|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 14:35:32   
uškinamama
A sem napisala, da ne uporabljamo mleka sploh?
Itak, da je mleko, celih tri deci na pol kg moke....in koliko je to mleka na dan na tri osebe, če pomisliš, da imamo pol kg kruha /slanikov za recimo za tri dni. user posted image In tako pridemo na tiste cca. 2 litra na mesec. Ker je razlika, če ga otrok spije liter na dan za žejo,plus puding, plus čokolino, plus pire, sir, skuta, sladoled....potem dejansko prideš na dva litra na osebo na dan oziroma 20 litrov na mesec. Samo mi te hrane (mlečne) ne kuhamo, kjer porabiš liter mleka (npr, puding, gres, riž) .

Sicer pa vsak po svoje, a ne, kot pravim, mi smo anti mlečni.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 18:23:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Sicer pa vsak po svoje, a ne, kot pravim, mi smo anti mlečni.


ni glih kaj si kdo izbere, bolj kaj lahko; hej, mi bi bli tud več sveže zelenjavno-ribji, če bi imeli možnost met večji budget za hrano. zdej pa večkrat jemo palačinke in šmorn zarda tega ker to mamo doma, ne zato ker bi se nam ful luštal user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.3.2013 18:24:26 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 21:02:51   
ronja
Jogurtov pa mogoče 20 kosov

Haha, to mamo mi za... mogoče 2 dni... če so v vrtcuuser posted image . Ne, resno, sem šla enkrat štet, koliko jogurtov kupimo - in pri 87 sem nehala štetuser posted image . To je za 1-2 tedna. To so normalno veliki jogurti in tisti pol literski in literski.

skuštrana, daj recept za soljene sardelice! Mi imamo tudi vsi to radi, pa sva 1x probala in ni uspelo (verjetno premalo soli).

mateyka, si mi z jezika vzela, da ostali vse surovo požrejo:D Kar se mleka tiče imaš pa zelo prav - nekatera plemena v Afriki ga sploh ne presnavljajo, v Evropi pa je to redko. Še vedno pa se naje tudi tu laktozna intoleranca in tudi alergija na mleko (ta je an beljakovine, ne na laktozo - to je mlečni sladkor, ogljikov hidrat torej, včasih kdo zameša).
tippi, vsak po svoje ptiček pojeuser posted image . Jaz se boljše počutim z več mlečnih izdelkov:). Imam manj lis po nohtih (pomanjkanje kalcija), imam urejeno prebavo (jogurti, mleko mi jo preveč pospeši) in še dobri so mi. Pa tudi cukra mi niso višali, ko sem si še merila. Mi pa recimo ne paše kruh. Saj ga jem, sploh zdaj, ko dojim in moram nekje kalorije nabrat, da ne žrem samo sladkarij, ampak vseeno - to ni moja hrana. kar se tiče človeške prehrane pa... v naravi bi jedli meso kvečjemu 1x na mesec, moški mogoče na 14 dni, ženske in otroci pa skoraj gotovo ne, pa veliko manjše količine. Koliko bi dobili jajc, lahko tudi ugibaš. Pa zelo omejen do sladkornega trsa bi imeli:D. Skratka - jemo precej drugače, veliko bolezni res iz tega izhaja, zato je pa dobro pogledat, kaj komu paše (telesu, ne jeziku;).

otika, delamo enako in tudi kupujemo večinoma od Celee, samo žal nimamo nobenega popusta (a majo kako industrijsko prodajalno v LJ?)

tippi, ljudje jemo tudi čebelje bruhanje. iN še huje: najbolj cenjen med je gozdni - torej drekci od uši, ki so jih čebele požrle in zbruhale... Tako da je mleko druge vrste še kar okuser posted image . (mam čisto rada med mimogrede;). Sem pa zelo proti temu, kako delajo z nekaterimi kravami v velikih obratih (kjer gre samo za produkcijo, da imajo taka vimena, da jih ne morejo držat gor, recimo- to pa mi je mimo!) Dokler pa gre za neko dokaj srečno kravo, ki se pase na travniku in mi odstopi malo svojega mleka za to, da jo pač redimo, se mi pa ne zdi tako hudo.

