|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 11:33:01   
moyca
Glede strij se tudi meni zdi, da ti nobena krema ne more čudežno preprečiti nastanka strij, če imaš pač kožo "nagnjeno" k strijam. Jaz nisem po trebuhu pridelala nobene, po prsih pa ful veliko, pa sem se mazala vsak danuser posted image

Danes sem 36 1/7, trebuh se mi je spustil pred parimi dnevi...lažje diham, pod rebri me ne tišči več tok kot prejšnje dni:) vseeno pa upam, da ta spust trebuha ne napoveduje nič konkretnega (še) user posted image

(odgovor članu relativna)
Neposredna povezava do sporočila: 1901
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 12:24:01   
buckolina
A mogoče ima katera kontakt za dogovor z anestiziologom za Epiduralno v porodnišnici Brežice?

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 1902
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 12:39:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: buckolina

A mogoče ima katera kontakt za dogovor z anestiziologom za Epiduralno v porodnišnici Brežice?


Pokliči v P.v brezice ali pa na njihovo stran.Boš ti tudi dol rodila?si iz tega konca?kdaj imaš rok?

(odgovor članu buckolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 1903
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 12:41:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: moyca

Glede strij se tudi meni zdi, da ti nobena krema ne more čudežno preprečiti nastanka strij, če imaš pač kožo "nagnjeno" k strijam. Jaz nisem po trebuhu pridelala nobene, po prsih pa ful veliko, pa sem se mazala vsak danuser posted image

Danes sem 36 1/7, trebuh se mi je spustil pred parimi dnevi...lažje diham, pod rebri me ne tišči več tok kot prejšnje dni:) vseeno pa upam, da ta spust trebuha ne napoveduje nič konkretnega (še) user posted image


Meni se je tudi spustil.Strije nimam niti ene enkrat na mesec sem se namazala z oljem od balea

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 1904
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 12:51:30   
buckolina
11.10, sam upam na prej.ja, brezice verjetno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1905
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 13:00:54   
moyca

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: moyca

Glede strij se tudi meni zdi, da ti nobena krema ne more čudežno preprečiti nastanka strij, če imaš pač kožo "nagnjeno" k strijam. Jaz nisem po trebuhu pridelala nobene, po prsih pa ful veliko, pa sem se mazala vsak danuser posted image

Danes sem 36 1/7, trebuh se mi je spustil pred parimi dnevi...lažje diham, pod rebri me ne tišči več tok kot prejšnje dni:) vseeno pa upam, da ta spust trebuha ne napoveduje nič konkretnega (še) user posted image


Meni se je tudi spustil.Strije nimam niti ene enkrat na mesec sem se namazala z oljem od balea


Evo, sej pravim, pomoje jih nobena krema ne more preprečiti, tudi če je še tako draga. Jst sem imela olje iz DMa (BabyLove).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1906
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 13:36:50   
pikpik
Lep pozdrav. Tudi jaz kar redno spremljam tele oktobrske debate, oglasila sem se pa malokrat do sedaj. Sem ena izmed srečnic, ki nimam skoraj nobenih težav v nosečnosti.
Nobenih slabosti, ne v prvi nosečnosti, ne sedaj v drugi. Tudi nobenih strij, ali pekoče zgage. Le občasno otečene noge, predvsem proti večeru. Sem pa danes že prvi dan doma, 20-tega se mi pa še uradno začne porodniški dopust.
Uživam. Me pa malo daje živčnost, ker nimam še skoraj nič pripravljenega (čakamo pohištvo- omaro in pograd), potem pa bom lahko začela s pranjem in likanjem oblačil. Še prej pa malo v nabavo. Upam, da me kaj ne prehiti. Sem pa 35 tednov noseča.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 1907
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 18:00:51   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: pikpik

Me pa malo daje živčnost, ker nimam še skoraj nič pripravljenega (čakamo pohištvo- omaro in pograd), potem pa bom lahko začela s pranjem in likanjem oblačil. Še prej pa malo v nabavo. Upam, da me kaj ne prehiti. Sem pa 35 tednov noseča.


