|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 18:27:59   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Povsem na kratko receno... ( nisem tudi vsega brala), zdi se mi, da so ti ukrepi usmerjeni v tradicionaliziranje druzbe - zenske prisiliti, da prostovoljno ostanejo doma, da prostovoljno postanejo ekonomsko odvisne od moskih pripadnikov druzine ter jim s tem (po njihovi lastni volji) onemogociti neke druge moznosti izbire, kot posledico ekonomske odvisnosti.
Ni samo en ukrep s taksnimi tendencami, je kar skupek. Tudi zadnji referendum kjer se je vztrajalo, da otrok ima pravico do matere in oceta ter nesprejemanje netradicionalnih oblik druzin samo po sebi vodi v naslednji logicni korak - prepoved locitve, da bi v skrbi za otroka le-temu zagotovili njegove pravice, da ima oceta in mamo - kreganja ne bo, ker ekonomsko odvisna zenska nima kaj prevec izbire.... Bo pac tiho in bo ubogala....






Bi se kar strinjala s tem. Samo v odebeljenem razmišljam malo drugače, morda pa tudi to...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 20:57:04   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Povsem na kratko receno... ( nisem tudi vsega brala), zdi se mi, da so ti ukrepi usmerjeni v tradicionaliziranje druzbe - zenske prisiliti, da prostovoljno ostanejo doma, da prostovoljno postanejo ekonomsko odvisne od moskih pripadnikov druzine ter jim s tem (po njihovi lastni volji) onemogociti neke druge moznosti izbire, kot posledico ekonomske odvisnosti.
Ni samo en ukrep s taksnimi tendencami, je kar skupek. Tudi zadnji referendum kjer se je vztrajalo, da otrok ima pravico do matere in oceta ter nesprejemanje netradicionalnih oblik druzin samo po sebi vodi v naslednji logicni korak - prepoved locitve, da bi v skrbi za otroka le-temu zagotovili njegove pravice, da ima oceta in mamo - kreganja ne bo, ker ekonomsko odvisna zenska nima kaj prevec izbire.... Bo pac tiho in bo ubogala....






Bi se kar strinjala s tem. Samo v odebeljenem razmišljam malo drugače, morda pa tudi to...



Kako razmisljas?
BTW: to ni moje stalisce niti je meni karkoli od napisanega logicno, je pa logika kot jo vidim pri dolocenih skupinah, ki so zadnje referendum sprozile. Edino tako IMO lahko res zagotovijo otroku pravico do matere in oceta, da mater in oceta "odresijo" pravice do svobodne izbire partnerja.
BTW2: Neporocene zenske, ne bi smele imeti otroke, zato bi se otrok le-tem odvzel in dodelil patu, ki nima otrok ali ima otroke ter je tudi porocen, da zagotovijo in oceta in mater otroku.

