravic starsev, da so s svojimi otroci v prvem letu njihovega rojstva. za njih ni denarja.... Jezi pa me, da je veliko tistih ( pa se sama prvi hip), ki se kar strinjajo, da je treba sparati. SDeveda je treba, samo zakaj hudica bi ena mamica morala delati namesto skrbi za otroka, a istocasno bi duhovnikom ( katere koli vere) placevali prispevke in dajali placo za.. posredovanje pri vsevisnjem (morda tudi posredovanjem pri necednih poslih in prikrivcanju pedofilije) ?????
Placevali bi zasebno solo, da se lahko verniki zjutraj pomolijo? Pa naj pred solo zavijejo v cerkev. Placevali bi.... Vse to bi placevali, pa se unicili bi tisti dragoceni cas z otrokom, da bi lahko placali popa, ki nam bo trobil kako pomembna je druzina za otroka...
Ne samo, da sem jezna... Vse swkupaj se mi prav gabi. In vse te poteze te spekulativne vlade, ki niti ni legalno izvoljena in vso to menazerijo, ki nam maze oci in nas definitivno zlorablja... me silijo na bruhanje in puscajo neprijetno kovinski okus v ustih....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 21:12:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zmanjšanje porodniške s 100 % na 90 % in zadnje 3 mesece na 80 % bo prisililo ženske, da bodo ostale doma.....?


Ne, vendar sparanje na zenskah in novorejncih se ni potrebno. So druga podrocja, ki bi IMO morala biti prej "obslesana".

Ukinitev otroških dodatkov za dva najvišja razreda (v zadnjem razredu je OD na mesec 18 EUR) bo prisilil ženske, da bo ostala doma.....?


Ne, vendar sparanje na zenskah in novorejncih se ni potrebno. So druga podrocja, ki bi IMO morala biti prej "obslesana".

Oprostitev plačila vrtca za drugega in več otrok bo prisililo ženske, da bodo ostale doma? Koliko žensk je pred letom 2008 ostalo doma, ko so plačevale za vse otroke v vrtcu?


Ne, vendar sparanje na zenskah in novorejncih se ni potrebno. So druga podrocja, ki bi IMO morala biti prej "obslesana".

Jaz sem te spremembe že čakale pri Pahorjevi vladi....ker so jih imeli pripravljene, vendar so, kot vsaka vlada do sedaj, kupovali socialni mir......in potrebno jih je izvesti....


So druga podrocja, ki bi IMO morala biti prej "obslesana".

Navajeni smo bili na socialno državo....preveč smo se zanašali na socialo......in premalo nase.....


Ne znasam se na drzavo. MOti me pa vseeno, da imamo za RKC (in nihce niti ne buksne, da bi tam kaj malho zategnil), a nimamo za mamice. Ne gre se za porodnisko, ne gre se za denar, gre se za pravico kot tako in za generalni polozaj zenske ter starsa - kje se ga na druzbeni prioritetni lestvici postavi. Trenutno je mlada mamica postavljena dalec pod katerim koli duhovnikom - za njo in novorojencka ni, za duhovnike se vedno je - vsega in se prevec.

In zame osebno je večja priklenitev ženske za štedilnik in v "prostovoljno" ostajanje doma ter finačna odvisnost od moškega ter vrnitev stoletja nazaj (če sem tudi jaz teatralnauser posted image ), uvedba polovičnega delavnika....ker ženska, ki želi biti uspešna v službi, ki si želi kariero, želi biti povsem neodvisna od moškega, si kljub vsej ljubezni do otroka, ne more privoščiti, da nekaj let dela 4 ure na dan......in na žalost tudi 4 ali 5 otrok, ter uspešna kariera ne gre z roko v roki......nekje peša, obstajajo izjeme, ki so bolj izjema kot pravilo, vendar te ne delajo 4 ure na dan......


So zenske, ki uzivajo biti gospodinje. te nikoli ne bodo odsle nazaj v sluzbo. So zenske, ki niso ambiciozne in ki delajo na povsem nezahtevnih delovnih mestih, ter jim cisto lepo znese, da delajo po 4 ure - na tekocem traku npr. Zakaj bi pa morale vse zenske, ki gredo v sluzbo biti karieristke?




< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 28.3.2012 21:26:03 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 21:21:39   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pravica do brezplačnega vrtca je bila dodeljena politično, pred volitvami....brez kakršnih koli izračunov in vplivov na proračun.....in tako se zdaj ta pravica vzame.....ni bila dodeljena zato, ker bi g. Janšu bilo mar za slovenske matere, ampak je to socialno pravico podelil zgolj zato, da zmaga.....


