|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 10:48:00   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V Ljubljani je veljavno 5 let. Lubi potrdila najprej ni našel (sicer sem ga mela spakiranega v torbi za v p., samo ga razumem, da se takrat ni spomnil, kje je;), pa so mu najprej težili, potem pa jih je mel malo dovolj, saj je bil vmes že 2x na porodu zraven in je povedal, da bo tudi tretjič in pika. No, potem so mu dovolili plačatuser posted image . Cene niso pa nič znižali nikoli, tudi ni na mš nihče rekel, da bi jo, vsakič je bilo 40€, čeprav je vedno imel potrdilo.V Lj. ga brez potrdila, da je plačal, ne spustijo do porodnih sob, je sestra hotela videt potrdilo, predno je smel goruser posted image . Se pa strinjam, da tega ne bi smeli računat, če že, pa je 5€ čez glavo dovolj za tisto haljo in copate.

A resno al kaj?! Mojega ne prvic in ne drugic niso vprasali za potrdilo v lj ... pa nikoli ga ni imel pri sebi ... prvic ga je imel doma, drugic sem ga imela pa jaz v materinski

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 10:51:01   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Sicer pa gre za princip: ni fer računat 40€ za material, ki ni vse skup vreden 2€ - toliko stroškov z očeti nimajo, tudi če kdaj kateri skup pade (pa se mislim da danes to ne dogaja glih masovno, saj so pripravljeni na to, kar bojo videli).




Če oče omedli in rabi nujno pomoč, se to verjetno krije iz njegovega zdravstvenega zavarovanja, ne pa iz prispevka za prisotnost pri porodu.


Men so rekli, da ce imajo tezave z ockom, pol dobis na dom dodatno poloznico user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
4.1.2013 10:55:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 11:02:06   
Najaa
Sploh ne morem verjet, kaj berem. user posted image Ne dajo vam odpustnice, ne pustijo bit pri porodu, če nimaš potrdila o plačilu? Ko sem leta 2006 prvič rodila v Lj, nihče tudi omenil ni ne materinske šole ne potrdila... pa sem bila celo noč v porodni. Tudi kasneje ni bilo govora o tem... Opravila sva oba materinsko šolo, prisotnosti pri porodu pa ni plačal. Tako da meni se zdi, da gre tule za en velik nateg. Itak, da vsak plača, sam vseeno. Lahko bi napisali, da zbirajo za dobrodelne namene ali nakup kakšnega aparata... ne pa kr neki.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 11:02:10   
mamica deklicam
jaz sem obakrat rodila v LJ. Plačati mora, preden te odpustijo iz porodnišnice. Če ne plača, ne dobiš odpusnice. Edino cena me malo bega. Brez potrdila, da je bil v šoli, bi moral plačati 20 eurov, s potrdilom pa 18 eurov. Vem to, ker je prvič prišel ves razkurjen v sobo. En pred njim je dal 20 eurov, ker ni hodil v šolo, on pa 18. Sva pa hodila v šolo za starše v ZD Kamnik, kjer to hitro opraviš.

Po drugem porodu jaz potrdila nisem našla (ko je že odšel, sem gauser posted image ), in je plačal 20 eurov.

Sem pa sama hodila še enkrat v šolo za starše in sem zanj dobila novo potrdilo, tako da se niti ne spomnim, kaj so naredili s prvim. Vam pa nekaj povem, da mi nič žal, da sem hodila dvakrat, ker so se v dveh letih nekatere stvari že malo spremenile, obnovila sem znanje in slišala kaj takega, kar mi je prvič ušlo.

Sedaj je veljavno 5 let, ko sem hodila prvič, so rekli, da velja 3 leta.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 13:05:30   
petea
Ma ste Ljubljančani eni čudni 'tiči' - po treh/petih letih sploh več rojevat ne znate ...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 13:14:43   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

jaz sem obakrat rodila v LJ. Plačati mora, preden te odpustijo iz porodnišnice. Če ne plača, ne dobiš odpusnice.



