|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Decemberčki 2012
18.12.2012 9:43:38   
mini86








Ringaringa raja,
muca pa nagaja.
kuža pa priteče,
pa vse na tla pomeče.













< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 18.12.2012 10:05:37 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Decemberčki 2012
19.12.2012 10:43:51   
mini86
pa kje ste vseuser posted image user posted image

js čakam patronažno in mi gre prou na živce k reče..prišla bom med 9 in 12 urouser posted image user posted image user posted image user posted image
no js sm umes spekla linške piškote, spila kavo, zdj grem za kosilo pripravljat nje pa še niuser posted image jooooj kok to sovražm


je pa lep sonček in če se ne bomo kopal bomo šli verjetno malo ven

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Decemberčki 2012
20.12.2012 15:26:00   
Nova_nosečka
No jaz se pridružim temi. Mi smo bili danes na sončku in je prav pasal svež zrak. Tudi meni pri ta prvi patronažna ni pasala, ker je vedno vletela, ko je mala zaspala. Je bila pa prijazna in dala kak pameten nasvet, seveda brez kakšne prisile ali pametovanja. Jaz komaj čakam na prvi sistematski pregled, da vidim koliko se bo zredila, ker sedaj ima že krepko polna lička.

Vprašanje, če bo se ta tema kaj obdržala, glede na to, da že pri stari nismo bile kaj ekstra dejavne. No pustimo se presenetit.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Decemberčki 2012
21.12.2012 11:06:40   
mini86
ja upam da se bo še kera javilauser posted image
no na koncu smo ble kr pridne..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Decemberčki 2012
21.12.2012 21:16:31   
Polona19
Čav pupike!

Najprej po čestitke vsem novopečenim mamicam in dobrodošli decembrčki in decembrke user posted image user posted image user posted image .

Saj ne vem ali naj pišem sem ali na nosečnost ... se bomo morale zmeniti user posted image .

Po dolgem času se tudi jaz oglašam, brala sem vas, pisala pa nisem, ker sem bolj počivala. So me matrali šivi in okrevanje po CR, sedaj sem že kot rožica. Naša pupa ima danes 14 dni in je pravi cuker. Večinoma samo je (se doji kot velika :)), spi in kaka. Zadnja dva dneva jo malo matrajo vetrovi in ima napihnjen trebušček, ker preveč poje. Zanima me koliko vaši spijo čez dan? Mi je že pravi dolgčas, ker večinoma samo spi user posted image . Ponoči se zbudi 2-3x. Ponoči se tudi pokaka in jo moram previjati, pri starejšemu se to nikoli ni dogajalo (nikoli ni kakal ponoči) in ga nikoli nisem ponoči previjala, saj se čisto predrami ob previjanju in je zato malo težje nazaj zaspati.
Za krče ji dajem Koroške vetrovne kapljice - po eno kapljico kar na dudo, ko jo mučijo krči in zaenkrat pomaga. Se čisto umiri, ko začuti kapljico na dudi.

V nedeljo jo bomo kopali, jutri pa gremo na kratek sprehod, če bo sonček in cca.10 stopinj (napovedano je).

Glede prehrane in dojenja me zanima čemu se izogibate? Malo berem po netu, da naj bi se izogibali samo kavi, gaziranim pijačam, čokoladi in začimbam. Zaenkrat me je strah jesti vse user posted image .

Pupike upam, da se boste malo več oglašale, da si lahko pomagamo z nasveti ... več glav več ve user posted image

Vsem nosečkam pa želim čimlažji porod in lepo cartanje. Zares so magične tiste prve ure po porodu user posted image . Čeprav jih jaz tokrat zaradi CR nisem mogla doživeti na polno, saj sem jo videla le za minutko in so me odpeljali na intenivno. Prvič sem jo dojila šele naslednje jutro, pa je vseeno dojenje steklo user posted image

