|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 13:55:51   
divna
Lastniška stanovanja? Ob slovenskih najemninah se definitivno bolj splača nepremičnino kupiti kot najeti. Če poleg tega upoštevamo kakšna je večina najemodajalcev, pa sploh.
Ali bi se to moralo upoštevati pri vrtcu? Verjetno ne, saj ni najbolj pravično do tistih, ki recimo niso kreditno sposobni in so v najemu pa kljub vsemu plačujejo višjo ceno.
Ali bi moral imeti drugi in vsak naslednji otrok v družini vrtcec zastonj? To je bilo uvedeno komaj par let nazaj in tisti, ki smo imeli otroke v vrtcu pred tem o tem nismo niti razmišljali. Generacijo, ki je to koristila inš ekoristi pa verjamem, da bo udarilo po žepu. Čeprav spet ni pravično do tistih, ki imajo več otrok v daljšem časovnem razmaku in plačujejo za vsakega otroka.
Tudi ta visoka rodnost v zadnih letih je v določeni meri posledica teh ugodnosti. Verjamem, da marsikdo ni razmišljal o prihodnosti svojih otrok oziroma se je velikokrat prebralo tudi na tem forumu, da bodo otroci poskrbeli sami zase in ne bodo dobili vsega serviranega na krožniku, da dodaten otrok ne pomeni dodatnega stroška, pa v zvezi s šolninami, da ni nujno in potrebno, da vsi študirajo ipd.....
Sama sem bila večkrat označena za čudno, ker nisem zagovarjala tega, da ima nekdo otroka za vsako ceno. Nikoli nisem pričakovala od države, da mi bo pomagala pri otroku in ker si lahko privoščim samo enega tudi enega imam. Želja pa seveda je še po kakšnem, ampak......
Mi je pa zanimivo kako zdaj ženske tolčejo čez tiste, ki imajo več otrok, preživljat pa niso sposobni niti sebe kaj šele tamalih in prosijo za pomoč ipd...., medtem ko so ta iste  marsikateri odsvetovale splav in priporočali naj ima otroka, ker to je smisel, bistvo, srček,..... in ne stane nič več kot prvi, oblekice itak dobi, igračke ima od starejšega ipd. No, kaj pa zdaj?

lp

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 14:11:34   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: end1
Vem pa da je sam aparat naše države zelo predrag. Gledano na to, da nas je vseh skupaj za eno veliko mesto in imamo zato več kot 200 občin, 100 policijskih postaj, 90 poslancev, ogromno nekih agencij, ki ne vedo kaj delajo, inšpektojev, ki nam povedo, da to ni v njihovi pristojnosti, ogromno UE...., to je to kamor gre ogromno davkoplačevalskega denarja.


Si se kdaj vprašala kdo dela za plače vseh teh birokratov? Kdo crkava da ustvari pozitivno vrednost? No, jaz sem se...zato sem tako ''v nebo vpijajoč na RRu'' ;) Kar pa si napisala je jasno kot beli dan! Slovenija moja dežela!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 14:19:25   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: end1

Kar se tiče države naj tudi ne bi zanimalo, če moj otrok namesto igrače dobi za darilo denar, katerega nato položim na račun. Pa jo. Za tak pretok denarja smo morali pazit v času Juge, ne pa sedaj.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 15:59:53   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: end1
Vem pa da je sam aparat naše države zelo predrag. Gledano na to, da nas je vseh skupaj za eno veliko mesto in imamo zato več kot 200 občin, 100 policijskih postaj, 90 poslancev, ogromno nekih agencij, ki ne vedo kaj delajo, inšpektojev, ki nam povedo, da to ni v njihovi pristojnosti, ogromno UE...., to je to kamor gre ogromno davkoplačevalskega denarja.


Si se kdaj vprašala kdo dela za plače vseh teh birokratov? Kdo crkava da ustvari pozitivno vrednost? No, jaz sem se...zato sem tako ''v nebo vpijajoč na RRu'' ;) Kar pa si napisala je jasno kot beli dan! Slovenija moja dežela!

Vsem očitno ni!

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 19:50:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nusi


Glej, država oz. občina bi morala omogočiti svojim državljanom /občanom tudi možnost reševanja stanovanjskega problema, ne govorim, da naj nam dajo vse zastonj, ampak meni pač ni normalno, da si sama z možem, kljub temu, da sva visoko izobražena in imava redne prihodke, res ne ne vem kakšne, ne moreva kupiti stanovanja. Po drugi strani, je res, da ponekod nimajo toliko lastniških stanovanj, ampak da imaš pa potem tako adijo pamet najemnino in te po mirni voji lastnik meče ven, si pač z otrokom tudi ne bom privoščila. Večina lastnikov stanovanj tudi nima razčiščenih pojmov glede najemov.




