|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 17:44:58   
Kerensa*
Govoriva za primer, da bi ta izguba službe (recimo, da dolgotrajna) pomenila eksistencialno ogroženost (za tačas, ko oseba ne bi imela službe)?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 18:17:16   
*miska.mcc*
bom kar kopirala, ker sta 2 zelo podobni temi odprti:
miš

..............."mene pa nekaj drugega zanima.
vrtci bojo baje za nujne primere na voljo.
kaj pa starsi šolarjev?  prvo, drugo in tretjesolcev in pa se kakega starejsega ne mores pustit samega doma.  kaj tisti starsi, ki šolarjev nimajo kam dat?

jaz sem doma. pa tudi, ce ne bi mogla bit doma imam zagarantirano varstvo. kaj pa tisti, ki ga nimajo? in ne morejo dobit dopusta?

marsikateri še četrtošolec ni sposoben bit sam doma 9 ur.  da ne govorim o 6 in 7--letnikih.[img]smileys/zmeden.gif[/img]......................."


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 18:19:41   
Kerensa*
Po mojem je osnovnošolca lažje vzeti s sabo v službo, kakor pa vrtičkarja ali jasličarja.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 18:21:19   
*miska.mcc*
ja, pri meni bi še šlo. ker imamo biljard in tv :)


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 18:22:20   
Kerensa*
Pri mojem g. Možu tudi... ker vedno prav pride dodatna roka za telefone dvigovat ali pospravljat pisarno. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   [Brisano sporočilo]
16.4.2012 19:26:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 19:31:59   
*miska.mcc*
ej, Ankica*, a si ti D Ankica?   user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   [Brisano sporočilo]
16.4.2012 19:36:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 19:53:09   
aknela123
v vrtcu, ki ga obiskujejo moji otroci, je na vsakem vogalu velik plakat - stavka, na vratih vsake igralnice obvestilo, da ja ne bi kdo spregledal, da bo v sredo stavka in še za domov so vsakemu staršu dali list v roko, da bo v sredo stavka. v vrtcu je 96 otrok, v šoli okrog dvesto otrok, pa se jaz zdaj vprašam, kdo bo pa plačal vse te kopirane liste, ki smo jih dobili za domov? in po vsej Sloveniji?

dajte še vi v JU malo začet šparat, ker v gospodarstvu smo s takimi zadevami kot brezvezno kopiranje na čiste liste začeli že pred leti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 19:58:04   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

v vrtcu, ki ga obiskujejo moji otroci, je na vsakem vogalu velik plakat - stavka, na vratih vsake igralnice obvestilo, da ja ne bi kdo spregledal, da bo v sredo stavka in še za domov so vsakemu staršu dali list v roko, da bo v sredo stavka. v vrtcu je 96 otrok, v šoli okrog dvesto otrok, pa se jaz zdaj vprašam, kdo bo pa plačal vse te kopirane liste, ki smo jih dobili za domov? in po vsej Sloveniji?

dajte še vi v JU malo začet šparat, ker v gospodarstvu smo s takimi zadevami kot brezvezno kopiranje na čiste liste začeli že pred leti.

Nekaj podobnega sm imela tud jest v mislih,ko sm za domov dobila še dva lista, čeprav sem že na deski prebrala vse o tem.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
16.4.2012 23:21:23   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mišek06
Kerensa, kle v JU so tud kuharice, čistilke, hišniki,. Že sedaj je majhna plača, po tem klestenju, se pa lahko samo še vprašaš, kako bomo živel. Pa da oba delata v JU?

