|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 13:01:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tudi, če nekdo nekoga umori, mora odvetnik braniti tega človeka. Pa če nasprotna stran ni sposobna delati kot treba in naredi napako... Kdo je kriv, da sodstvo ne deluje? Kdo je kriv, če se zadeve zavlačujejo? Tisti, ki dopusti to. Kdo je to? Tisti, ki se znajde za svojo stran ali tisti, ki to dopušča?


Seveda, dolžan ga je braniti, ne pa ubraniti.
Zakaj se ga ubrani? Ker sta sodstvo in branitelj preveč povezana - z obeh strani.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 13:04:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam....

ali pa dokler država jemlje meni in dopušča, da politiki, ki so že leta plačani iz proračuna, svoja podjetja prijavijo na Cipru in v ostalih davčnih oazah.....da ne plačujejo davka v Sloveniji......nalagajo svoj denar na bančne račune v tujini, da državljani ne vemo, koliko imajo......





Pa v Avstraliji in še kje drugje .... user posted image


Saj ravno to sem mislila z zadnjim stavkom recimo......user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 13:16:37   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam....

ali pa dokler država jemlje meni in dopušča, da politiki, ki so že leta plačani iz proračuna, svoja podjetja prijavijo na Cipru in v ostalih davčnih oazah.....da ne plačujejo davka v Sloveniji......nalagajo svoj denar na bančne račune v tujini, da državljani ne vemo, koliko imajo......





Pa v Avstraliji in še kje drugje .... user posted image


Saj ravno to sem mislila z zadnjim stavkom recimo......user posted image




Najprej si izpostavila zgolj Ciper user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 13:34:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Najprej si izpostavila zgolj Ciper user posted image


Frodo pa zgolj cerkev......

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
15.12.2012 14:31:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 14:39:16   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
A je problem tudi v zakonodajni veji oblasti - torej tisti, ki zakone sprejema - ti so pa ali luknjičasti, ali tako zapleteni, da jih še sami ne razumejo, si nasprotujejo v členih, nimajo sprejetih podzakonskih aktov, zakoni so napisani za določene lobije itd., itd. itd.


točno to. dobro si zapomnite - dvajset let so predelovali zakone, da se lahko hilde in podobni pravno izmuznejo pravici. mislim, da se slovenci premalo zavedamo kako je bila zakonodaja posiljevana leta in leta, ter da imamo zato možnost da se take miljonske mahinacije ne preganjajo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 14:55:23   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam....

ali pa dokler država jemlje meni in dopušča, da politiki, ki so že leta plačani iz proračuna, svoja podjetja prijavijo na Cipru in v ostalih davčnih oazah.....da ne plačujejo davka v Sloveniji......nalagajo svoj denar na bančne račune v tujini, da državljani ne vemo, koliko imajo......





Pa v Avstraliji in še kje drugje .... user posted image


Jao so tipi neumni... al kaj vem kaj. Tolko denarja si nakradejo, da jim ni treba več delat, ga naložijo na račune na CIPRU in AVSTRALIJI in ostanejo v SLOVENIJI... Tega pa res ne razumem. No ja, mogoče že vejo zakaj (tam sodstvo mogoče bolje deluje?).

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 15:19:45   
Paštetka
Ankica in mateyka, bolj se ne bi mogla strinjati z vama. user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 15:34:22   
LuLu
Da malo povzamem... prvo morem pod svojim pragom pomesti, da bo čisto, ok... čistoča je del zdravja.
In če se en dan odločim za lopovščino, ki jo ta država celo z zakoni podpira in imam dobre učitelje, v vsaki vasi se najde po en ziher... je bolje, da si milijone vzamem od vas, kot pa se špilam z eno neplačano položnico?
Denar pa seveda ne hranim v NLB ampak v Ciperski in Avstralski banki... Zdaj nestrpno čakam ta dan user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 16:10:44   
Paštetka
Hehe, lulu. user posted image
Prvi dan na faksu nas je profesor na predavanju vprašal, če res želimo študirati. Smo ga čudno gledali.
Rekel je: glejte, če boste naslednja 4 leta, kolikor traja ta študij, študirali in planirali kako izvesti rop kakšne velike banke, in verjemite, da v štirih letih načrtovanja ropa, vam mora res uspeti. Ko vam rop uspe, ne boste nikoli več rabili delati. Niti vaši otroci. Če boste pa študrali, pa vprašanje, če dobite službo, vprašanje kakšno plačo boste imeli, če dobite službo, delali boste pa itak do smrti.

