|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mačka
25.10.2013 17:46:54   
pefika90
Živijo.

Zanima me koliko vas na mesec približno stane mačka (tisti, ki jo imate)?

S tem, da je mačka v stanovanju in ne gre ven (npr, če živite v bloku).


Hvala vnaprej in lep pozdrav vsem,


Maja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mačka
25.10.2013 17:55:27   
Lukka
Zračunaj. Potrebuješ pesek, recimo če ga boš menjala vsak dan, potem boš rabila 50 kg peska in pa hrana. Čeprav mačka lahko je tudi "našo" hrano... Pa recimo en žakeljc briket.

< Sporočilo je popravil Lukka -- 25.10.2013 17:56:12 >

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mačka
25.10.2013 18:15:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Zračunaj. Potrebuješ pesek, recimo če ga boš menjala vsak dan, potem boš rabila 50 kg peska


dej ne nori user posted image

in pa hrana. Čeprav mačka lahko je tudi "našo" hrano...


ne nori 2x

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mačka
25.10.2013 18:16:41   
mateyka
če ne kompliciraš z drago hrano in ne vem kakimi fensi zadevami, okoli nekaj deset evrov mesečno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mačka
25.10.2013 18:19:43   
Lukka
Mateyka, če mačku vsak dan zamenjaš pesek je to približno 1,5 kg na dan. Zračunaj. No? Glede na to, da ima majhne otroke je treba za mačkom pucat vsak dan, sicer zasmrdi. Vem, sem imel mačka, sicer v hiši, ampak smo ga imeli eno obdobje zaradi operacije v samem bivalnem delu.
Hrana - glej, lahko kupuješ hrano, lahko pa mu vsak dan daš nekaj mesa, makarončke, zelenjavco. Maček je pri nas vedno jedel domačo hrano, na razpolago je pa imel vedno mačje brikete. To je to. In nič ne norim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mačka
25.10.2013 18:28:45   
pefika90
Hvala za informacije.

Lukka, nimam majhnih otrok :) in niti velikih...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mačka
25.10.2013 18:43:49   
banana_ana
Jaz ji za wc kupujem kristale - cca 10€/mesec
hrano kupujem "boljso" - cca 20€/mesec.

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mačka
25.10.2013 18:45:07   
mini86
obsaja pesek ki je ne vem, rečmo bolj vzdržljiv in se samo dreke pobere in mislim da se še lulanje naredi v kepe in to pobereš iz takimi grabljicami..ne rabiš vse menjat..in ni nobenega vonja

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mačka
25.10.2013 18:47:33   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Mateyka, če mačku vsak dan zamenjaš pesek je to približno 1,5 kg na dan. Zračunaj. No?


ne nori. mačji wc se puca drugače kot si ti predstavljaš. kar preberi banana_ano. noben ne menja celega peska vsak dan. razen tebe seveda.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.10.2013 18:48:10 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mačka
25.10.2013 18:51:42   
eva1
Jaz imam 2 mački (zaenkrat, ena je v skrbništvu), pesek kupujem kristale in je cca 9€ na vrečo, kupim 2 vreči mesečno(nič ne smrdi, dnevno čiščenje WC in na 14 dni zamenjam ves pesek). hrano jaz ponavadi naročim iz zoohit-a, recimo royal canin indoor(da iztrebki ne smrdijo) 10 kil pride 50€, kar imam za približno 2 meseca! No pol pa še kakšen priboljšek, pa konzervica..ampak ni panike, mačka ni nek velik strošek! No edino če izkjučimo veterinarja, čeprav tudi tukaj lahko malo pogledaš, eni imajo zmerne cene :), pa ampule za paraite so kar drage(cca. 12€ 4x letno), pa tablete proti glistam..itd :)))

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mačka
25.10.2013 18:56:06   
Lukka
Ja ok glej... Pol sem pa idiot :) Mi smo mu naštimal škatlico, pa pesek notr in sem ga menjal vsak dan. Bog pomagaj no. Ha ha ha.
Ampak saj pravim, zelo nizka škatlica, ravno toliko da je šla dobra kila, mogoč kila in pol peska not...

Kar se pa tiče stvari za zraven pa ja... Tabletke za razglistenje, pa kakšne vnete učke... Kastracija... Veterinarji res niso poceniuser posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mačka
25.10.2013 19:08:02   
banana_ana
Droben pesek pr katerem se naredijo grudice, ce pucas vsak dan...ga zamenjas enkrat na teden. Kristale menjam na 14 dni.... un grob pesek pa loh menjas vsak dan, ker nc ne vpije. Tle je pa pol...al das par evrov vec pa mas ornk zadevo pa ne rabis tok menjat, al pa kupis najcenejs pa skoz menjas...mislim, da je vseeno cenejs in bolj higienicno dat mal vec.

Sem pa vzela mucko iz zavetisca, ki je bila sterilizirana, raglistena, cipirana, pregledana, cepljena....in sm dala 30€.

