|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčki 2012
31.5.2012 13:11:45   
Arwen_84
A ima kera izkušnjo s temi ring slingi? http://www.mayawrap.com/ Naša ni šans da je v kengurujčku...pa sploh se mi zdi, da klampasto sedi noter (še prezgodaj) čeprav je tisti za novorojenčke...P abi ta sling kupla, ker je postrani lahko....magari rabljenega, da nebo taka škoda, če ji nebo pasalo...

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Aprilčki 2012
31.5.2012 14:49:30   
danijela1987

IZVIRNO SPOROČILO: Arwen_84

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Moj user posted image se je ponoči začel manj dojit user posted image user posted image user posted image to pomeni, da ni skoz priklopljen, samo okoli 1ih, pa 4ih in 6ih... spat gre okoli 21ih.


Jst sem misnla, da ti to bolj ''''poetično'''' pišeš, da je skozi priklopljen...zdej štekam, da si mislila dobesednouser posted image . In kaj celo noč si bla budna ali si spala zraven? Jaz jo dojim ca 1h, 3,30 in 6h, 8.30h...vsakič po 30min (če se slučajno se zbudi in dobi repete in zaspi pri meni v pojstli)...pa imam glavo ko slon zjutrajuser posted image ...čez dan sicer bolj pogosto..kdaj ko se skozi zbuja pol dobiva ves čas hrano ''''na obroke'''' ampak mi je kar napor to...v primerjavi s tistim, ko odspi 2h, jožka prideta k sebi, pol spet čez 3h bolj do konca sprazne, itd...mi je bolj všeč...upam, da se tole čimhitreje malo stabilizira...user posted image


od kje mi je že to znano? user posted image moja mala je ob 22:30, ko se spravimo spat (prej jo skopava, da je kao fajn zmatrana), nato ob 1:30, 3:30, 4:30, nato pa gospodična noče več zaspat in se do cca 6h preganjava v postelji, katera bo popustila - če bo ona, bo zaspala, če bom jaz (kar je itak zmeraj), jo bom šla previt in temu bo sledil odhod v dnevno sobo, kjer jo še enkrat podojim in nato v zibki spi kaki 2 uri, nato spet je in spi še kake 3 ure ... popoldne pa spi tudi po 4 ure skupaj - ni normalno tole ... je ponoči sploh ne dajem več v zibko, saj že ne bom vstajala iz tople postelje praktično vsako uro ... podiranje kupčka zna namreč trajat lep cajt ...

sva imeli pa danes prvi pregled in je bila pediatrinja vsa navdušena - mala je stara mesec in 3 dni, pa ima točno 5 kg in 56 cmuser posted image ... če je pa tako dobro ... posledično pa imam jaz podočnjake do tal, ampak se bo tudi to s spanjem podnevi in nespanjem ponoči umirilo - upam, da hmal ...

imejte se fajn, pa naj vas slabo vreme ne spravi iz tira user posted image

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Aprilčki 2012
31.5.2012 15:12:44   
krispin
Ojla,
danes sva imela že drugi pregled pri pediatrinji, spet same pohvale, super pridobiva na teži in višini, kravice pa pase, kot bi bil star 3 mesece in ne komaj 2. user posted image

Arwen_84
A ima kera izkušnjo s temi ring slingi? http://www.mayawrap.com/ Naša ni šans da je v kengurujčku...pa sploh se mi zdi, da klampasto sedi noter (še prezgodaj) čeprav je tisti za novorojenčke...P abi ta sling kupla, ker je postrani lahko....magari rabljenega, da nebo taka škoda, če ji nebo pasalo...

Na mojskratek si jih lahko za majhen denar izposodiš za en teden, da ne boš kupovala, če ji ne bo všeč. Jaz sem svoje dobila v uporabo od prijateljice, sicer bi si jih pa pred nakupom zagotovo izposodila.

Dojenje:
Moj dostikrat protestira, če ga joška zaliva. Včasih se mu prav zaleti in je potem malo presenečen/užaljen, ampak ko neha ful tečt, spet zagrabi in poje do konca. Se je pa navadil, da če teče preveč, se enostavno odmakne in počaka neha "špricat". user posted image
Podobno kot je opisala CAC se je dogajalo tudi meni, predvsem v prvem mesecu, zvečer. Je mali ful protestiral, meni pa ni bilo nič jasno. Včasih je pomagalo, da sem spremenila položaj dojenja (iz stola sem šla dojit leže), včasih je bilo treba podreti kupček... V glavnem probala sem vse živo, na koncu se je izkazalo, da so bili krivi krči, nepodiranje kupčkov in neudoben položaj ko sem ga dojila sede (ko sem začela uporabljati blazino, je bilo ful boljše).
Tleskanje, pokanje med dojenjem - pomeni da ni dobro zagrabil(a).
ada glavno, da pridobiva na teži in da sta zadovoljne. Samo pripombo imam... Napisala si, da tvoje mleko ni bilo dovolj hranilno. To NE more biti res. Pripenjam link:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1984013
Dodajanje drugih tekočin - dokler se otrok izključno doji, kolikor vem tudi poleti in pri višjih temperaturah, dodajanje tekočin ni potrebno.

Ovnica8 - hvala za info o pedokinetiki. Sliši se zanimivo, mogoče bova celo šla. user posted image

Nemirno spanje - ravno včeraj sem brala (pa za prmej ne vem kje, mislim da na MON) da dojenčki večinoma dremajo in se zato pogosto zbujajo - dogaja se npr. da otrok na videz zaspi, ga damo v posteljico in se zbudi čez 10 min ali še prej. V enem dnevu pa so sposobni samo 2 obdobij globjega spanca.

