|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 22:43:59   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

user posted image Pri meni take vrste "reklame" dosežejo kontra efekt. Tudi če sem prej še neodločena, bi se ob takem čustvenem manipuliranju apriori obrnila proti.


Solski primer, da se ljudje redko odlocamo tehtno, temvec po vsecnosti in primerni predstavitvi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 23:04:58   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zenske, ki imajo HPV so promiskuitetne? Potem so vsi vici o lahkih slovenkah resnica - glede na statistiko obolelosti...


seveda lahko tudi tako obrneš in izvlečeš ven nov sklep..


Povsem legitimen, ce bi resno jemali tvojo trditev.

lahko pa to prebeš tudi kot je bilo mišljeno - hpv se prenaša spolno in se je treba temu primerno zaščitit/ravnat.


"Kako se lahko okužim z virusom HPV?
Vsem HPV je skupno, da se prenašajo s kože na kožo in ne s telesnimi izločki, kot so slina, kri, urin ali sperma. Najlažje in najpogosteje se prenašajo pri spolnih odnosih.

Ali je okužba s HPV znamenje spolne promiskuitete?
Ne, do okužbe s HPV je lahko prišlo pred veliko leti (latentna okužba), zato je enačenje okužbe s HPV s spolno promiskuiteto lahko zelo krivično in nevarno s stališča medsebojnega zaupanja.

Ali je uporaba kondoma zadostna zaščita pred okužbo z virusom HPV?
Kondom velja za najuspešnejše sredstvo za preprečevanje okužbe s HPV, vendar ni povsem zanesljiv, saj se virusi HPV ne prenašajo samo s spolnim odnosom, ampak tudi s kože na kožo.

Kako lahko preprečimo okužbo z virusom HPV?
Okužbo bi najlažje, podobno kot pri nekaterih drugih virusnih okužbah, preprečili z uporabo profilaktičnih cepiv.

podobno kot aids npr. - dobiš ga za lajf. zdaj, če je tebi dovolj, da si začitena pred 4 vstrami hpv-ja in te ne moti ostalih cca 45 proti katerim nisi začitena, go for it..


Ce te 4 vrste pokrijejo 97% rizicnih vrst je vsekakor smiselno.
Kot pri cepljenju za klopni menigitis - ne pokriva vseh bolezni, ki jih povzrocajo klopi, pokriva pa najbolj rizicno, za katero zdravila zaenkrat ni.

ampak vsekakor si razlagaj po želji.


Zaenkrat ostajam pri logiki.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 23:07:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

user posted image Pri meni take vrste "reklame" dosežejo kontra efekt. Tudi če sem prej še neodločena, bi se ob takem čustvenem manipuliranju apriori obrnila proti.


Solski primer, da se ljudje redko odlocamo tehtno, temvec po vsecnosti in primerni predstavitvi.


Razumem, da se o nakupu jogurta odločamo o nakupu (ali ne), na podlagi reklame. Ampak zdravje v tako temeljni obliki user posted image .

Če malo pretiravam - pokažejo nam povojne razrede zdravih veselih (norečih user posted image ) bučnih generacij kot posledica množičnega cepljenja - brez davice, otroške paralize, tuberkuloze, hepatitisa... in vas pretirano posladkano in "izbiraj" nagovarjajo k cepljenju - bi se zaradi reklame a priori odločili proti user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 23:30:59   
Sljiva
user posted image He, he, če zdaj malo bolj pomislim, moram priznati, da sem že ves čas malo bolj nagnjena v smer proti temu cepljenju, skeptična... In ne, to ni jogurt, zato sem se o tem že informirala, ampak kot rečeno, uradno še neodločena...

Recimo temu jeziček na tehtnici, morda instinkt, morda naključje, ki ni naključje, ki te v enem momentu pripelje do odločitve... težko to opišem... Ampak moj point je ta, da bi s takšno "reklamo" pri meni dosegli upor. Ker mi notranji glas pravi, da ni ok...

