|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bivši v sedanjosti
11.7.2012 17:46:52   
ronja
Ti nimaš problemov z bivšim, amapk z možem. Kot si napisala, on verjetno sploh ne ve, da je to taka reč (ker se pač večini ljudi ne zdi nobena taka reč, če se bivša pozdravita - v živo ali na fb;).
On najbrž niti ne ve, da ne smeva komunicirati zaradi mojega moža.
Kako naj pa možu razložim, da bi ga lahko vsaj normalno pozdravila, ko se srečamo, pa tudi ne vem.

Tole bi moralo bit tvoje vprašanje:) pogovori se z njim, saj to res ni taka huda reč in od takrat je precej vode preteklo...

Sicer nimam pojma, kako deluje fb, ampak tudi sama ne bi jemala tega kot nek hud stik - sem mislila, da večina ljudi tja gor flikne večino ljudi, ki jih pozna, vsaj tako ko gledam okoli, pa se pogovarjajo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: bivši v sedanjosti
11.7.2012 18:08:11   
Vijoličarka
Mogoče bi tvoj bivši imel samo čim več prijateljev. Ne da bi sploh karkoli mislil, se je razveselil: 'Oh, tole pa poznam, še en prijatelj zame!'.

Morda si je mislil, da sta si nekoč nekaj pomenila, pa je lepo, da bi bila zdaj prijatelja.

Mogoče ni mislil nič in je naredil samo to, kar mnogi delajo - klikajo vse po vrsti, ki jih poznajo.

Mogoče se mu zdaj, ko je preteklo toliko let in mnogo vode, zdi da je skrajni čas, da začneta komunicirati vsaj kot znanca.

V bistvu je vseeno, kaj si želi on. Bolj važno je, kaj si želiš ti.

Tale situacija, da tvoj mož  želi, ne le da ne komuniciraš z bivšim, ampak niti da ga vljudno pozdraviš, kot pač pozdravljamo znance, je mogoče tisto, kar te v resnici žre. Ampak tega ni kriv bivši, temveč tvoj mož. Doslej si s tem živela, ker nikoli ni bilo priložnosti, da bi lahko na tem področju kaj naredila. Iz tvojih besed sklepam, da bi rada, da se to ignoriranje konča.

Zdaj pa ti je bivši položil v roke orodje za normaliziranje odnosov in tebe je strah. Po eni strani bi rada, da ne hodite drug mimo drugega, kot da ste zrak, po drugi strani se ne želiš soočiti z možem, na koncu pa si želiš, da ti bivši te priložnosti nikoli ne bi ponudil.

Sama sem precej svobodnjaški tip. Sem zelo za kompromise, prilagajanje in pogovor, ampak po moje bi se mi utrgalo, če bi mi partner diktiral, s kom se lahko družim in s kom ne in koga lahko pozdravim in koga ne.

Pojma nimam, kaj sta imela z bivšim in kakšna je pri tem vloga moža. Ali je to, kar se je zgodilo mogoče predelati in oprostiti - v končni fazi, tekom let se ljudje lahko spremenijo na bolje, se je že zgodilo. Morda bivši zdaj razume, kar tarat ni. Ali ima mož tu zraven kaj več, kot samo nelagoden občutek, da te je nekdo drug prej imel, kot on?

Drugače pa, na FB-ju se vsak dan zaprosi za na tisoče prijateljstev in veliko se jih tudi zavrne brez posebnih komedij.

Kaj si torej ti v resnici želiš? Kaj te pravzaprav žre?


