|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 12:31:46   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zdaj pa kaj točno pri tebi ni ok.......jaz ne morem vedeti....te ne poznam tako dobro....


Vse ostale pa .


Ja....





user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 12:32:17   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Najenostavneje je pa s prstom kazati na druge......in si izmisliti nekega sovražnika ljudstva.....to preko medijev ponavljati, da večina ljudstva to vzame za sveto resnico......veliko lažje, kot si priznati lasne napake in prevzeti odgovornost za njih......



Lili, na kolenih te prosim - sposodi si nekje zadnjo številko Mladine ( od prejšnjega petka 17.5.2013 ) in si preberi, zelo pozorno preberi, intervju z dunajskim županom. Ker je po njihovih rezultatih zagotovo dobra referenca za temo, ki jo imamo tukaj. Morda boš njemu kako besedo celo verjela user posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 13:12:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zdaj pa kaj točno pri tebi ni ok.......jaz ne morem vedeti....te ne poznam tako dobro....


Vse ostale pa .


Ja....





user posted image


Kdo je rekel, da na RR ni nič humorja? user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 14:31:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Ja....

recimo tiste podjetnike, ki v življenju niso zaposlili delavca, so ga imeli ali na črno ali preko študentskega servisa, sebi nakazovali minimalni dohodek, delali na črno......kričijo pa "socialna država"....

Tiste, ki so zlorabljali socialni sistem, se namerno niso zaposlili (ja, tudi taki so, ne moreš verjetiuser posted image ), ker so dobili večje otroške in nižji vrtec.....pa kričijo hočemo socailno državo.....

Tiste, ki so se zakreditirali za 1200 EUR na mesec, pa je eden izgubil službo pa bemtijo čez državo, ker jim ne omogoči dostojnega življenja.......

Tiste, ki zaslužijo 2000 EUR na mesec, pa so pred meseci bemtili "naši otroci so v šoli lačni, ker jim država ne subvencionira 16 EUR malice na mesec......

Tiso polovico volilnih upravičencev, ki že leta niso šli na volitve, potem pa bemtijo čez politčno kliko in zahtevajo zamenjavo politikov.......

In konec koncev tudi tiste v javnem sektorju, ki zahtevajo zgolj svoje pravice (v stilu nismo mi ustvarili krize), niso pa sposobni spregledati, da tako dolgo več ne bo šlo......ker to, da je plača 5. v mesecu na njihovem računu ni zgolj od boga dano.......



Me je za sekundo zdajle prešinilo - da mogoče pa res nisi samo džejeva zaslepljenka - ampak si mogoče zaradi čisto enega konkretnega ( najbrž osebnega ) razloga zagrenjena. Ugibam, da zato, ker se ti je zgodila krivica nekje v tem segmentu. Mogoče, res zgolj ugibam, pa niti tolk pomembno ni. No, vse tole zgoraj drži ali pa ne, preveč je posplošeno. Ne moreš poznati vseh ljudi, ki jih zgoraj naštevaš, še manj poznaš njihove osebne zgodbe, stiske, ajde mogoče pri kom tudi interese. In niti slučajno vseh metati v en koš, ki ga uporabiš za argument contra.


Ja, daddy....cel čas si bil v zmoti.....v prvi vrsti sem zagrenjena in šele nato Janševa privrženka, ker zagrenjenost je pogoj za slepo privrženost Janezu Janši.......user posted image

Ne, ne poznam 2 milijona Slovencev osebno......poznam pa kar nekaj primerkov iz vsake skupine v živo......precej primerov pa sem spoznala preko foruma, po njihovem pisanju.....

in tako kot ti lahko posplošeno podaš mojo "analizo", da sem zaslepljena janševa fanica, da sem zagrenjena.....lahko tudi jaz podam, brez poznavanja osebnih zgodb, stisk, interesov tako posplošeno analizo.....

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 14:39:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Najenostavneje je pa s prstom kazati na druge......in si izmisliti nekega sovražnika ljudstva.....to preko medijev ponavljati, da večina ljudstva to vzame za sveto resnico......veliko lažje, kot si priznati lasne napake in prevzeti odgovornost za njih


Liliana, ampak se zavedaš, da ravno to počneš ti. Kažeš na druge...od delavca na črno do matere samohrnilke preko javnega uslužbenca do .....