Oblačenje - Tanek bodi z dolgimi ali kratkimi rokavi (odvisno od vremena), čez tanka majčka z dolgimi rokami in hlače. Če greva ven zjutraj/zvečer ko že zahladi, dobi še jopico, sicer pa ga načeloma pokrijem in ga potem med sprehodom večkrat potipam. Če mu je vroče se slačimo, če zebe pa pokrivamo. user posted image Po sebi se žal ne morem ravnat, ker sem že od aprila v japonkah in čisto poletno oblečena.

Takole, oblaki so šli mimo, zdaj pa šibava ven, dokler je še sonček.
Uživajte!

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Aprilčki 2012
1.6.2012 9:32:40   
tulpek
Deževno dobro jutro, pri nas vliva...


IZVIRNO SPOROČILO: Arwen_84

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Moj user posted image se je ponoči začel manj dojit user posted image user posted image user posted image to pomeni, da ni skoz priklopljen, samo okoli 1ih, pa 4ih in 6ih... spat gre okoli 21ih.


Jst sem misnla, da ti to bolj ''''poetično'''' pišeš, da je skozi priklopljen...zdej štekam, da si mislila dobesednouser posted image . In kaj celo noč si bla budna ali si spala zraven? Jaz jo dojim ca 1h, 3,30 in 6h, 8.30h...vsakič po 30min (če se slučajno se zbudi in dobi repete in zaspi pri meni v pojstli)...pa imam glavo ko slon zjutrajuser posted image ...čez dan sicer bolj pogosto..kdaj ko se skozi zbuja pol dobiva ves čas hrano ''''na obroke'''' ampak mi je kar napor to...v primerjavi s tistim, ko odspi 2h, jožka prideta k sebi, pol spet čez 3h bolj do konca sprazne, itd...mi je bolj všeč...upam, da se tole čimhitreje malo stabilizira...user posted image




user posted image user posted image user posted image
Enih 10 dni je bilo res takšnih, da se je po 3krat na uro po 5-10 min dojil, celi dan, ponoči pa niti ne vem, ker sem napol spala... ko se prvič zbudi, ga dam v posteljo, da potem več ne vstajam. To prvo rundo tudi najdlje spi (včasih celo od 21-2, običajno pa nekje do 1ih... potem pa na 2 uri ali manj naprej. Tako je sedaj, od 2-4 tedna je pa skoz želel jesti... saj se mu pozna na kilah in dolžini. Je imel takrat zagon očitno, sedaj ko ima 6t pa ne opažam kakšnega zagona rasti. Sem pa dala včeraj vstran nekaj bodijev 62, ker sem mu jih komaj zaprla, pa 68 od ENO znamke iz BC, ki ima za eno cifro manjše stvari, kot piše. Katastrofa, ker sem se prvič zelo uštela, sedaj pa vem... tak da če ima katera kaj, naj bo pozorna. HM 62 so mu pa tipi topi.

Danes je sploh fajn spal user posted image user posted image user posted image od 3 ponoči zelo nemirno, skoz se je oglašal... ampak je spal, js pa ne, ker nisem vedela, če spi ali bedi user posted image user posted image user posted image No, okoli 6ih je zaspal, js sem pa malo za tem vstala...

Krispin, naš ima verjetno res dva prava globoka spanca, enega očitno sedaj, enega je imel pa včeraj zvečer/popoldne od 17-21... res super izbor ur user posted image user posted image user posted image Ampak se bo že uredilo, še prehitro odrastejo.

Reflekso se Nejc smeji že iz porodnišnice, v zadnjih dneh pa opazam, da se začenja namerno smejat, ampak še ne glasno...

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Aprilčki 2012
1.6.2012 18:14:07   
Kurumba
Naš pa spi takole: včasih ga zmanjka že pri nama na kavču, ko gledamo TV okrog 20.30, 21h, če smo doma. Potem ga okrog 21.30 obvezno previjeva in ga podojim, ker sva ga enkrat dala spat, ne da bi to naredila, pa je bil pokonci že ob 23h in nato vsaki dve uri in sem bila naslednji dan razvalina. Potem spi od 22h do 2h trdno, poje, podre kupčka (ali pa tudi ne), nato spi do nekje 4.30, 5h nemirno (sem gledala, oči ima zaprte, ampak maha z rokicami, zvija glavo in jamra, da sploh ne morem spat), potem pa ponovadi še ok 6h ali 7h, nato pa spi pri meni v postelji tudi do 8.45. načeloma ga dajeva nazaj v njegovo posteljico, razen zjutraj, ko vem, da ne bi več zaspal, pri nama v postelji pa zaspi še za kakšni dve urici.
Čez dan imamo pa bolj veselico, se mi zadnje čase zdi, da spi samo v vozičku, ko se pelje, pa še to je danes odpovedalo, ker se je hotel dojiti na pol ure in sem z joški štirikrat flešala po centru :)
Kako ve dojite v javnosti? Jaz si poskušam s plenico nekako zakriti joško, ampak kadar jo spusti in mu jo moram namestiti nazaj v usteca, je to bolj težko..

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Aprilčki 2012
1.6.2012 21:12:00   
Arwen_84
Jaz v javnosti ne...nimam nic proti driugim(ene to moti?!), sama pa nisem taka...do zdej sem skocla v avto, imam pa vedno s sabo flasko z nacrpannacrpanim mlekom,ce bi bla res kriza...sicer pa se nismo blix se dlje kje zunaj...mogoce bo poleti drubace,ko bomo na
plazi in v avtu 40¢-takrat bo pac treba...nisans,pa ca bi zraven.bande.kolegpv...so muloti 25-30 stafo...in mojih jozkov res ne rab ijo vsi videt,hehe...sicer pa bomo na plazi,tko pozno,da bo bolj mir, ce smo pri komu,pa bom sla v drugo sobo...drugace pa kapo dol tistim,ki lahkp.kjerkoli...!

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu Kurumba)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Aprilčki 2012
3.6.2012 18:08:06   
ovnica8
Ojla punce,joj tole vreme je pa se kar aprilsko,prov smotan...prele sem sla z vozickom malo po pst-ju iin naju je skoraj odneslo tolk je pihalo (resnicno pihalo je ko pr norcih).

