|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  140 141 [142] 143 144   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 17:52:02   
dansas
hej,

evo mene samo na hitro. Od petka smo doma. Mala pridno je - že drugi dan v porodnišnici se je začela redit - kaj se ne bo, sem rekla s podočnjaki do tal, ko pa samo na joški visi. Na srečo so se mi že utrdile, sem jih pridno mazala.

V glavnem, akcija se je začela ob cca 23:30, taki blagi popadki, Ob enih je prišla moja mami punce čuvat, pa sva kar šla v P, čeprav še ni bilo neke sile. Tam so se mi popradki kar mal ustavili, sem se bala, da bo vse skupaj trajalo do ene 8 zjutraj - pa je bila zgleda samo psiha delala, ker sem bila ob 3:30 že 9-10 cm odprta (ob cca2:30 pa 4cm). V porodni je bilo krasno. Vse moje želje je babica upoštevala: zatemljeno, glasba in brez doktorja (no, to je bila skrita želja:). Popadki so bili vzdržni, sem jih predihavala, vmes pa smo klepetali o marsičem - služba, prejšnji porodi, ... Za iztis sem pa šla v polčepeči položaj in fino trikrat prtisnla, pa je bila zunaj user posted image . Sem mela pa super babico, ki mi je vse to "dovolila", kaka druga mi že ne bi - v glavnem, sem bila že drugi dan tipitopi - prednost tega, če nisi šivan user posted image , edino maternica me je bolela, ko se je krčila; aja pa trebuh mam kot da sem še zmeri noseča - ene 5 mesecov user posted image .

Tolk od mene zaenkrat pa čestitke vsem ostalim novopečenim mamicam user posted image

papa

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3526
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 19:07:07   
majčica1508
Ojla,ojla...........

Kaki lepi dnevi so pred nami,predvsem vročiiiiiuser posted image user posted image ...........Mi uživamo,smo cele dneve zunaj,mali posledično spi,ko polhec ponoči imava ob 4.30h bujenje in lepo pojemo in spimo do 7h....Potem je pa umivanje,oblačenje,hranjenje in za mamico zajtrk in potem greva ven na zrak....

Vikend je šel skozi brez izpadov malih dvehuser posted image  sta bile večinoma časa v bazenu in okupirani z vodnimi igračami

Andreja_p in ursap....čestitke
Anjuškaa....ja v CE sem rodila,ker mi je voda doma odtekla..si nisem upala reskirat in peljat do SG
Ursonok.....kok so cotkani na sliki,mali je ful velik za svoja leta....

Nič otroci so skopani,nahranjeni,srednja že spi,starejša bo vsak čas zaspala,mali se pa nekaj oglaša....

Dansas.....me veseli,da si imela super izkušnjo oziroma tako,kot si,si jo želela....ja tudi sama sem imela samo babico brez zdravnika,un je samo na koncu priššel neki popisat in čestitat....Pa malce čudno me je pogledal,ko sem rekla da želim posteljico vidit,če je cela..user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 3527
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 20:27:18   
sover
joj, ursonok, mene tudi ubija tole počivanje po porodu. Zdi se mi, kot da sem v zaporu in to me fuuul deprimira. Meni bi zdaj zelo pasala družba, zato si bom menda kako kolegico naročila na kavo.

Trebuh - kaj pa vem. itak je še ful poznat, ne pa spet tako zelo. Vidno ga je manj z vsakim dnem. Pričakujem, da bo izginil v parih mesecih (pa črta od prvega poroda tudi).

Ena je omenajala popordne krče - ej, meni nobeden ni povedal, da pri drugem to tako boli. Na začetku sem se že ustrašila, da je kaj narobe, pol so pa rekli, da z vsakim otrokom bolj boli. Jao, kaj pol počnejo une, ki imajo pet in več otrok???

Na žalost se še nisem uspela prebiti čez vse poste, zato zaenkrat samo čestitke kitkat, dansas, andreja_p in ursa_p. user posted image user posted image user posted image
PS pa vidim, da drži Karla absolutno vodstvo v teži?!?!?!

Aja, naša je danes čez dan spala ful malo. Nekaj jo napenja - najbrž bova morale biti malo bolj dosledne pri podiranju kupčko, samo kaj, ko se mi jo toži zbujat, ko mi na joški zaspi user posted image

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 3528
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 21:25:23   
majčica1508
Sover.....sem vedla,da sem te spregledala..ja definitivno Karla vodi v težiuser posted image ,naš je tak drobižek,če primerjam z malima dvema,si ga človek komaj upa prijeti....Kar povabi kolegico,jaz imam tolk super sosedo in je tudi moja prijateljica in vedno pride do mene in potem se lepo načvekava...Mamice rabimo družbo...
Poporodni krči ali krčenje maternice....GROZAAAAA....Boš videla kako šele pri 3 otroku to boli...HB mene je že po 3 dneh nehalo...........

