|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decemberčki 2012
29.12.2012 10:27:30   
Inda_T
Hejla ho!

Pa da se vam prdružim, še ena novopečena mamica...

Sem videla je debata že stekla, pa moram oddat o dojenju, da sama spijem cca 4 litre čaja dnevno, potem pa dodatno kakšen kakav ali belo kavo... Kot je napisala ena zgoraj, telo samo pove koliko rabi...

o imenu - jaz bi bila presneto jezna, če bi se kaj takega zgodilo in se strinjam, da bi glede na to da se družite morali vsaj po ovinkih vprašati če vam aje prav ali ne... Čeprav po drugi strani, so oni dali ime kasneje in je potem očitno kdo je od koga kopiral, tako da že s tega vidika se ni za preveč sekirat... Če je prijateljstvo usojeno boste ostali na vezi kljub temu, če pa ne, pa bo življenje tudi šlo dalje...

o umivanju - mi ga umijemo celega, kot je pokazala patronažna (je pa res, da nisemo še našli prave ure), pa ga večino umijemo po učkih, obrazu, laskih, za ušesi, po vratu (ker se zelo rad pobruha) in po nožicah in mednožju. Sem pa poazila da s emi po gležnjih ful lupi koža in nisem ziher ali ga pomazat s čim ali ne.... Patronažna ni nič omenila da bi bilo potrebno... HM, ji bom omenila v ponedeljek...

o krčih pa tako - našega matrajo cca vsak drugi dan zvečer med 9 in 11. In je prav bogi bogi, kakih kapljic mu (še) nismo nabavili, ker bomo najjprej poskušali prijem kot ga je predlagala patronažna... Ga poležeš na hrbet in mu z nogicami krožiš kot da vozi kolo... Oni da je pomagalo, včeraj pa je prej zaspal z dudo in v mojem objemu... O tem pa ne bom general pred bitko, bomo videli kaj bo če bo tulil po več ur skupaj... Ker mi je grozljivo ga gledat kako joka v krču...

aja, pa še to... Naš ima sedaj 14 dni, pa me zanima kako so vaši nadebudneži s spanjem čez dan...

lp!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Decemberčki 2012
29.12.2012 15:50:43   
mini86
Sem pa poazila da s emi po gležnjih ful lupi koža in nisem ziher ali ga pomazat s čim ali ne.... Patronažna ni nič omenila da bi bilo potrebno... HM, ji bom omenila v ponedeljek...


nam se je to tudi lupilo..najbolj na nogicah od gležnja navzdol in pa rokice..mazala nisem extra-samo 1x pa ni bilo nič bolše ker pač to more iti stran-to je še tista koža iz trebuščka k je bila v vodiuser posted image
jo pa ko jo umivam zjutraj oz prebrišem celo umivam tako kot v p z oljčkom..se pravi zmočim krpico in nanjo dam olček..in s tem prebrišem celo..ampak lušenje je mogla dat čezuser posted image je zdej pri 3 tednih veeeliko boljeuser posted image

naša spi kot je od začetka skos, razen zdj je nekje 3-4x budna..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Decemberčki 2012
29.12.2012 18:35:16   
Helen@
Zdravo mamice,

sem potem našo patronažno vprašala kaj je s tem umivanjem s krpico in je rekla naj tega ne počnem, da naj umivam dnevno samo obraz in rokice, kopam pa na min 3 dni. Čeprav se je mala nalezla mojega nahoda in je bila včeraj precej boga, krehala in hropla, danes pa je bolje in ne bom tvegala še kakšen dan ne s kopanjem. Koža se prvi mesec lupi ja, to je tisti sirast zaščitni ovoj še iz trebuha. Namaže se otroka lahko po potrebi malo po gležnjih, ker tam rado do krvi popoka.

Me pa jezi, da ni nekih enotnih navodil s strani zdravstva. Pri nas že v porodnišnici drugače učijo npr. podirati kupček, kot potem pokaže patronažna. Kako je treba s popkom se pa s tretjim mnenjem oglasi še pediater in na koncu se počutim, da sem še najbolj pametna od vseh, ker se moram pač sama odločit, koga bom poslušala.