Nikoli nisem zanikala, da kažem s prstom na kriminalce, tiste, ki izigravajo sistem......

Nekateri imajo pač ničelno toleranca do ene po riti pri otroku.....jaz pa imam pač ničelno toleranco do krimalnih dejanj......med kar spada marsikaj od tistega, kar sem zgoraj naštela......lažno samohranilstvo, neplačevanje davkov, delo na črno.......drugi pa to odobravate, ker taka kriminalna dejanja pač opravičujete z iznajdljivostjo.......

In ker izgleda nisi prebrala vsega ampak vsak moj tretji post in še v tistem vsako tretjo vrstico.....še enkrat.....tisti, ki izigrava sistem, ki ne plačuje davkov, ki potvarja svoje podatke, da dobi večje socialne transferje, vsak tak, ki izigrava sistem, ne more kričati "hočemo socialno državo, nočemo krčenja javne uprave".....ker njegova dejanja ne kažejo ravno na to, da želi oz. da si zasluži socialno državo......


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 14:46:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

neoliberalistična ideologija je pošast.....



Pa še kakšna!! In svetovna kriza naravnost kriči po preprostem spoznanju, da enostavno - ne deluje. Absurden je primer Grčije, kjer jih silijo v nove in nove "varčevalne ukrepe" ( ki povzročajo zgolj daljšanje spirale navzdol ), privatiziranje vsega in svačega, poceni raprodajo vsega in svačega - najbogatejši pa pri vsem tem niti davkov ne plačujejo, haha ...... ja, bolj prav ne bi mogla napisat. Res gre za pošast, Pošast z veliko začetnico pravzaprav.


Grčija je zdaj največja žrtev......ker leta so Grki sloveli po tem, da niso potvarjali svojih bilanc, da so vestno plačevali davke.....skratka šlo je za eno najbolj poštenih ekonomij v Evropi, ki so jo sestavljali najbolj pošteni davkoplačevalci in najbolj delavni (dodatek na točen prihod na delo je bila njihova pravica, v krvavih bojih izbojena)......ki jo je zdaj neoliberalistična pošast požrla......

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 14:50:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Lili, na kolenih te prosim - sposodi si nekje zadnjo številko Mladine ( od prejšnjega petka 17.5.2013 ) in si preberi, zelo pozorno preberi, intervju z dunajskim županom. Ker je po njihovih rezultatih zagotovo dobra referenca za temo, ki jo imamo tukaj. Morda boš njemu kako besedo celo verjela user posted image .


Ni treba biti tako melodramatičen, ker ne ti ne jaz ne bova šla po štrik pa na drevo......bova pozabila eden na drugega, ko zapreva RR ali ko se do konca izlajnava.......user posted image

si bom prebrala članek, ko ga mladina "sprosti".....zdaj sem si lahko samo nekaj stavkov uvoda prebrala......in se potem slišiva......

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 14:53:38   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Minimalna plača pa ni politična kategorija (čeprav jo je Pahorjeva vlada čisto politično dvignila) ampak je odraz naše produktivnosti.......zato pač ne more biti enaka avstrijski minimalni plači.......drugače pa ima imamo potem poleg minimalne plače še regres za prehrano in povračilo stroškov dela (da ne omenjam tega, kako je tu javni sektor še do pred nekaj let precej masovno lagal, se prijavljal pri raznih sorodnikih, da je lahko dobil maksimalne stroške prevoza na delo izplačane....) in vse to je plačeval delavec z minimalno plačo........




He he he, samo javni sektor, da ne bi bilo res, ja.

Moj brat je zaposlen v gospodarstvu, pri zasebniku, pa mu en dan šefe reče, da plače mu žal ne more dvigniti, da naj se prijavi kje drugje, da vožnjo mu bo pa lahko večjo plačeval. In tako se moj brat (fiktivno) vozi v službo 150 km namesto 15. In je šef zadovoljen, brat pa tudi.

