|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
3.7.2013 22:23:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Če bi povsod pri nas veljala evropska pravila s plačami vred bi blo prav super, tako pa...


Ja......malica, potni stroški, plačan odmor za malico, 100 % porodniška, 90 % bolniška.......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
3.7.2013 22:23:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bistven je tisti pičli 5 % moških, ki se odloči za koriščenje porodniškega dopusta brez prisile.....zato se to dela....in ne zato, da bi vlada zdaj folk zgolj je.ba.la v glavo......



Če pa kaj država še s tem v času te "velike krize" kaj prišparala... se pa tudi ne bo pritoževala user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
3.7.2013 22:25:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bistven je tisti pičli 5 % moških, ki se odloči za koriščenje porodniškega dopusta brez prisile.....zato se to dela....in ne zato, da bi vlada zdaj folk zgolj je.ba.la v glavo......



Če pa kaj država še s tem v času te "velike krize" kaj prišparala... se pa tudi ne bo pritoževala user posted image


Po odzivih sodeč bo ogromno prišparalauser posted image .....ker je misija nemogoče pogrešati očeta na delovnem mestu v 12 mesecih za en mesec.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
3.7.2013 22:28:08   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Po odzivih sodeč bo ogromno prišparalauser posted image .....ker je misija nemogoče pogrešati očeta na delovnem mestu v 12 mesecih za en mesec.....



Kar mi ne gre najbolj v račun... toliko brezposelnih, toliko za določen čas... ni vrag, da se ne najde več moških, ki bodo nadomestili mamo en mesec.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 6:49:20   
astrid1
Problem je v tem, da delodajalci ne bodo hoteli! Očetje bi šli z veseljem, tudi moj je takoj rekel, da bi šel in sama nimam nobenih problemov s tem. Puščam ju vsake toliko časa že od 3. meseca dalje, pa sem bila na mon-u že spljuvana zaradi tega.

Lulu in liliana, vidve gledata vse skupaj iz idealne službene pozicije. Dajta si zamisliti situacijo, kjer bodo očetom zaradi enega takšnega meseca grozili z odpustom. Pa s pozicije samozaposlenega, ki se že komaj drži nad vodo. Pa tega ni tako malo. Moja prijateljica je bila prva dva tedna veliko sama doma, ker so njenega kar naprej klicali v službo, čeprav je bil na očetovskem dopustu. Pa ni mogel reči j...te se, ker danes službo težko dobiš.

Dokler ne spremenijo vsega okrog na boljše, bo takšen zakon naredil več škode kot dobrega. Kar se pa evropskih direktiv tiče, lahko rečem samo, ha! Uporabijo jih, da naredijo sr..je. Saj bi lahko začeli z vzpodbudami, da bi jo udejanili ter izboljšali situacijo, ne pa kar določili in pika.

Naj pustijo tako kot je bilo in energijo vložijo v to, da bi ljudem pomagali, ne pa nagajali...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 6:49:23   
metuljčica87
Mene zanima, bo to veljalo za tiste ki rodijo v letu 2014 ali tudi za tiste ki rodijo v letu 2013?? Če kdo ve??

Da vem, če bo treba porod pospešit user posted image

_____________________________

Jure: 23. 8. 2009

Aljaž: 4. 1. 2014

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 7:47:50   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Če bi povsod pri nas veljala evropska pravila s plačami vred bi blo prav super, tako pa...


Ja......malica, potni stroški, plačan odmor za malico, 100 % porodniška, 90 % bolniška.......



Ja naštela si vse tisto, kar našim delodajalcem paše, kaj pa ostalo? Aja, tega ti itak nisi sposobna. Zapelji se malo v Avstrijo, pa poglej kakšne so plače in to za trakom, kakšen je delovni čas, kakšni so otroški dodatki, kakšna je kvaliteta zdravstvenih storitev...

Sam naši bi vse kot je v Avstriji samo tam, kjer jim paše, minimalc je pa še vedno v podnu.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.7.2013 7:50:00 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 7:48:40   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Po odzivih sodeč bo ogromno prišparalauser posted image .....ker je misija nemogoče pogrešati očeta na delovnem mestu v 12 mesecih za en mesec.....



Kar mi ne gre najbolj v račun... toliko brezposelnih, toliko za določen čas... ni vrag, da se ne najde več moških, ki bodo nadomestili mamo en mesec.

S polno ritjo le lahko srat. Ti si svoje oddelala, na ostalih, ki pridejo za tabo bi pa eksperimentirala.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 8:18:44   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Kolikor je meni znano, lahko že zdaj oče vzame nego otroka namesto mame , če se je v zadnjih štirih letih kaj spremenilo me pa prosim popravi, tako da ne vem, kaj in kje je sedaj in v sedanji zakonodaji takega, da lahko nekomu zagreni življenje. Po novem bo pa lahko. Si morda pomislila tudi na to, da jo lahko oče podurha in v tem primeru bosta mama in otrok poleg vseh težav še za en mesec porodniške prikrajšana...aja, pozabljam, da takšne kot si ti ne znate gledat širše in ta ki je pisal ta predlog zakona tudi ne razmišlja širše.