Vem, kateri delavci vse spadajo v JU - ni panike glede tega. Samo razmišljam malce drugače od večine. Izvoli primer, recimo...
Dva zaposlena starša, dva otroka - eden v vrtcu, eden v šoli (to naj bi bilo SLO povprečje). Oba starša (recimo, da eden v JU, eden v gospodarstvu) sta zaslužila samo vsak svojega minimalca. Vsak po 584€ torej. Netto. Otroški dodatek ni ravno omembe vreden, plačilo vrtca tudi ne pretirano. Nobenega luksuza, ampak s tem denarjem se da preživeti, da nisi lačen, bos in na cesti (četudi si v najemu - znesek najemnine je ponavadi skoraj enak znesku kredita).
Enemu od teh dveh staršev bi zdaj vzeli 15% plače. Bolj verjetno je, da bo realno 10%, kakor sledim novicam. Ta starš bo imel torej zdaj nekaj čez 500€ netto plače. Najemnino oz. kredit bodo še vedno plačevali, jedli bodo še vedno in še vedno bodo oblečeni. Zaradi cca. 50€ ne bodo eksistencialno ogroženi, si bodo pa privoščili kakšno stvar manj (že res, da si že prej niso mogli veliko, ampak that''''''''s not the point).
Če bodo ostali brez regresa (ker recimo, da ga je starš v JU dosedaj imel, starš v G pa ne), zna biti, da bodo ostali brez tedna dni letnega dopusta ob morju ali pa, da si ne bodo več mogli privoščiti registracije starega avtomobila. Stari avto bodo prodali in kupili mesečne vozovnice za avtobus, priredili logistiko, kolikor jo bodo lahko in živeli dalje. Bolj utrujeni, bolj sitni, bolj kaj-pa-jaz-vem-kaj, ampak eksistencialno ogroženi zaradi tega še vedno ne bodo. In namesto tedna dni morja bodo šli še vedno lahko na lokalni bazen ali ob reko (voda in sonce sta, ostalih primerjav pa ne iskat - dopust jima bo pač ostal).

Zanima me, kaj konkretno se mora zgoditi, da si res ogrožen. In ne, kaj se lahko zgodi, da si privoščiš nekaj manj.


Kerensa, lej, stvari so mnogo bolj kompleksne, kot se zdi. Ja, čisto simpl je reči, da pač eksistenca ljudi v večji meri ne bo ogrožena - tista osnovna - živeti, imeti streho nad glavo in jesti. Samo, oprosti ... je to cilj našega, človeškega življenja user posted image Preživeti?
Ja, seveda je, ampak vsako živo bitje stremi k čim večjemu ugodju in ne k neugodju. Tudi živali, ljudje s svojim razumom pa sploh. Vsi stremimo k udobju. Ni v naši naravi, da bi sprejemali slabše, to tudi v naravi živali ni, madona.

v čem je potem sploh smisel vsega človeškega napredka, če lahko preživimo v leseni koči, z litrom vode na dan in štruco kruha user posted image Ob vsem tem naša eksistenca ni ogrožena, kajne? To so konec koncev sanje mnogih revežev po svetu, kajne?
Torej čemu smo razvili avtomobile, če bi lahko ostali pri vlaku in avtobusih? Čemu smo razvili udobne sedežne, če je dovolj za preživetje slamnjača?  Čemu rabimo superge in škornje in salonarje, če so natikači dovolj in so tisočletja ljudstva preživela v njih user posted image
In ja, čemu šola, če je brez nje preživelo na milijone ljudi.

Moja eksistenca in eksistenca moje družine z izgubo moje službe ne bo ogrožena. Hvala bogu ima mož stabilno službo za sicer malo plačo, a vendar jo ima, pa nekaj materialnih osnov imamo tudi v rezervi ... se nam bo pa zelo poslabšal standard že zaradi vseh novosti v vezi s plačevanjem vrtca. Kvaliteta življenja se nam bo poslabšala, tudi mojemu otroku s PP, ki mu po novem naj ne bi več pripadala pomoč. Njegove možnosti bodo takoj slabše. Da o vsem ostalem, kar nas še vse lahko doleti, predvsem moje otroke, kar je ključnega pomena za njihov zdrav razvoj in srečo, raje ne govorim. In ne, s tem nimam v mislih tedna dni počitnic na morju ali obiska lokalnega bazena (ki zna biti prekleto drag špas za 5-člansko družino btw).