Evo, že zdaj se kaže. Ne rabiš šole, niti diplome, štiri leta posvetiš temu kako krasti, potem pa spokaš in uživaš na Cipru ali kjer koli že. user posted image sploh ne rabiš ropati banke, kar ljudstvu vzameš. Je bolj legalo. user posted image

Pismo, mogoče je pa ta ta, ki se je takrat dvignil iz predavalnice . user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.12.2012 16:11:32 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 16:30:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Pismo, mogoče je pa ta ta, ki se je takrat dvignil iz predavalnice . user posted image
A eden je zapustil predavalnico takrat? user posted image
Kako mu je ime?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 20:13:30   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Najprej si izpostavila zgolj Ciper user posted image


Frodo pa zgolj cerkev......


Ne drzi. Izpostavila sem moznosti, ki jih ima drzava na voljo za povecanje prihodkov ne da bi posegala na socialno podrocje.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
15.12.2012 20:17:05   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
A je problem tudi v zakonodajni veji oblasti - torej tisti, ki zakone sprejema - ti so pa ali luknjičasti, ali tako zapleteni, da jih še sami ne razumejo, si nasprotujejo v členih, nimajo sprejetih podzakonskih aktov, zakoni so napisani za določene lobije itd., itd. itd.


točno to. dobro si zapomnite - dvajset let so predelovali zakone, da se lahko hilde in podobni pravno izmuznejo pravici. mislim, da se slovenci premalo zavedamo kako je bila zakonodaja posiljevana leta in leta, ter da imamo zato možnost da se take miljonske mahinacije ne preganjajo.



Pravzaprav... imamo stalo, ker se v nasi drzavi zakoni sprejemajo na vrat na nos, vse po hitrem postopku, ki bi moral biti izjema in ne pravilo. Nedodelano , nepremisljeno, populisticno... In noter se je znaslo marsikaj kar je bilo in marsikaj kar ni bilo planirano.... Potreba za prenormiranjem pa z druge strani privede do popolnega devastiranja zdravega razuma.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
16.12.2012 11:50:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
16.12.2012 11:53:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
16.12.2012 11:59:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
16.12.2012 12:02:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 16:34:19   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Plasnice so cudna rec. Dokler drzava jemlje tebi, da nahrani lacne, a istocasno ne obdavci neluksuzen Betnavski dvorec.. je v tej drzavi nekaj hudo, hudo narobe....


user posted image in ocitno smo ful bogata drzava, ce brez tezave protizakonito podarimo Blejski otok z nepremicninami. ce je folk zarad tega drzavnega razmetavanja lacen, je to cist njihov problem, a ne?


Ja, no... ce je pa treba sparati in ce ni pac ni, a ni to osnovna ekonomska logika(bi rekli nekateri)?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 16:39:22   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Skratka, tem aktualnim je pač merilo "vse sprivatizirat, vse socialne transferje znižat na minimum, če že ne kar ukinit, luksuz pa naj bo že samo preživetje, pa še zrak, ki ga ljudstvo diha, je za obdavčit" ..... in če, torej, uspešnost te vlade meriš s tem vatlom, se kar fejst trudijo bit uspešni.


exactly. verjetno si ol' Chicago Boys niso mislili, da bo svet tko ploden za njihove ideje.


Zalostno je to, da nam zrak dejansko zaracunajo....
Novi obvezni stevci za "pravicno" obracunavanje toplotne energije za ogrevanje nasih prebivalisc merijo in stejejo razliko v temperaturi med radijatorjem in zrakom okoli njega in sicer, ko je ta razlika 5 stopinj ali vec. Tako, ko odpres okno pozimi in je zunaj na pr. -5 in ta zrak "pade" cez stevec, le ta meri razliko med radijatorjem in stevcem ne glede na to, da je recimo radiator zaprt cze nekaj dni in ne obratuje. Za njega je razlika 5 stopinj med radijatorjem in zrakom dovolj, da steje...
In tako imas zaprt radiator in svez zrak, ki ti je debelo zaracunan... Ce te slednje moti - nekar zracit.... in nihce ne trzne in se vedno vecina verjame, da placuje po porabi...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 17:45:12   
mateyka
števc zaviješ v električno deko, ko zračiš..