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
12.7.2012 8:33:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
12.7.2012 8:35:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 9:45:17   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema
Tudi meni ni najbolj jasno.... ne klikni ga FB in mir, če pa te zanima zakaj to, pa ga sprejmi in povprašaj direkt o namenu user posted image .
Bolj kot to, me je zmotlo tvoje pisanje, da tega ne sme vedet tvoj mož. Zakaj pri hudiču pa ne? Če ste v konfliktu, oz. kratko malo prekinili stike kakeršnekoli ste pač imeli, se mi zdi , da mogoče te je pa upravičeno strah....
Mislim, da ste bili pred tem "trojček"....kdo te je komu speljal...user posted image , in moška sta zato še vedno jezna/drugi ponosen na svoj (ne)uspeh. Sicer pa saj sta z možem odrasla, odgovorna in lepo bi bilo, če bi lahko bila en do drugega iskrena in si takšne stvari povedala, ne pa da sedaj trepetaš kaj storiti...user posted image

No, ja tako nekako. Bivšega sem dala na hladno, dokler se ne zresni, potem sem v kratekem naletela na zdajšnjega moža, pa se še vedno pregovarjala z bivšim ... To je trajalo nekje tri mesece. Potem sem z bivšim dokončno prekinila (v stilu seveda user posted image ). Jah, bili smo mladi in neumni. In ker sem imela slabo vest, sem vse povedala tudi možu. Mož je bil razumljivo razp*, a je na srečo bivši za par mesecev odpotoval, tako da se nista mogla srečati in se je vse skupaj za silo pohladilo. Potem bivšega do sedaj niti nisem več konkretno srečala/slišala. In tiste parkrat v vseh letih, ko smo se kje srečali, smo se "spregledali". In še vedno, ko kdo od kolegov omeni bivšega, nastane neprijetna tišina, ker ga nobeden od naju ne upa/noče komentirati.

Ti nimaš problemov z bivšim, amapk z možem. Kot si napisala, on verjetno sploh ne ve, da je to taka reč (ker se pač večini ljudi ne zdi nobena taka reč, če se bivša pozdravita - v živo ali na fb;).

Bivši ne ve, da sem možu vse povedala.

Zdaj pa ti je bivši položil v roke orodje za normaliziranje odnosov in tebe je strah. Po eni strani bi rada, da ne hodite drug mimo drugega, kot da ste zrak, po drugi strani se ne želiš soočiti z možem, na koncu pa si želiš, da ti bivši te priložnosti nikoli ne bi ponudil.

Ja, tako nekako. Mož vidi v bivšem sovražnika, ki se je vtikal v njegovo zvezo, bivši je v možu videl nekoga, ki mu je speljal punco ... Oba bi lahko bila jezna. Moža vsekakor razumem, zakaj ga ne prebavlja. Bi rada razčistila, po drugi strani pa mi ni do tega, da bi to temo načela, ker nastane med nama z možem neprijetno,ko se ga omeni. Po drugi strani pa mi je tudi pred kolegi neprijetno, ker je očitno, da je to najina tabu tema/oseba.

V glavnem, bivšemu sem napisala, da ga na fb ne bom potrdila in mi je odpisal, da je to tudi pričakoval, pa da me je bilo lepo videti (smo se v teh dneh na eni žurki videli), da sem še vedno mladostna, lepa, da me je vedno lepo videt, in da zato mi je tudi poslal prošnjo na fb. Čisto njegov stil. Sladek zna biti, ampak, to je pa tudi vse. user posted image Tako, da njegovo sporočilo sem zbrisala, ker ga res ni za kazat možuuser posted image (bi znorel, da kaj se spet vtika).
Ja enkrat se bo z možem vsekakor treba pogovoriti o tem, vendar ne vem, če bom sama načela to temo. Bom najbrž počakala, da bo spet prilika nanesla na to temo (npr, ko se spet kje naletim eden na drugega)

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 12.7.2012 9:46:34 >

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
12.7.2012 9:58:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 10:50:34   
ronja
A veš kaj, Nyna, mislim, da te čisto preveč skrbi za mnenje moža ali bivšega. Pa saj je ja 10 let od takrat. A imaš ti kake slabe namene? Ne. kaj ti torej lahko tvoj dragi meče naprej? ali pa njemu?