Mateyka, naredi colcannon, lahko delaš tudi iz zelja (original je iz ohrovta), to je poceni zelenjava, ni veliko mleka (samo ena šalca, pa ker ste 3je, bo šlo še pri tippi skozuser posted image ), pa je dobro:). Zelje je verjetno tudi pri vas đabe.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 21:26:43   
mateyka
ja ronja, zelje, korenje, koleraba in čebula - rešiteljice uboge raje user posted image
repe pa tle še nisem vidla.. mislim, da sem videla velike glave ohrovta zadnjič, samo se mi je zdelo da mam privide - prvič do sedaj. tako da naslednjič bom vzela eno glavo (ga majo samo v enem velikem supermarketu).

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.3.2013 21:30:26 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 21:40:31   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
otika, delamo enako in tudi kupujemo večinoma od Celee, samo žal nimamo nobenega popusta (a majo kako industrijsko prodajalno v LJ?)

Mislim, da nimajo ... no saj drugače smo že ugotovili, da imajo tam čist klasične cene, sam za poslovne partnerje imajo pa popuste in to nore :)

Aja pa itak sem zafrknila ... sploh se trgovinici ne reče Polna skleda ... včasih je bila Golida, zdaj se ji pa reče preprosto Zelene doline user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 21:46:00   
ronja
Eh, škoda. Sicer mleka kar precej proizvedem, samo za poslovnega partnerja, pa vseeno premalouser posted image . No, povej jim, da majo dobre jogurteuser posted image . Pa lepo, da je embalaža vsa za reciklirat.
V Lj. mlekarnah so cene tudi primerljive kot drugod (vsaj bile so, zdaj že dolgo nisem bila) - nekoč v davnih časih je bilo precej ceneje tam kot v trgovini, kasneje je bilo pa bolj ali manj enako (vsekakor se ni splačalo samo zato it tja).
Se z lubijem zezava, da bi rabili "samo" en sadovnjak, eno večjo njivo (ker navaden zelenjavni vrt ne bi bil dovolj), pa eno kravo:D

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 6:33:22   
Tippi
No, dejmo še eno o mleku user posted image

Mateyka moram povedat user posted image tkole, da zaključimo user posted image Strinjam se z uškinomamo. kle sva z njo pač istih 'okusov' in videnja o mleku. Ti in ostali ste veliko na mleku, kar pa seveda ni nič narobe! za vas in vaše otroke! To je vendar jasno.

Zame pa je to absolutno preveč mleka. Zame. če bi ga jaz toliko pila. ne da je zame absolutno preveč, ker ga ti toliko popiješ. user posted image

ps. joooj zdaj sem se pa spomnila še na enega kolega, ki je imel res ogromnega lulčka (ne, nisem ga videla brez gat, ampak se je videl v kopalkah, to je bla orng basa), in ta tip je spil vsak dan 2 litra mleka. Tko za žejo. In sem se včasih sama pri sebi smejala, da ima zato velzga tiča, ker velik mleka pije. Da je to ziher škodljivo user posted image Pa takrat nisem imela še veliko pojma o mleku in ostalih zdravih čirulahčarulah user posted image Drugače je bil ful zakompleksan zaradi velikega premoženja. prav smilil se mi je user posted image

No, to je bila samo asociacija mleko - tič user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 7:08:57   
m_o_i
se moj piskercek okol mleka: ljudje s krvno skupino B ga dobro prebavljajo, ostali manj. jaz sem B in mi mleko pase, me pa napihne vsako zito-razen riza. in sem potem v knjigi glede prehrane po krvnih skupinah prebrala, da Bjevcem mleko sede, zita pa res ne user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 8:19:29   
uškinamama
"Dokler pa gre za neko dokaj srečno kravo, ki se pase na travniku in mi odstopi malo svojega mleka za to, da jo pač redimo, se mi pa ne zdi tako hudo. "

A imate kravouser posted image



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 8:20:52   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


Strinjam se z uškinomamo. kle sva z njo pač istih 'okusov' in videnja o mleku. Ti in ostali ste veliko na mleku, kar pa seveda ni nič narobe! za vas in vaše otroke! To je vendar jasno.




