|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
16.12.2012 22:52:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 23:48:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Ne gre se za neko otrocje besedno dvobojevanje,





Saj vem, da se ne gre.....user posted image

pac za to, da mi je odvec razlagati ti, da za blejski otok, kljub tvoji "ekomoski logiki" drzava daje kar precej denarja za vzdrzevanje itn.. kot za vse druge "kulturne spomenike", od katerih ima dobrobit oziroma jih trzi nekdo drug.


Razloži prosim koliko več v primerjavi z drugimi kulturnimi spomeniki, ki jih trži nekdo drug.......

Da ni nobenega altruizma v prevzemanju "neekonomicnih nepremicnin", neekonomicnih gozdov" itn je tudi iluzorno razlagati, saj ti tvoja specificna "ekonomska logika" skupaj s plasnicami ne omogocata uvida u nekaj vec kot tisto, kar je postavljeno tocno pred teboj.


Tebi pa negativna nastrojenost do RKC ne omogoča uvida v nekaj več kot tisto kar vidiš "pod svojimi plašnicami"......

Za vse ostalo si gluha in slepa in zato so plasnice huda rec. Lahko besedno "telovadis" kolikor hoces, dejstev ne mores spremeniti. Si tocno tisto, kar imam v podpisu in prav zato ti je vse razen prezivetja luksuz.


A veš, da enako jaz lahko povem tudi tebi, da si gluha in slepa za vse ostalo.....user posted image

in ja.....vse kar ni preživetje je luksus, še posebno, če se govori o "izgubi" 20 EUR otroškega dodatka na mesec v takem smislu, da človek nima zaradi tega več za kruh in mleko, in če človek vidi malo dlje kot fijakarski konj upošteva pač dejstvo, da tak človek komot preživi brez teh 20 EUR na mesec in si lahko kljub temu privošči tudi kakšen luksuz.....ne pa, da tak človek trdi, da si ne more privoščiti nič, da ima zgolj za preživetje, da je že zdaj komaj preživel......
smučanje, dopust v vsakih šolskih počitnicah, plesni tečaj za otroka, Murina obleka, Desigualov plaš, addidas in nike trenirka za otroka, to je pač luksuz, ki si ga socialno ogrožen Slovenec ne more privoščiti......jaz si pa marsikaj od tega lahko privoščim, prav tako vsi tisti, ki so izgubili tistih 20 ali 40 EUR otroškega dodatka na mesec......

Kar pa se tiče blejskega otoka, pokljuških gozdov, depozitov na ciperskih in avstralskih bankah, županov, ki sklepajo čudne pogodbe, ki lažejo.....vse to je problem v naši državi.....samo tebi tvoje plašnice zamegljujejo pogled in vidiš problem zgolj v blejskem otoku in pokljuških gozdovih, za drugo si pa gluha in slepa....in zato sem ti pritrdila, da vidim po tvojih postih, da so plašnice huda reč.....pa se mi tudi več ne ljubi razlagati, da ni vse belo in črno, da niso zgolj eni slabi, drugi pa zgolj poosebljanje miline in dobrote......

Aja, kar se pa tiče tvojega podpisa.....za predsednika vlade, ste želeli imeti človeka, ki bi znal udariti z bičem...za predsednika države ste želeli imeti človeka, ki bi znal z bičem udariti.....v bistvu nekateri prav želite biti hlapci oz. potrebujete trdo roko, da vas vodi, ker drugače niste sposobno funkcionirati.......user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 23:56:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

Frodica - ze nekaj dni premisljujem, da ti ukradem podpis in ga vrzem na videlo... pravzaprav vizionarsko opisuje prototipnega Slovenca skozi stoletja - vsi izvenserijski se namrec odselijo in raztopijo v drugem narodu... ce pa ostanejo, jih pa lasten narod toliko casa drobi, da se sami postanejo zgolj in le serijski primerki...
mi je ful dobra primerjava z Martinom Krpanom - resil je Avstrijskega carja in bi lahko postal najmanj veleposestnik. kaj pa on? zelel je le, da mu pustijo, da v miru se naprej - sverca sol... ce to ni bolezensko skromno in nezahtevno, pa vendar spet - tako tipicno Slovensko...


