|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 18:19:27   
Tippi
Po številu strani vidim, da sem spet zamudila "vroče žemljice" user posted image Moram si res vzet čas in it lepo po vrsti. ne dvomim, da je debata zanimiva! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 18:23:27   
Colt
,,,,

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 18:31:33   
ronja
seveda se v Svici cedita med in mleko. za rodovniske Svicarje.

Ne pa za Švicarke...

daddy, tudi jaz mislim, da preveč. Ravno danes je sodelavka rekla, pa saj se dogajajo v svetu atentati, ap v Sloveniji ma kup norcev orožje, a ga ne bi nekdo mogel tako uporabit, da skine tega, če se je našel nekdo, da je Krambergerja, ki ni nikomur nič hotel, ta pa kupu ljudi naredil štalo... Sem rekla, da nemogoče, ker tisti norci z orožjem so njega volili...

ankica, velja.

Lilijana, spoštujem to, da misliš s svojo glavo in da to poveš. Vendar ne pomeni to, da druge tu slučajno enkrat res vse mislimo enako, da pač tulimo v en rog. Sama sem bila najprej nezadovoljna z odločitvami vlade, pa sem mislila ok, vsaka vlada dela tudi napake,... Potem pa so se te napačne odločitve samo stopnjevale in očitno nič ne misli spremenit tega toka, tako da... ja, zdaj mam tudi jaz poln kufer. Tebi se vse te reči zdijo potrebne, meni se ne zdijo - zdi se mi potrebno zafilat proračunsko luknjo, ja, vendar bi se lotila zadeve drugače - prej bi druge reči obdavčila, kot pa se spravila na vrtce in socialne transferje. Ja, povsod so rezerve in povsod bi lahko malo stisnili in tudi bi, vendar pa tole ni taka vladavina. LJudje, ki se nikoli niso brigali za politiko (vključno z mano), majo vsega poln kufer. Enostavno toliko vpliva na vse, s toliko butastimi odločitvami, toliko denarja stran vržemo, da nas težko prepričaš, da je to nujno - metat stran denar in ga jemat tistim, ki nimajo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 18:36:17   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

In dokler bo presežek mamic, ki otroke vzgajamo, ob vprašanju, če otroke vzgajamo v domoljubnem duhu, zgolj posmeh, do takrat bo tako kot bo.


Kaj pa pravzaprav je domoljubni duh? Cisto resno me zanima dojemanje vsebine domoljubnega duha...


Saj to pove že beseda sama - ljubiti domovino.


Dojemanje kaj pomeni ljubiti je izrazito subjektivnega znacaja.


Zelo opisljiva kategorija je, za tiste, ki to želijo.

    ljubíti  in ljúbiti -im nedov. ( ū) 2. čutiti močno naklonjenost do koga, združeno s skrbjo za njegovo korist, dobro: mati ljubi otroka; ljubiti brata, prijatelje, starše; prisrčno ljubiti; ljubila ga je, kot bi bil njen sin; starši in otroci se ljubijo / ljubiti konje / ljubiti dom, domovino, narod


In vsekakor ne pomeni zgolj posmeha ob omembi tega, ali vzgajaš v domoljubnem duhu. Ampak to je pričakovana reakcija od portala kot je ta.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 18:45:14   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tebi se vse te reči zdijo potrebne, meni se ne zdijo - zdi se mi potrebno zafilat proračunsko luknjo, ja, vendar bi se lotila zadeve drugače - prej bi druge reči obdavčila, kot pa se spravila na vrtce in socialne transferje. Ja, povsod so rezerve in povsod bi lahko malo stisnili in tudi bi, vendar pa tole ni taka vladavina. LJudje, ki se nikoli niso brigali za politiko (vključno z mano), majo vsega poln kufer. Enostavno toliko vpliva na vse, s toliko butastimi odločitvami, toliko denarja stran vržemo, da nas težko prepričaš, da je to nujno - metat stran denar in ga jemat tistim, ki nimajo...


Določeni ukrepi so bili vsekakor potrebni - da bi se odstranil balast, ki ga je vključno tudi ta vlada nagrmadila v javni upravi. Ampak tega balasta je do 20%, maksimalno. LJudi, ki se hodijo v službo štempljat in od njih ni nobene koristi. To bi bilo treba pospravit, najprej, ker tu je dalečččččč največja luknja. Enako določen rez v plačah, ker javni sektor ne more biti enako ali celo bolje plačan kot privatni - ampak spet določen rez. To je kar zadeva ljudstvo.