Hehe, fajn, da nisem edina, ki še nima (skoraj) nič pripravljenega. Jaz sem se odločila, da bom vsaj cunjice oprala in zlikala. Za vsak slučaj, če se detece odloči prej pokukat na svet. Pa jih bom dala v škatle začasno.

Tiste, ki ste večino cunjic dobile rabljenih. A ste vseeno oprale in zlikale cunjice? Ali ste samo oprale in nič likale? jaz kolebam med tema dvema moćnostima.

(odgovor članu pikpik)
Neposredna povezava do sporočila: 1908
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 20:23:25   
Bett
Tudi jaz še nimam nič pripravljeno in se mi kr ne da pripravljat. Očitno nimam sindroma gnezdenja user posted image . Že 2 tedna se spravljam kupit posteljo za večjega, pa dnevi kar bežijo. Cotke še tudi čakajo na pranje, jih bom pa samo oprala in posušila v sušilcu, likala pa ne bom. Zdaj imam malega doma in je likanje smrtno nevarno početje user posted image , tak da imam izgovor, zakaj ne bom likala.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 1909
   RE: Oktrobrke 2014
15.9.2014 22:12:44   
relativna
Mene gnezdenje full grabi, ampak kaj, ko sem po parih urah samo še za v posteljo user posted image No, sva pa končno spravila pralni stroj v novo stanovanje, vse ostalo sem tudi pripravila. Čakam še, da mi moj oče naredi posteljico (ki baje itak ni pomembna in jo bo magari naredil, ko bom v porodnišnici - jaz pa zraven itak cela živčna user posted image ), tako da kar se mene tiče je to to.
Sem najprej mislila, da ne bom likala, ker itak vse sušim s sušilcem, pa so mi tetra pleničke prišle ven čisto zgubane, tako da vsaj to morem prelikat. Ostalo bom pa videla, če bom lahko user posted image
Rabljena oblačila bom pa tudi še enkrat oprala in spet sušilec ... bi jih pa še zlikala, če bi lahko. Se vidi, da bo prvi otrok user posted image

Danes sem imela full eno čudno bolečino v križu ... skupaj z otrdevanjem trebuha, ki je itak že stalnica. Ampak so bili samo lažni, ker so prihajali v čudnem intervalu + intenzivnost bolečine se je full spreminjala. Tamala je bila pa vmes aktivna kot cel dan ne. Tako da se telo očitno pripravlja na akcijo ... no, saj čez 3 dni bomo že donošeni user posted image

(odgovor članu Bett)
Neposredna povezava do sporočila: 1910
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 8:01:36   
lila5
Jutro user posted image

Jaz sem vse oprala in zlikala in vse lepo čaka v omari, edino kar moram še, je posteljica..pač malo prebrisat, pa jogi dat not, posteljnino bo pa moj, ko bom v P, da se mi ne nabira prah.

Včeraj sem bila na nekem sestanku, ajoj kako me je začel trebuh boleti..sem že mislila, da je to to..sicer res ni blo v nekih intervalih ampak me je cel dan po malem zbadalo, pa v križu tudi...tko, da sem mislila, da se bo kaj začelo dogajat..no, potem me je še primlo na wc in, ko sem se spraznila, se je počasi vse umirilo user posted image

Sem pa v 38.tednu in jutri moram na prvi ctg.
Kako pa pospešit popadke, ko se začnejo? user posted image

Aja, zdej imam pa cel problem s kompletkom za iz P!!!!!!! V bistvu bolj s kombinezončkom , ki je odspodaj pri nogah narejen kot vreča in nikakor ga ne bom mogla zapet v lupinico user posted image , tko, da zdej bom morala vse menjat...po mojem sploh tega lepega kompletka ne bom imela, ker bo v primeru brez tega kombinezončka pretanek, če pa še kak pajac oblečem gor, bo vse skupaj smešno in preveč plasti... Tko,da bom morala kupit kako jaknico in hlačke, take bolj tople, a?

