|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  138 139 [140] 141 142   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
11.6.2013 15:43:35   
ursonok
Ojla,

Aurorka in moj spita, tamala že več kot 2 uri (totalen uspeh!!), jaz pa ne morem user posted image Zaradi prevelike utrujenosti me daje nespečnost. Sem eno uro ležala in buljila v strop, pa sem šla raje pripravljat kosilo ... Bom pozneje še enkrat probala, se bova v leže dojili, morda bom kaj zadremala ...
Ma sranje no, tale počitek me vedno ubija ... Sem čisto sesuta, glava me boli od nespanja, ampak spati pa ne morem. Bo treba najti kakšno homeopatijo ...Glede sprehodov pa - to zelo dobro vpliva name, psihično, da grem ven, na sonce, med ljudi, v mesto. Sedenje in ležanja doma, z majhnim otrokom, ta rutina - to me ubija! Kakšne dneve že, sploh če je vreme kislo in vzdušje lenobno, sicer pa tole poletje človeka naravnost vabi iz hiše, na zrak ...

Smo pa včeraj zvečer ugotovili, zakaj naš otroček že 5 dni nič ne spi, visi na joški in joka - lačen je! Včeraj po celodnevnem dojenju (celo v ruti je bila priklopljena), zvečer ob 22.30 rečem, da greva pa zdaj ležat v posteljo in se dojiti, morda bo pa zaspala. In po minuti na joški tamala vrže bradavico ven in začne tulit. Poskusim na drugi strani - ista zgodba. Nikjer ni bilo več mleka. Smo ji nazadnje dali 90ml AM, ga je eksnila v trenutku, se pokakala, umirila in končno zaspala!
Jem ogromno, pijem ogromno, do zdaj mi je vsak dan uspelo tudi čez dan počivati - včasih celo spati -, otrok je ves čas na joški (danes sem prvič jedla zajtrk brez nje na joški), pa očitno ne gre. Mislim, da so tri nosečnosti in trije porodi v roku petih let za moje telo preveč. (Že pri Abelu sem imela manj mleka kot pri taprvi.) Eni pa pravijo, da je vse v glavi. Morda imajo prav, kaj jaz vem.
No, glavno, da vemo, kako naprej. Upam, da bomo zdaj ponoči kaj več spali user posted image

Dansas,
iskrene čestitke! Pa seveda nas zanimajo porodne podrobnosti! user posted image

Dvojčica
ma tegale tvojega moraš malo vzgojit. Sama s tremi, sploh tako majhnimi, boš težko. Enostavno primanjkuje rok. Boš imela kakšno drugo pomoč (babice, dedki)?

Majčica
Super, da ti uspe biti tako na izi in da uživate.Jaz sem že po naravi bolj "živc" in se težko umirim ... Se bom morala kar malo prisiliti, če ne, me bo zvilo. Se trudim, da grem, ko sta tavelika dva v vrtcu, skupaj s tamalo ležat za kakšno urico ali dve, se takoj pozna.

Anjuška
ma čisto odklop tile zdravniki! user posted image user posted image Ampak se sploh ne čudim več, ljudem se itak meša!

Drugičudež,
škoda, da je človeček še/spet na ritki! Glede na prvo izkušnjo ti verjamem, da se boš raje odločila za CR. Vsekakor upam, da se bo odločil za še en obrat in bo šlo naravno ...

Saša,
vidim, da že imate nek ritem. Super! In da si tako optimistična glede prihodnosti in furanja z dvema. Pozitivna drža je pol uspeha! user posted image Mene še vedno skrbi, kako bomo, ko bo moj začel delat. Sicer dela doma, a vseeno.

NIč, grem naprej kuhat. Čičerikine omlete z lososom in bučkami+paradižnikom. Prej in potem pa gore lubenice! user posted image




(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3476
   RE: Junijke 2013
11.6.2013 16:59:23   
Soncek_
Ursika_ursi in drugičudež, hvala k sta se javili. No, v glavnem, zelo bom vesela, če bo tista, ki ne bo več tega potrebovala, sporočila na ZS, da je pripravljena prodati. Rok imam pa v začetku julija... hvala in lp :)

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3477
   RE: Junijke 2013
11.6.2013 21:52:45   
majčica1508
Dansas......user posted image user posted image čestitke....komaj čakam porodno zgodbo

no toliko od mene,sem čist crknjena....Mali ima zgleda poskok v rasti in je non-stop priklopljen....
Ursonok....tudi jaz sem mu zadnjič dala brez slabe vesti AM za ponoči....