Pobrati bi bilo treba davke, tistim, ki imajo. Načini so, samo vprašanje politične volje je, kdo jih bo pobiral, če. Tisti, ki so v sodnih procesih zaradi takšnih ali drugačnih dejanj, zagotovo ne - in to so tako 'levi' kot desni. Lahko protestiramo, ampak dokler bo Martin Krpan narodni junak, bodo jedli iz korita najboljše kose mesa.

In, najvažnejše, spremeniti bi bilo treba razmišljanje. Tega se ne spremeni pred parlamentom.

In, zadnje, dovolj dobro nam gre, da ne bo prišlo do sprememb.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 19:49:06   
ronja
Določeni ukrepi so bili vsekakor potrebni - da bi se odstranil balast, ki ga je vključno tudi ta vlada nagrmadila v javni upravi. Ampak tega balasta je do 20%, maksimalno. LJudi, ki se hodijo v službo štempljat in od njih ni nobene koristi. To bi bilo treba pospravit, najprej, ker tu je dalečččččč največja luknja. Enako določen rez v plačah, ker javni sektor ne more biti enako ali celo bolje plačan kot privatni - ampak spet določen rez. To je kar zadeva ljudstvo.

To se vsi strinjamo. Prav tako se nismo bunili pri rezu pri plačah - zato sva se tudi s pelin pičili na drugi temi - ker pač moramo vsi skup stisnit, tako vzgojiteljice, kot učitelji, policaji, raziskovalci, zdravniki itd... Skoraj v vsaki večji firmi (državni ali privat) se najde kdo, ki ne dela dovolj dobro, ker se enostavno ne potrudi. Te je navadno tudi najtežje odpustit (se spomnim, koliko problemov so meli pri nas...)

In, najvažnejše, spremeniti bi bilo treba razmišljanje. Tega se ne spremeni pred parlamentom.

Spremeni ne, vendar kadar vsi predlogi, pisma, itd... niso uspešni, se lahko spremembe zahteva pred parlamentom. Obstajajo bolj elegantne možnosti, vendar so te mogoče samo pri manj gospodovalnih vladah;).

Glede sprememb pa nisem tako pesimistična. Če že vnaprej misliš, da ne bo šlo, potem tudi teoretičnih šans nimaš. In kot je že ankica povedala - ljudje so doseglih svašta, kar je teoretično nemogoče;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 23:03:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz baje nisem kompetentna zato, da odgovorim, ker mi je vseeno za našo državo, ker ne grem demonstrirat....to mi je že bilo od mariborske vstaje nekajkrat povedano......


- Nisem te prosila za mnenje o tvoji kompetentnosti ampak o tvojem mnenju.
- Ce bi ti bilo vseeno, ne bi tako vneto branila neubranjivo.

In karkoli bom odgovorila bom onesnaževala temo, me bo Ankica že spomnila na to.....in to zgolj zato ker ne tulim z vami vred v isti rog......user posted image


Ne pretiravaj.

Zato kar same razmišljajte o tem, kaj je ljubezen do domovine in kako bi jo definirale.....


razmisljam in zato me zanima tvoje stalisce, ker... namrec menim, da si ti domoljubna, o sebi menim, da sem domoljubna ampak najini stalisci sta dijametralno nasprotni. Po tvojih merilih jaz ne vem kaj je za druavo najboljse in dobro in jo s svojim postopanjem delam skodo.. enako velja tudi obratno. V tem primeru kdo razsodi kaj je pravzaprav domoljubno. namrec boljim se, da zgolj tako nedefinirano gledano - zgolj po etimologiji besed so tudi "unicevacli" drzave domoljubi. banalizirano - ali so alhko istocasno v istem casi in enakem kontekstu in partizani in domobranci enako domoljubni?
Bi si pa drznila reci, da ne dgovoris ker po svoje ves kaj to je, ampak ne bi znala pa definirati...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
18.12.2012 23:10:35   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

In dokler bo presežek mamic, ki otroke vzgajamo, ob vprašanju, če otroke vzgajamo v domoljubnem duhu, zgolj posmeh, do takrat bo tako kot bo.


