|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 24 25 [26]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
20.4.2012 19:14:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
20.4.2012 21:42:53   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Posegi v šolstvo pa kvalitete šolanja naših otrok ne bodo tako prizadeli......kopiram iz sklopa Otrok, kjer je odprta tema o normativih v šolstu....

http://www.pogledi.si/mnenja/bog-zivi-krizo

Dopuščam pa možnost, da boste tudi tega ravnatelja osebno diskreditirali, ker bluzi......verjamem pa, da ima sam prav tako dober pogled v problematiko na področju vzgoje in izobraževanja kot vsaka učiteljica.......


Fajn članek, čisto v Merčevem stilu. Meni je on fajn, ima zelo realen pogled, nekako po mojem okusu, kar se šolstva tiče.

Je pa šolstvo eno posebno področje. Mene najbolj od vsega moti to, da se ravno v tem resorju vedno delajo spremembe na ad hoc, brez nekih temeljitih analiz, kar povprek in na juriš.
Morda res ti ukrepi ne bojo tako drastično poznali, mogoče res kvaliteta ne bo padla - seveda, če se ne bo preferiralo privatnega šolstva in ukinjalo šolskih okolišev. Ker ukinjanje šol. okolišev pa bo potegnilo marsikaj za sabo - še predstavljate si ne, kaj vse.
Je pa problem veliko bolj kompleksen in reševati bi ga morali začeti vertikalno, česar pa naše vlade niso sposobne.
Verjetno je bila 9-letka res uvedena zaradi zaposlovanja učiteljev, tudi izbirni predmeti, a vprašati se je treba, zakaj pri nas sploh prihaja do takega presežka pedagoških delavcev (in še nekaterih drugih smeri, kot os družboslovci, ekonomisti itd.). Definitivno je treba najprej narediti red zgoraj, torej na univerzitetnem študiju, zmanjšati št. vpisov na te študijske smeri in s tem diplomantov, ki s(m)o praktično nezaposljivi.
Ampak to se ne naredi, a ne, ker bi spet toliko dr.-jev ostalo brez služb ...
Mah, problem ima ful velike razsežnosti in udariti spet po tistih najnižjih, najmanj krivih se mi zdi krivično.

V članku me je pa zmotilo tole: Starši, in vedno pogosteje tudi učitelji, zlorabljajo možnosti dodatnih pomoči zato, da naj bi si otrok pridobil kompetence, ki si jih sicer ne bi (in si jih v resnici ne bo in bo slej ko prej seveda neuspešen).
Tole se mi pa resnično ne zdijo besede pedagoga. S tem se mi je pa kar malo zasral. Škoda.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
20.4.2012 21:50:39   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ima veze z davki.....če je davčna stopnja višja, jo vedno lažje lahko znižaš, kot pa če je davčna stopnja že v osnovi nižja......približno štekam, kako te stvari v praksi delujejo in vplivajo ena na drugo....


ne, nima veze z nižjo stopnjo davka. to je "state refund", ki se izvaja samo za ljudi (firme ne plačajo manj). sem detaljno povprašala zdajle: recimo ko ti da obrtnik račun, ti oni dajo -50% od polne cene dela, ki ga obtnik opravi (ne na material in stroške, samo njegovo delo). njemu država refundira, ko pošlje ta račun januarja državi.

npr.
1500kr material
9000kr work

10.500 total cost
-4.500 (9000-50% = 4.500)

6000kr končna cena

na računu je vse to zapisano in oni pošljejo to državi in država jim da "refund". za naročnika je tako simpl da nimaš interesa najemat na črno in imaš garancijo na delo, ki je opravljeno, obrtnik pa nima zgube, ker je delal legalno. veliko ljudi zdaj najema legalno, privatniki pa delajo veliko več individualnih del in ne samo za podjetja. kot je bilo kako desetlejtje nazaj. ker so takrat ful dela na črno (za navadne ljudi), se je država odločila da bo dala refund "on the actual work".

