|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 17:35:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Samo, če je otrok 8 ur v šoli/vrtcu, ker so starši najmanj toliko v službi... nekaj bi skoraj morala deca v tem času jesti, a ne? Minimum jaz tu razumem hrano, varnost, wc papir, ipd

Za varstvo je bilo povedano, da bo - samo vzgojnega procesa ne bo. Malico mu daš za sabo, sekret papir pa je tako ali tako tam, pa če je štrajk ali pa, če ga ni. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 17:41:25   
LuLu
Ej, pojma nimam... bomo vidli. Nekaj tudi občine tu vplivajo. Vem pa le, da organizacije, ki so ustanovljene z zakonom imajo neka pravila glede stavke.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 17:46:52   
Kerensa*
Odkrito povedano - v to se nisem poglabljala iz popolnoma sebičnega razloga/vzroka. Ker me dotična stavka vsaj v sredo ne bo osebno prizadela.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 17:49:36   
bumerang
7. člen
Pravica do stavke delavcev v organizacijah in pri delodajalcih, ki opravljajo dejavnost
ali dela posebnega dru.benega pomena


Šola ni ustanova, ki opravlja dejavnost posebnega družbenega pomena. Kopirano:

77. člen Ustave Republike Slovenije (pravica do stavke):
»Delavci imajo pravico do stavke.
Če to zahteva javna korist, se lahko pravica do stavke, upoštevajoč vrsto in naravo dejavnosti, z zakonom omeji
Ker v šolstvu pravica do stavke, kot jo opredeljuje Ustava RS, ni omejena, je prav okrožnica ministra Turka v nasprotju z Ustavo RS, saj okrožnica ni akt, ki bi lahko pravico do stavke omejeval!
Navedeno velja tudi za vrtce! A v vrtcih smo se odločili, da bomo stavko v dobro otrok in njihovih staršev »zmehčali« in omogočili tistim, ki na dan stavke nimajo druge rešitve, da otroke pripeljejo v vrtec.
Šole so v času stavke zaprte, vstopanje in izstopanje nadzirajo stavkovne straže na vhodih. Ko se stavkajoči udeležijo shodov v mestnih središčih večjih mest, stavkovne straže ostanejo v prostorih, kjer se stavka.

Minister Turk straši in zavaja z okrožnico o omejitvi stavke v šolstvu
Minister Turk je 13. aprila podpisal okrožnico, ki je bila posredovana v vse šole, vrtce in dijaške domove, s katero želi ustrahovati stavkajoče s trditvijo, da zaprtje šol in vrtcev pomeni kršitev 7. člena Zakona o stavki. To ne drži. Omenjeni člen Zakona o stavki za vzgojo in izobraževanje ne velja. Zagotavljanje minimalnega delovnega procesa velja le za tiste dejavnosti, ki imajo v področnih zakonih opredeljen minimalni obseg (policija, zdravstvo, carina in drugi). Noben zakon s področja vzgoje in izobraževanja tega zagotavljanja minimuma delovnega procesa ne opredeljuje, zato stavke ni mogoče omejiti! Enako stališče, da v izobraževanju ni mogoče uveljavljati omejitev stavke, je pred dnevi potrdil tudi pravni strokovnjak dr. Rajko Pirnat, ki je ponovil, da omejitev ni mogoče uveljaviti, če jih posebej ne opredeli zakon.




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:00:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Odkrito povedano - v to se nisem poglabljala iz popolnoma sebičnega razloga/vzroka. Ker me dotična stavka vsaj v sredo ne bo osebno prizadela.

Mene točno v sredo tudi ne preveč. Razen učenja nimam nobenih obveznosti in so lahko deca doma. Tudi za varuško sem se ponudla, če bo treba.
Sledim pa samo zato, ker mi je vedno fajn slediti take dogodke, kjer je ful ZA - PROTI. Se vedno kaj novega naučim user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:00:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Šola ni ustanova, ki opravlja dejavnost posebnega družbenega pomena.

A se hecaš? user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:02:23   
bumerang
Ehm, verjetno sem se res narobe izrazila ampak dejstvo je, da vrtcem in šolam ni potrebno zagotavljati minimuma izvajanja dela - glej zgoraj.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:04:36   
Kerensa*
V bistvu res ni z nobenim zakonom zahtevano, da mora človek imeti dokončano OŠ...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:05:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Šola ni ustanova, ki opravlja dejavnost posebnega družbenega pomena.