Javni sektor, a ne, liliana. Ti ti grdi javni sektor user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 21.5.2013 14:54:44 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 15:21:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Nikoli nisem zanikala, da kažem s prstom na kriminalce, tiste, ki izigravajo sistem......


sam a se zavedaš, da so sistemi lahko tudi nedelujoči, nehumani, celo drakonski?

recimo, dam primer: v ameriki je dež, ki pada z neba in ga ti zbiraš na svoji zemlji, last države. država je tko določila in zdaj pač dež ni tvoj. in ne smeš ga zbirat. večina ljudi bi rekla da imajo pravico na svoji zemlji zbirat nekaj kar pade z neba - po tvoji logiki pa so seveda kriminalci, če to delajo. v tem primeru, lahko izbiraš med tem da si civilno nepokoren al pa da propadeš. med tem verjetno izbirajo te samohranilke in delavci na črno - med nepokorščino (ti praviš kriminalci, ker karkoli uzakonimo tko mora bit, nima veze a je izvedljivo, logično, smiselno) ali med revščino (stradežem).

sam po moje ni glih smiselno furat take terminologije, ko državni sistem ne dela in potem oklicat ljudi za kriminalce, ker se morajo sami znajt kakor vejo in znajo. saj sem ti že pisala kako in zakaj na švedskem ni dela na črno. sam to je posel države za izvede svoj del, tega pa v sloveniji ni. poudarjam, država NE izvaja svojega dela za preprečevanje dela na črno kot bi morala (pa sem dala primer kako to tukaj delajo - ne vem kera tema, kake pol leta nazaj). sam to pri nas ni možno. pa veš zakaj? ker vlada ni sposobna. in pol folk klicat za kriminalce? bvahaha, koji sarkazem..


http://cnsnews.com/news/article/oregon-man-sentenced-30-days-jail-collecting-rainwater-his-property
http://offgridsurvival.com/rainwaterillegal/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 15:37:51   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Grčija je zdaj največja žrtev......



Ne, Lili. Grčija ( pa tudi Španija, pa Portugalska, počasi pa še kdo ) je prav šolski dokaz tega, da vsiljena neoliberalna doktrina ne deluje. Deluje, ampak samo v smer še večje pogoltnosti kapitalističnih mogotcev. "Male ljudi" pa dobesedno posrka vase.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 15:40:12   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ni treba biti tako melodramatičen, ker ne ti ne jaz ne bova šla po štrik pa na drevo......bova pozabila eden na drugega, ko zapreva RR ali ko se do konca izlajnava.......user posted image



Ni res, ko zaprem RR, še vedno ful razmišljam o tem, kako bi ti nakazal smer, kjer boš sama prišla do spoznanja in posledično odrešitve tvoje neoliberalne duše user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 15:46:32   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in tako kot ti lahko posplošeno podaš mojo "analizo", da sem zaslepljena janševa fanica, da sem zagrenjena.....lahko tudi jaz podam, brez poznavanja osebnih zgodb, stisk, interesov tako posplošeno analizo.....



Zakaj pa temu rečeš "analiza", saj sem poudaril, da je šlo ( glede zagrenjenosti ) za trenuten filing? Čigava fenica si, vseskozi nakazuješ sama, z vsebino debat, ki je več ali manj identična točno določenemu politiku. Čisto lahko se pri svoji oceni tudi motim, ampak svojo zmoto moram seveda ugotovit sam, na podlagi tvojih debat, nič mi ne pomeni, če ti to zanikaš.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 15:48:45   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

si bom prebrala članek, ko ga mladina "sprosti".....zdaj sem si lahko samo nekaj stavkov uvoda prebrala......in se potem slišiva......


Ma se niti ne rabima nič slišat. Preberi ga zaradi sebe, ne zaradi mene. In razmišljanja, smernice tega poudarjeno uspešnega župana vključi v tvoja lastna razmišljanja in dojemanja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   [Brisano sporočilo]
21.5.2013 16:02:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 16:34:39   
Colt
Danes je prišel k meni sodelavec in že na daleč sva se smejala drug drugemu...še preden sem ga uspel vprašat kaj si misli o našem pravosodnem sistemu (oziroma delu JU/JS ki zavzema pravosodne organe) ..mi je rekel da obstaja za Zlovenijo samo še ena rešitev. Atomska bomba. To mi je rekel oče treh otrok, izobražen in delaven. Torej, kaj je narobe z mano ker sem mu že teden nazaj predlagal Vodikovo bombo in kaj je narobe z njim ker mi je predlagal Atomsko bombo?