Spanje-nik je zadne par dni prav lepo spal(seveda do vceraj-verjetno sem se malo prvec hvalila). Spat je sel ob 21.30-4.30,se se v spanju nahranil(10 minutk) in potem zaspancku do 7. No danes ponoci pa je to svojo rutino spanja malo spremenil. Kje spijo vasi malcki? A sk ze v svoji sobici ali jih imate se pri sebi? Nik spi se pri meni v spalnici(seveda v svoji pojstlici),sva se pa vceraj pogovarjala z mozem,ce bi ga dala zdej spat v njegovo sobico. Na koncu se je moz odlocu,da se mu zdi se malo pezgodaj. Kaj ve mislite o tem in kdaj je primerno?

Dojenje v javnosti-jaz s tem nimam nobenih problemov. Sva kar dosti naokoli z malim(pac sem malo boln hipeaktivne sorte in me je povsot zadosti) i pac ko je mali lacen mu pac dan kjer pac sva. Joj kolk pacev v enem stavku...res pa je tudi da nisem sramezljive sorte in tudi vidim dosti drugih ki tudi dojijo kjerkoli. Ce pa ze kdo komentira moje dojenje je pa vedno zelo prijazno (v smislu a se malo crkljata,kolk sta lustna...sem bila sprva kr malo presenecena da tudi starejsi tako lepo sprejemajo to v kavnosti). Koneckoncu je pa to res neki zelo lepega in naravnega

Smejanje- nik se je zacel smejat tam nekje pri 6 t,pri 7 t pa je smeh z glasom in tudi odziv na najin pogovor mimiko. Tako je cortkan ,da se jaz kar stopim pri njemu.
Se vedno imamo sicer probleme s krcki,drzimo pesti da cimprej mine to obdobje. Ja sen vem,potem bodo pa zobki,.... ampam tisto bo na vsake toliko problemcek,tole je pa pri nas vsak dan po par uric. Smo sice nasli koncno nekan kar pomaga,ampak mece ga pa se vseeno.bozcek mali.

Jutri imamo slikanje kolikov,v torek smo pa ze 2 meseca stari. Koj kolk gre cas hitro naprej....

Aja pa se konec tedna gremo na morje. Jaz se ze tako veselim. Lansko leto sem bila zelo malo na morju,ker mi je bilo ze od zacetka nosecnosti noro slabo i sem bila 4 mesec prikovana doma na pojstli(se mi je skor zrolal,ker NIKOLI ne pocivam,vedno skacem naokoli). No ja sej se zavedam da dopust z dojenckom ni ravmo dopust,ampak bom pa vsan malo zamenjala okolje. In pa sprhodi po plazi in ob morju tega se es ze ful veselim :-).

Lep pozdrav

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Aprilčki 2012
3.6.2012 22:10:11   
Lency85
Živjo punce, da se vam malo javim.

Res čas hitro beži Anže je star že 6 tednov, se polno dojiva in zelo lepo rediva :D
Sva pa tudi midva zelo leteča in nama dojenje v javnosti ne dela velikih težav. Načeloma se umakneva v malo mirnejši kotiček če sva res v kakem lokalu, kjer je veliko ljudi. Če smo pa pri kolegih pa normalno zraven vseh. Sedaj ko zna biti še malo hladno imam rada oblečeno čez majico kako jopico da si pokrijem ledvica, drugače pa ko ga pristavim majčko potegnem čez joško da malega in se nič ne vidi.

Spimo pa zelo lepo že od začetka, prvi mesec so nas kar precej mučili krči in smo hodili spat okrog 11 in enkrat od 3-4 jedli potem pa do 7-8 spet spančkal. Na prvi posvetovalnici mi je pa pediatrinja predlagala da dam malemu Bio Gaio, za preprečevanje krčev, in morm rečt da res pomaga. Sicer je nekaj dni trajalo da se je umirilo. Sedaj je pa res super. Spat gre od 8-9 pa spi do 6 zjutraj pa na hitr pojeva in spet spančkava do 9. Čez dan pa potem spi bol malo po nekajkrat po pol urce, sam ko je zbujen je ful pridn in ima najraje da je v igralnem centru ali pa ležalniku. :) Upam da se nism preveč pohvalila in da ne bo že danes drugače. Spi pa še pri nama v spalnici, v svoji posteljici. Morava njegovo sobico še uredit. Samo mislim da je še malo prezgodaj da bi ga dala v svojo sobico.

Uživajte ob cartanju vaših sončkov in čim manj skrbi :)

(odgovor članu ovnica8)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Aprilčki 2012
3.6.2012 22:24:36   
_vanilija_
Večer mamice!

Berem vas vsak dan, ampak mi ne rata oglasit se... Tina zdej dosti ne spi in se moram non stop z njo ukvarjat. user posted image Zaenkrat mi je ful zanimivo ker se je začela "pogovarjat" z mano, smejat se.... Ma ful sem navdušena! user posted image Tko da sem čez dan precej zmatrana. Po drugi strani mi je fajn ker potem lepo spi od 10-11 do 4-5 in potem se spet zbudi za jest okrog 6-7.

V petek smo šli v Ljubljano, obiskat starše od mojega user posted image in smo se enkrat mogli ustaviti okrog Postojne, ker je ful jokala. Sem jo mal podojila in počakala da zaspi, potem smo šli naprej. Ko smo šli nazaj je spala ves čas, tko da je blo kar fajn user posted image Očitno je bla zmatrana in ji je pasal svež zrak.

A se vaši radi vozičkajo? Če Tino damo v voziček če še ne spi, ful se dere, tko da če hočem iti ven, moram počakat da zaspi in tko zaspano jo nest dol in upat da se ne bo zbudila dokler sestavim voziček... Enako je tudi za avtosedež. Upam da se to bo spremenilo čez en mesec, ko začne gledat okolico.