A se hecaš? user posted image

Mogoče nekaj v tem stilu je danes v Financah pisalo:

"Štrukelj spominja Turka, da šolstvo ne sodi med dejavnosti, ki so po zakonu življenjskega pomena za državo. "Ustava delavcem jamči pravico do stavke," zatrjuje Štrukelj in dodaja: "Šolstvo ne sodi med dejavnosti, ki so življenjskega pomena, zato noben zakon ne omejuje učiteljem in vzgojiteljem pravice do stavke," meni Štrukelj. "

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:08:23   
Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Šolstvo ne sodi med dejavnosti, ki so življenjskega pomena

Sicer riskiram, da me bo Frodo spet napadla, da sem žaljiva oz. negativna do šolstva, ampak vseeno... šola oz. izobrazba dejansko ni življenjskega pomena. Da se živeti tudi brez, pa nisi zato nič življenjsko ogrožen.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:11:10   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Šolstvo ne sodi med dejavnosti, ki so življenjskega pomena

Sicer riskiram, da me bo Frodo spet napadla, da sem žaljiva oz. negativna do šolstva, ampak vseeno... šola oz. izobrazba dejansko ni življenjskega pomena. Da se živeti tudi brez, pa nisi zato nič življenjsko ogrožen.


Pusti ti Frodico... Jaz te bom napadla user posted image
Ne me tak citirat... tisti, ki površno bere, bo mislil, da sem to iz svoje glave napisala.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 18:48:00   
liliana
Jaz pa ne razumem tega, da podpirate stavko, pa boste vseeno otroke vozili v vrtec ali šolo.....če si že ne more nobeden od staršev vzeti in žrtvovati enega dneva dopusta, za stvar višjega pomena....pa ima velika večina babice in dedke.....tudi če ti živijo na drugem koncu Slovenije, ste v treh urah tam (v najslabšem primeru), kar v bistvu sploh ni problem, en dan prej otroke odpeljete, naslednji dan jih pripeljete.....tisti redki, ki pa res morajo silom prilike peljati otroka v vrtec ali šolo, pa ga bodo pač peljali......

ostali, ki pa podpirate stavko pa so vas samo velika usta.....žrtvovali pa za to podporo ne bi čisto nič svojega, ne časa, ne denarja in ne dopusta......larifari in eno veliko sprenevedanje v podporo je vse to......najlažje je podpirati na forumih in na kavi.....ko so samo usta in prsti na delu.....

namreč, če sama nekaj tako močno podpiram, bom storila tudi vse, da bom to podporo realizirala, ne pa samo podpirala z bla, bla, bla......


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 19:36:58   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa ne razumem tega, da podpirate stavko, pa boste vseeno otroke vozili v vrtec ali šolo.....če si že ne more nobeden od staršev vzeti in žrtvovati enega dneva dopusta, za stvar višjega pomena....pa ima velika večina babice in dedke.....tudi če ti živijo na drugem koncu Slovenije, ste v treh urah tam (v najslabšem primeru), kar v bistvu sploh ni problem, en dan prej otroke odpeljete, naslednji dan jih pripeljete.....tisti redki, ki pa res morajo silom prilike peljati otroka v vrtec ali šolo, pa ga bodo pač peljali......

ostali, ki pa podpirate stavko pa so vas samo velika usta.....žrtvovali pa za to podporo ne bi čisto nič svojega, ne časa, ne denarja in ne dopusta......larifari in eno veliko sprenevedanje v podporo je vse to......najlažje je podpirati na forumih in na kavi.....ko so samo usta in prsti na delu.....

namreč, če sama nekaj tako močno podpiram, bom storila tudi vse, da bom to podporo realizirala, ne pa samo podpirala z bla, bla, bla......




Sory, ena babica in dedek sta v službi, druga dva slučajno na dopustu, prijateljice imajo (na srečo) vse službe, dopust ne moreva dobit ne eden ne drugi, ker me nihče ne bo vprašal zakaj moje delo ni končano in enostavno moram tamalo dat v vrtec. Bi jo dala tudi v kakšno varstvo ala bumbar park v mb, pa je s 16 meseci premajhna, tako da gre v vrtec, očitno bo tam edina, ampak druge variante ni. Pa jih podpiram, sploh z vidika normativov, ker se mi zdi grozno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 20:19:32   
takotako
Jaz mam srečo sem na porodniški. Če bi bla v službi vem da mi bi mami z veseljem pazila otroka. Ampak poznam pa ko si dopusta ne morejo dobiti, poleg tega pa tudi če imajo babice blizu ni nujno da jim bo pazila otroka...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 20:28:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa ne razumem tega, da podpirate stavko, pa boste vseeno otroke vozili v vrtec ali šolo.....če si že ne more nobeden od staršev vzeti in žrtvovati enega dneva dopusta, za stvar višjega pomena....pa ima velika večina babice in dedke.....tudi če ti živijo na drugem koncu Slovenije, ste v treh urah tam (v najslabšem primeru), kar v bistvu sploh ni problem, en dan prej otroke odpeljete, naslednji dan jih pripeljete.....tisti redki, ki pa res morajo silom prilike peljati otroka v vrtec ali šolo, pa ga bodo pač peljali......