Lepo se imejte!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 10:13:55   
mini86
polona lepo da si se oglasila in pa da sta super..pri nas je pribljižno tako kot pri vas.. s tem da je budna ene 2-4x na dan od 15-1h..včasih celo več..
glede kakanja..js je ne previjam ker potem padeš v zaćaran krog preoblačenja in ponovnega uspavanja..pa tudi ona se potem navadi in ni fajn..
že v P so rekli ne previjat, patronažna isto in tudi prvega nismo previjali..sj kmalu nehajo kakat in potrpiš do takrat..
js jo pustim, itak pravjo da jim je toplo pa fajn k so pokakani..itak pa to ni tist še taprav kakec in ni tako grozno..

midva jo bova tudi ta vikend enkrat kopala..
komi čakam pa pol upam da se bo kej manj lušla..še posebej rokice pa nogice..

hrana-izogibam se stročnicam in pa zelju in repi..ostalo jem vse kot sem prej..kokakolo pijem pa jo včasih malo več poščipa včasih manj, včasih pa nič, tako da lahko rečem da kokakola ni na seznamuuser posted image
sm pa par dni nazaj jedla filano papriko in jo je zvečer zvijalo bolj kot ponavadi..čeprav sem dala kožo stran je vseeno paprika..ker sem patronažno vprašala če jem lahko rečmo samo tisto meso od sarme pa je rekla da je to isto kot pa če bi zelje ker se je v tistem kuhalo-zgleda je pri papriki isto..no nisem 100% če je to to ampak pač tisti dan je bilo..
js jem 90% tko kot prej ker vem da je za krčke krivo v največji meri nezrelo črevo, veliko dojenčkov ima tudi krče pa so na AM..

nimamo pa mi (še) tistih TApravih krčov k bi se eno ali več ur skp drla..parkrat jo poščipa pa se pol umiri vse skupaj..no razen takrat k je bla paprika na seznamu je bilo hujše..
je pa nekje 12-24h da pride hrana v mleko, tko da če pa pogledamo s tega vidika pa paprika od kosila do zvečer še ni prišla v mleko-no pol pa bodi pametenuser posted image user posted image
aja je pa patronažna rekla da bi neko živilo moral jest tri dni zaporedoma da bi lahko rekel eno od tega jo zvija


a bomo kšn seznam naredle da vidmo kera je že rodila, kera ne, pa kera ima kaj..
sm pa opazla da ene sodelujejo tako na decembrčkih kot na januarkah..ne vem

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 11:52:03   
Nova_nosečka
Polona19 čestitke za dojenje, da je kljub odsotnosti lepo steklo. Jaz sem prvič ful komplicirala in ne jedla nevem več česa, pa nisem dojila dolgo. Tokrat pa sem po prabnju malo bolj strokovnih zadev in ne forumov se odločila, da bom jedla čist normalno. Kavo itak ne pijem nekaj pogosto, mogoče na 3 dni eno skodelico. Edino kaj ne mislim jest je sveže ali kislo zelje (sarmo sem pa ni bilo nič), fižol in hruške. jem vse od cistrusov do čokolad. Sicr imamo malo vetrov, samo je to daleč od krčev in jokanja.

No mene bolj zanima uporaba dud. Jaz sem precej nasprotnik dude vsaj v začetku, ker se bojim, da bi se nehala dojit pravilno, pa sem ji vseeno probala dat dudo in po mukah jo je malo zagrabila, da je zaspala, in za dobrih 5 min ven vrgla in spala normalno naprej. Malo tudi berem, da v kolikor dojenje steče, potem uporaba dude ni tak bav bav. Ker zvečer mislim, da bo kar potrebna, ker bi se moja cartala na dojki, jaz pa še imam enega otroka in je potrebno 2 naenkrat dat spat. Tudi prva je imela dudo že iz bolnice in takoj smo ji začeli dajat koroške kapljice, pa sem rekla da tega cukra več nočem videt, ker sem še samo s to flaško norela in vsi ostali, ko je jokala.

Glede kakanja-tudi moja kaka cel dan, še sploh ponoči in je prav neprijetno, da se mora otroka previjat ponoči, ker se čist zbudi. Ampak kaj češ....