Ko bo to postalo normalno, bo tudi trg najemniških stanovanje postal normalen.....poleg ponudbe je pač pomembno tudi povpraševanje......ker pa smo Slovenci še vse preveč vezani na svoje nepremičnine (verjetno posledica dediščine Juge in naših stašev, kjer je edino kar je bilo zares naše, bila hiša).....to ni tako enostavno in verjetno bo potrebna še kaka generacija, da bo premostila to navezanost na glomazno nepremičnino......

Ne vem kje in kako živiš ti, verjetno si v najemu? Pa sej te nihče v nič ne sili, če se ti zdi sistem tko narobe, se pa pač odpovej vsem pravicam, otroškim dodatkom, plačuj polno ceno vrtca za vse... začni pri sebi, mogoče ti bodo pa ostali sledili.


Nisem v najemu.....po babici sem dobila (večina bi rekla na pol podrto bajtouser posted image ), ki jo z možem počasi obnavljava že 12 let....res počasi....brez kreditov in z "očitki" okolice, kako sva neumna, da ne najameva kredita in v enem letu vse spraviva v red......vrtec plačujeva najvišji razred, otroškim dodatkom se nisem odpovedala, vendar dobivam najnižje....

Še vedno pa ne najdem razloga, zakaj bi država morala subvencionirati najetje stanovanjskega kredita pri plačilu vrtca........

Glede lenob v najemu in z enim otrokom user posted image - ne vem katera je napisala, da so to zanjo lenobe, zame vsekakor niso, ampak kot sem že rekla, ne vem zakaj vztrajajo v najemu, če pa lahko za isti denar odplačuješ kredit.


Verjamem, da ne razumeš......user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 20:48:04   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: nusi
Glede lenob v najemu in z enim otrokom user posted image - ne vem katera je napisala, da so to zanjo lenobe, zame vsekakor niso, ampak kot sem že rekla, ne vem zakaj vztrajajo v najemu, če pa lahko za isti denar odplačuješ kredit.


Nisi pomislila, da mogoče nekateri nis(m)o kreditno sposobni, da bi si kupili stanovanje?

Mene pa zanima še nekaj: drži - da če imaš avto na leasing in v prometnem nisi lastnik avta ti,se pri premoženju ne upoštevauser posted image

Mogoče se bo na ta način res sprostilo nekaj prostora v vrtcu, ampak vseeno, škoda...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 21:03:46   
noranate
Žal, se vrača tisto ispred 15 let in več. Takrat sem ostala doma, ker sem imela plače 50 tisoč sit, vrtca za enega otroka pa 26 tisoč sit. S tem da je bil otrok pol meseca doma, zaradi ponavljajočih se bolezni user posted image .

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 22:18:54   
biba26
To glede avta na leaising tud mene zanima?!
Nam je potekel leasing konec januarja in me zanima,če ga bodo že šteli zraven k premoženju?
Po moji logiki ga še nebi smeli,glede na to da začnejo odločbe veljat z 1.1.2012!


(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 22:21:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: biba26

To glede avta na leaising tud mene zanima?!
Nam je potekel leasing konec januarja in me zanima,če ga bodo že šteli zraven k premoženju?
Po moji logiki ga še nebi smeli,glede na to da začnejo odločbe veljat z 1.1.2012!




Ne smejo ga šteti k premoženju....

(odgovor članu biba26)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 22:54:27   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: biba26

To glede avta na leaising tud mene zanima?!
Nam je potekel leasing konec januarja in me zanima,če ga bodo že šteli zraven k premoženju?
Po moji logiki ga še nebi smeli,glede na to da začnejo odločbe veljat z 1.1.2012!




Ne smejo ga šteti k premoženju....



Še en krasen pimer pravičnosti user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 23:02:05   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Nisi pomislila, da mogoče nekateri nis(m)o kreditno sposobni, da bi si kupili stanovanje?


seveda sem pomislila, sej ni dolgo nazaj, ko sem bila sama v te situaciji, če ne gre pač ne gre tega verjetno ni treba posebej poudarjat (ali pač očitno), ampak eni se vseeno ne želijo vezati na tak način in ostajajo v najemih.

liliana - verjamem, da z možem že 12 let popravljata "napol podrto bajto", ampak si vsaj dobila nekaj, da imaš streho nad glavo, koliko časa in kako si jo boš popravila je tvoja stvar, v končni fazi jo bi lahko tudi prodala. če ne dobiš v dar nobene nepremičnine, pa ti drugega kot kredit, če si sposoben zanj, ne preostane ali v večini primerov precej oderuške najemnine. Jaz naprimer ne morem stanovanja malo po delih odplačevati lastniku že 12 let in pol še nadaljnih 12 ali 20. Lahko pa odplačujem banki, ampak vsak mesec enako, brez kalkuliranja, da letos lahko več, drugo leto manj...Zato meni ta ideja o upoštevanju kredita pri subvencionirajnu vrtca ni tako zgrešena. Moram pa priznat, čeprav nerada user posted image , da je vseeno nekaj logike pri tem, da upoštevajo kredit samo do določenega razreda, žal s temi novimi lestvicami ta razred kar hitro presežeš.