Eno je odpustnica (zdravnikovo delo), drugo pa je izdaja računov (administratorjevo delo)! user posted image user posted image

Dobro, da te odpustijo, preden ZZZS plača svoj del kritja stroškov poroda in nege. user posted image



Po tej logiki bolnišnice ne bi smele pošiljati ne izvidov, ne odpustnic, ne računov po pošti npr. teden ali dva po kakšnem ambulantnem pregledu ali zaključku bolnišničnega zdravljenja.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 15:12:08   
abc123
Torej, če odmislim neumestne izjave nekaterih, je v Ljubljani potrdilo še vedno treba imet, plačat pred odpustom matere, da pa oče potrdilo dobi (na materinski šoli) pa mu verjetno ni potrebno hodit ponovno, če je manj kot 5 let odkar je materinsko šolo obiskoval, vendar se le oglasi in prosi za potrdilo.

V ponedeljek bom to preverila, pa vam sporočim, če še katero zanima.

PS. o porodu doma ne razmišljam, neenakega sistema se zavedam in je prisoten še na marsikaterem drugem področju, brezvezne stvari tudi občasno kupujem, strinjam se tudi, da sitem nifer, ker je porodnišnica pač javni zavod, oče bo zagotovo prisoten pri porodu (razen če pride višja sila vmes), o ceni nisem psraševala......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
4.1.2013 20:52:29   
Anonimen
Še dobro da nisem iz Lj. Potrdilo je imel, vendar ga niso zahtevali, prisotnost pri porodu je brezplačna. Govorim za Maribor.

Ne razumem, da mora plačat prisotnost pri porodu, glede na to, da ne koristi nobenih njihovih uslug. To je tako, kot bi moral plačati obisk v porodnišnici oz. bolnišnici. Kr neki, boh ve kam gre ta denar user posted image .

(odgovor članu abc123)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 10:52:40   
chezAnA
petea, žal sem 99% prepričana, da ga nimam več. Ker sem vse skupaj dala možu, da je preko klika plačal (ima na službnenem računalniku nainštalirano in zraven mize tudi uničevalec dokumentov, tako da mislim, da papirja ni več). Ti kaj pomaga, če na kliku poišče kakšne podatke? Namen plačila pa take reči?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 11:22:26   
tashq
pozdravljeni!

še jaz: leta 2010 sem rodila v Kranju,so zahtevali potrdilo, drugače ga ne bi spustili v sobo, plačati pa je moral še, ko sem bila jaz v porodnišnici, drugače ne bi bilo odpustnice(vsaj tako so rekli). na isti položnici je bila obračunana prisotnost pri porodu(okoli 20 evrov)+epiduralna.

se pa tudi jaz ne strinjam s tem, da v različnih porodnišnicah različno obravnajo ljudi, čeprav vsi isto plačujemo. (prav tako je na Jesenicah epiduralna zastonj, v Kr pa pač ne).

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 11:24:55   
petea
chezAnA,
pravzaprav me zanima, kaj porodnišnica navede kot osnovo za izdajo računa (npr. Pravilnik o ..., Zakon o ... ipd.). To se iz sklica ne vidi.

Hvala vseeno.



Sem pred dnevi med brskanjem po spletu ponovno naletela na zanimiv intervju z ameriškim porodničarjem Wagnerjem. Kopiram eno njegovo misel:

'Če bi komur koli v Zahodni Evropi povedali, da mora pri vas oče otroka prispevati za udeležbo pri rojstvu, bi se smejali neumni šali.'

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 11:52:12   
Anonimen
Še nikjer v Sloveniji se ni zgodilo( ker se tudi ne sme) da očeta ne bi spustili k ženi ko rojeva.
Vas tam v porodnišnici samo strašijo in seveda vi takoj greste v materinsko user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 13:05:14   
Anonimen
Vas tam v porodnišnici samo strašijo in seveda vi takoj greste v materinsko



Da se bodoča starša (oba!) udeležita materinske šole je samo dobro, jaz v tem ne vidim nič slabega.

Da pa rabi potrdilo, da je lahko pri porodu pa je čisto mimo, zraven stat pa ja zna vsak, tega ga v materinski šoli ne učijo.