(odgovor članu relativna)
Neposredna povezava do sporočila: 1911
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 8:06:05   
kamajuš
Likanje: rabljenih oblekic ne likam, jih operem na najvišji možni T, potem pa v sušilca. Likam samo nove, ker jih ne dam v sušilca, da se ne skrčijo.

Gnezdenje: že nekaj tednov po malem gnezdim, z možem sva končno naštimala posteljico, da je že v spalnici, posteljnina je že oprana. V grobem je že vse pripravljeno, tako da, tudi če nas preseneti, ni več panike. Lupinica čaka, košara za voziček tudi. Zdaj pa po malem čistim, kolikor pač zmorem.

Odštevanje: naš user posted image je že donošen, bližam se 38t in pridno odštevamo. Zdaj se tudi otroci pošasi zavedajo, da bo res kmalu. Danes sem bila sama z dvema (najmlajša je šla še na ene mini počitnice, mož pa na službeno pot) in me je kar malo stisnilo, da me ponoči kaj ne zvije. Sem z otrokoma naredila cel plan, kaj če ... user posted image . No, itak da ni bilo nič.

Strije: jih nisem pridelala v treh user posted image , zdaj čakam, če bo kaj. Tudi jaz mislim, da je to odvisno predvsem od tipa kože in ne od krem. No, včasih se namažem s karitijevim maslom, ampak predvsem zato, ker me koža ful srbi (trebuh imam enormno velik in mi je koža zgleda kar malo premala user posted image ).

Britje: ne bi komentirala user posted image . Nenazadnje so vsega hudega vajeni...

Pleničke: katere boste kupile, vsaj prvi paketek za prve dni doma?

Včeraj sva z našo (zaenkrat še) najmlajšo članico družine nakupovali in sva kupili tudi dudico. Sem skoraj doktorirala user posted image . Ona pa tudi, ker me je na vsak način želela prepričati, da kupim komplet dveh, ker bi ona tudi imela eno (stara 5,5 let) user posted image . Zgleda da jo že malce matra, da ne bo več naša igračka user posted image ...

(odgovor članu relativna)
Neposredna povezava do sporočila: 1912
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 8:12:14   
kamajuš
Lila, dobro jutro!

Midve pa kar skupaj odštevava, ne?

Jaz za domov ne bom nič komplicirala: po moje en lep bombažen pajacek (sem kupila par novih, živih barv), pa kakšno tanko jopico (sem dobila eno lušno pleteno, belo s kapuco). Če bo hladno, debelo deko čez, če bo toplo, pa tanko. Do avta (LJ porodnišnica) je minutka, lupinica ima strehico, user posted image bo samo vroče, če ga bom preveč navlekla. Videl ga pa itak ne bo nihče (razen sester) do doma, doma pa itak samo domači. Pri nobenem nisem imela ne vem kakšne nobel odprave user posted image . Se bomo rajši potem afnali, ko bomo začeli po obiskih letat user posted image .


(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 1913
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 9:07:14   
Anonimen


Jaz sem ze oprala in likala in torbo pripravila zase za dojenčka bo kar tašča pripravila ker ne vem če bo moj kaj znal :) zanc za foro sem mu rekla kaj bi prinseu v p.in je reku lupinco in dekico :) pa sem rekla kaj pa oblekice?pa je reku sej daj tam ka ne??'pa sem rekla itak da dajo tam samo ne za domou :) no potem je pa vse po predali je razmetal in iskal kaj bi prinesu seboj tako da na konc mu je le ratal nekaj izbrat ampak raje prepustim tašči :)user posted image .Mi2 se hodiva v solo za starše imamo se 2x Tudi jaz bom v Brežice rodila.Kolegica je rodila pred 3 dnevi in je rekla da je bla zadovoljna z osebje in z vsem kar spada zraven....Tako da jaz bom tudi v Brezice čeprav sem ze mislila it v NM

(odgovor članu kamajuš)
  Neposredna povezava do sporočila: 1914
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 9:09:35   
Anonimen