Lepo se imejte pa naj vam čim manj pamet solijo ;)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Decemberčki 2012
30.12.2012 16:26:41   
mini86
sem potem našo patronažno vprašala kaj je s tem umivanjem s krpico in je rekla naj tega ne počnem, da naj umivam dnevno samo obraz in rokice, kopam pa na min 3 dni. Čeprav se je mala nalezla mojega nahoda in je bila včeraj precej boga, krehala in hropla, danes pa je bolje in ne bom tvegala še kakšen dan ne s kopanjem. Koža se prvi mesec lupi ja, to je tisti sirast zaščitni ovoj še iz trebuha. Namaže se otroka lahko po potrebi malo po gležnjih, ker tam rado do krvi popoka.


to umivanje se prakticira če se ne kopa oz dokler se ne..
prvič slišim da naj se tega ne počneuser posted image še v p tako delajo..

skratka boš videla..vedno se boš morala sama odločit kako boš naredila..slišala 1001 verzijo ampak končna bo vedno tvoja..slišala boš od pediatra, od tašče, svoje mami, babice, forumov, prijateljice......ampak lej..ti svojega otoka najbolj poznaš in narediš tako da mu je prav..
pri marcelu so mi pri p rekli ker je bil tam okoli 4 meseca malo zaprt naj začnem že z jabolčnim sokom in potem hrano, češ da očitno porabi vse in je zato zaprtuser posted image pa sem se odločila da kljub temu počakam do 6 meseca..in je bilo super, obema je tako ustrezalo- takrat pa je bila slučajna zaprtost in to je to..ni mi žal..


vidim da tiste ki ste prvo kr malo za sveto vzamete tole patronažnouser posted image no vsaka po svojeuser posted image


tudi potem ko se bodo kasneje začele razne bolezni..bo treba se dostikrat pred zdravnikom "postavit zase oz za svojega otroka"-ker ga ti najbolj poznaš..sploh na metelkoviuser posted image
mene nobeden več ne prepriča da naj grem z obolelim ušesom nazaj domov in fajn pucam nos češ mogoče se bo pa samo zrihtalo.. user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Helen@)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Decemberčki 2012
30.12.2012 16:28:00   
mini86
Namaže se otroka lahko po potrebi malo po gležnjih, ker tam rado do krvi popoka


popoka lahko tudi kje drugje ne samo okoli gležnjevuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Helen@)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Decemberčki 2012
30.12.2012 16:30:38   
mini86
Pri nas že v porodnišnici drugače učijo npr. podirati kupček, kot potem pokaže patronažna. Kako je treba s popkom se pa s tretjim mnenjem oglasi še pediater


smešno..pri nas niti v p niti patronažna tega ne pokaže..no pri marcelu se res ne spomnem da bi mi to pokazala..
kdaj si pa bila pri pediatru da ti je rekel za popek..sj a ni do takrat že vse zaceljeno..js sm rodila 4.12, pediatra prvič imam pa 17.1user posted image in do takrat se je že zdaaavnaj vse zacelilo

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Helen@)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Decemberčki 2012
30.12.2012 21:07:02   
žanpaty
Ojla,

naši se koža lepo lupi in mi je patronažna rekla, da jo naj namažem lepo s hladilnim mazilom (navaden iz lekarne) in moram reči, da se ji je kar lepo že povsod odluščilo. Nika je pravi sonček mali. Po cele noči lepo spi (od 5- 7 ur) tako da imamo mer ponoči in se lahko naspimo. Futram jo na 2 uri in lepo raste pika moja. Krčkov zaenkrat še nima. Tako da če jo hočem nahranit jo moram tudi čez dan ornk buditi :) Včasih sploh ne veva da jo imava ker tako lepo spi. Je pa pravi sonček mali :)

Mene sedaj nekaj zanima;
Z možem sva se odločila, da bova namesto paketa vzela denarno pomoč. Sedaj ne vem kateri obrazec moram izpolniti (na socialni Lj.-Polje itak nič ne znajo povedati) ... Imam obrazec uveljavljanje pravic iz javnih sredstev,samo ni nikjer omenjeno za rojstvo otroka. Samo vrtec omenjajo.

