|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 11 12 [13]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
21.11.2013 10:38:08   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: petea
A si z ambulantnim testom mislila ta bris ali je to kaj drugega?

ja, to sem mislila.čeprav sem brala, da je ravno ambulantni,da lahko dr. kar tam v ordinaciji naredi bris, počaka 5 min in se ve rezultat.stal naj bi pa 4 evre,vendar bremeni dr. oz. njegov proračun, ne zavarovalnico.zato naj bi bilo dr. lažje dati "le" A, ker se pozna to zavarovalnici, ne njim.mislim, da sem to brala na MON-u pri Tanč.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
21.11.2013 23:43:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ljudje vedo in vedo, da za doloceno vrsto ljudi na dolocenih pozicijah ni mesta in se jih izogibajo - instinktivno.

zato nimamo nobenih malomarnih zdravnikov, koruptivnih politikov, agresivnih vzgojiteljic,naveličanih trgovk, zdolgočasenih socialnih delavk?user posted image ne vem, če se kdo instiktivno izogiba delovnega mesta, ki ni zanj...tisti, ki je dovolj samokritičen že, samo koliko pa je takih?


Trgas iz konteksta. Jasno je bilo, da se nacin razmisljanja nanasa na sistem, ki dejansko ne daje mesta taksnim ljudem.  Z druge strani ze celo temo trobim o odgvornosti, pa mi je malo odvec, da se delas, da ne ves o cem pisem.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Kdo bi vedel vec kot zdravnik? Torej je prav zdravnik najbolj kompetentna oseba.

seveda, zdravnik (ponavadi) največ ve in je najbolj kompetentna oseba.se pa še vedno lahko zmoti, saj ni nezmotljiv.


Vsak je zmotljiv, nekateri so pa malomarni.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
21.11.2013 23:46:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: petea
A si z ambulantnim testom mislila ta bris ali je to kaj drugega?

ja, to sem mislila.čeprav sem brala, da je ravno ambulantni,da lahko dr. kar tam v ordinaciji naredi bris, počaka 5 min in se ve rezultat.stal naj bi pa 4 evre,vendar bremeni dr. oz. njegov proračun, ne zavarovalnico.zato naj bi bilo dr. lažje dati "le" A, ker se pozna to zavarovalnici, ne njim.mislim, da sem to brala na MON-u pri Tanč.


V neki lekarni sem videla hitre teste za vse sorte zadeve , celo za helikobakter... Vedno lahko sama naredis test (ce se fa da kupiti v lekarni) ali gres v samoplacnisko ambulanto ali lab in naredis test. Kolikor vem, nihce ne komplicira.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
23.11.2013 2:19:09   
ronja
Vidiš, tasq, pa se je splačalo:) Če boš zato naslednjič težila za test, mala ne bo dobila nepotrebnih ab in ne bo imela problemov z zobmi zaradi tega (lahko jih še vedno ima, ampak ab pač poslabšajo stanje). Če bomo vsi začeli gledat pod prste sistemu (ne samo zdravnikom), se bo tudi sistem spremenil - postalo bo normalno, da se take stvari testira, ker bo prvo pacientovo zdravje in ne komotnost zdravnikov. Nekateri delajo tako, ker pač niso navajeni. Ampak ne delajo vsi tako. Garantiram, ker sem pred 2 dnevoma peljala taveliko k zdravnici in ji pogleda grlo - gnojna angina - je bila 100%, da je to to, pa je vseeno naredila bris (samo s palčko povleče po grlu, je gotovo v par sekundah), sva ga nesli v laboratorij, počakali spodaj na izvide, so bili pozitivni, pije antibiotik.