Aja pa še to pojslico se nisem preoblačila skoda da bi se prah nabiral jo bo moj in tašča pripravila en dan preden pridem domou.Vraže pravijo da ni fajn pojslico prej preoblečit in ko jo preoblečiš jo mora mož/fant itd.čeprav ne verjamem v vraže ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1915
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 9:15:25   
lila5
Kamajuš, dobro jutro in lahko noč user posted image
Spet ena neprespana noč za mano, pa bom šla še malo odležat, dokler sem sama user posted image Potem, ko vstanem, pa hitro skuhat. samo kaj, ko se mi še to ne da user posted image A ve ste tudi tako lene zdaj proti koncu? user posted image

Kamajuš, ja midve pa res lahko skupaj odštevava user posted image Jaz se v resnici sploh še ne zavedam, da je vse tako blizu, četudi imam skoraj vse že pripravljeno...kar mislim, da je še kak teden več pred mano , hihih.

No, fajn, da nobena ne komplicira glede teh pajackov za iz P...ne vem kaj je z mano user posted image

Ajaaaaa, dudo je pa treba prekuhat ane? Al nam jo bodo v P? user posted image

Strije sem v prvi nosečnosti pridelala na riti, nekaj malega po bedrih, po joškah (ki se zdej niti ne vidijo)...tokrat sem pa samo par po desni ritnici pridelala user posted image Upam, da tako tudi ostane....verjetno sem jih takrat zadosti dobila, se je koža razširila in je zdej zadost user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1916
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 10:19:51   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: lila5

Ajaaaaa, dudo je pa treba prekuhat ane? Al nam jo bodo v P? user posted image




Kako pa veš kakšno dudo in flaško kupiti? Sem že večkrat firbcala med dudami in flaškami v trgovini, pa mi nikoli ni bilo jasno, po katerih kriterijih moram izbirati.

Kakšen nasvet?


Sicer se pa tudi jaz pridružujem nespečnicam. Očitno me je sprememba ritma (nastop porodniške) tako vrgel iz tira, da sploh ne morem spati. Danes bom probala ne iti spat popoldan. Čeprav bo težko, ker sem po kosilu čisto adijo.

Kakšna temperatura v stanovanju je priporočljiva za novorojenčka? Podnevi, ponoči? ker kurimo na drva, me skrbi, da bi se ponoči preveč ohladilo in bi user posted image zeblo.


(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 1917
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 10:48:12   
kamajuš
Dudko sem kupila ravno zato že zdaj, da bo šla z mano prekuhana. Če jo bo user posted image sprejel, pa bomo videli. Moji trije so imeli vsi NUKove ali Aventove, pač smo probrali in če so sprejeli, smo ostali pri tisti. Tokrat sem kupila od MAM neko majhno, super mehko, predvsem mi je pa všeč, da je BPA free. Če mu bo všeč, bomo ostali pri tej, če ne, bo mož tekel po drugo user posted image - mogoče bo pa to dete brez (no, tega si sicer ne želim, ker vem, kako mi je duda olajšala predvsem noči pri vseh otrocih).

Torej, peregrina, nimam nasveta, kaj zbrati na začetku. Bi rekla, kar ti potegne, potem pa vidiš, če potegne tudi user posted image user posted image . Enako za flaške - moji trije sicer nikoli niso bili na flaški, zato bom s tem še počakala (če bomo potrebovali, bom pa predvsem iskala brez BPA).

T stanovanja: mi imamo rajši manj, pa smo malo več oblečeni. Sploh v spalnicah nikoli ne kurimo. Mislim, da velja splošno pravilo, da ima user posted image eno plast oblekic več kot ostali (popravite me tiste bolj frišne mamice, jaz sem že malo ven iz tega). Sicer pa sem jih vedno tipala za vratkom, če so vroči/mokri/ledeni ... in potem prilagajala oblekice. Bolj se mi zdi, da je treba biti pozoren potem, ko so na tleh, da jih ne zebe.

Tudi za ven se mi zdi, da prepogosto pretiravamo z oblačenjem user posted image , saj jim je v vozičku hitro vroče. Ena kolegica je dala sredi zime (oktobrsko dete) v košaro termometer, ki je pokazal čez 30 stopinj user posted image . Zdaj si pa predstavljajte z vsemi pajacki in bundicami in dekcami, ki jih navlečemo, kako so lahko bogi user posted image . No, sem malo zašla...

