|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 17:38:09   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pardon - se opravičujem. kaj bi rad bil?


Vilinski kljuc, da bi odklepal vile...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 17:38:55   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Z žensko podobnega mišljenja sem pa poročen :)

http://www.publishwall.si/simic.almaelizabeta/post/97019/o-mo%C5%A1kih-in-%C5%BEenskah



Oh, Kristus Kalbo in ti visiš tule gor , namesto da bi ji povedal kako si vesel, da jo imaš. user posted image Tudi ženske s takim mišljenjem rade SLIŠIMO da nas ne jemljejo dedci za samoumevneuser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 17:45:05   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz nisem nič naklofala ne vem kok strani. ti pa jamraš ja; vsakič isto - kok je luka bogi in nerazumljen in kake zlobne vile so vse, ki ga ne nosijo po rokcah in ne trepljajo ko je že rahlo banalen, kako smo lahk take in kaki velik ego mamo in kaj ti vse vidiš v nas in kaj vse ne daš v predal in kok smo težke in kok ti nisi, ker se enkrat po rugljevsko ne spraviš človeka kljuvat - in to lukca, ki naj bi odtehtal vso tvojo jamraško najedanje zgleda in te povzdignil v mati terezo.

jamračica.


Oh, Mateyka ne razburjaj se no. Ne morem pomagati, od nekdaj mi gre na živce to, če se kopica ljudi spravi na enega. In ponavadi je pod to kopico skoraj vedno Lukka. Veš, mislim, da bi se osebno enako "jamrasto" obnašala in se jezila na vse zlobne vile, če bi tale kopica padla na koga drugega - npr. nate. Samo to se verjetno ni za bati, ker ste nekatere pač po duši raje bolj v čredi, jati, tropu...pa čeprav v resnici ne mislite tako kot misli vodja tropa. Tako je nekaterim pač lažje.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 17:54:01   
dota
Patrino, čeprav je kar nekaj resnice v mojem pisanju, norenje s šihta domov in kuhanja (ko nimaš pojma kaj bi skuhal) in recimo moj mož je blazno ponosen na to da on hendla posodo v kuhinji - v pomivalca iz pomivalca in po omarah, no če zanemarim dejstvo, da si nikakor ne more zapomniti razporeda določeeiga posodja po omarah, mu krasno uspeva, hondlanje cunj v sušilca in zlaganje cunj ki se jih ne lika, rihtanje otroka (ja ENEGA), ko sem zaradi službenih obveznosti cele dneve odsotna (tam mu pač ne morem uletet in pomagat, če me ni), mislim da ravno ne furava takaga lajfa kot je napisan.
Se pa lahko in prav brez problema vživim v en dan take obremenjene mame. In oprosti, kjer sta partnerja sama za vse brez babi servisa in hišnih pomočnic... je roko na srce dan precej podoben temu kar sem opisala. Četudi se dedec po tem ko grejo otroci spat ne zvali na kavč in gleda TV. Lahko gre za comp in dela, lahko gre sesat vatever... dejstvo je da je vevsekakor v veliki večini slovenskih gospodinjstev precej veliko na ženi, mami. Ne povsod in ne vedno.
In če mama žena izvenzakonska partnerica vidi da je njen trud opažen, cenjen... je vse pol lažje s pomočjo njenega moškega ali brez nje. Ve da je cenjena, upoštevana in videna. Ampak mora bit predvsem partner tisti, ki to vidi in tudi pove.
Ni hujšega, vsaj zame, da si človeku samoumeven. Da je vse kar narediš, nekaj kar itak mora biti narejeno, prej je to delala mama pol pač žena, IZP kakrkoli pač sta si.

Poznam pa dosti takih primerov kot so napisani v tistem kar sem napisala.