Ok, zdej sem že preveč odjadrala od naslova. Skratka, sem bila prav vesela, da bom vsaj tadruzga imela zastonj v vrtcu, če bom že tolk več plačevala, še fino skupaj bosta v letih in bi kar dolgo koristila to ugodnost... pa kaže, da temu ne bo tako. Čeprav v resnici neke debate o tem, razen tukaj, sploh nisem zasledila, razen, da je bilo skor prelepo, da bi trajalo.

< Sporočilo je popravil nusi -- 25.3.2012 23:03:47 >

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 8:32:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: biba26

To glede avta na leaising tud mene zanima?!
Nam je potekel leasing konec januarja in me zanima,če ga bodo že šteli zraven k premoženju?
Po moji logiki ga še nebi smeli,glede na to da začnejo odločbe veljat z 1.1.2012!




Ne smejo ga šteti k premoženju....



Še en krasen pimer pravičnosti user posted image



Tu se pa strinjam....tudi avte na leasing bi morali upoštevati.....če pa že ne vedo, kako bi to speljali, pa tudi avtov, ki niso na leasing ne bi smeli upoštevati pri premoženju.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 8:41:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

liliana - verjamem, da z možem že 12 let popravljata "napol podrto bajto", ampak si vsaj dobila nekaj, da imaš streho nad glavo, koliko časa in kako si jo boš popravila je tvoja stvar, v končni fazi jo bi lahko tudi prodala. če ne dobiš v dar nobene nepremičnine, pa ti drugega kot kredit, če si sposoben zanj, ne preostane ali v večini primerov precej oderuške najemnine. Jaz naprimer ne morem stanovanja malo po delih odplačevati lastniku že 12 let in pol še nadaljnih 12 ali 20. Lahko pa odplačujem banki, ampak vsak mesec enako, brez kalkuliranja, da letos lahko več, drugo leto manj...Zato meni ta ideja o upoštevanju kredita pri subvencionirajnu vrtca ni tako zgrešena. Moram pa priznat, čeprav nerada user posted image , da je vseeno nekaj logike pri tem, da upoštevajo kredit samo do določenega razreda, žal s temi novimi lestvicami ta razred kar hitro presežeš.

Ok, zdej sem že preveč odjadrala od naslova. Skratka, sem bila prav vesela, da bom vsaj tadruzga imela zastonj v vrtcu, če bom že tolk več plačevala, še fino skupaj bosta v letih in bi kar dolgo koristila to ugodnost... pa kaže, da temu ne bo tako. Čeprav v resnici neke debate o tem, razen tukaj, sploh nisem zasledila, razen, da je bilo skor prelepo, da bi trajalo.


Seveda ti ta ideja ni zgrešena, ker ti odgovarja.....kot staršu dveh ali treh otrok, ki imajo dve leti razlike odgovarja ideja, da plačajo vrtec samo za enega otroka....tistemu, ki ima enega otroka, ali katerih otroci imajo pa razliko 4 ali 5 let pa ta ideja več tako ne odgovarja......

Ni sistema, ki bi bil pravičen za vse......

Kar se pa tiče stanovanja oz. hiše....ja, moja stvar je, kako bom rešila svoj stanovanjski problem, ali z najemom ali s stanovanjskim kreditom ali pa s popravilom stare bajte.....samo še vedno ne vidim razloga, zakaj bi nekatere, ki se samostojno odločijo zakreditirati za 30 let morala država pri plačilu vrtca dodatno nagrajevati oz. subvencionirati......tiste, ki se pa odločijo za najem pa ne....ker tudi tisti bodo 30 let plačevali najemnino......

Glede upoštevanja kredita do določenega razreda......vidiš, meni pa nekako ni logično, kako se sploh lahko tisti, ki spadajo v prve razrede lahko zakreditirajo za 30 let.....logično mi je, da se z nepremičninskim kreditom obremeni nekdo, ki zasluži 1000 EUR in več.....da se pa s tem za 30 let obremeni nekdo, ki zasluži 600 EUR pa mi nikoli ne bo logično......

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 8:51:52   
marty5
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

liliana - verjamem, da z možem že 12 let popravljata "napol podrto bajto", ampak si vsaj dobila nekaj, da imaš streho nad glavo, koliko časa in kako si jo boš popravila je tvoja stvar, v končni fazi jo bi lahko tudi prodala. če ne dobiš v dar nobene nepremičnine, pa ti drugega kot kredit, če si sposoben zanj, ne preostane ali v večini primerov precej oderuške najemnine. Jaz naprimer ne morem stanovanja malo po delih odplačevati lastniku že 12 let in pol še nadaljnih 12 ali 20. Lahko pa odplačujem banki, ampak vsak mesec enako, brez kalkuliranja, da letos lahko več, drugo leto manj...Zato meni ta ideja o upoštevanju kredita pri subvencionirajnu vrtca ni tako zgrešena. Moram pa priznat, čeprav nerada user posted image , da je vseeno nekaj logike pri tem, da upoštevajo kredit samo do določenega razreda, žal s temi novimi lestvicami ta razred kar hitro presežeš.