Vroče je pa za znoret...Ali pa je to zaradi tega k sem se s čajom nalivala..user posted image user posted image

Tija......sumljiva si mi...Javi se kaj,upam da je vse ok in,da uživaš nekje na plaži
Ursika-ursi,Lethe,dvojčka in ostale..............Javite se kaj

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3529
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 21:47:16   
baby1978
Pozdravljene. Jaz sem bila zdaj 6 mesecev neaktivna na vasem forumu, saj enostavno nisem imela casa in sem bila poleg nasega 2,5 letnika zelo aktivna. Moj PDP JE SE ZMERAJ 29. 06., sem iz okolice mb. Imate tudi kaksnen fb forum. Trenutno se mi razen scipanja kaksno urco na dan nic ne dogaja. Je se katera tukaj z rokom konec junija? Cestitke ze vsem rojenim otrocickom

(odgovor članu anasara12)
Neposredna povezava do sporočila: 3530
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 21:52:58   
dvojčica6
čestitke andreja_p in ursap user posted image user posted image Lepo cartanje vam želim!!!

evo mene majčica user posted image cel dan letam za malima, danes smo šli na bazen, žurka...sem pa crknjena zdej...pa ta vročina gor v mansardi mi je obup user posted image bo že! js upam, da se res ohladi tam okoli 22., te primem za besedo Anjuškaaaa (boga nič kriva user posted image )To bi blo perfektno zame...21. rd od tavelike, 22. vse poštimam in 23., ko se vse lepo pohladi, grem lepo na rok rodit user posted image user posted image user posted image zdaj pa delat na vizualizaciji user posted image

ma kaj ve to resno o krčih pri ta tretjem??? auč! sem že pozabila, kako je bilo pri tadrugi (heh, 16 mesecev pa se ne spomnim user posted image ) No, če me ne prerežejo, naj bo user posted image Potrpim tut to user posted image

uf, ritem, rutina... me kar skrbi, kako bo pri nas... je pa res, da kompliciranja ne bo...ker je res že tretji otrok, pa cajta ne bo... bojim se malo zase, ker sem tak tip, da mora met vsaj malo urejeno bivalno okolje (beri: ko hodiš, se ne spotakneš takoj ob vse možne igrače, posoda pomita, cunje ne smejo ležat kar naokoli...) in zdaj si res ne predstavljam, kdaj bom mela ćas to rihtat...vem pa, da me bo spravljalo ob pamet... mogoče je edina rešitev to, da bomo cel dan zunaj, samo v tej vročini vlačit dojenčka okoli je pa že kruto...ah, nekako bomo že! Družba pa obvezno! Vsaj kako mamico bom privabila v goste ali pa šla par metrov stran do kafiča...vse razen bit doma!

kuhanje... kako ve to prakticirate? meni je prevroče, da bi kaj kuhala, zaenkrat smo bolj na solatah pa pašta v solati pa riž v solati user posted image drugo mi sploh ne gre, ok, razen sladkega, to lahko jem nonstop user posted image Jutri mam pregled in že vidim, da bo vaga nesramnauser posted image

trebuh po porodu...tut mene skrbi, ker mam uničene trebušne mišice in bo že zato katastrofa... prijateljica je v tretje tut dobila to diagnozirano in zdaj bo celo na operacijo šla, ker druge rešitve ni...prilagojeni trebušnjaki sicer pomagajo ma če ni zadeva že predaleč...ursonok, ti pa se ne sekiraj zaradi takih izjav...sploh en teden po porodu... daj bušiju čas, da si opomore, predvsem pa ne dvigaj preveč...solim jaz pamet, me zanima, kako bom jaz ti izvedla...

Ok, dovolj mate mojega romana...kdo gre naslednji? ursika ne, ker bo garant čez rok... Tija se res ni oglasila že en čas... srečno pa lahko nočko!


(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 3531
   RE: Junijke 2013
16.6.2013 22:12:48   
Lethe
Dober večer user posted image

Še kar sem tu, 2v1 user posted image
Včeraj potem nisva šla v Kranjsko, ampak sva imela raje delovno sobotouser posted image Oprala in posesala oba avtomobila, pasjo rezidenco, stanovanje...zvečer pa piknik. Je bilo kar nekaj dela s strežbo, peko itd. Ampak luštno. Danes smo bili pa na Primorskem na rojstnem dnevu. No, dopoldne so prišli še prijatelji na kavico in druženje.
Tako je bil današnji dan prav tako pester, a bolj sedeč. Sva si zdaj privoščila še en večerni sprehod s psom.
Super je, ker so tako topli večeri user posted image

Ne vem, če dohajam...čestitam, andreja_p in ursap user posted image

Zame je še 10 dni. Bom jutri videla, kako kaže in kakšno je stanje user posted image
Tile poporodni krči me prav nič ne mikajo, nisem vedela, da je to tako boleče user posted image Se lahko tolažim, da bo prvič user posted image

Nič, poročam jutri.

