|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 0:13:19   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Prihodek je tisti, ki je relevanten.

frodica, meni osebno bi ta sistem veliko bolj pasal, ker imava prihodke nizke in nič ne kupujeva na kredit (razen stanovanja, ker to pač ne gre drugače - vsaj pri teh dohodkih;). Samo vseeno če računajo, da imaš veliko hišo, pa je še odplačal nisi ni to isto kot če jo res imaš...



Prihodej je osnova za lastnistvo. Tudi ce podedujes hiso in imas premajhne dohodke, da bi jo vzdrzeval - to je IMO osebni problem oz. problem prihodkov. Ne vidim logiko v tem, da imas veliko hiso, ce nimas ustreznih dohodkov s katerimi bi lahko placal hiso ter se prezivel. Potemtakem ( po moji logiki) ne bi kupoval hiso temvec nekaj, kar ti cenovno ustreza.
Ce si lastnik velike hise si pac lastnik velike hise - odplacana ali ne - uzivas vse ugodnosti velike hise. Kdo pa jamci, da ti starsi ne dajejo vsak mesec za odplacilo kredita ter tako ta kredit oz. hisa nikakor ne vpliva na tvoje prihodke? Zamisli sceno - najames kredit, kupis hiso (zivis pa pri starsih), oddajas hiso in istocasno ti drzava uposteva kredit....

Najbolj me pa moti obcutek, da se spet nepremisljeno lotevajo zadev in da bo spet vec skode kot koristi. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 0:33:56   
petea
Frodo,
(preveliko) hišo lahko tudi dobiš, npr. z dedovanjem, ni nujno, da jo kupiš

če imaš v hiši, kupljeni s kreditom, najemnike, se bi naj upoštevala pri tvojh dohodkih tudi (ustrezno obdavčena) najemnina, tako da bi se potem nekako izravnalo tvoje vlaganje v premoženje družine (beri: kredit na eni strani) in doprinos iz vlaganj (beri: najemnina na drugi strani)

< Sporočilo je popravil petea -- 27.3.2012 0:34:59 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 7:51:18   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in če je recimo 5000 slovenskih otrok oproščenih plačila vrtca (nisem šla preverjat, zato govorim na pamet, verjetno je številka še precej večja)...in je ekonomska cena vrtca 340 EUR, to pomeni na mesec 1.700.000 EUR, na leto pa 20.400.000 EUR.....

In če recimo 100.000 družin dobiva otroške dodatke, to na mesec pomeni, ob recimo 50 EUR otroškega dodatka 5.000.000 EUR, na leto je to 60.000.000......

In to niso več tako male številke....

še zračunaj kako ni mali denar, računi mobilnih telefonov naših vrlih poslancev, to ni mali denar.....Jaz v službi imam mobilni, moj in če ne gre drugače tudi za službene zadeve na moj račun kličem.

Pa zračunaj koliko stane kosilo v parlamentu in koliko porabi dnevno vrtčevski otrok, en ne cela skupina........................................................................................................................................................................................................................

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 8:54:38   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Prihodek je tisti, ki je relevanten.

frodica, meni osebno bi ta sistem veliko bolj pasal, ker imava prihodke nizke in nič ne kupujeva na kredit (razen stanovanja, ker to pač ne gre drugače - vsaj pri teh dohodkih;). Samo vseeno če računajo, da imaš veliko hišo, pa je še odplačal nisi ni to isto kot če jo res imaš...



Prihodej je osnova za lastnistvo. Tudi ce podedujes hiso in imas premajhne dohodke, da bi jo vzdrzeval - to je IMO osebni problem oz. problem prihodkov. Ne vidim logiko v tem, da imas veliko hiso, ce nimas ustreznih dohodkov s katerimi bi lahko placal hiso ter se prezivel. Potemtakem ( po moji logiki) ne bi kupoval hiso temvec nekaj, kar ti cenovno ustreza.
Ce si lastnik velike hise si pac lastnik velike hise - odplacana ali ne - uzivas vse ugodnosti velike hise. Kdo pa jamci, da ti starsi ne dajejo vsak mesec za odplacilo kredita ter tako ta kredit oz. hisa nikakor ne vpliva na tvoje prihodke? Zamisli sceno - najames kredit, kupis hiso (zivis pa pri starsih), oddajas hiso in istocasno ti drzava uposteva kredit....