(odgovor članu Soncek_)
Neposredna povezava do sporočila: 3478
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 8:07:09   
niinii
Evo moje poročilo od pediatra. Imamo že 4 kg in 51 cm. V enem tednu se je zredila za 350 g :) Drugače pa vse ok, nobenih posebnosti. Mi je pa pediatrinja rekla, naj razmisliva, če bi jo cepila za rotavirus, sploh zaradi moje službe, da jo ne bi kaj nalezla, ko bom začela delat. Čeprav kljub vsem virozam na šihtu še nisem nikoli pokasirala kaj hujšega od prehlada, sam da sem lahko pa sam prenašalka. Bomo vidli, mal mi je mimo dat 160 € za to. A ste ve kaj razmišljale o tem?

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 3479
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 9:22:21   
ursonok
Dober dan!

Mi imeli žurko do 1:30 ali 2h, hranjenje, kakaknje, jokanje ... Potem je bilo bolje, se pa zbuja na 2,5h za jest. Naspana nisem, je bilo pa že huje user posted image

Ob večerih sem jaz user posted image . Čisto sesuta, želim si samo spat. Ampak ravno takrat imajo otroci največ problemov, prebava, hranjenje, krči ... Skratka, narava je to čudno uredila user posted image

Majčica
mah, saj nimam neke slabe vesti, samo šokirana sem bila, ker smo itak planirali dojiti 3-4tedne, ko se začnejo problemi (laktoza itd.) pa nehamo popolnoma. Nismo pa "računali" na premalo mleka. Pri nas je sicer potrebno več dodatka, ne samo enkrat ponoči. Mleka imam največ proti jutru in dopoldne, popoldne in zvečer je pa suho.
Želim si le dojiti zdaj, na začetku, da dobi ta protitelesa itd. Sicer me ne skrbi - tudi jaz sem zrasla na AM, pa moj brat, pa kup otrok, pa jim ni hudega. Nasploh nisem nek fanatik dojenja .- morda zaradi preteklih izkušenj.

Niinii - cepljenje
mi smo taprvo cepili, ker smo na splošno bili kao za cepljenje, Abela pa ne. Nam je celo pediater, ki je "fan" cepljenj, dejal, da se proti rotavirusu ne splača cepit - ščiti le proti parim virusom, dejansko jih je pa milijon. In da je to stran metanje denarja. No,ampak očitno ima vsak P svoje mnenje ...

Nič, moram iti, tamala joka (lakota user posted image ). Še par utrinkov - včerajšnje martinčkanje na balkonu user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu niinii)
Neposredna povezava do sporočila: 3480
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 9:35:26   
sonce987
Dansas četitke, sedaj pa čim več mirnih in kar se da prespanih noči user posted image user posted image

Aurora je pa cel cukr. Joj kaj me čaka. Ko vidim sliko novorojenčka me po eni strani kar strah rata, po drugi pa že komaj čakam, da vidim kdo raste in me dnevno brca v mehur, rebra in ne vem kam še vse.

Me pa prav jezi, ker ponoči ne morem spat. Npr. danes sem pol noči prebedela, potem pa sedaj spala do 9h. Čist mimo. Prvič teh težav nisem imela. Sicer pa nič novega, danes bom končno oprala oblekice za novega člana-še vedno nimam izbranega imena mimogredeuser posted image . Sem pa že oprala prevleko od vozička, lupinice....samo obleči moram sedaj vse skupaj, pa se mi takooooooooo ne da user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3481
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 12:21:38   
kitkat17
Evo dobili smo Lili ,3400,51cm.. ;) rojena s Cr 10.6.13.. ;)

(odgovor članu anasara12)
Neposredna povezava do sporočila: 3482
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 12:45:08   
Lethe
Dansas in kitkat17, čestitke obema in veliko crkljanja ter prespanih noči user posted image
Ko bosta utegnili, pa malo poročajta potek dogodkov.

Evo, pri nas nič novega, itak.
Nakupila vse, kar domnevno potrebujem ali pa tudi ne. Torba za v P je pa še vedno na pol pripravljena. Kot bi bilo to ne vem kako hudo in zahtevno delouser posted image

Ursonok, fino se imate, že lepo zunaj na sončku. Zdaj ga imamo končno tudi mi nekaj.

Cepljenje: bom morala še dobro razmislit. Kolegica, ki je, mimogrede, vzgojiteljica, prvega otroka ni dala cepit in je mala dobila zelo hudo obliko rotavirusa. Letanje po bolnišnicah, infuzije...groza. Pri drugem ni razmišljala, da ne bi dala. Je rekla, da kaj takšnega noče nikoli več doživet, ker je otrok res trpel. Vleklo se je pa več kot en teden.

Sama vem, da bom enkrat zagotovo cepila proti klopnemu meningitisu. To sploh ni vprašanje. Sem 2x prebolela borelijo, proti kateri se ni možno cepit, za to se pa lahko. Poleg tega je v Sloveniji visoka stopnja obolelosti + okuženih klopov.