Patrino zame pa naj ti res ne bo žal. Čeprav tud moj ne mara lih jamranja za brez veze. Ampak ko je hudo, je hudo in je tud jadanje in jamranje in za to ponudi ramo. In objem. In svet je lepši.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 18:07:24   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Z žensko podobnega mišljenja sem pa poročen :)

http://www.publishwall.si/simic.almaelizabeta/post/97019/o-mo%C5%A1kih-in-%C5%BEenskah



Oh, Kristus Kalbo in ti visiš tule gor , namesto da bi ji povedal kako si vesel, da jo imaš. user posted image Tudi ženske s takim mišljenjem rade SLIŠIMO da nas ne jemljejo dedci za samoumevneuser posted image



Jest sem to njej enkrat povedal, dokler je tko, je tko, ko bo pa kej drgač, bo pa že zvedla :)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 18:19:27   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
..od nekdaj mi gre na živce to, če se kopica ljudi spravi na enega. In ponavadi je pod to kopico skoraj vedno Lukka.


verjetno je razlog zadaj, samo tebi logiko in sklepanje od vedno zamegli tvoj "živec"..

Veš, mislim, da bi se osebno enako "jamrasto" obnašala in se jezila na vse zlobne vile, če bi tale kopica padla na koga drugega - npr. nate. Samo to se verjetno ni za bati, ker ste nekatere pač po duši raje bolj v čredi, jati, tropu...pa čeprav v resnici ne mislite tako kot misli vodja tropa. Tako je nekaterim pač lažje.


ja, res, ful se bojim "vodje" tega "tropa" in to trepeptam 3000 km stran, da ja ne bom bombo po pošti dobila, ker se nisem z njim na RR strinjala.. a si prijavila tega biluja vodjo adminom - da ustrahuje druge uporabnike? če se gremo konsistenco..

aja, saj res, ti je nimaš. samo v kontra pozicijo se postavljaš, pa nima veze kakšna je. me zanima če bi branila enega nacija, ker je samo eden in bi se vsi spravlili nanj, da naj ne širi nestrpnosti - bi tudi branila "enega napadenega"? I wonder user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.1.2014 18:20:40 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 18:29:36   
mateyka
na evo, zakaj ga mam včasih čez glavo dost; spet banalne od lukca padajo - na njegovi najnovejši temi:
Kul. Zdaj bom jedel cokolado pol nalasc pred njo, in ko se bo primajala prav po lisicje zraven ji bom zabrusil, da je itak ne maram! Ne bom ji dal! Res!
http://www.ringaraja.net/forum/tebe-ne-maram/m_6113926/mpage_1/tm.htm#6113953

in to zato, ker mu tamala reče da ga ne mara. ne vem kdo je tle otrok. pa še nobene knjige o vzgoji in otrocih noče prebrat. za zjokat..

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 18:35:41   
saruška
Jap, zelo zrelo... Zdej začenjam razumet zakaj ga njegov ne pusti samega s polžo... user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 18:48:05   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pardon - se opravičujem. kaj bi rad bil?


Vilinski kljuc, da bi odklepal vile...


user posted image
No, Lukka, vidiš, da gre z malo manj resnosti tudi sodelovati na RR.


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 19:03:40   
kalbo
Sej počas bo šlo, sam jokat bo treba nehat, pa rečt odvetnici, da se zna sam zase postavit, kakega Kalbota pa poslat nekam.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 19:10:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Sej počas bo šlo, sam jokat bo treba nehat, pa rečt odvetnici, da se zna sam zase postavit, kakega Kalbota pa poslat nekam.


no, kje je "like" gumb ko ga rabiš..

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 20:59:14   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: dota

