|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 11:40:18   
liliana
Bobi palčke, oreščki, kokice, pecivo, pohanje....pa kaj govorite vi zdaj o pogostitvah otrok ali o pogostitvah odraslih.....

Meni moji obiski nikoli ne bi zamerili, če ne bi bilo na mizi zgoraj naštetega....zamerili pa bi mi, če jim ne postregla vina.....

Ne vem no, mi ob kakem pogovoru radi kaj konkretnega spijemo, ne zgoj vode in oreščkov......user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 11:47:15   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image  jao babe....

Razlika med  20 letno in 40 letno gostiteljico....

20 letna

Obiski : pridemo na obisk.
20 letnica : joj, ni nas doma ...lahko zvečer ob šestih?
obiski: okej
20 letnica od 11:24 (itak je doma, samo ni pripravljena)  do 18:00 , posesa stanovanje, pomije tla, zlika, spuca veceje, šipe, naroči narezek, pouči fanta o lepih manirah, gre v špar po pohano, zapravi še 50 eur zraven za delikatese, pride domov , naredi narezke , da hladit pijačo, zlošči ta boljše kozarce, pripravi sveže brisače, pogrne mizo....
Pridejo obiski, ne vzamejo nič , ker so a. na dieti  b. so ta čas , ko so čakali , da se dvajsetletnica pripravi , bili na pici in niso lačni .
Gostiteljica jih sili, ponuja. Obiski odidejo.
oBISKI: Mater je sitna, sploh ji nismo mogli povedati za kaj smo prišli...
Gostiteljica : Mater so čudni, tako sem se potrudila , oni pa nič....

40 letna gostiteljica

Obiski: Pridemo.
Gostiteljica: jaaa, pridite ...
Čvek
Čvek
Čvek
Gostiteljica: Evo čaj, za te mrzle dni, bo kdo rum zraven? Naredimo ene palačinke za mularijo? Jaaaa..
Čvek
Čvek, gosti odidejo.
Gosti: joj, a ni bilo fanj...
Gostiteljica : kakšen super večer, upam, da pridejo spet ..





hahahah user posted image kuuuul! user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 11:50:53   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image  jao babe....

Razlika med  20 letno in 40 letno gostiteljico....

20 letna

Obiski : pridemo na obisk.
20 letnica : joj, ni nas doma ...lahko zvečer ob šestih?
obiski: okej
20 letnica od 11:24 (itak je doma, samo ni pripravljena)  do 18:00 , posesa stanovanje, pomije tla, zlika, spuca veceje, šipe, naroči narezek, pouči fanta o lepih manirah, gre v špar po pohano, zapravi še 50 eur zraven za delikatese, pride domov , naredi narezke , da hladit pijačo, zlošči ta boljše kozarce, pripravi sveže brisače, pogrne mizo....
Pridejo obiski, ne vzamejo nič , ker so a. na dieti  b. so ta čas , ko so čakali , da se dvajsetletnica pripravi , bili na pici in niso lačni .
Gostiteljica jih sili, ponuja. Obiski odidejo.
oBISKI: Mater je sitna, sploh ji nismo mogli povedati za kaj smo prišli...
Gostiteljica : Mater so čudni, tako sem se potrudila , oni pa nič....

40 letna gostiteljica

Obiski: Pridemo.
Gostiteljica: jaaa, pridite ...
Čvek
Čvek
Čvek
Gostiteljica: Evo čaj, za te mrzle dni, bo kdo rum zraven? Naredimo ene palačinke za mularijo? Jaaaa..
Čvek
Čvek, gosti odidejo.
Gosti: joj, a ni bilo fanj...
Gostiteljica : kakšen super večer, upam, da pridejo spet ..





hahahah user posted image kuuuul! user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 11:55:14   
Pupa1
Seveda brez žlahtne kaplice ne gre, Lili. To je obvezno pri hiši, a ne...Pozimi tudi viski, konjak, kakšen liker, borovničke, sploh za ženske, ki imamo rade sladko.
Zanimiva zgodbica, Urška
Čeravno pri naših obiskih ni tako, da so na dieti haha. Radi jedo in pijejo. Ne vem, meni se še vedno zdi, da se vsakemu fajn zdi, če ga pogostiš s čim več. Pa ne, ne s pečenko in pljučno v zosu! Ne iz ene skrajnosti v drugo haha

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 11:55:14   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bobi palčke, oreščki, kokice, pecivo, pohanje....pa kaj govorite vi zdaj o pogostitvah otrok ali o pogostitvah odraslih.....