Če pa bi postal veleposestnik, pa bi ga premamil vonj denarja oz. če prenesem v današnji čas, premamil bi ga kruti neoliberalizem in bi prodal dušo hudiču, namesto da bi delal tisto, kar ga osrečuje, pa čeprav je skromno in mu nudi zgolj preživetje.....

Je.be nas ravno to, da v vsej svoji modrosti, ne znamo pravzaprav kaj bi radi.....oz. bi se zelo radi je.ba.li a da ne uđe......



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   [Brisano sporočilo]
17.12.2012 0:28:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   [Brisano sporočilo]
17.12.2012 0:42:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
17.12.2012 8:08:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
17.12.2012 8:43:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   [Brisano sporočilo]
17.12.2012 8:56:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 10:08:53   
ronja
ker so nepremičnine na otoku pa v lasti cerkve, država tudi nima stroškov z njihovim vzdrževanjem...

LIljana, cerkvene nepremičnine kar lepo vzdržujemo, ker gre kar lep del skupnih davkov (torej tudi od ateistov, muslimanov, budistov, hare krišnovcev,... ma vseh, ki pač živijo v sloveniji) tudi za financiranje cerkve. Saj to ja veš;).
Pa če imaš ful drago stanovanje in nimaš za kruh - se ti zdi utemeljena logika, da rečeš, eh sem ga za 100 let posodla Franceljnu, vsaj stroškov z vzdrževanjem ne bom mela... Ja, lahko bi ga pa oddajala (ne zastonj), lakho bi naredila hostel, če bi bilo stanovanje, ker je cel otok, ki je turistično zelo zanimiv, pa bi se dalo še marsikako služit z njim.

In recimo Lj. grad je primer, da se da z gradovi tudi služit. Večinoma so kar zanimivi in ljudje z njimi služijo - zdaj je pa samo vprašanje, kdo. Se strinjam,d a je velikokrat boljše, da so v lasti oz. brezplačnem najemu koga drugega kot pa da propadajo državi, samo mislim, da ne obstajata samo ti dve opciji;).

Liljana, se strinjam s teboj glede luksuza, da se da preživet z veliko manj, ker so naši predniki vsi preživeli z manj in niso bili zato nesrečni. Jasno je tudi, da se ljudje bunijo, ko jim določene ugodnosti vzameš.
Vendar pa, če si recimo brala Manipulacije od Chomskega, ful lepo razloži, kako vlada uvaja ukrepe, da grejo čez, čeprav so zelo v škodo prebivalstva. Ena od metod je tudi to, da začneš počasi krčit - nihče se ne buni fejst za 10% porodniške, naslednji mandat bo pa še 20, čez par let pa še 30... in na koncu ne bo več plačane porodniške... Vsaj ne 1 leto. To sva se že tam hakljali. Sama sem za, da se navzgor omeji, koliko država da - ni treba, da je to 100% vsake plače, ker nekateri si res potem naredijo strašno plačo (ki imajo pač to možnost), lahko je limit, ker nekdo, ki zelo veliko zasluži, bo verjetno lahko tudi medtem našparal za dodatni luksuz, če ga bo želel, pa tudi med p. dejansko ne rabiš toliko luksuza, ker itak nimaš časa in pogojev zanj. Ampak nad tem, da se počasi krči sociala, pa nisem zadovoljna. Nočem, da me punci nekoč vprašata: "Mami, ampak vi ste pa meli še 100% porodniško, a ne? Zakaj ste pa potem kar pustili, da je zdaj samo še 50%?" Pri koliko bi se ti zbunila? To ni zafrkancija, resno me zanima - če je zdaj 90%, pa se čez par let spet odločijo skrčit na 80, pa potem čez par na 70 in 60, itd... Saj 10% se ne pozna... Večkrat po 10% pa vseeno pride nekaj... Vsakič še par otrok več v skupini, pa pol vzgojiteljice manj, pa to pa ono...
Se vse skup nabere... da ni več isto, da ljudje nimajo več toliko časa en za drugega. In da si prisiljena v opcije, ki so jih imele naše babice: ali ostaneš doma z otroki, pa jim je fino, samo nimaš pa ekonomske samostojnosti (in seveda malo manj luksuza, ampak to ni tako hudo), ali pa greš v službo in je tako kot je bilo takrat. Ja, so preživeli, večinoma so, tudi takrat. Vendar pa imajo ljudje ipak traume iz otroštva, vprašaj skoraj kogarkoli... Ja, tudi slabi spomini so lahko ok, vendar pa je vseeno dokazano, da srečni otroci odrastejo v bolj iznajdjlive, kreativne, samozavestne ljudi, ki dajo lahko veliko več družbi. Kaj naredi otroke srečne, je drugo, se strinjam, da vzgojiteljica ni nujno potrebna za srečo otrok. Vendar za otroka, ki je večino budnega časa v vrtcu, pa je vzgojiteljica/pomočnica, ki se mu lahko posveti, ipak ključna. Samo primer. In mama/oče, ki je z njim na začetku življenja. In starši, ki ne doživljajo vsak dan mobinga v službi in hodijo radi v službo... Enostavno tako damo več nazaj, več se spomnimo, boljše delamo! POtem ni več tak problem vzdržavat socialo, ker je toliko večji prihodek države, ker več naredi.

