|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
23.1.2014 15:40:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 15:43:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

in še enkrat:
HPV infection is a cause of nearly all cases of cervical cancer. However, most infections do not cause disease.
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_papillomavirus



Tudi HIV ne rezultira vedno s AIDSom.


točno to. raka ne boš difolt dobila, če si okužena s hpv. zakaj vse po spisku cepit, če je rak ni rezultat v večini primerov?
http://www.dnevnik.si/zdravje/1042534420

in ni isto, če si z aidsom okužen in imaš otroke ali s hpv is it? ni primejrave.


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

še enkrat:
70% ni odstotek možnosti, da zboliš za rakom na materničnem vratu. hpv je v 70% vzrok raka na materničnem vratu - big difference.


Se kaksen podatek poisci, ne se ustavit na prvih 70%, ki jih srecas.


ti raje relano poglej koliko okužb rezultira v raku.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 15:43:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: suzy.a

Veliko imate povedat kako naj starši sami plačajo zdravljenje otrok ,če zbolijo ker niso bili cepljeni.Kaj pa ko zbolijo zaradi tega ker SO bili cepljeni.Preberite si na Ženska.si:http://www.zenska.si/aktualno/pismo-bralke-kako-naj-nasi-najstnici-vrnem-zivljenje-ki-ga-je-imela/Nekdo je napisal da ne zasledi kakšni so stranski učinki.Seveda saj jih sploh ne priznajo ,predvsem pa jih ne upisujejo v statistike.Mi smo prijavili pa ni vpisano nikjer,čeprav je že skoraj 2 leti od tega in so nam v izvid napisali da se gre za stranske učinke in jo ne smemo še tretjič cepit .


Prebrala sem clanek. Moji necakinji so odpovedale noge za kar nekaj casa ne da bi bila cepljena pred tem. Vzrok se danes ni znan. Ljudje bi radi gotovost, ki nam jo nihce ne more dati. Tudi odgovorov nam vcasih nihce ne more dati. Zadnje case je IMO kar neka modna muha, da se za vse bolezni okrivi cepivo. Lahko da je krivo, lahko da ni. Lahko je zgolj trigger za bolezen, ki bi se v vsakem primeru pojavila.
V cloveski naravi je, da ko gre kaj narobe isce krivca. Vcasih krivca ni.
Ce pa pogledamo sirse, je cepljenje najboljse masovno preprecevanje bolezni, ceravno za kaksnega posameznika zo ne velja. Vedno, popolnoma vedno obstaja moznost, da gre kaj narobe. Tudi pri zobozdravniku, tudi pri porodu, pri cakanju na vrsto v ambulanti... vendar nam zato ne aode na pamet da bis e odrekli zobozdravstveni oskrbi, rojevanja, obiskovanja ambulante.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu suzy.a)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 15:51:25   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ti raje relano poglej koliko okužb rezultira v raku.


Meni se, ob podatku, ki si ga posredovala "za vse, ki redno hodijo na preglede pap, si s tem zmanjšajo verjetnost, da zbolijo, za 80%." zdi 4,3 mrtvih zensk na 100.000 oz. ca 40 umrlih zensk letno v Sloveniji, kot direktna posledica okuzbe s HPV in potem rakom zdi zelo veliko.

Poleg linka o deklici , ki naj bi zbolela zaradi cepiva, lahko prilepimo se lepo stevilo taksnih , ki so umrle, a bile bi zive, ce bi se cepile.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 16:07:03   
mateyka
lej frodo, jaz sem tukaj v skupini s tistimi imunologi, ki zagovarjajo, da se ne cepi večine zaradi peščice, ampak da se samo peščico zavaruje (mislim, da likar to bolje razloži v tistem intevjuju).

btw, če verjameš, da bo cepljenje žensk na vsakih 5 let (približno) rešilo ženske raka na materničnem vratu, upam da planiraš cepit svojega sina. te teme se noben ne dotakne - kaj pa dečki? v novi zelandiji cepijo oboje brez izjeme. upam, da planiraš cepit svojega sina glede na svoje skrajno stališče?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 18:44:46   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

lej frodo, jaz sem tukaj v skupini s tistimi imunologi, ki zagovarjajo, da se ne cepi večine zaradi peščice, ampak da se samo peščico zavaruje (mislim, da likar to bolje razloži v tistem intevjuju).