In ja skrb za otroka mi je nekaj groznega, zato pa imam tri in moja soproga je naravnost uživala na vseh treh porodniškah, če si pa ti trpela ti pa ne morem pomagat.

Moški pa žal ne moremo rojevat, pa če bi nekatere ženske to še kako rade.


Kalbo, malo bluziš. Kaj ima uživanje tvoje soproge veze z zakonom in moje trpljenje?user posted image user posted image Odkod ti to?user posted image Eh, pusti. Odgovori raje na to: zakaj pa se ti zdi čisto ok, da smo pa ženske v takšni situaciji , kot ti predvidevaš,da bi bili moški, če bi morali biti tisti ubogi mesec na porodniški, praktično celo rodno obdobje? Aja, to je itak samoumevno in če se nič ne spremeni, bo še vedno ok? Daj no, ti raje poglej malo širše. Sicer pa - pri nas smo to deljeno porodniško prakticitrali dvakrat (ja, pa nismo v JS, pa tudi delodajalci niso bili najprej hudo navdušeni, vseeno pa se je dalo). Kaj pa lahko ti rečeš? Da na to niti pomislil nisi,ker je pa ja tvoja žena tako užvala, da ji nisi hotel vzeti tega veselja? Ja, kako prikladno, ker tebi tudi približno ni bilo do tega, da bi bil samoiniciativno doma z otrokom. Resnica je, žal pač takšna očitno pri večini (glede na komentarje po teh forumih), zato pa potrebujejo malo brce, da bodo začeli razmišljati tudi malo širše. Da npr. nimajo samo moški odgovornih služb, da npr. ni potrebno samo mami postaviti službo na stran (bog ne daj, celo kakšno kariero), da si tudi moški lahko vzame time off in skrbi tistih nekaj mesecev za otroka popolnoma sam, da mama ni tako hudo nujno potrebna, kot bi nekateri radi prikazali (moški in ženske),... skratka - ko bo to postalo bolj samoumevno, bodo tako moški, kot tudi ženske bolj enakopravni pri vzgoji otrok, predvsem pa tudi na trgu dela. In to ni nič groznega in slabega, ali pač?
user posted image
Seveda ne gre pričakovati čudežev (tudi jaz jih ne), vseeno pa verjamem, da bo šlo na bolje. Tako kot je tudi pri očetovskem dopustu, ki ga veliika večina vendarle koristi (pa je bilo prej ravno tako slišat podobne očitke). Težave seveda bodo, nihče ne pravi, da ne, vseeno pa ne takšne, da bi bilo to treba že v štartu zavrniti. Torej, zakaj misliš, da boš ti na slabšem? Ker boš nženo prikrajšal za en mesec užitka? user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 8:40:01   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Kolikor je meni znano, lahko že zdaj oče vzame nego otroka namesto mame , če se je v zadnjih štirih letih kaj spremenilo me pa prosim popravi, tako da ne vem, kaj in kje je sedaj in v sedanji zakonodaji takega, da lahko nekomu zagreni življenje. Po novem bo pa lahko. Si morda pomislila tudi na to, da jo lahko oče podurha in v tem primeru bosta mama in otrok poleg vseh težav še za en mesec porodniške prikrajšana...aja, pozabljam, da takšne kot si ti ne znate gledat širše in ta ki je pisal ta predlog zakona tudi ne razmišlja širše.

In ja skrb za otroka mi je nekaj groznega, zato pa imam tri in moja soproga je naravnost uživala na vseh treh porodniškah, če si pa ti trpela ti pa ne morem pomagat.

Moški pa žal ne moremo rojevat, pa če bi nekatere ženske to še kako rade.