Jaz bi pa možu povedala, tako čisto usput, kot da govorim o jabčkih in hruškah. Če bi bil tiho, je to to. Če bi popiz., bi pa jaz nazaj. pa kaj hudiča se ima za razburjat za 10 let nazaj? ker je bil še en drug na tapeti? Koga pa si izbrala? S kom si skupaj zadnjih 10 let in s kom si se odločila imeti družino? Pa saj je ja on na koncu zmagal, če gremo čisto po sistemu moškega "lova na samice".

podpis.

Sama z nobenim fantom nisem prekinila "po pravilima", vse se je nekaj muštralo, ker sem bila "mlada in neumna"user posted image . Pa se vsi še pogovarjamo;). Če bi zdaj drugače? Ja, seveda. Če mi je žal? Za kaj ja, za večino ne. Zdaj vsaj vem, kaj hočem, če bi bila pa ves čas pridna in obvladana, pa mogoče nikoli ne bi... NIsi edina, ki je mučkala, pa to ne pomeni, da bomo vsi taki celo življenje;) Kot je rekla ankica, naj odraste - 10 let si z njim, bila si iskrena že takrat - ma kaj še hoče?

Haha, ankica, e tu, brutus?user posted image

Potem sem z bivšim dokončno prekinila (v stilu seveda user posted image ). Jah, bili smo mladi in neumni.

Kaj pa če bi to povedala možu? Da zdaj nisi več ista oseba kot takrat in da se lahko skulira, kar se tega tiče;)?

Kar se pa sladkih besed tiče - meni se zdi, da ti kaj takega zna rečt tudi kolegica, pa ne bi nič takega pomenilo - saj ljudje vedno rečejo, kako smo ok, pa da se nismo nič spremenili... Po moje on noče nič posebnega, pač ljudje dostikrat obdržimo stike, pa to nič prepovedanega ne pomeni.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 11:13:12   
Vijoličarka
Priznam, nyna84, da tele scene izpred 10 let bolj težko dojemam. Meni bi bilo bolj razumljivo, da bi šla oba tipa na pivo in prepustila bejbo, ki sedi na dveh stolčkih, samo sebi. user posted image


Nekako bolj razumem jezo bivšega, kot pa jezo moža. Bivši je bil, po mačo sistemu, prvi na prizorišču, mož je imel po omenjenem sistemu 'manj pravic'. Ti si bila tista, ki nisi bila odkrita do moža na začetku in ne bivši.

No, sem se že bala, da je kaj resnejšega, da sta se kaj tepla ali kaj podobnega.

Vidim da si na svoj način uredila in zdi se mi tudi, da ti na nek način kar malo ugaja drama in kolobocija okoli  tebe. Če tak način funkcionira, pač funkcionira.

Glede na to, kaj ti je bivši odgovoril, ko si zavrnila stik na FB, je tudi bolje da si distancirana. Če se giblje v smeri, ki bi lahko zakomplicirala njegov partnerski odnos, je bolje, da ti nimaš čisto nič s tem.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 11:39:49   
nyna84
No, očitno sem bila res vroča roba user posted image user posted image
Seveda nisem več ista oseba. Ko smo mladi, se nam zdi fino, da se nekaj dogaja okrog nas, sedaj si želim pa samo mir. Imam dovolj pestro življenje brez dodatnih dram in kolobocij. Sem prestara za te hece user posted image
Distanca do bivšega bo vsekakor ostala. Ugotavljam, da mi sploh ni do pogovarjanja z njim, niti se ne vem, kaj pogovarjati z njim. Kot bi bila tujca, oz. naključna znanca. In moram reči, da mi tako odgovarja. Formalno in vljudnostno. Na njegov odgovor sploh nisem več odgovarjala, ampak sem ga preprosto izbrisala - kot da ga ni bilo. Sej niti nisem imela kaj odpisati.

Nekako bolj razumem jezo bivšega, kot pa jezo moža. Bivši je bil, po mačo sistemu, prvi na prizorišču, mož je imel po omenjenem sistemu 'manj pravic'. Ti si bila tista, ki nisi bila odkrita do moža na začetku in ne bivši.