Lepo se imejte, uživajte v toplem večeru....user posted image

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3532
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 7:53:30   
ursika_ursi

Morgenuser posted image
Jooooj, že 2 noči zapored mam probleme z zaspat, čeprav sem, preden se zvrnem v postlo, mrtva do koncauser posted image  Danes sem pomoje zaspala šele okoli 3h, ampak so me zbudile sosedove mačke, ki se očitno ''ženijo'' pa nekaj je skakljalo in brskalo po najinem dvoriščuuser posted image  Zaspim čez pol ure in se začne mačka dret, da bi šla ven, aaaaauser posted image user posted image
Smo imeli delovno soboto, imava zdaj 4m luknjo skoraj okoli in okoli bajteuser posted image user posted image  V soboto pridejo vlit ploščo in pol se počasi spet začne tole zidarsko sranje- res, pravi časuser posted image user posted image  Sicer je moj obljubil, da ne bom rabila s prstom mignit, ampak sem živčna ravno zato in ker bo verjetno posledično tašča skos pri namauser posted image user posted image  Sem mu kar povedala, da tega nočem, ker bi želela vsaj 2 tedna izolacije od žlahte, da se predvsem navadima z malim eden na drugega (btw, nisem še rodila, govorim v upanju, da se mali končno odloči zapustit karanteno v meni) in se je, začuda, strinjaluser posted image user posted image user posted image
Dogaja zaenkrat še nič, pa sem cel vikend imela čistilne akcije, z mojim sva bila pridna, polivala sem se z vročo vodo, hodila na sprehode itd. Aja, oken še nisem umila, mogoče me še to čaka, ampak dvomim, da se mi bo dalouser posted image user posted image  Mam nek občutek, da bomo počakali na prvi PDP 24.6.user posted image  Jooooj, jaz bi pa že prej šlauser posted image  No, če misli bit tiste dni malo hladnje, potem pa raje počakam na takrat, ker zna v P bit peklensko vroče pa nimam pojma kako je kaj z zračenjem, če ti sploh dovolijo zaradi tamalihuser posted image
 
Nič, punce, grem še preostali ZOO poštimat, s psom sva bila na sprehodu že ob 5:30, zdaj pa me čakajo še 3 tečkasti dojenčki, njihova mati in še en naspidiranček (dihur)user posted image  Se slišimouser posted image


user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11

10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image
Valery83, 29, Koper, user posted image

13. 6.
anush_86, 26, gorenjska, 1user posted image , 0user posted image

14. 6.
k93i, 20, okolica Mb user posted image

15. 6.
tana01, 32, Koper, 1user posted image , 0user posted image

19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013 user posted image

20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 18.4.

21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

22. 6.
Anjuškaaa, 28, okolica Celja, 1user posted image , 0user posted image
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
helga7, 33 let, 2user posted image , 1user posted image

23.6.
Tija01, okolica Mb, 1user posted image , 0user posted image
dvojčica6, 3user posted image , 2user posted image

24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987
, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

28.6. 
Peeby, 28, 2user posted image , 0user posted image
 
29.6.




RODILE SO:


MAREC


- Plišek; 1.3.2013 (PDP 9.6.2013), NAJA, 650g, 33cm
- Natka28; 6.3.2013 (PDP ?), TAJ, 990g, 35cm

MAJ


- niinii; 11.5.2013 (PDP 4.6.2013), LILI, 3240g, 49cm
- mojci13; 15.5.2013 (PDP 1.6.2013), MIHA, 2880g, 49cm
- Storžica 81; 18.5.2013 (PDP 11.6.2013), NIKA in VITA
- Anon2012; 21.5.2013 (PDP 11.6.2013), MAKS in LARA
- malečka24; 21.5.2013 (PDP ?), LEJA, 3400g, 52cm
- pika89; 22.5.2013 (PDP 2.6.2013), JERNEJ, 3380g, 51cm
- ninika89; 24.5.2013 (PDP 2.6.2013), ŽAN
- Saša33; 25.5.2013 (PDP 1.6.2013), ADAM, 3104g, 51cm
- Zoja83; 25.5.2013 (PDP 11.6.2013), TADEJ, 3410g, 51cm
- majčica1508; 28.5.2013 (PDP 7.6.2013), JAN, 3040g, 51cm
- natalija28; 28.5.2013 (PDP 6.6.2013), BRINA, 3660g, 48cm
- športnica; 31.5.2013 (PDP ?)


JUNIJ

- girl79; 3.6.2013 (PDP 9.6.2013), FILIP, 3320g, 52cm
- ursonok; 6.6.2013 (PDP 1.6.2013), AURORA, 3660g
- lina3; 7.6.2013 (PDP 22.6.2013), VAL, 2450g
- sover; 9.6.2013 (PDP 3.6.2013), KARLA, 4140g, 55cm
- kitkat17; 10.6.2013 (PDP ?), LILI, 3400g, 51cm
- dansas; 11.6.2013 (PDP 17.6.2013), BRINA, 3800g, 52cm
- ursap; 13.6.2013 (PDP 17.6.2013), LEA, 3800g, 52cm
- andreja_p; 15.6.2013 (PDP 20.6.2013), LUCIJA






(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3533
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 9:00:36   
sonce987
hej.

pa se je začel nov teden..za nami je super aktiven vikend, tako da sem si vsak večer, ko smo prišli domov mislila, da bolje, da ponoči ne gremo rodit, ker sem čist preveč utrujena.

