|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:09:43   
Paštetka
Lulu, flaša jagra je čisti luksuz. user posted image si nora? Nimam tega.
Doma imam samo butelke, ki sem jih dobila za darilo user posted image glede na to, da so že par let v omari, dvomim, da so še užitne. Imam pa še deci žrebičkove krvi od Uškinemame user posted image Evo to vince, to pa je čisti luksuzuser posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 14.12.2012 17:10:46 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:10:54   
LuLu
Predlog: vgasni tv in se zapri v omaro user posted image  

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:16:33   
Paštetka
Petea, ne reci mi dvakrat, ker sem jegra spila zato, ker bi drugače že vložila upravni spor. user posted image pa ne zaradi 50€ OD.user posted image , ker jih imam poln kufer. Drevesa so mi včeraj po TV dvignila pisker, danes je pa odločba bila le pika na i.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:21:51   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Predlog: vgasni tv in se zapri v omaro user posted image  


No, zdaj se je pa še Čak Noris oženo...iz tega se tudi nič dobrega ne bo končalo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:24:54   
petea
Paštetka,
v starem vinu se skriva modrost, ki čaka, da jo odkriješ ...


Glede na to, da je pred nami vikend, slabo vreme in dobre razloge za neobičajno obnašanje, imaš idealne razloge, da načneš to skrivno zalogo iz omare ...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:28:11   
Paštetka
Jao, potem pa riskiram kot dober državljan in vino odstopim vladi user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:41:02   
petea
pazi, to je lahko že podkupovanje ...


le glej, da ti kak davek na darila ne uturijo zraven,

hja, če pa ima veliko vrednost, ti ga bodo obračunali kot premoženje ... user posted image



rajši ga kar spij ... user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:45:41   
LuLu
Paštetka... Kim Wilde poznaš? Valjda, da ja... ti je ok?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:49:11   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Paštetka... Kim Wilde poznaš? Valjda, da ja... ti je ok?


user posted image kje si pa zdaj to potegnila? user posted image všeč mi je bila že v osnovni šoli, ko smo ji še rekli KIM VILDE (beri kot piše) user posted image
You keep me hanging on....user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 14.12.2012 17:53:44 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:50:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Paštetka... Kim Wilde poznaš? Valjda, da ja... ti je ok?


user posted image kje si pa zdaj to potegnila? user posted image všeč mi je bila že v osnovni šoli, ko smo ji še rekli KIM VILDE (beri kot piše) user posted image
Eh... na tviterju je ena dala to gor, meni je bila ona ful fajna in luštna... pa da te malo razvedrim...

http://www.youtube.com/watch?v=3Ij8BpOa-Pg (spodaj preberi, kak je ta posnetek sploh nastal)

< Sporočilo je popravil LuLu -- 14.12.2012 17:52:16 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:53:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ne nimam za luksuz. Če so pa kredit in razna zavarovanja luksuz, ptem ja imam luksuz. Hvala, da si me opomnila na to.



Ko vas človek prebira na takih temah, ko se krčijo otroški dodatki, dobi res občutek, da doma nimate kaj v usta dati.....ko pa govorite na drugih temah, pa je slika povsem drugačna....user posted image

In imaš za luksus....nimaš zgolj za preživetje.....ne vem zakaj se besede luksuz tako bojite in se je otepate oz. želite ustvariti vtis, da ste revne kot cerkvene miši.....vsak mobi, vsak avtvo, vsak siol ali telemach paket je luksuz.....vse kar ni zgolj preživetje, je luksuz....vsako smučanje je luksuz, vsako drsanje, vsak dopust za 1000 EUR, vsak adidas ali nike dres za otroka je luksuz......niso to stvari, ki so nujne za preživetje, zato so luksuz.....

Seveda je potrebno potegniti nekje črto. Samo črta ne more biti taka, da vrednost avta 8.000 € ne spada pod premoženje familije, vrednost avta 8.900€ pa spada v celoti v premoženje. Razlika je enormna. Veš, kaj je 8.900. € evrov razlike? Ja, dva razreda. Jaz samo pravim, zakaj se pod premoženje ne vzame tistih 900 €.