ALi mogoče katera ve kateri je točen obrazec, mi pošlje link ....

Full hvala!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 11:32:00   
mini86
Z možem sva se odločila, da bova namesto paketa vzela denarno pomoč. Sedaj ne vem kateri obrazec moram izpolniti (na socialni Lj.-Polje itak nič ne znajo povedati) ... Imam obrazec uveljavljanje pravic iz javnih sredstev,samo ni nikjer omenjeno za rojstvo otroka. Samo vrtec omenjajo.


denarni paketi ne obstajajo več..a ti to niso povedali na csduser posted image kok jim je vse težko..zdj je samo denar..je pa določena neka meja-če jo presežeš, denarja ne dobiš, drugače pa ja..
js bi ti svetovala da greš tja in izpolneš tam obrazec..
sm bila pa tudi jaz zmedena s temi obrazci in so mi tam povedali kaj je treba napisat oz obkrožit..sam js sm to uredila še predno sem rodila..

< Sporočilo je popravil mini86 -- 31.12.2012 11:37:58 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu žanpaty)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 11:39:10   
mini86
drugače pa...


SREČNO V NOVEM LETU, ČIM VEČ ČAROBNOSTI, ČIM MANJ NEPRESPANIH NOČI IN VSEGA KAR SI SAME ŽELITE!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 12:38:29   
žanpaty
Ja midva sva tut pred porodom že vse oddala, ampak je rekla, da kar se denarja tiče, se po porodu ureja. Na socialni je samo rekla možu, da so na netu obrazci da oni jih ne dajejo. Prou nč se jim ne da... Da ne govorim, da so zadnjo plačilno listo zgubil .... Pač preveč jih to ureja in potem je kakor je.

Aja paketov ni več. Sestrična ga je lani poleti še dobila, pa na netu je tut še vse na razpolago. Jao kok so smotani. Groza.

Aja vseeno hvala za pomoč.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 14:10:50   
mini86
Na socialni je samo rekla možu, da so na netu obrazci da oni jih ne dajejo


user posted image user posted image user posted image mislm ej..pa kaj se grejo..da ne rečem da sem se mislila zaposlit par dni prej pred nastopom porodniške in sem večkrat klicala tja ker mi par stvari ni bilo jasno..mislim da sem 4x tja klicala in 4x dobila popolnoma drugačne informacijeuser posted image kreteni..
nam je rekla da oddamo pač prej, ko rodim naj moj pokliče in takrat bo ona oddala obrazce naprej..

res najboljš da s tistim obrazcem k piše za pakete-ja še vedno niso spremenil, greš na csd in naj tam povejo..upam da točno..




js pa mal iščem torte-moj ma 12.1 roj.dan pa bi mu torto po dolgem času naročila..pa sem najdla enga hudga gasilskega avta-da bo še tamau veseluser posted image in pol pošljem tej gospe mail kok bi pršu ta gasilski avto oz torta za nekje 15-20 kosov in ona men 60€user posted image user posted image user posted image user posted image nebi rada podcenjevala domače torte ampak se mi vseeno zdi to tu mač..
če kera kej pozna se priporočam

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu žanpaty)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 14:20:21   
caramel
Žanpaty izpolni tale obrazec.

Mi našega pikeca crkljamo že od 5.12.. Vas kar redno berem, oglašam pa se bolj malo, ker mi tale RR skor nikoli ne blagovoli odpret okna za odgovor, pa sem že kar obupala in navadno niti ne poskušam ne več...