Nisi ti z njimi v skupini, lahko pa sledis njihvem mnenju user posted image
Pescica je mrtvih, veliko jih je pa okuzenih in obolelih in to nikakor ni pescica. Povprasaj malo koliko zensk je ze imelo konizacijo, pa bos ugotovila, da pescica ni pescica.

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
btw, če verjameš, da bo cepljenje žensk na vsakih 5 let (približno) rešilo ženske raka na materničnem vratu, upam da planiraš cepit svojega sina. te teme se noben ne dotakne - kaj pa dečki? v novi zelandiji cepijo oboje brez izjeme. upam, da planiraš cepit svojega sina glede na svoje skrajno stališče?


Cepljenje nudi dolgotrajno zascito:
"Po raziskavah je najboljši imunski odgovor na cepljenje v starosti 9-12 let. Cepivo ne more ozdraviti že prisotne okužbe, zato je cepljenje je smiselno pred prvim spolnim odnosom. Z raziskavami so dokazali, da se po cepljenju vzpostavi dolgotrajna zaščita, ki bo deklico ščitila tudi v odraslem življenju."

Moje stalisce niti najmanj ni skrajno. Je blizu staliscu, zaradi katerega sploh cepimo otroke. Ko pa ze omenjas novo zelandijo bi se lahko vprasala tudi, zakaj so uvedli se cepljenje za decke. Glede na to, da "Vse več raziskav tudi kaže, da so HPV pomemben povzročitelj rakov glave in vratu, predvsem pri mlajših osebah." se mi ideja ne zdi slaba.
Moj sin je poleg rednih cepljenj , cepljen tudi za klopni meningitis, zaradi nacina zivljenja. Ni pa cepljen za gripo in verjetno niti ne bo - tudi zaradi nacina zivljenja. Nacin zivljenja vsekakor vpliva tudi na odlocitev za "potovalna cepljenja".

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 23.1.2014 18:51:55 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 19:51:48   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

lej frodo, jaz sem tukaj v skupini s tistimi imunologi, ki zagovarjajo, da se ne cepi večine zaradi peščice, ampak da se samo peščico zavaruje (mislim, da likar to bolje razloži v tistem intevjuju).


Nisi ti z njimi v skupini, lahko pa sledis njihvem mnenju user posted image
Pescica je mrtvih, veliko jih je pa okuzenih in obolelih in to nikakor ni pescica. Povprasaj malo koliko zensk je ze imelo konizacijo, pa bos ugotovila, da pescica ni pescica.


poznam, mi ni treba vprašat. in ja, tudi oni pravijo da ni to veliko. koliko procentov žensk oboli za rakom na materničnem vratu?

Moje stalisce niti najmanj ni skrajno. Je blizu staliscu, zaradi katerega sploh cepimo otroke. Ko pa ze omenjas novo zelandijo bi se lahko vprasala tudi, zakaj so uvedli se cepljenje za decke.


jaz naj se vprašam? jaz sprašujem tebe, če boš dala cepit sina, da bo zavaroval svoje bodoče partnerice.

Cepljenje nudi dolgotrajno zascito:
"Po raziskavah je najboljši imunski odgovor na cepljenje v starosti 9-12 let. Cepivo ne more ozdraviti že prisotne okužbe, zato je cepljenje je smiselno pred prvim spolnim odnosom. Z raziskavami so dokazali, da se po cepljenju vzpostavi dolgotrajna zaščita, ki bo deklico ščitila tudi v odraslem življenju."


oprosti, ampak res ne vem iz kje to citiraš. če bi si pogledala un posnetek, ki sem ti ga omenila bi vedela tole:
The vaccines have been shown to be effective for at least 4 to 6 years, and it is believed they will be effective for longer;[39] however, the duration of effectiveness and whether a booster will be needed is unknown.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cervical_cancer


stroka si dostikrat ni enotna in tukaj ni fora jaz mam "prav" ti pa ne. jaz samo pravim, da se meni hpv ne zdi njuno cepljenje in tudi ni med obveznimi (vabilo je neprimerno, če je ponujeno že prej zavrnjeno - toliko na temo) in če bo potrebno, ga bodo med obvezne že uvrstili. ti pa kar še pišeš in pišeš kot da je to cepljenje edino prav; hold your horses in počakaj na uradno konjenico.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.1.2014 19:53:22 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 21:02:54   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
poznam, mi ni treba vprašat. in ja, tudi oni pravijo da ni to veliko. koliko procentov žensk oboli za rakom na materničnem vratu?