Sem vidla da ste pisale o sleep wrapu, sem si enga naročila, ker itak nič ne morem naredit od Tine user posted image . Posebaj zdej ko je mama šla nazaj domov in bom sama z njo. Upam da mi bo ratalo dat jo noter da lahko kaj naredim...

Spanje - mi nimamo sobice za otroka, spi v naši spalnici v svoji posteljici od 11tih do 4ih dokler se ne zbudi za jest. Potem naprej spi z nami, ker jo dojim leže in zaspim v 15tih minutah, pojma nimam kadaj se sama odklopi user posted image Čez dan smo vglavnem v naši postelji, ker mi je lažje dojit jo leže.

Dojenje v javnosti - ne moti me in mi ni problem. Če punce okrog hodijo čist slečene, lahko še jst nahranim otroka. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: _ada_
Koža...jaz sem čist mozoljastauser posted image .


Tudi jst, obraz mam katastrofaln, hujši kot v srednji šoli ali faxu user posted image Sem pozabila prašat ginekologa a je to zaradi hormonov (verjetno je, ker vsak dan čisti kožo pa je slabše in slabše user posted image ).

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu _ada_)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Aprilčki 2012
4.6.2012 8:03:53   
danijela1987

IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

A se vaši radi vozičkajo? Če Tino damo v voziček če še ne spi, ful se dere, tko da če hočem iti ven, moram počakat da zaspi in tko zaspano jo nest dol in upat da se ne bo zbudila dokler sestavim voziček... Enako je tudi za avtosedež. Upam da se to bo spremenilo čez en mesec, ko začne gledat okolico.

Sem vidla da ste pisale o sleep wrapu, sem si enga naročila, ker itak nič ne morem naredit od Tine user posted image . Posebaj zdej ko je mama šla nazaj domov in bom sama z njo. Upam da mi bo ratalo dat jo noter da lahko kaj naredim...



kar se vozičkanja tiče - Manca se rada vozi v njem, če je zelo zaspana. če jo dam čisto budno vanj, ni ok. v avtosedežu pa zaspi - ji vožnja očitno paše user posted image
ko greva kam z mojim itak sedim zadaj in mi je blazno zanimivo gledat, kok se ji tresejo podbradek in polna lička user posted image user posted image user posted image

sleepy wrap sva pa midva vzela za probat, sam se nisva odločila za nakup - je blazno praktičen, mala uživa v nošenju, vendar pa je za tople dneve preveč debel. sem bila čist mokra, ko sem jo nosila, pa temperature niso bile pretirane. sva pa nabavila ellaroo trak - na isti princip kot sleepy wrap, vendar iz bombaža in ni elastičen. z eno besedico: zakon user posted image

drugače smo pa očitno menjali noč za dan - podnevi spi tudi po 6 ur skupaj, ponoči se pa zbuja na uro in pol do dve uri. ampak bomo tudi to prerastli ...

uživajte user posted image

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Aprilčki 2012
4.6.2012 15:51:23   
Arabella1
grrrrrrrrrrrrrrrrr spišem dolg odgovor pa ups napaka grrrrrrrr user posted image user posted image user posted image

torej še enkrat: vozičkanje, naš user posted image vozičkanje obožuje, bolj ko ga premetava bolj je srečen in bolje spi, vožnjo z avtom tudi obožuje, v soboto smo šli v gorico, prvi šoping user posted image tobias je užival in se ni nič pritožil, niti malo, pa imamo cca uro vožnje do gorice, šli smo pa v 4 trgovine.

spanje: od prvega dneva spi v svoji sobici v zibelki, imava el. varuško, ki pa ne bi bila potrebna, saj je pravi mali jesiharček, ko se prebudi, med vikendom ga dava okrog osmih zjutraj v najino posteljo, da se malo pocartamo. Drugače pa kar se spanja tiče se ne smem pritoževat, ponoči je priden zelo, spi , od 4 ure skupaj naprej, tudi že 7 ur je spal v kosu, čez dan pa je spanja malo manj, max 3 ure skupaj, to, če smo zunaj in vozičkamo. Sem pa ugotovila, da mora nujno po vsakem hranjenju malo zaspat, pa tudi če samo pol ure, ker drugče je sitkan. Na začetku sem pustila, pa mi ni bilo jasno zakaj je siten, prejšnji teden pa sem prav test naredila, ko se je nahranil, smo se preoblekli, malček "poklepetali" takoj, ko je pokazal znake utrujenosti sem ga dala v voziček, dudo, malček pobožala, da je zapal, sitnost je izginila user posted image

dojenje v javnosti: to nikakor ni zame... jaz nisem na razstavi, tako, da se midva umakneva nekam na samo v mir.. občudujem tiste, ki jih to ne moti, mene zelo user posted image

(odgovor članu danijela1987)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Aprilčki 2012
4.6.2012 15:59:28   
Arwen_84
helow,

ah, danes je res en čuden danuser posted image ...mala ne spi nič...ma na živce mi gre, ker jo vidim da komaj gleda...a umiri se ne...oz. se, pa jo pol nekaj začrviči pomoje (ker pol prdne), začne jokcat...a samo tako, da pridem k njej je ne potolaži...ponavadi jo morem dvignit in gugat na žogi ali pa na jožka dat, da zaspi nazaj...Tko je danes že celll dan in jaz sem pafuser posted image . Vse kar mi je ratalo narest je spit čaj in se it na brzino stuširat...