No, odvisno kako se gleda. Če sem z bivšim prekinila, dokler se ne zresni, potem takrat uradno nisem bila z njim. To, da si bom dobila drugega fanta, preden se bo on zresnil, je bil pa riziko, ki ga prekinitev prinese. Mož je takrat točno vedel, da sva z bivšim ravno prekinila in je poznal celotno situacijo, tudi to, da se bivši ni sprijaznil. Jaz sem bila glavni krivec za nastalo situacijo, ampak mož je vseeno jezen na bivšega, ne name.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:13:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ampak priznam, da mi gre na jetra to. Ker cel lajf se ne bomo mogli pretvarjati, da se ne vidimo in da se ne poznamo. Konec koncev bodo naši otroci sošolci, ker smo iz sosednjih vasi (Ima družino tudi on).
Se mi zdi, da me preteklost dohiteva in da je mogoče ta stik prišel z razlogom in bi bil čas da razčistimo. Mi ne da miru in že dva dni slabo spim.


nA JETRA TI gre zato, ker si želiš ponovnega stika, pa si tega ne priznaš. Če si ne bi želela, te ne bi preganjalo.

A ste kakorkoli vezani med sabo, da bi morali razčiščevat? Verjetno ste takrat razčistili, da stikov ne želite in čemu zdaj to spreminjat? Sploh z nekom, ki ti naj ne bi pomenil nič.Da živite v sosednji vasi in da bodo morda otroci hodili v isto šolo definitivno ni razlog.

In zaradi tega ne spiš? Pa ne se hecat nouser posted image user posted image user posted image .....očitno te je ponovno prijelo za njim, zato tudi možu ne boš povedala, da lahko v miru slišiš bivšega, kaj ti želi povedat. Najbrž tudi upaš, da ti povedal kako je bilo takrat lepo in nekaj posebnega, a ne?user posted image



Točno to sem hotela sama napisat, pa vidim, da si že ti user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:19:15   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ampak priznam, da mi gre na jetra to. Ker cel lajf se ne bomo mogli pretvarjati, da se ne vidimo in da se ne poznamo. Konec koncev bodo naši otroci sošolci, ker smo iz sosednjih vasi (Ima družino tudi on).
Se mi zdi, da me preteklost dohiteva in da je mogoče ta stik prišel z razlogom in bi bil čas da razčistimo. Mi ne da miru in že dva dni slabo spim.


nA JETRA TI gre zato, ker si želiš ponovnega stika, pa si tega ne priznaš. Če si ne bi želela, te ne bi preganjalo.

A ste kakorkoli vezani med sabo, da bi morali razčiščevat? Verjetno ste takrat razčistili, da stikov ne želite in čemu zdaj to spreminjat? Sploh z nekom, ki ti naj ne bi pomenil nič.Da živite v sosednji vasi in da bodo morda otroci hodili v isto šolo definitivno ni razlog.

In zaradi tega ne spiš? Pa ne se hecat nouser posted image user posted image user posted image .....očitno te je ponovno prijelo za njim, zato tudi možu ne boš povedala, da lahko v miru slišiš bivšega, kaj ti želi povedat. Najbrž tudi upaš, da ti povedal kako je bilo takrat lepo in nekaj posebnega, a ne?user posted image



Točno to sem hotela sama napisat, pa vidim, da si že ti user posted image


Če bi raje prebrala vse, preden komentiraš, ... bi si celo ustvarila svoje mnenje, namesto da ponavljaš za drugimi. user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:26:29   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

No, očitno sem bila res vroča roba user posted image user posted image
Seveda nisem več ista oseba. Ko smo mladi, se nam zdi fino, da se nekaj dogaja okrog nas, sedaj si želim pa samo mir. Imam dovolj pestro življenje brez dodatnih dram in kolobocij. Sem prestara za te hece user posted image
Distanca do bivšega bo vsekakor ostala. Ugotavljam, da mi sploh ni do pogovarjanja z njim, niti se ne vem, kaj pogovarjati z njim. Kot bi bila tujca, oz. naključna znanca. In moram reči, da mi tako odgovarja. Formalno in vljudnostno. Na njegov odgovor sploh nisem več odgovarjala, ampak sem ga preprosto izbrisala - kot da ga ni bilo. Sej niti nisem imela kaj odpisati.