A tehtate kaj bibe male? Jaz sem stehtala in se je v 12 dneh zredila za min 320g (min rečem ker tehtnica niha, ker otrok ni pri miru). Mislim da je čist ok.

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 12:44:53   
mini86
No mene bolj zanima uporaba dud. Jaz sem precej nasprotnik dude vsaj v začetku, ker se bojim, da bi se nehala dojit pravilno, pa sem ji vseeno probala dat dudo in po mukah jo je malo zagrabila, da je zaspala, in za dobrih 5 min ven vrgla in spala normalno naprej. Malo tudi berem, da v kolikor dojenje steče, potem uporaba dude ni tak bav bav. Ker zvečer mislim, da bo kar potrebna, ker bi se moja cartala na dojki, jaz pa še imam enega otroka in je potrebno 2 naenkrat dat spat. Tudi prva je imela dudo že iz bolnice in takoj smo ji začeli dajat koroške kapljice, pa sem rekla da tega cukra več nočem videt, ker sem še samo s to flaško norela in vsi ostali, ko je jokala.


user posted image user posted image
js sm pa zagovornik duduser posted image in marcel in mija sta jo dobila že mislim da drugi dan v porodnišnici in je dojenje kljub vsemu lepo steklo..vse v naši sobi so dale otročkom dudo in kjub vsemu lepo dojijo..
je pa tud kako daš dudo notr..ne mislim zdj da ji kera od vas ne da pravilno samo ni samo point da jo daš notr..morš malo dat na jeziček da ona lahko zagrabi oz jo objame z jezičkom..od kolegice ni hotla nikakor zagrabt pa je probala tako in je takoj..seveda morš parkrat ji dat notr ampak ko pa pogrunta je pa zakonuser posted image js osebno nisem pristaš da je mamica dojenčku duda..žal..
vsekakor pa rajši vidim da ima dudo kokr pa da cuza prstuser posted image
mi smo že pri tamaumu dajali kapljice in tudi sedaj ko zajoka dobi..važno da pomagajo oz predvsem da jo pomirijo-pomagajo pa vprašanje če kejuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 13:16:07   
Nova_nosečka
Ne me narobe razumet. Jaz nisem pristaš dud, vsekakor pa ne mislim biti jaz duda, uf še manj, da bi bil prst v uporabi. Seveda dam dudo, sej v končni fazi ne moreš pustit dat otrok joka ali kaj se muči s krči. Če bi lahko izbirala bi pa dude zradirala s sveta. Moja starejša jo ima še sedaj samo za spanje. No nekako mi pač dojenček z dudo ni všeč.
Sej to me je ravno zanimalo. Izkušnje z dudami in dojenjem. Ful sem si želela dojit in si ne bi rada tega uničla v teh prvih tednih. Dudo pa je res potrebno dati na jeziček, ker drugačnega sesanja ne znajo dojenčki. Tudi jaz sem tako dala da je zagrabila.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 13:56:20   
mini86
Ful sem si želela dojit in si ne bi rada tega uničla v teh prvih tednih


neeee..sam pozitivno naprej pa bo šlouser posted image




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 14:02:14   
mini86
js mam pa tud eno vprašanje pa me zanima iskreno mnenje..

par dni nazaj je rodila kolegica..hmmm kolegica..no ne vem kako bi se temu izrazla..
z njenim smo se družili že v "mladosti", moj pa on sta zdj sodelavca, ne bi rekla da se družmo na veliko, parkrat se pa dobimo..

no in dala sta isti ime kot midva, samo da se drugače napiše-brez j

kako bi ve reagirale na to..če bi ona prej rodila, jaaa bi bla noro slabe volje ampak izbrala bi si drugo ime..user posted image moj prav da mu je vseeno itak sva bla midva prva..js pa..ne vem..besna sm..
matr tok imen pa ne morjo dt kšnga druzga..pa pol je reku ja midva sva se že na morju zmenila za ime..ja so what..midva sva pa imela ta ime zbran še predno sm bla nosečauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 14:06:53   
mini86
spomladi oz ko pridemo iz čatežkih si mam namen dat še en tatu..