Za ostale pa...hmm...kar je nujno...

Ursika_ursi, jaz grem tudi danes k frizerju. Skrajni čas, se odpravljam že vsaj 14 dni user posted image
Tiščanje dol in špikanje pa je povsem normalno proti koncu N, ni pa nujno, da je zato porod že blizu user posted image Jaz zaenkrat ne čutim praktično nič, nekaj tednov nazaj pa me je malo špikalo v nožnici.
Trebuh imam tudi še visoko oz. enako kot prej.
Sem pa malo bolj lena in zaspana...pritisk...

Lepo se imejteuser posted image



(odgovor članu kitkat17)
Neposredna povezava do sporočila: 3483
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 12:49:38   
ursika_ursi
Tako, mati so od frizerja, zdaj pa lahko grem komot rodituser posted image user posted image Ampak malo dvomim, da bo ta želja upoštevanauser posted image Me pa danes že od jutra po malem nekaj zvija, ampak mine po 10-15min, pa se spet ponovi čez par urc itd itd.. No, saj to že dogaja kakšna 2 tedna, danes je mogoče malo bolj pogosto in bolj močno vse skupaj. Mogoče, mogoče pa me je mali slišal, da je 13.6.2013 en tak lep datumuser posted image
Nasploh je počutje super, edino neko vnetje sem spet fasala ''down under''user posted image Pa me srbi za po..piiiip piiiiipuser posted image Sem včeraj kar vstavila Canesten svečko pa danes bom eno in jutri eno in bi skor moglo kaj pomagat. Si res ne želim rojevat z vnetjem, ker pol se znam super lepo raztrgatuser posted image

Nič, šibam, malčki se nekaj derejo pa je treba preverit stanjeuser posted image
Aja, kitkat17, iskrene čestitke za ornk puncouser posted image user posted image user posted image



user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image

 
7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11

10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image
Valery83, 29, Koper, user posted image

13. 6.
anush_86, 26, gorenjska, 1user posted image , 0user posted image

14. 6.
k93i, 20, okolica Mb user posted image

15. 6.
tana01, 32, Koper, 1user posted image , 0user posted image

17. 6. 
ursap, Lj, 2user posted image , 1user posted image

19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013 user posted image

20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 18.4.

21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

22. 6.
Anjuškaaa, 28, okolica Celja, 1user posted image , 0user posted image
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
helga7, 33 let, 2user posted image , 1user posted image

23.6.
Tija01, okolica Mb, 1user posted image , 0user posted image
dvojčica6, 3user posted image , 2user posted image

24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

28.6. 
Peeby, 28, 2user posted image , 0user posted image

30.6.
*sončka* , Kamnik, 24, 1user posted image , 0user posted image

X.6. 
sanrca.81,
zeemeermin,


UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA


RODILE SO:


MAREC


- Plišek; 1.3.2013 (PDP 9.6.2013), NAJA, 650g, 33cm
- Natka28; 6.3.2013 (PDP ?), TAJ, 990g, 35cm

MAJ


- niinii; 11.5.2013 (PDP 4.6.2013), LILI, 3240g, 49cm
- mojci13; 15.5.2013 (PDP 1.6.2013), MIHA, 2880g, 49cm
- Storžica 81; 18.5.2013 (PDP 11.6.2013), NIKA in VITA
- Anon2012; 21.5.2013 (PDP 11.6.2013), MAKS in LARA
- malečka24; 21.5.2013 (PDP ?), LEJA, 3400g, 52cm
- pika89; 22.5.2013 (PDP 2.6.2013), JERNEJ, 3380g, 51cm
- ninika89; 24.5.2013 (PDP 2.6.2013), ŽAN
- Saša33; 25.5.2013 (PDP 1.6.2013), ADAM, 3104g, 51cm
- Zoja83; 25.5.2013 (PDP 11.6.2013), TADEJ, 3410g, 51cm
- majčica1508; 28.5.2013 (PDP 7.6.2013), JAN, 3040g, 51cm
- natalija28; 28.5.2013 (PDP 6.6.2013), BRINA, 3660g, 48cm
- športnica; 31.5.2013 (PDP ?)