Ni problem zategniti pas, ker če ni, pač ni. Ampak je, razumeš, JE!!!  Samo ni pravično razporejeno in sedaj bomo mogli mi plačevati za grehe drugih, ki jim že tako ali tako nič ne manjka, in bomo mogli zategovati pas, si odrekati od ust, sprejeti minimum zgolj in samo zato, da njim ne bo nič manjkalo še naprej oz. bojo imeli več in več in več.
Ne, darga moja, na to pa ne pristanem nikdar. Zaradi mene si lahko denar kuhajo namesto pašte vsak dan, če jim ga ni dovolj, ampak meni in mojim otrokom naj pustijo to, kar smo imeli, za kar smo se borili, za kar so se borili in delali moji starši, stari starši, pra pra pra pra pra strici, tete in kaj jaz vem kdo še. Jaz nisem povzročila te krize, pa naj liliana še tako trdi drugače. Mogoče jo je ona, jaz je definitivno nisem. In zato tudi ne pristanem na to, da mi bojo zdaj vzeli, da bojo oni še naprej lahko imeli (npr. Potočnik 20.000 evrov/mesec user posted image - pa mu jih nisem fouš, da ne bo pomote. V rit naj si jih stlači, vsak mesec posebej, če če, samo mojim otrokom naj pusti, da lahko (pre)živijo vsaj tako dobro, kot so sedaj!!!

< Sporočilo je popravil nejcko -- 16.4.2012 23:27:42 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 8:28:40   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mišek06
Kerensa, kle v JU so tud kuharice, čistilke, hišniki,. Že sedaj je majhna plača, po tem klestenju, se pa lahko samo še vprašaš, kako bomo živel. Pa da oba delata v JU?

Vem, kateri delavci vse spadajo v JU - ni panike glede tega. Samo razmišljam malce drugače od večine. Izvoli primer, recimo...
Dva zaposlena starša, dva otroka - eden v vrtcu, eden v šoli (to naj bi bilo SLO povprečje). Oba starša (recimo, da eden v JU, eden v gospodarstvu) sta zaslužila samo vsak svojega minimalca. Vsak po 584€ torej. Netto. Otroški dodatek ni ravno omembe vreden, plačilo vrtca tudi ne pretirano. Nobenega luksuza, ampak s tem denarjem se da preživeti, da nisi lačen, bos in na cesti (četudi si v najemu - znesek najemnine je ponavadi skoraj enak znesku kredita).
Enemu od teh dveh staršev bi zdaj vzeli 15% plače. Bolj verjetno je, da bo realno 10%, kakor sledim novicam. Ta starš bo imel torej zdaj nekaj čez 500€ netto plače. Najemnino oz. kredit bodo še vedno plačevali, jedli bodo še vedno in še vedno bodo oblečeni. Zaradi cca. 50€ ne bodo eksistencialno ogroženi, si bodo pa privoščili kakšno stvar manj (že res, da si že prej niso mogli veliko, ampak that''''''''s not the point).
Če bodo ostali brez regresa (ker recimo, da ga je starš v JU dosedaj imel, starš v G pa ne), zna biti, da bodo ostali brez tedna dni letnega dopusta ob morju ali pa, da si ne bodo več mogli privoščiti registracije starega avtomobila. Stari avto bodo prodali in kupili mesečne vozovnice za avtobus, priredili logistiko, kolikor jo bodo lahko in živeli dalje. Bolj utrujeni, bolj sitni, bolj kaj-pa-jaz-vem-kaj, ampak eksistencialno ogroženi zaradi tega še vedno ne bodo. In namesto tedna dni morja bodo šli še vedno lahko na lokalni bazen ali ob reko (voda in sonce sta, ostalih primerjav pa ne iskat - dopust jima bo pač ostal).

Zanima me, kaj konkretno se mora zgoditi, da si res ogrožen. In ne, kaj se lahko zgodi, da si privoščiš nekaj manj.