Nekako bolj razumem jezo bivšega, kot pa jezo moža. Bivši je bil, po mačo sistemu, prvi na prizorišču, mož je imel po omenjenem sistemu 'manj pravic'. Ti si bila tista, ki nisi bila odkrita do moža na začetku in ne bivši.

No, odvisno kako se gleda. Če sem z bivšim prekinila, dokler se ne zresni, potem takrat uradno nisem bila z njim. To, da si bom dobila drugega fanta, preden se bo on zresnil, je bil pa riziko, ki ga prekinitev prinese. Mož je takrat točno vedel, da sva z bivšim ravno prekinila in je poznal celotno situacijo, tudi to, da se bivši ni sprijaznil. Jaz sem bila glavni krivec za nastalo situacijo, ampak mož je vseeno jezen na bivšega, ne name.



V grobem je imela mika kar prav...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:30:48   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ampak priznam, da mi gre na jetra to. Ker cel lajf se ne bomo mogli pretvarjati, da se ne vidimo in da se ne poznamo. Konec koncev bodo naši otroci sošolci, ker smo iz sosednjih vasi (Ima družino tudi on).
Se mi zdi, da me preteklost dohiteva in da je mogoče ta stik prišel z razlogom in bi bil čas da razčistimo. Mi ne da miru in že dva dni slabo spim.


nA JETRA TI gre zato, ker si želiš ponovnega stika, pa si tega ne priznaš. Če si ne bi želela, te ne bi preganjalo.

A ste kakorkoli vezani med sabo, da bi morali razčiščevat? Verjetno ste takrat razčistili, da stikov ne želite in čemu zdaj to spreminjat? Sploh z nekom, ki ti naj ne bi pomenil nič.Da živite v sosednji vasi in da bodo morda otroci hodili v isto šolo definitivno ni razlog.

In zaradi tega ne spiš? Pa ne se hecat nouser posted image user posted image user posted image .....očitno te je ponovno prijelo za njim, zato tudi možu ne boš povedala, da lahko v miru slišiš bivšega, kaj ti želi povedat. Najbrž tudi upaš, da ti povedal kako je bilo takrat lepo in nekaj posebnega, a ne?user posted image



Točno to sem hotela sama napisat, pa vidim, da si že ti user posted image


Če bi raje prebrala vse, preden komentiraš, ... bi si celo ustvarila svoje mnenje, namesto da ponavljaš za drugimi. user posted image user posted image



Ja, itak. Da te morda ne špika tisto, kar je s svojim komentarjem zadela. Si res razčistila s situacijo?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:31:21   
nyna84
Ne, nismo razčistili situacije. Ampak ne želim stikov, niti me ni prijelo za njim. user posted image

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 12.7.2012 12:33:42 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:41:27   
TomTaylor
No, naj ti razložim; mikin post ti ni treba jemati dobesedno natančno - dovolj je že samo namig, da v preteklosti niste dokončno razčistili. Do spoznanja, da te na bivšega ne veže prav ničesar več, si prišla šele, ko si ugotovila tisto, kar sem ti zgoraj odebelila. In zdaj, ko si po 10ih letih dokončno pri sebi razčistila glede bivšega, si pomirjena in pripravljena dokončno razčistiti o tej zadevi tudi z možem.  Prej pa zaradi lastnih občutkov v zvezi z bivšim tega nisi bila zmožna. Ravno zaradi zmede v sebi nisi vedela kaj storiti v tako banalni situaciji kot je potrditev prijateljstva na FB. Kdor ima stvari razčiščene, dokončne in jasne, mu odločitev "sprejmi" ali "zavrni" ne bi predstavljala takšnega problema. Problem ni bil tvoj mož, problem je bil ves čas v tebi. Tvoj mož je to vsa ta leta čutil in zato je logično da bivšega "sovraži" in da se ne pozdravljate.  Pa ne zaradi tega, ker gre za tvojega bivšega kot osebo ampak zaradi tega, ker je mož čutil, da kljub pretečenemu času in kljub temu, da si njega izbrala za moža, še vedno ohranjaš določena čustva/misli/obvezo/slabo ves/whatever v zvezi z bivšim.