Napisala sem sam o procentek videnja o mleku, pa je že halo. Bog ne daj , da na pišem vse user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 8:48:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Mislim, da nimajo ... no saj drugače smo že ugotovili, da imajo tam čist klasične cene, sam za poslovne partnerje imajo pa popuste in to nore :)

Aja pa itak sem zafrknila ... sploh se trgovinici ne reče Polna skleda ... včasih je bila Golida, zdaj se ji pa reče preprosto Zelene doline user posted image


Čaki.. a potem ni popusta za navadne male državljančke v Ind. prodajalni? Jaz nisem njihov poslovni partner..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 8:50:25   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Mislim, da nimajo ... no saj drugače smo že ugotovili, da imajo tam čist klasične cene, sam za poslovne partnerje imajo pa popuste in to nore :)

Aja pa itak sem zafrknila ... sploh se trgovinici ne reče Polna skleda ... včasih je bila Golida, zdaj se ji pa reče preprosto Zelene doline user posted image


Čaki.. a potem ni popusta za navadne male državljančke v Ind. prodajalni? Jaz nisem njihov poslovni partner..

Se mi zdi da ne ... sicer so cene nižje kot recimo v Mečkatorju, samo ni pa neki blazno cenejš ... je pa dost izbire.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 9:04:57   
Najaa
Ja v tej trgovini v Arji vasi je kakor naletiš. Včasih kake dobre akcije, včasih čist mal nižje cene od trgovine...

Kar se mleka tiče, mi smo bili veliki porabniki. Jaz sem že v nosečnosti spila ogromno mleka, prav pasal mi je in tudi tamali sta nori na njega. Spili smo kak liter na dan obvezno. Pol sem se pa odločila, da ga malo ukinem, ker tamali sta non stop pokašljevali. In stanje je res malo boljše. Nisem se poglabljala, poslušala sem ljudi ki so z zmanjšanjem vnosa mleka pozdravili in odpravili marsikatero težavo. Tako da zdej porabimo tam 2 deci mleka na dan, če. Jaz jem kosmiče z njim, pa za kavo pol se pa že konča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:02:45   
mateyka
mogoče bi bilo zanimivo preverit, če ima B krvna skupina več mutacij za razgrajevanje laktoze (jaz sem tud B)..

Tippi, se čist strinjam s tabo. user posted image pa jaz sploh ne maram mleka samega (moj mož ja), samo se mi pa vtakne v kuho in to zgleda kar dost (glede na to kok porabimo). mam pa načeloma raje jogurte in skuto, tko kot ronja (mleko mi ne pospeši prebave kot ronji, sam okus mi ni dober, da bi ga kar pila za žejo) - kavo pa obvezno z mlekom, tam pa jogurt popuši user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:12:50   
Tippi
Tippi, se čist strinjam s tabo. user posted image pa jaz sploh ne maram mleka samega (moj mož ja), samo se mi pa vtakne v kuho in to zgleda kar dost (glede na to kok porabimo). mam pa načeloma raje jogurte in skuto, tko kot ronja (mleko mi ne pospeši prebave kot ronji, sam okus mi ni dober, da bi ga kar pila za žejo) - kavo pa obvezno z mlekom, tam pa jogurt popuši user posted image


sem kar mal huda, ker nisi tiča pokomentiralauser posted image . hočem rečt te naveze mleko - tič user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:27:32   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tippi, se čist strinjam s tabo. user posted image pa jaz sploh ne maram mleka samega (moj mož ja), samo se mi pa vtakne v kuho in to zgleda kar dost (glede na to kok porabimo). mam pa načeloma raje jogurte in skuto, tko kot ronja (mleko mi ne pospeši prebave kot ronji, sam okus mi ni dober, da bi ga kar pila za žejo) - kavo pa obvezno z mlekom, tam pa jogurt popuši user posted image


sem kar mal huda, ker nisi tiča pokomentiralauser posted image . hočem rečt te naveze mleko - tič user posted image