in sicer na zunanjo stran zapestja-datum od marcela in spodaj od mije..
tkole mi je všeč kot ma alenka košir
http://www.google.si/imgres?imgurl=http://images.24ur.com/media/images/520xX/Apr2010/60450002.jpg%3Fd41d&imgrefurl=http://www.bibaleze.si/clanek/starsi/vtetovirani-otroci-2.html&h=861&w=520&sz=74&tbnid=WyEMEGuG2r3nCM:&tbnh=90&tbnw=54&zoom=1&usg=__x4dzE3raGmqUCBihgMvS0pMgGac=&docid=8M_ZD1umGtFptM&hl=sl&sa=X&ei=GbDVUOC_A4T54QT2_4G4CA&ved=0CDMQ9QEwAQ&dur=175


no in js bi mela tud tri vrstice..pa nimam ideje kaj bi še napisala v tretjo vrstico..kšn stavk/rek..a ma kera kšn predlog

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Decemberčki 2012
22.12.2012 19:38:39   
Nova_nosečka
Mini86 tudi mene bi to zmotilo. Ker na koncu več ne veš, a folk nima ideje, a hoče na vsak način posnemat al pa se norca dela, čeprav je to taka stvar da tretje odpade. Imamo mi podobne sosede, ki grejo naret takoj kaj za nami, ko se kaj pri nas dela in sem dobila nenormalen odpor do njih..žal. je pa res tako kot je rekel tvoj. Vidva sta dala prva in čudno je lahko za tistega, ki je dal drugi oz vsak čudno oškrne drugega. V končni fazi tak zdaj ne moreš nič.....če se ne vidite veliko pa ti tak odleže.

Tudi mene mikajo tatuji-enega imam, bi si pa ful želelea od tamalih dveh in sem tudi rekla, da ko bom imela otroke, grejo imena na mene, pa žal še do tega ni prišlo in dvomim če bo. Imam jaz enga na takem mestu, da skor pozabim da ga imam in mi ful paše, ker se spomim ravno 5krat na leto in mi je takrat še vedno izredno lep. Pa telo je vreu oreagiralo in nekako sem že verjetno po tihem sklenila, da tako ostane. Mi je piercinge telo zavrglo in ostane nek dvom za vnaprej če gre za tujek v telo.

Zdaj pa počasi rihtat ta male.user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Decemberčki 2012
24.12.2012 11:11:18   
mini86
pa kje ste vse noooouser posted image
zgleda da so vse na fb

no js se že pripravljam na božično večerjo..
imeli bomo riž, krompir, rdeče zelje, zelenjavne culice, piščanec na soli, mrežna pečenka, vinska in bela omaka za zelenjavo...mmmm..komaj čakam..
za prednjed pa en tak noro dober namaz k se namaže na toast in se da v pečico pečt..


tko da bodo za kosilo samo na brzino špageti z bolonese omako..




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Decemberčki 2012
24.12.2012 13:53:18   
Polona19
Ku ku!

No, jaz nisem na FB ... zares škoda, da se punce ne oglašajo več. Meni osebno je bolj všeč RR kot FB za čvekanje o otrokih, naših tegobah in dogodivščinah. Ne vem no, FB mi je bolj za prijatelje, ki jih dejansko poznam. Škoda, škoda user posted image .

duda ... meni so jo že drugi dan v porodnišnici pripeljali z dudo, pa sem le nadeljevala prakso user posted image . Ima pa tako močan sesalni refleks, da ima odtise od dude, ko jo nekaj časa sesa user posted image . Nimam občutka, da bi se zaradi dude slabše dojila, upam, da bo tudi v nadaljevanju vse ok. Mi pa dela preglavice duda ponoči, ker ji non stop pada iz ust in jo moram 123654789x popraviti user posted image

previjanje ponoči moram jo previti, če je pokakana, ker je imela tako vneto ritko, da ji je že kri tekla user posted image . Smo že en teden na praški pasti in je veliko boljše. No, danes je bila prva noč, ki se ni pokakala.

