|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cokoladna torta
21.9.2013 17:00:07   
aknela123
vtipkaj v google vege torta. enostavna, dobra, vsakemu očku, mamici pa sploh, uspe.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cokoladna torta
22.9.2013 21:33:33   
sannndra
Pri nas najbolj pali nutellina torta!user posted image

_____________________________

BLOG

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 10:29:10   
malaMravljica
Sem naredila probo te Ferrero torte. Uau, krema je super, meni veliko boljsa kot tista s smetano in cokolado notri, v tej kremi mascarpone da tisto svezino in je res taka krema, da te ne zabase v momentu. Okrasila jo bom pa tako, da bom nardila testo iz marcipana, masla, jajce, malo moke in bom oblikovala letalo ( po novem je mali v fazi letal) bom naredila samo obrobo letala in to dam potem gor in se mal potem narisem okna in okrasim s stopljeno cokolado, pa mogoce se kaj otroskega dam gor.

Aja, se eno vprasanje.s cim bi pa se lahko namocila biskvit, v originalu je kakau, to mi ni bilo ravno najboljse, bi zamenjala, pa ne vem s cim. sam z mlekom tudi ne bi, pa jagodni sok bi sel, glede na to, da je cokoladno lesnikova torta?


(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 11:25:03   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Sem naredila probo te Ferrero torte. Uau, krema je super, meni veliko boljsa kot tista s smetano in cokolado notri, v tej kremi mascarpone da tisto svezino in je res taka krema, da te ne zabase v momentu.


mM, kako pa si zmešala kremo - kar z miksarjem? Najprej smetano, potem pa notri Nutello in na koncu mascarpone? Jo bom delala ta vikend, ampak se bojim, da se smetana kaj sfiži, če jo še dodatno miksaš, ko dodajaš sestavine?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 11:28:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
..pa jagodni sok bi sel, glede na to, da je cokoladno lesnikova torta?


po moje ja. al pa če zmešaš vročo vodo in marmelado iz gozdnih sadežev, to je tud ok. al pa malina - tudi ok okus.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 13:01:31   
malaMravljica
Smetano sem zmiksala v multipraktiku, moscarpone pa tako kot jaz vedno naredim, ga dam v eno drugo posodo in fajn premesam s tako rocno metlco, da rata bolj tak smetanast oz prozenj in ga potem lazje umesas. Pol sem dala v smetano moscarpone in nutelo ter premesala na roko, niti ne vem vec s cim, z eno vecjo zlico ali mogoce s tistim plasticnim tankim kosom, ki ga rabim za testo fajn iz posode ven postrgat. Ce delas to na roko mislim, da ne mores falit.

No, potem bom namocila z jagodno omakco razredceno se z vodo. Ta omakca je tudi home made.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 17:03:48   
pomlad08
Hvala za pomoč, bom upoštevala tvoje nasvete. Tale "ferrero torta" izgleda res slastno!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 21:05:49   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Sem naredila probo te Ferrero torte. Uau, krema je super, meni veliko boljsa kot tista s smetano in cokolado notri, v tej kremi mascarpone da tisto svezino in je res taka krema, da te ne zabase v momentu. Okrasila jo bom pa tako, da bom nardila testo iz marcipana, masla, jajce, malo moke in bom oblikovala letalo ( po novem je mali v fazi letal) bom naredila samo obrobo letala in to dam potem gor in se mal potem narisem okna in okrasim s stopljeno cokolado, pa mogoce se kaj otroskega dam gor.

Aja, se eno vprasanje.s cim bi pa se lahko namocila biskvit, v originalu je kakau, to mi ni bilo ravno najboljse, bi zamenjala, pa ne vem s cim. sam z mlekom tudi ne bi, pa jagodni sok bi sel, glede na to, da je cokoladno lesnikova torta?




Jaz ferrero vedno samo z mlekom namočim. Ker je tok dobra krema, da se mi zdi, da če bi dala kakšen drug okus to ne bi bilo več to.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 21:16:52   
mateyka
a vi dostikrat močite? ker jaz ne. recimo valery se mi zdi da itak ne smeš, za ferero pa - a bi rekli da ne rabi sploh? bom probala naslednjič to fererro in ne bi močila..

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cokoladna torta
25.9.2013 21:45:38   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a vi dostikrat močite? ker jaz ne. recimo valery se mi zdi da itak ne smeš, za ferero pa - a bi rekli da ne rabi sploh? bom probala naslednjič to fererro in ne bi močila..