In mikin post te je od vseh "zadel" najbolj? Zakaj? Ker te je zadel v sredino resnice. Pa nič slabega ni mislila, ne mika in ne jaz.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 12.7.2012 12:52:20 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:54:08   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ne, nismo razčistili situacije. Ampak ne želim stikov, niti me ni prijelo za njim. user posted image


seveda te ni. Te pa nanj veže nekaj nedorečenega in nedokončnega, je res?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 12:59:32   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

No, naj ti razložim; mikin post ti ni treba jemati dobesedno natančno - dovolj je že samo namig, da v preteklosti niste dokončno razčistili. Do spoznanja, da te na bivšega ne veže prav ničesar več, si prišla šele, ko si ugotovila tisto, kar sem ti zgoraj odebelila. In zdaj, ko si po 10ih letih dokončno pri sebi razčistila glede bivšega, si pomirjena in pripravljena dokončno razčistiti o tej zadevi tudi z možem.  Prej pa zaradi lastnih občutkov v zvezi z bivšim tega nisi bila zmožna. Ravno zaradi zmede v sebi nisi vedela kaj storiti v tako banalni situaciji kot je potrditev prijateljstva na FB. Kdor ima stvari razčiščene, dokončne in jasne, mu odločitev "sprejmi" ali "zavrni" ne bi predstavljala takšnega problema. Problem ni bil tvoj mož, problem je bil ves čas v tebil. Tvoj mož je to vsa ta leta čutil in zato je logično da bivšega "sovraži". Pa ne zaradi tega, ker je tvoj bivši ampak zaradi tega, ker je čutil, da kljub pretečenemu času in kljub temu, da si njega izbrala za moža, še vedno ohranjaš določena čustva/misli/obvezo/slabo vest/whatever v zvezi z bivšim.

Logično, da bivšega ne bi potrdila na fb, ker nimam z njim kaj več govoriti. Moti me, ker o tem ne morem govoriti z možem. Ker se o tem noče govoriti. In na bivšega me veže samo slaba vest.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 13:08:50   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ne, nismo razčistili situacije. Ampak ne želim stikov, niti me ni prijelo za njim. user posted image

seveda te ni. Te pa nanj veže nekaj nedorečenega in nedokončnega, je res?

No, ko sva dokončno končala, je odpotoval (je imel to že prej v načrtu), ko se je vrnil po več mesecih, sva z možem že pričakovala naraščaj, in nisva z bivšim nikoli več govorila. Ampak to me ni nikoli motilo, ker mu nisem imela kaj več povedati.
Nedorečeno imava z možem. In po 10 letih mi je malo zoprno, da se z možem o tem ne morem normalno pogovarjati. In ko mi je bivši poslal prošnjo na fb, me je spet spomnil na to. In mi spet zbdil slabo vest. user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 13:41:45   
mateyka
si pa kar hitro zanosila z drugim po "break up-u".. a to planirano?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 14:02:05   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

si pa kar hitro zanosila z drugim po "break up-u".. a to planirano?

