|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 19:12:08   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Malo bolj gotova sem pri pohištvu, sem pač lokal patriot in mi je zakon Alples (smo skor sosedi), je pa drag in vedno gledam še kake druge, kupim pa to :)


Odvisno v kakšnem časovnem okvirju. Moj je po več kot desetih letih še kot nov, nič razmajano, predali delujejo b.p., ga pa redno vzdržujem samo z vodo in krpo.

Hahaha, midva sva začasno dnevno sobo sestavila iz Alplesovih mladinskih sob, ki smo jih imeli doma, torej so stare 30 let in več. Lahko rečem, da določene omare izgledajo tako kot bi pohištvo iz kakega dipota po petih letih, kolikor imava sedaj postavljeno. Je pa res, da sva pa pri razstavljanju in ponovnem sestavljanju nekaj težav, ki smo jih rešili s pomočjo očeta tišlarja.
Ja, Alples je kvaliteta, je pa škoda, da mi nobena dnevna soba od njih ni všeč :(

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 20:34:13   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Kar se tiče hrane sem lokal patriotuser posted image , Če bi bilo več ponudbe bi bila še bolj, pa je vsaj za nekatere stvari prav revno.

Ostalo je pa taka žalost. Kje sploh še prodajajajo kaj slovenskega?


Se še kaj najde, poleg Elank, tudi od bolj trajnih izdelkov.

Recimo Alpina, škornji taki in drugačni.
Spodnje perilo Lisca (čeprav ne vem, če je šivano v Sloveniji?).
Nogavice Polzela; manj trajne user posted image .
Pohištvo Alples, Žakelj - za isti denar kvalitetneje od uvoza.
Volna iz Majšperka.
Klešče in ostalo orodje Unior.
In kozmetika Afrodita ter nekaj Ilirija.
Selotejp Aero.

No nadaljujte user posted image



Sem pa nekaj patriota vseeno....ker je ravno novo leto......user posted image

Srebrna radgonska penina.....
In Kodilov biftek......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 20:50:49   
ronja
Recimo Alpina, škornji taki in drugačni.
Spodnje perilo Lisca (čeprav ne vem, če je šivano v Sloveniji?).
Nogavice Polzela; manj trajne user posted image .
Pohištvo Alples, Žakelj - za isti denar kvalitetneje od uvoza.
Volna iz Majšperka.
Klešče in ostalo orodje Unior.
In kozmetika Afrodita ter nekaj Ilirija.
Selotejp Aero.

Škornjev si ne kupujem, perilo je moje Beti, tako da verjetno tudi šteje (Lisca je malo preveč čipkasta zame, mene to vse žgečka potem:D), nogavice so tudi kake Polzela, jih pa ne kupujem kaj dosti, nosim, kar dobim. Pohištvo kupujeva v Lesnini večinoma, previjalka je od Izi mobili in vsak dan uporabljana zadnjih 5,5 let in super dela, res dobra kvaliteta! Volna je tudi slovenska, Unior orodje tudi imamo, selotejp je vedno Aero, Ilirijine nekatere izdelke tudi uporabljamo, krema za sončenje Sunmix od Krke. Pa steklarna Hrastnik mi je zakon.

Pa sok če je, je Fructalov, za kako praznovanje še mogoče Fruc in če je gazirana, je Cocta. Vinarji pa so pri nama bolj bogi - sicer do zdaj še nikoli nisem kupila tujega vina, ampak tudi slovenskega mogoče par litrov v celem življenju, za vse priložnosti skupajuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 8:09:04   
Leela
Isto, če se le da slovensko.
Probam biti antipotrošniška in če že moram zapravljat (user posted image ) raje vidim, da denar ostane tukaj in gre "lokalnim" ljudem in ne megakorporacijam.
Gledam razmerje cena/kvaliteta in ponavadi imajo slovenski izdelki to razmerje dobro.
Kupujem seveda tudi tuje stvari, ponavadi take kjer je pri nas prodajna storitev in tudi servis.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 9:33:32   
nina166

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Od strojev pa prisegam na Gorenje. Super delajo, super servis!!!, prijazni, zanesljivi, ne posvinjajo, zrihtajo tudi če si sam kriv kaj kar na garancijo, pa res dobro delajo stroji!