Kerensa, lej, stvari so mnogo bolj kompleksne, kot se zdi. Ja, čisto simpl je reči, da pač eksistenca ljudi v večji meri ne bo ogrožena - tista osnovna - živeti, imeti streho nad glavo in jesti. Samo, oprosti ... je to cilj našega, človeškega življenja user posted image Preživeti?
Ja, seveda je, ampak vsako živo bitje stremi k čim večjemu ugodju in ne k neugodju. Tudi živali, ljudje s svojim razumom pa sploh. Vsi stremimo k udobju. Ni v naši naravi, da bi sprejemali slabše, to tudi v naravi živali ni, madona.

v čem je potem sploh smisel vsega človeškega napredka, če lahko preživimo v leseni koči, z litrom vode na dan in štruco kruha user posted image Ob vsem tem naša eksistenca ni ogrožena, kajne? To so konec koncev sanje mnogih revežev po svetu, kajne?
Torej čemu smo razvili avtomobile, če bi lahko ostali pri vlaku in avtobusih? Čemu smo razvili udobne sedežne, če je dovolj za preživetje slamnjača?  Čemu rabimo superge in škornje in salonarje, če so natikači dovolj in so tisočletja ljudstva preživela v njih user posted image
In ja, čemu šola, če je brez nje preživelo na milijone ljudi.

Moja eksistenca in eksistenca moje družine z izgubo moje službe ne bo ogrožena. Hvala bogu ima mož stabilno službo za sicer malo plačo, a vendar jo ima, pa nekaj materialnih osnov imamo tudi v rezervi ... se nam bo pa zelo poslabšal standard že zaradi vseh novosti v vezi s plačevanjem vrtca. Kvaliteta življenja se nam bo poslabšala, tudi mojemu otroku s PP, ki mu po novem naj ne bi več pripadala pomoč. Njegove možnosti bodo takoj slabše. Da o vsem ostalem, kar nas še vse lahko doleti, predvsem moje otroke, kar je ključnega pomena za njihov zdrav razvoj in srečo, raje ne govorim. In ne, s tem nimam v mislih tedna dni počitnic na morju ali obiska lokalnega bazena (ki zna biti prekleto drag špas za 5-člansko družino btw).

Ni problem zategniti pas, ker če ni, pač ni. Ampak je, razumeš, JE!!!  Samo ni pravično razporejeno in sedaj bomo mogli mi plačevati za grehe drugih, ki jim že tako ali tako nič ne manjka, in bomo mogli zategovati pas, si odrekati od ust, sprejeti minimum zgolj in samo zato, da njim ne bo nič manjkalo še naprej oz. bojo imeli več in več in več.
Ne, darga moja, na to pa ne pristanem nikdar. Zaradi mene si lahko denar kuhajo namesto pašte vsak dan, če jim ga ni dovolj, ampak meni in mojim otrokom naj pustijo to, kar smo imeli, za kar smo se borili, za kar so se borili in delali moji starši, stari starši, pra pra pra pra pra strici, tete in kaj jaz vem kdo še. Jaz nisem povzročila te krize, pa naj liliana še tako trdi drugače. Mogoče jo je ona, jaz je definitivno nisem. In zato tudi ne pristanem na to, da mi bojo zdaj vzeli, da bojo oni še naprej lahko imeli (npr. Potočnik 20.000 evrov/mesec user posted image - pa mu jih nisem fouš, da ne bo pomote. V rit naj si jih stlači, vsak mesec posebej, če če, samo mojim otrokom naj pusti, da lahko (pre)živijo vsaj tako dobro, kot so sedaj!!!