Hitro ... ok, pol leta po dokončnem break up-u. Ja, sej v bistvu je bilo hitro. user posted image
Ni bilo načrtovano. Tako je ratalo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: bivši v sedanjosti
12.7.2012 21:58:46   
Vijoličarka
Sama teh ''prekinitev s tveganjem, da si vmes mogoče najdeš drugega fanta'' ne dojemam čisto dobro, ker sem pač drugačne sorte.  Tehinčno gledano, si bila res ti kriva, ker si začela, preden si dokončno in odločno končala. Ampak življenje ni enostavno, vse se je lepo izšlo in se ni treba pretirano sekirati. Možno je, da je bivši potem prišel nazaj malo težit bolj zaradi ega in možno je, da te je sedaj kontaktiral tudi zaradi ega.

Sicer je vseeno, kdo je bil česa kriv pred deset_imi leti, sploh ker vse skupaj ni imelo nobenih tragičnih posledic, ampak vseeno je bolje, da je tvoj mož jezen na bivšega in ne nate. 

Če se na vseh drugih področjih lepo ujameta, res ni treba, da se kaj grizeš. Sploh če mož tako razmišlja bolj kot zaščitnik in ne kot lastnik ''vroče robe''. Če ima tebe neizmerno rad in ti je bivši povzročal bolečino, ko ni hotel dojeti, kaj ''ne'' in ''konec'' pomenita, potem  je moža nek način možno razumeti. Obstajajo ljudje, ki se dosti bolj postavijo za druge, kot pa zase.

Ne poznam vaju in ne vem, kaj bi pri vama špilalo. Ampak če bi šlo zame, bi možu enostavno rekla, da je minilo deset_ let in da je bivši pomemben manj kot predlanski sneg, tako zate, kot zanj. In če bi ga normalno pozdravili, če se že slučajno srečate, bi bil najboljši dokaz za to. Jeza in ignoriranje v bistvo govorita, da ima bivši neko pomembno vlogo, čeprav je nima.

Tako da se ''o tem ne govori'' in se vleče neka brezvezna zamera, mož pravzaprav priznava neko moč bivšega nad tabo, njim, vama in to je popolnoma nepotrebno.

V končni fazi, če bivši ne bi bil tak neresen butelj, te mogoče tvoj mož nikdar ne bi dobil za ženo. Torej bi moral biti mož bivšemu neizmerno hvaležen in ga vedno z navdušenjem pozdraviti. user posted image  

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 12.7.2012 22:00:43 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: bivši v sedanjosti
13.7.2012 8:29:04   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Sama teh ''prekinitev s tveganjem, da si vmes mogoče najdeš drugega fanta'' ne dojemam čisto dobro, ker sem pač drugačne sorte.  Tehinčno gledano, si bila res ti kriva, ker si začela, preden si dokončno in odločno končala. Ampak življenje ni enostavno, vse se je lepo izšlo in se ni treba pretirano sekirati. Možno je, da je bivši potem prišel nazaj malo težit bolj zaradi ega in možno je, da te je sedaj kontaktiral tudi zaradi ega.

Sicer je vseeno, kdo je bil česa kriv pred deset_imi leti, sploh ker vse skupaj ni imelo nobenih tragičnih posledic, ampak vseeno je bolje, da je tvoj mož jezen na bivšega in ne nate. 

Če se na vseh drugih področjih lepo ujameta, res ni treba, da se kaj grizeš. Sploh če mož tako razmišlja bolj kot zaščitnik in ne kot lastnik ''vroče robe''. Če ima tebe neizmerno rad in ti je bivši povzročal bolečino, ko ni hotel dojeti, kaj ''ne'' in ''konec'' pomenita, potem  je moža nek način možno razumeti. Obstajajo ljudje, ki se dosti bolj postavijo za druge, kot pa zase.

Ne poznam vaju in ne vem, kaj bi pri vama špilalo. Ampak če bi šlo zame, bi možu enostavno rekla, da je minilo deset_ let in da je bivši pomemben manj kot predlanski sneg, tako zate, kot zanj. In če bi ga normalno pozdravili, če se že slučajno srečate, bi bil najboljši dokaz za to. Jeza in ignoriranje v bistvo govorita, da ima bivši neko pomembno vlogo, čeprav je nima.

