|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:54:43   
LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino



seveda ne mislim, da bi se mojim kokicam smejala... ni potrebe po tem... ampak tudi jaz opažam pri tebi nekaj... če sem že jaz neresna, si pa ti preveč resna. Toliko zabavnih uporabnic je na RR pa se nisi sposobna nobeni nasmehnit. Kaj šele iz srca prilepit tega krohotajočega smajlija. Ne znaš ali pa nočeš...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:55:28   
skuštrana
Lulu, daj bejz s te teme, je biga pobegnila se bojo na tebe spravil!user posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:58:36   
skuštrana
eto LULU, hebi ga, jaz sem pa nesposobna gospodinja, medtem ko tule piskaram mi je mleko prekipelo.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:58:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, to bo, na pol svetniško. Kaj bi pa po tvoje morali nardit? Jo potrepljat po rami in rečt...ja, res si boga, ker se je ravno tebi rodil problematični otrok.... na žalost ne vidim od tebe kakega posebej uporabnega nasveta, ki bi bil primerljiv s terapevtskim.


Eto, točno o tem govorim. o tem pokroviteljsem tonu v katerem se izražajo nekateri na rr. pač, oni so najpametnejsi in njihovi otroci so oh in sploh vzgojeni. in seveda je njihov nacin vzgoje najboljši vsi ostali, ki se ne strinjamo s tem nacinom vzgoje smo pa debili in nasi otroci nevzgojeni. manjka vam malo čustvene inteligence, in verjetno jo bo manjkalo tudi vasim otrokom. ni vse v avtoriteti, poslušnosti in takšnih stvareh. user posted image Obstaja tudi druga plat vzgoje, ki je pac nekateri primerki niste sposobni razumeti. mogoče je niste bili deležni v mladosti pa se ne znate in ne morete izvlečt iz teh vzorcev.

In, ja, Biga ima otroka ki ni vzgojen (ma, meni ta beseda vzgojen sploh i všeč, rajši bi rekla da se z njim ni delalo pravilno) in mora to popravit. dajte ji malo podpore ne pa pluvanja. pa se bo javljala na temo, in mogoče iz nje kaj potegnila.



Skuštrana, pa se tebi res zdi, da si kaj drugega povedala kot Kalbo in podobno misleči?Res misliš, da si ji ti s tvojim stavkom, kaj bolj pomagala?Ali si kdaj pomislila na podobne otroke, ki zaradi takšnih staršev, ki si želijo poslušati in doživljati le trepljanje po rami, smrkanje v robec in to, da jim nekdo reče , da ni kriva njihova vzgoja, temveč je z njim nekaj drugega narobe- njihovim otrokom in tako posredno tudi staršem čisto nič ne pomagaš. Govoriš o čustveni inteligenci, o tem, da nekateri ne zna(m)jo razumeti drugega, ker določenih zadev v otroštvu nismo bili deležni.
Veš v čem je razlika med tistimi, ki bolj direktno skušamo zbuditi starše, da se spravijo v red in tebi podobnimi, ki bi jih le trepljali in pomilovali?Nam se smilijo otroci, ki so deležni takšne vzgoje, ki doživljajo zaradi tega strašne stiske, ki preživljajo neprimerno otroštvo in se počutijo grde, krive in vedno neubogljive. Tebi in tebi podobnim, pa se v prvi vrsti smilijo starši. Odrasle osebe, ki so v bistvu krive v veliki meri, da vsi skupaj doživljajo takšno gorje.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 9:59:23   
LuLu
user posted image

samo patrino se lahko na mene spravi... je nasilna in prava za to temo. Mogoče bodo/boste pa njej nasvet dali, kako prekiniti nasilno vedenje... bom ostala, da se vidi kakšna je user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:00:59   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

eto LULU, hebi ga, jaz sem pa nesposobna gospodinja, medtem ko tule piskaram mi je mleko prekipelo.


meni je to smešno user posted image za druge si pa nesposobna... jah, različni smo si

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:01:40   
skuštrana
Patrino, ti je že metulj odgovorila s svojim stavkom. poišči ga in ga dešifriraj user posted image

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.11.2013 10:02:00 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:03:23   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tebi in tebi podobnim, pa se v prvi vrsti smilijo starši. Odrasle osebe, ki so v bistvu krive v veliki meri, da vsi skupaj doživljajo takšno gorje.



tudi oni so od nekoga otroci in bili deležni določene vzgoje...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:05:11   
skuštrana
Lulu, a damo patrino in njeno ekipico malo na psihoanalizouser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:08:03   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu



IZVIRNO SPOROČILO: patrino



seveda ne mislim, da bi se mojim kokicam smejala... ni potrebe po tem... ampak tudi jaz opažam pri tebi nekaj... če sem že jaz neresna, si pa ti preveč resna. Toliko zabavnih uporabnic je na RR pa se nisi sposobna nobeni nasmehnit. Kaj šele iz srca prilepit tega krohotajočega smajlija. Ne znaš ali pa nočeš...