vozičkanje in lupinca: Pri nas je enako vanilijauser posted image . Noter, ko spi in ven, ko se zbudi....Ni šans, da daš budno not in sama zaspi....v lupinci enako - tam je sicer nekaj časa v avtu bla budna (pomoje ji je blo še čudno kje je...sem ji obesla tetra pleničko z nekimi vzorci in je to gledala)...potem, pa se je začel kar precej histerični jok - hudič je, ker otroka v naročju ne smeš met, do doma je glih par km, vstavit nimaš kje (pa tudi če...itak nebo zaspala takoj), dude noče....Tko, da zdej kamorkoli gremo si planiram tko, da zaspi, jo damo not in šibamo....pol če se med vozičkanjem prebudi jo je treba v roke vzet, malo hodit, zaspi nazaj in damo spet not...in spi naprej...Neverjetno kakšen senzor imajo ti otroci, samo, da čutijo da so v rokah...čim jo položiš dol (in še trdno ne spi) konec ljubezniuser posted image

daljša pot Ravno tega avta je mene na smrt strah, ker čez 3 tedne gremo na obisk k staršem od user posted image , ki so iz Prlekije...tko, da nas čaka dobre 3h vožnje ...to sigurno mala ne bo prespala....tko, da bo verjetno kar dolga pot ...z postanki....vozili s ebomo pa samo, če bo spala,,,hudič je tudi, ker na avtocesti nimaš glih vsake 3 m nekje za ustavit....amm, nevem kako bomo izpeljali...takrat ji bo mogoče že okolje bolj zabavno pa se bo vsaj za kako min še kje drugje zamotla...we will see

spanje: Naša pponoči tudi spi v svoji pojstli v najini spalnici (zaenrkat je ne bomo premikali, ker je bolj praktično...mi jo user posted image dvigne, prinese v pojstlo, jo podojim in jo nese nazaj...tko, da ni neke daljše poti in pol lepo spi naprej....Zjutraj pa tudi ostane pri meni ...čez dan pa odvisno...če mi zaspi v dnevni na rokah ..jo dam v košaro od vozička...sicer je pa večino v najini pojstli, ker jaz uletavam k njej, ko joka...jo včasih samo podojim leže in spi naprej (tako je ponavadi med 12-17h)...ob 17h jo spet bolj zbudimo, gremo na sprehod (če rata - spi vmes) in ob 20h kopanje....pol jo dam jaz na jožka...samo ne zaspi vedno ...in če NE imamo do 22h ''''misijo uspavanje'''' - nikakor ji ne paše nič, spi se ji...a se na vse pretege trudi bit budna, ne štekam...midva sva na koncu že kar malo živčna, ker ne veva kako jo uspavat, da bo zares spala...dostikrat jo že dava v pojstico pa čez 15min alarm...no, danes sem z njo priklopljeno zaspala tudi jazuser posted image .

budnost čez dan: Naia je tudi kar pridna (na začetku budnosti), full ima rada če imam pokrčene kolene in ona leži gor tako da se gledave....takrat ji tudi nogice stiskam k trebuščku in se lepo sprdi in pokaka...Vmes se pogovarjave (je že začela z zvoki, ki niso samo jokanje), se smeji, itd...včasih jo začnem gugat in kar tako zaspiuser posted image -za 30min, sevda...V gugalniku še vedno ni več kot 5min, v igralnem centru pa še manj...user posted image . Pol ko rata tečna malo menavam položaje, na ramo, malo nosim okoli, žoga...

uspavanje:pol pa kar zmanjka idej in tudi ona je zaspana...ampak tisto...''''daj otroka v pojstlico in mu reči lahko noč, lupčka in pejdi ven'''' pri nas ne pali...Še vedno mora biti tako, da al grem z njo v pojstlo in mi zaspi na jožku, al pa da jo pozibavamo na žogi...Včasih me to res malo psihira kdaj bo to prešlo v ''''razvajanje'''', ker mojih jožkov vedno ne bo verjetno, dude noče,..in me vsi strašijo, da se bo tko navadla in ni šans, da bo kdaj zaspala drugače...user posted image vem, da bo enkrat eno obdobje, ko boš verjetno mogel prešaltat na to spanje ''''sam'''' in da je za vsako mamico eno najtežjih stvari, ker user posted image joka, itd...ampak pač moreš dat skozi...Nevem pa kdaj je ta starost?

ring sling Sem nabavila....bomo vidli, če bo kaj s tega...če ne drugo za zaspat in kakšen sprehod bi mi blo čisto fajn...zadnjo besedo bo pa seved aimela onauser posted image

Lačna sem ko volk, grem...



< Sporočilo je popravil Arwen_84 -- 4.6.2012 16:00:39 >


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu danijela1987)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Aprilčki 2012
4.6.2012 21:05:45   
_vanilija_
Arwen, kot da o nam govoriš....user posted image Enako je vse! Tudi jst se sprašujem kako in kdaj jo učit da sama zaspi.... user posted image

< Sporočilo je popravil _vanilija_ -- 4.6.2012 21:06:12 >


_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Aprilčki 2012
5.6.2012 18:19:32   
Kurumba
Jaz mislim, da so zdaj še premajhni, da bi jih pustili jokat, sem brala, da tako dobijo negativne zaznave o svetu, kar se odraža potem v odraslosti pri težkem navezovanju stikov. Meni je itak tako hudo, ko joka, da itak ne zdržim. Brala sem, da mora biti vsaj nekaj mesecev star, da ga pustiš jokat, pomaga baje pa. Midva ga skopava, nato se doji, potem pa zaspi pri nama na kavču pred tv. Mož ga nato odnese v njegovo posteljico, ki je pri nama v spalnici. Če je dovolj trdno zaspal, je ok, spi naprej, če pa se zbudi, pa ponovimo vajo ali pa ga imava kar pri sebi na kavču, dokler ne gremo vsi skupaj spat. Tudi proti jutru ga ponavadi vzamem v najino posteljo, ker verjetno v svoji posteljici ne bi več zaspal, meni pa veliko več pomeni, da skupaj zaspiva še tudi do 9h, kot pa, da bi ga od 6h naprej prestavljala v njegovo posteljico. Razvajanje ali ne.. bomo videli, kam bo to pripeljalo, verjetno ni popolnega načina, pri tako majhnih dojenčkih ne moreš biti strikten za vsako ceno, malo se mpraš prilagajati, seveda pa poskušava uvajati neko rutino. Čeprav včasih v celoti odpove, ampak tudi to je življenje in lepota materinstva ...user posted image