In zdaj bodo vsi tiho, namesto da pustijo, da se na tej zanki obesi, kar pritice tistemu, ki manipulira in zlorablja lastni narod na tovrsten nacin.

Ja, ta vlada je minirala vse ukrepe prejšnje vlade....tudi večina na RR forumih je bila proti malemu delu, proti pokojninski reformi.....tako kot je zdaj proti tem spremembah.....a istočasno pa isti, ki so vedno proti, govorijo, kako so potrebne spremembe.....pa kakšne spremembe.....? Take, da se za nas ne bi nič spremenilo, pa bi vseeno bile spremembe......user posted image Vsi vemo, da je potrebno javno porabo oz. javne izdatke znižati......pa malo si no poglejte, kaj predstavlja največji delež javnih izdatkov......in vam bo takoj jasno, da se ne more zniževati pri pisarniškem materialu, avtih in malicah v parlamentu....ampak so to lahko le plače v javnem sektorju, pokojnine, zdravstvo in sociala....ker so to največji izdatki......


Ce bi cerkev pospravili v privatno sfero in ce bi cerkev ( po nemskem modelu)n zivela od prispevkov in cerkvenega davka... bi se lahko zelo, zelo zelo veliko prisparalo. Bi vsaj spostovali ustavno odredbo, da je cerkev locena od drzave.

Daj, ne boj teatralna....zaradi 90 % izplačila porodniške ne bodo matere oddajale nebogljenega otroka v varstvu in jim zaradi tega ne bo izkrvavelo srce.....


Ne bo. Ampak, zakaj pa bi? Je res porodniski dopust , glede na vse lajnanje o druzini, torocih, toplem gnezdecu okoli referenduma tako zlagano in ali res nimamo kje sparati in je zgolj to podrocje ostalo?

Jaz in vsi iz moje generacije potemtakem potrebujemo celo hordo vilinskega svetovanja, da nas spravijo k sebi, ker so nas od 3 meseca naprej pazile babice.....


Jaz sem pristala v vrtcu s 3 meseci starosti. Pri treh tednih so me ze hranili z govejo juhco... ampak ce je bilo tako zame, ni nujno, da je tako za vse druge. Mojega oceta so v soli ucitelji tepli s sibo. Menis, da ne bo nic hudega, ce danes znova vpeljemo to prakso? Ce ne potrebujemo celo hordo vilinskega vsetovanja ker smo ziveli v ( za nekatere) super groznem in unicujocem socializmu , ga lahko spet uvedemo? Gremo nazaj v Jugoslavijo??? Saj nam ni bilo tako slabo, da ne bi lahko bilo slabse... Torej, ni zadrzkov.... user posted image






_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 21:29:39   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ko bi zenske poznale svojo moc, bi marsikaj lahko rekle in marsikaj bi se upostevalo. Pa ce bi zenske pametno uporabile svojo moc, bi jih se kako sprasevali. Samo vrag, ko se vedno najdejo izdajalska kukavicja jajca...





Tole me je zdaj zaintrigiralo. govori ženska, govori...kaj nam je činiti..?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Krajša porodniška?
28.3.2012 22:10:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Boriti se za pravice je mogoce tudi drugace, ne zgolj s fizicnimi prijemi.
Verjamem, da je tvoja mama obcutila spremembo zakonodaje tako, kot je povedala. Z druge strani so bile zenske, ki so veliko delale in naredile na tem podrocju. Resda se takrat o tem ni toliko pisalo in ni bilo vse v obliki medijskega cirkusa ter sokantnih novic... vendar so se zenske borile. Z argumenti, strokovno... Tudi AFZ je imel pri tem svojo vlogico - kdo bi si mislil, mar ne...
Vem pa zato, ker je moja mama bila ena tistih zensk, ki je kar nekaj dela opravila, da se je spremenila zakonodaja...
Z druge strani je tudi druzbena klima bila bolj naklonjena delavki in zenski. Zal, danes temu ni tako.


Tako, kot so občutili spremembo zakonodaje leta 2008, ko so uvedli brezplačne vrtce za drugega otroka.....zakaj so jih že uvedli.....? Smo se ženske borile zato in je Janševa vlada to uvedla zaradi "borbe" žensk....ali pa jo je vodil ne tako plemenit motiv.....

Tako, kot bi občutila spremembo jaz ali ti, če bi danes uvedli porodniško do tretjega leta otrokove starosti.....ker itak je najboljše, da je otrok do tretjega leta v domačem varstvu, obkrožen z ljubeznijo in ne v vrtcu s tujimi ljudmi.....


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?