|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2013
9.4.2013 10:55:39   
manibo
Ninika89, posreduješ prosim mail, ti pošlje scan enega računa za cca 50€. Ostalih ti žal ne upam, ker niso gor stvari, ki bi bile nujne.

(odgovor članu ekolina)
Neposredna povezava do sporočila: 1401
   RE: Majčice 2013
11.4.2013 21:33:57   
happy85
Kam ste se pa vse skrile? ali uživate v bolj lepih dneh? Zdaj verjetno že po večini doma? Jaz zdaj tudi uradno že na porodniški. Prej pa koristila dopust.

Priprave na prihod malčka/malčice so se počasi začele. Perem cunjice, pripravljam previjalno, voziček... Počasi bo treba še torbo za v in za iz porodnišnice pripraviti. sem že našla sezname od prejšnje nosečnosti in mislim, da se verjetno ni kaj veliko spremenilo user posted image Bom pa kakšno sladkarijo skrila v torbouser posted image user posted image sem to zelo pogrešala v prvo.

Računa žal ne morem nobenega posredovati, ker razen stvari za nego nisem nič novega kupovala. Upam pa, da je uspelo kaj urediti in da ne bojo dnevi pred porodom preveč stresni.

In imate preglede že kaj bolj na pogosto? verjetno bo kmalu že kakšen CTG - bo treba spet malo se relaksirati.

Kile skačejo dol in gor - ne vem ali je kaj povezano z zatekanjem. Drugače pa občasno zgaga ponagaja - kar pomeni, da je očitno otročiček še visoko in ne bo nič prehiteval.



(odgovor članu manibo)
Neposredna povezava do sporočila: 1402
   RE: Majčice 2013
12.4.2013 7:12:26   
babyboooom
oj punce, mene je pa v pon zelo črvičl in sm šla h G. ta me je poslala v porodnišnico: popadki, 2 cm odprta, maternični vrat 18 mm. bla sm sprejeta. našopal so me s tableti proti krčem, popadke so ustavl in mi dal 2 injekciji za pljuča v primeru prezgodnjega poroda, da bi sinek lažje zadihal. v sredo ob treh so me spustil domov, kjer moram vsaj 14 dni res počivat. v pon mam pregled, da vidjo, če sm kej bolj odprta al se je vse ustavl. ne morem pa niti velik hodt, bog ne dej pa počepnt, dete je že čist dol. javim, če sm še v enem kosu al sm že v dveh ;)

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 1403
   RE: Majčice 2013
12.4.2013 10:07:34   
SeKa83
Ojoj tole pa je bilo stresno zate, si znam misliti.user posted image Me pa čudi edino zakaj so ti dali injekcije? Jaz sem bila v porodnišnici v 31 2/7 zaradi krvavkastega izcedka in so mi rekli, da sem že preveč noseča za Flosteron. V katerem tednu pa si? No ja, kakorkoli že, verjamem, da tudi če pride otroček še danes na svet mu ne bo nič hudega, ker je že dovolj zrel. Tako, da počivaj in se čim manj sekiraj. Držim pesti, da ostaneš čimdlje 2v1user posted image

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1404
   RE: Majčice 2013
12.4.2013 10:45:27   
babyboooom
v pon., ko sem dobila 1. injekcijo sem bila 32 5/7, 2.injekcijo so mi pa dal čez 24 ur, torej 32 6/7 (29.maj je pdp)
dete ma pa kao 2300 g

(odgovor članu SeKa83)
Neposredna povezava do sporočila: 1405
   RE: Majčice 2013
12.4.2013 14:12:15   
SeKa83
Potem izgleda, da ravnajo od situacije do situacije različno in ne toliko glede na teden. user posted image
Jaz imam rok 27.05 in ima tudi 2350g. Čimbolj leži, vsaj še 2 tedna izdrži. Samo wc in tuš pa bo.user posted image

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1406
   RE: Majčice 2013
12.4.2013 18:43:15   
happy85
babyboooom user posted image user posted image da bi malček čim dlje ostal na varnem v trebuščku. Naj še par tednov počaka na prvo srečanje. Le pridno počivaj pa čim bolj mirno naj minejo prihodnji tedni.

SeKa83 je sedaj vse vredu?