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 11:54:04   
danijela1987
očitno imamo vse podoben problem ... moja malčica sploh noče drugače zaspat kot na rokah (ok, pa v lupinici med vožnjo jo hitro zmanjka ...) - med vikendom jo moja mami in tašča prenašata okrog in crkljata, da vsa blažena zaspiuser posted image med tednom sva pa bolj ali manj sama tista, ki jo morava uspavat. in če je ne nosiva (pokonci, seveda, da ima gospodična razgled user posted image user posted image user posted image ), potem je jok in stok in škripanje z zobmi ... eh, pa bo že ... ponoči jo pa kake tri ure napenja, preden se uspe pokakat, tako da jo moram masirat, pa ene kapljice sva nabavila, ki preprečujejo vetrove in krčke ... pa itak nič ne pomagajo user posted image ... sem vsako jutro kot zombi, dopoldne pa skupaj še kako urico odspiva, ker sem drugače čist hin ... popoldne pa poskušam kaj nardit, pa mi lih ne ratuje najbolj ... ampak se trudimo user posted image ima katera kak predlog, kaj naredit proti napenjanju in vetrovom? na svojo prehrano precej pazim, tako da mislim, da ta ne more biti razlog ... user posted image

hvala bogu se je vreme popravilo, tako da smo lahko kar veliko zunaj ... vreme me takoj v boljšo voljo spravi user posted image (tašča pa v slabo, ampak to je pa že druga zgodba user posted image )

bodite v cvetju user posted image

(odgovor članu Kurumba)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 12:05:23   
_ada_
oi oi..
smejanje...naša se je začela ful zgodaj smejat,tam pri 3 al 4 tednih ampak več al manj v spanju,zdaj se pa že ene 10 dni smeje na vsako stvar,še posebej rada posluša ko ji govoriš,poješ in se smeje.Začela se je tud ˝pogovarjat˝,to pa zgleda tko da ko ji kaj govoriš spušča glasove kot so aaaa in zgleda kot da se krega,tok je cortkana da bi jaz kar jokala od sreče.
spanje v svoji sobici...med nosečnostjo sem nekje brala da je priporočljivo da je otrok vsaj do 6.meseca pri starših,in takrat naj bi se tud približno začelo navajat da otrok sam zaspi na foro ˝lahko noč˝.

No mi smo pa mel zdej tri dni take čist nore,spala sam na rokah,ko je jokala spuščala take prodorne glasove,da si prav razbral da je nekaj hudo narobe,jedla zelo slabo.Smo misnli da so krći,no in jo je mami včer čuvala in najdla na spodnji desni strani še eno desno pikico,ki ke bila kar velika in na otip izbočena,pa jeziček zopet čist bel.Smo bli pri zdravniku in menda so te izboklinice zamašene žleze slinavke in nastanejo take ciste in naj bi samo izginilo,pa daktarin mormo mazat na dudice flaške 8-krat na dan in to 14 dni da se rešimo tega soora in da se ne vrača vedno.
In danes je hvalabogu že malo boljše,zopet kar sama zaspi ko je zaspana,zdaj je zaspala kar na trebuščku,se je zmatrla in zaspala.

No grem delat kosilo...lepo se mejte kljub muhastemu vremenu

Aja vozičkanje...no zdej ko smo vse starejši se ne mara vozičkat ko je budna,ker ne vidi nič iz košare in pol hoče da jo nosiš,ker ona je radovedna in žei opazovat okolico.
V lupinici pa jokamo na začetku dokler se ne začne vozit al pa nosit do avta in pol zaspi ko čuti zibanje.Ji pa imam glasbeni vrtiljaček gor zmer naštiman ko kam gremo da to opazuje če se zbudi.

< Sporočilo je popravil _ada_ -- 6.6.2012 12:10:53 >

(odgovor članu Kurumba)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 14:08:13   
_vanilija_
Dober dan!

Nam je dans res dober dan, sem uspela dans naredit juho iz vrečke, skuhat riž, naredit kruh in še otrok mi zdej spi! user posted image

Ampak včeraj je bla štala. Cel dan ni spala, je jedla vsakih 15 min, 15 min spala, 15 min bla lepo raspoložena potem pa jok in potem vse še enkrat (sem pogledala 7 epizod Brothers & Sisters ?!) Polpodan smo probali it malo na sprehod, ampak se je na pol poti zbudila in začela tolk dret, da sem jo dala ven iz vozička, podojila in upala da bo zaspala da jo dam noter da lahko gremo naprej. Ma jock, ni hotla več sesat (divjala je na joški, vlekla bradavičko, sem mislila da ji bo ostala v ustih ?!), ni hotla spat. Jo damo nazaj v voziček, spet dretje. Folk nas je tko čudno gledal. Na koncu je moj vzel in nesel do doma, jst pa zraven prazen voziček porivala. Katastrofa. Smo probali vozičkat po travi, po kamenčkih da se malo trese, če bi se kaj umirila... Nič.. Potem je moj začel trest voziček da jo malo umiri, ma je pretaral, bogi otrok je skakal po vozičku, čist prestrašen, rokice je imela raširjene in očke čist odprte... Sem se še jst začela dret da ne more tko, da nam bo ubil otroka, ker ne sme tko trest otroka, glavica je še vedno mehka, lahko ji poškoduje možgane... Verjetno smo bli ful zanimivi okoloci.... Sem rekla ne bom več šla z njo na vozičkanje dokler ne bo večja in ji bo zanimivo gledat okrog. user posted image user posted image

Sem si naročila tisti wrap, pa če noče biti v vozičku bom jo dala na sebe. Tudi bom doma če bom hotla nekij skuhat, ker tko ko mamo takšne dneve, niti na wc ne morem...