Ok, zdej sem že preveč odjadrala od naslova. Skratka, sem bila prav vesela, da bom vsaj tadruzga imela zastonj v vrtcu, če bom že tolk več plačevala, še fino skupaj bosta v letih in bi kar dolgo koristila to ugodnost... pa kaže, da temu ne bo tako. Čeprav v resnici neke debate o tem, razen tukaj, sploh nisem zasledila, razen, da je bilo skor prelepo, da bi trajalo.


Seveda ti ta ideja ni zgrešena, ker ti odgovarja.....kot staršu dveh ali treh otrok, ki imajo dve leti razlike odgovarja ideja, da plačajo vrtec samo za enega otroka....tistemu, ki ima enega otroka, ali katerih otroci imajo pa razliko 4 ali 5 let pa ta ideja več tako ne odgovarja......

Ni sistema, ki bi bil pravičen za vse......

Kar se pa tiče stanovanja oz. hiše....ja, moja stvar je, kako bom rešila svoj stanovanjski problem, ali z najemom ali s stanovanjskim kreditom ali pa s popravilom stare bajte.....samo še vedno ne vidim razloga, zakaj bi nekatere, ki se samostojno odločijo zakreditirati za 30 let morala država pri plačilu vrtca dodatno nagrajevati oz. subvencionirati......tiste, ki se pa odločijo za najem pa ne....ker tudi tisti bodo 30 let plačevali najemnino......

Glede upoštevanja kredita do določenega razreda......vidiš, meni pa nekako ni logično, kako se sploh lahko tisti, ki spadajo v prve razrede lahko zakreditirajo za 30 let.....logično mi je, da se z nepremičninskim kreditom obremeni nekdo, ki zasluži 1000 EUR in več.....da se pa s tem za 30 let obremeni nekdo, ki zasluži 600 EUR pa mi nikoli ne bo logično......


Če že, bi se moral upoštevati znesek (stanovanjskega!) kredita ALI znesek najemnine do vrednosti npr. 400 evrov. In to v vseh občinah, ne le nekaterih, ker je to diskriminacija prebivalstva. Tako v naši občini tega ne upoštevajo, v sosednji pa. Kaj mi v naši morda kaj lažje živimo s kreditom, kot tisti v sosednji?

Pa ta leasing za avto - jaz se tudi tolčem po glavi, kaj nimamo avta na leasing. Tako mi ga ne bi šteli, saj bi bila lastnica leasing hiša.

Saj pravim, ta vrtčevski sistem ima toliko lukenj in je posledično tako nepravičen, da je groza.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 8:53:23   
marty5
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

liliana - verjamem, da z možem že 12 let popravljata "napol podrto bajto", ampak si vsaj dobila nekaj, da imaš streho nad glavo, koliko časa in kako si jo boš popravila je tvoja stvar, v končni fazi jo bi lahko tudi prodala. če ne dobiš v dar nobene nepremičnine, pa ti drugega kot kredit, če si sposoben zanj, ne preostane ali v večini primerov precej oderuške najemnine. Jaz naprimer ne morem stanovanja malo po delih odplačevati lastniku že 12 let in pol še nadaljnih 12 ali 20. Lahko pa odplačujem banki, ampak vsak mesec enako, brez kalkuliranja, da letos lahko več, drugo leto manj...Zato meni ta ideja o upoštevanju kredita pri subvencionirajnu vrtca ni tako zgrešena. Moram pa priznat, čeprav nerada user posted image , da je vseeno nekaj logike pri tem, da upoštevajo kredit samo do določenega razreda, žal s temi novimi lestvicami ta razred kar hitro presežeš.

Ok, zdej sem že preveč odjadrala od naslova. Skratka, sem bila prav vesela, da bom vsaj tadruzga imela zastonj v vrtcu, če bom že tolk več plačevala, še fino skupaj bosta v letih in bi kar dolgo koristila to ugodnost... pa kaže, da temu ne bo tako. Čeprav v resnici neke debate o tem, razen tukaj, sploh nisem zasledila, razen, da je bilo skor prelepo, da bi trajalo.


Seveda ti ta ideja ni zgrešena, ker ti odgovarja.....kot staršu dveh ali treh otrok, ki imajo dve leti razlike odgovarja ideja, da plačajo vrtec samo za enega otroka....tistemu, ki ima enega otroka, ali katerih otroci imajo pa razliko 4 ali 5 let pa ta ideja več tako ne odgovarja......

Ni sistema, ki bi bil pravičen za vse......