Verjemi RKC bi uzivala.... mi bi pa bili kot v casovnem stroju - nazaj v 17 stoletje....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 9:33:36   
jabka
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Temo zasledujem že nekaj časa in sem naravnost osupla, kako nekatere mamice....ne politiki, ne samski moški ali ženske....mamice razmišljate...Trebuncljanje v smislu....že moja mama je dala mene in brata pri 3, 6,...mesecih v varstvo, vrtec....je naravnost grozljivo...Otrok pri 3 mesecih je vendar še čisto nebogljen...pri šestih pa le malo bolje...To, da so skozi to šle družine v preteklosti...vaši očetje in matere...še ne pomeni, da je to vredu, sprejemljivo...normalno! Tudi drugo svetovno vojno so dali skozi, pa redukcije elektrike, pa vozili so se izmenično glede na soda in liha števila na registracijskih....pa to vseeno ni bilo višek uživancije....takrat so prekleto trpeli...vsi preprosto ljudje . in še danes se na te zadeve niti najmanj z veseljem ne spomnejo in nihče danes čez mnoga leta ne vidi v teh ukrepih in dogodkih nič dobrega.
Ko sem začela delati v vrtcu, sem delala z ramo ob rami s starejšo pomočnico, ki je bila v vrtcu še v času, ko so bile jasli od 6. meseca naprej...Po njenih besedah je bila to grozljivka prve vrste....Nabasane igralnice s posteljicami na gatre, otroci velikokrat v takem stanju da ni za govoriti (pobruhani, pokakani, umazani...skratka reveži)...Dva para rok pač nista bila dovolj , da bi celo gručo dojenčkov ustrezno negovala, skrbela zanje in jim nudila vsaj pol tega kar tako majcen otrok potrebuje. Vsaka mamica namreč sama ve koliko dela je z enim ali dvema tako majhnima otročkoma....sedaj si pa predstavljajte celo skupino (12) otrok in dva človeka....Ta pomočnica mi je tudi povedala, da je kar nekajkrat zadnji trenutek otroka rešila, ko se je v spanju pobruhal in bi se ji skoraj zadušil...pa vročinski krči, ko so jih v banjici ohlajale, da so mamice prišle po njih in jih spravile k zdravniku...da ne govorimo o tem, kako so bili toliko stari malčki obsojeni na to, da so več ur čepeli za ograjico svoje posteljice , ker seveda pri tej starosti še niso stabilno sedeli, kaj šele hodili....Škoda razmišljati, ker ti gredi lasje po konci...
Grozljivo je , da nekatere sploh pomislite na to....grozljivo, da se vam zdi to sprejemljivo...oz. vam je pri vsem tem sporen le delovni čas vrtca....že res, da so se s tem že ubadale družine v preteklosti....vendar ali ste mogoče pomislile na to, da če bi bilo to tako luštno in sprejemljivo, nikoli ne bi uvedli sedanje 12 mesečne porodniške.... Škoda, da se na primerih iz preteklosti tako malo naučimo....takratni starši...prevsem mamice, so se krepko borili z to kar imamo danes mi....
Sama sem rasla gor v teh časih...večino zgodnjega otroštva me je spravljala gor babica....mož ni imel te sreče....Ne bom pozabila taščine bridkosti, ko je pravila, da je prišla ponj po službi v vrtec, ko je bil star 8 mesecev...Ves smrkav, objokan in pokakan je tiščal rokice skozi ograjico in čakal kdaj ga bo kdo vzel ven...rekla je, da je zdržala le en mesec....potem je ostala doma...Pred njo je bila zelo prespektivna kariera, pa psihično ni zdržala pritiska, ker je imela ves čas v mislih to, kako njen otrok trpi med njenim delovnim časom ...v službo se je vrnila šele čez več let, med tem časom pa so bili prisiljeni shajati s tastovo plačo, ki si jo je garaško prislužil tako, da je čez teden delal v tujini in se domov vračal le za vikende....
Tole je le ena zgodba od mnogih iz tistih časov....časov, ki se vam zdijo sprejemljivi, kar vredu, otrokom in družinam prijazni...
Če se bo vlada tega resnično lotila na tak način je to največji kriminal....in če se vam bo to zdelo sprejemljivo in se boste s tem kar lepo strinjali...je zame ena velika žalost....


za omenjene predloge (zmanjšanje nadomestila, krajša porodnišlka) so tiste, ki že imajo otroke.


< Sporočilo je popravil jabka -- 27.3.2012 9:35:36 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 10:12:53   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: khurde
točno to, se povsem strinjam jaz ne vidim nič pozitivnega za zenske in polozaj zensk v druzbi zaradi teh ukrepov. in bi res rada, da mi ena magari nariše in podnapise zraven da, zakaj bi to bilo potrebno, nujno in dobro za nas, zenske.