Če bo naslednji teden res hladneje, potem pa res ne grem nikamor do takrat, ker je že tako vroče s tistimi debelimi vložki v porodnišnici, pri 35 stopinjah je pa verjetno za umret.

poporodni krči-prvič so me čist presenetili, nisem vedla, da sploh obstajajo, dobro da mi je sostanovalka povedala za kaj se gre. Je pa res isto, kot da bi imela spet popadke. Skratka, čisto nič se jih ne veselim....

trebuh-sem brala, da pomaga pri njegovem manjšanju, da v prvih dneh čim več lažimo na trebuhu.

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3534
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 9:10:41   
ursika_ursi
Joooj, sem se pozabila izkašljatuser posted image
Vglavnem, v soboto sva z mojim imela od 6h zjutraj do 15h delavce, ker se je okoli bajte na veliko kopalo zemljo za future prizidek in podzemno garažo/delavnico. Vsega skupaj je bilo 30 polnih tovornjakov zemlje za izvoz in bi jo lahko mirne duše prodala, ampak sva jo šenkala sosedu, ker si ravno rihtajo bajto. Ok, vse porihtano, dečki odidejo, midva malo na kavč in sva zaspala za ene 4 urce. Se moj zbudi in reče, da gre malo kolesarit, ni panike, pride nazaj cel penast in razkurjen. Ga je tast od tega soseda, ki sva mu zemljo šenkala, napadel kateri bedak nama je zemljo odvažal, da je cesta čist umazana in da bi vsaj spucala lahko za nami, ker se gre za občinsko cestouser posted image  Prej pa cel dan nikogar blizu, da bi mogoče vsaj pijačo prinesel, ali se prišel zahvalit, nič od nič, pa saj to ne moreš verjetuser posted image user posted image  Sva od ihte zagrabila metli in šla pometat, no, v tistem pa je ta kreten prišel do naju in se začel nekaj ven vlečt, da brezveze pometava, ker bo itak dež pa bo vse spralo blablabla. No, takrat pa je meni zavrelo in sem se začela pizdit, da sem bla pol cela hripava. Kreteni debilni!? Cele dneve sedijo pred bajto in dobesedno gnijejo od dolgčasa, ampak glavno, da vidijo kdaj midva domov prideva in kaj se dela. Zaj so nama vsi fauš, ker si očitno lahko še edina kaj porihtava, al kajuser posted image user posted image user posted image  Aaaaaa, za pop*****?! Folk v teh rovtah je res neverjeten. Ma stepli bi se za 5cm zemlje. Grdo bom zdaj rekla, ampak me take zadeve ful pogrejejo- čez par let bo imel te zemlje še preveč na sebi in v ustih!!
Že ko sva lani škarpo delala sva jo premaknila za pol metra na najino stran, ampak očitno še to ni dovoljuser posted image user posted image user posted image  Aja in malo prej še drugi sosed, naj psu dopovem, da ne more hodit sr*t na njegovo zemljo, ker bojo njegove svinje/krave zbolele zaradi tegauser posted image user posted image user posted image user posted image  Sem psu kar pred njim rekla, če je slišal, da tja pa zdaj ne sme več hodit kakatuser posted image user posted image user posted image

Še nekajuser posted image  Sem par dni nazaj izvedela, da sem rodilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Moja dva sta že dobila ful smsov s čestitkami, mene pa mami kliče v soboto, cela užaljena, zakaj nisva nič javila. Ja, kaj pa bi javila? Ja, da si rodilauser posted image user posted image user posted image  Sem padla v tak smeh, da bi skoraj v tistem trenutku rodilauser posted image user posted image  Kaj si še folk ne izmisli, c c cuser posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3535
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 10:00:58   
drugičudež
Lepo vas je brat tiste, ki imate otročke že doma. Vidim, da kar dobro furate.

Jaz pa komaj čakam petek in CR in da se vse konča. Vroče mi je, ponoči švicam kot zmešana, malo ful slabo čutim, pa potem kar naprej jem kaj sladkega (pa ne bi smela zaradi sladkorne), da bi jo malo zbudila. Da bi naštela 10 gibov na dan - ni šans! Če jo čutim 3x, je v redu. Posledično sem cele dneve živčna, ne vem, ali naj grem kar v P ali ne, s hčerko se ne morem kaj dosti ukvarjati, takoj me znervira, mož me je verjetno sit...

Zdaj šibam na pregled - brezveze. CTG, urin, teža, pritisk. Pa bo rekel, da je CTG reaktiven (prejšnjič se v 40 min ni niti enkrat dvignila krivulja), verjetno bo preveril, če se je obrnila na glavo (itak, da se ni, če se skoraj ne premika) in rekel "se vidimo v petek". Mah, naj bo že enkrat konec teh skrbi...

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3536
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 10:13:49   
sonce987
drugičudež v petek bo že bolje, vsaj vroče ne bo več toliko. Zdrži še malo user posted image

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 3537
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 10:44:37   
ursika_ursi
Če bo konc tedna res bolj hladno, tudi jaz raje počakam, sploh ni panike, sam da se ne bi kuhala v Puser posted image user posted image

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3538
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 13:34:43   
Anjuškaaa
Živjo punce..

