|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 14:40:09   
kalbo
Ja, tega je res toliko. Moj je v tretjem razredu eden redkih, ki hodi sam v šolo, v drugem sta bla samo dva. Tretarčke vozijo do razreda, jim pomagajo jest v jedilnici, kar so sedaj izrecno prepovedali, ni da ni. Res, otroke delajo v invalide, pišejo domače naloge in podobne oslarije. Pa to se dogaja zadnjih vsaj 20 let. Že pri nas je bila razlika, ko so bli fantje z internata v srednji šoli že v prvem letniku precej odraslejši od nas, ker so moral že dosti prej z maminih jošk, se z mopedi in podobnim prevažat že v osnovno šolo in podobno. Seveda se bo tud to označilo za pametovanje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 14:49:17   
ronja
NI mi jasno, kako so takšne razlike... Pri nas v prvem razredu seveda vsi sami jejo, tudi v vrtcu sami jejo, kdo pa naj bi jih pital? Pri tamalem še nekaterim pomagajo, ker je v jaslih in je večina prvo leto v vrtcu, eni so ravnokar prišli... Zato mi ej to res čudno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 16:13:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hehe, žurnal mi ni ravno strokovna referenca:D. Sem videla to, smo že debatirali in je neverjetno, da dejansko kdo pomisli, da bi s tem lahko svojemu otroku res pomagal - mislim, kdo bo pa vzel takega delavca? Saj mu niža možnosti... Ampak ajde, 100 ljudi, 100 čudi... V bistvu imajo potem naši selekcijsko prednost:D.


Ronja....ti živiš v Ljubljani....mogoče v tvoji okolici tega ne opaziš.....ko so šli od mojih sodelavcev, sorodnikov, sosedov otroci študirat v Maribor in Ljubljano je z VSAKIM, ampak res z VSAKIM šla mati na vpis na fakulteto in iskat sobo, telefonarila v študentski dom (in ena mama je bila še grozno užaljena, ko ji je referentka v študentskih domovih dejala "Ja gospa, saj te zadeva pa bi si moral vaš sin sam urejati. Saj ima vendar 20 let."...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 16:25:01   
ronja
user posted image user posted image potem pa pravijo, da so mestne srajce razvajene... očitno so vaški otroci veliko bolj nesamostojni, ker tu je bolj kot ne običajno, da grejo otroci sami kam, vsekakor pa na faks grejo sami:D. Pa v srednjo šolo tudi. Ne vem, no... še en razlog, zakaj rada živim tu:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 16:36:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

user posted image user posted image potem pa pravijo, da so mestne srajce razvajene... očitno so vaški otroci veliko bolj nesamostojni, ker tu je bolj kot ne običajno, da grejo otroci sami kam, vsekakor pa na faks grejo sami:D. Pa v srednjo šolo tudi. Ne vem, no... še en razlog, zakaj rada živim tu:)


Ni nujno......ker, če živiš v Ljubljani imaš fakulteto nekaj km vstran....če pa živiš na periferiji pa imaš lahko fakulteto 250 km vstran......ste ljubljančani bolj "prikrito nesamostojni"user posted image ......in pri nas tudi 20 letniki sami gredo kam, v gostilno, na žur, tudi v srednje šole hodijo sami (le mame pomagajo pri seminarskih, berejo za maturo knjige z njimi, jim pišejo eseje.....saj verjetno to tudi v Ljubljani matere počno)......in pozneje na faks tudi sami hodijo, samo mama gredo z njimi prvič na vpis, ko deca gredo v širni svet.....naše matere recimo to še niso hodile.......


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 16:48:04   
patrino
Bom mal na Ronjino stran povlekla in rekla, da povsod res ni enako in da so bili takšni nesamostojneži in razvajenčki tudi včasih. Jaz imam nekako na splošno v bistvu podoben občutek kot Ronja oz. mislim, da so nekateri otroci, ki so v bistvu še čisti otročki in bi morali biti še malo bolj razvajani, zaradi starševske prezaposlenosti in znanja prebranega iz sto in ene knjige v nekaterih zadevah prehitro prisiljeni početi zadeve, da jih staršem ni treba.