In tudi da je treba to plačat je mimo, prav tako epiduralno. In oboje bolnišnice zaračunavajo ali pa ne. Če je zakon je zakon za vse enak.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 13:56:51   
Anonimen
Povej dobro je za kaj?
zame ni bilo dobro ,zato tudi nisme šla

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 14:42:36   
_CiCika_
Res zanimivo kako je od porodnišnice do porodnišnice drugače. user posted image
Jaz sem rodila leta 2011 v Trbovljah. Partnerju ni bilo treba nič plačati, da je bil lahko ob porodu zraven, potrdila pa tudi nisva imela. V materinsko šolo sva sicer šla, ker je bilo za naju to prvič, vendar sva se po koncu predavanj samo podpisala na list. Ko sem imela naslednjič pregled pri G, pa sem samo štampiljko v materinsko dobila, pa med. sestra je dopisala, da bo partner zraven pri porodu. To je bilo to. Sem pa sedaj vprašala, kako je pa s tem "potrdilom" za partnerja, če morama spet v šolo za starše pa mi je med. sestra odgovorila da naj bi "potrdilo" veljalo tako 3 leta in nama ni treba spet hodit na predavanja, tako da mesec pa pol pred porodom povem, da mi sam štampiljko v to materinsko da, se podpiše pa pripiše da je lahko partner prisoten ob porodu.

_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 15:03:27   
Anonimen
Povej dobro je za kaj?
zame ni bilo dobro ,zato tudi nisme šla


Če je ženska prvič noseča in nima nobenih izkušenj z porodom in novorjenčkom, prav tako ne bodoči očka, je fino da kaj zveš preden dete pride na svevet od izkušenih babic. Da ti pokažejo, kako se previja in neguje, da si ogledaš porodne sobe in veš kje boš rodila. Lahko kaj vprašaš, če te zanima...
Seveda, če vse to veš, ali pa te ne  zanima potem ne vidim smisla, da hodiš tja.

Se mi pa ne zdi smiselno, da bi morala vajo ponoviti čez tri leta, ker porod, nega in porodne sobe se v tem času verjetno niso spremenile, ali pač? Ok, tudi če greš ne škodi, samo v tem času že imaš enega ali dva otroka doma, pa se raje njima posvetim, kot pa sedim par ur na predavanju, katerega sem že obiskovala, pa verjetno tudi v tem času nisem vsega pozabila, možno edino da sem si še dodatno znanje pridobila user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 15:26:12   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Povej dobro je za kaj?
zame ni bilo dobro ,zato tudi nisme šla


Če je ženska prvič noseča in nima nobenih izkušenj z porodom in novorjenčkom, prav tako ne bodoči očka, je fino da kaj zveš preden dete pride na svevet od izkušenih babic. vse in še več izveš tudi po netu recimo . Da ti pokažejo, kako se previja in neguje, da si ogledaš porodne sobe in veš kje boš rodila. Lahko kaj vprašaš, če te zanima... Poglej: jaz nisem hodila v materinsko šolo,ker mi je bilo brezveze. Sem pa EDINA otroka previla sama takoj ko sem prišla iz porodne sobe,niti enkrat mi ga ni previla sestra. Vse so bile tako začudene in so samo o meni tisti dan govorile,so bile kar začudene ,ker nobena druga ni previjala sama,šele naslednji dan ali zadnji dan so začele same previjati.Porodnih sob si ne rabim ogledat,ker mislim,da nisem prišla na dopust in mi je vseeno kakšne barve je itn
Seveda, če vse to veš, ali pa te ne  zanima potem ne vidim smisla, da hodiš tja.

Se mi pa ne zdi smiselno, da bi morala vajo ponoviti čez tri leta, ker porod, nega in porodne sobe se v tem času verjetno niso spremenile, ali pač? Ok, tudi če greš ne škodi, samo v tem času že imaš enega ali dva otroka doma, pa se raje njima posvetim, kot pa sedim par ur na predavanju, katerega sem že obiskovala, pa verjetno tudi v tem času nisem vsega pozabila, možno edino da sem si še dodatno znanje pridobila user posted image .



