|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:47:51   
ronja
PS: najboljši obiski so mi tisti, kjer smo si vsi tako domači, da si gostje sami vzamejo/mo kozarce in natočimo vodo, kjer gostiteljica vpričo tebe - obiska - potegne multipraktik iz najtemnejšega kotička in v njem s sesekljalnikom stepe smetano (nisem vedela, da se to da, še zdaj sem ji hvaležna, da vem, da ma moj mikser backup:), kjer je je tako kot v unem vicu o 40 letnih gostiteljicah (pismu, pa saj še nisem toliko stara!user posted image )

"Pač meni je to znak spoštovanja. "
Ti pričakuješ spoštovanje od ljudi, s katerimi nimaš odnosa. Pričakuj ga od prijateljev - torej tistih moških, ki hodijo k tebi in na veliko hvalijo tvoje večinoma kupljene umetnije;), s sabo pa pripeljejo žene, ker se to pač spodobi, potem pa te grde žene, ki živijo v novem veku, ne vrnejo usluge enako lepo. One te ne bojo spoštovale zaradi dobre pogostitve (tudi če bi to bila)user posted image

zamerili pa bi mi, če jim ne postregla vina...
Lili, jaz mam bolj otročje prijatelje - vsi vejo, da nimam nobenega vina nikoli, priznam, da navadno ne hodim posebej zato v trgovino, sčaram nekaj iz tistega, kar mam doma, debate pa... ma, nekak niso problem tudi brez pijače. Sva mela nekaj časa vsaj pivo, pa se je pokvarilo. Parkrat... user posted image (sva vmes kupila novega, ker uno ni bilo več za rabo) Zdaj pa nimava več, so sami non alko ali pa majo veliko vožje do doma ali pa se vidimo skup z otroki...

Pupa, jaz bi pri tebi bolj malo lahko jedla, ker trenutno ne smem surovega mesa in alkotauser posted image , tak da v bistvu mi je eno ponesrečeno pecivo super:). Ma všeč mi je, če smo si z ljudmi tako blizu, da ni važno, če kaj ne rata, da se lahko skup režiš, če ga kaj userješ, ma, ne vem, da si lahko res tak, kot si v resnici. Štekaš? Težko si predstavljam to, če bi morala pazit na to, da ves čas strežem goste, pa da lubi ves čas nataka kozarce (no, to bi pa res rada videlauser posted image ),...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:49:19   
ronja
Ja, saj moram it res tele šajbce zamenjat! Resno, se spravljam že dolgo, ker sem si dioptrijo popravila z vajami, zdaj so mi pa očala premočna (jih pa še vedno rabim, kot si tudi sama ugotovilauser posted image - sicer pa - koliko je pupa stara, mi je ušlo v tej silni debati...)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:52:19   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, saj moram it res tele šajbce zamenjat! Resno, se spravljam že dolgo, ker sem si dioptrijo popravila z vajami, zdaj so mi pa očala premočna (jih pa še vedno rabim, kot si tudi sama ugotovilauser posted image - sicer pa - koliko je pupa stara, mi je ušlo v tej silni debati...)


Ni povedala user posted image
Kaj si mela minus? vaje? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:12:12   
ronja
Ni povedala

E, česa vsega še ne veš o meniuser posted image . Sem polna presenečenj, ko una Forestova bombonjerauser posted image . Kidding. Mam minus (kratkovidna - vidim, kar je blizu, kar je daleč pa ne - nepraktično včasih, potem te pa obdolžijo, da se spogleduješ z nekom, za katerega si bil prepričan, da je ženskauser posted image )
Ma, ja obstajajo vaje za oči - za oboje + in - in za astigmatizem (tega sem se znebila čisto), samo jih moraš delat res fuuuul verlikokrat na dan (vsaj 10x) in to potem kar nekaj časa pobere (sicer ne dolgo naenkrat, samo ne moreš vmes gledat frocev, ker moraš gledat to, kar vaja reče)... skratka - je precej težko to izvajat velikkrat na dan v prisotnosti 3 predšolskihuser posted image . Delajo pa, definitivno. 2x sem probala, vsakič je šla dioptrija za 0,75 dol, samo sem začela s kar precej, tako da mam še malo dela. NIkakor pa ne najdem časa, da bi šla k okulistu, potem pa nič ne vozim, ker brez očal ni šans, da grem za volan, dokler ne bom dobro videla, z očali me pa glava boli.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:17:42   
Tippi
To, da ni povedala, sem mislila pupina leta user posted image
Jaz u bistvu ne rabim, bi pa poskusila pri pubertetnici s to vajo. mislim, bi ji predlagala, če bi bila za. prav tako kratkovidna. štartala z 1, zdaj je že na 2,5, v dobrem letu. po napovedih okulistke, bi znala do dvajset_ega leta pridelat kar konkretno cifro 7,8 user posted image Pravi tudi, da če je štart manjši, potem predvidoma se dioptrija izboljša, pri njej pa nekako ni povedala, da bi bilo računati na to.
zdaj bi pa jaz tole predlagala. če praviš da deluje...hm...