Pa kaj si nor kaj dela ta vročina..mava balkon cel dan na soncu in je prav savna za pop****. Še moji bogi revici mački je vroče, da kar sopiha. Naštimam ventilator da piha v naju in mačka končno zaspi. Komaj čakam, da se stanovanje konča s prenovo in odideva tja in takoj kupiva stensko klimo, ker zdaj pa imam res dovolj te vročine user posted image
Naj bi pa šele od sobote dalje bilo hladneje in meni bodo verjetno v petek sprožili porod, če danes ctg ne bo pokazal nič. Upam, da zdržim do petka in bi bilo super iz petka na soboto kar ponoči rodit user posted image
http://po-sloveniji.com/vreme/vreme-10-dni/ljubljana/

Dansas me veseli za super porod, ki si ga imela in tud ostale user posted image sanjamo o tem, da bo ja sanjski porod user posted image
Js mislim, da mi kaj hudo ne bo saj sem nabavila porodni gel (Dianatal) in naredila tečaj za EA.

Majčica..in katera P se ti je zdela boljša glede osebja in odnosa do žensk? Js sem se pač odločila za SG, ker jih tam par poznam saj sem dolgo nazaj bila tam zaposlena pa še prakso sem delala iz srednje šole. Res pa je, da več pohval slišim za CE ampak tud SG mislim, da more bit vredu razen enega dohterja kar mi je storil pri odstranitvi šiva.

Joj ursika_ursi to pa poznam glede kregarije s sosedi..podobne reči so se dogajale pri moji stari starših glede zemlje, da kar znoriš. Žalostno, kaj se dogaja med slovenci. Nič se ne sekiraj zdaj in pusti to za pozneje saj user posted image vse čuti user posted image

Ta mala pa od včeraj in danes tako razteguje, da mi bo trebuh počil, a prej je pa bila bolj mirna. Mogoče je kaj na tem, ker sem včeraj celo kuhinjo čistila, da me je potem zvečer kar fajn špikalo v MV. Bomo videli kaj bo danes pokazalo na pregledu in ctg. Vam še javim

Lep dan vsem

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3539
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 14:10:33   
ursika_ursi
Anjuškaaa, midva imava bajto vrh hriba, torej sonce praktično cel dan tolče v nasuser posted image  Do 15h še nekak preživiš, od tam naprej pa je mučenje. Tudi jaz kar ventilator vklopim, da vsaj malo luft premeša in maš občutek, da je hladneje, ker pihauser posted image
Sem pogledala to vremensko napoved, uh, jaz bi šla enkrat od petka naprej rodituser posted image  Takrat so bolj človeške temperatureuser posted image
Mali pa je od včeraj naprej kar miren ratal in ne vem, če mi bo danes uspelo naštet 10 gibovuser posted image  A to je treba kar v P, če jih ne našteješ tolko? Sem pa šla danes že 2x na wc in se mi zdi, da sem čist prazna pa še kar me nekaj šraufa... Upam, da je to to, da se pripravlja, čeprav bolj sumim svež pomarančni sok včeraj okoli 23huser posted image
Itak pa imam jutri pregled in upam, da me razveseli z novico, da sem že odprtauser posted image  To bi blo res fino, čeprav vem, da ta odprtost še nič ne pomeni.
Kuhala danes ne bom nič, ker pol bo savna, bo verjetno samo kakšna solata, za povrh pa lubenica in ananas.

(odgovor članu Anjuškaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3540
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 14:24:38   
ursonok
Ojla,

jaz se hladim in hidriram z lubenico user posted image Sva bili s tamalo (v ruti) 2 uri na sprehodu, peš v center, malo čez parkce< da je bolj hladno. Zdaj imamo pirin in ržen kruh, pa čičerikino moko in datlje, sadja pa ni bilo user posted image Bo treba jutri ponoviti vajo ...

Danes smo malo bolje spali - ob polnoči je mrknila, se zbudila ob 4h, smo se eno uro hranili, previjali itd., potem je spala 2h, do sedmih, takrat sem jo vzela k sebi in sva se leže dojili, potem je pa še dremala do 9h - mi smo vmes vstali, poštimali starejša dva za v vrtec ... potem pa spet dojit user posted image
Pa zavrača mi desno dojko. user posted image Se prisesa, vleče kakšno minuto-dve, potem pa spusti in se joka in krega in otepa ... Ne vem, kaj ji ne ustreza. Jaz jo silim, da poje čim več, da bo še mleko nastajalo ... Ampak je grozno gledati user posted image

Je pa najstarejša daleč najbolj naporna - zvečer ne zaspat do 22h, potem se sredi noči zbujat, prižigat luči, da se še Abel prestraši, potem pa vstat ob 7h in zbudit še bratca, da je potem še on user posted image Danes smo se že zjutraj skregali - zelo slab začetek dneva. Sem potem cel dan malo zamorjena, ker ne vem, kaj in kako naj postopamo z njo ...Bolj ko si prijazen, potrpežljiv, ustrežljiv, se ji posvečaš - huje je, še bolj preskuša meje, še bolj izsiljuje.
Meni se na trenutke zdi, da imajo ti naši otroci enostavno prepolno rit vsega. Pa ne v materialnem smislu, ampak sicer ... vsi samo okoli njih plešemo, jih vozimo sem in tja, jim kuhamo ne-vem-kaj ... skratka. user posted image user posted image user posted image Meni so vrgli kos kruha in hrenovko, potem pa so me pustili, da se ukvarjam sama s sabo. Pa mi nikoli ni bilo dolgčas. Tu pa sama tečnoba ...Potem pa še polno superpedagoških teorij, kako bi morali starši ne vem kaj vse narediti za svoje otroke, se ukvarjati z njimi tako in drugače, skratka - samo da imamo še dodatno slabo vest, kako nič, kar naredimo, ni dovolj dobro.