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
5.1.2013 15:31:17   
Anonimen
Dojila in vse sem tudi sama ,brez pomoči itn. Z mano sploh niso imele dela,kot da me ne bi bilo tam

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
6.1.2013 11:42:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Povej dobro je za kaj?
zame ni bilo dobro ,zato tudi nisme šla


Če je ženska prvič noseča in nima nobenih izkušenj z porodom in novorjenčkom, prav tako ne bodoči očka, je fino da kaj zveš preden dete pride na svevet od izkušenih babic. vse in še več izveš tudi po netu recimo . Da ti pokažejo, kako se previja in neguje, da si ogledaš porodne sobe in veš kje boš rodila. Lahko kaj vprašaš, če te zanima... Poglej: jaz nisem hodila v materinsko šolo,ker mi je bilo brezveze. Sem pa EDINA otroka previla sama takoj ko sem prišla iz porodne sobe,niti enkrat mi ga ni previla sestra. Vse so bile tako začudene in so samo o meni tisti dan govorile,so bile kar začudene ,ker nobena druga ni previjala sama,šele naslednji dan ali zadnji dan so začele same previjati.Porodnih sob si ne rabim ogledat,ker mislim,da nisem prišla na dopust in mi je vseeno kakšne barve je itn
Seveda, če vse to veš, ali pa te ne  zanima potem ne vidim smisla, da hodiš tja.

Se mi pa ne zdi smiselno, da bi morala vajo ponoviti čez tri leta, ker porod, nega in porodne sobe se v tem času verjetno niso spremenile, ali pač? Ok, tudi če greš ne škodi, samo v tem času že imaš enega ali dva otroka doma, pa se raje njima posvetim, kot pa sedim par ur na predavanju, katerega sem že obiskovala, pa verjetno tudi v tem času nisem vsega pozabila, možno edino da sem si še dodatno znanje pridobila user posted image .





IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Dojila in vse sem tudi sama ,brez pomoči itn. Z mano sploh niso imele dela,kot da me ne bi bilo tam



No sej sem ti napisala:

Seveda, če vse to veš, ali pa te ne zanima potem ne vidim smisla, da hodiš tja.


Si pač talent, nimaš kaj - pomoje bi lahko rodila tudi doma user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
6.1.2013 19:21:48   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Da ti pokažejo, kako se previja in neguje, da si ogledaš porodne sobe in veš kje boš rodila. Lahko kaj vprašaš, če te zanima...


A ti RESNO misliš, da se tega naučiš v šoli za starše user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
7.1.2013 8:36:29   
abc123
Joj punce, ali lahko ima človeč svobodno izbiro vsaj tam, kjer nam država to dopušča. Pa kdo ste, da sodite o tem kaj je za nekoga (ki ga sploh ne poznate) dobro oz. koristno in kaj ne. Vsak je svoja osebnost, s svojimi možgani.... hvalabogu, da ne razmišljamo vsi enako.... ampak vsiljevat mnenje in solit pamet samo zato, ker smo si drugačni....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
7.1.2013 11:26:46   
olimia
Brez sodb ipd.
Moje izkušnje iz NM porodnišnice; leta 2007 je bila prisotnost partnerja pri porodu brezplačna, če je opravil MŠ; leta 2011 ga nihče ni vprašal za potrdilo, ker je bil prisoten, je dobil položnico za 17 eur - na njej je pisalo prispevki za drobni inventar poronišnice - nihče naju nikoli ni vprašal, ali je sploh plačal (seveda je, ker so nekateri govorili, da me ne bodo izpustili iz P, če ne bo položnica plačana); leta 2012 naju noben ni spraševal po potrdilu; ker je bil prisoten pri porodu, je administratorki ''moral'' plačati 20 eur; če jih ne bi, bi jaz ob odpustu dobila položnico za 20 eur. Ali bi jo plačala ali ne - moja stvar, terjal me ne bi nihče (vsak tako mi je zagotovila administratorka, ki je moja prijateljica.
Žal je tako, da v SLO vsaka porodnišnica ravna po svoje in tudi vsaka sestra oz. babca zna biti po svoje zatežena. Izkušnje so različne, ker dejansko tako pri nas - na žalost! - je.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
7.1.2013 11:31:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Povej dobro je za kaj?
zame ni bilo dobro ,zato tudi nisme šla


Če je ženska prvič noseča in nima nobenih izkušenj z porodom in novorjenčkom, prav tako ne bodoči očka, je fino da kaj zveš preden dete pride na svevet od izkušenih babic. vse in še več izveš tudi po netu recimo . Da ti pokažejo, kako se previja in neguje, da si ogledaš porodne sobe in veš kje boš rodila. Lahko kaj vprašaš, če te zanima... Poglej: jaz nisem hodila v materinsko šolo,ker mi je bilo brezveze. Sem pa EDINA otroka previla sama takoj ko sem prišla iz porodne sobe,niti enkrat mi ga ni previla sestra. Vse so bile tako začudene in so samo o meni tisti dan govorile,so bile kar začudene ,ker nobena druga ni previjala sama,šele naslednji dan ali zadnji dan so začele same previjati.Porodnih sob si ne rabim ogledat,ker mislim,da nisem prišla na dopust in mi je vseeno kakšne barve je itn
Seveda, če vse to veš, ali pa te ne  zanima potem ne vidim smisla, da hodiš tja.