ps. uglavnem nosi leče, doma pa očala. ampak ker je vedno manj doma, žurke pa to user posted image , to pomeni, da tud večino časa nosi leče. me to kar mal skrbi

< Sporočilo je popravil Tippi -- 12.12.2012 21:19:29 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:22:48   
ronja
To, da ni povedala, sem mislila pupina leta

Ups, bo treba še po kaj drugega kot samo po šajbceuser posted image

Tippi, če jo uspeš motivirat, bo delalo. Vaje so ene po Baetsu, ene pa akopresura, delam po knjigi Vision training od Leo Angart-a. če delaš, dela. Če ne delaš, se ustavi in gre malo nazaj, ampak je vseeno boljše kot preden si začel. Ja, če bo mela vedno večjo dioptrijo, se zacikla. Fajn je, če ima kaka očala, ki niso čisto njena dioptrija, ampak malo manj, da se oko še naprej trudi izostrevat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:23:14   
aknela123
polika je poceni? original poli perutnine ptuj? ni poceni.

kaj pa jaz? ko tatarca ne jem, pršuta tudi ne častim preveč, lososa tudi ne, jaz bi tudi samo poliko zmazala. pa kruh mora bit dober, to mi je glavno. user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:24:56   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz u bistvu ne rabim, bi pa poskusila pri pubertetnici s to vajo. mislim, bi ji predlagala, če bi bila za. prav tako kratkovidna. štartala z 1, zdaj je že na 2,5, v dobrem letu. po napovedih okulistke, bi znala do dvajset_ega leta pridelat kar konkretno cifro 7,8 user posted image Pravi tudi, da če je štart manjši, potem predvidoma se dioptrija izboljša, pri njej pa nekako ni povedala, da bi bilo računati na to.
zdaj bi pa jaz tole predlagala. če praviš da deluje...hm...

ps. uglavnem nosi leče, doma pa očala. ampak ker je vedno manj doma, žurke pa to user posted image , to pomeni, da tud večino časa nosi leče. me to kar mal skrbi
Kako pa si je upala napovedati tako slabšanje dioptrije? Ima kak razlog za to?
Ker jaz sem tudi imela že v šoli malo, pa potem ni zrastlo do take 7 ali 8.
Vaje pa pomagajo. Marsikje sem to sališala, prebrala.. tudi moja mama jih je delala. Jaz sem bolj lene sorte za katerokoli telovadbo user posted image
Natreniraš očesno mišico in s tem izboljšaš vid. Ampak morajo biti redne vaje.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:26:24   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

polika je poceni? original poli perutnine ptuj? ni poceni.

kaj pa jaz? ko tatarca ne jem, pršuta tudi ne častim preveč, lososa tudi ne, jaz bi tudi samo poliko zmazala. pa kruh mora bit dober, to mi je glavno. user posted image


No ja. maš prav. če gledamo splošno, danes itak ni več nič poceni. V primerjavi s pršutom in tatarcem, pa zagotovo.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:26:53   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

polika je poceni? original poli perutnine ptuj? ni poceni.

To sem tudi mislila komentirati user posted image  Poli meni ni poceni... pravzaprav je sploh malokatera klobasa poceni. So drage in bolj drage.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:28:10   
Tippi
Kako pa si je upala napovedati tako slabšanje dioptrije? Ima kak razlog za to?