Kaj pa pravzaprav je domoljubni duh? Cisto resno me zanima dojemanje vsebine domoljubnega duha...


Saj to pove že beseda sama - ljubiti domovino.


Dojemanje kaj pomeni ljubiti je izrazito subjektivnega znacaja.


Zelo opisljiva kategorija je, za tiste, ki to želijo.

    ljubíti  in ljúbiti -im nedov. (ȋ ū) 2. čutiti močno naklonjenost do koga, združeno s skrbjo za njegovo korist, dobro: mati ljubi otroka; ljubiti brata, prijatelje, starše; prisrčno ljubiti; ljubila ga je, kot bi bil njen sin; starši in otroci se ljubijo / ljubiti konje / ljubiti dom, domovino, narod


In vsekakor ne pomeni zgolj posmeha ob omembi tega, ali vzgajaš v domoljubnem duhu. Ampak to je pričakovana reakcija od portala kot je ta.


Pravzaprav ni tako enostavno... (sem ze odgovorila lilijani, pa ne bi ponavljala)
V razmislek: http://www.rtvslo.si/slovenija/kako-domoljubni-smo-slovenci/206140
In prav zato me zanima kaksna je dejanko in konkretno v vsakodnevnem zivljenju domoljubna vzgoja in v cem se le ta konkretno kaze in v katerih segmentih se razlikuje nedomoljubna vzgoja ( na pr. domoljubna vzgoja se kaze v tem, da kupujemo samo slovenske izdelke ter ucimo otroka, da ne kupuje tujih izdelkov; da bere samo knjige slovenskih avtorjev in se ne uci tujih jezikov...).

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 8:19:21   
LuLu
Ajoj... kak znate temo dolgcajtno narediti user posted image
A se ne bi ve tri, Frodo, Stanislava in liliana enkrat na kavi, šnopsu doble in se zmenle? Zrele ste že za kaj takega user posted image


Aja... Paštetka, ti je kaj kdo razložil? Zdaj razumeš?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 8:40:19   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ajoj... kak znate temo dolgcajtno narediti user posted image
A se ne bi ve tri, Frodo, Stanislava in liliana enkrat na kavi, šnopsu doble in se zmenle? Zrele ste že za kaj takega user posted image


Aja... Paštetka, ti je kaj kdo razložil? Zdaj razumeš?


A dolgcajt je? no, potem se ne grem prebijat skozi strani. hvala ti za to lulu user posted image


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 8:59:20   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ajoj... kak znate temo dolgcajtno narediti user posted image
A se ne bi ve tri, Frodo, Stanislava in liliana enkrat na kavi, šnopsu doble in se zmenle? Zrele ste že za kaj takega user posted image


Aja... Paštetka, ti je kaj kdo razložil? Zdaj razumeš?


sem se distancirala od te debate, zadaj pa kujem železo dokler je še vroče. Še jutri in bo skovano user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 9:00:18   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ajoj... kak znate temo dolgcajtno narediti user posted image
A se ne bi ve tri, Frodo, Stanislava in liliana enkrat na kavi, šnopsu doble in se zmenle? Zrele ste že za kaj takega user posted image
Aja... Paštetka, ti je kaj kdo razložil? Zdaj razumeš?

A dolgcajt je? no, potem se ne grem prebijat skozi strani. hvala ti za to lulu user posted image
Prosim. Čeprav... če ti je zares tečno... ampak smeha ne bo nobenega.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 9:20:22   
Tippi
Prosim. Čeprav... če ti je zares tečno... ampak smeha ne bo nobenega.


Potem pa brezveze, če se človek v teh težkih časih ne more mal nasmejat user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 9:34:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tebi se vse te reči zdijo potrebne, meni se ne zdijo - zdi se mi potrebno zafilat proračunsko luknjo, ja, vendar bi se lotila zadeve drugače - prej bi druge reči obdavčila, kot pa se spravila na vrtce in socialne transferje. Ja, povsod so rezerve in povsod bi lahko malo stisnili in tudi bi, vendar pa tole ni taka vladavina. LJudje, ki se nikoli niso brigali za politiko (vključno z mano), majo vsega poln kufer. Enostavno toliko vpliva na vse, s toliko butastimi odločitvami, toliko denarja stran vržemo, da nas težko prepričaš, da je to nujno - metat stran denar in ga jemat tistim, ki nimajo...