Kar se pa tiče stanovanja oz. hiše....ja, moja stvar je, kako bom rešila svoj stanovanjski problem, ali z najemom ali s stanovanjskim kreditom ali pa s popravilom stare bajte.....samo še vedno ne vidim razloga, zakaj bi nekatere, ki se samostojno odločijo zakreditirati za 30 let morala država pri plačilu vrtca dodatno nagrajevati oz. subvencionirati......tiste, ki se pa odločijo za najem pa ne....ker tudi tisti bodo 30 let plačevali najemnino......

Glede upoštevanja kredita do določenega razreda......vidiš, meni pa nekako ni logično, kako se sploh lahko tisti, ki spadajo v prve razrede lahko zakreditirajo za 30 let.....logično mi je, da se z nepremičninskim kreditom obremeni nekdo, ki zasluži 1000 EUR in več.....da se pa s tem za 30 let obremeni nekdo, ki zasluži 600 EUR pa mi nikoli ne bo logično......


Če že, bi se moral upoštevati znesek (stanovanjskega!) kredita ALI znesek najemnine do vrednosti npr. 400 evrov. In to v vseh občinah, ne le nekaterih, ker je to diskriminacija prebivalstva. Tako v naši občini tega ne upoštevajo, v sosednji pa. Kaj mi v naši morda kaj lažje živimo s kreditom, kot tisti v sosednji?


Pa ta leasing za avto - jaz se tudi tolčem po glavi, kaj nimamo avta na leasing. Tako mi ga ne bi šteli, saj bi bila lastnica leasing hiša.


Saj pravim, ta vrtčevski sistem ima toliko lukenj in je posledično tako nepravičen, da je groza.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 9:59:26   
kalbo
Vidim, da vas je vedno več takšnih, ki vstrajno in lepo podpirate tele ukrepe, ki so se seveda začeli pri raji in verjemite, tud ostalo bo le pri raji. Sebi ne bodo zmanjšali nadomestil, si ne bodo znižali plač, kupovali bodo še vedno Audije in podobno. Podpiram take ukrepe pod pogojem, da se predsednik vlade začne vozit v Škodi, si zniža plačo za 50 odstotkov, ukine prevažanje ministrov na seje vlade v Audijih, poslancem drastično zniža plače in uvede štempljanje in 8 urni delovnik, ukine na pol zastonj poslanska stanovanja in podobno. Do takrat se pa z veseljem podelam na tele napovedane ukrepe, z drugim majem vred.
Ko bi se v tej naši lepi še vsak malo več zase brigal bi blo pa tud fino. Leti na tiste, ki se veselo spotikajo ob brezposelne. Vsak izmed nas je lahko nekoč tam in tudi takrat si želim, da bi moj otrok užil vse radosti vrtca, zato nikakor ne upam pljuvat vsevprek po otrocih brezposelnih staršev.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 12:19:10   
ronja
Lubijev komentar:
jupiiiiiiiiiiiiiii
moja plača 15 % dol, tvoja porodniška 40% dol, potem 3x vrtec (od tega 1x jasli), manjši dodatek,...
manjše dnevnice za teren, manjša kilometrina...
bencin gor..
šus v glavo...

Tudi midva sva računala, ali si lahko privoščiva še 3. otroka, upoštevajoč, da se bomo morali kmalu selit, torej bo kredit, itd... in šparala že prej, da bi bil kredit čim manjši, ampak s temi ukrepi se mi zdi, da bomo našparano morali porabit za hrano...user posted image ne za stanovanje... Sploh potem, ko se meni izteče pogodba... No, potem se bo verjetno bolj splačalo, da sem domauser posted image .
Malice si že prej nisem privoščila, sem si vzela kaj od doma in nič fensi, za oblet si praktično ne kupujeva, nimava nobenih razvad (ne kadiva, ne pijeva alkohola, niti ne kupujemo sokov, ne kupujemo kaj dosti sladkrij ali đanka), odpoveva lahko še 2 reviji in 2 članstvi v društvih, to je pa bolj ali manj ves luksuz... Sva že prej zelo asketsko živela, ker sva si pač želela večjo družino, ki bo rabila več prostora...