Ja, sem precej instinktivno bitje od nekdaj, pa se mi je do sedaj še vedno ok izšlo...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 23:37:12   
ZmajTolovaj
Zgrožena sem predvsem nad slovničnimi napakami!!
user posted image



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 0:56:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce te 4 vrste pokrijejo 97% rizicnih vrst je vsekakor smiselno.


pa jih?
da citiram iz www.mz.gov.si;
Od visokorizičnih virusov sta pri ženskah kot najpogosteje (v približno 70 %) dokazana genotipa 16, 18, ki sta zastopana v obeh na tržišču prisotnih cepivih. To pomeni, da cepivo ne preprečuje okužb z vsemi tipi HPV, ki povzročajo raka materničnega vratu, zato bo presejalni program ZORA v naslednjih desetletjih še naprej ostal najpomembnejši ukrep za preprečevanje raka na materničnem vratu.

kaj to pomeni? najpomembnejši ukrep bodo še vedno preventivni ginekološki pregledi in pregledi celic v brisu materničnega vratu.

in glede nespolne okužbe s tem virusom (med.over.net recimo):
Tak način prenosa (če govoriva o HPV) je manj verjeten, saj se virus običajno prenaša ob neposrednem stiku: koža koža, sluznica-sluznica; to pomeni, če bi koža prišla v neposredni kontakt z genitalnimi bradavicami okuženca.

torej, kakšna možnost je da se bo večina okužila na ta način ali med spolnim odnosom? zdaj, genitalne bradavice so samo en simptom okužbe z hpv in jih nima vsak, vsekakor pa je zgornji opis lep indikator koliko okužb gre prek česa drugega in koliko s spolnimi odnosi. kolikokrat pa se vzajemno po lulikah čohamo? že na mz.gov.si se začne opis hpv s stavkom: Okužba s HPV je ena izmed najpogostejših spolno prenosljivih okužb. in to z razlogom.

ampak kakor sem rekla, lahko si "logična" kjer ti paše in razumeš kakor želiš - po želji.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 7:34:21   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Kateri osebni podatki so tukaj zlorabljeni?


Glede na to, da se selektivno pošilja sporočilo samo tistim staršem, ki se niso odločili za cepljenje, je v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov nedopustno. Je zagrožena kar precejšnja kazen za to.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 7:50:01   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zenske, ki imajo HPV so promiskuitetne? Potem so vsi vici o lahkih slovenkah resnica - glede na statistiko obolelosti...


seveda lahko tudi tako obrneš in izvlečeš ven nov sklep..


Povsem legitimen, ce bi resno jemali tvojo trditev.

lahko pa to prebeš tudi kot je bilo mišljeno - hpv se prenaša spolno in se je treba temu primerno zaščitit/ravnat.


"Kako se lahko okužim z virusom HPV?
Vsem HPV je skupno, da se prenašajo s kože na kožo in ne s telesnimi izločki, kot so slina, kri, urin ali sperma. Najlažje in najpogosteje se prenašajo pri spolnih odnosih.

Ali je okužba s HPV znamenje spolne promiskuitete?
Ne, do okužbe s HPV je lahko prišlo pred veliko leti (latentna okužba), zato je enačenje okužbe s HPV s spolno promiskuiteto lahko zelo krivično in nevarno s stališča medsebojnega zaupanja.

Ali je uporaba kondoma zadostna zaščita pred okužbo z virusom HPV?
Kondom velja za najuspešnejše sredstvo za preprečevanje okužbe s HPV, vendar ni povsem zanesljiv, saj se virusi HPV ne prenašajo samo s spolnim odnosom, ampak tudi s kože na kožo.

Kako lahko preprečimo okužbo z virusom HPV?
Okužbo bi najlažje, podobno kot pri nekaterih drugih virusnih okužbah, preprečili z uporabo profilaktičnih cepiv.

podobno kot aids npr. - dobiš ga za lajf. zdaj, če je tebi dovolj, da si začitena pred 4 vstrami hpv-ja in te ne moti ostalih cca 45 proti katerim nisi začitena, go for it..


Ce te 4 vrste pokrijejo 97% rizicnih vrst je vsekakor smiselno.
Kot pri cepljenju za klopni menigitis - ne pokriva vseh bolezni, ki jih povzrocajo klopi, pokriva pa najbolj rizicno, za katero zdravila zaenkrat ni.

ampak vsekakor si razlagaj po želji.


Zaenkrat ostajam pri logiki.

Tudi jaz sem tega mnenja in zato ostajam pri odločitvi da je cepljenje smiselno.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 8:00:49   
Tippi
Ma men se zdi vabilo čist v današnjem stilu. Kakor ti vsiljujejo raznorazne izdelke po štrcunah, tako nekako se mi zdi tud to vabilo. Če nisi za, ga preprosto ignoriraj in to je to. Ok, da ne izpadeš skrajno ''neodgovoren'', jih bi jaz poklicala in rekla, da me zadeva ne zanima.