JUNIJ

- girl79; 3.6.2013 (PDP 9.6.2013), FILIP, 3320g, 52cm
- ursonok; 6.6.2013 (PDP 1.6.2013), AURORA, 3660g
- lina3; 7.6.2013 (PDP 22.6.2013), VAL, 2450g
- sover; 9.6.2013 (PDP 3.6.2013), KARLA, 4140g, 55cm
- kitkat17; 10.6.2013 (PDP ?), LILI, 3400g, 51cm
- dansas; 11.6.2013 (PDP 17.6.2013), BRINA, 3800g, 52cm




(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3484
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 13:44:13   
Anjuškaaa
Dansas in kitka ČESTITKE user posted image user posted image user posted image

Uh kaj sem se fajn naspala..šla spat ob 2 zjutraj in zbudila ob 11..prav pasalo je in seveda ob 6 zjutraj enkrat na wc.
Včeraj me je pa nekaj matralo in me je občasno na kratko bolel trebuh podobno menstrualnim krčem pa se je čez noč umirilo. Danes me je pa malo špikalo v MV pa še nekaj je izteklo ene 2 kapljici po nogah tak, da ne vem kaj se zdaj to dogaja. Ali mi bo počasi voda iztekala ali pa je zaradi pritiska mehur švoh in mi urin uhaja. Bomo še videli..drugače pa tud men ta datum 13.6. ful ustreza za porod user posted image

Ursonok ful lepa je ta tvoja Aurora..pravi cukerček user posted image

Tud mene ful zanima kakšna je ta najina pupa in po kom kej bo podobna user posted image

Za cepljenje bom pa potem razmišljala in res je, da eni so proti drugi za..še bom mogla orenk preštudirat o tem, če bi ali ne bi.

Lep sončen dan vam želim

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3485
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 14:19:31   
Saša33
Dobro jutro,

sem ravno odspala na kavču eno urco. Lara spi, Adam spi, mož pa igra igrice na računalniku:) . si kuham eno fajn kafe. Potem pa ven na sprehod z mladino.user posted image user posted image


Pri nas je bila danes zadnjič patronažna, smo ga kopali. Mali je užival, da je kaj. Ravno prav, ker se je zadnje dva večera vsak dan napokal in potem pokozlal vse in potem čisto histerično še eno uro na joški visel in omagal. No sedaj po kopanju spi že 3 ure in nič ne gode.

Ponoči je ejdel ob 24 in potem zaspal in podru rekord, 5 h spanja, luxus, spet ob 5h jedel in potem smo spali do 8h. Sem čsit navudšena, da sem lahko tok spala.  se pa drugače tudi meni pozna tale slab mesec neprespanja in sem po kosilu čist fuč. Mi manjka sadja in solate. sem vesela, da malemu ni nič če se nalivam z pomarančami in komaj čakam vsako jutro pol litra mojega sokca:)

Ursonok: Tamala je res cukr. Pa res lepo poletno se ima. Pri nas bolj piha in je ker trapasto ker res ne veš kok napravit otroka. Jst ga sicer raje manj kot da se mi prekuri. In me potem vsi čudno gledajo, ja pa kar brez kape, pa brez dodatnih nogavičk. Ja mater vzunaj je 25 pa kam naj ga dan v bundo.

no evo mladina se zbuja

morm končat

pridne bodite in čestitke vsem

Sonce: sem ti poslala email na zs. meni je ostala homeopatija, lahko pošljem.

(odgovor članu Anjuškaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3486
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 20:31:00   
ursonok
Ojla,

Saša,
verjamem, da boš dobro furala z obema - pri nas sta Aurora in Abel super, da se ju poštimat, Abel sploh ni zahteven, sam se zamoti, le malo ga je treba pazit, ko se približa sestrici ... Najhuje je Agata, 4,5 let, dela pa take probleme, da sem se danes že dvakrat histerično zjokala. Lahko bi že kaj pomagala in nam olajšala zadeve, ona pa samo najeda in pije energijo. Res, zaradi nje je vse še stokrat težje! Toliko energije, kolikor mi jo vzame ona (sploh psihične), mi jo ne pobereta tamaledva oba skupaj! user posted image user posted image Tako da uživaj, dokler lahko (če se prav spomnim, v kratkem planirate tretjega ...) user posted image

Hrana in dojenje
To je res zabavno, na Poljskem so popolni čistuni, doječe matere ne smejo tako rekoč nič jest - ne svežega sadja (bog ne daj citruse!), polovica zelenjave je prepovedana, ker napenja, mleko in mlečni izdelki ... Skratka, kruh, krompir in kuhan piščanec. user posted image
V Španiji pa dobiš na papirjih o porodu pod temo "navodila za doma" napisano, da če dojiš, moraš jesti hrano, ki ima veliko železa + en svež pomarančni sok na dan! user posted image NIhče ne kompicira.
Jaz jem vse (no, ampak že tako ali tako ne jem mleka, jajc, mesa itd.), tudi citruse, sadne sokove, zelenjavne sokove ... Edino zadnjič je moj naredil ful začinjen (s česnom) gazpacho in je malo precej napenjalo. Tako da ga naslednji dan nisem več jedla.
Jasno je, da ima hrana vpliv tudi na otroka, a vseeno - v nekih razumnih mejah lahko ješ vse, razen če se pozneje pokaže alergija.