Najbolj me pa moti obcutek, da se spet nepremisljeno lotevajo zadev in da bo spet vec skode kot koristi. user posted image


E, točno tole tud mene skrbi. Predvsem, kdo se loteva teh zadev. Ko vidim Vizjaka, kako veselo razlaga, da bo z zmanjšanjem nadomestila povečal zaposlovanje. Butelj.

Aja, pa Virantov Audi je res pljunek v morje, samo je pa velik psihološki učinek. Naj najprej šparajo na sebi in šele potem naprej. Kamen na kamen palača, zrno na zrno pogača.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 27.3.2012 8:56:21 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 10:08:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in če je recimo 5000 slovenskih otrok oproščenih plačila vrtca (nisem šla preverjat, zato govorim na pamet, verjetno je številka še precej večja)...in je ekonomska cena vrtca 340 EUR, to pomeni na mesec 1.700.000 EUR, na leto pa 20.400.000 EUR.....

In če recimo 100.000 družin dobiva otroške dodatke, to na mesec pomeni, ob recimo 50 EUR otroškega dodatka 5.000.000 EUR, na leto je to 60.000.000......

In to niso več tako male številke....

še zračunaj kako ni mali denar, računi mobilnih telefonov naših vrlih poslancev, to ni mali denar.....Jaz v službi imam mobilni, moj in če ne gre drugače tudi za službene zadeve na moj račun kličem.

Pa zračunaj koliko stane kosilo v parlamentu in koliko porabi dnevno vrtčevski otrok, en ne cela skupina........................................................................................................................................................................................................................


Zakaj pa ne bi kar ti izračunala....user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 10:50:52   
Lunca1
Samo dobro, da je tavelika že v šoli in tako ali tako plačujemo za enega.

Kar se tiče brezposelnosti, pa prosim ne obsojajte, ker si 95% sigurno ni izbralo tega samih od sebe. In ja, zdaj je težko dobit službo, sploh pa če nimaš varstva (po moje bi imel še največ možnosti za službo, če bi pokazal potrdilo, da si sterilen in nimaš otrokuser posted image ). Vemo pa kako je težko dobit mesto v vrtcu. Privat varstvo pa ima astronomske cene. Mi je zadnjič znanka navdušeno razlagala, kako je dobila ugodno varstvo za 400 EUR.user posted image Meni se to ne zdi malo denarja in da moraš potem toliko ali še več dajat celo leto, zato ker ne dobiš varstva v vrtcu. Mislim, da si večina to težko privošči in zato raje v času brezposelnosti tudi plačuje vrtec. Tudi jaz sem trenutno brezposelna in sicer že od julija. Tamalega imamo v vrtcu in sicer iz več razlogov. prvi je, da je med vrstniki in da je deležen programa. drugi razlog je, da lahko brez problema iščem službo in se brez posebnega iskanja varstva udeležim razgovorov, ki so včasih lahko tudi že naslednji dan po povabilu. Če se le da, ga sicer potegnem iz vrtca, tako je bil recimo doma celo poletje in med vsemi šolskimi počitnicami. hodim ga iskat takoj ko je to mogoče ali po kosilu ali pa takoj po spanju. Aja plačujeva pa skoraj najvišjo ceno, tako da se tukaj na nikogar ne šlepamo.
Tudi meni se sicer ne zdi realno, da dobiš poleg brezplačnega vrtca za drugega otroka še en razred nižje. Ne bom pa rekla, da sem imala kaj protiuser posted image me je kvečjemu potem ujela realnost, ko smo morali po odhodu tamale iz vrtca nenadoma plačat več kot 300 EUR, ker je bil še v kombinirani jaslični skupini.user posted image