Seveda je v tem dialogu nenormalno veliko cinizma, pretiravanja, črnega humorja predvsem pa realnosti....pa vendar..ko spremljam orgazmične razlage Lenčice, kako je fino k smo se lahko zapufali..k je kupljen socialni mir za par mesecev med nedotakljivimi...mi to vseeno ne gre nekako v glavo kako je to lahko v redu, ko pa vidim stotine družin, delavskih družin..ki ob rednih mesečnih dohodkih čakajo pred karitasom in RKjem pest riža, ko od plače ne ostane nič več. Da ne omenjam tistih ki nimajo več služb. Aja, saj so si sami krivi, saj res.

Da bi pa kdo lahko omenil nedelovanje aparata (v aparatu sedijo ljudje z imeni in priimki) ki je požegnal, sodeloval, vzpodbujal takšen sistem...pa je že skoraj bogokletno. Tule na RRu ni stika z realnostjo ki se dogaja. Verjamem da bi marsikdo od izkoriščanih delavcev ki so skrbeli s svojimi davki za elitizem priviligiranih, mel veliko za napisat.

Lili pokaže mal ogledala in pogled ženske na položaju v gospodarskem sektorju in je skoraj linčana iz vseh možnih prikoritarskih elit, plačanih iz davkoplačevalskega denarja. Zastopim da je treba sebe in svoje ščitit, ampak to očitno ne bo šlo v nedogled. Ne na tak način. Ne na račun drugega. Tudi ta drugi ki dejansko dela, plačuje davke, ustvarja, trepeta a bo plača, kdaj bo, kolko bo manjša itd itditd...ima družino in njegov otrok potrebuje hrano prav tako kot vaš!

Če za trenutek odvržem svoje občasno preveč intrigantne in provokotivne ideje (brušenje kos, vile itd itd itd)pa vseeno ne morem izdreti lastnih oči in reči da v naši državi ni nič narobe. Nekaj je ZELO NAROBE! Kdo je odgovoren? Koga plačujemo za odgovornost? Kdo bi moral reagirati? Zakaj ne ragira?
Res je, gospodarska elita (Lastniki, tajkuni, špekulanti itd itd) bi morali že zdavnaj plačati za svoje podle finte. Kje ste organi? Saj plačujemo ogromne davke da bi država delovala...a dela? Hildica je dokazala kako dela. SPet. In ne zadnjič!
A je ful preveč če pričakujem da bo nek osnovni sistem deloval, ako že plačam 80% (alpa mal manj, vem da preveč) svoje plače za davke sistemu ki se mi posmehuje, špila igrice, klika kravce in smrkce ter živi na nekem svojem nedotakljivem svetu? Kdo je tukaj nor? Jaz se to že nekaj časa sprašujem in morda bi semorala tudi tista elita ki je sama sebi namen!
Se opravičujem če sem kogarkoli užali, zgolj v konstruktivni razmislek in pogled v prihodnost ki ne bo rožnata. Pa hkrati iskreno sožalje vsem na podnu JU/JS (čistilke, gasilci, policaji, strežnice, negovalke, itd itd) , ve se kdo zares dela in kdo živi na račun le teh.

ps. Čedalje bolj sem prepričan v H-bomb za Zlovenijo!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 18:17:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

v tem primeru, lahko izbiraš med tem da si civilno nepokoren al pa da propadeš. med tem verjetno izbirajo te samohranilke in delavci na črno - med nepokorščino (ti praviš kriminalci, ker karkoli uzakonimo tko mora bit, nima veze a je izvedljivo, logično, smiselno) ali med revščino (stradežem).




Ne....lažne samohranilke niso bile iz socialnega dna......ker, če je bila družina iz socialnega dna se ji lažno samohranilstvo ni splačalo.....