Torej so ti šteli avto v celoti med premoženje....in ne zgolj tistih 350 EUR, ki so jih dobili iz obresti 3,84 %....? Če je tako, se lahko komot pritožiš......samo prej ali na eni drugi temi si govorila o teh fiktivnih obresti na avto, ki ti niso bile jasne, zato dvomim, da so ti vrednost avta upoštevali kot recimo plačo, v polni vrednosti 8.900 EUR......

In kot sem napisala, ja očitno je res boljše, da doma sedim, da ne varčujem, da začnem kadir, pit, hodit po kavicah, v štacunah naložit polne vozičke cocacol, pa keksov, čokolad in ne vem kaj vse..., da vse zaravim, da nimam nič privarčevanega, ker če šparam in si kupim za 900€ boljši avto od sosedovega, me bo to tolklo redno vsak mesec.
To je očitno logika. Bom nehala pečt doma kruh, piškote...in namesto ode si bom vsak dan privoščila pivo, otrok, pa ne o pil vodo iz pipe, ampak coca-colo. inpotem ko bomo dobili cirozo jeter in diabetes, bomo še fajn vlekli denar za zdravstvo. Juhuuuuuu.....user posted image user posted image

Bravo za moj luksuz.


Ne dramatiziraj......user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 17:59:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Prosim, da ne začnete debato kaj kdo ima, česa nima, kako živi, če razsipno, skromno, kaj si privošči. . To me ne zanima oz. ni to vprašanje srž tega problema, saj vemo, da nihče tukaj ni niti tajkun niti bogataš. S takimi vprašanji npr. Liliana se boš morala obrniti na koga drugega.

Zanimajo me odgovori na moj prvi zgoraj omenjeni post, kje je logika, kdaj bo enkrat kdo odgovarjal za svoja dejanja. Isto vprašanje lahko zastavi nekdo, ki je v prvem ali devetem razredu.

Torej bolj šparaš, več ti vzamejo?


Ti si začela s svojim avtom, ki je vreden 8.900 EUR in sosedovim, ki je vredn 8000 EUR.....

Sicer sem pa odgovarjala na tvoja vprašanja....

Tudi glede odgovornosti vlade, sem ti podala odgovor.....user posted image



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 18:11:30   
Paštetka
Lilana, daj ne teži, ker ne jamram, da nimam za preživetje, tega od mene ne boš doživela.
Bajdovej ne smučam, na morju sem pa zastonj. In ne nimam nobenega vikenda tam. Pač se dobro z dobrim poplača in vse kar imam sem si zaslužila z lastnim delom tudi po 15 ur/dan po 14 ur zapored z 250 - 300 ur na mesec in brez jamranja delodajalcu.
In ja, sem napredovala s trdim delom in izobraževanjem med delom, ker si drugače nisem mogla privoščiti niti karte za vlak v LJ na študij. A zato sem nagrajena?

Zato, da če več delaš ti več odvzamejo?

Še enkrat si preberi, kaj sprašujem in ne opletaj v tri dni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 18:40:44   
nusi
no glede tega kaj je luksus pa očitno nimate razčiščenih pojmov. Ja lahko je mobi, pa telemach in ne vem kaj še vse luksus za nekoga, ki je brezposelen in brez lastnih prihodkov (pa še tam se mi zdi to rahlo mimo), za nekoga, ki pa dela pa to ne bi smel biti luksus. Midva imava oba uni izobrazbo, delava brez težav več kot 8 ur na dan kadar je treba, tudi delovni mesti nista kr neki in brez odgovornosti in ja imava mobitel in t2 paket (pazi - z optično povezavo) in 1 avto, pa nimava za smučanje, niti na morje ne moreva normalno ker nimava denarja in ne to meni ni normalno.
Sicer pa po tej logiki lahko marsikomu, ki strada v državah 3. sveta al pa počas tut že pri nas razložiš, da ima v bistvu luksus, ker je dobil 2 šalci riža, za golo preživetje bi pa verjetno zadostivala 1.
Sej te razumem, kaj si hotela povedat, ampak zakaj bi pa tako zlahka pristajali na vedno manj in bili zadovoljni? Tale debata na rrju ne bo spremnila sveta, ampak vdanost v usodo in kimanje pa še manj.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 18:54:01   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