O tem kar se sedaj dogaja, o razkroju socialne drzave sem govorila ze pred 20-mi leti, ko smo si tako zeleli trznega gospodarstva, ker bi brez njega bili popolnoma uniceni. Podjetnistvo se je zahtevali in vecina je sanjala, kako bo imela svoje svoje podjetje in kaksni bogatasi bodo, a delavci so sanjali, da bodo imeli velike place oz. kdor dela bo imel... placan ne po diplomi, temvec po dejanskem delu in sposobnostih...
Slepi in gluhi smo tedaj bili za opozorila, da ne morejo vsi biti zadovljni inda se zna zelo grdo obrnit za delavce... slepi in gluhi smo bili za denacionalizacijo, ker smo si strasno zeleli privatno lastnino... Razdali smo vse - tovarne, podjetja, premozenje... Namesto da drzava pobira zasluzke in donose ter jih vlaga naprej jih pobirajo "podjetniki", ki jih vlagajo v svoj zep.
In sedaj smo slepi in gluhi ko bomo zgubili se tisto kar je ostalo.. solstvo in zdravstvo (privatizacija zdravstva je naslednja na vrsti - saj je na pol ze izpeljana)...
Najlazje bo pa tistim, ki vidijo zgolj prezivetje.. prezivis dokler ne crknes, a pocrkali bomo kamlu ker ne bomo imeli ni za zdravila, niti znanja, da spises nek zahtevek, da jih pridobis...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 9:21:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz nisem povzročila te krize, pa naj liliana še tako trdi drugače. Mogoče jo je ona, jaz je definitivno nisem.


Ja....jaz sem jo povzročila.....user posted image  

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 9:26:51   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz nisem povzročila te krize, pa naj liliana še tako trdi drugače. Mogoče jo je ona, jaz je definitivno nisem.


Ja....jaz sem jo povzročila.....user posted image  



Malo heca mora bit user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 9:41:44   
nejcko
Pa še nekaj tez iz Marxovega komunističnega manifesta:

Zgodovina vsake dosedanje družbe je zgodovina razrednih bojev. Svobodni in suženj, patricij in plebejec, baron in tlačan, cehovski mojster in pomočnik, skratka, zatiralec in zatiranec sta si bila v večnem nasprotju drug proti drugemu, bojevala sta nepretrgan, zdaj prikrit, zdaj odkrit boj, boj, ki se je vselej končal z revolucionarno preobrazbo vse družbe ali pa s skupnim propadom bojujočih se razredov.Deja vu?user posted image

»Lastniki kapitala bodo pri delavcih spodbujali nakup dragih izdelkov, stanovanj in tehnologije. Pri tem jim bodo omogočili drage kredite do višine nevzdržnosti. Neodplačani dolgovi bodo povzročili bankrot bank, ki se bodo morale nacionalizirati, za tem pa bo država krenila po poti, ki vodi v komunizem!«

Karl Marx, 1867



Jap, zgodovina se ponavlja, zato je vse tako enostavno predvidljivo. Ampak očitno nam je fajn tako user posted image


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 10:07:29   
Anonimen

Ko berem tele komentarje na temi mi je grozno pri srcu kako se v tako mali Sloveniji vedno uspe ljudi razdeliti na vsaj dva pola, ki se bijeta med sabo. V zakolisju se pa uvajajo spremembe, ki bodo drasticno posegle v zivljenje vseh. Prihodnost je samo v zdruzevanju naravoslovja in druzboslovja, v zaposlovanju druzboslovcev v gospodarstvu, v reformi visokega solstva in stipendiranja, v upostevanju postovojstva v delovne izkusnje, v upostevanju t.i. transferable skills, v povezovanju zaposlitvenih centrov z samimi univerzami, ne da se izobrazuje kader brez da se misli kje se ga bo zaposlilo itd.

V misljenju, da se vse placa in da se je za denar vsak pripravljen prodat vodi v razpad druzbe, polsedicno pa tudi civilizacije. Povedano drugace - v revolucijo ali vojno, vsekakor pa v nic kaj lepo prihodnost.