In če direktor podjetja odloči, da ne bo plačeval davkov in prispevkov, če nekdo poleg svojega rednega dela, dela še na črno ne gre zgolj za preživetje.....ker tisti, ki so delali na črno zgolj za preživetje je malo......večina jih je na črno delala preko navideznih študentskih napotnic, ko delo sploh ni bilo opravljeno, večina kafičev je delala na črno......oz. se vse to še dela......in tu se ni šlo za premagovanje revščine......ampak za načrtno izigravanje sistema in pohlep....in utaja davkov je pač kaznivo dejanje.....tako kot je laganje uradnim inštitucijam, da si na podlagi laganja in potvarjanja podatkov pridobiš določeno premoženjsko korist kaznivo dejanje.......

In odrasel človek ima pač vedno na izbiro ali ostane pošten ali se pridruži tistim, ki tudi kradejo......vedno izbere človek sam......in to, da drugi krade, da drugi ne vrši zadosti nadzora nad krajo ni opravičilo za njegovo lastno protipravno dejanje.......tisti primeri, kjer se gre za krajo in izigravanje sistema za pridobitev premoženjske koristi iz golega preživetja so izredno redki, ker običajno tisti ljudje niti ne vedo ali so preveč pošteni, da kaj ukradejo in izigrajo.....


sam po moje ni glih smiselno furat take terminologije, ko državni sistem ne dela in potem oklicat ljudi za kriminalce, ker se morajo sami znajt kakor vejo in znajo. saj sem ti že pisala kako in zakaj na švedskem ni dela na črno. sam to je posel države za izvede svoj del, tega pa v sloveniji ni. poudarjam, država NE izvaja svojega dela za preprečevanje dela na črno kot bi morala (pa sem dala primer kako to tukaj delajo - ne vem kera tema, kake pol leta nazaj). sam to pri nas ni možno. pa veš zakaj? ker vlada ni sposobna. in pol folk klicat za kriminalce? bvahaha, koji sarkazem..


Se strinjam, da državni sistem ne dela....vendar državni sistem tvorijo ljudje......po državnih ustanovah in uradih imamo zaposlenih precej ljudi, ki bi morali to nadzirati, kaznovati.....pa niso.......imamo inšpektorje, ki nimajo pojma, da na njihovem nekaj kilometerskem terenu "zrasteta" dve vili na črno......imeli smo direktorja davčnega urada, ki je imel firmo za finačno in davčno svetovanje, pa ni šlo za konflikt interesov......ni kriv samo sistem kot sistem, ni kriva zgolj zakonodaja, ni kriva zgolj vlada, krivda je na zaposlenih v našem "državnem sistemu", ki ga tvorijo, ki bi morali opravljati svoje delo, pa ga ne opravljajo......poglej si aktualen primer Hilde Tovšak.....ženska je v enem dnevu dobesedno izpuhtela.....in krivda je tudi na ljudeh, ki to podpiramo.....recimo, Zoran Jankovič je fajn, vemo sicer, da je lopov, vendar ker je za Ljubljano dosti dobrega storil, mu njegovo nepoštenost pač spregledamo....isto je bilo s Kanglerjem (dokler ni dal namontirati radarje in je svoje volilce štrafnil za prehitro vožnjo)......

Zdaj mi pa tak povej.....a bi Švedi izolili na volitvah stranko človeka, ki je obtožen podkupovanja v orožarski aferi......? A bi Švedi izvolili za župana človeka, ki se poleg županovanja malo ukvarja z praktično nelegalnimi gradbenimi posli, ima podjetja v davčnih oazah, kot smo ju izvolili mi v Mariboru in Ljubljani......? A bi Švedi zahtevali odstop župana, poslanca, če se mu praktično dokaže kako nelegalno dejanje.....?

Imamo take predstavnike ljudstva, kot si jih zaslužimo, je rekla vedno Stanislava......saj jih volimo......in če 50 % volilcev ne gre na volitve kaže to na lasnot brebrižnost........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   [Brisano sporočilo]
21.5.2013 19:36:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 20:43:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ima veze tudi s pogoltnostjo direktorjev, sefov, lastnikov in vsem struktur, ki so se lahko na kakrsen koli nacin okoristili. Slabo gospodarstvo ni zgolj zaradi JU in njene potratnosti, v veliki meri je v stanju kakrsnem je ker je samo sebe pozrlo in pozrlo tudi standard celotne drzave.