no glede tega kaj je luksus pa očitno nimate razčiščenih pojmov. Ja lahko je mobi, pa telemach in ne vem kaj še vse luksus za nekoga, ki je brezposelen in brez lastnih prihodkov (pa še tam se mi zdi to rahlo mimo), za nekoga, ki pa dela pa to ne bi smel biti luksus. Midva imava oba uni izobrazbo, delava brez težav več kot 8 ur na dan kadar je treba, tudi delovni mesti nista kr neki in brez odgovornosti in ja imava mobitel in t2 paket (pazi - z optično povezavo) in 1 avto, pa nimava za smučanje, niti na morje ne moreva normalno ker nimava denarja in ne to meni ni normalno.
Sicer pa po tej logiki lahko marsikomu, ki strada v državah 3. sveta al pa počas tut že pri nas razložiš, da ima v bistvu luksus, ker je dobil 2 šalci riža, za golo preživetje bi pa verjetno zadostivala 1.
Sej te razumem, kaj si hotela povedat, ampak zakaj bi pa tako zlahka pristajali na vedno manj in bili zadovoljni? Tale debata na rrju ne bo spremnila sveta, ampak vdanost v usodo in kimanje pa še manj.

Bravo nusi user posted image user posted image

Evo sem gledala ravno odlomek na A kanalu o slepi deklici, in spet je bilo govora o zakonu. Le zakaj le?
In potem gospa na CSD-ju reče, da če želimo spreminjati člene in podobno, da moramo biti starši bolj aktivni. Ja, haloooo...naj si prebere še malo ZUP. Oni so zato tam, da morajo po zakonu ščititi stranke, ne se pa izgovarjati na povečano delo v decembru.



(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 19:19:08   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Paštetka... Kim Wilde poznaš? Valjda, da ja... ti je ok?


http://www.youtube.com/watch?v=IwQKdqiz4Ys

user posted image
user posted image

Seveda mi je okej. Ena prvih glasbenih ljubezni....

< Sporočilo je popravil Colt -- 14.12.2012 19:21:36 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 20:16:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lilana, daj ne teži, ker ne jamram, da nimam za preživetje, tega od mene ne boš doživela.
Bajdovej ne smučam, na morju sem pa zastonj. In ne nimam nobenega vikenda tam. Pač se dobro z dobrim poplača in vse kar imam sem si zaslužila z lastnim delom tudi po 15 ur/dan po 14 ur zapored z 250 - 300 ur na mesec in brez jamranja delodajalcu.
In ja, sem napredovala s trdim delom in izobraževanjem med delom, ker si drugače nisem mogla privoščiti niti karte za vlak v LJ na študij. A zato sem nagrajena?

Zato, da če več delaš ti več odvzamejo?

Še enkrat si preberi, kaj sprašujem in ne opletaj v tri dni.



Spraševala si v bistvu to......:user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Vljudno vas naprošam, če mi lahko nekdo odgovori na par mojih vprašanj za katera nikakor ne najdem odgovorov.

Ne vem. Predstavljam si če se lahko izrazim malo bolj grobo, neko delovanje države kot neko podjetje, vlado, oblast pa kot vodstvo v podjetju, itn.

Mi zna kdo prosim odgovoriti, kdo je odgovoren za stanje v državi, tako kot je npr. odgovoren direktor za stanje v podjetju? Kakšni so kriteriji oz. kje je zapisano, kakšen rezultat mora vlada (oz. mogoče kdo drug, ker ne razumem več ničesar) doseči, da se smatra, da je uspešna oz. ni? Na podlagi česa se ocenjuje uspešnost vlade? Vsako podjetje ima določeno vizijo, cilje, strategijo, dolgoročni in kratkoročni plan itn. Kakšna strategijo ima naša vlada? Cilje, plane?

Ne razumem. Do zdaj sem bila namreč prepričana, da je za uspešno vodenje, napredovanje, pozitiven rezutat, uspeh potrebno ne samo z glavo racionalizirati stroške, ampak predvsem ugotoviti oz. najti način kako povečati prihodke, torej če se preprosto izrazim: več zaslužiti. Če pogledam stanje v naši državi, ukrepe vlade se mi zdi, da naša vlada ne oblada osnov ekonomije. Ali je mogoče to kakšna višja, nova matematika, ekonomija?

Ne razumem. Zakaj vlada jemlje ljudem tiste ugodnosti, pravice, za katere so se v preteklosti izborili naši starši in zakaj ne opravlja svojega dela in “trži”?