Drugače pa, moja hči je zdaj sicer že v tretjem letniku, in to s tem cepivom je ravno prišlo v igro, ko je bila primerne starosti za cepljenje in sem zadevo gladko zavrnila.

Sama sem nekako takole. DA obveznim cepivom, tistim, s katerimi smo bili cepljeni tudi mi, tem novodobnim cepivom, pa rečem odločno NE.

Pred enim mesecem je imela hči sistematski pregled, in cepljenje (obnovitveno) cepivo proti tetanusu. Sem na list napisala, da se NE strinjam. Konec koncev vemo, da če se glih napičiš na zarjavel žebelj, ali se urežeš v konzervo user posted image , te na urgenci vprašajo o cepljenju proti tetanusu in če rečeš da nisi bil že dolgo cepljen, te cepijo. simpl.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 22.1.2014 8:03:14 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 10:41:14   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ma men se zdi vabilo čist v današnjem stilu. Kakor ti vsiljujejo raznorazne izdelke po štrcunah, tako nekako se mi zdi tud to vabilo. Če nisi za, ga preprosto ignoriraj in to je to. Ok, da ne izpadeš skrajno ''neodgovoren'', jih bi jaz poklicala in rekla, da me zadeva ne zanima.

Drugače pa, moja hči je zdaj sicer že v tretjem letniku, in to s tem cepivom je ravno prišlo v igro, ko je bila primerne starosti za cepljenje in sem zadevo gladko zavrnila.

Sama sem nekako takole. DA obveznim cepivom, tistim, s katerimi smo bili cepljeni tudi mi, tem novodobnim cepivom, pa rečem odločno NE.

Pred enim mesecem je imela hči sistematski pregled, in cepljenje (obnovitveno) cepivo proti tetanusu. Sem na list napisala, da se NE strinjam. Konec koncev vemo, da če se glih napičiš na zarjavel žebelj, ali se urežeš v konzervo user posted image , te na urgenci vprašajo o cepljenju proti tetanusu in če rečeš da nisi bil že dolgo cepljen, te cepijo. simpl.


podpis!
Tudi jaz nisem dala cepit svoje punce, ker je res premalo študij o tem kako dejansko vpliva cepivo na zdraje in pa ali je res učinkovito 100%


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 14:43:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Kateri osebni podatki so tukaj zlorabljeni?


Glede na to, da se selektivno pošilja sporočilo samo tistim staršem, ki se niso odločili za cepljenje, je v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov nedopustno. Je zagrožena kar precejšnja kazen za to.


Zdravstveni dom recimo pošilja selektivno sporočila za ginekološke preglede le tistim ženskam, ki se pregleda že nekaj let niso udeležile.......je v tem primeru tudi kršen zakon o varstvu osebnih podatkov.....?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 15:40:56   
petea
liliana,
vabljenje na ginekološke preglede je (najverjetneje) možno utemeljiti, da spada znotraj obveznih nalog zdravstvene ustanove in izvajanje njihovih nalog.

V primeru vabljenja na pogovor o argumentih za cepljenje pa se po mojem mnenju preseže dopustna uporaba osebnih podatkov, do katerih dostopa zdravstveno osebje, in uporaba osebnih podatkov izven področja, za katerega so zbrani.
Je pa to moje razumevanje določil zakona.

V izogib dilemam bi pa moral kakšen pravnik, ki pozna to področje, pojasniti, kako je na stvari.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 16:30:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana,
vabljenje na ginekološke preglede je (najverjetneje) možno utemeljiti, da spada znotraj obveznih nalog zdravstvene ustanove in izvajanje njihovih nalog.

V primeru vabljenja na pogovor o argumentih za cepljenje pa se po mojem mnenju preseže dopustna uporaba osebnih podatkov, do katerih dostopa zdravstveno osebje, in uporaba osebnih podatkov izven področja, za katerega so zbrani.
Je pa to moje razumevanje določil zakona.


Isto tako je možno utemeljiti cepljenje HPV....

V obeh primer pa gre za pravico iz zdravstvenega zavarovanja.....ne pa za obveznost ženske, da gre ne preventivni pregled in ne za obveznost, da gre na cepljenje.....