Patrino, čeprav je kar nekaj resnice v mojem pisanju, norenje s šihta domov in kuhanja (ko nimaš pojma kaj bi skuhal) in recimo moj mož je blazno ponosen na to da on hendla posodo v kuhinji - v pomivalca iz pomivalca in po omarah, no če zanemarim dejstvo, da si nikakor ne more zapomniti razporeda določeeiga posodja po omarah, mu krasno uspeva, hondlanje cunj v sušilca in zlaganje cunj ki se jih ne lika, rihtanje otroka (ja ENEGA), ko sem zaradi službenih obveznosti cele dneve odsotna (tam mu pač ne morem uletet in pomagat, če me ni), mislim da ravno ne furava takaga lajfa kot je napisan.
Se pa lahko in prav brez problema vživim v en dan take obremenjene mame. In oprosti, kjer sta partnerja sama za vse brez babi servisa in hišnih pomočnic... je roko na srce dan precej podoben temu kar sem opisala. Četudi se dedec po tem ko grejo otroci spat ne zvali na kavč in gleda TV. Lahko gre za comp in dela, lahko gre sesat vatever... dejstvo je da je vevsekakor v veliki večini slovenskih gospodinjstev precej veliko na ženi, mami. Ne povsod in ne vedno.
In če mama žena izvenzakonska partnerica vidi da je njen trud opažen, cenjen... je vse pol lažje s pomočjo njenega moškega ali brez nje. Ve da je cenjena, upoštevana in videna. Ampak mora bit predvsem partner tisti, ki to vidi in tudi pove.
Ni hujšega, vsaj zame, da si človeku samoumeven. Da je vse kar narediš, nekaj kar itak mora biti narejeno, prej je to delala mama pol pač žena, IZP kakrkoli pač sta si.

Poznam pa dosti takih primerov kot so napisani v tistem kar sem napisala.

Patrino zame pa naj ti res ne bo žal. Čeprav tud moj ne mara lih jamranja za brez veze. Ampak ko je hudo, je hudo in je tud jadanje in jamranje in za to ponudi ramo. In objem. In svet je lepši.

Dota, tudi midva sva sama brez babi servisa, pa poleg treh otrok ne doživljam ne jaz ne on in ne otroci take norije , ki si jo opisala. In ne, to ni normalno. Ne sme ti biti. Razumeš? Če ima ženska, ki s ji fuzla tako kot ti opisuješ, takega partnerja, da ne opazi kakšen kaotičen lajf ima njihova družina, potem mora sama nekaj narediti na tem. Kje do boga piše, da je treba delat kosilo s petimi hodi pa vsak dan sto na uro tipi top pucat, pa delat vse na enkrat? Tej ženski se ne more reči, da je prezaposlena, prej bi jo lahko imenovali, da je neorganizirana in po svoje neumna, ker se hoče razstegniti. Moj deda je rad rekel, da so nekateri ljudje rojeni, da z rokami pospravljajo z ritjo pa razmetavajo. In takle tip gospodinje je meni tipičen. Marsikaj se da olajšat, marsikaj pri kosilu, se da prej narediti, prej pripraviti, marsikaj zna pripraviti čisto dobro tudi partner in ne le partnerica.
V začetku je ponavadi vedno težko. Čez čas pa se lahko zadeve prav fino uredijo, če le ljudje hočejo . Pri nama ponavadi ni take norije ravno zaradi tega, ker se lahko pomeniva. Enkrat kuha on, enkrat jaz. Med tem časom ko eden kuha, se drugi ukvarja z deco. Pa imava od treh kar dva šolarja, ki rabita še pomoč pri domači nalogi. Vendar ne dobiva živčnega napada, če nama kdaj kakšna smet ,posoda, cunja ostane za drugi dan. Ne zadane naju strela, če se zvečer oba ( poudarjam) treščiva na sedežno in si pogledava kakšen dober film, med tem časom ko v sušilcu čakajo cunje, da jih zloži nekdo ven.
Vse počaka...samo ljudje in mladost neuser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 21:10:03   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

na evo, zakaj ga mam včasih čez glavo dost; spet banalne od lukca padajo - na njegovi najnovejši temi:
Kul. Zdaj bom jedel cokolado pol nalasc pred njo, in ko se bo primajala prav po lisicje zraven ji bom zabrusil, da je itak ne maram! Ne bom ji dal! Res!
http://www.ringaraja.net/forum/tebe-ne-maram/m_6113926/mpage_1/tm.htm#6113953

in to zato, ker mu tamala reče da ga ne mara. ne vem kdo je tle otrok. pa še nobene knjige o vzgoji in otrocih noče prebrat. za zjokat..