Meni moji obiski nikoli ne bi zamerili, če ne bi bilo na mizi zgoraj naštetega....zamerili pa bi mi, če jim ne postregla vina.....

Ne vem no, mi ob kakem pogovoru radi kaj konkretnega spijemo, ne zgoj vode in oreščkov......user posted image


Brez dobrega vina pa tud pri nas ne gre user posted image Vedno je buteljka na zalogi. Je pa res, da včasih tud cviček zaleže user posted image in ni mus, da je buteljčno vino.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 11:57:58   
Pupa1
Cviček je super. Pa piješ ga ahko še in šeuser posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:04:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


Brez dobrega vina pa tud pri nas ne gre user posted image Vedno je buteljka na zalogi. Je pa res, da včasih tud cviček zaleže user posted image in ni mus, da je buteljčno vino.


Pri nas buteljke vedno ni......ker imamo v sodu običajno kakih 300 litrov domačega vina.......in konzumiramo to.......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:05:46   
Hope2
Pri nas gre bolj pivo. Razen če ima kdo drugačne želje ali pa ob kakih večjih pogostitvah, ko ni bobi palčk na mizi. Takrat vino al pivo (po želji), domačega nimamo, tak da laufajo buteljke. Ob praznovanjih kak šampanjc. Žgane skoraj nikoli, noben ni nek ljubitelj. Ponudi se, ker imamo vedno na zalogi(ravno zato ker noben ne pijeuser posted image )

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:09:18   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


Brez dobrega vina pa tud pri nas ne gre user posted image Vedno je buteljka na zalogi. Je pa res, da včasih tud cviček zaleže user posted image in ni mus, da je buteljčno vino.


Pri nas buteljke vedno ni......ker imamo v sodu običajno kakih 300 litrov domačega vina.......in konzumiramo to.......



Jaz bi tud mela sod user posted image Itak je veliko odvisno tudi od tega za kakšno priložnost gre. če gre za "vakdanje" obiske ala čvekec, potem zagotovo ne bova odpirala dragih buteljk. odvisno je tud od razpoloženja. se je zgodilo, da smo eno ful kvalitetno in tud zelo drago buteljko odprli ob popoldanski kavici... različno res.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 12.12.2012 12:10:37 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:50:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Hvala, tippi.
Pa Frodo, ravno vsak dan tudi jaz nimam pršuta, lososa v hladilniku, tako, da: o ne, ne grem po tem tvojem principu, kar je v hladilniku, veš, to pa ne..Grem kar lepo prej h Krušič ( imajo izvrstni konjski pršut in tatarc) in drugam po trgovinah, pa kupim posebej za obiske, veš. Sej pravim, malo se le potrudim.
Ja, pismo, no, saj veste, kaj mislim.


Saj vem kaj mislis, ampak pravzaprav ne delas nic drugace kot drugi, edino, da vidis neko posebno spostovanje s tvoje strani do gostov in pomanjkanje poznavanja manir pri drugih. Gre se pa zgolj za drugacno videnje in razumevanje stvari.