Pa se ne bunim za nas, itak ne vem niti, koliko bomo po novem dobili, ker še nisem vloge oddala, ker moram hkrati urejat še druge reči in še niso rešene. Nam bi se ukinitev dodatka kar poznala, ker dejansko predstavlja dober del moje plače... Pa nismo socialno ogroženi. Trapast je samo sistem, kjer je zaželjeno, da vse sproti potrošiš in se potem za stanovanje zakreditaš. To je neumno, ker dohodke imamo oboji enake - samo da eni rajši prej šparamo, da ne bo potem kriza (in bi bili na ramenih države - recimo v konkretnem primeru, ko se mi izteče pogodba...)

Za predsednika vlade ne jaz, ne dobri 2/3 ljudi nismo želeli tega človeka, tako da... Ne vem, če je očitek čisto upravičen - pozabljaš, da velika večina NI volila tega človeka.

Kar se tiče županov in vseh, se strinjam: ni prav, kar počnejo in ravno zato mislim, da bi morali vsi odgovarjat za svoja dejanja - tako poslanci kot župani in vsi. Če nekaj ornk zajebeš, pač popravi! Pa bilokdo!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 12:31:19   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

Frodica - ze nekaj dni premisljujem, da ti ukradem podpis in ga vrzem na videlo... pravzaprav vizionarsko opisuje prototipnega Slovenca skozi stoletja - vsi izvenserijski se namrec odselijo in raztopijo v drugem narodu... ce pa ostanejo, jih pa lasten narod toliko casa drobi, da se sami postanejo zgolj in le serijski primerki...
mi je ful dobra primerjava z Martinom Krpanom - resil je Avstrijskega carja in bi lahko postal najmanj veleposestnik. kaj pa on? zelel je le, da mu pustijo, da v miru se naprej - sverca sol... ce to ni bolezensko skromno in nezahtevno, pa vendar spet - tako tipicno Slovensko...


Ti kar kradi ! :) Naj bo ta citat opomnik cemu se ni dobro vdati...




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 13:03:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
pac za to, da mi je odvec razlagati ti, da za blejski otok, kljub tvoji "ekomoski logiki" drzava daje kar precej denarja za vzdrzevanje itn.. kot za vse druge "kulturne spomenike", od katerih ima dobrobit oziroma jih trzi nekdo drug.


Razloži prosim koliko več v primerjavi z drugimi kulturnimi spomeniki, ki jih trži nekdo drug.......


Irelevantno. Relevantno je, da tvoja osnovna "ekonomska logika" ne drzi niti minimalno.

Da ni nobenega altruizma v prevzemanju "neekonomicnih nepremicnin", neekonomicnih gozdov" itn je tudi iluzorno razlagati, saj ti tvoja specificna "ekonomska logika" skupaj s plasnicami ne omogocata uvida u nekaj vec kot tisto, kar je postavljeno tocno pred teboj.


Tebi pa negativna nastrojenost do RKC ne omogoča uvida v nekaj več kot tisto kar vidiš "pod svojimi plašnicami"......


Torej sme napacno videla, da placujemo za Blejski otok?