Kupit ji moras se wc pa kaksno igracko in mislim, da obvezno praskalnik. Moja priboljskov ne mara, tko da je sam na briketih.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mačka
25.10.2013 20:10:44   
urška
pa sej ne menjaš peska vsak dan. pobereš ven kakce in grude, ki se naredijo. hrana je večji strošek, sploh če malo pgledaš katero kupuješ.

(odgovor članu banana_ana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mačka
25.10.2013 21:07:43   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: urška

pa sej ne menjaš peska vsak dan. pobereš ven kakce in grude, ki se naredijo.


oh ne, 50 kil na mesec jo je treba kupit. kr zračuni si. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mačka
25.10.2013 21:16:09   
Lukka
Ja Matreyka, jaz sem zamenjal vsak dan... Glej, nič ni vpilo in smrdelo je :) Pa prosim, ne se tako zapenjat za vsako stvar no.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mačka
25.10.2013 21:30:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Pa prosim, ne se tako zapenjat za vsako stvar no.


eh, ne morem pustit biserov svinjam. user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mačka
25.10.2013 21:38:19   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ja ok glej... Pol sem pa idiot :) Mi smo mu naštimal škatlico, pa pesek notr in sem ga menjal vsak dan. Bog pomagaj no. Ha ha ha.
Ampak saj pravim, zelo nizka škatlica, ravno toliko da je šla dobra kila, mogoč kila in pol peska not...


Lukka , da nisi kupil gradbeno mivko, a? user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mačka
25.10.2013 21:45:27   
Lukka
Ma nisem kupil peska. Seveda ne! Zadaj za bajto smo imeli kup peska in sem ga vsak dan pač si tisto kilo not nesel.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mačka
25.10.2013 23:18:48   
awksom
Cca 30 eur na mesec ce kupis kristale (Muller), dobre brikete - Hill's ali Royal canin, in se zraven kaksno konzervo mokre hrane (Muller).

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mačka
25.10.2013 23:23:50   
saragr
Kupiš kristalni pesek ( vodo vpije, kakece pobereš ven ) ampak ga moraš menjati vsaki četrti dan, ker se začne voda nabirati na dnu in ko čistiš zna to grozno smrdeti. Ampak vsaj takoj odleti iz posode, medtem, ko moraš obični pesek strgati z dna posode. Mesečno porabiš dva paketa kristalov ( 15 eur ).
Hrana pa odvisno, kaj mu daješ in v kakšni količini: jaz imam suhe brikete Friskies in paštete iz Hoferja in vsa hrana, ki ostane nam ( brez naše hrane je 20 eur ).
Igrač nobenih, onega za praskanje tudi ne, mu delamo kroglice iz alu folije, se najrajši s tem igra.
Pa kakšna dobra košara z vratci je tudi priporočljiva, če ga moraš peljati k veterinarju. in pa ovratnica.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mačka
26.10.2013 0:04:00   
jaz_sem_jaz
Osnovna oprema: wc, transporter, šalčke, igrače... To je itak enkratni znesek.

Cepljenje/razglistenje/proti bolham pride pribl. 50 eur/leto(gledam račun).
Kastracija nas je prišla 48 eur.

Hrana-vrečke je od 20 centov pa tja do dobrega eura na obrok, naš maček poje dve vrečki na dan, tako da to znese pribl. 0,40 eur-2 eur/dan(12-60 eur/mesec)- odvisno, kolk si ti in maček izbirčen.
Suha hrana- lahk jo dobiš zlo poceni(malo čez euro) al pa zlo drago(brez omejitev pri ceni). Naš jo ima v šalčki čez dan.

Pesek za wc- mi našemu komplet menjamo 2-3x mesec(vmes redno čistimo)- cena peska je odpribl. 2 eur- navzgor ni omejitve(mesečni strošek pribl. 8-10 eur).

Ljubezen je pa itak neprecenljiva.user posted image

Nekje na približno nas maček stane 350 eur/leto... ni malo, glede na to, da ne kupujemo prestiža... ampak je vredno!user posted image

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mačka
27.10.2013 12:52:59   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: urška

pa sej ne menjaš peska vsak dan. pobereš ven kakce in grude, ki se naredijo.


oh ne, 50 kil na mesec jo je treba kupit. kr zračuni si. user posted image


pol najboljš da se preselim nekam kjer bo peskokop blizu. ali pa sledi bankrot. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mačka
27.10.2013 13:15:18   
Izabelina
ja mačice so dost poceni, problem je če kej nepričakovano zboli, ker veterinarji so pa res dragi...

pesek čistiš tko, da pobereš vn grudice in drekce, najbolš čim bolj sproti al pa vsaj min. enkrat na dan... vse zamenjaš, ko vidiš, da je res potreba... kristali enim mucam ne odgovarjajo, pač vidiš kaj ji je všeč in kaj ne...

nekaj pa nanesejo tut stroški čistilnice, če mic slučajno za wc uporablja kaj drugega kot mačjo box (naša dva mojo posteljo npr. in je treba nosit kovtr v čistilnico) user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?