Rezultat isti kot pri tebi, vendar brez grenkega priokusa, da je mogoče popolnoma nepotreben. Mala bi verjetno angino prebolela tudi brez njega brez posledic, vendar jo je tako verjetno lažje in hitreje - kar je ok, za to se splača in pazimo pri zobkih. Za brezveze se pa ne splača. Zato vedno težim pri zdravnikih, sprašujem, po čem sklepajo, da je bakterijsko, kako se razlikujeta bakterijska in virusna varianta... In nekateri ti znajo dobro razložit za posamezen primer in veš, da vejo, kaj delajo in zaupaš. Nekateri pa palamudijo... in veš, da nimajo glih 3 čistih.

Je pa še druga stran: včasih so starši tisti, ki hočejo, da zdravnik "vendar nekaj predpiše", da bo otroku boljše. Enostavno zahtevajo ab, čeprav je viroza. Meli smo kupe in kupe viroz in dejansko so vse šle brez ab in nimaš kaj naredit, kot da tolažiš dete in crkljaš in zračiš in umivaš roke in paziš na higieno. Ampak večina staršev noče slišat tega, da morajo pač samo počakat in skrbet za bolančka, radi bi nekaj, da takoj zrihta problem - ab (če so za pravo stvar) to res naredijo, zato jih ljudje tako čislajo in hočejo. Zato so se zdravniki navadili to predpisovat.

Enkrat samkrat otroku nisem dala ab, ki so jih predpisali. Videla sem, da zdravnica palamudi (ni bila naša), tamali je bilo veliko boljše, še preden smo prišli do lekarne in sva se z lubijem odločila, da bova počakala do zjutraj z ab. In ker je bila zjutraj praktično zdrava, jih nisva dala. Pri naših v našem zdju jih dam, ker večinoma vejo, zakaj jih dajo, dostikrat naredijo teste, včasih pa res ne jemljejo krvi pri tamalih, čeprav bi rajši to kot da je ab brezveze... Ampak jih ne predpisujejo kar tako, vem pa, da imamo srečo s pediatrinjo. JIh pa vedno vedno vedno dam do konca, če jih začnem dajat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
23.11.2013 8:23:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če bomo vsi začeli gledat pod prste sistemu (ne samo zdravnikom), se bo tudi sistem spremenil - postalo bo normalno, da se take stvari testira, ker bo prvo pacientovo zdravje in ne komotnost zdravnikov.


V šolstvu imamo tak sistem, ki kjer vsi lahko gledamo pod prste sistemu.....pa ugotavljamo, da ni ravno dober.......potem imamo primere tistih staršev, ki po vsej sili zavračajo obvezno cepljenje svojih otrok, ravno pod predpostavko, da gledajo pod prste sistemu........

Po moje je pa problem, ker govorite ravno o anginah (pa tudi pljučnice so problem), ker zdravniki več enostavno niso dobri......in po liniji najmanjšega odpora predpišejo antibiotik (tudi zato, ker je večina staršev itak pomirjena, ko dete dobi antibiotik, ker ima starš občutek, da doktor nekaj dela...če pa doktor reče viroza je precej staršev takih, ki menijo, da doktor ni dober, ker ni dal nobenega zdravila).....

Pri moji hčerki je zdravnica že večkrat videla rdeče grlo.....pa je rekla, da ne gre za angino, ki rabi antibiotik, brez kakega brisa.....za zdravnika je včasih tudi fajn, da preceni kdaj se splača delati kake teste in kdaj ne......samo zato pa mora biti verjetno zdravnik dober......