Lulu, veš, v temah, kjer se gre za resne zadeve, kjer prebiraš, da trpijo otroci, se mi nikoli ne da smejati. Verjetno sem res grozna, vendar na takih temah res ne čutim posebne potrebe po krohotanju. Tudi druge "zabavne" uporabnice se na podobnih temah ne krohotajo ravno veliko. Krohotajoči smajliji so na teh temah prej izjema kot pravilo in še takrat pridejo navadno izpod tvojih prstov. To meni ne deluje neresno- to bi jaz označila kako drugače.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:09:45   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu



IZVIRNO SPOROČILO: patrino



seveda ne mislim, da bi se mojim kokicam smejala... ni potrebe po tem... ampak tudi jaz opažam pri tebi nekaj... če sem že jaz neresna, si pa ti preveč resna. Toliko zabavnih uporabnic je na RR pa se nisi sposobna nobeni nasmehnit. Kaj šele iz srca prilepit tega krohotajočega smajlija. Ne znaš ali pa nočeš...


Lulu, veš, v temah, kjer se gre za resne zadeve, kjer prebiraš, da trpijo otroci, se mi nikoli ne da smejati. Verjetno sem res grozna, vendar na takih temah res ne čutim posebne potrebe po krohotanju. Tudi druge "zabavne" uporabnice se na podobnih temah ne krohotajo ravno veliko. Krohotajoči smajliji so na teh temah prej izjema kot pravilo in še takrat pridejo navadno izpod tvojih prstov. To meni ne deluje neresno- to bi jaz označila kako drugače.



si pa zmožna udarjat po mami v stiski s kladivom. ja, to pa je pravi nacin...


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.11.2013 10:10:36 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:11:08   
LuLu
skuštrana... ne bi bilo slabo, ampak jaz se znam samo zabavat, raje bi, da nekdo resno pristopi k tej analizi in brez kokic opiše njen karakter user posted image <- tako -> user posted image


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:12:24   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


si pa zmožna udarjat po mami v stiski s kladivom. ja, to pa je pravi nacin...



to ja.. in ne samo po njej, tudi po drugih uporabnicah... za to pa vedno najde čas in voljo

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 10:15:56   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


si pa zmožna udarjat po mami v stiski s kladivom. ja, to pa je pravi nacin...



to ja.. in ne samo po njej, tudi po drugih uporabnicah... za to pa vedno najde čas in voljo


Ja, dajmo ubit boga v rr uporabnicah.

Biga (če slučajno še bereš), moj nasvet za konec - ne ubijaj boga v otroku, ker otrok ni nič kriv. spremni sebe, to pa boš naredila samo s strokovno pomočjo user posted image


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.11.2013 10:16:14 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 13:14:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tako je....to so uporabni nasveti....sočustvovati in jokati s takimi starši.....


a to sta edini 2 moznosti* ali napi*devanje, ali pa trepljanje po rami?


Lahko pa daš komot ti kakšen nasvetuser posted image , tretjo, četro možnost......

najenostavneje je itak modro molčati in na koncu pametno vskočiti s citatom enega stavka......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 13:29:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Eto, točno o tem govorim. o tem pokroviteljsem tonu v katerem se izražajo nekateri na rr. pač, oni so najpametnejsi in njihovi otroci so oh in sploh vzgojeni. in seveda je njihov nacin vzgoje najboljši vsi ostali, ki se ne strinjamo s tem nacinom vzgoje smo pa debili in nasi otroci nevzgojeni. manjka vam malo čustvene inteligence, in verjetno jo bo manjkalo tudi vasim otrokom. ni vse v avtoriteti, poslušnosti in takšnih stvareh. user posted image Obstaja tudi druga plat vzgoje, ki je pac nekateri primerki niste sposobni razumeti. mogoče je niste bili deležni v mladosti pa se ne znate in ne morete izvlečt iz teh vzorcev.




Vidim, na primeru avtorice teme.....in res je nisem sposobna razumeti.....sori....tako kot ona ne mene.....tako pač je......