Ponoči je spala od 10te ure do 5tih zjutro ?! Bogi otrok se ful zmatral od jokanja in dretja. Zaradi tega je dans pridna user posted image

Btw, jst zmeraj ko napišem nekij naredim copy če mi napiše da je prišlo do napake, da mi ni treba še enkrat tipkat. user posted image

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu Kurumba)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 15:16:07   
Arabella1
pozdravljene pupe

danijela1987 a si probala kakšen otroški čaj pit ali pa če sama narediš mešanico in piješ (proti krčkom, za lažje prdenje..... pomaga komarček, janež, kumina, kamilice in melisa)

vozičkanje: naš se vozička rad, ampak je res treba vozičkat, očitno ima vgrajen senzor gibanja, ker ko je voziček pri miru mo mi takoj budni kot zajci....

vanilija dobra ideja. tudi jaz bom zdaj kopirala preden dam potrdi... ker zadnjič sem bila prav huda...

naš je danes ponoči podrl vse spalne rekorde, spal je od 20ih do 4ih, potem sva se samo nafutrala in je spal naprej do 8ih, upam, da mu spalne navade ostanejo tudi naprej, vsaj, kar se noči tiče. Čez dan pa je tako tako... max 3 ure v kosu, večinoma pa tam cca 1-2 urici v kosu več je spanja če smo zunaj in vozičkamo. Sploh pa ne smem jamrat, vsak dan mi uspe skuhat kosilo, vsake toliko pa še kaj spečt, sva pa od 4.30 do 15.30 vsaki dan sama doma user posted image user posted image gre namreč v službo.

kako kaj vaši radi "pasejo kravce" naš ni navdušen sploh.... user posted image

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 15:29:30   
Kurumba
včeraj je bil očitno tak dan (polna luna je bla), moj je bil cel dan pokonci, od 9h zjutraj do 17h popolnde. sem misila, da zaradi kave, ampak saj jo vsak da pijem... v vozičku ponavadi takoj zaspi, danes na primer cel triurni spehod, včeraj pa jok in dojenje na pol ure, pa duda not pa duda ven.. pol je pa spal ko ubit od 17h do 21h, sem mislila, da ponoči ne bo nič spal, pa je očitno moral nadoknadit. ja, so taki dnevi...

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 17:14:43   
_vanilija_
Naša takoj začne jokat ko jo damo na trebuh user posted image Včasih mi se zdi da edino ne joka če spi ali je user posted image

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu Kurumba)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 18:08:11   
frinina
ojla mamice,

zdaj sem se pa pošteno nasmejala.
sem mislila, da je včeraj samo moj imel tak ''odštekan in naspidiran dan'', pa vidim da jih je bila večina tako.

naš je bil celi dan buden, spal je maksimalno po 15 minutk, vmes pa dretje....vse do enih ponoči.... sem mislila, da mi bodo roke odpadle.
danes je pa mpriden kot da ga ne bi imeli in spi v vozički... se vidi da mora nadoknadit kaj je včeraj zamudil.

vozičkanje - tud moj ne zasi dokler ga ne uspavaš, potem pa gas na sprehod in da se slučajno ne zbudi.

jaz upam, da bodo ti krči in vse to počasi se umirili, da za začnemo spat kot je treba.
drugače pa je ponoči priden podojiva se samo enkrat in potem vleče do 8-9 zjutraj.

imejte se lepo..
čao

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 18:47:21   
Arwen_84
Pozdravčke,

hehe, včeraj je blo res tko očitno pri večini...user posted image Naša je bla tudi katastrofa že 4.6. in pol včeraj...danes je pra pravi sonček...Nevem, če je bla v celem dnevu zbujena 3,4h vse skupaj, pa še to dobre volje...user posted image . Sem mela gin pregled, sem bla vsa napshirana kako bo uspavat za dat v lupinco, pol tam, pol nazaj...v glavnem doma je lepo zaspala, na poti spala, tam spala...na poti nazaj se je zbudila, sme jo podojila, user posted image vmes skočil v trgovino po špežo, mi je zaspala v rokah, nazaj v lupinco in tišina do doma...super idealno...doma pa spet malo aktivnosti, upam, da zaspi da upalimo še en sprehod (če seveda spi...če ne pridemo do ceste in se obrnemo nazaj, ker je zbujeno treba nosit)...pol podoj, kopanje in spanje...and my day is perfectuser posted image ...nevem, sicer pa za našo velja, da jo kopanje bolj zbudi kot utrudi..mislim pred 22h težko dol pade...sicer pa se pol zbudi ob 2h,4h,7h in če rata pol zaspimo še do 10h...komaj čakam, da bo vsaj en obrok ponoči spustila...ma hudič je, ker ponoči malo manj poje, ker mi vmes zaspi in je nočem zbudit in se posledično tudi hitreje zbudi...

gin pregled Danes sem na pregledu prvič začutla tisto ''''''''pogrešanje trebuščka''''''''...sem sedela tam med nosečkami, z materinsko knjižico v rokah...amm, sicer ful ponosna, ker sem uspešno zaključila tole obdobje...ampak mirna in sproščena...se spomnem kako je blo prej pred pregledi, malo živčnosti, pričakovanja, komaj sem čakala UZ-je, se smejala brcam pred pregledom, ''''''''''''strah'''''''' pred tehtanjem in občudovanje drugih, ki so nestrpno čakale na malčka z mano...itd...res nekaj posebnegauser posted image . Meni je blo res tole eno najlepših obdobij v življenju, ki se seveda nadaljuje...

pasenje kravic: naša jih fulll, pa glavo kar sama že precej drži...sicer omahuje levo desno. Najraje pa ima, da jo imam jaz na rami (manj čez ramo kot pri kupčku) in mi gleda čez ramo (seveda z dvignjeno glavo)...moje roke zdržijo ta položaj 10min, mala pa včasih v jok, ko jo dol dam...ampak enostavno ne morem več kot tolko..pa 5kg ima, kaj šele bo? Sicer pa tole dajanje na trebuh priporočajo po 2 mesecih, ampak mi jo kar dnevno parkrat damo...sej vidiš, ko se malo zmuči in jo že dol drži jo pol dvigneš...