- zjutraj ne boš imela problemov, kaj obleči za v službo, ali imaš v redu frizuro, ne boš se več rabila sekirati, kako slab dan bo imel tvoj šef
- ne boš rabila v nenehni naglici razvoziti otrok pred svojo službo po vrtcih in šolah, saj boš vedela, da boš imela potem dovolj časa in mira za vse svoje opravke, obveznosti in naloge, lahko boš šla na klepet s svojimi kolegicami, ki bodo tudi uživale doma
- lepo spočita boš lahko popoldne v miru poskrbela za svojo družino, jih nahranila, animirala in uživala v njihovi družbi
- zvečer boš imela dovolj energije in časa za svojega dragega, ki bo zaradi tvoje sproščene in prijetne družbe zadovoljno preživel večer in občudoval stvari, ki si jih nabavila preko dneva ter bo z veseljem pričakal naslednji dan, ko ga boš spet razveselila z nakupi iz njegovih prihodkov


in potem se boš zbudila, ugotovila, da tečna mularija spet zahteva za jest čisto nekaj drugega od ponudbe v hladilniku, da boš smrkavce morala cel dan prenašati doma, ker si vrtca seveda ne morete privoščiti, z razmrščeno frizuro boš zatežila možu ob prihodu domov, da zakaj zamuja iz službe, kjer ga tako ali tako samo izkoriščajo, plačajo pa ne ...

si hotela nekaj takšnega?

;)


user posted image
kar boš oblekla in frizura res ne bo problem ampak kljub temu boš lepo urejena, nafrizirana in zmanikirana. Si pozabila napisat.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 19:33:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi
Kaj pravite o tem, da bi vlada znižala porodniško?

Strinjam se s tem, da se zniža porodniško nadomestilo in strinjam se s tem, da se skrajša porodniški dopust.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 19:54:11   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi
Kaj pravite o tem, da bi vlada znižala porodniško?

Strinjam se s tem, da se zniža porodniško nadomestilo in strinjam se s tem, da se skrajša porodniški dopust.


Ti al nimaš svojih otrok ali te boli k... za njih ali pa si polna denarja in si lahko privoščiš marsikaj!!!!!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 19:59:56   
Kerensa*
Čemu pa vpiješ samo zato, ker je moje mnenje drugačno od tvojega? user posted image

In, mimogrede - imam dva otroka in nisem bogata.

Se pa za svoje mnenje, do katerega imam vso pravico, ne bom opravičevala nikomur. Mogoče bom kvečjemu komu, ki bo kulturno vprašal, čemu podpiram ti dve stvari, to razložila. Tebi, ki takoj živčno vpiješ in obtožuješ, pa zagotovo ne.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:24:22   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Čemu pa vpiješ samo zato, ker je moje mnenje drugačno od tvojega? user posted image

In, mimogrede - imam dva otroka in nisem bogata.

Se pa za svoje mnenje, do katerega imam vso pravico, ne bom opravičevala nikomur. Mogoče bom kvečjemu komu, ki bo kulturno vprašal, čemu podpiram ti dve stvari, to razložila. Tebi, ki takoj živčno vpiješ in obtožuješ, pa zagotovo ne.


sem 99% prepričana da tako misliš, ker ne nameravaš imeti več otrok. drugače pa bi res rada slišala zakaj je za ženske dobro, da imajo krajši porodniški dopust.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:30:47   
kimica86
Kerensa.. Nič ne vpijem in nisem živčna.. Ampak ne razumem žensk, ki imajo otroke, da si želijo imet manj plačano porodniško in želijo bit manj časa z svojim otrokom??!! Torej, ali imaš preveč denarja ali s eti en da bit s svojim otrokom, druge razlage ne vidim..

< Sporočilo je popravil kimica86 -- 27.3.2012 20:33:54 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:34:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
druge razlage ne vidim..