Kako je lahko nekdo, na čelu države, če je ne zna krmariti, voditi, ne opravlja svojega dela? Zakaj namesto, da bi voditellji naše države prebedeli ure v službi zato, da ugotovijo kako čim več zaslužiti in povečati prihodke, razmišljajo kako še več pobrati svojim državljanom. Ok, saj to še nekak razumem, glede na to, koliko diplom je ponarejenih. Razumem tudi, da zaradi tega rabijo razne svetovalce za svetovanja, ne razumem pa glede na število in višino teh svetovanj kako so sploh prišli do vodstvenih funkcij? Ja, saj to še tudi nekak razumem, ker ljudstvo itak nima možnosti neke pametne izbire, pa četudi določenega izvoli, se potem samo v naši ljubi državi lahko zgodi tudi nevolja ljustva. Pa toliko dobrih ekonomistov imamo. Zakaj že ti ne kandidirajo? Ok, to je vsem jasno.

Še nečesa ne razumem. Tile zakoni o socialnih transferjih itak niso več nikomur razumljivi in je ena sama solata nastala zaradi vseh teh urgentnih ukrepov varčevanja... A mi lahko nekdo razloži, zakaj tukaj tako ekstremna varčevanja na najšibkejšem delu prebivalstva in zakaj hrati tako razsipniško “življenje” pri slovenskih gozdovih, lesu, utaji davka? Zakaj ne pobere država tukaj, kaj ji pripada, zakaj ne iztrži od sosednjih držav več? Zakaj se torej otroci v Avstriji grejejo zastonj, torej jim naša država nekako “financira” ogrevanje, naši otroci so pa v šolah lačni?
Še eno vprašenje glede glede uveljavljanja pravice za znižanje plačila vrtca in uveljavljanje otroškega dodatka. Jasno je, da se v premoženje družine upoštevajo tudi vozila. Bi pa prosila obrazložitev neslednjega, ker meni logika tukaj povsem odpove. Vsi namreč vemo, da vrednost avtomobila iz leta v leto pada. Kako se lahko potem pri izračunu fiktivnega dohodka upošteva povprečna letna obrestna mera v višini 3,86%. Razumem, da je zakon tako napisan, ne razumem pa, kaj je s tem mislil tisti, ki je tak zakon pisal oz. kaj so počeli tisti, ki so ga sprejeli? Kako lahko torej predvidevam, da bo moj dohodek v tem letu, iz naslova vozila, povečal, ko pa vem, da bo moj avto izgubil vrednost? Kar se pa tiče vrednosti vozila.... Če se avtomobil z manjšo vrednostjo od cca. 8.000 evrov ne šteje v premoženje, zakaj se potem avto z vrednostjo 8.900 evrov v celoti šteje v premoženje. Namesto, da je tukaj 900 evrov razlike, je razlika med dvema skoraj enakima avtomobiloma 8.900 EUR (kar je pri določanju plačilnih razredov vrtca OD ogromno).

Glede na to, da mi je država kljub temu, da so se prihodki družine v letu 2011 zmanjšali napram letu 2010, odvzela še pravico do OD, katero sem imela lansko leto, sem primorana kot dober gospodar povečati prihodke te familije. Lahko tudi začnem razprodajati svoje premoženje, lahko prodam stanovanje, za katero sva z možem garala 10 let in bova še nadaljnih dobrih 20 let zanj plačevala kredit in grem v najemniško, lahko pa se grem sivo ekonomijo. Kaj je država dosegla s tem? Kaj me je naučila? Ne vem kaj je vas, ampak mene je to, da se nikakor ne splača delati, varčevati, si ustvarjati, temveč vse zapraviti, iti v osebni stečaj in živeti na račun države in s sivo ekonomijo ali pa začeti krasti.

A je to vizija naše vlade? Naj mi nekdo lepo prosim to razloži, ker jaz več ne vem, a sem tako neumna, da ne premorem osnove logike ali kaj?