Če bi bilo za večino to tako lahko in izvedljivo, bi varuške prenehale s svojim delom, ker se vedno najde nekdo v družini, ki bi pazil. Pa magari je 3 ure stran doma... user posted image
Malo čudno napisano...
Toliko koliko je družin, toliko zgodb o varstvu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 20:29:43   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa ne razumem tega, da podpirate stavko, pa boste vseeno otroke vozili v vrtec ali šolo.....če si že ne more nobeden od staršev vzeti in žrtvovati enega dneva dopusta, za stvar višjega pomena....pa ima velika večina babice in dedke.....tudi če ti živijo na drugem koncu Slovenije, ste v treh urah tam (v najslabšem primeru), kar v bistvu sploh ni problem, en dan prej otroke odpeljete, naslednji dan jih pripeljete.....tisti redki, ki pa res morajo silom prilike peljati otroka v vrtec ali šolo, pa ga bodo pač peljali......

ostali, ki pa podpirate stavko pa so vas samo velika usta.....žrtvovali pa za to podporo ne bi čisto nič svojega, ne časa, ne denarja in ne dopusta......larifari in eno veliko sprenevedanje v podporo je vse to......najlažje je podpirati na forumih in na kavi.....ko so samo usta in prsti na delu.....

namreč, če sama nekaj tako močno podpiram, bom storila tudi vse, da bom to podporo realizirala, ne pa samo podpirala z bla, bla, bla......




To lahko govori nekdo, ki mu stavka s tega vidika ne povzroča nobenih problemov. Meni jih povzroča. Mama je učiteljica in stavka, tako da mi otroka ne more paziti, ata je vslužbi. Tast in tašča sta pa doma blizu, ampak še v življenju niti za sekundo nista pazila mojega otroka in tudi v sredo ne bo nič drugače (o razlogih ne bom). Vsi ostali kar jih poznam, so pa tudi v službah. Mož niti sanjati ne more o dopustu, jaz pa imam en kup dela, pa še dopust cel prihodnji teden, ki je bil planiran že pred stavko. In kaj bi naj v takem primeru naredila? Na srečo se je zdaj tako razvilo, da mož dela popoldne in bom lahko šla v službo, samo nekaj ur prej bom morala oditi domov.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 22:17:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Če bi bilo za večino to tako lahko in izvedljivo, bi varuške prenehale s svojim delom, ker se vedno najde nekdo v družini, ki bi pazil. Pa magari je 3 ure stran doma... user posted image
Malo čudno napisano...
Toliko koliko je družin, toliko zgodb o varstvu.


V našem vrtcu je vsako leto dan vrtca.....tisti dan so vsi vrtci v občini zaprti.....ne moreš oddati otroka, ker gredo zaposleni na izlet oz. na ekskurzijo (pa to je v mesecu marcu, ni julija ali avgusta).....in takrat imamo vsi varstvo....ni nobenega problema....zdaj, ko je pa stavka (ki jo seveda velika večina podpirauser posted image ) pa je grozen problem z varstvom......

Tako da ni nič čudno zapisano......ljudje pač delujemo po liniji najmanjšega odpora....če je dana možnost, da se nam ni potrebno truditi, se ne bomo trudili, če pa te možnosti ni, pa se znamo potruditi.......



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 22:36:09   
pravljica

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Če bi bilo za večino to tako lahko in izvedljivo, bi varuške prenehale s svojim delom, ker se vedno najde nekdo v družini, ki bi pazil. Pa magari je 3 ure stran doma... user posted image
Malo čudno napisano...
Toliko koliko je družin, toliko zgodb o varstvu.


V našem vrtcu je vsako leto dan vrtca.....tisti dan so vsi vrtci v občini zaprti.....ne moreš oddati otroka, ker gredo zaposleni na izlet oz. na ekskurzijo (pa to je v mesecu marcu, ni julija ali avgusta).....in takrat imamo vsi varstvo....ni nobenega problema....zdaj, ko je pa stavka (ki jo seveda velika večina podpirauser posted image ) pa je grozen problem z varstvom......