Tu pa je slovensko samo ime user posted image . Večino gorenskih aparatov je narejenih na kitajskem, če ne celi, pa so vsaj deli iz kitajske, tule pri nas pa potem samo sestavijo. Direktor gorenja ima na kitajskem eno podjetje, ki dela stvari samo za gorenje. Stroji pa tudi niso več to kar so bili včasih. Pralni stroj so nam do poteka garancije popravljali vsaj petkrat. Res pa je da imajo dober servis.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 10:23:16   
Pupa1
Kaj pa kakšni slovenski modni oblikovalci? Pletenine Draž recimo? Meni lepše kot recimo Missoni.
Ali pa torbice Grošelj? Meni solepše (in povrhu še unikatne) kot recimo ..kaj je že tista ... Se ne spomnim, ampak so tudi kar drage, imajo svojo trgovino v stari LJ.
Vem,da gre glede na ceno za luksuz, a tudi luksuz si sem in tja privoščimo. Ali nam ga nekdo privošči:)

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 10:37:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: nina166


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Od strojev pa prisegam na Gorenje. Super delajo, super servis!!!, prijazni, zanesljivi, ne posvinjajo, zrihtajo tudi če si sam kriv kaj kar na garancijo, pa res dobro delajo stroji!



Tu pa je slovensko samo ime user posted image . Večino gorenskih aparatov je narejenih na kitajskem, če ne celi, pa so vsaj deli iz kitajske, tule pri nas pa potem samo sestavijo. Direktor gorenja ima na kitajskem eno podjetje, ki dela stvari samo za gorenje. Stroji pa tudi niso več to kar so bili včasih. Pralni stroj so nam do poteka garancije popravljali vsaj petkrat. Res pa je da imajo dober servis.


Jap, vsaj naši so vsi iz tistega dela sveta, čeprav se mi zdi, da ni glih kitajska. Pa kar celi so prišli iz tam in zato tudi cenovno cenejši, kot če bi kupili v sloveniji. Moram rečt, da prej nisem nikoli kupila nič od gorenja, zdaj smo kupili, ker je bilo cenovno najbolj ugodno, celo indukcija je bila vsaj 2x cenejša kot druge firme.

Mi smo ponavadi kupila, glede na všečnost, kvaliteto in ceno, nikoli nismo gledali iz kje je. Zdaj ko smo v tujini in najdemo kak slovenski izdelek, ga moramo pod mus kupit, ne vem od kje touser posted image . Npr argete paštete nismo povohali v slo, oz 1x kupili in je nismo pojedli, potem jo najdemo tu, itak kupimo, ker je slovensko in smo jo vzljubiliuser posted image .

V sloveniji ne gledam tolk porekla, ker se mi zdi, da je v evropi več ali manj še vse pod nadzorom, v določenih mejah in po podobnih standardih..., tu pa obvezno, saj imamo kar nekaj izdelkov iz tretjega sveta, ki sploh nimajo nekih standardov ali inšpektoratov, in zato temu primerna kakovost, neužitnost, strupi, nehigiena grrrrr.

.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 17:47:07   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Srebrna radgonska penina.....
In Kodilov biftek......



Ja user posted image ..

In Kodilovi ocvirki, itak user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 17:49:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

perilo je moje Beti, tako da verjetno tudi šteje (Lisca je malo preveč čipkasta zame, mene to vse žgečka potem:D), nogavice so tudi kake Polzela, jih pa ne kupujem kaj dosti, nosim, kar dobim. user posted image


Beti je štela, zdaj je ni več user posted image , tako da boš morala na Lisco preklopit. Ima linijo Cheek, ki je bolj brez čipk, in eno natur (ali nekaj takega), ki je tudi bolj osnovna klasika. Pa Komet je še.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 17:52:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Kaj pa kakšni slovenski modni oblikovalci? Pletenine Draž recimo? Meni lepše kot recimo Missoni.
Ali pa torbice Grošelj?


Držijo mi še Toko torbice (ena celo še od faksa user posted image ), klasične črna, modra, rdeča.

Vmes sem kupila eno v Trstu, sicer lepo usnjeno, ampak ugotovila, da je narejena na Kitajskem. Ccccc.


(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 17:55:43   
nananaja
Meni je bilo smešno septembra. Smo šli na Rab in so tamali razpadli supergi. Ko smo našli trgovino s čevlji in kupili Cicibanove superge. Pa ne zaradi porekla, bili so edini všečni za pametno ceno.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kupujete slovensko?
12.12.2012 21:19:58   
ronja
Pralni stroj so nam do poteka garancije popravljali vsaj petkrat. Res pa je da imajo dober servis.