Določeni ukrepi so bili vsekakor potrebni - da bi se odstranil balast, ki ga je vključno tudi ta vlada nagrmadila v javni upravi. Ampak tega balasta je do 20%, maksimalno. LJudi, ki se hodijo v službo štempljat in od njih ni nobene koristi. To bi bilo treba pospravit, najprej, ker tu je dalečččččč največja luknja. Enako določen rez v plačah, ker javni sektor ne more biti enako ali celo bolje plačan kot privatni - ampak spet določen rez. To je kar zadeva ljudstvo.

Pobrati bi bilo treba davke, tistim, ki imajo. Načini so, samo vprašanje politične volje je, kdo jih bo pobiral, če. Tisti, ki so v sodnih procesih zaradi takšnih ali drugačnih dejanj, zagotovo ne - in to so tako 'levi' kot desni. Lahko protestiramo, ampak dokler bo Martin Krpan narodni junak, bodo jedli iz korita najboljše kose mesa.

In, najvažnejše, spremeniti bi bilo treba razmišljanje. Tega se ne spremeni pred parlamentom.

In, zadnje, dovolj dobro nam gre, da ne bo prišlo do sprememb.


Se povsem strinjam z vsem, še posebej s tem označenim........

Protesti pred parlamentom, so danes namenjeni zgolj rušenju vlade.....in začelo se je res v Mariboru, ko je ljudem (predvsem zaradi radarjev, ker jih je oz. bi jih pač udarilo po žepu, če se ne vozi po predpisih) prekipelo, nadaljuje se pa tako, da se začne rušit vlada, da se v ozadju aktivirajo razne politične opcije, ki izkoristijo nezadovoljstvo ljudi za svoje interese.....in so vsi mediji tega polni.....in se začno za politiko in gospodarstvo zanimati ljudje, ki jim je prej bilo to španska vas, vendar oni zdaj vedo, kaj bi bilo bolje za nas, kako bi se dalo rešiti državo......in verjamejo politikom, da bo ljudstvo krojilo oblast.....

In manipulicaja z ljudstvom tako, da podobniki na mejah v grapah delajo prevale.....da se sprejemajo ukrepi všečni ljudem, tik pred volitvami, kot so brezplačno plačilo vrtca za drugega....da se Virant in Janša pred ustanovitvijo liste dogovorita, da bosta v bistvu delala skupaj....da se celotna levica zmeni, da bo v bistvu agitirala Pahorja za predsednika in se levica prepira pred očmi javnosti zgolj za "kamuflažo".....to še sprejmem, kot del političnega marketinga.....ker se mi ne zdi, da to škodi zdravju ljudi, vsaj ne direktno....

Ko pa politika izkoristi masovne demonstracije ljudi (pogosto takih, ki mislijo res dobro, vendar so v svoji dobroti naivni) tega pa pač ne morem sprejeti.....in sem obsojala metanje granitnih kock v parlament in na policijo takrat, ko jih je metala "desnica"....in obsojam to tudi sedaj....ker tu pa gre za zdravje in življenje nič hudega slutečih ljudi, ki je lahko v taki masi ljudi hitro ogroženo, zaradi političnih akterjev, ki se vmešajo in krojijo javno mnenje po svoje......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 10:00:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


razmisljam in zato me zanima tvoje stalisce, ker... namrec menim, da si ti domoljubna, o sebi menim, da sem domoljubna ampak najini stalisci sta dijametralno nasprotni. Po tvojih merilih jaz ne vem kaj je za druavo najboljse in dobro in jo s svojim postopanjem delam skodo.. enako velja tudi obratno. V tem primeru kdo razsodi kaj je pravzaprav domoljubno. namrec boljim se, da zgolj tako nedefinirano gledano - zgolj po etimologiji besed so tudi "unicevacli" drzave domoljubi. banalizirano - ali so alhko istocasno v istem casi in enakem kontekstu in partizani in domobranci enako domoljubni?
Bi si pa drznila reci, da ne dgovoris ker po svoje ves kaj to je, ampak ne bi znala pa definirati...