pelin, precej bi se dalo omilit zasedanje prostora v vrtcih, če bi te ob izpisu za določen (vnaprej naveden čas) potem čakalo mesto v vrtcu. Jaz sem recimo trenutno na porodniški, vem do kdaj in bi ta čas z veseljem prepustila mesto komu drugemu (v bistvu celo 2 mesti), saj zdaj vrtca ne rabim tako kot zaposlene mame. Vendar če to pomeni, da bom potem cvikala za 3 otroke, kam jih dat, ko bom morala v službo... pa ne, hvala. Poznam veliko mamic, ki bi isto naredile...
In ko se mi izteče pogodba, ker je v tej situaciji precej utopično pričakovat kakšno novo in če bo vrtec za 3, je res vprašanje, če bo to šlo z eno plačo skozi, dokler ne najdem službe. V tem primeru jih bom pač imela doma. Če me kdo ne bo hotel zato, ker imam otroke doma in niso v vrtcu ali pa če ne bom šla delat zato, ker se mi to enostavno ne bo splačalo (pri tej plači se mi zelo verjetno ne bi - ne vem, koliko bi prišel vrtec za vse 3, ampak za 1 plačava recimo četrt moje plače zdaj - pa imamo poceni vrtec, samo je moja plača polovična, ker sem na polovičnem času) pa dvomim, da se državi splača, da me je šolala za to, da sem doma... Jaz bi sicer rajši imela otroke doma, če sem sama doma (in jih tudi imam, zdaj, ko jih imam lahko, ker se mamo fino, čeprav plačujemo vrtec), vendar pa če veš, da potem ne dobiš mesta, ko ga boš nujno rabil, pa 2x premisliš... Meni so vsi v vrtcu svetovali, da jih imam vpisane, ker ziher ne bi dobila za vse 3, vsekakor pa ne v isti enoti... Pa mi je neumno, ampak nimam kaj.

Če ne bi bilo izkoriščanja tega drugega otroka v vrtcu, bi bili možni vpisi v vrtec tudi med letom. V tem primeru bi ti dobila službo, bi takoj dala prošnjo za sprejem v vrtec in bi mesto hitro dobila, mogoče bi kak mesec rabila privat varstvo, ampak če sedaj pri eni plači lahko plačate en vrtec, bi z dvema plačama nekaj mesecev plačali tudi varuško.

Ja, veš da! Sama sicer še nisem bila brezposelna, ampak recimo moja plača niti približno ne pokrije varuške, niti pribliiiiižno ne! In daaaaaleč od tega, da bi potem pa takoj dobila mesto za 2.! Pa kot pravim, nisem v tej situaciji, ampak vem pa, da to ne gre ravno tako na izi, ker se je par prijateljev preseljevalo in so se kar namatrali dobit vrtec v drugi enoti!

Ko je moja sestra imela otroke v vrtcu (sedaj sta v osnovni šoli), je bilo v vrtcu, v katerem so moji otroci danes, prostora, da si lahko vpisal otroka tudi med letom.

Ja, poglej statistiko! Zdaj ima otroke generacija iz poznih 70ih, zgodnjih 80ih, ki je najmočnejša povojna generacija, prej in potem je bilo otrok manj in zato je zdaj spet največ otrok, ker je največ žensk v plodnih letih. Saj to pa ni ravno težko za zračunat! pa tudi normativi, koliko otrok je na 1 vzg. so se malo spremenili od takrat, ko smo bili mi mali, recimo...

prvo vprašanja pri svetovalki je bilo, če imam varstvo za otroka, v kolikor dobim službo in začnem delat takoj.
In isto vprašanje pri delodajalcu. Hčerka je bila v vrtcu in sem začela delat drugi dan po razgovoru.

Jap, tudi meni se zdi, da gre nekako tako... Večinoma ne vidijo radi, če nimaš urejenega varstva - sploh za 3 otrokeuser posted image . Se mi zdi, da bi hitro slišala: "Naslednji, prosim"user posted image
.ker sem pač morala napraskat skupaj denar , da sem obdržala službo...
Ja, ampak lahko ne zaslužiš dovolj za privat varstvo... V tem primeru se bi pa 3x vprašala, če ne bi rajiš doma ostala... In to se državi na dolgi rok verjetno najmanj splača - samo sedanja garnitura tako ni nikoli slovela po tem, da bi gledala na dolgi rok naprejuser posted image (oni gledajo samo nazaj - daaaleč nazaj;).
Je pa seveda možno,d a če ne bi bilo vpisanih toliko otrok, ki vrtca ne rabijo, bi potem tudi mesto lažje dobili, ko bi ga rabili... Ne vem, kot sem rekla: nisem bila še brezposelna, vendar si pa predstavljam, da ni ravno tako izi kot se mogoče zdi...

kako boste pa večje število otrok, enega za drugim, potem študirali?

Računala sva, da bomo do takrat že preseljeni (davno) in tudi že odplačali kredit. če bodo želeli študirat v drugem mestu, pa si bojo verjetno kaj morali tudi sami zaslužit. Tu je precej programov in imajo veliko izbire, tako da lahko študirajo tudi tu.

Države to ne sme zanimati.

Peggy, državo z negativnim prirastkom take stvari morajo zanimati. Če bi nas bilo preveč, potem jih nima kaj zanimati oz. bi nam morala še oteževat odločitev za 2. otroka. Če pa nas je premalo, pa vkolikor hočejo ohranit to državo in ker itak ne smemo odpret meja zaradi EU, enostavno morajo nekaj naredit, sicer nihče ne bo plačeval penzij teh, ki jih zdaj nič ne zanima;). Enostavna matematika.