Kalbo, malo bluziš. Kaj ima uživanje tvoje soproge veze z zakonom in moje trpljenje?user posted image user posted image Odkod ti to?user posted image Eh, pusti. Odgovori raje na to: zakaj pa se ti zdi čisto ok, da smo pa ženske v takšni situaciji , kot ti predvidevaš,da bi bili moški, če bi morali biti tisti ubogi mesec na porodniški, praktično celo rodno obdobje? Aja, to je itak samoumevno in če se nič ne spremeni, bo še vedno ok? Daj no, ti raje poglej malo širše. Sicer pa - pri nas smo to deljeno porodniško prakticitrali dvakrat (ja, pa nismo v JS, pa tudi delodajalci niso bili najprej hudo navdušeni, vseeno pa se je dalo). Kaj pa lahko ti rečeš? Da na to niti pomislil nisi,ker je pa ja tvoja žena tako užvala, da ji nisi hotel vzeti tega veselja? Ja, kako prikladno, ker tebi tudi približno ni bilo do tega, da bi bil samoiniciativno doma z otrokom. Resnica je, žal pač takšna očitno pri večini (glede na komentarje po teh forumih), zato pa potrebujejo malo brce, da bodo začeli razmišljati tudi malo širše. Da npr. nimajo samo moški odgovornih služb, da npr. ni potrebno samo mami postaviti službo na stran (bog ne daj, celo kakšno kariero), da si tudi moški lahko vzame time off in skrbi tistih nekaj mesecev za otroka popolnoma sam, da mama ni tako hudo nujno potrebna, kot bi nekateri radi prikazali (moški in ženske),... skratka - ko bo to postalo bolj samoumevno, bodo tako moški, kot tudi ženske bolj enakopravni pri vzgoji otrok, predvsem pa tudi na trgu dela. In to ni nič groznega in slabega, ali pač?
user posted image
Seveda ne gre pričakovati čudežev (tudi jaz jih ne), vseeno pa verjamem, da bo šlo na bolje. Tako kot je tudi pri očetovskem dopustu, ki ga veliika večina vendarle koristi (pa je bilo prej ravno tako slišat podobne očitke). Težave seveda bodo, nihče ne pravi, da ne, vseeno pa ne takšne, da bi bilo to treba že v štartu zavrniti. Torej, zakaj misliš, da boš ti na slabšem? Ker boš nženo prikrajšal za en mesec užitka? user posted image


Aha, torej, če ste pri vas prakticirali to, naj pa to kar uzakonijo. Če je bilo vam v redu, super za zakon, ki je to omogočil. Kaj sem pa jaz pomislil in kaj nisem, ti pa tule niti slučajno ne mislim razlagat. Lahko rečem le, da to kar paše tebi ni nujno, da paše vsemu vesoljnemu svetu iz različnih vzrokov. Kaj si mislim o enakopravnosti med spoloma, porodu, vzgoji otrok in tako naprej je pa tale tu gor moj 5691. post, tko da malo pobrskaj.

Tudi prisotnosti pri porodu kot jo je veselo omenila liliana niso uzakonili, ampak so dali samo možnost in se je prijelo. nekateri pa še vedno bolje da niso zraven (sam sem bil pri vseh treh, da me spet ne obtožiš česa), zato ni prav, da bi to uzakonili kot nujo, sam takim kot si ti to itak ni jasno. Pri vas ste prakticirali, vsi ostali ki niso so pa opice....

In ne, ne bom jaz na slabšem, ker otrok pri nas ne bo več. Na slabšem bo nekdo, ki iz takega ali drugačnega razloga (jih je nešteto in zaplankana moška miselnost je zadnje, kar je v mojih mislih zdajle) noče koristiti porodniške, zato menim, da je prisila zadnje, kar bi morali uzakonit. Na provokacije o užitku pa ne bom padal. Na srečo nimam žene, ki je vzela nosečnost in vse kar spada zraven kot krivico, ki se ji je zgodila.


PS: Drugo porodniško je žena zaključila mesec in pol prej, ker je pač dobila službo in ni šlo drugače. S taščo sva kombinirala malo dopusta malo ona, pa je šlo in ženo so takoj povabili za 4 dni na konferenco na katero je šla na moje prigovarjanje, pa sem preživel brez posledic. Med tretjo je ostala brez dela, zato moja porodniška ni prišla v poštev... Toliko o moji skrbi za otroke...

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.7.2013 8:55:05 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 9:10:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Po odzivih sodeč bo ogromno prišparalauser posted image .....ker je misija nemogoče pogrešati očeta na delovnem mestu v 12 mesecih za en mesec.....



Kar mi ne gre najbolj v račun... toliko brezposelnih, toliko za določen čas... ni vrag, da se ne najde več moških, ki bodo nadomestili mamo en mesec.

S polno ritjo le lahko srat. Ti si svoje oddelala, na ostalih, ki pridejo za tabo bi pa eksperimentirala.


jaz nič ne bom experimentirala. Država to dela.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 9:31:29   
Paštetka
in še enkrat:

Psi so lajali in karavana gre naprej. Če nam je to všeč ali ne.

če vidim, da bom pred bankrotom valjda ne bom tako kot do zdaj še naprej uživala v luksuzu, ampak bom začela šparat in razmišljat kako izboljšat moje finančno stanje. A mi je to všeč, da se je zgodilo? Ne. A se ima pravico ima moj otrok bunit potem, če ne bo dobil vsak vikend izleta, sladoleda? Ima. Vendar, tako bač bo do nadaljnega. Če želimo preživeti, so potrebne žrtve.

Ampak, kot sem že na prejšnji strani napisala v prispodobi in naj še enkrat: če bo v času suhih krav v moji familiji potem mož na veliko zapravljal med tem, ko preostali člani familije varčujejo, pa je grdo in valjda, da nisem za take vrste ukrepov. Lahko se ločim ali poskušam najti drug način prilagoditve trenutni situacii.

Saj nisem stroj, da bi znala početi samo tisto za kar sem bila prvotno nastavljena.