A ni to fajn? Meni je ful hecno in zabavnouser posted image . Prav polepša mi dan. Resnično te ne razumem, kako ti lahko tako živec potegne takšen človek, ki v bistviu zgleda tako neškodljiv v svoji simpatični zmedenosti. Kako si lahko tako alergična nanj, če pa ti pod milim bogom nič noče. Pa naj se hecno nosi s svojo Polžo. Saj se s svojo in ne s tvojo.
Na temah, kjer se govori o resničnih zlorabah in trpljenju otrok nikoli tako ne streljaš in se ne koruziš. Tam si veliko bolj kalma oz. nezainteresirana. Tule se pa kar peniš, če Lukka sam prst stegne. Zaradi tega pravim, da imaš v sebi ene čudne fobije očitno. Se bojiš za dedca ali kaj ? Se obrača za fanti , pa imaš zato alergijo na Lukko?On za to pač ni krivuser posted image

ja, res, ful se bojim "vodje" tega "tropa" in to trepeptam 3000 km stran, da ja ne bom bombo po pošti dobila, ker se nisem z njim na RR strinjala.. a si prijavila tega biluja vodjo adminom - da ustrahuje druge uporabnike? če se gremo konsistenco..



Ne pravim, da se koga bojiš. Moj komentar je bil bolj v smislu, da nekateri pač mislimo s svojo glavo in imamo svoja načela, ki se jih držimo. Spet drugi tisti bolj v tropu, pa pač bolj malo mislijo in tudi njihova načela so bolj vprašljivauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 21:20:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Z žensko podobnega mišljenja sem pa poročen :)

http://www.publishwall.si/simic.almaelizabeta/post/97019/o-mo%C5%A1kih-in-%C5%BEenskah



Oh, Kristus Kalbo in ti visiš tule gor , namesto da bi ji povedal kako si vesel, da jo imaš. user posted image Tudi ženske s takim mišljenjem rade SLIŠIMO da nas ne jemljejo dedci za samoumevneuser posted image



Jest sem to njej enkrat povedal, dokler je tko, je tko, ko bo pa kej drgač, bo pa že zvedla :)


Pa to ni dosti no. To se je treba večkrat potruditi veš, tudi če na prvo žogo to ne zgleda. Verjemi mi. Ti si pa tudi lesen kot stare grablje zgledauser posted image Nazadnje se bo še izkazalo, da je mogoče tvoja žena ravno tale nesrečna Polona tule goruser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 21:23:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Resnično te ne razumem, kako ti lahko tako živec potegne takšen človek, ki v bistviu zgleda tako neškodljiv v svoji simpatični zmedenosti.


mogoče zgleda neškodljiv, samo zanj to ni neškodljivo, niti za otroka.

Na temah, kjer se govori o resničnih zlorabah in trpljenju otrok nikoli tako ne streljaš..


that should tell you something.
ne vem pa kaj ma koruza tle zraven - kake kokice spet pripravljaš mogoče?

Tam si veliko bolj kalma oz. nezainteresirana.


tam se resno pogovarjam, tukaj pa po nekaj straneh žnaranja tečna postanem.

Zaradi tega pravim, da imaš v sebi ene čudne fobije očitno.


stara moja, spet si doma; "rugljaš" po domače rečeno, welcome back user posted image

Se bojiš za dedca ali kaj ? Se obrača za fanti , pa imaš zato alergijo na Lukko?On za to pač ni krivuser posted image


a spet bomo vsi homofobi, ki ne prenesemo kratke lajtunge na kubik? forgive me dahling - zabavna si user posted image