(odgovor članu SeKa83)
Neposredna povezava do sporočila: 1407
   RE: Majčice 2013
12.4.2013 21:01:58   
SeKa83
Ja sedaj je OK, upam, da tako ostane še vsaj 3 tedne. Potem bo že donošenauser posted image

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 1408
   RE: Majčice 2013
13.4.2013 10:52:38   
rebrebu
zivjo punce,

jz sem tud kr mal pozabla na vas (sem bla vec na fb),en cas nazaj je tran zelo nagajala in pol sm kr vse mal opustila:) no zj sem vas vse prebrala in sem fulll vesela da se nekaj dogaja in da ste zelo pridne z komentarji:) jz mam v torek pregled,in upam da bo vse ok,sem sicer bol na koncu maja, tko da kakiga CTG-ja se en epričakujem,sploh zj ko so jih omejil na 38t....

pridne bodite in lepo se mejte,pravjo da bo sonček:) upajmo:)

(odgovor članu SeKa83)
Neposredna povezava do sporočila: 1409
   RE: Majčice 2013
16.4.2013 15:16:55   
Nastija
Zdravo punce,

se vam še jaz malo oglasim...danes sem bila na pregledu in mali Alexander lepo raste ima 2580g. Naredili so mi tudi CTG pa sem šele 35t in 4 dni...še malo in bo donošen user posted image . Oprema je že vsa pripravljena in tudi ostali pripomočki, zdaj je potrebno samo še oblekice preprat in torbo za v porodnišnico pripravit.

V ponedeljek sem bila na CSD-ju prijetno presenečena...oglasila sem se s partnerjem, da urediva očetovstvo in ker sva imela še par vprašanj glede očetovskega dopusta, no nakoncu sem lahko že obe vloge oddala, za starševsko nadomestilo in enkratno pomoč ob rojstvu otroka (čeprav še ni 30 dni pred rojstvom). Tako da zdaj pred rojstvom nimam več nič opravkov in skakanja naokoli. :)

Končno se je začelo lepo vreme, čeprav za moj okus malce prevroče, iz plašča na kratke rokave...ni najbolj zdravo...

no lepo se imejte


(odgovor članu rebrebu)
Neposredna povezava do sporočila: 1410
   RE: Majčice 2013
16.4.2013 20:30:50   
happy85
Nastija lepo slišati lepe informacije od pregleda. Malček pridno raste, še malo pa bo pokukal na svet. Jaz tudi na naslednjem pregledu pričakujem CTG, bo že 38 tednov - upam, da to nosečnost pa pokaže kakšne popadke user posted image sem bila prvič čisto razočarana, ker je bila moja črta skoraj vodoravna, soseda v ordinaciji je pa imela prav luštne poskoke user posted image user posted image

tudi jaz bila zadovoljnja z našim CSD-jem, prav lepo razložijo in ne greš ven še bolj zmeden kot si prišel notri.

Danes sem bila u LJ in sem bila prav presenečena, da so že ob 9 zjutraj hodili naokoli v kratkih rokavih. Ne vem, meni se ni zdelo tako vroče, čeprav v nosečnosti zelo hitro zakuham.

Za v porodnišnico imam pripravljeno, sem bolj na začetku maja in si seveda želim, da bi kaj prehitevalo. Za iz porodnišnice tudi skoraj - še nekaj mora se posušiti. Kupila še 3 bodije za dušo. Jih imam drugače kar nekaj na zalogi...

Zdaj pa samo čakati.... in čakati....



(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 1411
   RE: Majčice 2013
17.4.2013 8:15:08   
Nastija
happy85 u super si pa že čisto na koncu :) user posted image

Upam da bodo lepe krivulje na CTG-ju :) pri meni jih še ni bilo, pa saj je še prezgodaj. Kdaj pa imaš naslednji pregled? Ga boš dočakala ali te bo malček presenetil? user posted image

Da ne boš predolgo čakala bi ti svetovala čim več sprehodov, in pa sexa...vem da se sex sliši kot znanstvena fantastika, in je potrebno kar nekaj spretnosti da trebuh ni v napoto, ampak so bile narejene neke raziskave ki so pokazale da sperma mehča maternični vrat poleg tega so v njej neke sestavine, ki naj bi bile tudi v umetnih popadkih.
Moj je navdušen nad to ugotovitvijo user posted image . Sicer je pa treba zdaj izkoristit ker potem 4-6 tednov ne bomo mogle.

No uživajte v sončku....

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 1412
   RE: Majčice 2013
17.4.2013 8:19:40   
babyboooom
za zanimivost ;)
zanč je bila glava kao nemerljiva in je na uč prjavla težo 2300 (32 5/7), zdej v 33 5/7 pa je lahko "točno" zračunala... pujsek tehta 2715!!!