In po mojem razumevanju varstva osebnih podatkov v nobenem od teh dveh primerov ne gre za kršitev zakona o varstvu osebnih podatkov.....ker se cepljenje izvaja v sklopu sistematskega pregleda....in so uporabili osebne podatke tistih, ki so bili na sistematskem pregledu in se niso odločili za cepljenje.......namen so pa argumenti za cepljenje, torej za cepljenje, ki se izvaja v sklopu sistematksega pregleda.......


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 21:23:11   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Razumem, da se o nakupu jogurta odločamo o nakupu (ali ne), na podlagi reklame. Ampak zdravje v tako temeljni obliki user posted image .

Če malo pretiravam - pokažejo nam povojne razrede zdravih veselih (norečih user posted image ) bučnih generacij kot posledica množičnega cepljenja - brez davice, otroške paralize, tuberkuloze, hepatitisa... in vas pretirano posladkano in "izbiraj" nagovarjajo k cepljenju - bi se zaradi reklame a priori odločili proti user posted image


Reklame igrajo vlogo ker je prebivalstvo precepljeno in se ni bojazni, da se bodo znova pojavile. Ko bo precepljenost padla (kot se ze dogaja v nekaterih drzavah - zal ne najdem clanka na to temo, ki sem ga nedavno brala) in ko bomo dejansko sooceni s posledicami neprecepljenosti se bo miselnost spremenila. Reklama igra vlogo, ko ti ne gre za nohte. ko ti gre za nohte se zaves kaj cepivo ponuja.
Glede na vse slabso dostopnost ginikologov in vse manjsih zdravstvenih pravic (vsakoletni PAP test je sedaj na tri leta) se bomo scasoma zaceli zavedati pomena tudi tega cepiva.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 21:41:24   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce te 4 vrste pokrijejo 97% rizicnih vrst je vsekakor smiselno.


pa jih?
da citiram iz www.mz.gov.si;
Od visokorizičnih virusov sta pri ženskah kot najpogosteje (v približno 70 %) dokazana genotipa 16, 18, ki sta zastopana v obeh na tržišču prisotnih cepivih.


70% je precej dober odstotek.
Navsezadnje poznamo tudi preventivno mastektomijo zaradi dednih faktorjev, kjer se ze 50% moznost za obolevanjem obravnava kot visok rizik. 70% zascita je pa visoka stopnja zascite.

To pomeni, da cepivo ne preprečuje okužb z vsemi tipi HPV, ki povzročajo raka materničnega vratu, zato bo presejalni program ZORA v naslednjih desetletjih še naprej ostal najpomembnejši ukrep za preprečevanje raka na materničnem vratu.
kaj to pomeni? najpomembnejši ukrep bodo še vedno preventivni ginekološki pregledi in pregledi celic v brisu materničnega vratu.


Povsem jasno! Cepivo ni cudezna palicica.

in glede nespolne okužbe s tem virusom (med.over.net recimo):
Tak način prenosa (če govoriva o HPV) je manj verjeten, saj se virus običajno prenaša ob neposrednem stiku: koža koža, sluznica-sluznica; to pomeni, če bi koža prišla v neposredni kontakt z genitalnimi bradavicami okuženca.

Bom citirala drug vir, IMO kredibilen:
" Humani virusi papiloma (HPV) so velika družina virusov, saj poznamo več kot 150 tipov. Vsem je skupno, da okužijo vrhnjo plast kože ali sluznice in se tam razmnožujejo. Nekateri virusi pri tem ustvarijo značilne vidne spremembe, kot so bradavice, drugi pa ne. Nekateri tipi virusov se razlikujejo tudi po tropizmu – po nagnjenosti, da okužijo posamezno tkivo ali predel telesa. Tako nekateri okužijo kožo, drugi sluznico, tretji oboje. Nekateri se bolje počutijo na hladnejših delih telesa, kot so roke ali stopala. Ti povzročajo splošno znane navadne bradavice, s katerimi se najpogosteje okužimo z neposrednim stikom, denimo z rokovanjem, ali posredno, denimo na tleh javnih kopališč, savn in garderob. Z virusom se lahko okužimo tudi posredno, prek predmetov, ali pa jih prenesemo z rokami. Tipi HPV, ki povzročajo genitalne bradavice, imajo najraje toplo, vlažno genitalno območje, dobro uspevajo tudi v ustni votlini in na zgornjih dihalih. Najpogosteje se okužimo s spolnim stikom, ki pa za prenos ni nujen, saj je možen tudi posredni prenos. Poleg tega se lahko na območju spolovila pojavijo tudi navadne bradavice, takšne kot na rokah ali stopalih; po videzu jih ne moremo razlikovati od "pravih" genitalnih bradavic. "