spanje ponoči kako vaši user posted image spijo ponoči? Moja madam cel dan večinoma prespi, če seštejem, je cca 2-3 ure budna. Ponoči si je pa že tri dni zaporedoma izbrala, da bo lepo od 2h - 5h gledala user posted image user posted image user posted image . Saj ne joka, ampak spi tudi ne ... tako se nekaj ur cartamo, meni se pa oči zapirajo. Seveda ji vmes tisočkrat duda pade, da jo moram popraviti. Mah, saj bo boljše ... važno, da smo zdravi!

sorojenci ali imate starejše v vrtcu? Jaz ga imam, pa me je malo strah zaradi infektov.

čišča moje je že konec. Kako je pri vas?

mini glede imena ti verjamem, da si jezna, vendar ne razmišljaj preveč. Konec koncev, verjetno se kot odrasli lahko ne bodo niti družili in bosta vsaka na svojem koncu s tem lepim imenom. A name si tudi jezna user posted image user posted image ... hec. Saj vem, da je drugače ... medve se niti ne poznava.
Ali mi lahko zaupaš recept tega namaza?

Pupe, lepo praznujte danes in upam, da vam božiček kaj lepega prinese.


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Decemberčki 2012
24.12.2012 13:59:21   
Polona19
Nova nosečka Glede prehrane in dojenja imam jaz občutek, da je za količino mleka zelo pomembna količina popite tekočine. Jaz se nalivam in poskušam popiti vsaj 3l dnevno. Pri prvem otroku se mi je tudi zgodilo, da sem kakšen dan pozabila piti in je bilo posledično manj mleka. Ali popiješ dovolj? Jaz pijem tudi čaj za dojenje (v rinfuzi in ne instant), ki ga kupim v lekarni. Za vsak podoj si pripravim 3dcl tekočine, ki jo popijem kar med dojenjem, nato pa še kaj med podoji. Upam, da boš dolgo dojila kot si to želiš. Lepo praznujte!

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Decemberčki 2012
24.12.2012 14:37:14   
mini86
pri nas je spanje ok..nam hvalila preveč k pol rado gre na slabšeuser posted image nekje ob 19.30-22h ko je čas za spanje se zadnjič previjamo in tudi jemo..potem doi jest ko grem jaz spat in potem kokr ji zapaše..lahko se bo predramla čez 2, 2,5, 3 al pa zanč čez 6,5h..in spi lepo nazaj..je pa budna ponavadi po večernem hranjenju skoraj 1h ali več in jo tako to zmatra da spi čez nočuser posted image
HB da nima (še) občutljive ritke ker je res ne previjam..

ja naš je v vrtcu..no ta teden ima počitnice..mah js pravim kar bo pa bo..drugače pa js tudi kašlam..nimam kej, nočem ga pa prikrajšat za družbo..
tudi on me je imel 100% in tako me ima ona dopoldan zase..komaj čakam lepše dni za sprehode..pa poooomlad k začne vse zelenet, brstet, se prebujet. js pa nekje na toplem sončku na kokakoli in pomožnosti s slečenim puloverjemuser posted image user posted image

čišča-mam jo glih tok da je..nekje rjavo zelena-al pa tale vir tkole spremeni barvouser posted image se trudm še zadnji paketek porabit do konca..
mam pa čist še oslabljene mišiče ker ko se ornk napnem da se odkašlam mi malo uideuser posted image user posted image

ime-ne morm si pomagat ampak mam prou odpor do njiju..upam da se ohladimuser posted image