Primer: Ko sem vprašala mamo (pri 16ih), če grem lahko ven, mi je naštela 100 razlogov zakaj ne smem. Ponavadi je bil glavni razlog učenje. Ven nisem šla, ampak pretirano učila se pa tudi nisem in ocene so bile od do. ko sem isto vprašala očeta, sem dobila odgovor, da če imam vse porihtano, lahko grem. Sem šla ven, ampak slabe ocene pa nisem prinesla domov, ker sem vedela, da bi s tem izrabila njegovo zaupanje.
Torej, kateri način je tukaj prav in kateri fajn? Oba sta zahtevala isto, samo vsak na svoj način.

Že tole lahko pokaže kako so bili nekateri otroci nekoč samostojni celo pri 16- tihuser posted image Kateri način je pravi? Noben po moje. tako velika bunka bi morala sama imeti razpucano v glavi, da mora najprej za šolo poštimat in ne da gre zadevo naredit, ko jo po maminem mora oz. ko ji da oče pogoj.
Osebno pri tej starosti staršev nisem nikoli spraševala , če grem lahko ven. Sta mi družno vcepila v glavo že kar nekaj let prej, da se gre ven zabavat šele takrat, ko imaš doma in za šolo vse poštimano. Nikoli mi ni bilo treba spraševati za ven in nikoli nisem imela hausaresta zato, ker bi šla ven, kljub temu, da me doma čaka kopica dela. Pri teh letih sta me v bistvu tretirala skoraj že kot odraslo osebo , ki ima neke normalne dolžnosti in pravice in ne kot dete.

< Sporočilo je popravil patrino -- 29.11.2013 17:02:47 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 16:49:21   
ronja
Moje niti na diplomi nisem želela met in jima nisem povedala, kdaj imam zagovor:D. Ne vem še, koliko bojo delale mame seminarske, ti povem čez par let... nismo še tam. Meni se jih ne da delat še za tamale, jaz sem svoje naredila, oni naj pa svoje - itak jih je preveč, da bi jim delala za šolo...

Je pa to odvisno od posameznega odnosa - moja mama recimo pri nama s sestro ni s prstom mignila za šolo, niti na roditeljske ni hodila... z bratom se je pa še za maturo učila skup in mu pomagala delat naloge itd... Tako da - hecno -ista familija, različni načini...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 16:50:53   
ronja
podpis pod patrino, pri nas je bilo enako.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 17:44:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 17:58:54   
kalbo
Ja, to bo, na pol svetniško. Kaj bi pa po tvoje morali nardit? Jo potrepljat po rami in rečt...ja, res si boga, ker se je ravno tebi rodil problematični otrok.... na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 29.11.2013 18:04:56 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 18:12:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom mal na Ronjino stran povlekla in rekla, da povsod res ni enako in da so bili takšni nesamostojneži in razvajenčki tudi včasih.



Se strinjam......samo sedaj jih je precej več kot včasih.....in to zna biti problem.......

Jaz imam nekako na splošno v bistvu podoben občutek kot Ronja oz. mislim, da so nekateri otroci, ki so v bistvu še čisti otročki in bi morali biti še malo bolj razvajani, zaradi starševske prezaposlenosti in znanja prebranega iz sto in ene knjige v nekaterih zadevah prehitro prisiljeni početi zadeve, da jih staršem ni treba.


Tudi to je res, da nekateri otroci prehitro počnejo zadeve.....jaz recimo ne vidim nobene poante v tem, da dete pri 7 mesecih samo je.....ker še ni sposobno in se bolj ali manj igra s hrano....je tričetrt zmeče po tleh....hrana pa ni za igranje in je meni to brezveze, da se da nekaj mesečnemu otroku žlica in hrana, da se dete igra s hrano in verjetno že zelo zgodaj dobi občutek, da je hrana pač kar nekaj......

Po drugi strani pa starš misli, da otrok ni sposoben nesti dva zvezka v torbici ali kovčku v šolo in mu to nosi starš......7 letni otrok je po moje povsem sposoben nesti svojo šolsko torbo, obesti svojo jakno na obešalnik, pospraviti čevlje......ni pa sposoben recimo posesati celega stanovanja in skuhati kosila......