No, bom nehala jamrat ... Takle mamo, pa še huje bo user posted image

Drugičudež,
res se mi smiliš - saj bo kmalu petek. DRžimo pesti, da bo vse ok!

Anjuška in uršika - vaju pa kar težko razumem, meni ta vročina zelo ustreza, ampak pri nas je res precej suh zrak, v Sloveniji pa imate vlago ... In to zna biti res neznosno. Upam, da čim bolje prebrodita ta teden ...

Nič, Aurorc se dere, gremo papcat user posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3541
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 14:44:26   
Tija01
Pozdravljene!

Najprej čestitke VSEM NOVOPEČENIM MAMICAM!!!!

Tako pa se vam tudi jaz malo oglašam, sem že doma iz P, rodila s CR 10.6. 3320 g in 49 cm fantek TILEN. Ja pri meni je šlo zelo hitro, v nedeljo zvečer noter v P in že naslednji dan smo dobili težko pričakovanega fantka. Sam CR je potekal še dokaj normalno, želela sem imeti spinalno anestezijo, vendar sem bila preveč napeta tako, da mi ni prijela in so mi dali kar splošno anestezijo. Po uri in pol so me že zbudili, bolečine so bile prvi dan kar precejšnje pa še malega sem videla komaj popoldan user posted image novsaj ati ga je videl takoj po porodu. Na intenzivni ostala dva dneva potem pa bila štiri dni v normalni sobi pa še mali je bil 12 ur pod lučko, saj je dobil zlatenico. Sedaj smo stari teden dni in se počasi privajamo en na drugega. Non stop bi mi samo visel na joški, sedaj imam malo časa in sploh ne morem verjeti, da mi sedaj že spi uro in pol v komaduuser posted image Sem se bala da dobi premalo mojega mleka, vendar me je patronažna potolažila da je vse ok in da pridobiva na kilaži, sem jo imela danes dopoldan tukaj in je prišla kar s tehnicouser posted image Šive mi bo odstranila v sredo, bolijo me ne, imam pa krče zaradi krčenja maternice vsaj tako so mi dejali že takrat v P.

Majčica1508: Joj upam da bomo zdravi in da bomo lahko za kakšen dober mesec dni že na morju. Moj sicer pravi, da naj ne pretiravam in da bi bilo boljše da kakšna dva meseca še počakamo. Ne vem no, kakšne imaš ti kaj izkušnje oz. kakšne so izkušnje vas drugih mamic?

Ursonok Otroci naše največje bogastvo, pravi cukerčki so. Vidim da imaš Auroro že v ležalniku in v ruti jo tudi že nosiš to pomeni, da lahko čimprej pričnem uporaljati ležalnik za dojenčka kakor tudi ruto. Super!

Imejte se lepo in uživajte življenje!


(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3542
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 15:51:07   
Saša33
no, še malo mojega oglašanja...

Danes smo bili prvi dan sami.user posted image user posted image No par uric sem že imela oba, a možu se je dopust končal in me je kar skrbelo kako bo...

Tudi pri nas ima Lara, pa kljub temu, da ima šele 15 mesecev kar krizo na cajte, ker mora počakati. Zato se strinjam z Ursonok, da mi skoraj beremo našim otrokom misli. In ko potem enkrat ne moreš nekaj takoj doživi skoraj infarkt in se vrže v tla...se dere, grabi mene, hoče udarit tamalega po glavi...user posted image

Se bo morala navadit, da sta dva. Sej mi je hudo samo tko je....

drugače pa tamali ne vem samo on bi lhko jedel non stop....V TREH TEDNIH SE JE ZREDIL TA 1300G, halooo.
Danes mi ga je končno uspelo uspavat. Sej Adam takoj zaspi v avtu, al pa v kengurujčku, ko ga daš pa leže v voziček se po 10 min začne napenjat, polije in potem se dere in hoče jesti....in non stop tako....

Smo probal čaj, dudo, isto. Otrok buden in bi jedel dokler res ne pade dol in omaga. deci....