polona-upam da se kdaj spoznamo ane..iz kje si že ti..nisi iz lj ane

mi fali seznam da vidim iz kje je kakšna

dojenje-mah kle se nebi glih strinjala da je količina mleka odvisna od popite tekočine..ker js že na splošno ne pijem veliko..in tudi sedaj se ne silim..v grobem lahko rečem da popijem (ČE) kakšne pol litra tekočine na dan..isto je bilo pri prvem in sem brez težav dojila do 11 meseca..tudi sedaj ne vidim nekih odstopanjuser posted image


recept za božanski namaz:

poli salama-drugače je res ne jem ampak kle da res dober okus
riban sir
čebula
peteršilj
origano
jajca-sveža
kisla smetana
stopljeno maslo

lej za količine ti težko rečem ker sem tudi jaz dobila tak recept in vedno delam na približno..
to potem vse naseseklaš, zmešaš skupaj in je..namažeš na toast in daš pečt v pečico..boooožansko
je pa fajn če ti kej tega ostane-upam da meni zdej bouser posted image daš lahko komot v skrinjo in porabiš kasneje

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Decemberčki 2012
24.12.2012 14:37:39   
Nova_nosečka
Božična večerja smo se zmenili, da bo kar narezek v malo bolj premium verziji, ker ne jemo zvečer kaj veliko in nam je skoraj škoda delati obilno pojedino. Kapa pa dol mini86, da boš delala tako večerjo. Pohvalno!

Duda, no naša je več ne želi zagrabit. Sem božala jeziček z njo, se mantrala, da bi jo zagrabila in ob grimasah je bil rezultat ta, da mi je bruhala. Pa sem rekla, če ne pač ne, mogoče kdaj pozneje ali pa se situacija lahko obrne že v 1 tednu. Sej nikoli ne veš.

Dojenje je pri meni steklo super. Sicer se dojima od 20-30 min, kar je pa normalno še bolj na začetku. Ponoči se doji ali samo 1krat pa tja do 3krat. Imela je tudi že dan ko se je na 2,5 ure. Glavno, da ne joče ponoči, da se ne bi ta starejša še zbudila. Ker moja čez dan toliko prespi, imam že čudne pomisleke, da ne bo zamenjala dan in noč.

Vrtec, je bila moja vmes nekaj dni, ker imajo sedaj vse to praznično oabrvano, pa je tudi želela it. Sedaj je spet doma. Ja seveda obstaja možnost, da se manjši naleze, a to je tudi pri obiskih. Pride kdo, ki je bil v stiku z obolelim ali ima vrtčevskega otroka in je lahko prenašalec. O tem ne razmišljat. Naše bibe so zdrave! Moja ta večja nekaj pokašljuje spet, ampak se je po 2 dneh sirupa stanje ful umirilo.

Čvekanje, meni je tudi škoda, da jih več ne obiskuje RR. No mogoče malo pozneje. Mislim, da je pri prvem otroku lahko kar večja kriza, sploh če je težavevno dete, da se navadiš, organiziraš in jajdeš čas. Je bolje, d se mamice, ki se lovijo res posvetijo malim bibam. Ti trenutki tak hitro minevajo ko šus. meni je za skoraj vsak klic iz porodnišnice pri ta pravi žal, da sem ga orpavila, ker bi se lahko veliko bolje posvetila njej. Tokrat sem telefon imela na tiho in opravila samo najnujnejše, kot je domače in mi je veliko bolj pasalo.

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Decemberčki 2012
24.12.2012 15:32:07   
Nova_nosečka
Aja glede tekočin-tudi jaz pijem precej že po naravi, sedaj seveda čaj za dojenje in vodo. Nisem pristaš sladkih pijač-to je bolj za crkljanje tu in tam, gaziranih pa sploh ne. Aja pa pivo seveda spijem občasno. Polovico velikega mi ravno paše na 2-3 dni.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Decemberčki 2012
25.12.2012 19:03:31   
Polona19
Hej hoj ho ho ho ho user posted image

Upam, da ste lepo pranovali. Pri nas nič posebnega, mi bolj praznujemo za silvestrovo. Sem se pa vseeno danes nažrla njokov in božansko čokoladno rolado sem spekla. Upam, da ne bo težav pri pupi.

mini - jaz sem iz obale. Hvala za recept, bom naredila ob priliki.