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 12:42:37   
ronja
Lili, dejstvo je, da je na moške na delovnih mestih večji pritisk in manj razumevanja že pri samih bolniških. Mamam šefi povejo, da tako ne bo šlo, očetom pa povejo, da jih lahko tudi pogrešajo... Razumem, da za delodajalca ni fajn, če nekdo manjka 1 mesec, pa pride, pa spet manjka 2 dni, pa spet dela... je lažje, če nekoga ni 1 leto, takrat pač najdejo zamenjavo. Vendar nisem prepričana, da bo ta 1 mesec neprenosljivosti tako zelo spremenil miselnost delodajalcev - saj verjamem, da bi marsikateri oče rad šel na porodniško, nekaj jih tudi poznam, ki so šli.

Zaspanček, kalbo je po moje govoril o tem, da delodajalci drugače gledajo na odsotnost 1 leta, kjer že vnaprej računajo, da je treba najt zamenjavo kot pa na odsotnost 1 meseca, kjer navadno res niti ne uvedeš dobro človeka in v praksi to pomen, da bo vse delo padlo na sodelavce... Zato je drugače - isto bi bilo, če bi bila mama samo 1 mesec na porodniški. Pač težje je flikat te srednje dolge odsotnosti, ker tiste za par dni že ljudje sami pokrijemo, da pač naredimo prej ali potem ali zvečer, tiste daljše najdejo zamenjavo, za tele srednje je pa težko.

Da na to niti pomislil nisi,ker je pa ja tvoja žena tako užvala, da ji nisi hotel vzeti tega veselja? Ja, kako prikladno, ker tebi tudi približno ni bilo do tega, da bi bil samoiniciativno doma z otrokom.

pa kaj bi bilo narobe s tem, tudi če bi bilo tako? Če je njej tako fajn in njemu tako fajn in otroku tako fajn - kaj se mamo ostali za vtikat, kdo bo doma ostal, če jim je vsem tako v redu? Midva sva se za to, da sama koristim p. odločila iz več različnih razlogov in je bilo tudi to obema všeč. Ne vem zakaj bi morala drugače? Da zadostimo kvote EU?

Lili, upam, da imaš prav in da bo to res v praksi pokazalo za dobro in se bodo delodajalci navadili in moški lahko koristili to in da ne bo v praksi to vse skup samo 1 mesec krajši p. dopust. Verjamem, da tisti, ki to sprejemajo, mislijo dobro, da gledajo, kako bi pač ljudi prisilili v drugačno razmišljanje. Vendar imam sama rajši korenček kot palico in se mi zdi tudi uspešnejši. Če bi izenačili plače, napredovanja, pogodbe za ndč med moškimi in ženskami, potem bi to samo od sebe prišlo. Dokler se pa družini bolj splača, da gre mama na p., pa bo verjetno mama ostala do konca.

Tudi prisotnosti pri porodu kot jo je veselo omenila liliana niso uzakonili, ampak so dali samo možnost in se je prijelo. nekateri pa še vedno bolje da niso zraven (sam sem bil pri vseh treh, da me spet ne obtožiš česa), zato ni prav, da bi to uzakonili kot nujo, sam takim kot si ti to itak ni jasno. Pri vas ste prakticirali, vsi ostali ki niso so pa opice....

Podpis. Fino je, da je možnost. Poznam par očetov, ki so jo koristili (p. dopust, na porodih so res skoraj vsi), je pa fino, da to ni nuja - tako kot ni nujno bit pri porodu (ok, ženska mora bit, samo tu je narava tista, ki zakone piše;).

In tudi midva sva z otroki zaključila, tako da naju to osebno ne bo nič prizadelo, preden se kdo vtakne;). Razumem, da hoče država čimveč prihranit, razumem, da se tudi to nabere... Vseeno pa mislim, da je treba postavit prioritete - kot pri otroku: ne boš mu težil v nulo zato, ker je oblekel čisto umazano majco, zraven ga pa pustil, da ti dirja na prometno cesto. čeprav je oboje fajn spremenit, ga je najprej treba obdržat živega, potem bomo pa za cote skrbeli;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 15:07:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Če bi povsod pri nas veljala evropska pravila s plačami vred bi blo prav super, tako pa...


Ja......malica, potni stroški, plačan odmor za malico, 100 % porodniška, 90 % bolniška.......



Ja naštela si vse tisto, kar našim delodajalcem paše, kaj pa ostalo? Aja, tega ti itak nisi sposobna. Zapelji se malo v Avstrijo, pa poglej kakšne so plače in to za trakom, kakšen je delovni čas, kakšni so otroški dodatki, kakšna je kvaliteta zdravstvenih storitev...

Sam naši bi vse kot je v Avstriji samo tam, kjer jim paše, minimalc je pa še vedno v podnu.