Cas je, da Slovenija stopi skupaj in da se ljudje zacnejo zavedat, da to kar doleti soseda hkrati doleti tudi mene, saj smo v tem zosu vsi, ce ne danes pa jutri. Najlazje pa je manipulirati z ljudmi, ki so med seboj skregani...sej veste tisto: kjer se kregata dva, tretji dobicek ima.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 10:10:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

»Lastniki kapitala bodo pri delavcih spodbujali nakup dragih izdelkov, stanovanj in tehnologije. Pri tem jim bodo omogočili drage kredite do višine nevzdržnosti. Neodplačani dolgovi bodo povzročili bankrot bank, ki se bodo morale nacionalizirati, za tem pa bo država krenila po poti, ki vodi v komunizem!«

Karl Marx, 1867



Jap, zgodovina se ponavlja, zato je vse tako enostavno predvidljivo. Ampak očitno nam je fajn tako user posted image




Ja, očitno, nam je fajn....da nas lastniki kapitala izkoriščajo....

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ja, seveda je, ampak vsako živo bitje stremi k čim večjemu ugodju in ne k neugodju. Tudi živali, ljudje s svojim razumom pa sploh. Vsi stremimo k udobju. Ni v naši naravi, da bi sprejemali slabše, to tudi v naravi živali ni, madona.

v čem je potem sploh smisel vsega človeškega napredka, če lahko preživimo v leseni koči, z litrom vode na dan in štruco kruha user posted image Ob vsem tem naša eksistenca ni ogrožena, kajne? To so konec koncev sanje mnogih revežev po svetu, kajne?
Torej čemu smo razvili avtomobile, če bi lahko ostali pri vlaku in avtobusih? Čemu smo razvili udobne sedežne, če je dovolj za preživetje slamnjača?  Čemu rabimo superge in škornje in salonarje, če so natikači dovolj in so tisočletja ljudstva preživela v njih user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 10:14:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba


Ko berem tele komentarje na temi mi je grozno pri srcu kako se v tako mali Sloveniji vedno uspe ljudi razdeliti na vsaj dva pola, ki se bijeta med sabo.


Ni ti treba biti grozno pri srcu....ker debatiranje in izmenjava različnih mnenj ni kreganje in ne pomeni tega, da smo ljudje sprti med sabo....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 10:27:46   
uškinamama
In sedaj smo slepi in gluhi ko bomo zgubili se tisto kar je ostalo.. solstvo in zdravstvo (privatizacija zdravstva je naslednja na vrsti - saj je na pol ze izpeljana)...


in glej ga zlomka ravno zdravniki in visokošolstvo se nista pridružila stavki.  Goli slučaj.user posted image  

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 10:31:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba


Ko berem tele komentarje na temi mi je grozno pri srcu kako se v tako mali Sloveniji vedno uspe ljudi razdeliti na vsaj dva pola, ki se bijeta med sabo.


Ni ti treba biti grozno pri srcu....ker debatiranje in izmenjava različnih mnenj ni kreganje in ne pomeni tega, da smo ljudje sprti med sabo....