Nova nosečka probaj kupiti še kakšen drugi tip dude. Poznam mamice, ki so kupile vse dude, ki jih trg ponuja. Seveda je otrok zagrabil tazadnjo kupljenouser posted image

No, ta noč je bila spet katastrofa. Je bedela od 3h do 7huser posted image user posted image user posted image Saj ni jokala, spala pa tudi ne. Mislim, da je ta naša gospodična ena velika cartica in rada čuti mojo toplino. To noč bom preizkusila, da bo spala z mano.

Lepo se imejte ... grem peč buhtlje user posted image po tem receptu so odlični, jaz dodam le še limonino lupinico, ki da zares posebno aromo http://www.kulinarika.net/recepti/2096/sladice/buhteljni/




(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Decemberčki 2012
26.12.2012 8:13:40   
Nova_nosečka
Sej so baje dokazali, da hrana in popita tekočina ne vplivata na dojenje. Jaz pač po naravi veliko pijem oz. kot narekujejo je zadostno količino. se pa ne nalivam, pač imam večjo potrebo mogoče kot kdo drug.

Eh s temi dudami se jaz ne bom obremenjevala dokler ne bo sila. Mala mi ne joče, tudi če jo zakrči jo nosim tiste pol urce. Ko bo tak daleč, da bo jok in da ne bom zmogla z dvema, bomo šli v akcijo nabav več dud. Pa sej v bistvu jo je enkrat zagrabila za cca. 5 min. Tak da mogoče ploh ni problem v obliki dude. Tudi ta prva je ni zagrabila takoj, mogoče tam po 2 mesecih "siljenja", sej se niti več ne somnim. Vem samo, da smo se precej ukvarjali z dudo in kapljicami in sem bila prav živčna na čase ko ni šlo. zdaj pa jo mirno nosim in pocartam in je to to. vse ob svojem času in na svoj poseben način pa bo ne.

Punce se še nič ne oglašajo...malo še jim damo časa a ne, ker so praznikiuser posted image

Jaz tudi komaj čakam na pomlad...uf bomo uživali na prvih toplejših sončnih žarkih. pri nas ni mrzlo te dni, ampak mene še precej boli in nisem zmožna dolgega sprehoda tak da še prihajam k sebi.

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Decemberčki 2012
26.12.2012 11:57:43   
Helen@
Zdravo punce, moja punčka je stara 13 dni in mi res vzame večino prostega časa, ki ji ga z veseljem namenjam. Praznikov sploh ne opazim, letos sem tudi prvič brez smrekice, ker nama z mojim nobena umetna ni bila všeč, naravni sem se pa odrekla zaradi dela in jo sedaj seveda pogrešam...

Mini, vzemi "ukradeno" ime kot kompliment, saj boš ti tudi kopirala Alenkin tatu, ker ti je všeč, ali ne? Pa malo počij, sem zmatrana samo od branja tvojega jedilnega lista, res si preveč pridna.

Dojenje in duda nista povezana, moja pač dude ne mara in je niti v porodnišnici niso mogli prisilit, da bi jo zagrabila, čeprav so jo namazali s sladkim gelom. Cimra je pa lepo dojila in potem za cartanje še dudo ponudila malemu. No, meni je kar prav, da je ne mara, sem se je sama težko odvadila in mi bo zdaj vsaj to prihranjeno. Je pa res precej na joški posledično in mi mleko kar uhaja... Jem malo bolj previdno, čeprav neke povezave s hrano nisem zasledila. Črtala sem kislo (tudi citruse), ker lahko že tako kisel kakec še bolj zakisli in se od tega vname ritka. Tiste z vnetimi ritkami pazite, da je ne boste predolgo mazale s Sudocrem, saj tanjša kožo, patronažna me je posvarila da naj jo uporabljam max 4 dni. Žeja pa mene bolj pogosto kot pred dojenjem in zato več pijem, čeprav sem že prej veliko. Če premalo spijem sicer nimam manj mleka, se pa meni prebava zabaše, tako da ni dobro pozabit, da si žejen, ravno nalivanja pa tudi ne bi podpirala, telo že ve, kaj rabi.