Za vse ostalo si gluha in slepa in zato so plasnice huda rec. Lahko besedno "telovadis" kolikor hoces, dejstev ne mores spremeniti. Si tocno tisto, kar imam v podpisu in prav zato ti je vse razen prezivetja luksuz.


A veš, da enako jaz lahko povem tudi tebi, da si gluha in slepa za vse ostalo.....user posted image


Lahko poves, vendar je to na ravni izjave, da ne placujemo za vzdrzevanje Blejskega otoka... zgolj naklapanje user posted image

in ja.....vse kar ni preživetje je luksus, še posebno, če se govori o "izgubi" 20 EUR otroškega dodatka na mesec v takem smislu, da človek nima zaradi tega več za kruh in mleko, in če človek vidi malo dlje kot fijakarski konj upošteva pač dejstvo, da tak človek komot preživi brez teh 20 EUR na mesec in si lahko kljub temu privošči tudi kakšen luksuz....


Ali ti menis, da je potrebno rezati socialne transferje in da je smiselno neobdavcevanje verskih organizacij se naprej ter placevanje za potrebe verskih organizacij na ravni in nacinu, ki velja sedaj?
Povej jasno, ali menis, da je privilegij verskim organizacijam pomembnejsi od socialnih transferjev? kaj pravi "ekonomska logika"?

Kar pa se tiče blejskega otoka, pokljuških gozdov, depozitov na ciperskih in avstralskih bankah, županov, ki sklepajo čudne pogodbe, ki lažejo.....vse to je problem v naši državi.....samo tebi tvoje plašnice zamegljujejo pogled in vidiš problem zgolj v blejskem otoku in pokljuških gozdovih, za drugo si pa gluha in slepa....in zato sem ti pritrdila, da vidim po tvojih postih, da so plašnice huda reč.....pa se mi tudi več ne ljubi razlagati, da ni vse belo in črno, da niso zgolj eni slabi, drugi pa zgolj poosebljanje miline in dobrote......


Torej ti bos lahko povedala , da je nekaj narobe sele takrat , ko bos nastela vse grehe v vsej drzavi - sele takrat bos kredibilna. user posted image
In to sicer sploh ni bistvo. Bistvo je, da "ekonomska logika", ki si jo izpostavila kot svetel primer, kako se je drzava resila stroskov v primeru Blejskega otoka ipd. enostavno ne zdrzi in je dalec od ekonomske logike, zelo blizu pa omejenem poznavanju in gledanju na stvari (aka omejeno s plasnicami).

Aja, kar se pa tiče tvojega podpisa.....za predsednika vlade, ste želeli imeti človeka, ki bi znal udariti z bičem...za predsednika države ste želeli imeti človeka, ki bi znal z bičem udariti.....v bistvu nekateri prav želite biti hlapci oz. potrebujete trdo roko, da vas vodi, ker drugače niste sposobno funkcionirati.......user posted image


user posted image user posted image user posted image
Ne pripisuj mi / nam tvoje zelje. Dobili smo res nekoga, ki zna samo udarjati z bicem, ampak njega nismo izvolili. Za predsedniak drzave si nismo zeleli hlapcevskega kimavcka , pa smo ga na zeljo vecine, ki jo je definiral Cankar - le tega dobili...
IMO inteligenten, samostojen , sposoben clovek z integriteto in digniteto ne potrebuje bica. Enacenje sposobnega, mocnega, pokoncnega cloveka s clovekom z bicem je refleksija nekoga, ki med njima ne dela razlike... za hlapca je gospodar pac gospodar...

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 17.12.2012 13:06:14 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 13:49:40   
Paštetka
Jaz ne razumem več ničesar. Liliana, a tile desigualovi plašči, adidasove trenirke, Nikice, smučanja in ne vem kaj še vse, aja: da ne morem preživeti zato ker so mi ukinili 20€ OD, leti na mene?
Ker če ja, potem pričakujem opravičilo in razlago na ZS, zakaj tak gnev in nastrojenost proti meni.Ne vem od kod ti ideja, da ne morem preživeti zaradi ukinitve OD. user posted image