Če je ti ne vidiš, to še ne pomeni, da je ne vidim tudi jaz.
In četudi bi jo ti videla, to ne bi pomenilo, da bi jo videla enako, kakor jaz.
Ni potrebe, da se kadarkoli v čemerkoli strinjava. Jaz sem samo napisala odgovor (po svojem mnenju) na postavljeno vprašanje.
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
sem 99% prepričana da tako misliš, ker ne nameravaš imeti več otrok. drugače pa bi res rada slišala zakaj je za ženske dobro, da imajo krajši porodniški dopust.

To, da ne bom imela več otrok, drži - ni pa to razlog, zakaj podpiram skrajšanje porodniškega dopusta in znižanje porodniškega nadomestila.
Z veseljem ti bom napisala, zakaj - vendar ne zdaj (ker se počasi odpravljam spat, pisanje razlage pa bi mi trenutno vzelo preveč časa).

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:34:24   
liliana
Jaz se kljub 100 % izplačilu porodniške 12 mesecev, možnosti podaljšanja porodniške, možnosti bolniške v času nosečnosti, ki je plačana, se mi zdi 90%, možnosti brezplačnega vrtca za 2. otroka, možnosti uveljavljanja samohranilstva, večji olajšavi pri dohodnini za dva otroka, posledično večjemu otroškemu dodatku za dva otroka, možnosti koriščenja polovičnega delavnika zaradi otrok, ki bi ga lahko koristila nekaj let...nisem odločila za 2. otroka.......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:38:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz se kljub 100 % izplačilu porodniške 12 mesecev, možnosti podaljšanja porodniške, možnosti bolniške v času nosečnosti, ki je plačana, se mi zdi 90%, možnosti brezplačnega vrtca za 2. otroka, možnosti uveljavljanja samohranilstva, večji olajšavi pri dohodnini za dva otroka, posledično večjemu otroškemu dodatku za dva otroka, možnosti koriščenja polovičnega delavnika zaradi otrok, ki bi ga lahko koristila nekaj let...nisem odločila za 2. otroka.......

Jaz ne pri prvem, ne pri drugem otroku sploh nisem koristila porodniškega dopusta. Ne v prvi, ne v drugi nosečnosti nisem bila zaradi same nosečnosti nikoli na bolniškem dopustu. Nobenega od otrok nisem imela v vrtcu gratis, ker je med njima prevelika starostna razlika in nista bila nikdar istočasno v vrtcu. Nikdar nisem bila ne samohranilka, ne enostarševska družina, torej nikoli nisem po tej postavki prejemala nobenega dodatka. Nisem koristila polovičnega delovnega časa pri nobenem od otrok. Nobeden od otrok ni bil nikdar vpisan kot olajšava za mojo dohodnino.
Pa imam 2 otroka kljub temu. Ker sem hotela imeti dva.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:39:43   
kimica86
Mahhh, svašta majka rodi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:42:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Mahhh, svašta majka rodi user posted image user posted image user posted image

Res je.
Tudi ljudi, ki imajo različna mnenja in različne razloge/vzroke za ta mnenja.
In tudi ljudi, ki drugačnih mnenj (od svojega) niso zmožni niti tolerirati, kaj šele spoštovati.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:43:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Mahhh, svašta majka rodi user posted image user posted image user posted image


Ja.....na srečo.....user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:45:16   
kimica86
Kdo je pa tebi čuval otroke, če nisi bila na porodniškem in jih hranil?????? user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:46:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Kdo je pa tebi čuval otroke, če nisi bila na porodniškem in jih hranil?????? user posted image user posted image

Meni? Moj g. Mož.

In, pravzaprav - ni ju čuval meni, saj otroka nista samo moja.