In, ja, Biga ima otroka ki ni vzgojen (ma, meni ta beseda vzgojen sploh i všeč, rajši bi rekla da se z njim ni delalo pravilno) in mora to popravit. dajte ji malo podpore ne pa pluvanja. pa se bo javljala na temo, in mogoče iz nje kaj potegnila.


Ravno to je problem današnje družbe.....ker že nekaj časa ni več nevzgojenih otrok...so baje samo zelo posebni otroci, zelo inteligentni otroci, ki zahtevajo čisto specifičen pristop, ki ga starš, naj je še tako popoln ne zmore......

In kar je mene osebno zmotilo takoj na zečetku te teme je bilo ravno to, da je avtorica teme trmo in nasilje povezovala z inteligenco.....oz. je že v uvodnem postu iskala izgovore zato, zakaj ne more obvladati svojega otroka.....

In idi in si še enkrat preberi prvo stran odgovorov avtorici teme in boš videla, da je na prvi strani v bistvu dobivala kar precej podpore in sočutja......





(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 13:32:28   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


si pa zmožna udarjat po mami v stiski s kladivom. ja, to pa je pravi nacin...



to ja.. in ne samo po njej, tudi po drugih uporabnicah... za to pa vedno najde čas in voljo


Ja, dajmo ubit boga v rr uporabnicah.

Biga (če slučajno še bereš), moj nasvet za konec - ne ubijaj boga v otroku, ker otrok ni nič kriv. spremni sebe, to pa boš naredila samo s strokovno pomočjo user posted image



Čustvena inteligenca praviš, da mi manjka? Glede na to, kaj si natofkala v zadnjih nekaj straneh manjka tebi še kaj drugega kot to.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 13:43:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Biga (če slučajno še bereš), moj nasvet za konec - ne ubijaj boga v otroku, ker otrok ni nič kriv. spremni sebe, to pa boš naredila samo s strokovno pomočjo user posted image



Vidiš, meni so pa taki nasveti kar nekaj......poišči si strokovno pomoč, drugače se ne moreš spremeniti le strokovna pomoč ti lahko pomaga.....

kaj pa če naleti tam na kakega Rugljevega učenca, ali pa na V.V. Godina ali pa na Milivojeviča, ti niso ravno sočutni....?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 19:32:12   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


si pa zmožna udarjat po mami v stiski s kladivom. ja, to pa je pravi nacin...



to ja.. in ne samo po njej, tudi po drugih uporabnicah... za to pa vedno najde čas in voljo


Ja, dajmo ubit boga v rr uporabnicah.

Biga (če slučajno še bereš), moj nasvet za konec - ne ubijaj boga v otroku, ker otrok ni nič kriv. spremni sebe, to pa boš naredila samo s strokovno pomočjo user posted image



Čustvena inteligenca praviš, da mi manjka? Glede na to, kaj si natofkala v zadnjih nekaj straneh manjka tebi še kaj drugega kot to.

user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 19:37:08   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Biga (če slučajno še bereš), moj nasvet za konec - ne ubijaj boga v otroku, ker otrok ni nič kriv. spremni sebe, to pa boš naredila samo s strokovno pomočjo user posted image



Vidiš, meni so pa taki nasveti kar nekaj......poišči si strokovno pomoč, drugače se ne moreš spremeniti le strokovna pomoč ti lahko pomaga.....

kaj pa če naleti tam na kakega Rugljevega učenca, ali pa na V.V. Godina ali pa na Milivojeviča, ti niso ravno sočutni....?


Glej, avtorica prvega posta sprasuje ali naj poisce pomoc ali ne. Ocitno je da ne ve kako naprej. Torej je moj odgovor da - ja, trenutno potrebuje dobrega psihologa ( ne psihiatra) ali psihoterapevta, ki ji bo pomagal na pravo pot. In ni fora psihologa v tem da so socutni, ampak da ti konkretno pokazejo kaj je narobe in kako to spremenit brez da ubijes boga v otroku. In, ja, jaz verjameme da je bilo vmes veliko dobrih nasvetov, ampak kaj ko ste jo potem cisto popljuvali in je dala rep med noge pa teh nasvetov ne bo nikoli videla.


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.11.2013 19:41:33 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 21:10:02   
ronja
kompromis, kalbouser posted image :
biga je res boga, da imajo take težave. Se jih pa da odpravituser posted image in seveda smo starši dostikrat v precejšnji meri sami krivi za vedenje svojih otrok: ali ker jim ne znamo prisluhnit ali ker jim preveč dovolimo ali ker nimamo časa,... ali vsakega malo. Se zgodi, nihče ni popoln, se trudimo, vsak po svoje ga kje serje... Biga in njen mož sta malo predolgo ignorirala problem, verjetno tudi zato, ker se je otrok lepo vedel v vrtcu. Se strinjam, da se očitno da z njim zmenit, če to uspe vzgojitljicam, po drugi strani pa vsak mora dat nekje ven - imaš super delavce ki se potem doma znašajo nad ženami in otroki... Kar tudi ni ok.