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 1413
   RE: Majčice 2013
17.4.2013 13:15:46   
Nastija
babyboooom sicer se uz težo vedno vzame z rezervo, vendar bi jaz na tvojem mestu pospravila oblekice št. 50, ker se mi zdi da bodo tvojemu malčku premajhne user posted image . Glede na to povprečno pridobijo 200g na teden in da te čaka še cca. 6 tednov se bo tvoj malček rodil težak skoraj 4 kg...mogoče tudi 52 pospravi user posted image .Meni je včeraj rekel da je mali mož težak 2580g pa sem 35t in 5 dni. Drugače pa je na portalu tudi tabelica :

30 tednov = 39,9 cm in 1319 gramov 31 tednov = 41,1 cm in 1502 gramov 32 tednov = 42,4 cm in 1702 gramov

33 tednov = 43,7 cm in 1918 gramov 34 tednov = 45 cm in 2146 gramov 35 tednov = 46,2 cm in 2383 gramov

36 tednov = 47,4 cm in 2622 gramov 37 tednov = 48,6 cm in 2859 gramov 38 tednov = 49,8 cm in 3083 gramov

39 tednov = 50,7 cm in 3288 gramov 40 tednov = 51,2 cm in 3462 gramov 41 tednov = 51,7 cm in 3597 gramov

42 tednov =51,5 cm in 3685 gramov



lp

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1414
   RE: Majčice 2013
17.4.2013 20:56:36   
*cinca*marinca*
Ojla punce!

Kako ste kaj? Me veseli, da ste spet postale malo bolj aktivne. Mene kar razganja ob takem vremenu:) In sem itak čisto navdušena k se cunce tako fajn sušijo na sončkuuser posted image .
Drugače pa sem danes imela pregled (37t 3d). Dete je težko cca. 2800 g, tko da glede na zgornji seznamček kar po "predpisih"user posted image . Imela pa sem tudi prvi CTG - vse OK, popadkov še niuser posted image . Edino hemoglobin se mi je poslabšal, tako, da moram sedaj piti Legofer za železo. Naslednji pregled je čez en teden.
Kot sem že omenila je večina cunc že opranih, še eno škatlo imam za presortirat in za preprat. Večinoma pa imam vse obleke sposojene, dokupila bom le še kakšen bodi na preklop z dolgimi rokavi in kakšno majčko na preklop z dolgimi rokavi. Imam ogromno bodijev z kratkimi rokavi, pa mislim, da bodo te majčke prav prišle za čez bodi.
Ostalo opremo imam tudi nekako na kupu, je potrebno samo še sestaviti in postaviti na svoje mesto.
Torbo za porodnišnico pa bom pripravila čez kakšen teden dva, ko bom naredila v stanovanju malo reda.

Za mehčanje materničnega vratu, pa jest optimistično pijem čaj iz malinovih listov. Če bo kaj pomagalo ne vem mogoče za psiho - škoditi pa zih ne more.

Lepo boditeuser posted image

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 1415
   RE: Majčice 2013
18.4.2013 9:05:38   
babyboooom
oj Nastija, 56 mi bojo res najbrž pršle prou samo za iz porodnišnice. številke 50 sploh nimam. :) Že tamala je bla full velka. Rojena v 37 3/7 pa je mela 3570 (50cm), kar je spet veliko več, k pa po tabelci. Če bi jo rodila na rok bi bla skoraj 4 kg, tale sinček bo pa zihr čez, če bo na rok. je lih kolegica kak mesec nazaj rodila drugega sina in je mel 4290.
sam bolj k za dimenzije in cunjice me skrbi kako naj to vn spravm ;)
Uživite še zadnji sonček danes, pa kej bolj ringarajajte! ;)

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 1416
   RE: Majčice 2013
19.4.2013 11:17:30   
Nastija
Zdravo,

kakšen lep sonček je zunaj user posted image . Mi smo pa danes dočakali 36. teden in je naš fant že polno dozorel in pripravljen za življenje zunaj, samo vprašanje kako dolgo bo še vztrajal notri :)

Včeraj sem napisala porodni načrt in pa seznam kaj naj si pripravim za v torbo za v porodnišnico...fulll je enih stvari (nakoncu me bo presenitilo in bom letela samo z dokumenti in setom za odvzem celic) :)
Aja pa še neko darilo moram za Tijano v torbo skrit, da ji ga bo kao bratec prinesel, ker ona bo tudi njemu ko ga bo prišla pogledat...moram dopisat na seznam :)

Drugače sem pa brala da so po porodu bolečine drugič ful močnejše (ko se maternica krči), ima katera izkušnje s tem?