Ej, ne vem. Tako je rekla. Naslednji pregled jo bom malo več povprašala. Sem u bistvu čisti laik na tem področju.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:32:20   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Kako pa si je upala napovedati tako slabšanje dioptrije? Ima kak razlog za to?


Ej, ne vem. Tako je rekla. Naslednji pregled jo bom malo več povprašala. Sem u bistvu čisti laik na tem področju.
Jaz imam minus, očala in leče kombiniram. Če ni previsoka se da čisto lepo s tem živet. Ampak ona pa le naj proba z vajami, škodlo ji ziher ne bo.
Puberteta pa tudi svoje naredi. Mojemu bratu se je tudi takrat pojavilo nekaj malega in tako ostalo. Enim celo kasneje izgine. Zato me je zanimalo, kako lahko kar tak nekdo reče to... je zelo različno. No, razen če so okvare še kakšne. Zato me je zanimalo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:33:15   
ronja
Kako pa si je upala napovedati tako slabšanje dioptrije? Ima kak razlog za to?
Statistika, če ne drugega. Dioptrija se skoraj vsem poslabša.

tippi, lulu, domač kruh je poceniuser posted image . pa še vsi ga majo radi, sploh če je sveže pečen:). Pa še lahko rečeš, ad "si se potrudila", ampak "ne bolj kot za domače" in so vsi na tej temi happy - pa reči, če ni to eno čudežno živilouser posted image

Koliko ap stane poli? Tudi sanja se mi ne...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:36:56   
Tippi
Tippi, če jo uspeš motivirat, bo delalo. Vaje so ene po Baetsu, ene pa akopresura, delam po knjigi Vision training od Leo Angart-a. če delaš, dela. Če ne delaš, se ustavi in gre malo nazaj, ampak je vseeno boljše kot preden si začel. Ja, če bo mela vedno večjo dioptrijo, se zacikla. Fajn je, če ima kaka očala, ki niso čisto njena dioptrija, ampak malo manj, da se oko še naprej trudi izostrevat.


Ja, ima ena taka očala. razlike je 0,50. kaj pa vem, če je to dost. naslednji hod pri okulistiki, bom zagotovo mal več vprašala. zdej tud ni bila že dolgo, se kar mal bojim, da ji je dioptrija zrastla. je ravno nekaj dni nazaj jamrala, da ne vidi dobro več z očali. z lečami pa še vedno ok.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:37:10   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kako pa si je upala napovedati tako slabšanje dioptrije? Ima kak razlog za to?
Statistika, če ne drugega. Dioptrija se skoraj vsem poslabša.

tippi, lulu, domač kruh je poceniuser posted image .
Statistika ja... ampak ne na 7 ali 8. To pa je pretiravanje.
Kaj imam jaz z kruhom? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:39:10   
Tippi
No, razen če so okvare še kakšne. Zato me je zanimalo.


Ne, niso. Je prišla iz šole, rekla da ne vidi, sem jo naročila in je to to. potem je šlo vse gladko. pač pregled, očala, potem še leče. nič ni povedala, da bi lahko bilo še kaj. kaj bi pa lahko bilo? mislim, kakšni "zapleti" so lahko?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:40:39   
Tippi
Kaj imam jaz z kruhom? user posted image


Maš. Pekač user posted image joooj lulu ne si minuse klofat, drugač ne boš nikol do pekača prišla user posted image user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:41:41   
Tippi
Kruh ma pa moj lubi čez. Sicer v kruhomatu, ampak je perfekten. Poleti bolj malo to prakticiramo, pozimi pa redno! user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:43:51   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

No, razen če so okvare še kakšne. Zato me je zanimalo.


Ne, niso. Je prišla iz šole, rekla da ne vidi, sem jo naročila in je to to. potem je šlo vse gladko. pač pregled, očala, potem še leče. nič ni povedala, da bi lahko bilo še kaj. kaj bi pa lahko bilo? mislim, kakšni "zapleti" so lahko?
 Ne vem kakšni... pač karkoli drugega. Sama slabovidnost zame ni neka huda okvara.
Še nekaj me zanima... te leče... ste dovolj dobro premislili, da jih nosi. Ker neke pohvale leče ne dobivajo. So praktične za v vodo in pri kakem športu, ampak marsikdo jih je moral umakniti, ker mu ni bilo ok. Ona je pa še pubertetnica. Se spomnim, da so meni odsvetovali leče. No, zdaj se mi je dioptrija zaustavila in sem odrasla, pa jih dobro prenašam.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:44:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Kaj imam jaz z kruhom? user posted image