Osebno pri tej starosti staršev nisem nikoli spraševala , če grem lahko ven. Sta mi družno vcepila v glavo že kar nekaj let prej, da se gre ven zabavat šele takrat, ko imaš doma in za šolo vse poštimano. Nikoli mi ni bilo treba spraševati za ven in nikoli nisem imela hausaresta zato, ker bi šla ven, kljub temu, da me doma čaka kopica dela. Pri teh letih sta me v bistvu tretirala skoraj že kot odraslo osebo , ki ima neke normalne dolžnosti in pravice in ne kot dete.


Pri šestnajstih si se kar odločila in šla ven......? Brez da bi rekla oz. vprašala starše?




< Sporočilo je popravil liliana -- 29.11.2013 18:13:49 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 18:27:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

taki so vedno bili, tud v moji soli. v 1. r OS je fotr sosolca nadiral uciteljico zarad necesa, kar naj bi ona tamalmu delala. vedno so obstajali pokroviteljski starsi in otroci, ki so to sprejeli.




Ja...takrat je bil eden na 35 učencev v razredu....danes pa je takih 10 na dvajset učencev v razredu....in to je problem......

v bistvu zarad tega, ker napol svetnisko posplosujes in avtorici dopovedujes, kje vse je za*ebala. ja, eno je to, da je treba spredvideti napake - ampak sumim, da bi si katerikoli resni terapevt tkole lahkotno vzel toliko svobode pri iskanju razlogov, etiketiranju starsev in kategoriziranju otroka. avtorica je napisala nekaj stavkov. in ce se je umaknila s teme, se je z razlogom.

pa ne leti (samo) nate.


Seveda si ne bi vzel.....ker resni terapevt mora biti diplomatski.....ker človek s problemom mora k njemu večkrat priti, en obisk ne zadostuje.....

Drugače pa, mi nismo terapevti......zato si lahko vzamemo pravico, da pametujemouser posted image .....kot lahko Lukka in podobni pametujejo z neumnimi vprašanji, lahko tudi mi pametujemo z odgovori......

sicer pa, za vsak pasji prdec, kako je treba ukrepati pri vzgoji in tretiranju otroka pa tudi ni treba spraševati na forumu...ker taka vprašanja tudi kažejo na to, kakšen problem imajo v bistvu starši, da niso sposobni nobene odločitve sprejeti samostojno in "sprejemanje" odgovorov s strani teh staršev kaže potem spet na nesposobnost staršev sprejeti odgovornost za svoja dejanja.......samo to nobeden noče slišati, da je v prvi vrsti starš odgovoren za vzgojo svojega otroka, ko otrok ni "vkalupiran med ta pridne in pametne"....ne glede na gene otroka.....

In avtorica se je z razlogom umaknila.....kot se jih večina na vzgoji in na DIPO samostojno umakne, ko jim odgovori "tistih, ki pametujejo" niso všeč......





(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 18:31:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, to bo, na pol svetniško. Kaj bi pa po tvoje morali nardit? Jo potrepljat po rami in rečt...ja, res si boga, ker se je ravno tebi rodil problematični otrok.... na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


Tako je....to so uporabni nasveti....sočustvovati in jokati s takimi starši.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 19:53:55   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom mal na Ronjino stran povlekla in rekla, da povsod res ni enako in da so bili takšni nesamostojneži in razvajenčki tudi včasih.



Se strinjam......samo sedaj jih je precej več kot včasih.....in to zna biti problem.......

Jaz imam nekako na splošno v bistvu podoben občutek kot Ronja oz. mislim, da so nekateri otroci, ki so v bistvu še čisti otročki in bi morali biti še malo bolj razvajani, zaradi starševske prezaposlenosti in znanja prebranega iz sto in ene knjige v nekaterih zadevah prehitro prisiljeni početi zadeve, da jih staršem ni treba.


Tudi to je res, da nekateri otroci prehitro počnejo zadeve.....jaz recimo ne vidim nobene poante v tem, da dete pri 7 mesecih samo je.....ker še ni sposobno in se bolj ali manj igra s hrano....je tričetrt zmeče po tleh....hrana pa ni za igranje in je meni to brezveze, da se da nekaj mesečnemu otroku žlica in hrana, da se dete igra s hrano in verjetno že zelo zgodaj dobi občutek, da je hrana pač kar nekaj......