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 1918
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 12:12:58   
peregrina
Kajamuš, a tako praviš, da naj kar izberem, dete bo pa tako povedalo če se strinja?user posted image

Sem tudi sama gledala te dude od Mam (sem nekje dobila katalog), pa so mi kar všeč. In tudi meni je všeč, ker so brez BPA.





(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 1919
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 13:03:42   
peregrina
Punce, mene bo razneslo.user posted image

Sem med urejanjem cotk našla meter in sem za foro izmerila trebušček. Ki to sploh ni!

Je ena ogromna žoga, ki meri 104 cm!!! Sej mi marsikdo reče, da imam ogromen trebuh, ampak meni se res ni zdeluser posted image

Oh jej ... A se v zadnjih tednih še kaj razširiš? Al smem upati na "stagniranje"?user posted image

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 1920
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 16:50:12   
relativna
Mene je prav šokiralo, koliko imam vsega user posted image Glede na to, da res nisem nakupovala cotk in vseh teh stvari, sem pričakovala, da bo šlo vse v previjalno ... ma itak user posted image Sploh ne vem, kako je prišlo do tega user posted image

Za kompletek za P bom imela pliš hlačke in jopico, spodaj bom dala bodi z dolgimi rokavi in potem pokrila z dekico. Če bo full mrzlo, razmišljam, da bi spodaj dala še kakšne hlačke s stopalkami. Ampak glede na to, da bo zunaj lih minutko, ne bom pretiravala s kombinezončkom. Pa itak upam na lep sončen dan user posted image

Kamajuš, kako to, da se ti nove skrčijo v sušilcu? Meni se do sedaj ni še nič skrčilo, pa že več kot eno leto uporabljam samo sušilec, ker drugje nimam prostora. Tudi najina nova oblačila se nikoli niso skrčila ...

Pri dudi pa nisem komplicirala ... če bo po moje, je itak ne bomo uporabljali user posted image Sem jo sicer za vsak slučaj kupila in tudi spakirala, ampak je še vedno v original zavitku. Če se bo slučajno izkazala potreba, jo bodo pa že v P prekuhale ... saj imajo najbrž kakšno džezvo za kavo user posted image
Če bom pa videla, da brez nje ne bo šlo, se bom pa bolj poglobila, kako in kaj ...

Flaško sem kupila Tommee Tippee, ker naj bi bil cucelj podoben bradavički in naj ne bi otroci imeli problema pri privajanju ... kako je v praksi, pa ne vem user posted image Itak sem kupila za vsak slučaj oz. če bi bilo po moje, bi mojega poslala ponjo, če bi bila kriza, pa se ni strinjal user posted image

Temperatura ... jao, vem, da so nam povedali v šoli, tudi napisala sem si, ampak na pamet pa ne vem user posted image So nam pa rekli, da naj jih kar navadimo na tisto temperaturo, ki nam odgovarja ... Itak potem preveriš, da ga ne zebe oz. mu ni prevroče user posted image
Drugače pa ja ... eni rokavi več kot imamo mi.

Meni je tudi trebuh še zrastel ... pa si nisem mislila, da je to možno user posted image Sem še pred parimi tedni imela pod 100 cm, zdaj je pa že precej čez user posted image Glede na to, da imam čez 3 tedne rok, upam, da ne bo več pretirano zrastel user posted image

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 1921
   RE: Oktrobrke 2014
16.9.2014 17:23:59   
kamajuš
Evo mene ponovno s pregleda: ctg ne kaže nič, dete ima pa glede na uz že čez 3400g. Jao, kako ga bom spravila ven pri mojih 160cm, če se bo še 2 tedna takole redil?

Sušilec: ne vem, kaj je to s krčenjem, morda sušim na previsoki T, ampak že 10 let uporabljam stroj in novih cunj ne dajem not; še stare se mi kdaj pa kdaj skrčijo...