http://www.viva.si/Spolnost/9713/Genitalne-bradavice-niso-dokaz-nezvestobe

torej, kakšna možnost je da se bo večina okužila na ta način ali med spolnim odnosom? zdaj, genitalne bradavice so samo en simptom okužbe z hpv in jih nima vsak, vsekakor pa je zgornji opis lep indikator koliko okužb gre prek česa drugega in koliko s spolnimi odnosi. kolikokrat pa se vzajemno po lulikah čohamo? že na mz.gov.si se začne opis hpv s stavkom: Okužba s HPV je ena izmed najpogostejših spolno prenosljivih okužb. in to z razlogom.


Enaciti HPV s promiskuiteto je zelo napacno in neumno.

ampak kakor sem rekla, lahko si "logična" kjer ti paše in razumeš kakor želiš - po želji.


Seveda sem logicna - ce mi ponudijo 70% manj moznosti, da moj otrok zboli za resno boleznijo - bom krepko razmislila. Zamisli - 70% manj moznosti, da zboli za rakom.
Za tiste, ki so imeli stika z rakom - dileme ni.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 21:46:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Kateri osebni podatki so tukaj zlorabljeni?


Glede na to, da se selektivno pošilja sporočilo samo tistim staršem, ki se niso odločili za cepljenje, je v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov nedopustno. Je zagrožena kar precejšnja kazen za to.


Kateri osebni podatki so zlorabljeni? Zakaj je to nedopustno. Zanima me ker meni selektivno DURS posilja pismo, da moram nekaj placat, ne posilja pa moji sosedi - kar je ocitno neka goljufija ali nezakonito

user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 21:55:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana,
vabljenje na ginekološke preglede je (najverjetneje) možno utemeljiti, da spada znotraj obveznih nalog zdravstvene ustanove in izvajanje njihovih nalog.

V primeru vabljenja na pogovor o argumentih za cepljenje pa se po mojem mnenju preseže dopustna uporaba osebnih podatkov, do katerih dostopa zdravstveno osebje, in uporaba osebnih podatkov izven področja, za katerega so zbrani.
Je pa to moje razumevanje določil zakona.

V izogib dilemam bi pa moral kakšen pravnik, ki pozna to področje, pojasniti, kako je na stvari.


Podatki so zbrani tudi za izobrazevanje in ozavescanje s podrocja zdravstvenega varstva v kar vsekakor spada ozavescanje o cepljenju.

Zanimivo pa je, da ko je bil aktualen primer smrti deklice, ker ni bila pripeljana k zdravniku so vsi znali povedati, da bi ZD moral posredovati podatke, da otrok ni prisel nikoli na pregled in da bi moral biti vecji nadzor kdo hodi in kdo ne hodi k zdravniku, kdo zdravi in sledi zdravstvenemu stanju otroka in kdo ne. Zanimivo in zgovorno.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 22:18:53   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Reklame igrajo vlogo ker je prebivalstvo precepljeno in se ni bojazni, da se bodo znova pojavile. Ko bo precepljenost padla (kot se ze dogaja v nekaterih drzavah - zal ne najdem clanka na to temo, ki sem ga nedavno brala) in ko bomo dejansko sooceni s posledicami neprecepljenosti se bo miselnost spremenila.


Precepljenost že pada, v manjši meri zaradi kapricoznosti in samozadostnosti staršev, v večji, ki se je večina prej omenjenih ne zaveda, pa zaradi migracijskih tokov. Evropa je odprta, Bolgarov, Ukrajincev,....je kolikor hočeš in kjer hočeš. Recimo Bolgarija se omenja kot neprecepljena država. Potem so še ddrugi tokovi, ki jih ne upoštevamo, a so tukaj - Lampeduza, vzhodnjaki...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
22.1.2014 22:20:17   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zanimivo pa je, da ko je bil aktualen primer smrti deklice, ker ni bila pripeljana k zdravniku so vsi znali povedati, da bi ZD moral posredovati podatke, da otrok ni prisel nikoli na pregled in da bi moral biti vecji nadzor kdo hodi in kdo ne hodi k zdravniku, kdo zdravi in sledi zdravstvenemu stanju otroka in kdo ne. Zanimivo in zgovorno.