Se mi pa ne zdi smiselno, da bi morala vajo ponoviti čez tri leta, ker porod, nega in porodne sobe se v tem času verjetno niso spremenile, ali pač? Ok, tudi če greš ne škodi, samo v tem času že imaš enega ali dva otroka doma, pa se raje njima posvetim, kot pa sedim par ur na predavanju, katerega sem že obiskovala, pa verjetno tudi v tem času nisem vsega pozabila, možno edino da sem si še dodatno znanje pridobila user posted image .





IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Dojila in vse sem tudi sama ,brez pomoči itn. Z mano sploh niso imele dela,kot da me ne bi bilo tam



No sej sem ti napisala:

Seveda, če vse to veš, ali pa te ne zanima potem ne vidim smisla, da hodiš tja.


Si pač talent, nimaš kaj - pomoje bi lahko rodila tudi doma user posted image .


ne ne bi,Pa tvoj sarkazem ni na mestu draga mamica

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: šola za starše-potrdilo za očeta
7.1.2013 14:22:09   
ronja
Če oče omedli in rabi nujno pomoč, se to verjetno krije iz njegovega zdravstvenega zavarovanja, ne pa iz prispevka za prisotnost pri porodu.

Tudi to ej res:) V bistvu je res tudi to, kar je ena napisala, da bi lahko očki njim računali, ker naredijo dosti njihovega dela - tolažijo porodnico, jo spodbujajo, ji pomagajo se prekladat, itd... Kar se mene tiče, sem vsakič rekla, da rajši brez babice kot brez njega. Vem, da so različni očetje in babice, ampak meni je pač pomagal, mi je bilo lažje z njim.

Otika, to je tako kot povsod: odvisno, na koga naletiš. Prvič sva mela s sabo, pokazala, plačal je pa itak kasneje, ker sva prišla sredi noči. Drugič je bilo vse tako hitro, da ni nihče nič težil, pri 3. pa so seveda težili, ker je bil dan in ker je pač gospa hotela videt potrdilo. Ne veš pa, kdaj boš rodila:D.

Lahko bi napisali, da zbirajo za dobrodelne namene ali nakup kakšnega aparata... ne pa kr neki.
Res je. če bi ta denar zbirali namensko za recimo inkubatorje za novorojenčke (ki jih je kronično premalo), bi verjetno veliki večini ne bil problem dat tega denarja.

abc, v mš ti dajo novo potrdilo za očeta, če je že bil, samo tam se morata zglasit, da mu ga spišejo, saj majo evidence:). So prijazni v mš (ne pa nujno v sprejemni:D).

Vas tam v porodnišnici samo strašijo in seveda vi takoj greste v materinsko

Sigurno je močnejši od tistih sestr, ja, bi ga verjetno fizično težko ustavile. Ampak pač ne dela na tak način;). Vsekakor se pa postavijo pred očeta in mu ne povejo, v kateri sobi si, to sem pa slučajno videla pri enem drugem očetu, ko sem čakala (sem bila precej v p. zaradi rizične nosečnosti). Tako da... Ja, velika večina očetov si bo želela čimprej prit k svoji nosečki, da ji bojo ob strani in bo rajši plačala, pa se ne kregala, samo da bojo čimprej tam. In na to računajo, seveda. Ni pa to lepo ali fer.

V mš sva šla prvič oba, jaz sem šla 1. v dve mš, drugič v nobeno, 3. v eno par predavanj, pa tudi če ne bi šla, se ni bogvekaj spremenilo, jaz pa še nisem uspela pozabit:D. Različne situacije, pa ista mama, hehe.

Rodile bi vse lahko doma, samo porodi se statistično v večjem številu dobro končajo v porodnišnici, ker so pač deteta včasih kaj boga, pa tam lahko takoj pomagajo, doma pa ne moreš.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?