Vse, ki so bile napotene na konizacijo imajo zelo veliko moznosti, zato tudi konizacijo opravijo. Kot pri angelini - preventivni poseg opravicuje zgolj visoka stopnja tveganja. Zagotovo ga ne opravljajo zgolj tako, ker jim je dolgcas.

Moje stalisce niti najmanj ni skrajno. Je blizu staliscu, zaradi katerega sploh cepimo otroke. Ko pa ze omenjas novo zelandijo bi se lahko vprasala tudi, zakaj so uvedli se cepljenje za decke.


jaz naj se vprašam? jaz sprašujem tebe, če boš dala cepit sina, da bo zavaroval svoje bodoče partnerice.


Jasno, saj se ne gre za to, da zascitis zgolj svojega otroka temvec tudi ostale. Premislila bi pa vseeno lahko, ce je cepljenje tako "mimo" in nepotrebno, zakaj se uvaja tudi za fantke. Navsezadnje ostala rakava oboljenja, ki jih povzroca HPV niso vezani izkljucno na zensko populacijo.

oprosti, ampak res ne vem iz kje to citiraš.


zavod za zdravstveno varstvo kranj: http://www.zzv-kr.si/zadnje-novice/cepljenje-proti-hpv-deklic-v-6-razredu

če bi si pogledala un posnetek, ki sem ti ga omenila bi vedela tole:
The vaccines have been shown to be effective for at least 4 to 6 years, and it is believed they will be effective for longer;[39] however, the duration of effectiveness and whether a booster will be needed is unknown.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cervical_cancer


Brez zamere, vendar bolj verjamem ZZV Kranj kot wikipedii.

stroka si dostikrat ni enotna in tukaj ni fora jaz mam "prav" ti pa ne. jaz samo pravim, da se meni hpv ne zdi njuno cepljenje in tudi ni med obveznimi (vabilo je neprimerno, če je ponujeno že prej zavrnjeno - toliko na temo) in če bo potrebno, ga bodo med obvezne že uvrstili. ti pa kar še pišeš in pišeš kot da je to cepljenje edino prav; hold your horses in počakaj na uradno konjenico.


Pisem, da je glede na trend cepljenje najbolj varovalen nacin. Obstaja se kar nekaj dejavnikov, ki vplivajo na razsirjenost bolezni in umrljivosti - dostopnost do ginikologa, zavest o nevarnostih, pogostost opravljanja PAP testov itn... glede na to , da se na podrocju preventivnega zdravstvenega varstva situacija slabsa, je zelo smiselno resno razmisljati o cepljenju - o smiselnosti pisem ze kar nekaj casa ter o nepotrebnem enacenju okuzbe s HPV in promiskuitetnem obnasanju. Ce nisi razumela kaj sem pisala in kaj pisem, to ni zaradi mojega pisanja.



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 23.1.2014 21:05:38 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 21:27:41   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Samo res misliš, da bo tvoja za sigurno čakala tja do 18. ?


ne vem, mogoče bo tudi več. nisem šlogarca. pričakujem pa, da bom vedela kaj se dogaja (tako potem lahko po potrebi ukrepaš). ker če ima mladoletnica fanta in ti tega ne veš, potem mislim, da ima družina problem v komunikaciji. velik problem.


Žal en žalosten življenjski paradoks - ena od zagovornic HPV cepljenja v Slo, krasna, po vseh merilih urejena družina (izobraženi, povezani, stiki z naravo in sorodstvom) je imela dve hčerki - ena enako krasna, druga se je izgubila, čeprav za to ni bilo na zunaj pametnega razloga. Tako da žal nikoli ne veš, kaj te čaka. In žal je tudi ta gospa umrla, prezgodaj in zgolj teoretično si želim, da bi bilo cepivo za njeno bolezen.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
23.1.2014 21:28:24   
mateyka
veš, frodo - ti kar poglej še na več virov in boš videla da je res kar govorim. cepivo ne drži stalno.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce nisi razumela kaj sem pisala in kaj pisem, to ni zaradi mojega pisanja.


hvala enako.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
24.1.2014 23:07:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

veš, frodo - ti kar poglej še na več virov in boš videla da je res kar govorim. cepivo ne drži stalno.


Ok, drzi do ca 80 leta starosti in to ni stalno, bo slo tako? Bo dovolj? Zadovljna? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce nisi razumela kaj sem pisala in kaj pisem, to ni zaradi mojega pisanja.


hvala enako.


user posted image user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 24.1.2014 23:08:19 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?