Naj za tiste, ki ne razumejo point mojega pisanja, še enkrat napišem, da sem jezna kot user posted image zato, ker folku ukinjajo soc. transferje (ja tako kot meni), jih nižajo, med tem, ko jim po drugi strani letijo milijarde v luft (recimo les naših gozdov) zaradi tega, ker so nesposobni, neizobraženi in plačujemo na tisoče evrov za strokovna mnenja naše vlade, ki itak naredi točno tako, kot jim paše; beri: imajo posamezniki koristi.
Bajdovej, ukinili so mi 56 € dodatka na mesec in ne 20. Sicer ne vem kaj to pomeni drugim, meni je to veliko. In kaj jaz počnem s temi 50€ na mesec je čisto moja stvar, pa če gre za luksuz, deco ali trgovino. 56 € x 12 je 672€ na leto. Halooooo? Moje vprašanje, ki ga ne razumem se glasi, zakaj bi jaz dala zaradi "varčevanja" skoraj 700€ na mesec držaavi, če je naša vlada nesposobna in si ne more vzeti denarja od svoje lastnine in čigar denar gre privatiziranim podjetjem, in npr. Avstriji na leto podarimo milijone € za ogrevanje. Zakaj torej jemlje lastnemu ljustvu in tala izbranim posameznikom.
Ja, lahko država kar da, tudi vzame. Vendar prokleto upam v dobro vseh, da prispevki, ki jih vplačujem zdaj z delom za pokojnino, da me v starosti počakajo. Jaz žal nimam upanja preveč za pokojnino. In ja zato sem jezna kot user posted image , ker moramo samo eni šparati, tisti zgoraj pa lahko zapravljajo.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.12.2012 13:51:42 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 15:41:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Lahko poves, vendar je to na ravni izjave, da ne placujemo za vzdrzevanje Blejskega otoka... zgolj naklapanje user posted image



Da se je cerkev po približno 20 letih uporabe končno odločila za prenovo tega kulturnega spomenika državnega pomena, ki je glavna turistična privlačnost regije, tako da bo objekt končno tudi „legaliziran“, torej z uporabnim dovoljenjem za gostinski objekt v Mežnariji in Proštiji, je seveda več kot pohvalno. Tržni inšpektorat je že pred leti ugotovil, da objekti na Blejskem otoku ne izpolnjujejo vseh pogojev za opravljanje gostinske dejavnosti. Čeprav cerkev oziroma Družba sv. Martina z uporabo Blejskega otoka na leto zasluži okrog pol milijona evrov, se doslej prenove ni lotila. A zdi se, da se tudi tokrat za poseg ni odločila zaradi izboljšave ponudbe, temveč zaradi sodnega procesa. Eden izmed pomembnih argumentov države v tožbi proti blejski župniji je, da RKC za Blejski otok ne skrbi.
 
http://www.mladina.si/109015/je-otok-ze-cerkven/

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ali ti menis, da je potrebno rezati socialne transferje in da je smiselno neobdavcevanje verskih organizacij se naprej ter placevanje za potrebe verskih organizacij na ravni in nacinu, ki velja sedaj?
Povej jasno, ali menis, da je privilegij verskim organizacijam pomembnejsi od socialnih transferjev? kaj pravi "ekonomska logika"?



Tu je problem globji, kot si misliš.....poleg tega, da obstaja kar nekaj vrst davkov, je neobdavčen pač del, ki se nanaša na dobrodelne, socialne, verske, vzgojno izobraževalne dejavnosti, torej dejavnosti, ki so splošneg družbenega pomena, ter na nepremičnine, ki so verskega in kulturnega pomena.....torej je potem potrebno obdavčiti tudi vse ostale organizacije....recimo, rdeči križ, waldorfsko šolo, razna kulturna društva, gledališča......

In to, kar ti skušam že dalj časa povedati (pred meseci sva že imele tudi eno debato na to temo) je, da ne gre zgolj za privilegij cerkve, ampak gre potem tudi za privilegij vseh neobdavčenih dejavnosti in institucij, ki jih je potrebno obdavčiti, da ne bomo zniževali socialnih transferjev oz. plač v javnem sektorju.....