Ima....tega nisem nikoli tajila....niti v tem postu ne, niti v drugih postih ne.....


Samo si pozabila napisati :)

vendar si ti v tem postu to spregledala, v drugih postih pa si, če nisi tega spregledala, vehementno odogovorila v svojem stilu "krivi so partizani, komunisti hahahahaha" ali pa s plašnicami, zaslepljenostjo itd......


No, no, ne mores pricakovati resen odgovor na neumnosti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 20:55:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Čakam na ukinitev kritja teh prispevkov duhovščini......PS in SD imata v bistvu zdaj proste roke, da to sprejmeta.....če se ne motim sta to zelo glasno predlagali, ko sta bili v opoziciji.......zdaj pa pri "reformi" tega nisem zasledila........user posted image



Motis se. Zombiji s(m)o to predlagali. Ni ga tistega v Slo, ki se upa proti izjemno mocni cerkveni strukturi ( za kar gre krivda tudi marsikateri vladi, ki je s prilizovanjem cerkvi kupovala glasove).



Poslanci SD in PS predlagajo ukinitev delnega kritja socialnih prispevkov duhovnikom. Vlada temu nasprotuje.
K. V., Delo.si čet, 07.06.2012, 14:47  http://www.delo.si/novice/politika/vlada-se-naprej-za-placevanje-prispevkov-duhovnikom.html Ja, zombiji ste to predlagali, pred vami pa že PS in SD.....če pa ste zombiji že takrat sodelovali pri pripravi predloga, pa ne ve me zakaj tega zdaj ne udejanite.......in zakaj se zdaj zgovarjate na to, da to ni mogoče.......


Omejena si do te mere, da so zate zombiji produkt "protestov" - ceravno je obratno. Zombiji so ( pod drugim imenom ali brez njega) ze nekaj casa prisotni v druzbi. Tvoja omejenost in slepota za vse kar ti ni primarsiralo izpod nosa in neposobnost da sploh pomislis, da se nekje dogaja nekaj, a da se o tem ne pise na RR in ni v tvoji sosescini ( ker je redno sosescina in tvoja okolica refernca za vsa tvoja dognanja) je naravnost utrujajoca. Se malo se potrudi z googlom, pa bos ugotovila, da si premalo guglala in da je ideja dalec starejsa in sega se v cas pred krizo, ko PS sploh se ni obstajala a SD se sele sedaj bolj dejavno ukvarja z idejo - vsaj formalno.
Neverjetno je, kako te je lahko zgolj poimenovanje dolocene skupine ljudi z dolocenim nazorom lahko popvsem omejilo, da o sami ideji niti nisi poremislila ali poskusala ugotoviti kje izvira. Plehko in plitko, je pa res, da tio ni nic novega.
Enako plehko in plitko, ter pograbljeno brez razumevanja, da se sedaj "zgovarjamo" (kdo smo to mi in kdo vi?) da se zadeva ne more speljati.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 21:02:15   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
in tako kot ti lahko posplošeno podaš mojo "analizo", da sem zaslepljena janševa fanica, da sem zagrenjena.....lahko tudi jaz podam, brez poznavanja osebnih zgodb, stisk, interesov tako posplošeno analizo.....


Ti ne mores. ker nima ni kapacitete ni znanja. Jaz lahko, ker mi je to stroka (in kot gospodarstvenica odlicno kotiram prav s tem svojim strokovnim in specificnim znanjem), Dado je pa naravni talent. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 21:07:00   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Nikoli nisem zanikala, da kažem s prstom na kriminalce, tiste, ki izigravajo sistem......

Nekateri imajo pač ničelno toleranca do ene po riti pri otroku.....jaz pa imam pač ničelno toleranco do krimalnih dejanj......med kar spada marsikaj od tistega, kar sem zgoraj naštela......lažno samohranilstvo, neplačevanje davkov, delo na črno.......drugi pa to odobravate, ker taka kriminalna dejanja pač opravičujete z iznajdljivostjo.......