Biga, ni še prepozno, mali je vseeno še dovolj mali, da lahko spremenita smer in ga spravita na pravo pot. Morata pa začet delat, gotovo - in nekaj drugače kot doslej. To, da se mu bojiš zapret usta, ko te hoče pljunit, je pretirano občutljivo. Otrok čuti tvojo neodločnost in se zato tudi ne počuti varnega. Po drugi strani pa se ves čas trudi, da bi ga videla -njega, ne samo sestrice. Ne mislim, da jo imaš rajši, vendar to ne pomeni, da se on mogoče ne počuti tako - otroci tega ne gledajo tako racionalno. Vzami si čas samo zanj. Vajina igra "porednosti" in opravičevanja nikamor ne vodi.Saj je prav, da se opravičimo - ampak pomisli na to, ko Juhant pokaže otrokom razbit krožnik, ki ostane razbit, tudi ko se mu opravičiš...
Če se je kot praviš pri vas tak način vzgoje, kot si je bila deležna ti, lepo obnesel, potem le kaže na to, kako smo si ljudje pač različni.

Ja, zgleda res. Mene in sestre niso nikoli zasliševali glede naloge - bi se mi zdelo izredno trapasto in bila bi na smrt užaljenauser posted image . Z bratom se je pa mama še za maturo učila in mu pomagala delat domače naloge... Tako da... isti starši - čisto druga vzgojauser posted image . Verjetno se ta pri njem ni obnesla, ali kaj pa vem...

Patrino, po moje je skuštrana mislila na to, da ni vedno ključ v večji avtoriteti. Vem, da je čisto drug primer, ampak mogoče vseeno malo soroden: ko se je rodila moja tamala, je bila tavelika še eno veliko dete - bila je stara komaj 17 mesecev in se ji je seveda zamajal svet pod nogami, ko mame par dni ni bilo domov, pa čeprav smo o tem že prej govorili... In ko sem prišla, je bila nemogoča. Ko sem spraševala, kaj naj narediva, ker se mi je zdelo, da se vleče ko jara kača, da ni nič boljše... (trajalo je tahudo 1 teden, po 2 tednih je bila pa super, samo takrat ti čas drugače teče;) so mi vsi rekli, da je to trma, dveletna izsiljevanja, itd... da jo je treba na strogo prijet.

Vendar sem jaz čutila drugače - da se ji svet podira, da ji ej hudo. In nisem hotela, da čuti, kot da tega ne vidim ali da mi za to ni mar in hočem samo, da uboga. Ker tega nočem. Rada bi, da mi zaupa. IN sem delala vse "narobe". To narobe je rodilo super rezultate - kot rečeno se je stvar hitro popravila in nikoli kasneje nisem imela z njo takih problemov (je preveč pridna punca, preveč resno jemlje svet - njej dobesedno rečeva, da ni nobena taka reč, če bi kdaj pozabila nalogo v šoli in da ni nič narobe, če kaj naredi narobe).

To je v bistvu to, kar si pisala tudi ti (in se strinjam s tabo) - da ta otrok verjetno pogreša pozornost - tako - samo njemu, da je on nekaj posebnega za svojo mami...

Ravno to je problem današnje družbe.....ker že nekaj časa ni več nevzgojenih otrok...so baje samo zelo posebni otroci, zelo inteligentni otroci, ki zahtevajo čisto specifičen pristop, ki ga starš, naj je še tako popoln ne zmore......

In kar je mene osebno zmotilo takoj na zečetku te teme je bilo ravno to, da je avtorica teme trmo in nasilje povezovala z inteligenco.....oz. je že v uvodnem postu iskala izgovore zato, zakaj ne more obvladati svojega otroka.....