Oglasi se še par let po poteku garancije:). nam so ga tudi - se pokvari v prvih 5ih letih, zamenjajo in potem lepo dela. Za pralni stroj pravijo, da zdrži 1 dojenčka. Najin je že 3! Dele za vse itak delajo na Kitajskem. če tu sestavijo, je to več kot druge firme. In ipak - zaenkrat je podjetje še slovensko in v njem delajo naši serviserji, ki so res fajn in zakaj ne bi tega podpirala, sploh ker delajo zadeve dobro. Najin pomivalni ni gorenje pa je ubibože. Doma smo meli neko hudo pečico (mamina kaprica Miele) - ni bila pol tako točna kot moja gorenjeva, da ne govorimo, da ma gorenje edini temperaturo do 275°C (vsaj takrat, ko sva kupovala štedilnik je bilo tako), pa dvojni plinski gorilec je zakon za vok itd... Ma, ne vem, tudi če si samo zamislijo oni, si dobro zamislijo in rada podpiram dobre zamisli:).

Beti je štela, zdaj je ni več

Oh, škoda. No, perilo je ostalo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 11:54:31   
rozilu
Alda, prava primorka user posted image user posted image

Sokovi so tudi pri nas skoraj vedno samo Fructal.

Na pršut ste pozabile: nikoli, ampak zares nikoli ne kupim kaj drugega kot Kraški pršut! Vina tudi, razen v tujini seveda prinesem domov kako tuje, enako velja za pivo. Penina itak vedno samo Radgonska. user posted image

Ampak te zadeve so vse bolj izjema, za se "posladkat". Vsakodnevni nakupi v trgovini: kaj pa vem, vsega po malem - mlečni izdelki so res samo naši, uvoženi mi ponavadi sploh niso dobri... Če je enakovredna izbira, se odločim za domače,.

Sicer pa dostikrat zelenjavo/sadje kupim preko zelenega zabojčka - v trgovini skoraj ne dobiš slovenskega, tam pa veliko.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 20:01:39   
skuštrana
Meni pa radgonska penina ni dobra.

Drugače pa, a niso lastniki Fructala Srbi? In Droge portorož ter Kolinske Hrvati? Ma, se mi zdi da lahko na prste ne roke preštejemo podjetja ki so v 100% slovenski lasti ali pa da izdelek 100% izdelujejo v Sloveniji.

Ampak glavno da firme delajo in da se proizvodi prodajajo, tako ima folk vsaj službo.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 20:08:31   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ma, se mi zdi da lahko na prste ne roke preštejemo podjetja ki so v 100% slovenski lasti ali pa da izdelek 100% izdelujejo v Sloveniji.
Ni kaj dosti. Mene osebno to ne moti. Briga me, kam gre direktorska plača, v katero državo, le da je sposoben direkto in uspešno vodi podjetje. Mi je pa pomembno, da so zaposleni Slovenci v njem. Da je dela za nas.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 20:11:50   
skuštrana
Jaz najraje kupujem pri lokalnih proizvajalcih - direkt s kmetij. Mleko jemljemo domače ( če zmanjka dokupim), zelenjavo dobim enkrat na teden, 2 veliki vrečki z ene ekološke kmetije (to me pride 6e, full zelenjave, edino po njo moram k prijateljici), sir in podobne mlečne izdelke tudi kupujem na eni eko kmetiji - imajo dostavo vsakih 15 dni, pa mož vedno ko gre poslovno na Pag prinese zaloge njihovega sira za par mesecev user posted image Pršut imamo tudi s poslovnih potovanj, se ga že nobenem več ne da jest... Kefir delamo doma, jajca imajo pri sosedih..

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 20:33:22   
nananaja
Drugače pa, a niso lastniki Fructala Srbi? In Droge portorož ter Kolinske Hrvati? Ma, se mi zdi da lahko na prste ne roke preštejemo podjetja ki so v 100% slovenski lasti ali pa da izdelek 100% izdelujejo v Sloveniji.


Dokler je sedež podjetja in podjetje v Sloveniji, ima država ravno toliko od njega, če je v 100% lasti tujcev ali slovencev. V podjetju, kjer delam, je tudi okoli 97% lastnik tujec, odkar je podjetje kupil od države, gre podjetju boljše kot zadnja leta pred prodajo, zaposlenih je ravno toliko, torej imamo več kot prej.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 21:26:09   
malaMravljica
Ce zelite imeti male aparate delane v Sloveniji lahko kupite tudi Bosch. Jaz sem multipraktik kupila v tujini in rekla, da bom imela pac made in Germany, pol sem gledala doma tisto skatlo in gor je pisalo made in Slovenia. Hehh hecno. Pa prav fajn je tista masina.