Sama sem namrec pristas teorije, da kar je dovolj dobro zame in mojo druzino je dovolj dobro tudi za obiske. Nikoli ne bom za obiske kupila necesa kar si doma ne privoscimo. Filozofija, da je treba gosta postreci z dobrotami, mi bomo pa potem jedli repo, je meni popolnoma mimo. Nikoli ne kupujem posebej za obiske - posebna je zgolj kolicina. ostrezem tisto kar je v hladilniku in obiski ne dobijo nic kaj drugace, kot dobimo mi doma. Da bo moj otrok prsut jedel zgolj takrat , ko imamo obiske, pa da ga bom po moznosti se bremzala, da se obiski najedo, ker se tako spodobi pri meni ne pride v postev. ce imamo prsut vsi dobijo prsut, ce je poli posebna, je za vse poli posebna. Q*rcenje za obiske je IMO zanicevalno do moje lastne druzine. In ja, najboljse vino ponavadi spijemo sami, ker ga do obiskov zmanjka in ne zato ker ga ne bi radi delili.
Nismo formalisti in obiski k nam prihajajo dokaj impulzivno in vanprej neplanirano. Dobimo se predvsem zaradi bla, bla, bla in nam povsem ugaja neformalno druzenje.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:52:04   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Skratka. Mislim, da imaš ti problem, in ne tisti, ki ti postreže kokice. če je tebi nerodno, je to tvoj problem. če ti nisi zadovoljna, je to spet tvoj problem. dejstvo je, vsaj pri meni, pa verjamem, da pri ostalih tudi, da je obisk v prvi vrsti zaradi dobrih odnosov, zaradi druženja, zabave, klepeta, šele potem hrane in vina. In ti si po moje to dvoje zamenjala. ja, si. user posted image


Sposotovanje do obiskov in gostiteljev do obiskov ter razumevanje le tega ima mocne korenine v spostovanju samega sebe in dojemanja svoje vloge v teh relacijah.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:53:59   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Hope sej največji hec je to, da mi tud ne jemo bobipalčk, niti sem jih kadarkoli postreglauser posted image , so pa fajn primerek minimalističnega, zato so tokrat omenjene. kokice so navidez že bolj bogate (velka skleda pa to) user posted image
Oreščki so tudi meni zakon. s suhimi krhlji japkov, pa brusnicami, ipd. vedno jih imam na mizi, tko da tud če pride kakšen gost nenapovedano (ti so vedno zaželjeni, ker smo že tako domači), ne rabim razmišljat kaj dat na mizo. vse je redi za gostijo user posted image user posted image


Vidis s Pupino pomocjo si ugotovila, da si narejena po nacelu "nic nas ne sme presenetiti" in s tem ze vnaprej kazes pripravlčjenost in spostovanje do gostov..user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 12:55:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image  jao babe....

Razlika med  20 letno in 40 letno gostiteljico....

20 letna

Obiski : pridemo na obisk.
20 letnica : joj, ni nas doma ...lahko zvečer ob šestih?
obiski: okej
20 letnica od 11:24 (itak je doma, samo ni pripravljena)  do 18:00 , posesa stanovanje, pomije tla, zlika, spuca veceje, šipe, naroči narezek, pouči fanta o lepih manirah, gre v špar po pohano, zapravi še 50 eur zraven za delikatese, pride domov , naredi narezke , da hladit pijačo, zlošči ta boljše kozarce, pripravi sveže brisače, pogrne mizo....
Pridejo obiski, ne vzamejo nič , ker so a. na dieti  b. so ta čas , ko so čakali , da se dvajsetletnica pripravi , bili na pici in niso lačni .
Gostiteljica jih sili, ponuja. Obiski odidejo.
oBISKI: Mater je sitna, sploh ji nismo mogli povedati za kaj smo prišli...
Gostiteljica : Mater so čudni, tako sem se potrudila , oni pa nič....

40 letna gostiteljica

Obiski: Pridemo.
Gostiteljica: jaaa, pridite ...
Čvek
Čvek
Čvek
Gostiteljica: Evo čaj, za te mrzle dni, bo kdo rum zraven? Naredimo ene palačinke za mularijo? Jaaaa..
Čvek
Čvek, gosti odidejo.
Gosti: joj, a ni bilo fanj...
Gostiteljica : kakšen super večer, upam, da pridejo spet ..





To je to !!!!!