Če si pa vprašala Liliano, se pa opravičujem, ker namesto nje odgovarjam jaz zase.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 27.3.2012 20:49:05 >

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:49:32   
kimica86
Kerensa, nate je letelo..
Ja, če ima mož nižjo plačo se splača njega pustit z otrokom.. Razen v primeru, da imam dosti mleka, ker ga mož pač ne more podojit!!! Ampak tudi mož koristi 1 leto za nego otroka..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:50:36   
Kerensa*
Moj g. Mož ni imel nič kaj dosti nižjega dohodka od mene (takrat) in ni koristil ne plačanega očetovskega dopusta, ne plačanega dopusta za nego otroka.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:52:35   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Moj g. Mož ni imel nič kaj dosti nižjega dohodka od mene (takrat) in ni koristil ne plačanega očetovskega dopusta, ne plačanega dopusta za nego otroka.




kakšna je logika te odločitve, če ni skrivnost?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:54:12   
kimica86
Ma vi ste potem res ena čudna familija user posted image user posted image Oprosti, ma je tako.. A tvoj mož je bil doma kar tako in vam je bilo zadosti prehranjevat otroke samo z eno plačo al kako???
No ja, vsak zna svoje.. Jaz četudi bi imela 5000 eur plače, bi koristila 1 leto porodniške, da sem s svojim otrokom..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:58:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Moj g. Mož ni imel nič kaj dosti nižjega dohodka od mene (takrat) in ni koristil ne plačanega očetovskega dopusta, ne plačanega dopusta za nego otroka.

kakšna je logika te odločitve, če ni skrivnost?

Ni skrivnost.
Jaz sem se (pri 2. otroku) 3 tedne po porodu vrnila v službo izključno zato, ker sem imela možnost delati ponoči, ko otrok (večinoma) spi, moj g. Mož pa je bil takrat doma. Podnevi jaz dopoldan, ko je moj g. Mož delal, nisem spala, popoldan pa sem zadremala za nekaj uric.
Nadomestilo za očetovski dopust bi bilo za mojega g. Moža sicer enakovredno višini plače, ampak glede na delovno mesto, ki ga je on takrat opravljal, je v teh 15-ih dneh, kolikor bi manjkal v službi, če bi bil na očetovskem dopustu, z napitninami zaslužil toliko, da smo plačali mesečne stanovanjske položnice. Dopusta za nego otroka ni koristil zato, ker ni bil plačan, z otrokom pa je bil kljub temu lahko več, kot dovolj.
Jaz svojega mleka nisem imela, zato s hranjenjem ni bilo nobenih težav, moj g. Mož pa prav tako ni nesposoben, da ne bi mogel otroka previti, odpeljati k zdravniku na cepljenje ali kaj podobnega.
Jaz pa plačanega porodniškega dopusta nisem koristila zato, ker je bila moja netto plača cca. 3x višja od nadomestila, ki bi ga dobila. Za delovno dobo mi je tako ali tako vseeno, ker penzije ne bom dočakala.

Upam, da je razlaga zadovoljiva.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 20:59:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Kerensa, nate je letelo..
Ja, če ima mož nižjo plačo se splača njega pustit z otrokom.. Razen v primeru, da imam dosti mleka, ker ga mož pač ne more podojit!!! Ampak tudi mož koristi 1 leto za nego otroka..


user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 21:00:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Ma vi ste potem res ena čudna familija user posted image user posted image Oprosti, ma je tako.. A tvoj mož je bil doma kar tako in vam je bilo zadosti prehranjevat otroke samo z eno plačo al kako???
No ja, vsak zna svoje.. Jaz četudi bi imela 5000 eur plače, bi koristila 1 leto porodniške, da sem s svojim otrokom..

Razlago imaš napisano pod tem svojim postom. Če smo zate zato čudni - hja, pač smo. Tvoje mnenje ne vpliva na naše življenje.

In tudi sedaj živimo z eno plačo, saj je zaposlen samo g. Mož, jaz pa sem prostovoljno nezaposlena. Na srečo njegova plača sploh ni slaba, stroške pa imamo nadpovprečne.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Krajša porodniška?
27.3.2012 21:03:29   
kimica86
LILIANA..Kaj pa ti ni jasno??? Doma pač ostane tisti, ki ima nižjo plačo.. Razen, če ima mati toliko mleka v zizkih, da bi bilo škoda ne dojit otroka..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?