Tako da ni nič čudno zapisano......ljudje pač delujemo po liniji najmanjšega odpora....če je dana možnost, da se nam ni potrebno truditi, se ne bomo trudili, če pa te možnosti ni, pa se znamo potruditi.......





se ne morem bolj strinjat z lilijano in mi je prav žalostnosmešno, ko slišim izjavo "nimam ga kam dat" user posted image ma ni vrag, da ne bi našla ene prijazne sosede, sorodniki tudi niso samo babice in dedki, kolegice in prijateljice, ki so v službah, imajo verjetno že prav tako v večini svoje otroke, za katere bo nekdo poskrbel v sredo, samo telefon je treba vzet v roke, potrkat na kakšna vrata...ampak tale "prosim" je lahko včasih prav huda reč za nekatere user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 22:45:51   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Če bi bilo za večino to tako lahko in izvedljivo, bi varuške prenehale s svojim delom, ker se vedno najde nekdo v družini, ki bi pazil. Pa magari je 3 ure stran doma... user posted image
Malo čudno napisano...
Toliko koliko je družin, toliko zgodb o varstvu.


V našem vrtcu je vsako leto dan vrtca.....tisti dan so vsi vrtci v občini zaprti.....ne moreš oddati otroka, ker gredo zaposleni na izlet oz. na ekskurzijo (pa to je v mesecu marcu, ni julija ali avgusta).....in takrat imamo vsi varstvo....ni nobenega problema....zdaj, ko je pa stavka (ki jo seveda velika večina podpirauser posted image ) pa je grozen problem z varstvom......

Tako da ni nič čudno zapisano......ljudje pač delujemo po liniji najmanjšega odpora....če je dana možnost, da se nam ni potrebno truditi, se ne bomo trudili, če pa te možnosti ni, pa se znamo potruditi.......





se ne morem bolj strinjat z lilijano in mi je prav žalostnosmešno, ko slišim izjavo "nimam ga kam dat" user posted image ma ni vrag, da ne bi našla ene prijazne sosede, sorodniki tudi niso samo babice in dedki, kolegice in prijateljice, ki so v službah, imajo verjetno že prav tako v večini svoje otroke, za katere bo nekdo poskrbel v sredo, samo telefon je treba vzet v roke, potrkat na kakšna vrata...ampak tale "prosim" je lahko včasih prav huda reč za nekatere user posted image

Čist tko iz firbca - kaj ti bi svojega 12, 13, 14, 15,.. mesečnega otroka dala v varstvo sosedi, ki otroka, razen na hodniku, še ni videla? In to za ves dan? Ali pa naj ga dam nemara kolegici, ki je prosila 70 letno babico, da čuva njena 2 otroka, še svoja 2? Ker mene pa takele izjave pogrejejo. Razumem jih od ljudi, ki nimajo svojih otrok, od takšnih, ki so 2 svoja gor spravili, jih pa pač ne.
Pa da spet ne bo pomote - mi bomo vzeli dopust - samo razmišljanje nekoga, ki ni v stiski in takole napada ostale, se mi zdi nevmesno.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 16.4.2012 22:48:23 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 22:49:52   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tako da ni nič čudno zapisano......ljudje pač delujemo po liniji najmanjšega odpora....če je dana možnost, da se nam ni potrebno truditi, se ne bomo trudili, če pa te možnosti ni, pa se znamo potruditi.......


Še vedno vztrajam na tem, da VSAK ne more najti varstva. Pa tudi VSI nimamo na dan vrtca vrtec zaprt. Malo preveč splošno napisano. Poznam ljudi, ki iz takih ali drugačnih razlogov (ki jih seveda na RR ne bom pisala) otrok nimajo kam dati v varstvo. Niso linije najmanjšega odpora, ampak takšna življenska situacija. Mislim, da je najbolje ,da vsak za sebe piše, tako kot se je tema začela, ne pa da namesto nas nekdo drug piše in razmišlja.
Pa ne pozabi, da se za varstvo mora potrudit predvsem tisti, ki lahko varuje otroka 9 ur in ne tisti, ki išče varstvo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 22:56:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Še vedno vztrajam na tem, da VSAK ne more najti varstva. Pa tudi VSI nimamo na dan vrtca vrtec zaprt. Malo preveč splošno napisano. Poznam ljudi, ki iz takih ali drugačnih razlogov (ki jih seveda na RR ne bom pisala) otrok nimajo kam dati v varstvo. Niso linije najmanjšega odpora, ampak takšna življenska situacija. Mislim, da je najbolje ,da vsak za sebe piše, tako kot se je tema začela, ne pa da namesto nas nekdo drug piše in razmišlja.
Pa ne pozabi, da se za varstvo mora potrudit predvsem tisti, ki lahko varuje otroka 9 ur in ne tisti, ki išče varstvo.