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 13:01:05   
Tippi
Vidis s Pupino pomocjo si ugotovila, da si narejena po nacelu "nic nas ne sme presenetiti" in s tem ze vnaprej kazes pripravlčjenost in spostovanje do gostov..user posted image user posted image user posted image


Jap! Torej spoštovanje ni v pršutu in lososu na mizi, ampak tud v čist navadnih jabolčnih krhljih, ali pa tako opevanih bobipalčkah! user posted image in čisto mimogrede, oreščki in krhlji so na mizi, za nas, če pa usput pridejo še gosti, potem pa logično, da tudi za njih. kar je na mizi, je za pojest user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 13:31:58   
Pupa1
Haha, bremzam svojih otrok pri hranjenju nikoli ne, da ostane za obiske dovolj... Hvaabogu, nam zaenkrat ne gre slabo in lahko kupim več in še preveč, za vsak slučaj. Ni skrbi,da zmanjka, niti nisem skopuška. To mi je grda lastnost. Ma tudi pomislila nisem na to tvojo filozofijo, haha. Zanimivo, da si ti, Frodo. Si ti morda takšna, kajne? Uf, to pa pol verjamem, da ti je težko obiske primerno pogostit. ja, seveda, sedaj dobijo tvoji odgovori malce drugačen ton. Razumem.




(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 16:09:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Haha, bremzam svojih otrok pri hranjenju nikoli ne, da ostane za obiske dovolj... Hvaabogu, nam zaenkrat ne gre slabo in lahko kupim več in še preveč, za vsak slučaj. Ni skrbi,da zmanjka, niti nisem skopuška. To mi je grda lastnost. Ma tudi pomislila nisem na to tvojo filozofijo, haha. Zanimivo, da si ti, Frodo. Si ti morda takšna, kajne? Uf, to pa pol verjamem, da ti je težko obiske primerno pogostit. ja, seveda, sedaj dobijo tvoji odgovori malce drugačen ton. Razumem.



Uh, uzaljenost na visku! user posted image user posted image user posted image
No evo lahko si vesela, da te ne vabim na obiske pa ti ne rabi biti nerodno ob moji neprimerni pogostitvi user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 16:51:11   
Vijoličarka
Pia*, rojstni dan je TVOJ dan. Je zate. Preživi ga tako, da boš TI srečna in zadovoljna.

Veliko družino imate in se še širi, torej bo treba prej ali slej narediti rez, drugače bo postalo neobvladljivo. Morda kakšen bratranec ali sestrična razmišlja enako, kot ti, pa si ne upa z besedo na dan.

Poleg tega je iz tvojega opisa kristalno jasno, da oni ne pridejo zate, zaradi tebe, ampak je tvoj rojstni dan samo izgovor za še eno družinsko žurko, za katero ti samo brezplačno posodiš prostor ter poskrbiš za hrano, pijačo in strežbo.

Morda celo kakšno podtalno tekmovanje, kdo bo naredil najboljšo žurko in zato vedno padajo pripombe in zato ne moreš nikdar ustreči.

Saj je vseeno, kaj je in kdo bo nos vlekel. Napravi točno tako, kot si želiš. Torej povabi ožjo družino. Če bo pa ta ožja družina dala prednost obrazu pred ostalo žlahto, potem pa pojdita z možem kam na lepše.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 16:57:47   
LuLu
Strinjam se s tistimi, ki pišejo, da si naredi SVOJ rojstni dan, tak kot ga ti želiš. Pa če boš sama cel dan, na sprehodu, v kinu ali pa ga celo prespala... naj se tolčejo po glavi, ni tvoj problem.
Mislim, da bi kako srečanje vseh članov familije (seveda, če bodo še hoteli imeti stike s tabo user posted image ) toliko slajše naslednjič, ker ne bo avnaprej določeno na nek roj. dan. Malo bolj popestri vaše življenje. Četudi zamerijo... verjetno imaš tako urejen život, da jih ne potrebuješ za funkcioniranje. Če jih je pa res veliko, pa verjamem, da se tudi kak bratranec ali sestrična najde, ki jih Vijoličarka omenja in bodo ostali blizu tebe.
Sicer pa tudi na svoje otroke pomisli, kako navado jim puščaš in breme, ki ga bodo morali nositi celo življenje, ker tako pač je pri vas. Meni to sploh ni ok... sicer sem za veeeliiike zabaveee z domačimi, ampak le, če so čisto VSI za to.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 18:51:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

No, ja, vidim, da razen Stanislave morda res noben ne razume mojega razmišljanja glede spoštovanja. Tudi ok. Nikogar ne prepričujem, samo mnenje sem podala.