Maš. Pekač user posted image joooj lulu ne si minuse klofat, drugač ne boš nikol do pekača prišla user posted image user posted image
Aja... čisto pozabla. V tistem pekaču jaz nisem kruha vidla, ampak kuro z nogami v luft user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:48:09   
Pupa1
Joj, ampak res, Ronja, no, saj nismo več študentje. Vodo na mizo in gost bo zadovoljen. Ne vem, v kakšnih krogih se vi gibljete, ampak res ne v mojih, priznam. Smo kot iz različnih svetov. Ker ali da niste tako vzgojeni, ali niste tega kot odrasli sami dojeli ali se naučili. Saj nima veze, ker za vas itak ni upanja haha.
Tega, da ti noben nič ne reče, Ronja, še ne pomeni, da si ne misli svojega, ko gre od tebe. Iz vljudnosti je tiho. Tako je tudi prav. Po bontonu :)
Pa tako gre nekaterim v nos to, da sem priznala, da nisem izvrstna kuharica. Ja, pa kaj pol, no... Še vedno je ženska lahko dobra gostiteljica. Tu ne vidim nujno povezave.
Aja, pa še enkrat. Ne govorim o prijateljih, ki se mimogrede ustavijo pri vas na kavici, govorim o vnaprej napovedanih obiskih. Prijatelji, dobri znanci, poslovni kolegi, kakšni bratranci...itd..


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:48:53   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

No, razen če so okvare še kakšne. Zato me je zanimalo.


Ne, niso. Je prišla iz šole, rekla da ne vidi, sem jo naročila in je to to. potem je šlo vse gladko. pač pregled, očala, potem še leče. nič ni povedala, da bi lahko bilo še kaj. kaj bi pa lahko bilo? mislim, kakšni "zapleti" so lahko?
 Ne vem kakšni... pač karkoli drugega. Sama slabovidnost zame ni neka huda okvara.
Še nekaj me zanima... te leče... ste dovolj dobro premislili, da jih nosi. Ker neke pohvale leče ne dobivajo. So praktične za v vodo in pri kakem športu, ampak marsikdo jih je moral umakniti, ker mu ni bilo ok. Ona je pa še pubertetnica. Se spomnim, da so meni odsvetovali leče. No, zdaj se mi je dioptrija zaustavila in sem odrasla, pa jih dobro prenašam.


Od prvega dne jih dobro prenaša. nikoli nobenih težav z lečami. seveda se poskuša čim bolj držat pravila, da uporablja tud očala. sem vprašala kako je s tem, da je v hitrem zorenju in če pač puberteta na to kaj vpliva, pa ni nihče nič rekel, da bi to bilo narobe... vidim, da se bom morala še velik naučit. je pa tako, da žal je zdej že tolk samostojna, odgovorna, da ji niti ne bi mogla več preprečit nošnjo leč.noben argument za zdravje, ne bi bil pravi user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:50:31   
Pupa1
Tippi, ja, sva tam tam... Obe približno enako mladi. Oprosti, sem ti pozabila odgovoriti..

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:53:49   
ronja
Tippi, ja, sva tam tam... Obe približno enako mladi.

Ha, vidiš, da delajo moje vaje! Clarus bo še počakal, jutri mamo dedka mraza v službiuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 21:53:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
je pa tako, da žal je zdej že tolk samostojna, odgovorna, da ji niti ne bi mogla več preprečit nošnjo leč.noben argument za zdravje, ne bi bil pravi user posted image
Verjamem, tudi mene noben ne odvrne. Okoli mene očalarji so vsi nehali z lečami, ker jih več niso mogli po nekem času prenašati. To se lahko zgodi tvoji punci in bo dovolj dober razlog, da bo sama nehala. Upam, da do tega ne pride seveda, ampak ti se pa lepozanima kako in kaj. Ok, res, da so se tudi leče poboljšale v vseh teh letih in mogoče jih otrok tudi lahko nosi.... ne vem. Nisem stručko v tem, poznam svoje oko, pa druge pač, kaj govorijo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?