Lahko torej gotovinsko poslujejo ali ne......? Ker pri negotovinskem poslovanju je precej manj mutenja možnega kot pri gotovinskem......


ja, lahko. samo noben tega ne dela. kakor sem že rekla, v desetletju so dodelovali sistem preprečevanja plačevanja na črno in raznih manipulacij. banka računa ful mal za fakturne transakcije in elektronski denar se nobenmu ne splača delat z gotovino. kot drugo, firme kar dobro čekirajo. npr. če bi nabavil materiala za ne vem 5 hiš prijavil pa izgradnjo dveh, bi ti prišli na vrata pogledat kje je material in kaj delaš. tako ne morejo goljufat, ker je zelo striktno. verjetno se da kje kaj malega prešunjat, samo nikakor to ne moreš met za prakso in v velikem obsegu.

Prebrala sem cel članek.....izpostavila pa le uvodni deluser posted image .....in verjetno obstajajo tudi na Švedskem "benificirani" poklici, kot pri nas....za večino zaposlenih pa bo veljalo, da bodo šli v penzijo z 75 leti......


ni nujno. lahko da bo, da boš po 65 letu delal 3-5 ur na dan.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
21.4.2012 0:49:07   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Verjetno je bila 9-letka res uvedena zaradi zaposlovanja učiteljev, tudi izbirni predmeti, a vprašati se je treba, zakaj pri nas sploh prihaja do takega presežka pedagoških delavcev (in še nekaterih drugih smeri, kot os družboslovci, ekonomisti itd.). Definitivno je treba najprej narediti red zgoraj, torej na univerzitetnem študiju, zmanjšati št. vpisov na te študijske smeri in s tem diplomantov, ki s(m)o praktično nezaposljivi.
Ampak to se ne naredi, a ne, ker bi spet toliko dr.-jev ostalo brez služb ...



Bom samo na tale del odgovorila, ker sem vse napisala ze 10 strani nazaj...celotno visoko solstvo je potrebno reforme, od profesorjev navzdol. Dr-ji niso samo ljudje, ki ucijo. Univeze ne zaposljujejo 'uciteljev' v stilu osnovne in srednje sole, ampak raziskovalce, ki s pedagoskim delom sirijo svoje raziskovalno delo. Ampak tega je na mnogih smereh v humanistiki obcutno premalo. Pa ce ze je, je zelo lokalizirano, usmerjeno na stvari, ki se bolj ko ne ticejo Slovenije. Kot taki pa nasi druzboslovni znanstveniki ne morejo biti konkurencni, posledicno ne morejo kandidirat za tuje konference, ne spoznavajo novega znanja, niso v stiku z novimi smernicami....in tako se zacne...znanje pada, ze na fakultetah. Seveda ne gre zdej za vse profesorje tega rect, veliko je zelo dobrih, ampak premalo. Premalo je znanstvenege dela, premalo novih knjiznih izdaj...mnogi prof. na FF ne izdajo nobene knjige vec, ko dobijo naziv izredni profesor ali pa ze prej ko so docenti. To se ne bi smelo dogajat in v tujini se ne....morajo vsake 4 -5 let izdat novo publikacijo, le-ta je ocenjena, dobi feedback itd...ampak kdo bo ocenih stvari, ki se predstavljajo samo v slovencini...

Pa se nekaj: v Angliji npr. se ze dolgo zaposljuje dr humanisticnih strok tudi v gospodarstvu, ker koristijo njihova znanja raziskovanja, samostojnega dela, obdelave podatkov itd. itd. ... transferable skills se temu rece in tega v SLO sploh ni. In se lepo vidi pri upostevanju (bolje receno neuspostevanju) studentskega dela. V tujini vse steje, tudi prostovoljno delo, ker se nabirajo take in onake izkusnje. Pri nas pa zaposlijo ucitelja tujega jezika zato ker ima diplomo, nekdo ki je v tujini zivel, studiral nekaj drugega ampak ima tono izkusenj s poucevanjem pa izvisi, ker nima prave diplome...in tako se zgublja prave ucitelje, ki grejo tja kjer jih bolj cenijo...tudi v privatne sole, ce imajo drugacen sistem zaposlovanja.