(odgovor članu relativna)
Neposredna povezava do sporočila: 1922
   RE: Oktrobrke 2014
17.9.2014 6:58:09   
Saša33
Dobro jutro,

moj prehlad se je končno izboljšal:). Samo še kašljam, spim pa max dobro.
Je pa tavelika dobila vnetje oči, tamali pa mojo virozo. In sta od ponedeljka doma, juhuhu.

Rok imam naslednji teden, torej še dober teden. Boli me nič, pritiska nič, sem kar ok. Kg imam plus 12, kar j etudi ok.

Jutri imam prvi ctg, in pregled.

Drugače pa čakam, da se bo kaj začelo dogajati, mogoče naslednji teden, kakšen torek bi pasalo. Všeč mi je misel na prvi jesenski dan:)

Sušilec: meni tudi skrči večino stvari, kjer je kaj sintetike za eno številko. Sem se navadila, da kupujem eno večjo. Likam pa nič ne, samo zložim tople. Razen svoje in moževe za v službo.

Flaške: Pri nas so se obnesle od Aventa, čeprav sem oba dojila do 6 meseca in jih nista nič rabla, nato kasneje za mleko zvečer.

Dudka: Imam eno, prekuhano in spokano v potovalki. Čeprav jo nismo nikoli uporabljali pri obeh. Če dojiš so pač joške zakon.

(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 1923
   RE: Oktrobrke 2014
17.9.2014 8:12:23   
LoriM
Jutro!

Še nič ne dogaja?

Mene zanima glede dudik, a to jih boste nesle v porodnišnico al kako? A imate takšno navodilo? Pred leti, ko sem rodila v Celju, ni bilo šans, da bi s kako dudo uletela katera, mislim, da so jih ene celo na skrivaj dajale jokajočim otročkom- dojenju prijazna porodnišnica pač.
A bo katera rodila v Celju?

< Sporočilo je popravil LoriM -- 17.9.2014 8:13:44 >

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 1924
   RE: Oktrobrke 2014
17.9.2014 8:20:05   
Anonimen
dude in flaske:
prvi otrok je bil dojen od prvega dne do 6 meseca (sam se je odstavil). Dudo je dobil ze prvi dan v porodnisnici. Sicer je nisem imela s sabo, ampak je pediater rekel naj moz hitro prinese dudo, ker mi bo drugace raztrgal joske ali pa pojedel svoje roke. Imel je zelo velik sesalni refleks in je sesal non stop in vse kar je prislo zraven ust. Sprejel je najprej avent dudo, ampak ko sem mu doma dala NUK, je raje imel NUK, avent pa je zamrl. Po parih mesecih je sprejel katero koli, sam da je bilo nekaj v ustih.
Flaske pa je imel aventove in so mu bile vsec. kupila sem tudi MAM, ravno zato ker je bil dojen in kao podobna bradavici in bla, bla..... nas je ni maral. Pa je na koncu pil iz vseh mogocih firm, sam MAM mu ni nikoli potegnila.

Zdajle tale drugi otrok je tudi sprejel NUK. iMELA sem se eno firmo, ampak nuk mu je bila bolj vsec. Spet nisem nesla s sabo v porodnisnico. Moz jo je doma steriliziral in mi prinesel drug dan. Otrok res ne rabi takoj dudo, prvo rabi josko, ko stece mleko, se da dudo. Nekaj najhujsega je, da mu dudo tlacis takoj po porodu v usta. Torej cas je, da ati doma pripravi dudo in jo lahko prinese, ce bo sploh potreba.
Flasko sem pa tudi zdaj kupila Avent, samo 1 malo in cucelj od 0-3 mesece. Sicer ga polno dojim in ne rabim flaske, ampak ce ne bi slo, bi mini flaska za prvo silo bila dovolj, pol bi pa moz ze kupil.

Pazite le, da kupite dude in cuclje od 0 mesecev naprej. Da ne bo prevelika.

(odgovor članu Saša33)
  Neposredna povezava do sporočila: 1925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična zgodba: Prazen trebuh in zlomljen...
Od nekdaj sem sanjala, da bom mama štirim otrokom. In tudi sem. Samo na drugačen način, kot sem si kadarkoli predstavlja...
Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?