A se vašim dojenčkom tudi pogosto kolca? Naši vsaj parkrat na dan. Se ne spomnim, kako je bilo pri prejšnjih ...

Jaz sem maznila soji jogurt s stlačeno banano in malinami user posted image Zdaj pijem rižev napitek, potem pa spet dojit za kakšno uro (pa ravnokar smo končali z eno turo) user posted image

Kje ste kaj - čakamo na nove porodne zgodbe, lepe mere, lepa imena! user posted image

Sicer sem pa izmozgana, sanjam o vsaj parih urah konkretnega spanca ... user posted image

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 3487
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 22:22:20   
Peeby
RR se zadnje dneve sploh ni hotel odpret user posted image .

Joj, prekrasno za vse dojenčke!!! Zdaj se bo začelo tudi za nas v drugi polovici junija.
Nevem, katera je pisala, da jo je začelo stiskati ob misli na porod... no mene je zdaj začelo. Nevem točno, kaj lahko pričakujem itd in kar nočem, da se še zgodi user posted image .

Hrana po porodu: sem slišala, da ne smeš jesti sveže zelenjave in sadja, če dojiš. Ampak to pomeni res čisto nič? user posted image Razumem, da lahko določena hrana bolj napenja malega, ampak se bojim, da se popolnoma ne bom mogla odreči vsemu. Ursonok ti verjetno ješ vsega po malem, tudi sveže, ne?

Spanje: me zanima, s čim pokrivate vaše novorojenčke sedaj, ko spijo? Jaz moram namreč še nabaviti posteljnino in dekico, pa me zanima, ali čez poletje pride v poštev samo manjša dekica ali prav konkretna odeja?

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3488
   RE: Junijke 2013
12.6.2013 22:33:29   
ursika_ursi
Peeby, jap, jaz sem tista, ki jo daje trema pred porodomuser posted image Si kak dan mislim, jooooj, da bi bilo jutri, ko pa pride ta jutri pa si mislim, joooj, ko še ne bi bilo danesuser posted image user posted image Trema in strah pred neznanim očitno. Si sploh ne predstavljam sebev porodni sobi, res ne, čeprav se čas ful hitro bliža. Še 7 dni, huhuser posted image Danes me že od jutra tu in tam v ledvenem delu nekaj štihne, spredaj pa občutek kot da bo zdaj zdaj prišla menstra- to je verjetno to, ali kajuser posted image Me je strah, da ne bom vedela kdaj je čas za odhod v P. Me je pa včeraj zvečer zvilo za ene 15min, da sem kar švicat začela pa sem si sama pri sebi mislila kaj je meni bilo to treba, heheheuser posted image user posted image In recimo ene 5 ur takih bolečin, huh, se že vidim, da se znam tudi smilit sama sebi in kakšno solzico spustituser posted image user posted image Me je bolelo tako kot takrat ko sem imela popadke tik pred SS- neprijeten spomin vglavnemuser posted image user posted image

Odejico sem pa jaz kupila kar v Mullerju od Beauty Baby, mi je bla tolk luštna pa še znižana je bila na 4,99e, gor pa je taka kjut ovčka zvezenauser posted image Je pa taka mehka odejica, ne debela in ne tanka, pomoje čisto dovolj za poletje, sploh če bojo temperature zdaj narastle tako kot obljubljajo.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3489
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 7:43:21   
sonce987
dobro jutro...

Pri nas nič novega, še vedno 2 v 1 in sem tud kar ziher,da bo še 14 dni tako ostalo.

ursika spraševala si kako z avtom, če se spredaj airbag ne izklopi. Je pri meni isto, sem bila pri prvem čist šokirana kaj pa sedaj. Ampak je dejansko po eni strani čisto fino, ker se otrok že od začetka navadi, da se vozi vzadaj in da nima nobenega zraven. Vsaj tako je bilo pri nas. Tako da dejansko jaz nisem nikoli sedela zraven njega. Kadar pa sva šla sama kam, sem pa imela rezervno dudico pri sebi, da če je tisto, ki jo je imel v ustih plunil ven, zamenjala s tisto pri sebi, ampak itak ti tamali ponavadi zaspijo samo,da se avto prižge.