Ne, jaz tudi nisem pristaš močenja vsepovprek :) Odločim se glede na testo, če je dovolj sočno že zaradi vključene maščobe, velike količine jajc, tekočine ..., potem ne močim dodatno. Kadar je pa kakšen brezvezen biskvit, pa namočim. Največkrat z mešanico ruma+cukra (pri čokoladnih tortah).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cokoladna torta
26.9.2013 5:41:33   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a vi dostikrat močite? ker jaz ne. recimo valery se mi zdi da itak ne smeš, za ferero pa - a bi rekli da ne rabi sploh? bom probala naslednjič to fererro in ne bi močila..


Odvisno od biskvita. Samo pri meni močenje biskvita pomeni, da fliknem 4 žličke tekoče snovi user posted image gor in to je to. Ker ne maram tistih pocastih tort. Biskvit mora biti kompakten.
Aja pa pri ferrero močim s čok.mlekom.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cokoladna torta
26.9.2013 12:59:34   
malaMravljica
Tudi jaz ne mocim kar vsepovorek, pravzaprav zelo malokrat. Ampak ta Fererro torta pa se mi zdi, da skor mores, ker poleg kreme das potem gor se zmlete lesnike in napolitanke in to bi bilo potem presuho.
Z rumom pa ne morem, ceprav se strinjam, da pase, bo torta le izkljucno za male otrocicke.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Cokoladna torta
3.10.2013 19:28:22   
malaMravljica
No da povem kako je ratala cokoladna torta za doma. Sem hotla kar neki spocat in sem naredila biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol, nic prirejen ampak navaden svetel biskvit. Ni padel dol, ratal pa je ogromen. 2 x sem ga prerezala in notri dala hruske in to kremo smetana- nutela- mascarpone. Tudi okoli sem jo s tem namazala, malo pa sem s hruskovim sokom poskropila robove, notri je pa itak dovolj socno bilo. In okrasila s stopljeno cokolado in enimi bonboncki. Ko smo jo danes rezali in sem jo poskusla sem sam rasla od ponosa. Noro, lahka, ne zabase in fiiina, pa taka da se kar topi v ustih. Mali, ki naceloma poje kaksen grizljaj je pojedel en mega kos user posted image
Brez dvoma bom tako tudi za v vrtec naredila.
Ratalo mi je z veliko vase pomoci, malo mojega znanja in veliko srece. Pa se ni bila neki hudo grda, ker je bila tok visoka, je mali rekel, da je hisa in sem jo tko tudi okrasila.
Hvala za vse ideje.


< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 3.10.2013 19:30:44 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Cokoladna torta
3.10.2013 19:53:45   
mateyka
ok, zdej sem pa mal razočarana ker ni fotke user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Cokoladna torta
3.10.2013 20:29:42   
malaMravljica
user posted image

user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Cokoladna torta
3.10.2013 22:18:51   
mateyka
u, pa je res visoka prišla. bi lahko celo 4 plasti naredila. me veseli, da je slavljencu tako zelo teknila user posted image

p.s. vidim da si dala hruške še tudi na zgornjo plast, mmmm user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Cokoladna torta
3.10.2013 23:18:37   
malaMravljica
Ja, kamot bi jo 3 x prerezala, sem se hotla, pa potem vseeno nisem. Je bila samo za domaco uporabo in malemu je bila tok usec, da je bilo treba se enkrat dat svecke gor in pihat. No, je pa 8 cm visoka ta, sem sla prav zmerit jo.

Lani sem mu pa delala lesnikovo, tista je bila tudi 1A, ampak fortna v nulo. Ko sem jo naredila sem bila tudi ponosna, bila je 11 cm visoka. Je bila pa taka

user posted image



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Cokoladna torta
7.10.2013 19:13:09   
rozilu
OO, mM je že zaključla z rojstnodnevnimi tortami! Vse najboljše LM user posted image

In mami: TORTI (letošnja in lanska) IZGLEDATA NJAMMMMMMM!!!

Jaz pa še razmišljam kaj bi letos pekla... lani sem odkrila tole kremo (ganaš?) in nardila par tort z njo - prvič mi je ratala 100% super, drugi poskus je bil malo slabši (ni bila tako čvrsta krema - slika je od prve- ampak nimam razrezane)

user posted image

Zdej me pa res mika tista Valery. Mateyka, a ti si testo pekla v enem, ali 3x? Ker meni tole rezanje na ful plasti ne gre preveč in razmišljam, da bi si res dala delo in pekla 5x?