Po drugi strani pa starš misli, da otrok ni sposoben nesti dva zvezka v torbici ali kovčku v šolo in mu to nosi starš......7 letni otrok je po moje povsem sposoben nesti svojo šolsko torbo, obesti svojo jakno na obešalnik, pospraviti čevlje......ni pa sposoben recimo posesati celega stanovanja in skuhati kosila......

Osebno pri tej starosti staršev nisem nikoli spraševala , če grem lahko ven. Sta mi družno vcepila v glavo že kar nekaj let prej, da se gre ven zabavat šele takrat, ko imaš doma in za šolo vse poštimano. Nikoli mi ni bilo treba spraševati za ven in nikoli nisem imela hausaresta zato, ker bi šla ven, kljub temu, da me doma čaka kopica dela. Pri teh letih sta me v bistvu tretirala skoraj že kot odraslo osebo , ki ima neke normalne dolžnosti in pravice in ne kot dete.


Pri šestnajstih si se kar odločila in šla ven......? Brez da bi rekla oz. vprašala starše?





Ja saj pravim, da se strinjam s tabo Kalbom in podobno mislečimi, vendar tako v skrajnost, kot nekateri pravijo, da so sedaj vsi otroci tako razvajeni in nesamostojni, ne želim iti. Verjetno jih je res v sodobnem času več kot nekoč, vendar so bili včasih nekateri tudi čisto adijo.
Kar se tiče mojih odhodov ven pri šestnajstih- jaz sem bila tak zelo samorašen otrok in so me zelo zgodaj puščali samo. Že takšen štirileten mečkin, sem sama hodila v vrtec , ki je bil oddaljen kakšna dva kilometra. Danes dobim živčni zlom, da bi kateri od mojih to moral početi, v našem kraju pa takrat ni bilo nič posebnega. Zunaj smo bili tako ali tako več kot doma in nam ni bilo treba za to posebej prositi. Edina omejitev je bila ta, da sem se vedno držala ure, ki so mi jo določili, ko sem morala biti doma. Tega sem se vedno. Če sedaj pomislim za nazaj, se mi zdi, da se nihče ni zavedal, kako brezskrbno otroštvo imamo- ne mi ne starši.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
29.11.2013 22:50:18   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Primer: Ko sem vprašala mamo (pri 16ih), če grem lahko ven, mi je naštela 100 razlogov zakaj ne smem. Ponavadi je bil glavni razlog učenje. Ven nisem šla, ampak pretirano učila se pa tudi nisem in ocene so bile od do. ko sem isto vprašala očeta, sem dobila odgovor, da če imam vse porihtano, lahko grem. Sem šla ven, ampak slabe ocene pa nisem prinesla domov, ker sem vedela, da bi s tem izrabila njegovo zaupanje.
Torej, kateri način je tukaj prav in kateri fajn? Oba sta zahtevala isto, samo vsak na svoj način.

Že tole lahko pokaže kako so bili nekateri otroci nekoč samostojni celo pri 16- tihuser posted image Kateri način je pravi? Noben po moje. tako velika bunka bi morala sama imeti razpucano v glavi, da mora najprej za šolo poštimat in ne da gre zadevo naredit, ko jo po maminem mora oz. ko ji da oče pogoj.
Osebno pri tej starosti staršev nisem nikoli spraševala , če grem lahko ven. Sta mi družno vcepila v glavo že kar nekaj let prej, da se gre ven zabavat šele takrat, ko imaš doma in za šolo vse poštimano. Nikoli mi ni bilo treba spraševati za ven in nikoli nisem imela hausaresta zato, ker bi šla ven, kljub temu, da me doma čaka kopica dela. Pri teh letih sta me v bistvu tretirala skoraj že kot odraslo osebo , ki ima neke normalne dolžnosti in pravice in ne kot dete.

user posted image Premalo poznaš zgodbo da bi jo lahko sodila. Navedla sem primer glede razlike v vzgoji in katera je "prav" in katera je "fajn" (materni in očetov lik) user posted image V glevnem popolnoma si zgrešila point zgodbe. user posted image

Ne moreš verjet, ta bunka je šla po liniji najmanjšega odpora, kar se šole tiče. Pač jo je pri 16. vse kaj drugega zanimalo kot to. user posted image