Te razumem, ker sem sama zelo slab gostitelj user posted image  - skuham kavo, potem dolgo nič, potem pa začnem razmišljati, kaj drugega bi skuhala user posted image . Saj ko začnem, mi kar gre, samo traja, da začnem. Mi je pa fino, da se kaj potrudim, to.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 19:41:25   
Pupa1
Ne gre za užaljenost (le kako, saj te ne poznam). Ti pa si haha.. Si tudi mal za hece, kaj?
Samo nisem prej pomislila, da seveda so na svetu ljudje, ki razmišljajo točno tako kot ti. Zakaj bi gosta postregel s čim boljšim oz.zakaj bi se potrudil in koneckoncev nekaj plačal? Če je poli dobra zame, bo tudi zanj.
Jaz temu pravim skopuštvo. Ja, tudi taki so. Škrt na sebi in na drugih.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:25:19   
ronja
Jaz sem pa kar malo razočarana nad odgovori. Veliko jih več ne praznuje svojega rd niti v ožji žlahti?

Zakaj bi pa morali? Ker se spodobi? A ni boljše, da si s tistimi, s katerimi si želiš bit, takrat, ko si to želiš? Je bolj važno, kaj se spodobi?

Super, sem vesela,daso še taki kot Liliana, ki znajo praznovati... Dandanes bi se jih očitno kar veliko rado izognilo praznovanju, nihče ne bi gostil doma pz. prirejal zabav, nobenemu se ne ljubi tiste parkrat na leto kuhati

Hehe, pupa, saj tebi tudi ne, če naročiš catering ali piščanca iz trgovineuser posted image . Pa ni nič narobe s tem, samo pač ni treba pridigat, kako naj drugi živijo, če so srečni tako, kot so.

Pa zakaj bi morala pogostiti družino, sploh pa, kot se šika? A ni rojstni dan osebni praznik, ki ga ima vsak pravico praznovati ali pa ne praznovati, tako kot se njemu zdi prav in s tistim, s katerimi si on želi.

Podpis. Kaj pa če si za rojstni dan želim bit s svojimi? pa če mi niti ni za praznovat drugače? Je treba, ker se spodobi?
Pa mi sicer ni problem kuhat (lahko preveriš na kuhariji ali na bloguuser posted image ), samo so mi pa avt "obvezna" praznovanja - katerakoli. Ne maram. Fajn mi je, ko pridejo prijatelji/ce, ki jih imam rada in pravijo, ad je od nas nemogoče it lačen, tako da verjetno ni glih tako hudo z gostoljubnostjouser posted image . Bobi palčk in soka nimamo, tako da tega nikoli ne dobijouser posted image . Praznovat svojega rdja na tak način si pa ne želim in me briga, kaj se spodobi. Super, če to komu paše, naj izvoli:). V službi je vse skup tako na izi in neobvezno, da je fajn in mi ni noben problem. Doma praznujemo z mojimi (lubi + otroci) in tako mi je fajn.
Pa tudi: kdo pravi, da ti morajo bit ravno tisti ljudje najbljižje? Kaj pa če komu drugemu bolj zaupam? Aja, to se verjetno ne spodobiuser posted image
Ej štekam. Razumem. S piko vred. user posted image Ljudje imamo to različno, veš. Nekaterim tradicija in običaj nič ne pomeni. Tudi lepota je zelo relativna. Kar je tebi lepo, meni mogoče ni, in obratno. Tako da to je vse bolj stvar okusa, če se lahko tako izrazim. In če tebi praznovanje veliko pomeni, niti ni pomemno zakaj, potem je to super. Bi se pa izognila tihemu obsojanju, da tisto nasprotno pa ni super. Tebi že ne, ampak na splošno, pa s tem ni nič narobe, če kdo ne praznuje. Niti se mu to ne zdi grdo.