Privatne sole a priori niso slaba zadeva, angleski sistem (ki mu tako zelo radi sledimo, npr. uvedba bolonjskega studijskega sistema je tipicno britanski) pa kaze, da privatizacija ne pomeni samo upad kvalitete javnega solstva ampak tudi socialno razslojenost ze na osnovnem nivoju... nekaj v smislu povej kam hodis v solo in povedal ti bom kdo si.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
21.4.2012 1:02:21   
Colt
Vreča je prazna, gospodarstvo je sesuto, z žegnom sodne veje oblasti in seveda zakonodajne...mi lahko kdo pove kdo oz od kod bodo prišle milijarde za vzdrževanje zbirokratiziranega/okostenelega/neefektivnega državnega aparata? Jih bomo priklikali kot smrkce alpa farmwille kravce na FB?

.....vidi tata, mogu i zavezanim oči....

< Sporočilo je popravil Colt -- 21.4.2012 1:03:49 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
21.4.2012 8:45:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


ne, nima veze z nižjo stopnjo davka. to je "state refund", ki se izvaja samo za ljudi (firme ne plačajo manj). sem detaljno povprašala zdajle: recimo ko ti da obrtnik račun, ti oni dajo -50% od polne cene dela, ki ga obtnik opravi (ne na material in stroške, samo njegovo delo). njemu država refundira, ko pošlje ta račun januarja državi.

npr.
1500kr material
9000kr work

10.500 total cost
-4.500 (9000-50% = 4.500)

6000kr končna cena

na računu je vse to zapisano in oni pošljejo to državi in država jim da "refund". za naročnika je tako simpl da nimaš interesa najemat na črno in imaš garancijo na delo, ki je opravljeno, obrtnik pa nima zgube, ker je delal legalno. veliko ljudi zdaj najema legalno, privatniki pa delajo veliko več individualnih del in ne samo za podjetja. kot je bilo kako desetlejtje nazaj. ker so takrat ful dela na črno (za navadne ljudi), se je država odločila da bo dala refund "on the actual work".




To je povsem drugo, če je "state refund".....ker pa si prej zapisala, "da so uvedli so uvedli znižanje davkov na razna dela kot čiščenje, gospodinjstvo", vsa renovacija"....sem mislila, da so znižali davke na ta dela (to namreč od časa do časa počnemo tudi v Sloveniji, da kake storitve ali blago "porinemo" v višjo ali nižjo davčno stopnjo), in poleg tega dobijo še uporabniki"state refund"......

ja, lahko. samo noben tega ne dela. kakor sem že rekla, v desetletju so dodelovali sistem preprečevanja plačevanja na črno in raznih manipulacij. banka računa ful mal za fakturne transakcije in elektronski denar se nobenmu ne splača delat z gotovino. kot drugo, firme kar dobro čekirajo. npr. če bi nabavil materiala za ne vem 5 hiš prijavil pa izgradnjo dveh, bi ti prišli na vrata pogledat kje je material in kaj delaš. tako ne morejo goljufat, ker je zelo striktno. verjetno se da kje kaj malega prešunjat, samo nikakor to ne moreš met za prakso in v velikem obsegu.


To sprašujem zato, ker če se ne motim, je Švedska prva država, ki je najavila, da bo do leta 2020, če se ne motim, povsem ukinila gotovinsko poslovanje......pa sem predvidevala, da je med poslovnimi subjekti že ukinjeno....in kot praviš, praktično je......

ni nujno. lahko da bo, da boš po 65 letu delal 3-5 ur na dan.


Saj že zdaj praviš, da upokojenci lahko delajo......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
21.4.2012 10:46:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
To je povsem drugo, če je "state refund".....ker pa si prej zapisala, "da so uvedli so uvedli znižanje davkov na razna dela kot čiščenje, gospodinjstvo", vsa renovacija"....sem mislila, da so znižali davke na ta dela (to namreč od časa do časa počnemo tudi v Sloveniji, da kake storitve ali blago "porinemo" v višjo ali nižjo davčno stopnjo), in poleg tega dobijo še uporabniki"state refund"......


ja, dvojno prevajanje lahko privede do tega. user posted image sej zato sem pa potem vprašala kako točno to gre, se mi zdi dobra ideja, samo - pri nas ne bo nič bolje, dokler se ne najdejo politiki, ki bodo bolj kolektivistični.