Itak da nisemuser posted image ......

avstrijski delovni čas je 40 ur na teden, naš pa 37,5 ur.....kar posledično pomeni recimo, da si ti v službi od 8 do 16.....če pa delaš v Avstriji, pa si v službi od 8 do 17....ker imajo običajno vmes kak odmor za malico, ki pa se ne všteva v delovni čas in ki ni plačan (voziti se pa tudi vsakemu ne splača domov)......minimalna plača v Avstriji je cca 1000 EUR neto (zdi se mi, da nekaj EUR manj).....potnih stroškov in regresa za prehrano ni..........višja minimalna plača pa je posledica višje produktivnosti, ki je pač v Avstriji za približno 40 % višja kot v Sloveniji......in normalno je potem, da so tudi otroški dodatki višji......

< Sporočilo je popravil liliana -- 4.7.2013 15:14:22 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 15:13:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tudi prisotnosti pri porodu kot jo je veselo omenila liliana niso uzakonili, ampak so dali samo možnost in se je prijelo. nekateri pa še vedno bolje da niso zraven (sam sem bil pri vseh treh, da me spet ne obtožiš česa), zato ni prav, da bi to uzakonili kot nujo, sam takim kot si ti to itak ni jasno. Pri vas ste prakticirali, vsi ostali ki niso so pa opice....



Liliana je omenila tudi zakonsko ureditev plačevanja preživnine, torej prisilo.......user posted image  ker dokler je bilo to bolj na izbiro....bi ali ne bi......je bilo precej takih, ki raje ne bi......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 15:30:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če bi izenačili plače, napredovanja, pogodbe za ndč med moškimi in ženskami, potem bi to samo od sebe prišlo. Dokler se pa družini bolj splača, da gre mama na p., pa bo verjetno mama ostala do konca.



user posted image ....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 18:16:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

avstrijski delovni čas je 40 ur na teden, naš pa 37,5 ur.....kar posledično pomeni recimo, da si ti v službi od 8 do 16.....če pa delaš v Avstriji, pa si v službi od 8 do 17....ker imajo običajno vmes kak odmor za malico, ki pa se ne všteva v delovni čas in ki ni plačan (voziti se pa tudi vsakemu ne splača domov)......minimalna plača v Avstriji je cca 1000 EUR neto (zdi se mi, da nekaj EUR manj).....potnih stroškov in regresa za prehrano ni..........višja minimalna plača pa je posledica višje produktivnosti, ki je pač v Avstriji za približno 40 % višja kot v Sloveniji......in normalno je potem, da so tudi otroški dodatki višji......


še malo dopolnitev navedb:
- delovni čas imajo pogosto (s kolektivnimi pogodbami) skrajšan na 38 ur tedensko,
- posebej plačanih potnih stroškov ni, lahko pa jih uveljavljaš pri davčni olajšavi, npr. pri oddaljenosti službe od doma je letni znesek 700 € (v določenih primerih pa 1476€),
- regresa za prehrano ni, je pa regres za letni dopust in božičnica, oboje v višini običajnega mesečnega prihodka, tako da dejansko prejemajo 14 plač
- otroški dodatki niso vezani na produktivnost delavca, ampak jih dobi vsak otrok, neodvisno od prihodkov družine, odvisni so samo od starosti otroka, in znašajo od 105-153 € na otroka,
- davčne stopnje dohodnine so praviloma nižje pri isti višini dohodka pri nas

< Sporočilo je popravil petea -- 4.7.2013 18:18:13 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 18:40:40   
patrino
Svoje razmišlja nje v zvezi s tem sem že napisala, samo še vedno berem debato, ker mi je zanimiva in za našo družino nisem prepričana da smo reprodukcijo čisto obesili na klin...;) Nekateri komentarji so prav zabavni...kot tale recimo:

Lili, dejstvo je, da je na moške na delovnih mestih večji pritisk in manj razumevanja že pri samih bolniških.
Pravi kdo? user posted image To niso dejstva. To je le posploševanje oz. kar nekaj. O pritiskih v službah glede na spol, bi se dalo še veliko povedati, koliko problemov imajo ženske- matere, ki so v bolniški zaradi otroka, pa še več. Koliko manj možnosti pri zaposlitvi ima ženska prav zaradi tega, bi lahko naštevali do jutri. Tako da, tisto "dejstvo" zgoraj resnično ne vem od kod se je vzelo....

Mamam šefi povejo, da tako ne bo šlo, očetom pa povejo, da jih lahko tudi pogrešajo...
No, tole tudi.

Po drugi strani pa takole:
Če bi izenačili plače, napredovanja, pogodbe za ndč med moškimi in ženskami, potem bi to samo od sebe prišlo.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
4.7.2013 19:59:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

še malo dopolnitev navedb:
- delovni čas imajo pogosto (s kolektivnimi pogodbami) skrajšan na 38 ur tedensko,



Večina kolektivnih pogodb ima vseeno 40 urni delovni čas.....

posebej plačanih potnih stroškov ni, lahko pa jih uveljavljaš pri davčni olajšavi, npr. pri oddaljenosti službe od doma je letni znesek 700 € (v določenih primerih pa 1476€),


Lahko.....in to celo dvakrat.....še enkrat v Sloveniji.....kjer je letna olajšava okoli 7000 EUR (no zdaj je baje ta olajšava vseeno proitustavna)......definitivno se to potem splača.......govorim seveda za slovenske dnevne migrante, ki delajo v Avstriji......