Kitkat
čestitam, naj se ti cr rana čim hitreje in neboleče zaceli in uživaj z dojenčico, lili je tako lepo nežno ime user posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3490
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 8:25:56   
andreja_p
user posted image user posted image user posted image novopečenim mamicam.
Včeraj sem imela pregled in kot je pokazaj CTG imam že popadke, po presledkih so prišle številke do 60, 100 in je rekla da verjetno bo akcija za vikend. Sedaj me je pa postalo že malo strah ali bom kos tej nalogi. Trebuh mi kar redno otrdeva in tudi krče sem dobila kot pred menstro, vendar ni še redno in ni še čas za v porodnišnico. Mi je rekla ginekologinja da se verjetno ne bova videli naslednjo sredo,ko imam ponovni CTG. Ja ko bi res bilo tako, da bi bilo vse že za mano. Sej veste kako pravijo: mi planiramo, bog splanira. Sem danes že vstala zelo zgodaj ob 5:00 in kopalnico spucala, pa kuhinjo. Ne vem ali res psiha dela ali me še kar vgnezditev drži.
Kako pa kaj pri vas kaže????

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3491
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 9:21:22   
dvojčica6
Kitkat, čestitke user posted image user posted image

Js sm tut še tu, naslednjo nedeljo in nič prej bi rada šla user posted image

ursonok, zlato mikeno user posted image Ti pa verjamem, da te tavečja najbolj zmatra user posted image Maratonov dojenja ti pa ne zavidam, sem mela pri ta drugi in zdaj si želim enga jedca, ki bo pojedel v 5 minutah, spal tri ure, ponoči pa sploh, en obrok na noč ajde user posted image user posted image Sanjati ni greh user posted image

hrana med dojenjem... js sm jedla vse, eni dojenčke zvija ne glede, kaj jedo, ene ne...

andreja_p, znaki so vsi, zdej pa kar hitro v P user posted image srečno! Anjuškaaa, ti si tut sumljiva user posted image

odejica... eno tanko bombažno sem mela za reyervo, ko smo šli pohajat, doma sem jo pa kar s tetra pleničko pokrila, je bilo že konkretno vroče...

cepljenje...za rota brezveze po moje...za pnevmokok je za razmislit, če ima bebi dosti vnetij ušes, sploh če je pol v vrtcu...js bi dala edino za klope, se moram pozanimat, ker gremo kmalu na vikend, kjer jih je v izobilju user posted image

No, pozdravčki od mene, tavečja me že kliče user posted image

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 3492
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 10:00:22   
Anjuškaaa
Jutro punce..

še vedno sem v enem kosu in očitno bomo še čakali user posted image naslednji ctg imam šele v ponedeljek.
Da ne bote mislile zakaj me ni ampak računalnika ne bom imela do jutri ali celo do ponedeljka..gre na popravilo user posted image bom poskusila kje drugje malo pokukat k vam, če bo kaj novega user posted image

Želim vam lep dan in se beremo user posted image

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3493
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 11:04:11   
sonce987
oj.

no jaz sem s pregleda. sem imela teža, urin, pritisk in ctg. v urinu imam neke bakterije, tako da grem jutri zjutraj spet v laboratorij, ampak sploh ne vem , kaj te bakterije pomenijo. Rekli so samo, da če bo še vedno jutri preveč bakterij me v ponedeljek pokličejo. Sedaj se pa nalivam s čajem....Katera ve kaj te bakterije sploh pomenijo?

Ctg je bil pa tudi živahen. Mali je tako skakal, da smo komaj merili utrip, za popadke sem tudi videla, da je bila krivulja zelo razgibana, ampak mi ni nihče razložil rezultatov ctgja, tako da niti ne vem kaj bi kaj pomenilo. Sicer pa, ko bodo pravi popadki bom ziher vedela user posted image , teh danes nisem čutila.

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3494
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 11:41:55   
ursika_ursi
Vidim, da še nobena ni rodila danes pa je taaaaak lep datumuser posted image user posted image
Sva pa bila že spakirana v avtu in pripravljena, da gremo v Puser posted image  Namreč malega od včeraj zvečer do danes do nekje 10h nisem čutila in je G rekel naj kar grem v P. In seveda, po par minutkah v avtu se je mali odločil, da bo malo ponagajal in je začel brcat ko zmešan, tako da sva vse stvari odnesla nazaj v stanovanje in zdaj spet čakamouser posted image  Sem mislila kako bo moj živčen pa je bil tako lepo skuliran, da me je čist presenetiluser posted image
Sem pa danes dopolnila 39. tedenuser posted image user posted image  Si nisem mislila, da bom tako dolgo zdržala. Nekak sem imela v glavi, da bomo v začetku junija že cartali pa je malemu očitno prelepo na toplem v trebuščkuuser posted image  Me res zanima kako bo velik.
Svakinja je 1 mesec za mano in sva v soboto malo primerjali kje ima kateri ritko in pazi to! Moj ima ritko prb 3 cm pod levo joško, njen frajer pa prb 3 cm nad popkom. Pa sta oba na glaviciuser posted image  Je pa ravno par dni nazaj zvedela, da je mali že čisto perajt na akcijo- ja, najbolš da ona rodi pred manouser posted image

sonce987- ma ja, lepo bo na zadnjem sedežu pa bomo vseeno vsi preživeliuser posted image  Niti zraven njega nimam namena sedet, ko bo moj vozil, se mi zdi čisto nepotrebno. Če je kaj nujnega, se pa da še vedno kje ustavit in porihtat.
Glede bakterij v urinu- a ni to, če maš kakšno vnetje sečil itd? No, ne bi točno vedela. Baje je fajn veliko pit, sploh brusnični čaj priporočajo.