A ni mateyka enkrat pisala, kako je tamala nekomu razlagala, da ima ati velikega lulčka? user posted image Očitno mleko res ima nek vpliv. user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:29:01   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tippi, se čist strinjam s tabo. user posted image pa jaz sploh ne maram mleka samega (moj mož ja), samo se mi pa vtakne v kuho in to zgleda kar dost (glede na to kok porabimo). mam pa načeloma raje jogurte in skuto, tko kot ronja (mleko mi ne pospeši prebave kot ronji, sam okus mi ni dober, da bi ga kar pila za žejo) - kavo pa obvezno z mlekom, tam pa jogurt popuši user posted image


sem kar mal huda, ker nisi tiča pokomentiralauser posted image . hočem rečt te naveze mleko - tič user posted image


A ni mateyka enkrat pisala, kako je tamala nekomu razlagala, da ima ati velikega lulčka? user posted image Očitno mleko res ima nek vpliv. user posted image

Ja, pa res user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:39:32   
mateyka
omg, mate spomin ko slon user posted image
jaz sploh ne bi povezala teh dveh stvari, sam zdej ko ste pa omenile - eeeej, LOL user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.3.2013 10:41:00 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:45:41   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

omg, mate spomin ko slon user posted image
jaz sploh ne bi povezala teh dveh stvari, sam zdej ko ste pa omenile - eeeej, LOL user posted image user posted image user posted image


LOL user posted image user posted image

zdaj se pa človek vpraša, a je mleko koristno al škodljivo! kar se dolžine tiče, najbrž tisto prvo, če je pa tiček že v osnovi dolg, potem pa tisto drugo.

kaj pa vem. to je to. hebeš članke, cel življenje mamo v svojih rokah. s tičem vred user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:54:54   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

omg, mate spomin ko slon user posted image
jaz sploh ne bi povezala teh dveh stvari, sam zdej ko ste pa omenile - eeeej, LOL user posted image user posted image user posted image


LOL user posted image user posted image

zdaj se pa človek vpraša, a je mleko koristno al škodljivo! kar se dolžine tiče, najbrž tisto prvo, če je pa tiček že v osnovi dolg, potem pa tisto drugo.

kaj pa vem. to je to. hebeš članke, cel življenje mamo v svojih rokah. s tičem vred user posted image


tippi kakšne kvasiš v tem postnem času user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 10:56:28   
kaboname
mi na mesec porabimo okoli 300e smo štirje, meso dobimo, zelenjavo po večini tudi( takrat ko je sezona), ker pa ste že glih pri mleko moram rečt da ga tudi pri nas ne gre veliko za kakšno pecivo oz palačinke in to je to, bolj gredo jogurti in razni namazi ter seveda sir. In bolj ko berem o kar sem napisala ugotavljam da smo kar veliki potrošniki in da bao treba malo spremljat kaj je nujno potrebo kaj pa ne.Je pa pri nas tako da se nekje na 14 dni naredi malo večji nakup in potem vmes samo sadje oz zelenjavo ter jogurti,...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 11:02:34   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

omg, mate spomin ko slon user posted image
jaz sploh ne bi povezala teh dveh stvari, sam zdej ko ste pa omenile - eeeej, LOL user posted image user posted image user posted image



user posted image Zdaj mi je vse jasno. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 11:12:27   
mateyka
ja, punce, dajte sinovom mleka. ko bodo večji vam bodo hvaležni user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 11:55:03   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, punce, dajte sinovom mleka. ko bodo večji vam bodo hvaležni user posted image



Babe ste odpuljene do jaja! res! user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: gospodinjski proračun
21.3.2013 13:02:15   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, punce, dajte sinovom mleka. ko bodo večji vam bodo hvaležni user posted image


Snahe pa še bolj. Evo, lahko že zdaj plus točke pri bodočih snahah nabiramo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?