|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bakterijsko gnojno vnetje aft v ustih
27.5.2012 10:24:36   
hmm...
Lep pozdrav.

Iz ponedeljka na torek ponoči so se mi v usti razvile afte, na začetku jih je bilo kakšnih 5, potem pa vsako uro več. Odšla sem k zdravniku kjer sem dobila antibiotik Amoksiklav, kupila sem si Dologel gel, neko vijolčno raztopino (oboje za mazanje aft), grgram žajbelj, ampak je vsaki dan huje.
Pred 2 dnevoma so se mi začele pojavljati tudi na jeziku, danes jih imam toliko da ust več ne morem zapreti, ne morem govoriti, piti in jesti tako zelo me boli. Ponoči mi iz ust izteka gnoj in prav tako slina, ker zaradi bolečin je ne morem več požirati (afte imam tudi v žrelu).

Ali imate kakšen nasvet kako si še lahko pomagam?

Jutri grem takoj spet k svojemu zdravniku, ampak lepo prosim če ima katera izkušnje s tem, naj mi napiše kako si lahko še pomagam.

Hvala za vsak odgovor.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bakterijsko gnojno vnetje aft v ustih
27.5.2012 20:01:34   
Felicita
kadar se meni to zgodi (zraven paše še povišana TT, utrujenost in vnetje/rdečina na dlesnih) mi postavijo diagnozo 'slinavka' oz. gingivostomatitis. Je pa pri meni to ena od manifestacij herpesa (jo povzroča HSV-1, čeprav običajno samo pri otrocih). Kakorkoli, sladoled, mrzel čokolešnik, kak puding in juha - čimbolj mrzlo, čim manj za grizt. mine po kakem tednu običajno, pomagat pa (vsaj meni) ne znajo drugače.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bakterijsko gnojno vnetje aft v ustih
27.5.2012 22:46:32   
MAŠKA
Ne znam pomagat... le sočustvujemuser posted image . Jaz imam afte kar naprej... ne toliko kot ti, ampak vsaj eno ali dve pa zelo pogosto. Trenutno ima dveuser posted image .Zato vem kako boli. Ti želim, da čimprej mine.

Jih je pa imela tudi moja dveletna hči pozimi, najbrž kakšni 50. Afta pri afti. Grozno. Diagnoza je bila herpangina. Imela je tudi povišano TT, ki so jo spremljali vročinski krči. 3 dni ni niti sline požirala, vse ji je teklo iz ust, zato so jo dali na infuzijo. Rekli so, da je to virusno, zato niti AB ni dobivala. Najhujše bolečine so minile v 3 dneh.

Zdrži.user posted image

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
27.5.2012 23:04:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bakterijsko gnojno vnetje aft v ustih
21.6.2012 19:25:12   
Sara_T
Jaz dobim afte vsaj enkrat mesečno, ponavad k sem fiziično izčrpana. Dostikrat nastanejo tudi po obisku kake gostilne ali restavracije, kljub temu da pribor vsakič obrišem. Tista vijolična raztopina tudi meni ni pomagala, enkrat pa sem probala brez uspeha tudi neki iz žajblja. ;( ponavad potrpim kak teden do dva, da izginejo same od sebe. držite se.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bakterijsko gnojno vnetje aft v ustih
27.6.2012 17:16:28   
honey
Sicer je najbrž že prepozno, ampak mogoče bo komu pomagalo. Ko je naš mali dobil slinavko - imel je enake težave - povišano TT, bule po ustih, žrelu, ustnicah, v glavnem povsod, sem mu v lekarni kupila Gengigel. Prej se mu je packalo 3 dni po ustih to, nič ni mogel jest, pil je samo malo vode, ko pa sem mu začela mazat s tem, je bilo naslednji dan občutno bolje. Čez 2 dni ni bilo nobene pike več. Res zakon gel.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Sara_T)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?