Treba je reorganizirat trg dela, študentsko delo preoblikovati - tako, da bi ga lahko koristili le študentje do določenega števila ur letno

Hehe, saj točno to je prejšnja vlada poizkušala, pa je bila sedanja vlada protiuser posted image . In z njo večina, ki je šla na referendum.

Kar se tiče iskanja službe in varstva pa tako. Ja službo lahko iščeš tudi če imaš otroka doma s tem se popolnoma strinjam. Je pa problem, ko te na razgovoru vprašajo, če imaš urejeno varstvo. Lahko se jim seveda mirno zlažeš, če si tek človek, da ti lagat ni problem. Če pa poveš po pravici, da ga nimaš ( seveda ne pozabiš omenit, da si ga lahko takoj priskrbiš, če je to potrebno) pa si avtomatsko v vsaj majhnem minusu. Odvisno sicer na katerem področju iščeš ampak ponekod si v minusu že če imaš majhne otroke. In, ker se danes za vsako delovno mesto poteguje kar nekaj ljudi in lahko tudi mali minus že razlog, da na koncu izberejo drugega kandidata.

Podpis.
Levi in desni pa so stvar preteklosti če vprašaš mene.
hehe, colt, pred volitvami si mal drugače pisal;).

Se strinjam z mary. Sama sem bila vedno hvaležna za naš socialen sistem, čeprav nisem bila nikoli brezposelna, nikoli se nisem šla kakega enostarševstva ali kaj podobnega - ampak že samo porodniška in vrtec itd... mi je bilo všeč:).

Se strinjam sicer, da je kredit naša stvar, bi bilo pa po moje fer, da bi pogledali, koliko imaš realno: če plačuješ kredit za stanovanje, to verjetno še ni čisto tvoje, saj ti ga v primeru, da ne odplačuješ več, vzamejo. Ni to isto kot če si ga dobil, hočem rečt. Štet se mora, vendar v deležu, kolikor je tvoje, enako tudi avtomobili itd... Hkrati pa se mi zdi ravno tako trapasto,d a se ljudje zakreditajo za nobel avto, potem pa jamrajo... Vendar popolnoma fer sistem težko narediš, saj lahko nekdo vse svoje zapravi in kao nima nič, živi pa na visoki nogi, drugi bo pa šparal z malimi dohodki, pa bojo rekli, kaj vse ima, ker si pač drugega ne privošči. NIso samo materialne stvari, hočem rečt. Ne vem, zato pa nisem politik ali ekonomist:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 14:27:42   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lubijev komentar:
jupiiiiiiiiiiiiiii
moja plača 15 % dol, tvoja porodniška 40% dol, potem 3x vrtec (od tega 1x jasli), manjši dodatek,...
manjše dnevnice za teren, manjša kilometrina...
bencin gor..
šus v glavo...



pa še naprimer najemnina ali kredit/hipoteka za plačevat. Pa še za šolnino bo potrebno šparat. Ker namreč pričakujem, ko bo šel moj otrok v SŠ ali faks, da bodo že konkretne šolnine.

Mož reče ženi: Grem na dva deci.
Kaj je to pomenilo vemo. Zdaj bo to pomenilo, da gre tankat na bencinsko.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 14:36:21   
posh
Famozni stavek, ki se zdi še kako resničen:

By the end of 2012, you'll be so poor, you want be able to rebel.


...teorija zarote, ne?

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 15:14:26   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: Leela

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lubijev komentar:
jupiiiiiiiiiiiiiii
moja plača 15 % dol, tvoja porodniška 40% dol, potem 3x vrtec (od tega 1x jasli), manjši dodatek,...
manjše dnevnice za teren, manjša kilometrina...
bencin gor..
šus v glavo...



pa še naprimer najemnina ali kredit/hipoteka za plačevat. Pa še za šolnino bo potrebno šparat. Ker namreč pričakujem, ko bo šel moj otrok v SŠ ali faks, da bodo že konkretne šolnine.

Mož reče ženi: Grem na dva deci.
Kaj je to pomenilo vemo. Zdaj bo to pomenilo, da gre tankat na bencinsko.



Pa baje je več kot nujno še za penzijo varčevat user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 18:43:58   
sneguljčica*
Kaj menite o tem?Mamica samohranilka z dvema otrokoma,ki živijo od sociale,preživnine,otroških ima oba otroka v vrtcu od jutra do treh ne plača nič VRTCA.Kdo sploh to plača?Ne rečem,da ji je lahko preživljat dva otroka ampak ali nebi taki starši,ki niso v službi imeli otroke doma?Naj dajo prosto mesto nekomu,ki res nima kam dati svojih otrok,ter plačajo takemu vrtec,ki dela za minimalko.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   [Brisano sporočilo]
26.3.2012 19:12:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sneguljčica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 19:18:28   
sneguljčica*
Ne ne išče službe,ker ji tak nič ne manjka(po njenih besedah).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 19:29:57   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Stanovanjski problem bi lahko rešila tudi z najemom, za kar pa ne rabiš kredita. Nemalo družin v drugih državah sploh nima interesa za nakup nepremičnine, če bi jim to predstavljalo preveliko obremenitev za mesečni proračun. In tudi ni smotrno, glede na trend menjavanja služb in nenehne selitve.