Kar si jaz mislim niti nima takega bistvenega pomena.......ker jaz si recimo tudi lahko želim boljši svet za vse ljudi na svetu, kako pa je to uresničljivo, pa je druga pesem.....pač jaz gledam stvari bolj s tega vidika, kako so realno uresničljive in ne kake bi morale biti, da bi bili vsi srečni in zadovoljni.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 15:45:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz ne razumem več ničesar. Liliana, a tile desigualovi plašči, adidasove trenirke, Nikice, smučanja in ne vem kaj še vse, aja: da ne morem preživeti zato ker so mi ukinili 20€ OD, leti na mene?
Ker če ja, potem pričakujem opravičilo in razlago na ZS, zakaj tak gnev in nastrojenost proti meni.Ne vem od kod ti ideja, da ne morem preživeti zaradi ukinitve OD. user posted image



V bistvu ne gre za nobeno nastrojenost proti tebi, ampak sem odgovorila zgolj na to, kar si pisala, v bistvu bi lahko bila oseba ****, pa bi odgovorila enako.....in če si se ti lahko skašljala, ker si jezna kot vrag, sem lahko tudi jaz napisala kar si mislim....


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 16:18:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Da se je cerkev po približno 20 letih uporabe končno odločila za prenovo tega kulturnega spomenika državnega pomena, ki je glavna turistična privlačnost regije, tako da bo objekt končno tudi „legaliziran“, torej z uporabnim dovoljenjem za gostinski objekt v Mežnariji in Proštiji, je seveda več kot pohvalno. ....... Eden izmed pomembnih argumentov države v tožbi proti blejski župniji je, da RKC za Blejski otok ne skrbi.
 


Zakaj ze drzava tozi? Ker je uspeso uporabila "osnovno ekonomsko logiko" in se resila bremena? To, da se je cerkev odlocila zadevo prenoviti, se ne pomeni, da drzava ne daje sredstva za kulturne spomenike drzavnega pomena... Pac, dalec od kakrsne koli vzdrzne ekonomske logike...


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ali ti menis, da je potrebno rezati socialne transferje in da je smiselno neobdavcevanje verskih organizacij se naprej ter placevanje za potrebe verskih organizacij na ravni in nacinu, ki velja sedaj?
Povej jasno, ali menis, da je privilegij verskim organizacijam pomembnejsi od socialnih transferjev? kaj pravi "ekonomska logika"?



Tu je problem globji, kot si misliš.....poleg tega, da obstaja kar nekaj vrst davkov, je neobdavčen pač del, ki se nanaša na dobrodelne, socialne, verske, vzgojno izobraževalne dejavnosti, torej dejavnosti, ki so splošneg družbenega pomena, ter na nepremičnine, ki so verskega in kulturnega pomena.....torej je potem potrebno obdavčiti tudi vse ostale organizacije....recimo, rdeči križ,......


Informiraj se - rdeci kriz placuje kar nekaj stvari, ki jih karitas ne...

http://www.mladina.si/51353/drzava_ima_raje_karitas/?utm_source=tednik%2F201031%2Fdrzava_ima_raje_karitas&utm_medium=web&utm_campaign=oldLink

http://www.mladina.si/95671/humanitarna-diskriminacija/

In to, kar ti skušam že dalj časa povedati (pred meseci sva že imele tudi eno debato na to temo) je, da ne gre zgolj za privilegij cerkve, ampak gre potem tudi za privilegij vseh neobdavčenih dejavnosti in institucij, ki jih je potrebno obdavčiti, da ne bomo zniževali socialnih transferjev oz. plač v javnem sektorju.....


Znova: verske ustanove in druge organizacije je mozno in misleno lociti. namrec v ustavi pise, da smo sekularna drzava in ne drzava, ki ne podpira kulturne in druige humanitarne dejavnosti. Enacenje verskih in humanitarnih organizacij ter vsiljevanje "neznoznosti" razlikovanja le teh je zgolj manipulacija. navsezadnje je waldorfska sola zasebna ustanova itn... in jih ne bi bilo narobe obdavciti. Gledalisca tudi. lazje bomo preziveli z visjimi cenami za gledaliske predstave, kot z nizjimi socialnimi transferji. Torej, mi bos lahko odgvorila na vprasanje - kaj je bolj smiselno: obdavciti verske ustanove ali znizevati socialne transferje ??

Kar si jaz mislim niti nima takega bistvenega pomena.......


Se strinjam.

kako pa je to uresničljivo, pa je druga pesem.....pač jaz gledam stvari bolj s tega vidika, kako so realno uresničljive in ne kake bi morale biti, da bi bili vsi srečni in zadovoljni.....