Bababoooom...potem ste pa vsi bolj veliki :) Moja princeska je bila tudi v 37t in 4 dni rojena pa je bila 49 cm in 2940g, vse ji je bilo prav :) Ja lej nekako že mora ven :) Upam da bo šel Alexander po Tijaninih stopinjah, pa da bo lepo ven prišel, pri Tijani me niso nič rabli rezat in tudi strgala se nisem nič, tako da mi je bilo res super.

*cinca*marinca* , če sem prav razumela si 37 teden in torbo nameravaš pripravit čez dva tedna? Hehe, čez dva tedna si lahko že doma z dojenčkom :) Vidiš z babybooom sva obe prve otročke rodile v 37t in še malo, jaz bi jo na tvojem mestu že danes pripravila :)


ok lepo se imejte čez vikend

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1417
   RE: Majčice 2013
19.4.2013 11:56:39   
Janejane
Pozdravljene,

tudi jaz se približujem 37. tednu.
V tem tednu sem imela ctg...otročiček zaenkrat ok, popadkov še ni.
Naslednji teden ponovno na ctg, pa da vidimo kaj bo. Prvič sem rodila 4 dni čez rok. Meni pa napovedujejo malo manjšo in lažjo punčko... Rahlo me že stiska, ko pomislim na porod...

Nastija: Glede krčenja maternica v drugo...Prvič sem imela v porodnišnici cimro, ki jo je maternica res bolj bolela...rodila je drugič...je dobila tablete proti bolečinam, mislim pa da so bolečine trajale kaka dva dni...
Kaj bo pa bratec podaril sestrici in ona njemu, če ni skrivnost? Jaz sem tudi razmišljala o darilu za v torbo, pa se še nisem odločila.

A bi bila katera tako prijazna in dala na forum kak seznamček za porodnišnico?
Sem že malo pozabila kaj vse sem prvič vzela s sabo...

Lepo se imejte.

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 1418
   RE: Majčice 2013
19.4.2013 17:01:26   
babyboooom
janejane, jaz imam v torbi
zobno ščetko
kaladont
krtačo za lase
shower gel
roll on
kremo za obraz
vlažni robčki za obraz
aqua maris pršilo za nos, ker je zrak nenormalno suh :)
komplet gatk za enkratno uporabo
vložke
mogoče ti prou pridejo tud kaki robčki za hemeroide
modrc za dojenje
blazince za v modrc da kej ne kaplja in curlja
duda
tuširi se v njihovih grdih šlapah, mej pa svoje kake krokse za po svet hodt
nogavičke
make up po želji (jst mam eno bb kremico pa maskaro....se mi zdi da sem brez tega, k da bi bla bolana, to mi pa dvigne samozavest in se prec lepša/bolš počutim,...)
mensezdi da je to to

(odgovor članu Janejane)
Neposredna povezava do sporočila: 1419
   RE: Majčice 2013
19.4.2013 17:04:34   
babyboooom
aja, pa kako vodo si dej not, če lih zvečer rodiš za prvo noč
materinsko mam itaq v torbici
za fotkiča pa moj skrbi
pa polnilc bom dala not za tel, sam ne morm še, ampak sej to ti lohk tud drug dan prnese

(odgovor članu Janejane)
Neposredna povezava do sporočila: 1420
   RE: Majčice 2013
20.4.2013 8:25:48   
*cinca*marinca*
Dobro jutro!

Hehe, Nastija, ja me tudi že domači priganjajo kaj čakam s torbo, če me slušajno kaj prehiti. Torbre sicer res še nimam pripravljene, ampak sem pa že napisala seznam, kaj gre v torbouser posted image . Je pa seznam skoraj čisto enak kot od Babybooom, dodan imam samo še lanolin in vazelin ( ja pa vse tiste napotnice, pa potrdilo o očetovstvu, materinska...). Drug teden čisto zares zapakiram vseuser posted image .
Za otročka pa nameravam pripraviti: bodi z dolgimi rokavi na preklop, kakšno majčko za čez in/ali jopico, hlačke na nogice in volnene copatke, kapico, oddejico ali dekico. Oblačila bodo št. 56. Potem pa še 3 x tetra plenica, 2 x plenica za enkratno uporabo in 1 x povijalna plenica. Kaj mislite, a je to to?