Ronja, moja pecica je stara vsaj ene 20 let, ja sej cakam, da crkne pa pac noce in ima tud do 250 st, je pa od Neff-a.

Pa zadnjic sem malemu kupila kocke za sestavljat slike od Ravensburger in gledam skatlo in spet nasmeh, made in Slovenia.

In moj moz nosi ta lepe cevlje izkljucno Alpina, mali bere Cicido, jaz pa prisegam na kremo od Afrodite, ki jo prodajajo samo na Balkanu, kljub temu, da opis je tudi v nemscini in anglescini gor.
Smo tudi jedli samo ulozene merkatorjeve kumarce, dokler nisem par pokvarjenih pakiranj kupila. Pa riz imamo Zlato polje in slovenski gres tudi pod nujno. In boljsih klobas kot v Sloveniji pac ne dobis nikjer, to je tudi jasno.


(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 21:44:58   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ce zelite imeti male aparate delane v Sloveniji lahko kupite tudi Bosch. Jaz sem multipraktik kupila v tujini in rekla, da bom imela pac made in Germany, pol sem gledala doma tisto skatlo in gor je pisalo made in Slovenia. Hehh hecno. Pa prav fajn je tista masina.


O urejenih firmah se redko govori.

So pa v Gorenju štrajkali, za božičnico...tako da preskočite datum izdelave 12.12.12 user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 21:58:43   
rozilu
Ojoj, na Drogo sem tudi skoraj pozabila. Sicer ne vem koliko blagovnih znamk jim je sploh ostalo, jaz jih še kar kupujem, čeprav je ratala katastrofa od združitve s Kolinsko... No barcafe je še njihov in za doma si vedno to kupim, v lokalu pa raje pijem Lavazzo al pa Illy (no ta je tudi skoraj domač user posted image ). Čaji so tudi 1001 cvet (kdo ma zdej to?), pa riž zlato polje.

Aja: SOL, 100% domača iz Sečoveljskih solin, bio, eko, lokalno, iz družinske pridelave, ne vem kaj še vse..., po možnosti še obogatena z odluščeno petolo (podlago) user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kupujete slovensko?
13.12.2012 22:10:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Drugače pa, a niso lastniki Fructala Srbi? In Droge portorož ter Kolinske Hrvati? Ma, se mi zdi da lahko na prste ne roke preštejemo podjetja ki so v 100% slovenski lasti ali pa da izdelek 100% izdelujejo v Sloveniji.


Dokler je sedež podjetja in podjetje v Sloveniji, ima država ravno toliko od njega, če je v 100% lasti tujcev ali slovencev. V podjetju, kjer delam, je tudi okoli 97% lastnik tujec, odkar je podjetje kupil od države, gre podjetju boljše kot zadnja leta pred prodajo, zaposlenih je ravno toliko, torej imamo več kot prej.


V povprečju so najbrž tujci boljši lastniki do domačih tajkunov, posebej, če gre za proizvodno podjetje.

Stremijo k ohranjanju oziroma povečevanju dejavnosti, redko k izčrpavanju. Dobičke običajno v večji meri reinvestirajo v lokalno okolje.
Običajno gre za urejena delovna okolja, kjer ljudje delajo in se ne štemplajo.
Redno plačujejo davke in prispevke, raje kakšnega preveč kot kakšnega premalo.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kupujete slovensko?
14.12.2012 8:35:13   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Alda, prava primorka user posted image user posted image

Sokovi so tudi pri nas skoraj vedno samo Fructal.

Na pršut ste pozabile: nikoli, ampak zares nikoli ne kupim kaj drugega kot Kraški pršut! Vina tudi, razen v tujini seveda prinesem domov kako tuje, enako velja za pivo. Penina itak vedno samo Radgonska. user posted image

Ampak te zadeve so vse bolj izjema, za se "posladkat". Vsakodnevni nakupi v trgovini: kaj pa vem, vsega po malem - mlečni izdelki so res samo naši, uvoženi mi ponavadi sploh niso dobri... Če je enakovredna izbira, se odločim za domače,.

Sicer pa dostikrat zelenjavo/sadje kupim preko zelenega zabojčka - v trgovini skoraj ne dobiš slovenskega, tam pa veliko.


Priženjena primorka,po srcu pa PREKMURKA!!!!!
ja in prekmurska šunka je meni zakon!! pa meso iz tunke,ki mi ga brat prinese !!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?