Pretirano poudarjanje domoljubja ni dobro, tu se strinjam, ni pa se treba takoj, če nekdo omeni domoljubje posmehovati, istočasno pa nekoga drugega obsoditi, da mu ni mar za državo, ker ne gre na demonstracije in si namesto tega raje doma na kavču greje svojo rit (pa to sploh ne mislim zdaj nate, da ne bo pomote).....tudi zgodovina nas namreč to uči, da direktno "učenje" domoljubja, danes predvsem preko medijev, nekoč bolj na demonstracijah in mitingih ni dobro in hitro vodi v povsem druge vode, kot pomeni beseda ljubiti....

sicer pa tudi otroka ne učimo ljubiti tako "Glej Jakec, ljubiti moraš svojo mamo"....ampak ga to "učiš" drugače, skozi vzgojo....enako je z domoljubjem.....tako, da otroka vzameš s sabo na demonstracije, ga recimo ne naučiš domoljubja, tako da otrok vsak dan doma posluša: "prekleta vzgojiteljica, učiteljica kako je neumna, prekleta država, vlada, za nič niso sposobni, prekleti cigani, prekleti čefurji, še več granitnih kock bi morali zmetati v parlament in v policaje"....tako ga verjetn tudi ne naučiš domoljubja.....

partizani so bili domoljubni, tudi domobranci so bili, tudi nemški narod v času II. vojne je bil domoljuben, tudi američani so danes domoljubni, tudi srbi in hrvati......eni in drugi pa so oz. še danes pretirano poudarjajo domoljubnost in jim je to zameglilo razsodnost, kaj je prav in kaj narobe.....da ni potrebno vsakega drugače mislečega, vsakega drugačnega obsoditi, linčati, ali celo ubiti.....

Je pač tako, da je med domoljubnostjo in nacionalizmom lahko zelo tanka meja, če se najde nekdo, ki to izkoristi za svoje namene in zmanipulira ljudi.....in se zaradi zgodovine izgleda domoljubje sploh bojimo omeniti....

Vendar zaradi tega, ker ne znamo povedati definicije domoljubnosti, tega vseeno ni treba zasmehovati......če se že ta beseda tu pa tam omeni......

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.12.2012 10:09:16 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 10:05:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ajoj... kak znate temo dolgcajtno narediti user posted image
A se ne bi ve tri, Frodo, Stanislava in liliana enkrat na kavi, šnopsu doble in se zmenle? Zrele ste že za kaj takega user posted image


Aja... Paštetka, ti je kaj kdo razložil? Zdaj razumeš?


Nam trem ni dolgcajt......user posted image

Sicer pa je Paštetkin uvod bil tudi maratonski.....ne moreš v enem stavku odgovoriti na eno stran vprašanj......user posted image  

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 10:14:57   
khurde
meni pa vedno, ob vsaki taki debati, pride na misel en in isti komad user posted image sem hotla ze v kakšni prejšnji temi kdaj prilepit, pa ga zdaj http://www.youtube.com/watch?v=lq8NGcwT2lU

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 10:18:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Glede sprememb pa nisem tako pesimistična. Če že vnaprej misliš, da ne bo šlo, potem tudi teoretičnih šans nimaš. In kot je že ankica povedala - ljudje so doseglih svašta, kar je teoretično nemogoče;).


In kaj se bo zgodilo naslednje leto, ko bodo predčasne volitve.....? Iste frise bomo še naprej gledali v parlamentu, isti ljudje bodo krojili našo usodo....primer Katarine Kresal je pokazal, da novi ljudje v parlamentu nimajo kaj iskati.....

in čez leto ali dve spet ne bomo zadovoljni z  novo vlado, ker ne bo imela čarobne palice (oprosti mojemu pesimizmuuser posted image ), da bi v letu ali dveh postala radodarna do javnega sektorja in do socialnih transferjev....upam si celo trditi, da sploh ne bo posegala na področje socialnih transferjev in plač v javnem sektorju, da bi jih recimo postavila "v prvotno stanje", ampak bo pustila stvari take kot so.....ker čez nekaj mesecev bodo ljudje itak pozabili, zakaj so bili na ulicah.....

In čez leto ali dve bomo spet pred parlamentom in bomo spet demonstrirali, da bomo imeli predčasne volitve (ki so verejtno zastonj, in nič ne stanejo).....?




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   [Brisano sporočilo]
19.12.2012 10:30:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   [Brisano sporočilo]
19.12.2012 11:45:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 11:49:27   
ronja
in se začno za politiko in gospodarstvo zanimati ljudje, ki jim je prej bilo to španska vas, vendar oni zdaj vedo, kaj bi bilo bolje za nas, kako bi se dalo rešiti državo......in verjamejo politikom, da bo ljudstvo krojilo oblast...