Liliana, nisem mislila na forum, ja izmenjava mnenj seveda...ampak ta mnenja odrazajo splosno stanje v Sloveniji. Le-to me pa zalosti, ker se krasno vidi kako se manipulira z ljudmi ker se jih vedno da zavesti v boj mi proti vam...od samostojnosti dalje je vedno obcutiti taksno dvopolje: desni proti levim, rdeci proti crnim, sociala proti kapitalizmu, gospodarstvo proti javni upravi, humanistika proti naravoslovju....razumes? taksno razdvojeno druzbo se da krasno manipulirat...in prav to se dela. Manipulacije me je pa zelo strah...poznam zgodovino prevec dobro, da mi ne bi bilo mar.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 11:00:14   
mateyka
se strinjam z bibasibo - če bi bil folk združen v enotnem mnenju in viziji, ne bi bilo mogoče delat takih neumnosti kot so jih, niti kar še bodo (politiki namreč).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 11:32:17   
Kerensa*
Nejcko - got the point.
Vem, da samo gola eksistenca ni cilj človeka v civiliziranem svetu - sama sem prva v vrsti takšnih oz. tistih, ki želimo več oz. imamo radi več. Bili so časi, ko sem, ker sem bila brez denarja, cel teden jedla samo makarone z Rdečega križa - in bila sem samo korak od roba živčnega zloma. Nimam niti najmanjše želje (kaj šele potrebe) po tem, da bi se to kdaj ponovilo.
Ampak če se ves čas poudarja (kaj kdo verjame in česa ne, je že druga zgodba), da so to začasni ukrepi in še to namenjeni temu, da naj bi nam bilo v relativno bližnji prihodnosti vsaj malo bolje... pa recimo, da temu verjamemo... a se ne splača malo potrpeti? Imeti recimo leto dni 10% manjšo plačo in biti brez enega regresa, potem pa t.r. spet zadihati vsaj približno na polno? Zadeva ni dosti drugačna, če jo prestaviš v ožji družinski krog - kjer se odločite, da se boste odpovedali enemu letnemu dopustu in nekaterim malim radostim, da boste potem, pred zimo, lahko zamenjali avto (za boljšega, novejšega, večjega, lepšega, karkoli pač že). S tem se pa vsi strinjate, kajne? Ampak zdaj, ko je pa to prestavljeno na raven cele države, je pa cel halo iz tega. Ne razumem.
Mene osebno ti varčevalni ukrepi res ne bodo kaj posebej prizadeli - edino to, da so mi otroški dodatek zmanjšali za 15% in da si bom morala po novem obvezno zdravstveno zavarovanje plačevati sama (cca. 15€/mesec je to menda). Ker povečanja plače pri g. Možu ni pričakovati in ker tudi tega ni pričakovati, da bi se jaz zaposlila, to pač pomeni, da si bom morala teh nekaj € odškrkniti drugje. V redu, pa si jih bom. Kakšna revija manj na mesec, ali pa ene kavbojke manj na mesec. Vse ostalo ostane enako. Vsaj zaenkrat - dokler se točno ne izjasnijo, kaj ostalo bo še po novem plačljivo. Vem edino za jutranje varstvo in podaljšano bivanje od 15:30 dalje, ampak mi tega ne potrebujemo, niti ne bomo potrebovali.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 11:41:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se strinjam z bibasibo - če bi bil folk združen v enotnem mnenju in viziji, ne bi bilo mogoče delat takih neumnosti kot so jih, niti kar še bodo (politiki namreč).


Bi se temu reklo enoumje......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 11:43:18   
Kerensa*
Nismo enaki, nismo enakovredni, nismo enakopravni... meni je to že dolgo časa jasno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
17.4.2012 11:49:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba

Liliana, nisem mislila na forum, ja izmenjava mnenj seveda...ampak ta mnenja odrazajo splosno stanje v Sloveniji. Le-to me pa zalosti, ker se krasno vidi kako se manipulira z ljudmi ker se jih vedno da zavesti v boj mi proti vam...od samostojnosti dalje je vedno obcutiti taksno dvopolje: desni proti levim, rdeci proti crnim, sociala proti kapitalizmu, gospodarstvo proti javni upravi, humanistika proti naravoslovju....razumes? taksno razdvojeno druzbo se da krasno manipulirat...in prav to se dela. Manipulacije me je pa zelo strah...poznam zgodovino prevec dobro, da mi ne bi bilo mar.



Z ljudmi je zelo enostavno manipulirati.....se ljudje hitro damo zmanipulirati (edino priznamo tega neuser posted image )......

Med drugim tudi sindikati javnega sektorja manipulirajo z nami....ko mi recimo v vrtcu v roke pomolijo listek, kjer piše, da se borijo za moje pravice, v resnici pa se borijo za svojo plačo.....čista manipulacija......

Drugače pa....jaz nikoli ne volim ta desnih strank....mi pač večina njihovega programa, predstavljanja programa ni všeč....in mi je levica bližje.....

Vendar zgolj zaradi tega, ker je določene ukrepe predlagala desna vlada, ne bom apriori rekla, da pa so zato ti ukrepi slabi......če bi jih pa predlagala leva vlada, bi bili pa dobri.....toliko o delitvi na leve in desne......in kdo je bolj zmanipuliran.....



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?