- regresa za prehrano ni, je pa regres za letni dopust in božičnica, oboje v višini običajnega mesečnega prihodka, tako da dejansko prejemajo 14 plač


Tako je......14 plač......tudi nekatere firme v Sloveniji (večinoma v lasti grdih tujih neoliberalnih kapitalistov) imajo podoben sistem plač v Sloveniji.....14 plač.......

otroški dodatki niso vezani na produktivnost delavca, ampak jih dobi vsak otrok, neodvisno od prihodkov družine, odvisni so samo od starosti otroka, in znašajo od 105-153 € na otroka,


Nisem govorila o produktivnosti posameznega delavca.......ampak o produktivnosti gospodarstva posamezne države......

davčne stopnje dohodnine so praviloma nižje pri isti višini dohodka pri nas


Seveda.....kar je tudi eden izmed razlogov zakaj prihaja do razlik......

Lahko pa še dodam, da ima Avstrija zelo, zelo fleksibilen trg delovne sile.....kar pomeni, da te delodajalec lahko brez problema odpusti.....ni mu trega iskati razlogov zakaj se lahko delodajalec znebi slabih delavcev, drugače presežnih delavcev (recimo slabše razmere na trgu) in kar je še bolj zanimivo, če si na bolniškem te delodajalec v Avstriji lahko odpusti, če te mesec dni ni na delo....dolgih bolniških v Avstriji zato praktično ni.....

Je pa res, da so pa plače v Avstriji višje.....v Švici in Bruslju pa so še višje......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
5.7.2013 1:48:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

otroški dodatki niso vezani na produktivnost delavca, ampak jih dobi vsak otrok, neodvisno od prihodkov družine, odvisni so samo od starosti otroka, in znašajo od 105-153 € na otroka,


Nisem govorila o produktivnosti posameznega delavca.......ampak o produktivnosti gospodarstva posamezne države......


Vem, da nisi user posted image . Samo nikoli mi ne bo jasno, zakaj od tujih sistemov prevzemamo samo (praviloma slabši) del njihovih ureditev, dobrih zadev na raznih področjih pa nočemo kopirati.
Meni je sistem enotnih otroških dodatkov, ki niso vezani na prihodke družine, veliko bolj všečen in pravičen, zato sem ga izpostavila.



< Sporočilo je popravil petea -- 5.7.2013 1:51:59 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
5.7.2013 7:47:34   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

avstrijski delovni čas je 40 ur na teden, naš pa 37,5 ur.....kar posledično pomeni recimo, da si ti v službi od 8 do 16.....če pa delaš v Avstriji, pa si v službi od 8 do 17....ker imajo običajno vmes kak odmor za malico, ki pa se ne všteva v delovni čas in ki ni plačan (voziti se pa tudi vsakemu ne splača domov)......minimalna plača v Avstriji je cca 1000 EUR neto (zdi se mi, da nekaj EUR manj).....potnih stroškov in regresa za prehrano ni..........višja minimalna plača pa je posledica višje produktivnosti, ki je pač v Avstriji za približno 40 % višja kot v Sloveniji......in normalno je potem, da so tudi otroški dodatki višji......


še malo dopolnitev navedb:
- delovni čas imajo pogosto (s kolektivnimi pogodbami) skrajšan na 38 ur tedensko,
- posebej plačanih potnih stroškov ni, lahko pa jih uveljavljaš pri davčni olajšavi, npr. pri oddaljenosti službe od doma je letni znesek 700 € (v določenih primerih pa 1476€),
- regresa za prehrano ni, je pa regres za letni dopust in božičnica, oboje v višini običajnega mesečnega prihodka, tako da dejansko prejemajo 14 plač
- otroški dodatki niso vezani na produktivnost delavca, ampak jih dobi vsak otrok, neodvisno od prihodkov družine, odvisni so samo od starosti otroka, in znašajo od 105-153 € na otroka,
- davčne stopnje dohodnine so praviloma nižje pri isti višini dohodka pri nas


Ane liliana, kot vedno samo napol. Havala petea, si me prehitela. Pa otroški dodatek je dupli pred začetkom šolskega leta, med počitnicami pa manjši. Prevoz res ni plačan, vendar mnogo podjetij organizira skupinski prevoz delavcev in znaša to zgolj 60 EUR mesečno, pa še olajšava je.

Ja, vse naj bo kot v Avstriji ne sam pol. Produktivnost je pa plod zadovoljnih delavcev in urejene države.

Ha, ja, lažje odpustijo delavca v Avstriji. Sam ne vem zakaj vsi ki delajo gor delajo že 10 let+ pri istem delodajalcu. Tam ni besed, če ti kaj ni všeč pa spokaj, ker se delodajalec boji, da bo delavec res šel. Na lilianino žalost poznam njihov sistem v praksi.