Pljučnico pa brez testov redkokateri doktor dandanes sploh lahko ugotovi, recimo samo s poslušanjem......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
23.11.2013 23:30:24   
ronja
V šolstvu imamo tak sistem, ki kjer vsi lahko gledamo pod prste sistemu.....pa ugotavljamo, da ni ravno dober.......potem imamo primere tistih staršev, ki po vsej sili zavračajo obvezno cepljenje svojih otrok, ravno pod predpostavko, da gledajo pod prste sistemu...

nene, narobe se razumeva: gledat pod prste pomeni, da so ti strokovnjaki dolžni razložit, kaj ti delajo in da morajo delat strokovno - ne da se lahko ti odločaš namesto njih. To se strinjam tako pri zdravstvu kot pri šolstvu - da bi morali odločat učitelji in zdravniki o strokovnih stvareh. Ampak po stroki - torej s testi oz. argumenti (recimo če so napadena samo ušesa ali zraven otroka daje še vse ostalo: bruha, driski, ima vneto grlo itd... - znajo ločit, kadar gre za zelo tipične primere, če so dobri zdravniki), ne pa na pamet brez razmisleka in da ne znajo niti povedat, zakaj so se tako odločili.
Po moje je pa problem, ker govorite ravno o anginah (pa tudi pljučnice so problem), ker zdravniki več enostavno niso dobri......in po liniji najmanjšega odpora predpišejo antibiotik (tudi zato, ker je večina staršev itak pomirjena, ko dete dobi antibiotik, ker ima starš občutek, da doktor nekaj dela...če pa doktor reče viroza je precej staršev takih, ki menijo, da doktor ni dober, ker ni dal nobenega zdravila)...

Točno o tem sem govorila zgoraj! Da starši hočejo nekaj, veliko zdravnikov pa po liniji min. odpora pač nekaj predpiše, da je mir in se ni treba ukvarjat z raziskovanjem, kaj je in prepričevat staršev, da ni kaj naredit. In tu bi se sistem spremenil, če bi od njih terjali strokovnost - da svoje odločitve z nečim utemeljujejo in zanje odgovarjajo.

Lili, seveda ni treba vsakič delat testa, če zdravnik ve, da ne gre za bakterijsko vnetje - če ne da ab, potem ni treba testa, da bi to potrdil. Če je ziher, da je virusno in itak nimaš kaj kot počakat, potem ne narediš nobene škode. Če pa daš ab za brezveze, jo pa delaš - škodo namreč. Zato je kadar se odločiš za neko agresivno zdravljenje, treba naredit teste - bolj kot je zdravljenje agresivno, več kot ima stranskih učinkov, več testov navadno rabiš, da se prepričaš, ali je res potrebno in utemeljeno. Operirajo te ne na podlagi enega testa, vedno ga ponovijo, ker je pač tako zelo velika reč.

problem je, da slabi zdravniki, ki jim nikoli ni treba odgovarjat za napake in ki jim nihče ne gleda pod prste, ne postanejo nikoli dobri, ker enostavno nimajo vaje- ne morejo se naučit spoznat, kdaj gre za virusno in kdaj za bakterijsko obolenje, če pa vsakemu predpišejo ab in oba se pozdravita - en od tega, ker je ab prijel, drugi ker pač virozo prej ali slej prebolimo.

< Sporočilo je popravil ronja -- 23.11.2013 23:44:36 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
23.11.2013 23:43:06   
ronja
Še na to temo: včeraj je mali padel in smo šli na urgenco, pa moram zelo pohvalit vse tam. Dali so ga na prednostno listo in smo čakali manj časa in zdravnica se je res potrudila, da bi ugotovila, kje točno ga roka boli (sem mu namreč hladila mesto in ni bilo potem, ko smo prišli na vrsto, več nič otečeno), ker ga ni hotela dat celega slikat (je delala v njegovo dobro in ne po liniji najmanjšega odpora:). Na srečo je bil samo udarec, si je pa tudi ona vidno oddahnila, da ni nič zlomljeno in ni potrebno nobene narkoze, ker "nikakor ni fajn". Tako da - se obrača na boljše, mlajši zdravniki se mogoče lažje obrnejo v drugo stran, če se že na faksu učijo drugače kot nekdo, ki že 50 let dela po enem sistemu - ta pa ima izkušnje, tako da je lahko oboje dobro. Najboljše je, če jih ne rabišuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 307
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 11 12 [13]
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 11 12 [13]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?