Spet drugi tisti bolj v tropu, pa pač bolj malo mislijo in tudi njihova načela so bolj vprašljivauser posted image


ti se kr spini z unim smalijem lubica, sej to je ena taka lepa prispodoba tvojega mentalnega stanja atm - spin-spin-spin...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 21:41:30   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
.....
V začetku je ponavadi vedno težko. Čez čas pa se lahko zadeve prav fino uredijo, če le ljudje hočejo . Pri nama ponavadi ni take norije ravno zaradi tega, ker se lahko pomeniva. Enkrat kuha on, enkrat jaz. Med tem časom ko eden kuha, se drugi ukvarja z deco. Pa imava od treh kar dva šolarja, ki rabita še pomoč pri domači nalogi. Vendar ne dobiva živčnega napada, če nama kdaj kakšna smet ,posoda, cunja ostane za drugi dan. Ne zadane naju strela, če se zvečer oba ( poudarjam) treščiva na sedežno in si pogledava kakšen dober film, med tem časom ko v sušilcu čakajo cunje, da jih zloži nekdo ven.
Vse počaka...samo ljudje in mladost neuser posted image




Hani...kakor si boš postlal tako boš spal. če pa ne razumeš poante pač ne razumeš. Nekateri enostavno nimajo služb od 7 do 15. Nimajo možnosti toplega obroka na šihtu, nekateri imajo poleg tega še kar nekaj poti do šihta in nazaj. In nihče ama nihče me ne bo prepričal, da nekdo, ki dela 8+ur ina poleg tega še tričetrt ure, uro do šihta al do doma, otroke v vrtcu, ki jih mora pobrati do ure točno, po možnosti ni variante da bi eno dostavo ali odvoz opravil partner, ki mora skuhati kosilo vsaj v približno normalni uri, da kosilo ni večerja, ko po treh bananah, dveh jabolkih in kosu starega kruha, pride človk domov in je lačen da bi vola pojedu, s kožo in rogmi skupi (ko seksa kalorije in OHje), da tak človek ni v časovni stiski. Sploh če želi še z otroci kaj početi. Potem je pač treba vključiti multifunkcijski mode.
In se čist strinjam, da lahko delo počaka... sam **** je ker se samo ne bo postorilo. Tist kup cunj v sušilcu ne bo sam zlezu ven in se pospravil v omare. No vsaj jaz nisem s stanovanjem tud hišnih palčkov dobila.

Tako, da oprosti ampak nekateri pač dejansko imajo mogoče malo drugačne okoliščine in pač ne moreš presojat zgolj iz svojega 'se počiva na kavč in gledava TV' ali ' z rokami dela z ritjo razkopava'. In verjamem, da smo v večini ženske narejene tako, da si delo lajšamo. Lahko da se motim. Al pa kot Lukka pravi: Eno kosilo pa res ni tak bik dil. Sej ni. Sam vse prej in pol je treba vzet v obzir. S hišnimi pomočnicami, babicami, izvenšolskimi dejavnostmi in ostalem vred.

Ampak kot vidim ti satira ni nikakor blizu. Mi je res žal.
Lahk pa še jutranjo norijo opišem. Da bo kaos popoln.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 21:43:38   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Resnično te ne razumem, kako ti lahko tako živec potegne takšen človek, ki v bistviu zgleda tako neškodljiv v svoji simpatični zmedenosti.


mogoče zgleda neškodljiv, samo zanj to ni neškodljivo, niti za otroka.

Na temah, kjer se govori o resničnih zlorabah in trpljenju otrok nikoli tako ne streljaš..


that should tell you something.
ne vem pa kaj ma koruza tle zraven - kake kokice spet pripravljaš mogoče?

Tam si veliko bolj kalma oz. nezainteresirana.


tam se resno pogovarjam, tukaj pa po nekaj straneh žnaranja tečna postanem.

Zaradi tega pravim, da imaš v sebi ene čudne fobije očitno.


stara moja, spet si doma; "rugljaš" po domače rečeno, welcome back user posted image

Se bojiš za dedca ali kaj ? Se obrača za fanti , pa imaš zato alergijo na Lukko?On za to pač ni krivuser posted image


a spet bomo vsi homofobi, ki ne prenesemo kratke lajtunge na kubik? forgive me dahling - zabavna si user posted image

Spet drugi tisti bolj v tropu, pa pač bolj malo mislijo in tudi njihova načela so bolj vprašljivauser posted image


ti se kr spini z unim smalijem lubica, sej to je ena taka lepa prispodoba tvojega mentalnega stanja atm - spin-spin-spin...