Kar se pa drugih varčevalnih ukrepov tiče, naj pa res najprej začnejo pri sebi, med drugim bi lahko tudi bivšim poslancem za nadomestilo dali max. 1050 Eur bruto - aja pa še to samo prve tri mesece, potem pa nižje. Pa saj vemo, da se vedno špara spodaj, zgoraj se pa skozi okno meče z lopato. samo to je pa že duga zgodba, a ne.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 27.3.2012 10:52:43 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 17:16:38   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ok, grem v politiko, ce pristanes, da bos moja pomocnica. Jaz bom ga. ministrka, ti pa ga. drzavna sekretarka. Imela bos svojega osebnega tajnika, asistenta, novega audija ter pravico do najvecjega otroskega dodatka (zaradi narave dela) user posted image

Tajnik ... ja, asistent.... ja, novi audi... ja, denar... ja, ti pa samo bodi ministrka, vso odgovornost, ker me boš zasipala s temi ugodnostmi pa ti nosiš. Meni prav, vzamem!
Juhuu! Kdo je že pisal tu, da sanjam na RR o dobri službi? user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 20:05:03   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in če je recimo 5000 slovenskih otrok oproščenih plačila vrtca (nisem šla preverjat, zato govorim na pamet, verjetno je številka še precej večja)...in je ekonomska cena vrtca 340 EUR, to pomeni na mesec 1.700.000 EUR, na leto pa 20.400.000 EUR.....

In če recimo 100.000 družin dobiva otroške dodatke, to na mesec pomeni, ob recimo 50 EUR otroškega dodatka 5.000.000 EUR, na leto je to 60.000.000......

In to niso več tako male številke....

še zračunaj kako ni mali denar, računi mobilnih telefonov naših vrlih poslancev, to ni mali denar.....Jaz v službi imam mobilni, moj in če ne gre drugače tudi za službene zadeve na moj račun kličem.

Pa zračunaj koliko stane kosilo v parlamentu in koliko porabi dnevno vrtčevski otrok, en ne cela skupina........................................................................................................................................................................................................................


Zakaj pa ne bi kar ti izračunala....user posted image


jaz sem sam mal kost vrgla, če ti bo dolgcajt, pa dej še drugo skalkulirat, boš vidla, kolk vse drugo stane in je to drobtina.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 20:10:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: end1

jaz sem sam mal kost vrgla, če ti bo dolgcajt, pa dej še drugo skalkulirat, boš vidla, kolk vse drugo stane in je to drobtina.


Aja.....samo provocirala si....user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
27.3.2012 21:15:53   
Brbs
kaj je ta predlog še vedno na listi? Če danes berem o ukrepih (ta važnejših, ki se tičejo večine), je govora o vsem drugem, o tem pa ne...pa je ta ukrep za marsikoga najbolj boleč...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 0:30:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Frodo,
(preveliko) hišo lahko tudi dobiš, npr. z dedovanjem, ni nujno, da jo kupiš


V tem primeru ni kredita, ki naj bi ti ga drzava upostevala oz. se pricakuje, da bi ga upostevala.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 0:39:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
E, točno tole tud mene skrbi. Predvsem, kdo se loteva teh zadev. Ko vidim Vizjaka, kako veselo razlaga, da bo z zmanjšanjem nadomestila povečal zaposlovanje. Butelj.


mah.... user posted image user posted image user posted image

Aja, pa Virantov Audi je res pljunek v morje, samo je pa velik psihološki učinek. Naj najprej šparajo na sebi in šele potem naprej. Kamen na kamen palača, zrno na zrno pogača.