Lep vikend in veliko sončka,

*cinca*marinca*

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1421
   RE: Majčice 2013
20.4.2013 10:41:26   
babyboooom
sej težko vrjamem, da še nobena majčica ni rodila. po moje se sam javla ni, k mam itaq skor monologe tle na RR, k nimam FB :(

(odgovor članu *cinca*marinca*)
Neposredna povezava do sporočila: 1422
   RE: Majčice 2013
20.4.2013 12:58:10   
happy85
babyboooom očitno imaš ti največ sreče z odpiranjem okna za odgovor. Zadnje čase namreč meni zelo nagaja. No včeraj pa se mi le odpre in napišem cel roman, ko pa kliknem na potrdi, pa error.... danes zagotovo naredim copy preden potrdim user posted image

ja verjetno bo hmalu katera javila, da je že mamica user posted image

no na CTG-ju še nobene krivulje user posted image sedaj pa čakanje na naslednji pregled. Vsakič ko me kaj špikne, vsa vesela o zdaj pa bo... pa ni potem nič... Nastija hvala za nasvet, vendar v prvo se mi ta taktika ni nič obrestovala. Je pa kar nekaj drugih še hecnih predlogov za sprožanje samo verjetno se pač zgodi, ko je telo pripravljeno.

torba oz. vrečka za v porodnišnico pripravljena. Imam tako veliko "torbico", da bom kar vanjo vse preložila, ko bo čas. Bi pa tudi jaz prosila za kakšno idejo kaj naj prinese dojenček starejšemu bratcu. No jaz sem si še eno revijo vzela sabo, že zato, če bo pred porodom treba čakati dolgo. Se mi zdita pa tale dva seznama kar vredu:
http://babybook.si/nosecnost/porod/kaj-naj-vzamem-s-sabo-v-porodnisnico/kaj-je-potrebno-vzeti-s-seboj-v-porodnisnico.html
http://babybook.si/nosecnost/nosecnost/seznam-stvari-ki-jih-je-potrebno-pripraviti-pred-rojstvom-otroka/oblacila-in-pripomocki-za-nego-novorojencka.html

Glede porodnega načrta kako pa to poteka? si ravno ne predstavljam. A to ga potem pokažeš, ko prideš v porodnišnico? ali si v takem primeru že prej izbereš babico in jo se z njo dogovoriš, da je takrat zraven prisotna?

drugače pa včeraj bila čisto zamorjena, ker se je sonček skril user posted image in tudi danes se nič noče pokazati user posted image

me pa malo stiska kako bom zdržala v porodnišnici. Že prvič sem si želela domov, tokrat bo pa še težje, ker bom še malčka pogrešala. Pa je še premajhen, da bi lahko po telefonu kaj z njim govorila user posted image Pa tudi potem kako bo to izgledalo, da ne bom kakšnih prevelikih napak delala in me starejši ne bo maral.


(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1423
   RE: Majčice 2013
20.4.2013 12:59:49   
MojaV
Ojla, punce.

Javljam, da sem še v enem kosu. Za druge ne vem, ker tudi sama nisem na FB, ampak zdaj res počasi prihaja naš čas. Še vedno nimam pripravljene torbe, ampak glede na to, da imam rok šele konec maja, se še ne mudi tako strašno. Počasi bom začela piti malinov čaj (v prvo sem ga tudi) in spravljati na kup stvari za v porodnišnico in za dojenčka. Hvala za seznamček, jaz sem že kar malo pozabila, kako to gre. Dodala bi še komprese Multi-Mam, ki so zlata vredne v prvih dneh, ko se še navajata dojenja. Jaz jih imam že kupljene :)

Kako se počutite? Jaz sem kak dan v redu, kak dan pa obupno. Včasih se mi otroček tako čudno postavi, da se mi zdi, da mi bo kar ven pogledal. Ravnokar se mu kolca in se mi zabija naravnost v maternični vrat :) Spim tudi bolj po etapah. Hrbet še vedno boli, ampak drug teden nastopim porodniško, pa bo lažje. Najprej bom par dni počivala, potem pa počasi počistim celo stanovanje, premečem cunje, pripravim vse potrebno, nabavim še en paket plenic in kako cunjico, potem pa lahko grem rodit :)

Tega, da v drugo krčenje maternice bolj boli, še nisem zasledila. Mene je že prvič kar fajn bolelo, menda tudi zato, ker se mi je maternica krčila precej hitro, ker se je mala tako divje dojila :) Ampak to hitro mine, pa še protibolečinske tablete ti dajo, če je treba.

Eh, bomo že preživele :) Lepo se imejte in počivajte.







(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 1424
   RE: Majčice 2013
20.4.2013 17:44:43   
Dejčka912
Punce jst imam pa veselo novico...toliko časa me ni bilo na forumu, ker sem v 36. tednu in 4 dni rodila zdravo in prelepo punčko Marino. Za porod so se pa odločili zaradi blage preklampsije, ki sem jo imela, tako da mi se že veselo crtamo user posted image

(odgovor članu MojaV)
Neposredna povezava do sporočila: 1425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?