Pa Matejči no- na katero koli temo danes pridem se ti koruziš ( translate: težiš, se repenčiš, pihaš, skačeš v zrak ...nobene povezave s kokicamiuser posted image ). Pričkaš se z najbolj kulskimi in brihtnimi uporabnicami ( vključno z manouser posted image ), tako, da nisi zgleda samo na istospolno usmerjene ljudi alergična , temveč tudi na tiste, ki nimajo navade bebasto kimatuser posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 22:01:02   
mateyka
spin-spin-spin

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 22:21:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: dota

In če mama žena izvenzakonska partnerica vidi da je njen trud opažen, cenjen... je vse pol lažje s pomočjo njenega moškega ali brez nje. Ve da je cenjena, upoštevana in videna. Ampak mora bit predvsem partner tisti, ki to vidi in tudi pove.
Ni hujšega, vsaj zame, da si človeku samoumeven. Da je vse kar narediš, nekaj kar itak mora biti narejeno, prej je to delala mama pol pač žena, IZP kakrkoli pač sta si.


Razlika je v odnosu, v ljubezni in spoštovanju.

Family life ni naporen in ni težak (razen izjem, npr. kakšni trmasti izpadi), vse ostalo je pa prijetno. Kuhanje, svaljkanje doma, načrtovanje....in tudi če je kdaj hektično, se reši. Kjer odnosa ni, pa vse to izgubi smisel in dobi svojo neprijetno težo in zadah po naveličanosti tudi doma.

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 22:24:39   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: dota


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
.....
V začetku je ponavadi vedno težko. Čez čas pa se lahko zadeve prav fino uredijo, če le ljudje hočejo . Pri nama ponavadi ni take norije ravno zaradi tega, ker se lahko pomeniva. Enkrat kuha on, enkrat jaz. Med tem časom ko eden kuha, se drugi ukvarja z deco. Pa imava od treh kar dva šolarja, ki rabita še pomoč pri domači nalogi. Vendar ne dobiva živčnega napada, če nama kdaj kakšna smet ,posoda, cunja ostane za drugi dan. Ne zadane naju strela, če se zvečer oba ( poudarjam) treščiva na sedežno in si pogledava kakšen dober film, med tem časom ko v sušilcu čakajo cunje, da jih zloži nekdo ven.
Vse počaka...samo ljudje in mladost neuser posted image




Hani...kakor si boš postlal tako boš spal.
Točno tako, zato pravim, da če se ti zdi normalno , da imaš takole (ne)postlano, potem tudi na takšnem spi.

če pa ne razumeš poante pač ne razumeš.
[b]Mislim, da je ti ne razumeš. Osebno vem , da imaš lahko prav fino zbezljano življenje, če se ne zorganiziraš po pameti oz. če imaš za ponorjeno življenje in živčno vojno s partnerjem izgovor to, da imaš takoo naporen lajf, v resnici se ne znata zmenit in stopit skupaj, da si olajšata vse skupaj.

Nekateri enostavno nimajo služb od 7 do 15.
[u]Midva sva ena izmed njih, ki je definitivno nimava le do takrat- v večini časa. Seveda so tudi izjeme v pozitivo ( dela kdo od naju doma) ali v negativo. kar je še pogosteje ( gre kdo za več dni na seminar)

Nimajo možnosti toplega obroka na šihtu, nekateri imajo poleg tega še kar nekaj poti do šihta in nazaj. In nihče ama nihče me ne bo prepričal, da nekdo, ki dela 8+ur ina poleg tega še tričetrt ure, uro do šihta al do doma, otroke v vrtcu, ki jih mora pobrati do ure točno, po možnosti ni variante da bi eno dostavo ali odvoz opravil partner, ki mora skuhati kosilo vsaj v približno normalni uri, da kosilo ni večerja,
[b][/b]Tudi tule sva midva zraven, pa vseeno nisem do popoldne na dveh bananah in skorji kruha..Zakaj pa je potrebno , če prideš domov ob 16.00 kuhat kosilo s petimi hodi in potem čez dobro uro ( deca , ki so v vrtcu hodijo kmalu spat)še večerjo??