Sicer pa so bili mišljeni bolj večerni izhodi, ne igra s prijatelji pred hišo. user posted image In ja, je bila taka vzgoja, da smo morali vedno vprašati. Pa to nima nobene veze s samostojnostjo in zrelostjo posameznika. Mene je v 1. razredu zbudila budilka, sva se z bratom pripravila, šla peš 2 km daleč (iz vasi v mesto), sem brata pospremila v malo šolo in nato šla še sama v šolo. Pri 15. sem začela služiti svoj denar (žepnine še poznali nismo). In če bi bila pri 16. tako nesamostojna, najbrž ne bi šla pri 19. na svoje in ne bi pri 20. imela otroka. user posted image


< Sporočilo je popravil nyna84 -- 29.11.2013 22:55:12 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   [Brisano sporočilo]
30.11.2013 8:40:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   [Brisano sporočilo]
30.11.2013 8:44:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:01:04   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


ga raje ne dam, ker so me nekateri oznacili za nesposobno mater user posted image


Zato se jaz na vzgoji nikoli ne oglašam... ne bi preživela teh besed user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   [Brisano sporočilo]
30.11.2013 9:03:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:18:54   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Primer: Ko sem vprašala mamo (pri 16ih), če grem lahko ven, mi je naštela 100 razlogov zakaj ne smem. Ponavadi je bil glavni razlog učenje. Ven nisem šla, ampak pretirano učila se pa tudi nisem in ocene so bile od do. ko sem isto vprašala očeta, sem dobila odgovor, da če imam vse porihtano, lahko grem. Sem šla ven, ampak slabe ocene pa nisem prinesla domov, ker sem vedela, da bi s tem izrabila njegovo zaupanje.
Torej, kateri način je tukaj prav in kateri fajn? Oba sta zahtevala isto, samo vsak na svoj način.

Že tole lahko pokaže kako so bili nekateri otroci nekoč samostojni celo pri 16- tihuser posted image Kateri način je pravi? Noben po moje. tako velika bunka bi morala sama imeti razpucano v glavi, da mora najprej za šolo poštimat in ne da gre zadevo naredit, ko jo po maminem mora oz. ko ji da oče pogoj.
Osebno pri tej starosti staršev nisem nikoli spraševala , če grem lahko ven. Sta mi družno vcepila v glavo že kar nekaj let prej, da se gre ven zabavat šele takrat, ko imaš doma in za šolo vse poštimano. Nikoli mi ni bilo treba spraševati za ven in nikoli nisem imela hausaresta zato, ker bi šla ven, kljub temu, da me doma čaka kopica dela. Pri teh letih sta me v bistvu tretirala skoraj že kot odraslo osebo , ki ima neke normalne dolžnosti in pravice in ne kot dete.

user posted image Premalo poznaš zgodbo da bi jo lahko sodila. Navedla sem primer glede razlike v vzgoji in katera je "prav" in katera je "fajn" (materni in očetov lik) user posted image V glevnem popolnoma si zgrešila point zgodbe. user posted image

Ne moreš verjet, ta bunka je šla po liniji najmanjšega odpora, kar se šole tiče. Pač jo je pri 16. vse kaj drugega zanimalo kot to. user posted image

Sicer pa so bili mišljeni bolj večerni izhodi, ne igra s prijatelji pred hišo. user posted image In ja, je bila taka vzgoja, da smo morali vedno vprašati. Pa to nima nobene veze s samostojnostjo in zrelostjo posameznika. Mene je v 1. razredu zbudila budilka, sva se z bratom pripravila, šla peš 2 km daleč (iz vasi v mesto), sem brata pospremila v malo šolo in nato šla še sama v šolo. Pri 15. sem začela služiti svoj denar (žepnine še poznali nismo). In če bi bila pri 16. tako nesamostojna, najbrž ne bi šla pri 19. na svoje in ne bi pri 20. imela otroka. user posted image