Tako nekak.

Kar se tiče pogostitve prijateljev: jaz rada kuham in imam rada, kadar ljudje to radi jejo, ker je to taka fajn simbioza. Imam navadno obraten problem (da dam prevelike porcije baje - se trudim popravit, malo boljše je). Ko je bila prijateljica na dieti, sem kuhala tako, da je lahko jedla zraven. Ko je imela tamala od druge kolegice alergijo, sem ji naredila torto brez mleka in jajc. So bile zelo vesele, ja, lahko je tudi hrana znak tega, da na nekoga misliš in ga imaš rad.
Vendar pa: če bi nekdo kislo gledal zato, ker mu enkrat nič pametnega ne ponudim, pa bi si tudi jaz svoje mislila. Saj pridemo vsi zato, da se družimo, hrana je čisto seknudarnega pomena, čeprav ni brezveze. Je fajn kaj dobrega pojest, se strinjam. Za pit mamo mi navadno samo vodo, če maš srečo še cedevito, no, pa vroč čaj. pa se noben ne pritožuje. Odvisno od kroga prijateljev. Obstajajo taki, ki ne pričakujejo ne vem kaj. Sama res ne pomislim, akj bomo jedli, če grem nekam na obisk... Ok, če vnaprej povejo, da bo piknik, pa vprašam, če naj jaz pa sladkiš prinesem, ampak that's as far as I go. Grem tja zato, da jih vidim. K enim obiskom, ki niso preveč na hrano mahnjeni, navadno nesemo hrano s sabo, ker vem, da bojo sicer otroci lačni (=tečni), ker so navajeni bolj pogosto in več jest. Pa je republika rešenauser posted image .

Meni je včasih fajn povabit na ornk pojedino, včasih pa je vse skup mimogrede in se prilagajamo vsemu skup - obiski moji konfuznosti in jaz njihovim navadam (ena prijateljica pride vedno po obisku pri babici, kjer mora obvezno jest- ker bi rada shujšala, tu ne je, recimo - in včasih dobi samo vodo - si predstavljaš to??)

pupa, tak na uč bi rekla, da sta s tippi najverjetneje kar generacja:).

Če je nekdo z mano v sorodu, še ne pomeni, da ma apriori več pravic, kot nekdo, ki je "samo" prijatelj.

Poooodpis! briga me, kaj se spodobi, pa naj se jezijo, če jim pašeuser posted image

Pa moški del obiskov , no pa tudi ženski (samo itak, da moški rajši jedo, ponavadi)vedno pove, da sem izvrstna gostiteljica. Saj eno ne izključuje drugega, pravzaprav, kvečjemu dopolnjuje.
Potem te pa ti isti kolegi povabijo na obisk in dobiš servirano na mizo sok in bobi palčke. No, takrat se malo zamislim, priznam. Gre za to, da se gostiteljica ne potrudi ma nič.

Pupa, razumem,d a si bila razočarana, ker si se počutila malo opeharjeno - ti si se zanje zelo potrudila, ker si mislila, da imate tisto posebno vez, ki je potrebna za motivacijo tega, da ti ne postane to odveč, potem pa si videla, da temu ni čisto tako. kar ti me probavamo povedat, je samo to, da to ni nujno odraz nespoštovanja. Je pa res, da če tvoji obiski pridejo bolj zaradi hrane, ker si pač tako izvrstna gostiteljica, potem se seveda ne pretegnejo, ko ti prideš, ker drugega enostavno v odnosu ni. Lahko pa da samo nimajo te navade in se jim ne zdi potrebno. Pa ves čas povdarjaš, kako so moški vse požrli in ves čas hvalili, v zahvalo bi te pa morale pogostit ženske. Mogoče sem res premlada, da bi to razumelauser posted image , ampak meni se zdi to malo čudno: če bi ti nahranila mojega dragega, bi ti morala bit torej jaz zelo hvaležna in se na zobe vršt z neko fensi hrano ali kako? Mislim, ne delamo vsi po tem principu...