ko po treh bananah, dveh jabolkih in kosu starega kruha, pride človk domov in je lačen da bi vola pojedu, s kožo in rogmi skupi (ko seksa kalorije in OHje),
Če ima človek čas za dve jabolki, tri banane in kos kruha ( osebno se meni to sploh ne zdi tako malo in slabo- če smo že pri tem...)ima definitivno tudi čas pojest kaj bolj konkretnega.

da tak človek ni v časovni stiski. Sploh če želi še z otroci kaj početi
In kaj taka ženska z otroci počne? Če ji je prioriteta skuhat gala kosilo, pa potem še večerjo, pa vse pomit pa oprat...user posted image

Potem je pač treba vključiti multifunkcijski mode.

[u]ne ni treba, treba se je le zorganizirat in si postavt prioritete: npr. ali bomo danes jedli pečenko in tri priloge, ali le zelenjavno juho in šmorn, pa bo še čas za igro in druženje z muljčki[/u]

In se čist strinjam, da lahko delo počaka... sam **** je ker se samo ne bo postorilo. Tist kup cunj v sušilcu ne bo sam zlezu ven in se pospravil v omare. No vsaj jaz nisem s stanovanjem tud hišnih palčkov dobila.
Tudi pri nas se nič samo ne naredi in tudi palčkov nimamo, se pa kaj naredi kakšen dan prej ali kakšen dan kasneje- nihče zato ni šel lačen spat ali v samih gatkah v šolo.

Tako, da oprosti ampak nekateri pač dejansko imajo mogoče malo drugačne okoliščine in pač ne moreš presojat zgolj iz svojega ''''''''''''''''se počiva na kavč in gledava TV'''''''''''''''' ali '''''''''''''''' z rokami dela z ritjo razkopava''''''''''''''''.
Ne rečem, da je danes lahko furat družinsko življenje, če si čez glavo zaposlen in okupiran s službo otroci, gospodinjstvom, partnerstvom...Ne govorim, da je nama to vedno tako lahko in da živim sanjsko življenje. Govorim, da sva si tako uredila in zato imava tako. Lahko bi imela prav takšen kaos, ki ga opisuješ ti ( pa ga tudi imava včasih), vendar sva se oba precej potrudila in se še, da ga nimava. Ni treba kar zdravo za gotov vzet sedaj, da eni pač imamo lažje življenje in da eni pač nismo tako obremenjeni- ne- bistvo je v tem, da eni pač naredimo kaj zato, da nimamo tako nevzdržnega življenja za ceno, da ni stanovanje za v izložbo, da ni višek dneva ah in sploh kosilo ter oprane cunje, temveč kaj drugega- pri nas je to pač skupno preživljanje časa.

In verjamem, da smo v večini ženske narejene tako, da si delo lajšamo.
Kako lahko to verjameš, če v isti sapi pišeš, kaj vse "morajo " nekatere ženske ( z manj otroci kot jih imam jaz naprimer, z več prisotnim partnerjem kot je moj ali pa sem jaz, z otroci, ki so v vrtcu po 11 ur- in tam jedo vsaj 4x- moji pridejo iz šole lačni kot volki...)narediti- pa jim pol od tega ne bi bilo treba. Oz. bi lahko naredile veliko enostavnejše.

Lahko da se motim. Al pa kot Lukka pravi: Eno kosilo pa res ni tak bik dil. Sej ni. Sam vse prej in pol je treba vzet v obzir. S hišnimi pomočnicami, babicami, izvenšolskimi dejavnostmi in ostalem vred.