S tem se pa strinjam. Me vedno pogreje, ko začnejo s tem: moj otrok pa je tak pa tak, ampak je pa tako pameten! Tudi Hitler je bil grozno inteligenten! Če ne bi bil, mu ne bi nikoli uspelo vseh grozot izpeljat! Kot pravi Jim Jefferson: "Vedno bi izbral dobrega neumneža pred pametnim slabičem." Pamet ni nobeno opravičilo za nobeno ravnanje - in dokazano je tudi kontra korelirana z vedenjskimi motnjami - vsaj inteligenca kot jo trenutno pojmujemo. Lahko je pa človek zelo dober na svojem področju, pa popolnoma nesocializiran - večina genijev je bila takih. Vendar ne večina pametnih ljudi, ti so pa večinoma priljubljeni pri sošolcih. In genijev ni tako zelo veliko in večina od nas nima genija doma;). S čimer ni prav nič narobe - imam rajši srečne otroke kot genije.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
30.11.2013 21:52:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


si pa zmožna udarjat po mami v stiski s kladivom. ja, to pa je pravi nacin...



to ja.. in ne samo po njej, tudi po drugih uporabnicah... za to pa vedno najde čas in voljo


Ja, dajmo ubit boga v rr uporabnicah.

Biga (če slučajno še bereš), moj nasvet za konec - ne ubijaj boga v otroku, ker otrok ni nič kriv. spremni sebe, to pa boš naredila samo s strokovno pomočjo user posted image



Čustvena inteligenca praviš, da mi manjka? Glede na to, kaj si natofkala v zadnjih nekaj straneh manjka tebi še kaj drugega kot to.

Ja, tudi jaz se sprašujem kam je vsa ta njena tako poveličevana čustvena inteligenca izginila. Tudi njeni komentarji, ki bodo po njenem rešili avtorico, so bili s strani drugih uporabnikov vsi že najmanj desetkrat napisani. user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
1.12.2013 10:46:37   
oka
Ja, tudi jaz se sprašujem kam je vsa ta njena tako poveličevana čustvena inteligenca izginila. Tudi njeni komentarji, ki bodo po njenem rešili avtorico, so bili s strani drugih uporabnikov vsi že najmanj desetkrat napisani.


Iz enega vprašanja o vzgoji ste prišli na osebna obračunavanja... Čustvena inteligenca Skuštrane je zdaj pod vprašajem? Jaz jo osebno poznam, večkrat imam čast videti njo in otroke in njihovo čutveno inteligenco in če od katerega, bi definitivno po videnem upoštevala njen nasvet.
V takih temah je na splošno težko svetovati, saj ima vsak svoj pogled na vzgojo in kar pri enem otroku zaleže, je pri drugem bob ob steno. Starši smo si med seboj različni. Eni udarimo po mizi brez slabe vesti, drugi se zapirajo v sobo in iz nemoči jočejo in ne vejo kam in kako. In takim je potrebna pomoč, ki jo Skuštrana omenja. Ne pa dodatno nabijanje in kazanje kje je nekdo zamočil in kje zamudil.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
1.12.2013 14:27:12   
kalbo
In tvoj nasvet avtorici teme je?

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
1.12.2013 15:24:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Glej, avtorica prvega posta sprasuje ali naj poisce pomoc ali ne. Ocitno je da ne ve kako naprej. Torej je moj odgovor da - ja, trenutno potrebuje dobrega psihologa ( ne psihiatra) ali psihoterapevta, ki ji bo pomagal na pravo pot. In ni fora psihologa v tem da so socutni, ampak da ti konkretno pokazejo kaj je narobe in kako to spremenit brez da ubijes boga v otroku.



Jaz sicer mislim, da je v prvi vrsti starš odgovoren za vzgojo svojega otroka.....in da te instant variante od psihologov do psihoterapevtov pri vsaki najmanjši oviri v življenju (kot je recimo vzgoja enega otroka) niso ravno pametna rešitev.....odrasla in odogovorna oseba se mora znati tudi sproprijeti s problemi samostojno....in vzgoja otroka je že tak problem, ki ne zahteva ravno znanstvenega pristopa in jo lahko povprečen starš obvlada brez pomoči psihoterapevta......ker pri vzgoji otroka avtorice teme ne gre za otroka s posebnimi potrebami, ampak gre za čisto navadnega otroka, ki so mu dopustili čisto preveč.....in zdaj imajo problem, ki ga pa naj drugi rešujejo......

In, ja, jaz verjameme da je bilo vmes veliko dobrih nasvetov, ampak kaj ko ste jo potem cisto popljuvali in je dala rep med noge pa teh nasvetov ne bo nikoli videla.


Kdo jo je pa popljuval.....?

Drugače pa.....ljudje tudi zgolj berejo forume, brez da bi sodelovali v njih, lahko da to počne tudi bigauser posted image ......in mogoče kak drug naključni obiskovalec foruma lahko najde kaj koristnega v "pljuvanju" avtorice teme......


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?