Saj sem napisala, da tisti, ki res ne morejo najti varstva, pa bodo peljali otroke v vrtec....ne vem kje je problem.....?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 22:59:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

.....in takrat imamo vsi varstvo....ni nobenega problema....

Me pa veseli, da je tvoje življenje obkrožajo ljudje, ki nimajo tu problemov. Ti verjamem, ker srčno upam, da je vsaj nekje kak delček, ki lepo funkcionira. Jaz žal nimam te sreče in poznam pač družine, ki pa imajo probleme.
Tudi sama v novem kraju težko shajam z varstvom popoldan. Varušk ne plačujem, ker nimam za to denarja. Ko sem prišla sem, nisem nobenega poznala... a misliš, da sem edina v Slo, ki se ji je to zgodilo?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 23:06:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Me pa veseli, da je tvoje življenje obkrožajo ljudje, ki nimajo tu problemov. Ti verjamem, ker srčno upam, da je vsaj nekje kak delček, ki lepo funkcionira. Jaz žal nimam te sreče in poznam pač družine, ki pa imajo probleme.
Tudi sama v novem kraju težko shajam z varstvom popoldan. Varušk ne plačujem, ker nimam za to denarja. Ko sem prišla sem, nisem nobenega poznala... a misliš, da sem edina v Slo, ki se ji je to zgodilo?



Ja, živimo na vasi.....in vsak ima večinoma še obe babici blizu......

In kar sem želela povedati je to, da si pred mesecem dni ni bilo praktično nikomur v našem vrtcu problem najti varstva, ali žrtvovati dopusta.....v sredo pa bo velik problem in bodo vzgojiteljice, ki bodo stavkale imele praktično vse otroke tam......pa skoraj vsi starši kao podpirajo stavko......

Pač ne razumeš kar želim povedati in se čutiš osebno prizadeta.......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 23:11:25   
ronja
Kati, ne jezi se, po moje ne misli nobena slabo, samo ljudje, ki imajo že kako leto starejše otroke, si navadno ne predstavljajo več, kako je z malčki... Enostavno pozabijo, da tako malega otroka ne moreš poturit komurkoli. Ljudje, ki dostikrat dajo otroke k babici, si tudi ne predstavljajo, da vsi nimajo te možnosti (ali da babice še delajo, ali da nočejo čuvat otrok ali da so alkoholičarke ali bogvekaj... pač milijon variant je, na katere ne pomislimo, če/ker jih sami nismo izkusili). Sploh recimo ljudje ne pomislijo, da ena babica mogoče ni sposobna čuvat več otrok oz. se mogoče malo boji... Eno 4-5 letnico lahko pustiš skoraj komerkoli, ki mu zaupaš, ker jo bo vsak rade volje vzel, več malih otrok pa ne nujno.
Meni je tudi včasih hecno, ko pravijo ljudje, kako je izi pizi potovat z malimi otroki, da oni so tudi videli eno družinico s 5 letno hčerkico, pa so šli ne vem kje vse... Ja, midva bi samo s taveliko tudi komot šla ne vem kam, z vsemi tremi pa glih neuser posted image . Pa ne mislijo nič slabega, samo predstavljajo si ne.

Sem vesela, da trenutno s tem nimam problemov, za en dan bi se verjetno tudi z mojim delodajalcem dalo zmenit, da bi ali prej šla ali kasneje prišla ali naredila ostalo od doma ali vzela otroke tja, pa jima dala za risat ali karkolipač, ampak se pa spomnim, kako sem se na zobe metala, ko sta malidve zbolevali in sem iskala zjutraj varstvo zanju... ni to vedno tako lahko... Vseeno nista bolni hodili v vrtec, ampak vem pa, da je bilo dostikrat hudičevo težko. Verjamem, da je komu enak problem zdaj za ta dan najt.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 23:18:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pač ne razumeš kar želim povedati in se čutiš osebno prizadeta.......


Jaz tebe že razumem, ker sem bila v tvoji koži, ko sem imela okoli sebe veliko potencialnih varušk, ti v moji ne vem, če si bila. (Upam, da ne.)Torej ti mene ne moreš razumeti...
Osebno se ne čutim prizadeta. Do zdaj še ni nobenemu uspelo, da bi me preko rač. osebno prizadel... tudi tebi ni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?