andreja_p- pol praviš, da greš danes v P?user posted image  Če je temu tako, ti želim vso srečouser posted image  Ma, mene že celo N drži tole pucanje, sa grem že sama sebi na živce. Danes, ko bi bilo pa res potrebno pa se mi nekak ne dauser posted image user posted image

Anjuškaaa- si ti zadnjič pisala, da ti je par kapljic po stegnih steklo, ne? A že veš kaj je bilo to? Plodovnica očitno ne, glede na to, da si še vedno tuuser posted image  Ti je po tistem še kaj teklo? Joooj, jaz vsakič ko grem na wc gledam kako teče v upanju, da tega curka pa ne bom mogla zadržat heheheuser posted image user posted image

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3495
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 17:40:23   
andreja_p
Sončen pozdravček!
Pri meni vse tako kaže, da bo treba v rim. Me tok zvija,kot da bo menstra prišla, pa še mislim, da moram na veliko potrebo pa ne gre,tak da mislim, da se moj čas približuje. Trebuh kar dosti otrdeva in bom sedaj pozorna na koliko časa se to že dogaja. Sedaj si grem glavo umit, spodaj poštimat zadevo user posted image pa nekaj še spakirat za porodnišnico, da bom čakala v miru na akcijo. Je mala tudi velik bolj mirna kot te dni nazaj, tako da mi je to vse skup malo sumljivo. Upam, da se bo dogajalo ponoči,ko bo manj vroče, ker mi že sedaj dol teče,ko sam sedim.
Če se te dni nič ne oglasim sem v porodnišnici. Upam, da bom kos tej nalogi in da bo hitro minilo.
Pozdravček

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3496
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 18:09:53   
ursika_ursi
andreja_p, vso srečo ti želim, naj bo hitro in čimmanj boleče in pa seveda, dete zdravouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 3497
   RE: Junijke 2013
13.6.2013 18:14:51   
ursonok
Ojla,

andreja_p
navijamo!!! user posted image Pa omisli si kak smartphone, da se boš lahko javila iz P! Če sem ga jaz usposobila, ni vrag, da ga ne bi tudi ti user posted image

Sover,
kje si ti kaj? Si že doma? Okrevaš? Javi se kaj, da nas ne bo skrbelo ... user posted image

Uršika,
saj tako je ponavadi - tisti, ki imajo kaj problemov in vse kaže, da bodo rodili predčasno, potem donosijo ali celo prenosijo. Sploh prvorodke. Anjuška, ti si podoben primer.

Sicer se pa ne bati poroda - kot pravi Pušenjak: itak namesto nas vse naredi maternica! user posted image Edino iztis je naša naloga. No, pa prenašanje bolečine user posted image

Jaz sem danes ok - noč je bila katastrofa, smo bedeli od 3:40 do 6h. Pa čez dan skorja nič ne spi user posted image . Sem jo pa dopoldne po podoju prepustila možu - ki je ta teden sicer na dopustu, a je vseeno delal user posted image - in sem šla spat: odspala več kot 2h! user posted image

Potem smo šli pa vsi trije v trgovino - in zapravili čez 120 evrov. Hrana - sadje (tj. dve ogromni lubenici), zelenjava za sočit, brezalkoholno pivo (mi spet paše user posted image - riževi napitki, nekaj eko zadev, pa par cunjic za otroke ... Halo.

Jaz sem pa sita te utrujenosti in neprespanosti user posted image Potrebujem energijo - zdaj zdaj bodo odprli bazen (ta ob bloku), tako da bi se lahko vsak dan namakali (no, ko bo čišča mimo), zunaj je 40 stopinj, sonce, poletje, skratka - super!
Moram pa priznat, da mi je dolgčas ... Ta rutina ... Kam bi šla, se kam peljala, kam letela, uf ... Da bi se dogajalo. Ti prvi meseci so zame vedno muka. A ker imamo v planu samo "birokratski" izlet v Madrid, se bo treba drugače zaposliti. Bom začela čim prej delat, tako na izi, eno stran prevoda na dan. user posted image Če bom naspana in mi bo urnik dopuščal - ko bodo otroci v vrtcu. Že to bo popestritev. Pa komaj čakam, da lahko začnem malo več migat. Ker ne vem več - ali me telo boli še od poroda ali od nič-ne-delanja user posted image

Aurorka drema, druga dva razturavata po dnevni ... Kosilo se kuha, prej verjetno še en sprehod - gremo Aurorko tehtat v lekarno user posted image

NIč, upam, da ste v cvetju, vam pošiljam en vročinski pozdrav!