No, zdaj mi je pa koncno jasnozakaj si dolloceno uporabnico RR razglasila za zelo uspesno posameznico, ki je uspela in je uspesna ne glede na to, da nima izobrazbe - delala je na crno, ni placevala davkov, racun ji je blokirala davcna zaradi davcnih dolgov... Kako se vidiki spremenijo...


In ker izgleda nisi prebrala vsega ampak vsak moj tretji post in še v tistem vsako tretjo vrstico.....še enkrat.....tisti, ki izigrava sistem, ki ne plačuje davkov, ki potvarja svoje podatke, da dobi večje socialne transferje, vsak tak, ki izigrava sistem, ne more kričati "hočemo socialno državo, nočemo krčenja javne uprave".....ker njegova dejanja ne kažejo ravno na to, da želi oz. da si zasluži socialno državo......


Pravis da taksne poznas. Koliko taksnih si prijavila? Ce jih nisi vse po vrsti "si drzala vreco" in si ne zasluzis socialne drzave, ker tvoja dejanja kazejo nasprotno od tega kar govoris.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 21:46:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
In ker izgleda nisi prebrala vsega ampak vsak moj tretji post in še v tistem vsako tretjo vrstico.....še enkrat.....tisti, ki izigrava sistem, ki ne plačuje davkov, ki potvarja svoje podatke, da dobi večje socialne transferje, vsak tak, ki izigrava sistem, ne more kričati "hočemo socialno državo, nočemo krčenja javne uprave".....ker njegova dejanja ne kažejo ravno na to, da želi oz. da si zasluži socialno državo......


Pravis da taksne poznas. Koliko taksnih si prijavila? Ce jih nisi vse po vrsti "si drzala vreco" in si ne zasluzis socialne drzave, ker tvoja dejanja kazejo nasprotno od tega kar govoris.


ja, neke vrste kriminalci so tudi uni, ki omogočajo kriminalcu krast. a ni tko? :)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 21:51:44   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Sicer pa naj bi bilo po psiholoških analizah v politiki in finančnem sektorju nadpovprečno veliko psihopatov. Ne unih, ki so nasilni, ampak pač ljudi, ki vidijo zgolj sebe in nimajo nobene sposobnosti empatije, ne vidijo potreb drugih ljudi (v temu primeru državljanov). In takim ljudem ne gre za delo, za dosežke, gre se samo za to, da čim dlje in čim bolje živijo, četudi na račun drugih in vse svoje delovanje podredijo izpolnjevanju svojih potreb. Njim dol visi, kaj si narod misli, ker vidijo samo sebe. Težko to razumeti, če si sam lih kontra od tega.




Točno tako.
Sem zadnjič gledala en dokumentarec o Rockefellerju. Dečko je uspel s svojim znanjem, iznajdljivostjo, nekim naravnim talentom za podjetnost. In obogatel. Toda to mu ni bilo dovolj, vedno več in več je hotel. Posel zanj ni bil več posel, ampak je bila igra, šahovska igra. In glavni cilj ne denar, ampak uničiti nasprotnika. Točno s temi besedami je komentiral njegov uspeh tudi en ugleden ameriški podjetnik.

Torej pri teh narcisoidnih, nesočutnih tiranih sploh ne gre več za željo ali potrebo po kopičenju denarja, ampak za težnjo po (pre)moči. In zanje je vse igra. Denar imajo (torej socialno in eksistenčno varnost zagotovljeno), zdaj lahko samo še igrajo ruleto smrti.
Vemo pa, da take igre iz ljudi delajo odvisnike. In odvisniki so bolniki, kajne?!

Jaz, dobesedno gre za bolnike. Ne pa za ugledne politike/podjetnike/finančnike/gospodarstvenike. Za patološke bolnike gre.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 21:56:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne....lažne samohranilke niso bile iz socialnega dna......ker, če je bila družina iz socialnega dna se ji lažno samohranilstvo ni splačalo.....