_vanilija_:jaz ko tebe berem se mi zdi, da je tvoja pupa, včasih prav taka kot mojauser posted image . Ko se naša na vozičkanju prebudi, jo je treba v rokah nosit, pol zaspi in jo damo nazaj...kdaj uspešno, kdaj ne...če ne jo položaj čez ramo najbolj umiri in pol tko čez tebe gleda...enkrat jo je primu ta histerični jok, tko da smo res tekli domow skoraj...ji ni nič pasalo, pa še pol se je z mojo jožko kregala, ampak se je le tako končno umirila...(pa ne da je bla lačna, ker ni nič kaj dosti jedla). Je pa tvoja doživela prvi potres v življenju (če unga v italiji niste čutli) ni kajuser posted image

slikanje za osebno: smo meli fotošuting doma ja,...200slik od tega 4 dali fotografu, ki je odločil da bo 1 OK...smo razvili, oddali...in dobili zavrnjeno, ker je bilo pri glavi malo sence od obrazauser posted image . Glupi fotostudio kot da ne vejo tega, ...ah, važno, da pokasirajo. Smo ponovili vajo, nesli k drugemu, je še obdelal sliko...tko, da je ratalo in jo zdaj čakamouser posted image .

Sicer pa vidim, da imamo itak približno enake stvari...uspavanje na rokah, sprehodi v ''''''''fast varjanti'''''''', da se slučajno vmes ne zbudijo, začetek smejanja, oglašanja in nasploh dojemanja sveta, lovljenje ritma, sicer pa mi je najbolj smešno to, ker je en dan TAKO drugi pa lahko čisto DRUGAČE, tko da je čisto res: ''''''''my baby, makes my day ''''''''user posted image itd....Počasi se bo vse stabiliziralouser posted image ...


Mejte se radi,

Lp iz Kopra

< Sporočilo je popravil Arwen_84 -- 6.6.2012 18:56:25 >


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu frinina)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 21:40:19   
tulpek
smo na pocitnicah pri mojih, pisem na mobi... samo da vam povem, sa je nejc vceraj cel dan spal, ponoci tudi, razen dojenja, in danes spet... razmisljam da bi kar tu ostala... obicajno toliko bedi cez dan., kot je sedaj spal.
vozicek nam ni problem. je rad noter, tukaj ga imam skoz v kosari on z vozkom laufam za starejsim. zmatrqna sem zato tak, da za sebe ne vem.
tudi v jajcki in avtu je rad.

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Aprilčki 2012
6.6.2012 21:40:55   
tulpek
smo na pocitnicah pri mojih, pisem na mobi... samo da vam povem, sa je nejc vceraj cel dan spal, ponoci tudi, razen dojenja, in danes spet... razmisljam da bi kar tu ostala... obicajno toliko bedi cez dan., kot je sedaj spal.
vozicek nam ni problem. je rad noter, tukaj ga imam skoz v kosari on z vozkom laufam za starejsim. zmatrqna sem zato tak, da za sebe ne vem.
tudi v jajcki in avtu je rad.

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Aprilčki 2012
7.6.2012 12:09:31   
anglistka
Pozdrav mamicam in vašim sončkom! Že vseskozi vas berem, nikoli pa nisem ničesar dopisala. Tudi jaz imam aprilčico Katarino, rojeno 3.4. po zdravi in aktivni nosečnosti. Ko zdaj gledam nazaj, sem ugotovila, da so bile nosečniške težave (tisto nekaj kar jih je bilo) pravi mačji kašelj proti temu kar se dogaja sedaj. In ko vas berem ugotavljam, da nisem edina v tem ugibanju kaj in kako z našimi dojenčki. S Katarino sva sicer imeli kar nekaj problemov okoli dojenja in potem dodajanja zaradi pridobivanja teže in na srečo je to zdaj za nama, saj se pridno dojima user posted image . Do zdaj je bila zlata dojenčica in kdorkoli jo je spoznal, je komentiral kako zlato dete je to. Vedno pridna, zadovoljna, če jo je kdo cartal, in pridno je spala tudi ob največjem hrupu. Tudi ponoči je lepo spala, se zbudila za hranjenje in zaspala nazaj. Zadnje dni pa je postala izredno sitna. Po vsakem spanju sledi dojenje, 15 minut dobre volje in potem jok, da je joj. Pri tem si panično tišči rokice v usta in se veliko slini. Dudo zavrača v tem času, čeprav jo ima drugače zelo rada. Včasih jo pomiri nošenje na trebuščku (leteči položaj) ali pa vozičkanje, ker takrat zaspi. Temparature nima. Krčev se mi zdi, da tudi ne, ker jih zdaj že prepoznam (vsaj upam, da jih user posted image ). Smo imeli že tudi kar nekaj pestrih uric na ta račun. Pojma nimam kaj je to in kako naj ravnam. Nikoli je v tem paničnem joku ne pustim same, jo pa včasih, čeprav si ona želi nošenja ali zibanja, samo stisnem k sebi in sedim ter počakam, da mine. Isto naredim včasih pri uspavanju. Je možno, da smo jo z zibanjem na rokah že preveč razvadili? Kaj pa zobki, bi bilo možno, da je je že začelo mantrati (čeprav se mi zdi malo verjetno). Se opravičujem, ker sem se razpisala (prvič pač user posted image ). Lepo se imejte in pa pa!

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?