Vsem želim mirno noč in crkljanja polno 2013!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 14:21:48   
mini86
caramel kako mu je pa imeuser posted image


ja tale obrazec pa ga tud še niso spremeniluser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 14:43:12   
Inda_T
hejla ho!
bom za začetek napisala isto kor caramel - sem že včeraj hotela nekaj napisati, pa mi ni odprlo okna za odgovor, no sedaj ga je, tako da moram pohitet... user posted image

Ja, kot si mini ugotovila, me s prvim kar resno jemljemo patronažno... in moram rečt, da je ta naša, resnično zlata vredna... Ker sama sem bila v p deležna takega ravnanja, na mi je npr pediater na viziti na postavljeno vprašanje dal en odgovor, čez kakšno uro pa je prišla sestra in povedala čisto nekaj drugega - primer: mali je bil malce rumen (ampak hb ne dovolj za pod luč) pa je bolj počasi vlekel, plus meni je mleko teklo bolj na lagano (kar mi še vedno)... Pa so mi malega nafutrali z umetnim brez da bi mi sploh povedali... Pa vprašam pediatra kaj in kako s tem dodatkom in dobim odgovor, da ja, to je bilo le enkratno (odgovor na viziti), pa za popoldansko hranjenje, jaz malega ne morem zbudit, kličem sestro jo prosim za pomoč, uleti nekaj menca, gre, pride čez par minut in mi pove, da so mu itak takoj po negi, preden so mi ga pripeljali dali umetno, po navodilu pediatra... user posted image ...

Kakorkoli, sedaj ko smo doma, pa je npr danes patronažna sedela zraven mene med dojenjem in štela požirke od malega, pa tehtnico nam je zrihtala da jo imamo brezplačno izposojeno plus urgirala in iz lekarne na lepe oči (recept lahko prinesemo naknadno) zrihtala tist sprej z umetnim oksitocinom, sem pozabila ime... kot rečeno, glede na njen trud in pozornost, jo v tem trenutku jemljem kot edino avtoriteto user posted image

Pa da ne bom samo o tem, ker se s tem dojenjem resnično preveč obremenjujem, glede tort, mini, ti žal ne znam svetovati, jaz sem torto zadnjič naročala za svojo poroko, bila strahotno razočarana nad dobljenim glede na plačano, potem pa sem jih začela pečt kar sama (ampak za odrasle, ki pri dekoriranju niso tako kritični kot otroci)... Drugače pa moja tašča uporabi tak trik, da da narest samo slikico za na vrh, naredi pa občino kvadratno, ki je ponavadi še strahotno dobra, ker uporabi recept svoje mame in naredi kreme iz masla in ne iz smetane... joj, kar lačna sem postala... user posted image

Glede csd, pa ja, za ljubljano sem slišala da so kar mojstri v zavlačevanju in (ne)sposobnosti, kateri obrazci so potrebni pa ne bi vedela, sama jih namreč nisem izpolnjevala, ker sva z mojim izračunala in za las ne prideva zraven

Aja, pa srečno, uspešno, prespano in zadovoljno leto 2013! Naj bo boljše kot je bilo 2012... Lupčke vsem!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Decemberčki 2012
31.12.2012 15:27:12   
mini86
Pa da ne bom samo o tem, ker se s tem dojenjem resnično preveč obremenjujem,


kaj se obremenjuješ..povej nam..zato smo tuki da se spodbujamo, svetujemo al pa samo poslušamo..


če maš tako patronažno pa samo kapo doluser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Decemberčki 2012
1.1.2013 11:58:10   
Nova_nosečka
In smo v letu 2013. Drage mamice, želim vam zdravja, veliko zdravja, vse drugo ni nič kaj pomembno proti dobremu zdravju.

Glede odpiranja oken. Tudi meni včasih ne odpre takoj, ga zaprem in odprem ponovno in odpre večinoma v sekundi.