In ne vem kaj te zdaj jezi......odgovorila sem ti kar na nekaj vprašanj, ki so te razžirala.......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 20:31:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

no glede tega kaj je luksus pa očitno nimate razčiščenih pojmov. Ja lahko je mobi, pa telemach in ne vem kaj še vse luksus za nekoga, ki je brezposelen in brez lastnih prihodkov (pa še tam se mi zdi to rahlo mimo), za nekoga, ki pa dela pa to ne bi smel biti luksus. Midva imava oba uni izobrazbo, delava brez težav več kot 8 ur na dan kadar je treba, tudi delovni mesti nista kr neki in brez odgovornosti in ja imava mobitel in t2 paket (pazi - z optično povezavo) in 1 avto, pa nimava za smučanje, niti na morje ne moreva normalno ker nimava denarja in ne to meni ni normalno.
Sicer pa po tej logiki lahko marsikomu, ki strada v državah 3. sveta al pa počas tut že pri nas razložiš, da ima v bistvu luksus, ker je dobil 2 šalci riža, za golo preživetje bi pa verjetno zadostivala 1.
Sej te razumem, kaj si hotela povedat, ampak zakaj bi pa tako zlahka pristajali na vedno manj in bili zadovoljni? Tale debata na rrju ne bo spremnila sveta, ampak vdanost v usodo in kimanje pa še manj.


Glede luksuza NIMAMO razčiščenih pojmov.....in menimo, da je vse, kar imamo nujno potrebno za preživetje.....od 10 parov čevljev na sezono, do vsaj dveh, največ tri leta starih avtov, na družino, do telefona "na dotik", hbo in ekskluziv paketa pri televiziji, plesnih vaj in juda za triletnega otroka, 250 kvadratov velike hiše za 3 člansko družino, vikenda na gorenjskem, počitniške hišice na morju, adidas trenirk, desigual plaščev, potovanja v tujino dva krat na leto....to kar v bistvu imamo, je za nas nujno potrebno, tako to pojmujemo....tisti, ki nima avta, komot preživi brez avta, tisti, ki ga ima, bo rekel, da je to nemogoče, tista, ki nima desigual plašča komot preživi brez njega, tista, ki ga ima, pa ne more več obleči drugega, ker ji edino tisti odgovarja in jo greje.....

Saj verjamem, da razumeš, kaj sem želela povedati......user posted image

In ni vdanost v usodo, če privoščim tistim, ki res nimajo, da si sedaj, ko je kriza, razdelijo moj 19, ali 20 EUR velik otroški dodatek na mesec, ker bo njim bolj pomagal kot meni......in ker naš sistem bazira na sociali in solidarnosti, bi morali tako tudi "živeti", ne pa biti v luftu tisti, ki jim država vzame 20 EUR na mesec za malico ali 20 EUR otroškega dodatka.....ker vemo, kako so razredi postavljeni in da tisti, ki jim je država to vzela niso socialni problem......

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 22:31:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In ni vdanost v usodo, če privoščim tistim, ki res nimajo, da si sedaj, ko je kriza, razdelijo moj 19, ali 20 EUR velik otroški dodatek na mesec, ker bo njim bolj pomagal kot meni......in ker naš sistem bazira na sociali in solidarnosti, bi morali tako tudi "živeti", ne pa biti v luftu tisti, ki jim država vzame 20 EUR na mesec za malico ali 20 EUR otroškega dodatka.....ker vemo, kako so razredi postavljeni in da tisti, ki jim je država to vzela niso socialni problem......


Plasnice so cudna rec. Dokler drzava jemlje tebi, da nahrani lacne, a istocasno ne obdavci neluksuzen Betnavski dvorec.. je v tej drzavi nekaj hudo, hudo narobe....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
14.12.2012 23:21:09   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi zna kdo prosim odgovoriti, kdo je odgovoren za stanje v državi, tako kot je npr. odgovoren direktor za stanje v podjetju?


Pravni sistem, ki ne zagotavlja pravne države.
Kdo je del tega sistema? Sodniki in odvetniki.