Seveda ne poznam tvoje družinske zgodbe. Komentirala sem le tisto kar si navedla v svojem postu in v povezavi z avtoričino stisko. Ona trenutno bije bitko, kako otroka pri 6 letih obvladati, mu dopovedati in pokazati tisto, kar bi otrok že leta moral vedeti, znati, upoštevati. Kar bi onadva s partnerjem tudi že morala vedeti, dognati.Nekako gre za hudo zamudo, ki ima takšne posledice. Ob tvojem navedku kako te pri 16 zaslišujejo oz. te pogojno, če si naredila nalogo, spustijo iz hiše, se mi je ponudila vzporednica. Pri 16 je za moje pojme rahlo pozno zasliševati, pogojevati in preverjati, če ima mladenič ali mladenka že narejeno domačo nalogo. To je v mojih očeh vzgojni prijem, ki ga ne moreš opredeliti niti kot " fajn" niti kot "prav", temveč "rahlo zamujen".
Meni se pač zdi, da so to že leta, ko že naj bi žel tisto, kar si od rojstva vlagal v otroka in v odnos z njim. Leta, ko lahko pride še bolj na plan starševsko zaupanje, otrokova samostojnost, stanje na pragu z razprtimi krili, ki te nesejo v svet odraslosti.

Če se je kot praviš pri vas tak način vzgoje, kot si je bila deležna ti, lepo obnesel, potem le kaže na to, kako smo si ljudje pač različni. Osebno lahko zase rečem, da se je tudi vzgoja , ki sta jo vozila naša dva pokazala za pravo in upam, da bodo v podobnem stilu zrasli gor najini otroci.

Avtorici pa- podobno zgodbo ( morda je celo tvoja) sem prebrala v zadnji izdaji priloge One. Na tistih straneh, ko ljudje v stiski sprašujejo za pomoč strokovnjake. Strokovnjak je podal nasvete v istem stilu kot si jih v večini dobila tule gor.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:25:59   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


ga raje ne dam, ker so me nekateri oznacili za nesposobno mater user posted image

Mislim, da vzrok, da ne daš nasveta ni v tem, da bi te kdo označil za nesposobno mater, temveč zato ker imaš doma precej podobne probleme in si bila v eni (ali v večih temah) deležna podobnih komentarjev kot so tu. Ker se z njimi nisi bila sposobna spoprijeti, še vedno pestuješ užaljenost oz. se rada norčuješ iz tistih, ki so ti hoteli pomagati, vendar so ti preveč odkrito napisali kaj si mislijo.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:27:37   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


ga raje ne dam, ker so me nekateri oznacili za nesposobno mater user posted image


Zato se jaz na vzgoji nikoli ne oglašam... ne bi preživela teh besed user posted image



Je bilo opaziti ja, da resne teme niso zate.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:39:26   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, to bo, na pol svetniško. Kaj bi pa po tvoje morali nardit? Jo potrepljat po rami in rečt...ja, res si boga, ker se je ravno tebi rodil problematični otrok.... na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


Eto, točno o tem govorim. o tem pokroviteljsem tonu v katerem se izražajo nekateri na rr. pač, oni so najpametnejsi in njihovi otroci so oh in sploh vzgojeni. in seveda je njihov nacin vzgoje najboljši vsi ostali, ki se ne strinjamo s tem nacinom vzgoje smo pa debili in nasi otroci nevzgojeni. manjka vam malo čustvene inteligence, in verjetno jo bo manjkalo tudi vasim otrokom. ni vse v avtoriteti, poslušnosti in takšnih stvareh. user posted image Obstaja tudi druga plat vzgoje, ki je pac nekateri primerki niste sposobni razumeti. mogoče je niste bili deležni v mladosti pa se ne znate in ne morete izvlečt iz teh vzorcev.

In, ja, Biga ima otroka ki ni vzgojen (ma, meni ta beseda vzgojen sploh i všeč, rajši bi rekla da se z njim ni delalo pravilno) in mora to popravit. dajte ji malo podpore ne pa pluvanja. pa se bo javljala na temo, in mogoče iz nje kaj potegnila.


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.11.2013 9:40:36 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:42:21   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tako je....to so uporabni nasveti....sočustvovati in jokati s takimi starši.....


a to sta edini 2 moznosti* ali napi*devanje, ali pa trepljanje po rami?


Jap, na rr poznajo samo to. vmes pa tema, mrak, črna luknja.user posted image user posted image na žalost.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:47:50   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


ga raje ne dam, ker so me nekateri oznacili za nesposobno mater user posted image


Zato se jaz na vzgoji nikoli ne oglašam... ne bi preživela teh besed user posted image



Je bilo opaziti ja, da resne teme niso zate.



user posted image ti pa res malo stvari razumeš, plus smisel za humor ti je enkrat crknil... si sploh opazila to?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?