Sodobna miselnost.
Samozadostni smo, a ko gre kaj narobe, so odgovorni drugi. Če poimenujem drugače, bolani egoizem.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 0:15:13   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Precepljenost že pada, v manjši meri zaradi kapricoznosti in samozadostnosti staršev, v večji, ki se je večina prej omenjenih ne zaveda, pa zaradi migracijskih tokov. Evropa je odprta, Bolgarov, Ukrajincev,....je kolikor hočeš in kjer hočeš. Recimo Bolgarija se omenja kot neprecepljena država. Potem so še ddrugi tokovi, ki jih ne upoštevamo, a so tukaj - Lampeduza, vzhodnjaki...


Ne dolgo nazaj se bila tema o cepljenju in celo prebrati je bilo teorije, da otroke cepijo prioti boleznim, ki ne obstajajo vec, ki so izkoreninjene. Zagovornikom nikakor ni sprejemljivo, da je bolezen "v mirovanju" zaradi precepljenosti in bo izbruhnila, ko bo precepljenost upadla. Recimo TB je ena taksna bolezen - pod kontrolo jo drzi precepljenost in to s cepivom, ki ne sciti zanesljivo in pridobljena imunost zacne padati po 10. letih od cepljenja. Je pa najbolj pogosto uporabljeno cepivo na svetu.
Prav zal mi je, da clanka, ki sem ga brala na to temo s tocno napisanimi boleznimi s katerimi se spet srecuje Evropa, ne najdem. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 0:19:24   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zanimivo pa je, da ko je bil aktualen primer smrti deklice, ker ni bila pripeljana k zdravniku so vsi znali povedati, da bi ZD moral posredovati podatke, da otrok ni prisel nikoli na pregled in da bi moral biti vecji nadzor kdo hodi in kdo ne hodi k zdravniku, kdo zdravi in sledi zdravstvenemu stanju otroka in kdo ne. Zanimivo in zgovorno.



Sodobna miselnost.
Samozadostni smo, a ko gre kaj narobe, so odgovorni drugi. Če poimenujem drugače, bolani egoizem.


Tocno tako.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 0:56:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
70% je precej dober odstotek.
Navsezadnje poznamo tudi preventivno mastektomijo zaradi dednih faktorjev, kjer se ze 50% moznost za obolevanjem obravnava kot visok rizik. 70% zascita je pa visoka stopnja zascite.


ja, če ni 97%, naj bo vsaj 70, pa upajmo da ne bo en od uhih 30.. vsekakor pa cepivo ne drži dolgo in konstantno cepljenje se mi ne zdi smiselno, še posebej, če maš stalnega partnerja.. za otroka pa - če bo imela pri 12 spolne odnose in fante, sem ga nekaj orenk polomila.. po 18 pa naj se sama cepi, če se želi. tdui sem se pripravljena o tem pogovarjat po potrebi, samo ne mi zdaj poenostavljat, da je treba difolt vse punce, ki še niti nimajo fanta, kr cepit.

Enaciti HPV s promiskuiteto je zelo napacno in neumno.


jaz govorim o najpogostejšem prenosu virusa, ki ni sporen, o čem pa ti?

Seveda sem logicna - ce mi ponudijo 70% manj moznosti, da moj otrok zboli za resno boleznijo - bom krepko razmislila. Zamisli - 70% manj moznosti, da zboli za rakom.
Za tiste, ki so imeli stika z rakom - dileme ni.


aha, in ti "vejo" da bodo dobili raka.. ne vem, a ti bi se res cepila kar tako na slepo? še angelina jolie si je šla zizike odrezat ko je izvedela da nosi gen, ki povzroča v 70% raka. sem pa prepričana da si ne bi kar preventivno šla neki drastičnega delat. in cepljenje je invazivno poseganje v telo, v imunski sistem. čim manj ga je, bolje je. čisto izognit se ga ne moremo in niti ni smiselno, ni pa treba pretiravat - imho anyway..
btw, jaz tudi nisem za cepljenje vsako leto proti gripam recimo. too much. jaz sem za srednjo pot - nekje vmes.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 6:50:51   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Reklame igrajo vlogo ker je prebivalstvo precepljeno in se ni bojazni, da se bodo znova pojavile. Ko bo precepljenost padla (kot se ze dogaja v nekaterih drzavah - zal ne najdem clanka na to temo, ki sem ga nedavno brala) in ko bomo dejansko sooceni s posledicami neprecepljenosti se bo miselnost spremenila.