Mamice, kako je kaj z napenjanjem oz. vetrovi. Pri nas imamo kar fajno napenjanje. ne kolike, ker ne joče. Jo pa napenja, lahko tudi po 3 ure in vmes dremucka pa se napne itd. in potem začne prdat. Z nekimi sladkobnimi kapljicami ne bi želela probavat, ker prej ko kaj prime tak traja, pa sploh če prime, ker so si bebice različne. Zanima pa me čaj...

A dajete kaj čaja ali prekuhane vode na žličko? Tiste ki dojite. Načeloma se naj ne bi dodajalo nič, če je otrok dojen. Razmišljam pa o janežovem čaju ali kumini. Pa če sploh pomaga tistih nekaj žličk čaja, ki itak ni kaj močn, ker čaji so čaji.


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Decemberčki 2012
1.1.2013 15:13:47   
mini86
Pr men je isto glede oken..zaprem,odprem pa je..

napenjanje-joj ja..se kremz,renci,napenja...vse to traja tut po uro al pa vec..v pop casu jo pred hranjenjem med previjanjem tko nogice k njej in se pol kr ornk pokaka..tko da bi pa neki ful prdela pa sploh ne..seveda pa sem tega rencanja in napenjanja najbol vesela zjutri ob kse sestih,glih tok da me predram..

caji,voda..ne dajem nic,ker se mi ne zdi potrebno..sem pa tudi jaz razmisljala o tej zlicki caja,pa sem tud tko kt ti opustila misel ravno zaradi majhne kolicine..

je pa ze budna med enim in drugim obrokom..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 11:00:54   
biba_leze*
Pozdravček,
če katero zanima, ugodno prodajam odlično ohranjena oblačilca za fantka in punčko, večinoma malo nošena, nekatera samo oprana ali še z etiketo. Vabljeni na ogled albumov. Zainteresirane pišite ZS, da se dogovorimo naprej user posted image

http://www.mojalbum.com/biba1234

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 11:17:10   
Nova_nosečka
To napenjanje je pri nas čez cel dan...dokler se ne izprda sploh ne zaspi in tud če traja uro ali dve. Jo malo nosim, spreminjam pozicije, slečem in migama in je potem bolje. Jaz sem najbolj vesela, če je to zvečer, tam nekje 22 uri, ko imam oči na tričetrt zaprte in me že čeljust boli od zehanja. ampak kaj češ, tudi to bo mimo, upam da čimprej, ker je drugače ful pridna, nič ne joka, je zadovoljna, zelo lepo napredujeva v teži.

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 12:48:25   
mini86
evo js sm bla pa danes pridna..

vse pospravla, posesala, pomila, dva stroja obesla, en se še pereuser posted image
mija lepo sodeluje zravn al pa spi..

zdj se pa lepo sama s sabo pogovarjauser posted image oz bolj z eno blazinouser posted image

nimam pa ideje še kaj bom kuhala..
verjetn bom kr v protvan dala piščanca pa zelenjavo pa kr v pečico, zravn pa vrjetn krompir, za solata s feta sirom...res nimam ideje



drugače pa evo, prazniki so mimo..gledam naprej že za pustauser posted image
kr hitro je minilo, ma cel december mi je minil zelo hitro..

sm pa ugotovila, čeprav sem proti zbujanju da je boljš da mijo zbujam čez dan ker ona bi kar spala po 3,5 al pa 4 ure..in ker more pa hranjenje prnest notr-ga prnese čez noč in se zbuja pol na 2h..
sm učeri nardila test in je pol takoj prva runda čez noč bla 4,5 ure, pol pa 2x na 3,5

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 13:08:29   
Nova_nosečka
Mini86 tudi jaz sem zbujala že od začetka, kak je mleko steklo, čeprav so rekli, da do 4 ure lahko pustiš otroka spati. ampak sem rekla, mleko se bo bolj delalo, lepše bo napredovala in super smo spali. Sedaj se mi ponoči doji 1krat in potem še med 5 in 6. kar je v bistvu super. No je pa res, da se še zadnjič pocrkla na prsih in malo spije okrog 22 ure. Me tudi začne na 2 uri zbadati v prsih in rečem opa, mala se bo mogla zbudit, čas je. Sej obstaja en lep rek, da se otroka ne doji samo na njeovo potrebo, ampak tudi na potrebo matere.