Moja obožuje čokoladne torte, tako da ena bo zihr čokoladna. Za žurko bom pa nardila še kako sadno, to bom še vidla kakšno (zaželjeno, da bo čim bolj roza user posted image ) - kakšna ideja? Vem da jagode oz. višnje pa to... samo če to zmešaš v smetano, ni prav zelo roza...

< Sporočilo je popravil rozilu -- 7.10.2013 19:22:21 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Cokoladna torta
7.10.2013 19:21:19   
rozilu
To sem si naredila za RD - črni gozdiček, mala mi je izbrala, da bo torta roza... ampak z višnjami primešanimi smetani, ni bilo hudega efekta (OK, še čokolado sem morala čez posut ;)

user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Cokoladna torta
7.10.2013 20:18:24   
malaMravljica
Rozilu, ta bela zgoraj je pa tako lepa. Si to kar z belo cokolado polila? Ta druga je pa tako fina videt.

Pri nas se ni konec praznovanja. Jutri praznuje se v vrtcu. Ja, tudi moj je sedaj v vrtcu user posted image In sem mu naredila to torto za v vrtec danes. zazel si je avjon in sem naredila tako.

user posted image

pa vsak otrok bo dobil za domov en mali paketek teh smartis bombonckov, da bo v stilu se jih se na torto dala.

Roza krema, mislis, da ce bi dala notri par kapljic soka rdece pese, bi bila rdeca lali roza? Pa se nekaj za okus pol, da ne bo po rdeci pesi okus.Druge ideje pa nimam, roza torte mi ni treba delat.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 7.10.2013 20:20:06 >

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 7:44:21   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu
Zdej me pa res mika tista Valery. Mateyka, a ti si testo pekla v enem, ali 3x? Ker meni tole rezanje na ful plasti ne gre preveč in razmišljam, da bi si res dala delo in pekla 5x?


ja, v receptu piše da vsako plast pečeš posebej - 8 min. tko da ja - pekla sem posebej, peki papirj za podlogo, da lahko prestavljaš.

..zaželjeno, da bo čim bolj roza user posted image - kakšna ideja? Vem da jagode oz. višnje pa to... samo če to zmešaš v smetano, ni prav zelo roza...


jaz sem dala not rdeče tekloče barvilo (piše gor naravni karmin) - pride pa takole (mascarpone-smetana), meni se zdi dovolj pink user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 12:59:14   
malaMravljica
Rozilu, danes smo imeli starsi v vrtcu skupni zajtrk in je skupina mamic pripravla za jest. Ko sem pogledala na mizo je bila taka lepa roza krema tam, bi ti slikala pa nisem imela telefoncka. Sem vprasala kako to naredis in je bilo maslo z malinami, barva kot na tej spodnji slikci in verjetn, da ce spiriras maline in das to v smetano da dobis mocno roza. Tisto maslo pa takoooo dobro, k pena, baje se da samo s termomiksom naredit, pravijo tiste ki ga imajo user posted image jaz mislim, da bi tud moj navaden multipraktik to naredu. Ob priliki bom poskusla. Aja, delale so z zamrznjenimi malinami, ce je to za barvo pomembno ne vem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 14:24:49   
mateyka
mmmm, maslo in maline.. user posted image

user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 17:51:18   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mmmm, maslo in maline.. user posted image

user posted image


ja, maslo in maline. Nimas pojma kako mega noro fino.Res. Je bilo tam na mizi in taka barva, sem hotla ravno vprasat kaj je to in mi je kolegica poleg mene ze rekla glej to, maslo in maline ves kok dobro, mores poskusit. In seveda sem in sem sam to jedla pol user posted image

Tako brez poskusit oz popravici povedano, ko je tista rekla maslo in maline sem jaz ze zavijala z ocmi, sam sam do pvega ugriza. Je pa res mozno, da je ta oh in sploh termomix kriv, da rata taka penasta zadeva in po maslu sploh nima obcutka. To bi lahko tudi na torto dal, sam kalorij ima pa vseeno pol taka krema se in se.

Tu mi vsi delajo tako reklamo za ta blesav termomix, ki stane jurja. Jaz sicer pravim, da to rabi kdor ne zna kuhat, ocitno pa se res da kaksno zadevico naredit z njim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 17:58:56   
mateyka
a to je v bistvu cupcake krema z malinami pol?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Recept tedna: Šparglji v rižoti iz kuskusa
Šparlji veljajo za nizkokalorično zelenjavo, ki je odlična popestritev družinskega jedilnika, saj z njimi lahko pripravi...
Regrat je primeren tudi za dojenčke
Regrat je primeren tudi za najmlajše, ki se navajajo na gosto hrano in odkrivajo nove okuse. Primerno pripravljen bo zag...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?