Saj že zdaj praviš, da upokojenci lahko delajo......


ja, mogoče bo pa uveden krajši delovni čas za vse, po 65 letu.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.4.2012 10:48:25 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
24.4.2012 18:27:50   
Colt
Burkina Faso republjik!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
31.1.2013 12:31:05   
Ringarajčka
Vrtec torej dneva stavke ne bi smel zaračunati, a kaj ko tega niso upoštevali. Gl. spodaj:
Vrtec na dan stavke ni delal polno, a zaračunali so ga
47

15.05.2012 17:21


Špela Mikuš


Starše je razburil račun za vrtec, kjer dan stavke ni odštet; v vrtcu se izgovarjajo na tehnične razloge in dejstvo, da so bili vsi zaposleni v službi, čeprav tam ni bilo otrok

V vrtcu so staršem rekli, da jim cene vrtca za 18. april, ko je potekala stavka javnega sektorja, ne bodo odšteli, saj jim tega računalniški program niti ne omogoča. »Na oglasni deski je bilo objavljeno obvestilo, da bo vrtec tisti dan odprt le za nujne primere in da bo zagotovljeno varstvo v eno sobi za vse starostne skupine otrok, to pa ni tisto, za kar plačujemo,« še pravi naš vir in dodaja, da za vrtec odšteje približno 300 evrov na mesec. »To nanese okoli 15 evrov na dan.«

Vrtec: Vse enote delale normalno, čeprav ni bilo otrok

Zakaj vrtci niso odšteli dneva stavke? Ravnateljica vrtca Ciciban Marija Kermavnar zagotavlja, da so bili starši obveščeni, da bo vrtec obratoval normalno. »Vsi naši zaposleni so bili v službi. Strokovni delavci, ki so običajno v službi šest ali sedem ur, so bili v službi osem ur, tudi vseh sedem enot vrtca je bilo odprtih kot navadno. O tem smo predhodno obvestili vse starše.« V dopisu staršem, ki so ga poslali pred stavko in je dostopen na spletni strani vrtca pa piše: »Obenem pa vas obveščamo, da bo vrtec za otroke v nujnih primerih odprt.« Kermavnarjeva ob tem priznava, da je bilo otrok na dan stavke v vrtcu malo.

Štrukelj: Ravnateljica je ravnala ustrezno

Glavni tajnik sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture (Sviz) Branimir Štrukelj pravi, da posebnih navodil vrtcem in šolam niso dajali. »Dan stavke je obravnavan tako kot druge odsotnosti, mi pa se s to problematiko nismo posebej ukvarjali,« pravi Štrukelj in dodaja, da se malico odšteje, preostalo pa je po njegovem mnenju »tehnično skoraj nemogoče odšteti« Zato se mu zdi, »da je v tem primeru ravnateljica ravnala ustrezno.«

Turkove okrožnice ne upoštevajo

Stališče o plačilu vrtca tudi na dan stavke je še pred stavko sprejelo ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, ki je vrtcem in šolam poslalo okrožnico: »Zaradi neizvajanja programa za predšolske otroke v času trajanja stavke je treba staršem sorazmerno znižati plačilo vrtca za dan stavke.«

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
31.1.2013 13:15:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka


Štrukelj: Ravnateljica je ravnala ustrezno

Glavni tajnik sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture (Sviz) Branimir Štrukelj pravi, da posebnih navodil vrtcem in šolam niso dajali. »Dan stavke je obravnavan tako kot druge odsotnosti, mi pa se s to problematiko nismo posebej ukvarjali,« pravi Štrukelj in dodaja, da se malico odšteje, preostalo pa je po njegovem mnenju »tehnično skoraj nemogoče odšteti« Zato se mu zdi, »da je v tem primeru ravnateljica ravnala ustrezno.«



Drugače je tehnično to čisto mogoče odšteti, pa še niti tako težko ni......

In glede na to, da se pri prvi stavki s to problematiko niso na Svizu ukvarjali upam, da so se zdaj pri drugi stavki pa začeli s to problematiko ukvarjati.......

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 635
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 24 25 [26]
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 24 25 [26]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?