Mini86 ti si pa takooooooooooooo pridna. jaz to čiščenje še kar prelagam. Malo sem pospravila, dala 2 stroja prat, sortirala oblačila od obeh in dala precej v škatle in sedaj malo poležavam. je tako zaspano vreme..fuuuuuuuuuj.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 13:31:00   
mini86
ja tale vreme je pa res user posted image user posted image user posted image
bom vrjetn šla tud js mal odspat za kšno urco..

moj ta teden dela do 17h in prou študeram kaj bomo z tamalim delal da bo hitreje minilo..
sm pa danes dubla odločbo za to starševsko nadomestilo-končno..

bomo letos že za vrtec oddajale vloge ane..pa zdj bo še za vzdrževane družinske člane treba..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 16:26:58   
Nova_nosečka
Oh ja te odločbe jaz tudi z veseljem čakam, pa upam, da bodo letos kaj prej kot lani. Me res zanima, če bomo upravičeni do pomoči ob rojstvu.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Decemberčki 2012
2.1.2013 19:37:30   
Inda_T
Čau punce!

vse najnaj v novem letu! Ne bom pisala na dolgo, ker vem da ne boste brale user posted image

Z našim malim pa nas najbolj prokupira (še vedno) dojenje... Mislim, cela znanost, s tem vaganjem in preračunavanjem... Pa mojega mleka je (zaenkrat - upam, da bo v prihodnje bolje) glih za glih, oziroma zvečer mi ga malo zmanjka, tako da mu dam dodatek, že zato da je mir in da lepo zaspi, čeprav ga začenjajo krči prijemat in to, ker je ena zgoraj napisala ravno po 22h, in znajo trajat tudi do dve uri... Potem pa akcija z miganjem nogic, da se sprdi... Je pa bogec, ga gledat kako spi, pa se nakremži, stisne v krč... Je pa super slišat kako na glas prdne... Moj je včeraj zvečer dejansko mislil, da sem ga jaz spustila, tako glasno je prdnil user posted image

Drugače pa je danes moj prvič šel v službo, pa sva z malim sedaj sama... Sedaj se bo moral počasi prebuditi, da greva na jošk in potem spat... Je sicer še mali mali, ampak nek urnik približen sem že pogruntala da ima... Tako mu z dojenjem ob 8h, naslendjim okrog polnoči (vmes je lahko vse od spanja do ringlšpila) potem pa spi do treh, štirih in z dojenjem takrat spi do šestih, sedmih...

Hišnih opravil pa se nisem še lotila, do danes sem bila vsa boga tudi zaradi šivov (mater, vsi govorijo o tem da je porod napor za telo in huda stvar, ampak noben ne pove, kakšna **** so šivi, ko si dobrih 14 dni čisti invalid), danes pa sem že malce drgnila vodni kamen po kuhinji... Drugače pa, jaaaa... pust..... rabim kakšno dobro idejo kako malega ošemit.. user posted image in krofi, njami...

Glede hrane, mini, ne morem pomagat in sodelovat, ker je kuhinja pod nadzorom mojega dragega, sedaj, ko je bil doma je bil zlat... Me je danes kar malo strah kako bova z malim preživela večerno rutino...

Nič, se javim jutri, danes sem pa tako pozno na pc-ju, ker mi prej preprosto ni zneslo, skozi nekaj se prekladam po hiši...

Lp!

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Decemberčki 2012
3.1.2013 8:25:04   
HeLenčica
Punce, nisem še uspela prebrati vaših pogovorov, ampak se vam pridružujem v upanju, da nam tukaj debata bolj steče kot med nosečnostjo. user posted image .

Mi smo se rodili 30. 12., tako da smo ujeli še enega zadnjih decemberskih vlakov. Več pa v prihodnje user posted image

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?