Kapljic proti krčem pa ne podpiram. Eno je otroka navadit na dudo drugo pa na cuker. Če malo pojoka, ker se mu črevo šele razvija in privaja, to sploh še niso krči. Bi vseeno najprej svojo prehrano počistila (če otrok joka, je lahko krivo tudi živilo zaužito 5 ur nazaj - po besedah moje patronažne) in kakšen teden počakala, če je joka res po več ur skupaj po več dni. Moja se je sicer en dan grozno matrala in ni pomagalo crkljanje, ampak se že umirja in upam da nam bo hujše prihranjeno.

Spi ponoči brez previjanja lepo, previjem in podojim jo zadnjič okoli 11h zvečer, nato pa jo podojim samo če se mi zbudi okoli 3h in še enkrat na hitro okoli 6h, preden vstaneva tam nekje do 9h ure zjutraj. Čez dan je po dojenju budna tudi več kot eno uro, popoldan precej spi, pred nočnim spanjem pa kar traja, da se umiri, če je preveč naspana, ampak glavno da je ponoči mir :)

Da vas še tukaj vprašam, ali novorojenčka zjutraj celega umivate in mažete z oljem? Jaz ga do danes nisem in še čakam na patronažno, da me bo jutri nadzorovala med kopanjem. Sem ji pa umila z mokro brisačko rokice, ko so se popale in z mokro vato po potrebi obrisala obraz. Namažem ji pa samo gležnje na tanko s kremo, ker pri luščenju tam koža baje rada razpoka.

Držim pesti za tolpo zimo, da ne bomo preveč prikrajšani za svež zrak.
Lepe in zdrave praznike vsem!


(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Decemberčki 2012
26.12.2012 14:23:08   
mini86
helena-jaaaa ampak js alenke ne poznam..me ne moti ker ma polona isti ime kot mi-ali obratno, ampak dejstvo je to da se poznamo..sj poooočasi se bom sprijaznila-verjetnouser posted image

ja na moje poste o kuhanju se bote pa kar mogle navadit..to sem jazuser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Decemberčki 2012
26.12.2012 14:34:47   
mini86
limonina lupinica-ne vem js je ne maram in imam prou radar za njouser posted image takoj jo začutim notri, pa ni važno ali v domačih ali kupljenih stvarehuser posted image

kopanje-js jo vsak dan umijem tako da zmočim krpico in gor dam olček in jo prebrišem..včasih celo, velikokrat pa samo obraz, nogice, rokice..
učke tudi vsak dan..
pri nas nobena stvar ne pomaga-niti krema niti olje za luščenje..se ji pa zgleda čisti koža na obrazu ker ima mazoljčke..
drugače sva jo pa včeraj prvič skopala pa ni bilo nekega navdušenja..prvo jok že na previjalni med miljenjem, pa potem med brisanjem..v vodi pa tudi ni neki uživala..marcel vem da je prvič zaspal v baniuser posted image


sm pa včeraj klicala v p ker me desna joška boli in to naj bi bil znak da se ti lahko razvije mastitisuser posted image sm si pol k je pojedla še sčrpala do konca, tople obkledke si dajem, lekadol in je boljše..mislm da sem pravi čas reagirala in se ne bo razvil mastitis-močno upam..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Polona19)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Decemberčki 2012
27.12.2012 9:38:07   
mini86
evo en del praznikov je že za nami, čakamo pa še eno rundo..user posted image

zmanjkalo mi je samo ideje za današnje kosilo..bi verjetno kej brezmesnega..user posted image


drugače pa čakam patronažno..pa s tamalim se bova spravla pečt mini mafine..kakšn še ne vem..verjetno čokoladne z nutelo..



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?