Naceloma nisem proti reprezentancnosti drzavnih "znacilnosti"... Vedno mi je bil smesno, ko sem videla albanski jugo z diplomatskimi tablicami... res kot neka banana drzava... tako bolj za hec...
Z druge strani se mi pa zdi skoda ljudi, ki jih avtomobil preseze- po izgledu, vztrajnosti, zanesljivosti, sposobnostih...
Zato predlagam, da se nasa nova vlada odpove svtomobilom (na spljoh) in zacen hoditi pes. user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 0:40:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ok, grem v politiko, ce pristanes, da bos moja pomocnica. Jaz bom ga. ministrka, ti pa ga. drzavna sekretarka. Imela bos svojega osebnega tajnika, asistenta, novega audija ter pravico do najvecjega otroskega dodatka (zaradi narave dela) user posted image

Tajnik ... ja, asistent.... ja, novi audi... ja, denar... ja, ti pa samo bodi ministrka, vso odgovornost, ker me boš zasipala s temi ugodnostmi pa ti nosiš. Meni prav, vzamem!
Juhuu! Kdo je že pisal tu, da sanjam na RR o dobri službi? user posted image


Ti si smesna, kaksna odgovornost? Nisem mislila, da bi bila ministrka nekje v Afriki, temvec v nasi preljubi demokraticni drzavici ...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 7:50:24   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Naceloma nisem proti reprezentancnosti drzavnih "znacilnosti"... Vedno mi je bil smesno, ko sem videla albanski jugo z diplomatskimi tablicami... res kot neka banana drzava... tako bolj za hec...
Z druge strani se mi pa zdi skoda ljudi, ki jih avtomobil preseze- po izgledu, vztrajnosti, zanesljivosti, sposobnostih...
Zato predlagam, da se nasa nova vlada odpove svtomobilom (na spljoh) in zacen hoditi pes. user posted image



Tudi jaz ne. Sam, če je tok hudo, da je treba porodniške klestit, pol bo tud namest Audija Škoda Supeb čist OK.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 8:40:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ti si smesna, kaksna odgovornost? Nisem mislila, da bi bila ministrka nekje v Afriki, temvec v nasi preljubi demokraticni drzavici ...user posted image user posted image user posted image


Jooj, sori user posted image
Seveda ne bo nobene odgovornosti. Tvoje ne. Sem čisto zmešala države. Ne vem kaj mi je bilo. Verjetno preveč navdušena nad novo službo in tajnikom.
A je lahko vsaj moj tajnik iz Afrike?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 21:30:58   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ti si smesna, kaksna odgovornost? Nisem mislila, da bi bila ministrka nekje v Afriki, temvec v nasi preljubi demokraticni drzavici ...user posted image user posted image user posted image


Jooj, sori user posted image
Seveda ne bo nobene odgovornosti. Tvoje ne. Sem čisto zmešala države. Ne vem kaj mi je bilo. Verjetno preveč navdušena nad novo službo in tajnikom.
A je lahko vsaj moj tajnik iz Afrike?


Logicno ! Nekdo mora znati tudi delati kot crnec user posted image
Pa se preverila bos ogvorice iz prve roke, vsaj na zaposlitvenem razgovoru user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
28.3.2012 21:32:04   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Naceloma nisem proti reprezentancnosti drzavnih "znacilnosti"... Vedno mi je bil smesno, ko sem videla albanski jugo z diplomatskimi tablicami... res kot neka banana drzava... tako bolj za hec...
Z druge strani se mi pa zdi skoda ljudi, ki jih avtomobil preseze- po izgledu, vztrajnosti, zanesljivosti, sposobnostih...
Zato predlagam, da se nasa nova vlada odpove svtomobilom (na spljoh) in zacen hoditi pes. user posted image



Tudi jaz ne. Sam, če je tok hudo, da je treba porodniške klestit, pol bo tud namest Audija Škoda Supeb čist OK.


Ma bolje da ostane kar 3 leta star audi.... ne bo im hudega, edino, da ne bo zasluzil sorodnik od soseda, ki ima avto-salon ....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 117
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?