Sem pa enkrat videla posnetek. Otroka čist na tesno poviješ v deko, ali ruto. ga daš v desno roko in nežno treseš in pri tem delaš ššššš v uho. In glej mali je zaspal v 2 min... JUHUH

Lara spi že dve h.user posted image user posted image tamali pa na joški visi.... no vmes je zaspal...

grem pogret rižoto

papa



(odgovor članu Tija01)
Neposredna povezava do sporočila: 3543
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 19:41:59   
Anjuškaaa
Evo mene nazaj iz pregleda..nič kaj vesela. Čist nič se ne dogaja. Ctg črta ravna..MV na pogled zaprt, a ko je potipala pa gre za 1 prst..je pa skrajšan in čutila je otrokovo glavico, ki je čisto navzdol. V petek pa v P, ker je moja G tam dežurna in v zdr.domu dela samo 2x tedensko. Je rekla, če v petek bo stanje enako, da bi še malo počakala, da ne bi še sprožali. Ma bomo še visli kako bo user posted image

Ursika glede gibov se nič ne boj in to je normalno..madona sej otrok v naših bušijih prostora več nima. Eni so pač mali lenuheci drugi pa bolj aktivni. Moja mala je kar dolgo bila bolj mirna in js sploh ne štejem gibov saj to nima smisla. Včeraj pa danes pa dela tako, da ojoj. Če vsaj čez dan začutiš gibe je to dovolj. Si pa kar pozorna na vsake malenkosti. Ko se bo zares začelo boš sama vedla, da je to to. Če ne pa malo to preberi, da ti bo lažje
http://www.naravniporod.si/kako-prepoznamo-zacetek-aktivnega-poroda/

Js tudi nič ne kuham saj mi moji starši ali tašča zmeraj prinesejo kar oni skuhajo. Ne mislim imet še hujše savne doma user posted image

Ursonok..fuuuuuul ti zavidam, da tako dobro prenašaš vročino kakor je jaz nikakor ne user posted image mogoče je res kriva vlaga. Mam merilec vlage doma in ja res kaže mi 60% kar je veliko user posted image

Tija ISKRENE ČESTITKE ŠE TEBI user posted image user posted image user posted image

Saša dober nasvet za lažje uspavanje user posted image ampak na tesno poviti otroka v taki vročini? Ne bi malčico mučila user posted image

Zdej pa grem pojest češnjeeeee njamiiiii user posted image

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 3544
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 21:12:51   
dvojčica6
Helou!

Tija čestitkeeee user posted image user posted image

Tut js sm danes mela ctg, bebi me je ravno ta čas veselo bunkal user posted image menda vse ok. nimam pojma ali se že kaj dogaja ali ne, ker je ta nosečnost malo bolj naporna kot prejšnje in včasih me kaj špikne ali pa mam verjetno kak (lažni) popadek, ne vem...pri št.1 in št.2 tega ni blo, na tisti dan, ko se je začelo neki dogajat, sem šla tudi rodit...zdej me pa po moje bolj muči emšo in utrujenost...Plan je še vedno do nedelje zdržat user posted image

ursonok...lepo, da se malo ritem izboljšuje...mogoče ti pa desno zavrača, ker jo drugače držiš...ali pa je prepolna, ko jo pristaviš...lahko bo pa levičarka user posted image bog ne daj user posted image kaj pa vem, ta večja je tut mela take fore, nimaš kaj kot večkrat probat...pa ta druga je na koncu samo na levi še jedla in se mi je zgodilo, da sem ob koncu dojenja mela levo većjo kot desno (malo sem tut sama bila kriva, ker sem jo ponoči pač vedno na isto stran vrgla user posted image ) Zdej šele na koncu nosečnosti se mi zdi, da sta se ujeli v velikosti user posted image

vročina in vlaga...grozno je...tolk dežja je bilo, da mamo zdej v tem vročinskem valu pravo savno... od mene teče pa sem čisto na miru...je res težje to prenašat user posted image

Šibam...preveč toplo pri čarovnalniku!

(odgovor članu Anjuškaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3545
   RE: Junijke 2013
17.6.2013 22:35:29   
ninocka26
Ursanok meni je mali tako zavračal desno joško in sem ga potem vedno najprej pristavila na desno in šele potem na levo. V manj kot tednu dni je sprejel obe brez problema.

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3546
   RE: Junijke 2013
18.6.2013 7:11:36   
Saša33
Jutro,

sem našla tale video, ki prikazuje kako umiriti otroka, kako ga zaviti v štruco in otrok neha jokati in se pomiri.
Pri meni pali...

http://www.youtube.com/watch?v=guRi6zyFHtw

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 3547
   RE: Junijke 2013
18.6.2013 7:29:23   
ursika_ursi
Jutro čvekiceuser posted image

Za mano je že en dooolg sprehod s psom. Sem mislila kako bo fino hladno ob 5h pa sem se kar zmotilauser posted image  Trava je prav prijetno rosna, v zraku pa vlaga za pop*****user posted image user posted image  Mojega sem dostavila v službo, ker rabim avto, da se odpeljem na pregled- me prav zanima kaj bo striček povedal. Verjetno nič pametnega in da sem še vedno ornk zaprtauser posted image  Sem pa včeraj od ene punce izvedela, da sploh ne pošilja več na ctg, razen če gre za rizično nosečnost- neke nove smernice, direktiva iz Evropeuser posted image  Ne vem kako se naj počutim ob tem, malo mi je vse skupaj čudno, da se špara na takih zadevahuser posted image