In če direktor podjetja odloči, da ne bo plačeval davkov in prispevkov, če nekdo poleg svojega rednega dela, dela še na črno ne gre zgolj za preživetje.....


viš, tle pa verjetno ne veš (pa sej ni čudno, v sloveniji tega ni nikoli bilo), da take stvari mora država onemogočit. tako kot sem rekla za črno delo na švedskem. to je država sestavila plan tako da nihče ni več imel ne interesa ne profita delat na črno in v 10 letih je izginilo. ga praktično ni. isto je s socialnimi transferji - tukaj se ne da tako goljufat kot v sloveniji.

Zdaj mi pa tak povej.....a bi Švedi izolili na volitvah stranko človeka, ki je obtožen podkupovanja v orožarski aferi......? A bi Švedi izvolili za župana človeka, ki se poleg županovanja malo ukvarja z praktično nelegalnimi gradbenimi posli, ima podjetja v davčnih oazah, kot smo ju izvolili mi v Mariboru in Ljubljani......?


ne. samo bi imeli alt_ernativo v človeku ki ni bil vpleten v kako sranje.


A bi Švedi zahtevali odstop župana, poslanca, če se mu praktično dokaže kako nelegalno dejanje.....?


ah vidiš, tle je pa keč - ne bi jim bilo treba nič zahtevat. bil bi v zaporu. švedi so recimo striktni z gospodarstvom v nulo. nekak se zavedajo da je to ednio kar je važno da ne grejo v maloro. in se noben ne zeza s tem. niti se ne more.

no, recimo plačilna nedisciplina - enostavno tako podjetje na švedskem ne bi moglo funkcionirat. država ne bi pustila. pa jih tukaj tudi brigajo davki (kot v sloveniji). celo večje imajo kot pri nas. samo se država tudi zaveda da ne more učinkovito pobirat, če ni discipline. da se potem zgodi kaos in nimaveč kontrole nad gospodarstvom.
sounds familiar?
pri nas je pa točno to - nedisciplina in sedaj je problem pobirat davke. zakaj bi ti dala državi davek, če te ona ne ščiti pred neplačniki, ti pa moraš davek plačat na neplačan račun??!! seveda delaš na črno. ker ti vsaj ni treba še dodatno državi plačat, če te kdo nategne. premisli.

zakoni so na švedskem pisani drugače kot pri nas. vidiš, tam niso dve deset__letji prirejali zakonov, da imajo sedaj take luknje, da lahko skozi jih kradeš in grabiš pa ti nič noben ne more. pri nas pa so. to je imho eden največjih problemov slovenije.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.5.2013 22:01:26 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 22:01:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pravis da taksne poznas. Koliko taksnih si prijavila? Ce jih nisi vse po vrsti "si drzala vreco" in si ne zasluzis socialne drzave, ker tvoja dejanja kazejo nasprotno od tega kar govoris.


4......

Drugače pa vidim, da si zaključila v svojem slogu.....ponovno vehementno z diskreditacijo in poveličevanje lastnega ega......kapo dol še enkrat....tvoji izvirni zaključki me vedno impresionirajo......user posted image

No, zdaj mi je pa koncno jasnozakaj si dolloceno uporabnico RR razglasila za zelo uspesno posameznico, ki je uspela in je uspesna ne glede na to, da nima izobrazbe - delala je na crno, ni placevala davkov, racun ji je blokirala davcna zaradi davcnih dolgov... Kako se vidiki spremenijo...


Aja, pa da ne boš potvarjala dejstev....nisem je proglasila za uspešno (če se ne motim, sva si s tem enkrat že prišli na jasno in se obe strinjaliuser posted image ......proglasila sem jo za razgledano, za osebo, ki zna priti do informacij, čeprav nima formalne izobrazbe, gleda na to, da je imela takrat končano le osnovno šolo......ker smo takrat govorili o tem, da splošna izobrazba in razgledanost gresta z roko v roki oz. da ni nujno, da je tako.......in če si me kdaj brala, ko sem replicirali tej dotični uporabnici, se njeni iznajdljivostjo izogibanja plačevanja davkom nisem nikoli pritrjevala in sem ji to tudi nemalokrat javno povedala,.......zato ne provociraj s takimi podlimi........

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?