Ali drugače, vse se začne pred lastnim pragom.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 7:59:19   
daddy
Ja, pri vsaki vladi naj bi seveda štel rezultat, ko se ocenjuje njeno delo, je pa seveda velika razlika v tem, s kakšnimi vatli se ta rezultat meri, kako se meri in iz katerega zornega kota se meri. Do zdaj še nisem slišal za vlado, ki bi sama sebe ocenila kot neuspešno, daleč daleč najslabša in vase zaverovana pa je žal ta, ki jo imamo trenutno. Spogleduje se z neoliberalizmom in pri tem včasih želi biti bolj papeška od papeža, kot rečejo temu. In če boš dala njeno delo ocenit neotom, bodo navdušeni ( beri poste braniteljice SDS-a, ne samo v tej temi ). Ljudstvo pa seveda precej manj ( kar zdaj, hvalabogu, vsaj pokaže, in to vse bolj odločno ). Ker so na čelu države ljudje, ki so nekoč goreče verjeli v nezmotljivost komunizma, danes goreče verjamejo v nezmotljivost neoliberalizma, jutri bodo enako goreče verjeli v kaj tretjega, jim preprosto zmanjka kredibilnosti, nenazadnje pa tudi znanja.
Skratka, tem aktualnim je pač merilo "vse sprivatizirat, vse socialne transferje znižat na minimum, če že ne kar ukinit, luksuz pa naj bo že samo preživetje, pa še zrak, ki ga ljudstvo diha, je za obdavčit" ..... in če, torej, uspešnost te vlade meriš s tem vatlom, se kar fejst trudijo bit uspešni.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 8:25:40   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi zna kdo prosim odgovoriti, kdo je odgovoren za stanje v državi, tako kot je npr. odgovoren direktor za stanje v podjetju?


Pravni sistem, ki ne zagotavlja pravne države.
Kdo je del tega sistema? Sodniki in odvetniki
.

Ali drugače, vse se začne pred lastnim pragom.


Vidim, da nimaš razčiščenih pojmov. Odvetnik, TOŽILEC, sodnik, zakoni.... No, daj si malo poglej kaj je kaj, kaj je od koga NALOGA in kdo bi naj zagotavljal pravno državo.
Tudi, če nekdo nekoga umori, mora odvetnik braniti tega človeka. Pa če nasprotna stran ni sposobna delati kot treba in naredi napako... Kdo je kriv, da sodstvo ne deluje? Kdo je kriv, če se zadeve zavlačujejo? Tisti, ki dopusti to. Kdo je to? Tisti, ki se znajde za svojo stran ali tisti, ki to dopušča?
Hehe, veš kako kroži vic. Tisti, ki si najame čeferina, senico je kriv. user posted image zakaj? Ker so sodstvu in tožilstvu že večkrat dokazali javno kakšen sir je. A sta zato ona kriva, da ne deluje pravna država? Daj ne govori vicev. user posted image


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.12.2012 8:29:46 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 11:16:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In ni vdanost v usodo, če privoščim tistim, ki res nimajo, da si sedaj, ko je kriza, razdelijo moj 19, ali 20 EUR velik otroški dodatek na mesec, ker bo njim bolj pomagal kot meni......in ker naš sistem bazira na sociali in solidarnosti, bi morali tako tudi "živeti", ne pa biti v luftu tisti, ki jim država vzame 20 EUR na mesec za malico ali 20 EUR otroškega dodatka.....ker vemo, kako so razredi postavljeni in da tisti, ki jim je država to vzela niso socialni problem......


Plasnice so cudna rec. Dokler drzava jemlje tebi, da nahrani lacne, a istocasno ne obdavci neluksuzen Betnavski dvorec.. je v tej drzavi nekaj hudo, hudo narobe....


Se strinjam....

ali pa dokler država jemlje meni in dopušča, da politiki, ki so že leta plačani iz proračuna, svoja podjetja prijavijo na Cipru in v ostalih davčnih oazah.....da ne plačujejo davka v Sloveniji......nalagajo svoj denar na bančne račune v tujini, da državljani ne vemo, koliko imajo......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 12:14:44   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam....

ali pa dokler država jemlje meni in dopušča, da politiki, ki so že leta plačani iz proračuna, svoja podjetja prijavijo na Cipru in v ostalih davčnih oazah.....da ne plačujejo davka v Sloveniji......nalagajo svoj denar na bančne račune v tujini, da državljani ne vemo, koliko imajo......





Pa v Avstraliji in še kje drugje .... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 12:58:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi zna kdo prosim odgovoriti, kdo je odgovoren za stanje v državi, tako kot je npr. odgovoren direktor za stanje v podjetju?


Pravni sistem, ki ne zagotavlja pravne države.
Kdo je del tega sistema? Sodniki in odvetniki
.

Ali drugače, vse se začne pred lastnim pragom.


Vidim, da nimaš razčiščenih pojmov.


Glede na to, da se spoznaš, povej - kdo je tisti, ki zagotavlja uresničevanje drugega člane naše ustave?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?