Anjuškaaa, ma vem, da je normalno da malega čutim precej manj, ampak se pol najdejo osebki ki dajejo takšne in drugačne komentarje pa sem človek malo ustraši, saj veš kako to greuser posted image
Komarji so me prejšnjo in to noč pojedliuser posted image user posted image  Požrli so me na samih takih super predelih, ko vse še 500_x_ bolj srbi- gležnji, kolena, komolci, nart, meča, stopala, ni da ni.. Okoli gležnjev zgledam kot da bi imela verižico iz rdečih perlic pa skos se čoham, ker srbi za znoretuser posted image  In itak je posledično vse še bolj otečeno in zabuhlo kot bi naj bilo drugače. Že če pogledam levi gleženj, je čisto normalen proti desnemu. Kr neki!
Moj sanja, da bi jaz čez vikend rodilauser posted image  No, jaz tudi, ker ne bo takšne vročineuser posted image  V petek pridejo delavci in oddelajo svoje, iz petka na soboto grem rodit, v soboto je žurka, v nedeljo se moj sestavlja nazaj, v ponedeljek pridem domov in moj ostane cel teden domauser posted image  Šef mu je namreč prejšnji teden rekel, da si naj ne misli, da bo očetovskega koristil v enem kosuuser posted image user posted image user posted image user posted image  No, par mesecev nazaj je govoril, da ni panike, da mu itak pripadauser posted image user posted image  Sem jezna ko ris!!
Dajte mi prosim povedat, jaz sem že pozabila, koliko dobi izplačanega očetovskega? Normalne plače verjetno ne dobi in so ziher kakšni odtegljaji...user posted image

Nič, grem jest, se kasneje kaj oglasim, če bo že kakšna druga čveka za akcijouser posted image

Aja, dokler se še spomnim, a ve boste/ste dvignile vzglavje v posteljici za 30''''? Nam so v MŠ rekli, da je to vredu zaradi refluksa, zdaj pa ne vem...user posted image

< Sporočilo je popravil ursika_ursi -- 18.6.2013 7:32:55 >

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 3548
   RE: Junijke 2013
18.6.2013 10:10:30   
Lethe
Živjo.

Najprej lepo po vrsti, Tija01, čestitam!!!
Zadnjič sem pozabila omenit, da je bilo lepo videti, da sem dobila soimenjakinjo user posted image Zdaj jih pa poznam že kar nekaj, predvsem v zadnjem letu.

Ursika_ursi: očetovski dopust je normalno plačan, kot vsak redni/letni dopust. Brez prevoza in malice, seveda.
Moj M bo uradno koristil 15 dni v enem kosu, ampak so se dogovorili, da bo v bistvu en mesec delal po 4 ure. Je ravno tak čas, da se drugače težko izide, pa še marsikaj bi ga počakalo in je tako lažje. Finančno pa je tudi bolje za naju, ker bo dobil tudi prevoz in malico, torej polno mesečno plačo. Poleg tega dela dokaj blizu in je hitro tam oz. doma.

Imamo lepe dneve, kajne? Vsaj nekaj. Se pa itak ljudje že pritožujejo nad vročino. Nikoli jim (nam) ni prav user posted image

Jaz sem drugače kar malo žalostna in zaskrbljena. Včeraj sem imela namreč pregled. Urin ok, ctg menda lep, popadkov nikakršnih. Do sem vse lepo in prav.
Potem pa spet kontrola rasti. Mala zdaj zaostaja že cca. 14 dniuser posted image V teh 3 tednih je pridobila 300g, torej zrasla je, ampak ne veliko. G je rekla, da sicer je vse videti ok in ne pričakuje problemov, 100% pa itak nihče ne more zagotovit. Plodovnice je zaenkrat povsem dovolj, pretoki so tudi ok. Razen mer nič ne kaže na kakšne težave, trenutna ocenjena teža je 2854g +- 10%.
Mene pa vseeno noro skrbi, verjetno si lahko mislite. Očitno več hrane in počitka (predvsem na boku), ni bilo prav nič v pomočuser posted image

Bom raje nehala pisat, ker samo morim, vam in sebi user posted image

Lep dan vam želim in uživajte.

L

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3549
   RE: Junijke 2013
18.6.2013 10:59:46   
majčica1508
user posted image končno mi je odprlo

TIJA.....čestitke za TILEN-Auser posted image .....Glede morja ima tvoj prav,malo počakajta....saj vem,da bi pasalo ampak ti kar lepo počivaj ti bo telo čez 10 let zelo hvaležno....Ravno včeraj bila na masaži in je tok pasala...Počivam pa še vedno,no kavica v bližnjem kafiču,včasih mali dve peljem v vtec in skočim v trgovino,doma parkrat po stopnicah gor in dol in to je od mene vse....Pospravljanje bo počakalo.No moj čez vikend vse pospravi....
Mi gremo na morje druga polovica avgusta in pa potem še konec septembra....Smo pa danes stari 3 tedneuser posted image

Anjuškaaaa....Definitivno SG čeprav sem bila zadovoljna,sem ležala v zgornjih prostorim in sem mela nadstandardno sobo,baje če bi bila dol v prtličju so bolj smotane in sitne sestre....Sicer pa koliko jim pustiš...Jaz vem,da znam biti sitna bolj,kot one...Kar SG pojdiuser posted image

No se že oglašaaaaa

Lethe....boš videla,da bo vse ok...še malo
Ursika....sovražim komarje


(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  140 141 [142] 143 144   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  140 141 [142] 143 144   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?