PS
Sonce - glede hrane in dojenja sem že nekaj zgoraj napisala. Ti imaš še mnenje "strokovnjakov" iz tiste slavne "leče lige" user posted image . Sadje in zelenjava sta vsekakor dovoljena, celo zahtevana, saj tudi mamica rabi vitamine in minerale, da pride k sebi. Kako bomo skrbeli za otroke, če zase ne bomo?!
http://med.over.net/forum5/read.php?94,5633654

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 3498
   RE: Junijke 2013
14.6.2013 7:04:12   
kitkat17
Hej hoj mamice in nosecke.. :)

Jaz se vedno v porodnisnici.pa tu pa tam malo berem.. :) sicer casa dovolj,ampak me Lili tolk utrudi s tem dojenjem da se jaz malo pospim ko ona spi.. ;) sistem ma za enkrat super,dojimo na 2-3 ure,vmesni cas prespi,ko.so pa obiski je pa malo budna.. :) pridna.. ;) ampak mene bo to dojenje ubilo,sploh nevem vec kaj naredit.. zize me bolijo za ****.. vceri je prsu naval mleka in sem si zvecer spumpala 250 ml mleka.. kaksne so ble pol sele zize.. mojga je skor kap zadela,je reku kdaj so.pa teb zize tak zrastle -nenormalno res.. se dobr da si se nisem modrca kupla... :) tak da zdj mam nov sistem dojenje,ko podojim -pac kolk poje- ostalo stisnem,pa vsakic na drugi..

Te sestre so pa tud mal cudne. Js jocem od bolecine,k se je tamala neki afnala,pa bi jedla pa nebi jedla,ona pa pride pa rece,ka je avsa mala bos jedla al ne,pa prime.zizo pa rine tamali v usta,a nc je ne gane da jocem zraven. A poleg na mizi pa pouna flaska mleka. Uglaunem katastrofa.

Tasca - 2x na dan pri men na obisku.. aaaaaaa,pol mi pa se pamet soli,ko bi jo kr v rit sunla pa ven nagnala... :):):) ze medicinke zavijajo z ocmi.. :/ uglnaunem komi cakwm da pridem domou.. :)

CR - sploh ni tak grozna zadeva,ali imam pa js sreco.. :) morem se pohvalt,rana super,brez protobolecinskih tablet ze od 3.dneva,gibanje super.. :)

POROD - nic posebnega,narocen CR,v nedeljo sem prsla v porodnisnco - se cela ustimana iz obhajila :)- prespala noc,zjutri ob 5h pokonc,ctg,klistir (upam da nikol vec),pod tus,in cakanje.. ob 8h so me pelal v operacijsko (mogla bi met spinalno,ampak ker sm mela nizki pritisk je pa navadna),me uspaval in to je to do 10h ko sem se zbudila.. :) sam spomnem se vmes da ko so me pr?bujal da so mi povedal da mam puncko in da sem jokala.. :) no vmesni cas je biu moj z njo in ji dau.ime Lili.. :)

Mal sem se izpricala.. :)


Vso sreco ostalim ki se cakate svoje male.. :) cimhitrejsi porod in okrevanje.. :)

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3499
   RE: Junijke 2013
14.6.2013 8:48:25   
ursonok
Ojla,

Kitkat
super, da lepo okrevaš! In za naval mleka. Edino glede joškic sočustvujem s tabo user posted image . Taščo bi pa ven nagnala. Halo.

Mi nismo nič spali user posted image . Tamala ima ful trebušne probleme, na joški se krega, po dojenju jo pa zvija, joka in ne more spat. Ponoči smo jo uspavali šele z dodatkom, pa še to z veliko muko. Spali morda 3-4 ure, po koščkih.
To tako ne more iti več naprej. Jaz sem že čisto blesava. Morda bomo poskusili z AM brez laktoze. Ampak pri prvih dveh je bilo prve tri tedne ok, šele po slavnih treh tednih so se začeli mega problemi. Aurorka sicer ok kaka, koža tudi ok, ampak ostalo je pa obup.

Danes imam preled pri patronažni ... Ne vem, morda bo gledala presredek ... Pa tamalo na hitro. Saj sploh ne vem, kako je to tukaj videti.

J še kdo rodil? Andreja_p? Čakamo na lepe novičke!

(odgovor članu kitkat17)
Neposredna povezava do sporočila: 3500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  138 139 [140] 141 142   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  138 139 [140] 141 142   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?