Ker opravicujes znizevanje socialnih transferjev je to za tebe uresnicljivo (kar nam je vlada ze pokazala) in izogibas moznosti za obdavcitev verskih organizacij - ker je to neuresnicljivo?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 16:51:02   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
pač jaz gledam stvari bolj s tega vidika, kako so realno uresničljive in ne kake bi morale biti, da bi bili vsi srečni in zadovoljni.....
Kaj je realno uresničljivo je zelo oseben pogled. Če jemlješ realno to, kar zdaj živiš in čutiš, potem ti je reala kruta, če pa si sposobna malo sanjati, pa lahko še imaš lepo prihodnost. So ljudje v svetu, ki so sanjali, in jim je uspelo. Enemu bi bilo tisto realno neuresničljivo, drugemu pa ja... težko se je iti debate na taki ravni, ker vsaka ima svoj faktor user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   [Brisano sporočilo]
17.12.2012 17:45:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 18:41:53   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Še dobro, da so ljudje, ki imajo sanje, ki imajo ideale, strast, ki jih žene naprej in ki imajo jajca, da svoje sanje uresničujejo.

Na primer... user posted image

user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 19:50:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Zakaj ze drzava tozi? Ker je uspeso uporabila "osnovno ekonomsko logiko" in se resila bremena? To, da se je cerkev odlocila zadevo prenoviti, se ne pomeni, da drzava ne daje sredstva za kulturne spomenike drzavnega pomena... Pac, dalec od kakrsne koli vzdrzne ekonomske logike...



Seveda jih daje....nihče ni trdil, da nič ne daje.....prevali pa del bremena s svojih pleč.....in tisto, kar plača cerkev, ni treba plačati državi....

"Osnovna ekonomska logika" je pač bila razložena na danem primeru, zakaj je država tako neumna, da podarja cerkvi zastonj blejski otok......user posted image

Informiraj se - rdeci kriz placuje kar nekaj stvari, ki jih karitas ne...

http://www.mladina.si/51353/drzava_ima_raje_karitas/?utm_source=tednik%2F201031%2Fdrzava_ima_raje_karitas&utm_medium=web&utm_campaign=oldLink

http://www.mladina.si/95671/humanitarna-diskriminacija/


Vem.....rdeči križ pa ima doplačilne znamke.....

Nekoč je nastal "Vatikanski sporazum".....ki se ga pač ne da spremeniti od danes na jutri......

Znova: verske ustanove in druge organizacije je mozno in misleno lociti. namrec v ustavi pise, da smo sekularna drzava in ne drzava, ki ne podpira kulturne in druige humanitarne dejavnosti. Enacenje verskih in humanitarnih organizacij ter vsiljevanje "neznoznosti" razlikovanja le teh je zgolj manipulacija. navsezadnje je waldorfska sola zasebna ustanova itn...


Karitas je humanitarna organizacija, ustanovitelj pa je "cerkev"......

Škofijska gimnazija je izobraževalna ustanova, ustanovitelj pa je "cerkev".....

Še enkrat....Vatikanski sporazum....vse so zapisali in podpisali v njem.....

navsezadnje je waldorfska sola zasebna ustanova itn... in jih ne bi bilo narobe obdavciti. Gledalisca tudi. lazje bomo preziveli z visjimi cenami za gledaliske predstave, kot z nizjimi socialnimi transferji. Torej, mi bos lahko odgvorila na vprasanje - kaj je bolj smiselno: obdavciti verske ustanove ali znizevati socialne transferje ??


Se strinjam.....torej bi lahko že takoj na začetku povedala to, ne pa da takoj začneš le z obdavčitvijo cerkve......in upam da razumeš, zakaj ti ne bom odgovorila na tvoje vprašanje z dvema vprašajema......ker potem moramo še marsikaj, kar je oproščeno tega ali drugega plačila davka obdavčiti....ne zgolj verske ustanove......če že govorimo o smiselnosti......





(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 20:09:41   
ronja
Ankica se strinjam s tabo, ampak Švico rajši izpusti... Kar se tiče sociale za mlade mame so precej za nami (no, vsaj bili so...) Res pa je, da pa tam navadno oče zasluži dovolj, da preživlja ženo, ki ostane doma z otroki (ker pač pogosto nima druge možnosti).