Precepljenost že pada, v manjši meri zaradi kapricoznosti in samozadostnosti staršev, v večji, ki se je večina prej omenjenih ne zaveda, pa zaradi migracijskih tokov. Evropa je odprta, Bolgarov, Ukrajincev,....je kolikor hočeš in kjer hočeš. Recimo Bolgarija se omenja kot neprecepljena država. Potem so še ddrugi tokovi, ki jih ne upoštevamo, a so tukaj - Lampeduza, vzhodnjaki...

To je to. Stanislava od kje si se pa ti znašla? Zagotovo je spet nekaj sumljivegauser posted image predobri komentarji, da bi bili resničniuser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 7:02:09   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
70% je precej dober odstotek.
Navsezadnje poznamo tudi preventivno mastektomijo zaradi dednih faktorjev, kjer se ze 50% moznost za obolevanjem obravnava kot visok rizik. 70% zascita je pa visoka stopnja zascite.


ja, če ni 97%, naj bo vsaj 70, pa upajmo da ne bo en od uhih 30.. vsekakor pa cepivo ne drži dolgo in konstantno cepljenje se mi ne zdi smiselno, še posebej, če maš stalnega partnerja.. za otroka pa - če bo imela pri 12 spolne odnose in fante, sem ga nekaj orenk polomila.. po 18 pa naj se sama cepi, če se želi. tdui sem se pripravljena o tem pogovarjat po potrebi, samo ne mi zdaj poenostavljat, da je treba difolt vse punce, ki še niti nimajo fanta, kr cepit.

Enaciti HPV s promiskuiteto je zelo napacno in neumno.


jaz govorim o najpogostejšem prenosu virusa, ki ni sporen, o čem pa ti?

Seveda sem logicna - ce mi ponudijo 70% manj moznosti, da moj otrok zboli za resno boleznijo - bom krepko razmislila. Zamisli - 70% manj moznosti, da zboli za rakom.
Za tiste, ki so imeli stika z rakom - dileme ni.


aha, in ti "vejo" da bodo dobili raka.. ne vem, a ti bi se res cepila kar tako na slepo? še angelina jolie si je šla zizike odrezat ko je izvedela da nosi gen, ki povzroča v 70% raka. sem pa prepričana da si ne bi kar preventivno šla neki drastičnega delat. in cepljenje je invazivno poseganje v telo, v imunski sistem. čim manj ga je, bolje je. čisto izognit se ga ne moremo in niti ni smiselno, ni pa treba pretiravat - imho anyway..
btw, jaz tudi nisem za cepljenje vsako leto proti gripam recimo. too much. jaz sem za srednjo pot - nekje vmes.

Vsak si misli po svoje in seveda naredi tisto, kar se mu zdi za njegovega otroka najbolje. Vsaj mislim , da je tako. Upam, da nisem preveč naivna. Čisto tako pa- osebno se tudi ne bi tako grozno obešala na ta prenos s spolnimi odnosi, ki seveda ni edini . Pa vendar- čisto razumem, da se ti zdi spolnost pri 12 letih prezgodnja. Samo res misliš, da bo tvoja za sigurno čakala tja do 18. ? Vmes je še kar veliko let in osebno ne morem reči, da bi si ne vem kako očitala, da sem sfalila pri vzgoji, če bi punca med rjuhe skočila s fantom, ki ga ima rada pri 16, 17, letih. Pa sploh ni važno starševsko očitanje pri vzgoji. Treba je biti realen. Tudi če si boš ti očitala, da si sfalila pri vzgoji, to ne bo tvoji dečvi nič pomagalo, če bo pred tvojimi začrtanimi 18 .leti snela kaj drastičnega.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 10:34:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Samo res misliš, da bo tvoja za sigurno čakala tja do 18. ?


ne vem, mogoče bo tudi več. nisem šlogarca. pričakujem pa, da bom vedela kaj se dogaja (tako potem lahko po potrebi ukrepaš). ker če ima mladoletnica fanta in ti tega ne veš, potem mislim, da ima družina problem v komunikaciji. velik problem.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?