Tako da se ''o tem ne govori'' in se vleče neka brezvezna zamera, mož pravzaprav priznava neko moč bivšega nad tabo, njim, vama in to je popolnoma nepotrebno.

V končni fazi, če bivši ne bi bil tak neresen butelj, te mogoče tvoj mož nikdar ne bi dobil za ženo. Torej bi moral biti mož bivšemu neizmerno hvaležen in ga vedno z navdušenjem pozdraviti. user posted image  


user posted image user posted image user posted image
Ti pa res vedno tako lepo poveš in zadeneš bistvo user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: bivši v sedanjosti
13.7.2012 8:36:38   
Tippi
In kaj potem če se ne pozdravite med seboj, ko se srečate? Se pač ne. Ti je to nekaj življenjsko pomembnega, se pozdravit z bivšim? Kaj pa vem, ampak po moje tud mal pretiravaš. Če je tvoj bivši zate pase, bo moral biti tudi za tvojega moža. In bo to veljalo tudi za bivšega. ne razumem zakaj se tako zelo obremenjuješ. In kaj potem če te je dodal na FB. Ignoriraj ga in mirna bosna.

Če pa je zadeva nerazčiščena v tvojem srcu in v srcu ostalih dveh, potem imaš na izbiro dvoje.
1. V življenju je tako, da kakšne stvari ostanejo nerazčiščene in ni nikakršne potrebe po tem, da bi se razčistile.
2. razčistite jih.

Tretje variante ni. user posted image

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: bivši v sedanjosti
13.7.2012 9:03:06   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

In kaj potem če se ne pozdravite med seboj, ko se srečate? Se pač ne. Ti je to nekaj življenjsko pomembnega, se pozdravit z bivšim? Kaj pa vem, ampak po moje tud mal pretiravaš. Če je tvoj bivši zate pase, bo moral biti tudi za tvojega moža. In bo to veljalo tudi za bivšega. ne razumem zakaj se tako zelo obremenjuješ. In kaj potem če te je dodal na FB. Ignoriraj ga in mirna bosna.

Ne, moteča sta tišina in nelagodje, ki nastane med nama z možem, čeprav nobeden nič ne reče in se delava, kot da je vse ok in ga niti ne vidiva. In potem imam občutek, da še vedno visi med nama. Tako kot je Vijoličarka napisala v zadnjem postu:
In če bi ga normalno pozdravili, če se že slučajno srečate, bi bil najboljši dokaz za to. Jeza in ignoriranje v bistvo govorita, da ima bivši neko pomembno vlogo, čeprav je nima.
Tako da se ''o tem ne govori'' in se vleče neka brezvezna zamera, mož pravzaprav priznava neko moč bivšega nad tabo, njim, vama in to je popolnoma nepotrebno.

Pa normalno, da sem ga zavrnila na fb - kaj pa naj z njim govorim/počnem? user posted image
Mirne Bosne pa ni samo zato, ker me je spomnil na vse, kar je ostalo nerazčiščeno, in ker me je spomnil, da se o nekaterih stvareh očitno z možem ne znam/ne upam pogovoriti - zato me je njegova prošnja zbodla. Je bilo tako lepo tiščati glavo v pesek, kot da problema ni. user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: bivši v sedanjosti
13.7.2012 9:34:27   
Tippi


Ne, moteča sta tišina in nelagodje, ki nastane med nama z možem, čeprav nobeden nič ne reče in se delava, kot da je vse ok in ga niti ne vidiva. In potem imam občutek, da še vedno visi med nama.


Razbij tišino in nelagodnost. Ne rečt, da ne moreš, ker lahko. In ne rečt, da se ne da, ker se da. user posted image Pomembna sta ti in tvoj mož, in bivši u bistvu sploh ne igra pomembne vloge tukaj, čeprav se na prvi pogled tako zdi.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?