Kar se pa bolniških tiče pa ne vem kaj je tak problem. Pri nama deliva to pol pol, sicer naju sestra postrani gleda v zd, sam za delodajalca je to najboljše. Oba poštimava svoje stvari in za to ni potreben noben nov zakon.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 5.7.2013 8:03:57 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
5.7.2013 9:13:05   
ronja
Patrino, vzorec, iz katerega sem potegnila te zaključke ni ravno majhen, vsekakor je daleč nad pragom N=10, poleg tega če bi delala statistični test, bi bil tudi pri manjšem vzorcu različen, ker je tako zelo očitno. Mogoče ima tvoj mož srečo, da mu nihče ni težil, mogoče tvoje dete ni zbolevalo, mogoče sta že vse skup malo pozabila. Ampak trenutno je to precej znano dejstvo. Težijo obojim, ampak na drug način - seveda je največja razlika glede na delodajalca, vendar se vseeno pojavlja tudi razlika glede na spol.

In ja, ženske smo v povprečju slabše plačane za isto delo, izobrazbo in delovno mesto, ne glede na to, kaj vzameš za parameter, vedno so isti zaključki. Ja, delodajalci težijo tudi mamam, ki grejo na bolniško, vendar so večinoma vseeno za kanček bolj razumevajoči. Enostavno večina delodajalcev računa, da bo mama po p., če ima otroka v vrtcu, pogosto na bolniški (nekateri delodajalci to tudi povejo). pri moških pa to manj računajo, nekaj zaradi zgodovine, ker včasih niso hodili na bolniške za tamale, nekaj je pa verjetno čisto zato, ker se očetu manj "vidi", da ima male otroke - mama je najprej noseča, kar se vidi, potem je 1 leto doma in to delodajalci večinoma opazijo;) in potem ko pride nazaj, je že zelo globoko v njihovi zavesti, da ima malo dete in včasih so ljudje tudi človeški in si predstavljajo, kako je bilo njim in njihovim ženam, ko so imeli male bolne otroke... Pri moških pa se manj vživijo, ker pač pozabijo, da je dete še malo in da mala deteta v vrtcu pač zbolevajo, tudi to je dejstvo (če hočeš pa statistične podatke, se izvoli obrnit na urad za statistiko, če vodijo kaj takega).

Kar se Avstrije tiče - nekaj stvari imajo res fajn urejenih, bolniških za tamale pa gotovo ne - mama in oče dobita 15 dni bolniške za otroka na leto, ostalo pa znajdi se... To je pri nas veliko boljše urejeno. Res je pa tudi, da je tam to veliko manjši problem, kot bi bil pri nas, ker grejo v avstriji otroci v vrtec šele pri 2,5 letih in ima mama 2 leti porodniške (ne vem, ali jo lahko vzame tudi oče, verjetno). Pri 2,5 letih so tudi otroci precej manj bolni kot pri 11ih mesecih. Vseeno zna bit pa j*, če v avstriji nimaš babice, da ti čuva otroke, ko so bolni.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
5.7.2013 9:29:09   
ronja
PS. statistično preverljivo dejstvo je tudi, da so moški veliko pogostje mali podjetniki pri nas kot ženske. In ti si veliko težje privoščijo daljše odsotnosti ala 1 mesec), ker so dostikrat edini zaposleni (ali pa je zelo malo zaposlenih in se vsak pozna). Sama nimava teh izkušenj, nihče od naju nima sp-ja, preden se kdo vtakne, vendar mi je logično, da je težje pogrešat 100% ali polovico ljudi v podjetju kot pa 1/100. Tudi so tukaj dostikrat manjši - torej bolj kratkoročni - projekti, kjer težko nadoknadiš v danem času. Pri daljših projektih je to lažje izvedljivo, ker moraš oddat zadeve čez 1 leto in tudi če si 1 mesec doma, boš/si pač naslednji/prejšnji mesec delal dvojno, da si not prinesel. Če pa dobiš naročilo za čez 1 teden, pa tega ne moreš not prinest čez 14 dni... Zato se mi zdi malo krivično vse tlačit v isto malho. Pri nekaterih poklicih sta lahko oba čisto izenačena, pri nekaterih pa ne, ker je narava dela taka.
Isto velja za ženske, ki so samozaposlene in tudi večina od njih še kaj dela med p., da ne izgubijo strank... In si navadno njihovi partnerji zrihtajo daljši dopust, če se le da.