Evo, to je točno to, kar nikoli ne bom razumela. Zakaj sploh hodite potem en k drugemu na obisk, če ni globjega odnosa (kolegialnega, prijateljskega, družinskega)??? Zaradi tradicije??? A dej no

Sva že dve, ki ne bova nikoli razumeli...

Hodimo na obiske, saj so moški prijatelji, in smo potem po sili razmer tudi žene prijateljice. Hec.. Ne, je ok, smo prijatelji.

Ja, potem naj te pa moški prijatelji spoštujejo in strežejo, a ne?;)

pupa, ti bi rada spoštovanje od žena svojih prijateljev, s katerimi ste "prijateljice" po sili razmer. POetm se pa čudiš, če tega ni... Jah, kaj naj ti rečem?

Stare manire, ki nekaterim nič ne pomenijo. Verjetno jih večina niti ne pozna.

Točno tako. In s tem ni čisto nič narobe. Če so izumrle, so verjetno z razlogomuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:40:02   
m_o_i
Nikoli ne kupujem posebej za obiske - posebna je zgolj kolicina. ostrezem tisto kar je v hladilniku in obiski ne dobijo nic kaj drugace, kot dobimo mi doma. Da bo moj otrok prsut jedel zgolj takrat , ko imamo obiske, pa da ga bom po moznosti se bremzala, da se obiski najedo, ker se tako spodobi pri meni ne pride v postev. ce imamo prsut vsi dobijo prsut, ce je poli posebna, je za vse poli posebna. Q*rcenje za obiske je IMO zanicevalno do moje lastne druzine.
----

moja tasca se danes ne odpusti svojemu sinu, da ji je milke(tiste taavstrijske, tavelike) odpiral tako, da se ni vidlo. ko je cokolado pojedel, je v papir spakiral papir in original nazaj zalepu.
in je imela svojo finoco, ko je na mizo obiskom dala...papir, zavit v milka cokolado user posted image

se danes gospod, ko vidi milko, zmaze celo...
user posted image

aja, da nem off topic-rd ne praznujem, ker si JAZ tako zelim; razen otrokovega. za moj rd dobi vsak pijaco in jedaco na mizo, ce se oglasi na dom, drugace castim kako kavico, ko se srecamo.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:41:27   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Ne gre za užaljenost (le kako, saj te ne poznam). Ti pa si haha.. Si tudi mal za hece, kaj?
Samo nisem prej pomislila, da seveda so na svetu ljudje, ki razmišljajo točno tako kot ti. Zakaj bi gosta postregel s čim boljšim oz.zakaj bi se potrudil in koneckoncev nekaj plačal? Če je poli dobra zame, bo tudi zanj.
Jaz temu pravim skopuštvo.
Ja, tudi taki so. Škrt na sebi in na drugih.

Kva je pa s poli salamo narobe?? user posted image
Jaz se sicer ne jem, imam pa kolega, ki je z narezka najprej popikal poli, pršuta se pa niti dotaknil ni in sem rezala nova koleščka polike user posted image Mislim, res ne vem, od kje ti to?? a ker je poli poceni, potem spada v kategorijo zanič hrane (pustmo to, da za mnoge ni zdrava), ampak to še ne pomeni, da ni za nekatere okusna. al kako? jao jao, sploh nima smisla, da še kaj pišem...user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 12.12.2012 20:42:42 >

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:45:39   
Tippi

Sva že dve, ki ne bova nikoli razumeli...


Mislim, da nisva edini user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
12.12.2012 20:47:38   
Tippi
pupa, tak na uč bi rekla, da sta s tippi najverjetneje kar generacja:).


Clarus je jutr odprt Ronja user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Ime za deklico
teba

Katero ime vam je všeč?

Nina (33%)

Iva Nina (11%)

Zala (56%)


Število vseh glasov: 107

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!