Lej, kadar se začne ogromno nesmiselnosti ponavljat, takrat imaš pač dovolj. Prej si rečeš: jaz tudi tega ne znam, kaj bom potem pametna. Če pa delajo totalno štalo, an vseh mogočih področjih... potem se pa vprašaš, če oni res znajo kaj boljše... Ne verjamemo politikom, vseeno pa kot sta Sothparkovca povedala: "vedno izbiraš med kretenom in prdcem. Ampak vseeno se splača izbirat." Ker lahko je ena stran za odtenek manj slaba za splošno populacijo kot druga... Čeprav ima tudi ukrepe, ki ti niso všeč in te ravno tako prizadanejo. Tako kot se ti rajši odpoveš otroškemu dodatku, tudi jaz rajši plačujem več za določene nenujne stvari, ki si jih kdaj privoščim, pa da ljudje niso čisto na dnu. Ker to vodi v kriminal.

Metanje granitnih kock v policaje obsojamo vsi tukaj, pa ne samo na teh demonstracijah, ampak na splošno. Ko sem izvedela za nemire in ranjene policaje, je bilo prvo, da sem poklicala prijateljico, če je njen mož ok. NI mi vseeno, če se to dogaja. Vseeno pa ne mislim, da bi morali zaradi takih kretenov ne demonstrirat. Ker da se to naredit tudi mirno.

Tudi meni se je malo čudno zdelo, da so Mariborčani popenili zaradi radarjev. Vendar je bilo po moje tako, kot je rekla Ankica - to je bila samo iskrica, po moje večina ljudi ni šla na ulice zaradi radarjev. Sama sem zelo za to, da so radarji čim bolj pogosto postavljeni, ker bi rada čim večjo varnost v prometu. Vem, kaj naredi prehitra vožnja;) in se bojim za svoje ljube.

Pa nihče ni rekel, da tebi ni mar za državo. Pač misliš, da je to, kar počnejo, za državo boljše. Se strinjam s tabo, da bi vso levo in desno garnituro dol zmetala in dala gor nove ljudi. Slabše verjetno ne bi delali...

Stanislava - kako naj človek resno odgovori na temo, kjer si da človek nik "Za patriotske otroke" - patriot je tujka - če ti je res do domovine in slovenstva, pa boš vsaj nekje, kjer se bo to večkrat pojavilo (v nicku) pazil na uporabo slovenske besede, če je možna.
Sama imam rada Slovenijo, ne bom kupila Fruhtzwergov, ampak skutice od Lj. mlekaren, povem malima, za kaj je kak praznik itd... Vendar se mi zdi to nekak normalno. Povdarjanje partiotizma pa vodi v ksnofobijo in ni nikoli ok. Zato posmeh.

Lilijana, se strinjam, da otroka učiš z vzgledom, vendar se mi zdi, da je pomemben razlog, zakaj nekaj narediš in ga razložiš otroku.

primer Katarine Kresal je pokazal, da novi ljudje v parlamentu nimajo kaj iskati...

To mi še zdaj ni jasno. Kaj je mela ona s tem, da je njen partner (če to je), bil prijatelj z nekom, ki je grdo delal s svojimi psmi, ki so zato podivjali? MIslim, kaj je pri tem ženska kriva - glede na to, da so jo zato linčali...

LIli, meni se zdi, da trenutno res ne delajo dobro. Vse je na hojladri in nič prej ne premislijo. Zato odteče ogromno denarja (pa ne mislim zdaj tu cerkve, da mi ne boš tega naprej vrgla - mislim tudi sredstev iz tujine, recimo EU, ogromnokrat ib morali samo poslat nek dokument, da bi dobili sredstva, pa tega ne storijo, dostikrat dobimo penale, ker ljudje na ministrstvu ne pošljejo dovolj hitro naprej, katera poročila je treba oddat - oni pač to dobivajo, potem pa tam to stoji do zadnjega dne in dobiš v roke čez rok - potem so pa penali - brezveze. Itak naredijo isto delo - vsi, samo da še plačamo zraven. O tem, kako delajo z naravo eni in drugi, ne bi. Res pa je, da tile še malo hujše.)