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 20:12:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Plasnice so cudna rec. Dokler drzava jemlje tebi, da nahrani lacne, a istocasno ne obdavci neluksuzen Betnavski dvorec.. je v tej drzavi nekaj hudo, hudo narobe....


user posted image in ocitno smo ful bogata drzava, ce brez tezave protizakonito podarimo Blejski otok z nepremicninami. ce je folk zarad tega drzavnega razmetavanja lacen, je to cist njihov problem, a ne?


Ja, no... ce je pa treba sparati in ce ni pac ni, a ni to osnovna ekonomska logika(bi rekli nekateri)?user posted image user posted image user posted image



Če smo že pri osnovni ekonomski logiki.....user posted image

Glede na to, da je otok dan v najem (pa čeprav je brezplačni), država nima stroškov z vzdrževanjem otoka.....ker so nepremičnine na otoku pa v lasti cerkve, država tudi nima stroškov z njihovim vzdrževanjem......

Drugače pa je recimo precej gradov v Sloveniji dano v razne 99 ali pa 50 letne najeme......da občine oz. država nima stroškov z vzdrževanjem oz. da jih najemnik vzdržuje in obnavlja.....

Govorim z vidika ekonomske logike.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 20:24:37   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

števc zaviješ v električno deko, ko zračiš..


Se vedno pa velja, da ti zaracunavajo svez zimski zrak....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 20:27:21   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Plasnice so cudna rec. Dokler drzava jemlje tebi, da nahrani lacne, a istocasno ne obdavci neluksuzen Betnavski dvorec.. je v tej drzavi nekaj hudo, hudo narobe....


user posted image in ocitno smo ful bogata drzava, ce brez tezave protizakonito podarimo Blejski otok z nepremicninami. ce je folk zarad tega drzavnega razmetavanja lacen, je to cist njihov problem, a ne?


Ja, no... ce je pa treba sparati in ce ni pac ni, a ni to osnovna ekonomska logika(bi rekli nekateri)?user posted image user posted image user posted image



Če smo že pri osnovni ekonomski logiki.....user posted image

Glede na to, da je otok dan v najem (pa čeprav je brezplačni), država nima stroškov z vzdrževanjem otoka.....ker so nepremičnine na otoku pa v lasti cerkve, država tudi nima stroškov z njihovim vzdrževanjem......

Drugače pa je recimo precej gradov v Sloveniji dano v razne 99 ali pa 50 letne najeme......da občine oz. država nima stroškov z vzdrževanjem oz. da jih najemnik vzdržuje in obnavlja.....

Govorim z vidika ekonomske logike.......


Plasnice so dejansko huda rec....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 20:40:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Plasnice so dejansko huda rec....


Vidim po tvojih postih, da so res huda reč.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.12.2012 22:26:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Plasnice so dejansko huda rec....


Vidim po tvojih postih, da so res huda reč.......


Ne gre se za neko otrocje besedno dvobojevanje, pac za to, da mi je odvec razlagati ti, da za blejski otok, kljub tvoji "ekomoski logiki" drzava daje kar precej denarja za vzdrzevanje itn.. kot za vse druge "kulturne spomenike", od katerih ima dobrobit oziroma jih trzi nekdo drug. Da ni nobenega altruizma v prevzemanju "neekonomicnih nepremicnin", neekonomicnih gozdov" itn je tudi iluzorno razlagati, saj ti tvoja specificna "ekonomska logika" skupaj s plasnicami ne omogocata uvida u nekaj vec kot tisto, kar je postavljeno tocno pred teboj. Za vse ostalo si gluha in slepa in zato so plasnice huda rec. Lahko besedno "telovadis" kolikor hoces, dejstev ne mores spremeniti. Si tocno tisto, kar imam v podpisu in prav zato ti je vse razen prezivetja luksuz. user posted image user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?