Nekoč je nastal "Vatikanski sporazum".....ki se ga pač ne da spremeniti od danes na jutri......

Liljana, ampak če se vsi kar sprijaznimo s tem, da tam je, pa pika, se pa sam od sebe nikoli ne bo spremenil. Treba je težit in opozarjat in se kregat, ker edino tako se kaj spremeni. Sicer bojo še vedno pedofilske župnike za kazen pošiljali v drugo župnijo, ker jih pač varuje kanonsko pravo... Ni vse na svetu prav in prav je, da se proti tistemu, kar je najbolj narobe, tudi borimo. Pač vsak kakor ve in zna.

Tudi jaz bi rajši, da se obdavči luksuz (kar gledališče in zasebne šole, ne glede na ustanovitelja, tudi so) kot pa da nižajo socialne transferje. Ne bom rekla, da brez dodatka ne bi preživeli, niti pod razno, vsekakor se pa pozna. Čeprav mam zelo hipijevski odnos do oblek (torej nosim stare, ki so jih hoteli dat stran, daleč od Desiguala ipd;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 21:02:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Nekoč je nastal "Vatikanski sporazum".....ki se ga pač ne da spremeniti od danes na jutri......

Liljana, ampak če se vsi kar sprijaznimo s tem, da tam je, pa pika, se pa sam od sebe nikoli ne bo spremenil. Treba je težit in opozarjat in se kregat, ker edino tako se kaj spremeni. Sicer bojo še vedno pedofilske župnike za kazen pošiljali v drugo župnijo, ker jih pač varuje kanonsko pravo... Ni vse na svetu prav in prav je, da se proti tistemu, kar je najbolj narobe, tudi borimo. Pač vsak kakor ve in zna.



Načeloma da....ko pa gre za dvostransko mednarodno pogodbo, pa malce težje....ker se s spremembami morata strinjati obe strani......ker če samo Slovenija nekaj želi spremeniti, Vatikan pa se s tem ne strinja, lahko Slovenija le odstopi od pogodbe ....tega pa nobena vlada ne bo storila.....vatikan ima vseeno adut v rokavu....odškodnine zaradi prepočasne denacionalizacije....to so pa zelo vrtoglave vsote......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 21:45:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam.....torej bi lahko že takoj na začetku povedala to, ne pa da takoj začneš le z obdavčitvijo cerkve......in upam da razumeš, zakaj ti ne bom odgovorila na tvoje vprašanje z dvema vprašajema......ker potem moramo še marsikaj, kar je oproščeno tega ali drugega plačila davka obdavčiti....ne zgolj verske ustanove......če že govorimo o smiselnosti......


Saj si neposredno ze odgovorila...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 22:03:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Načeloma da....ko pa gre za dvostransko mednarodno pogodbo, pa malce težje....ker se s spremembami morata strinjati obe strani......ker če samo Slovenija nekaj želi spremeniti, Vatikan pa se s tem ne strinja, lahko Slovenija le odstopi od pogodbe ....tega pa nobena vlada ne bo storila.....vatikan ima vseeno adut v rokavu....odškodnine zaradi prepočasne denacionalizacije....to so pa zelo vrtoglave vsote......


Vatikanski sporazum ni potrebno spreminjati... je splosen in nacelen, ter nikakor ne doloca kakrsne koli financne ali davcne obveznosti : http://www.uradni-list.si/1/content?id=47165

Torej vse je odvisno od zakonodaje RS, iste tiste zakonodaje, ki se spreminja pri spreminjanju socialnih transferjev.... Ocitno pa raje spreminjamo slednje kot tiste, ki bi prizadele RKC ali druge verske in ine ustanove.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 22:08:30   
ronja
Frodica, sociala nas bo preganajla samo v tem življenju, oni pa še celo večnost - očitno nočejo tvegatuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.12.2012 22:22:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodica, sociala nas bo preganajla samo v tem življenju, oni pa še celo večnost - očitno nočejo tvegatuser posted image .


Nimam nic proti, da na tistem svetu niso obdavceni in da jim placujemo to in ono znova na tistem svetu... user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?