o je stvar večih generacij, dolgotrajne vzgoje,
No, pa saj mamo krasne otroke, bistre, luštne (tu se verjetno vse strinjamouser posted image )... ni vrag, da jim ne bi ratalo končat, če mi samo začnemo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 16:20:02   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ajoj... kak znate temo dolgcajtno narediti user posted image
A se ne bi ve tri, Frodo, Stanislava in liliana enkrat na kavi, šnopsu doble in se zmenle? Zrele ste že za kaj takega user posted image



Sparamo, zategujemo pasove in ne hodimo na pijace. In ne, nam ni dolgcas.user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 16:22:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Misliš pa mene. Daj citiraj, kje naj bi to dvoje povezala. Toliko govoriš o manipulacijah, a sama na veliko manipuliraš z napisanim, izpeljuješ sklepe, ki niso bili nikjer podani.



Tudi tebe nisem mislila.....o lenih ritih na foteljih nisi pisala samo ti......user posted image

Sicer pa...obstaja ena besedna zveza, ki se ji reče branje med vrsticami, kjer pač pomen ni direktno povezan s tem, kar piše oz. se govori......

Kar se pa tiče manipulacije.....politika je vedno bila manipulacija....in verjetno vedno bo......

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ali se bodo stvari spremenile na dolgi rok, je zelo odvisno od nas. Lahko imaš predčasne volitve, dobiš nov parlament in vlado in zapadeš nazaj v pasivnost. In se zgodba ponovlja, kot že tolikokrat do zdaj. Lahko pa naredimo miselni preskok in ves čas gledaš pod prste. In ja, razumem tvoj pesimizem, ker to doseči je zelo, zelo težko, ni to stvar z danes na jutri, to je stvar večih generacij, dolgotrajne vzgoje, spremembe v načinu razmišljanja in delovanja (kar je napisala Stanislava), ampak tu se razlikujeva - sem bolj optimistična. Pusti mi malo upanja, no user posted image .


Jaz sama ne bi rekla, da je to pesimizem.....bolj mogoče realizem.....user posted image

Sicer pa, ti kar bodi optimistična in upaj.....user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 16:23:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Toliko govoriš o manipulacijah, a sama na veliko manipuliraš z napisanim, izpeljuješ sklepe, ki niso bili nikjer podani.


ampak ves, da sm ravno to razmisljala o lilianinih postih - vse tiste nestete 3 pikice na koncu stavkov puscajo misli odprte, nimajo zakjucka in posledicno navajajo na to, da bralec sam zakljuci, v katero smer naj bi misel sla.


Da uporabim Ankicino retoriko.....izpeljuješ sklepe, ki niso nikjer podani......user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
19.12.2012 16:32:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Vendar zaradi tega, ker ne znamo povedati definicije domoljubnosti, tega vseeno ni treba zasmehovati......če se že ta beseda tu pa tam omeni......


Osebno menim, da je domoljublje spostovanje do drzave, njenih drzavljanov, jezika, kulture in identitete ter spostovanje drzavljanskih pravic in dolznosti. Zasmehovala nisem nikoli, je pa dejstvo, da se domoljublje preveckrat prikraja in zlorablja za interese, ki niso drzavnega znacala in niso vsedrzavne ( da ne napisem - vseslovenske).
Ce ne morem reci, kaj je domoljublje, tezko recem, da otroka vzgajam domoljubno, saj kot kriterij ( ali mero) nimam nic drugega kot subjektivno mnenje.
ne strinjams e sicer, da so in partizani in domobranci enako domoljubni. Sposotovanje do lastne drzave, drzavotvorstva je nek kazalec domoljubnosti, ki ga slednji niso spostovali. V istem rangu je tudi volja drzavljanov, ki terja spostovanje iz naslova domoljublja. Domoljublje ni zakonska ali pravna kategorija - je moralna in eticna kategorija in ce delujes domoljubno moras (IMO) predvsem delovati moralno in eticno.
Pocasi bi prisli do tega kaj je domoljublje, bi pa tedaj verjetno ugotovili, da je domoljublje postalo filozofska kategorija, ki nima konkretnih kazalcev v zivljenju. Domoljubna vzgoja je v tem konktekstu uin situaciji bolj nacionalna, nacionalisticna, zaprta in ksenofobicna. Iz tega naslova pa razumem posmeh ko naletimo na povelicevanje domoljubne vzgoje.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?