Če se že primerjamo s drugimi državami.


Tako je....ne vem zakaj bi nam država morala vse živo subvencionirati.....ker zidamo hišo oz. kupimo stanovanje.....brezplačen vrtec za vsakega otroka.....upoštevanje dejanskega socialnega položaja družine.....vse bi nam država morala subvencionirati, vse bi nam država morala dajati.....ker mi smo pridni in državotvorno delamo otroke (ker jih imamo več kot enega) ter zidamo, zidamo in obnavljamo......tiste lenobe, ki pa imajo le enega otroka in najemniško stanovanje, pa naj plačujejo še za vse ostale otroke v vrtcu in ne dobijo nobenih olajšav......

Komaj čakam, da bodo ukinili to politično populistično in senzacionalistično iznajdbo brezplačenga vrtca za drugega in več otrok in avtomatski padec razreda nižje za še enega otroka......to bi naj ukinili, pa ne bi bilo potrebne spremembe socialne zakonodaje......ker pa tega nihče ni storil, pa so vsaj malo s temi novi "socialnimi" spremembami prisilili tiste z dvemi in več otroki, da plačajo neko realno ceno vrtca in ga nimajo več zastonj.......

  Podpis  pod Lilijano in dodatek:
ploskajte zdaj velikemu rešitelju JJ!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:01:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In to se državi na dolgi rok verjetno najmanj splača - samo sedanja garnitura tako ni nikoli slovela po tem, da bi gledala na dolgi rok naprejuser posted image (oni gledajo samo nazaj - daaaleč nazaj;).


Sedanja garnitura je uvedla neplacevanje za drugega otroka, zavedajoc se, da je to za drzavo dolgorocno nevzdrzno - je pa bila ta odlocitev populisticna predvolilna gesta. Zaposlilo se je 1600 novih uslubenk in usluzbencev v vrtcih zaradi navala (javna uprava), vlagala so se sredstva za zagotovitev ustreznih prostorov v vrtcih itn... Sedaj, ko je sedanja garnitura znova zajahala oblast... pa ukinjajo tisto, kar so sami ustvarili.... ( potem ima Kucler Dolinarjeva obraz ugotavljat koliko stane drzavo povsem legalna in demokraticna kandidatura zupana za poslanca, ki je BTW tudi zmagal na volitvah - zgolj intemezzo).

Se strinjam sicer, da je kredit naša stvar, bi bilo pa po moje fer, da bi pogledali, koliko imaš realno: če plačuješ kredit za stanovanje, to verjetno še ni čisto tvoje, saj ti ga v primeru, da ne odplačuješ več, vzamejo. Ni to isto kot če si ga dobil, hočem rečt. Štet se mora, vendar v deležu, kolikor je tvoje, enako tudi avtomobili itd... Hkrati pa se mi zdi ravno tako trapasto,d a se ljudje zakreditajo za nobel avto, potem pa jamrajo... Vendar popolnoma fer sistem težko narediš, saj lahko nekdo vse svoje zapravi in kao nima nič, živi pa na visoki nogi, drugi bo pa šparal z malimi dohodki, pa bojo rekli, kaj vse ima, ker si pač drugega ne privošči. NIso samo materialne stvari, hočem rečt. Ne vem, zato pa nisem politik ali ekonomist:D.


Zakaj bi drzavljani (saj drzavljani tvorimo drzavo) upostvali tvoj osebni kredit? Kdo je pravzaprav postavil na piedestal potrebo ( skorajda nujo), da imas svojo nepremicnino. Zakaj bi prikrajsali (na nek nacin kaznovali) tiste, katerih starsi so delali in pridelali toliko, da lahko zagotovijo pogoje tudi svojim otrokom, a nagradili tiste ( na pr.) lokalnega pijancka ker bomo upostevali, da je vse kar je imel porabil na pijaco in sedaj bomo mi ostali drzavljani pomagali njegovim otrokom (ki to sploh vec niti niso), ker se on ni zmigal in je bil pijancek?
Zakaj bi upostevali kredite za nepremicnine, avtomobile ipd, a ne kredite za izobrazevanje, spoznavanje kultur, potovanja, duhovne investiciije...
Prihodek je tisti, ki je relevanten. Nasi osebni prihodki bodo ali ne bodo ustvarili ugodnejse pogoje za nase otroke. MOrda bo kdo vse zapravil za pijaco in otrokom nic ne pomagal, nekdo drug bo pa sparal pa stiskal, pa bo otroku ponudil lepo startno pozicijo v zivljenju... Skratka, IMO povsem osebna stvar in odlocitev.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?