Praktičen primer glede bolniških: če ugotovim, da ima dete zjutraj vročino in je lubi medtem že 200km stran na terenu, potem ni nobene šanse, da bi ostal on na bolniški, se ti ne zdi? Ker dostikrat pač ne veš zvečer, da bo zjutraj bolan. In jasno jih ne more on peljat v vrtec ob 5h, ker se takrat vrtec še ne odpre. Tudi če bi to ugotovila zvečer, ne moreš odpovedat terena zaradi enega človeka, ker je preveč stvari v igri, da se zadeva izvede - isto je pri mojih terenih, samo imam pač delo, kjer jih je veliko manj (zato jih pa ne planirava hkrati). LJudje, ki delajo v pisarnah, šoli, na istem mestu ob istem času vsak dan, pozabljajo, da je veliko del, kjer ni tako. Tako kot kirurg/inja ne more domov iz dežurstva, če mu otrok zboli, obstaja še kup drugih poklicev, kjer to ni mogoče. Če je oče "na furi" (predno se zagovornice enakosti vtaknete - resnično je zelo malo ženskih tovornjakaric;), na ladji, itd... je kup teh stvari enostavno nemogočih. In mama ni samohranilka, vseeno pa pač ne more računat na te reči.

Iz vidika delodajalcev: misliš, da bojo veseli mame, ki bo prišla med porodniško nekje 7 in 8mi mesec delat za 4 ure (kaj bojo naredili z zamenjavo - jo bojo odpustili za 2 meseca, pa potem vzeli nazaj?), potem bo pa spet 3 mesece doma... Ja, v principu ni treba, da oče vse naenkrat koristi in si lahko izmenjujeta, pa v principu se da vse zmenit - če gre delodajalcu dobro in je kolikortoliko človeški, se gotovo da. Vendar ni vedno tako. Sama sem imela srečo z delodajalcem, lahko sem koristila nadure in nisem rabila vedno bolniške, tudi sicer so fer. Tudi lubi je lahko vzel bolniško za otroke, jasno ap da ne takrat, ko so šli na teren. Vendar mi je jasno, da to ne pomeni, da je povsod tako.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
5.7.2013 9:49:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ane liliana, kot vedno samo napol. Havala petea, si me prehitela. Pa otroški dodatek je dupli pred začetkom šolskega leta, med počitnicami pa manjši. Prevoz res ni plačan, vendar mnogo podjetij organizira skupinski prevoz delavcev in znaša to zgolj 60 EUR mesečno, pa še olajšava je.

Ja, vse naj bo kot v Avstriji ne sam pol. Produktivnost je pa plod zadovoljnih delavcev in urejene države.

Ha, ja, lažje odpustijo delavca v Avstriji. Sam ne vem zakaj vsi ki delajo gor delajo že 10 let+ pri istem delodajalcu. Tam ni besed, če ti kaj ni všeč pa spokaj, ker se delodajalec boji, da bo delavec res šel. Na lilianino žalost poznam njihov sistem v praksi.

Kar se pa bolniških tiče pa ne vem kaj je tak problem
. Pri nama deliva to pol pol, sicer naju sestra postrani gleda v zd, sam za delodajalca je to najboljše. Oba poštimava svoje stvari in za to ni potreben noben nov zakon.


Bolniške v Sloveniji so velik problem za delodajalce.....torej tudi za produktivnost......delavca na bolniški ne moreš odpustiti....v Avstriji te lahko odpusti delodajalec, če si več kot mesec dni na bolniški, brez odpravnine.....poznam nekaj takih primerov.......seveda pa imajo tam sindikat v pravem pomenu besede in ne zgolj sindikat, ki je podaljšana roka politike kot pri nas....tam ti sindikat dejansko pomaga, tako finančno kot pri iskanju službe......in ravno to je ta posebnost avstrijskega trga delovne sile....velika fleksibilnost....zato pa dobri delavci dobijo službo.....ker slabega lahko delodajalec odpusti.....pri nas je pa lažje v stečaj podjetje poslati kot odpustiti tri slabe delavce.......

Drugače pa....ne vem kaj se tebi zdi na pol.....ti si izpostavil neka evropska pravila in da bi se naj vsa upoštevala......jaz sem zgolj nadaljevala tvoje "Vse naj bo kot v Avstriji ne samo na pol"....in tam pač ni tega, kar sem izpostavila....ni tudi študentskega dela, ni tako bajno plačanih bolniških in ne porodniških...zato tudi ni takega izkoriščanja tega.....

Tudi jaz poznam tako kot ti avstrijski sistem v praksi.....v Prekmurju jih precej dela v Avstriji.....tudi že po 20 let....precej se jih pa tudi vrne.....ker ne zdržijo tempa.....so pač delavni ljudje, ljudje ki so se sposobni marsičemu tudi odreči in so ljudje, ki vidijo zgoj 1000 EUR minimalne plače in zgolj pravice.....in precej tistih delavnih jih pač vstane zjutraj ob 4, da se spakirajo (pripravijo otrokom vse potrebno za dan), da so ob 5 v avtu in ob 6 v Grazu ali Feldbachu v službi......ob 6 zvečer pa se vrnejo....in tako skoraj vsak dan, ko nimajo dopusta......nekateri pa so zaradi takega napornega tempa cel teden v Avstriji in se za vikend vrnejo......otroci pa so ta čas zgolj pri enem staršu ali pa pri starih starših......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
5.7.2013 10:01:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?