Takšnih , ki imajo hišno pomočnico je vsaj kolikor jih jaz poznam zelo malo- jamrajo pa ponavadi tako najbolj tiste, ki jim velikokrat babice in tašče kuhajo in likajo.

Ampak kot vidim ti satira ni nikakor blizu. Mi je res žal
Ne, nimam nič proti satiri, če je vzeta tako kot naj bi bila. Če se zavedaš, da je z njo navedena le pribljižna resnična situacija in da je vse skupaj malo spotencirano, da je bolj zabavno brati. Če pa z z njo potem na vsak način hočeš doseči, da bi ti vsi pritrdili , da je tvoja satirična navedba resnično in edino možno življenje slovenske žene in matere , potem pa se vprašam , če sploh veš, kaj je satira.
Lahk pa še jutranjo norijo opišem. Da bo kaos popoln.
Glej Dota, če želiš, zaradi mene lahko opišeš še celo leto. Ne vem kaj boš s tem dosegla. Kot sem že rekla, branje je zabavno in šaljivo- niti pod razno, pa ni ena in edina realnost. Verjame seveda, da se lahko marsikatera najde v njem. Ob tem se splača vprašati, kaj pa je naredila, da se tam ne bi našla?.



< Sporočilo je popravil patrino -- 23.1.2014 22:40:52 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 22:26:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: dota

In če mama žena izvenzakonska partnerica vidi da je njen trud opažen, cenjen... je vse pol lažje s pomočjo njenega moškega ali brez nje. Ve da je cenjena, upoštevana in videna. Ampak mora bit predvsem partner tisti, ki to vidi in tudi pove.
Ni hujšega, vsaj zame, da si človeku samoumeven. Da je vse kar narediš, nekaj kar itak mora biti narejeno, prej je to delala mama pol pač žena, IZP kakrkoli pač sta si.


Razlika je v odnosu, v ljubezni in spoštovanju.

Family life ni naporen in ni težak (razen izjem, npr. kakšni trmasti izpadi), vse ostalo je pa prijetno. Kuhanje, svaljkanje doma, načrtovanje....in tudi če je kdaj hektično, se reši. Kjer odnosa ni, pa vse to izgubi smisel in dobi svojo neprijetno težo in zadah po naveličanosti tudi doma.

No Dota- tale Stanislava je to tako lepo in na kratko povedala- jaz sem ti v istem smislu zadevo razvlekla že parkrat- upam, da boš njo lažje razumela.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 22:56:28   
dota

A vedve pol mislite, da une komedije k se grejo parodijo na rijl lajf, od Jamskega človeka, do Monologov vagine od Fotra do Starga fotra itd in vse one parodije o taščah in podobno... res nekdo živi v celoti in vsak dan?


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 23:02:23   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: dota


A vedve pol mislite, da une komedije k se grejo parodijo na rijl lajf, od Jamskega človeka, do Monologov vagine od Fotra do Starga fotra itd in vse one parodije o taščah in podobno... res nekdo živi v celoti in vsak dan?




Neee Dota- saj to ti govorim, jaz vem, da to ni eno in edino resnično življenje - ti to svojo satiro jemlješ tako, kot da je vse to res in da drugače očitno ne more biti. V smislu- tako je in pika. Čisto normalno je, da se sodobni zaposleni materi in ženi fuzla, ker pač drugače ne more biti...


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 23:08:53   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: dota


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
.....
V začetku je ponavadi vedno težko. Čez čas pa se lahko zadeve prav fino uredijo, če le ljudje hočejo . Pri nama ponavadi ni take norije ravno zaradi tega, ker se lahko pomeniva. Enkrat kuha on, enkrat jaz. Med tem časom ko eden kuha, se drugi ukvarja z deco. Pa imava od treh kar dva šolarja, ki rabita še pomoč pri domači nalogi. Vendar ne dobiva živčnega napada, če nama kdaj kakšna smet ,posoda, cunja ostane za drugi dan. Ne zadane naju strela, če se zvečer oba ( poudarjam) treščiva na sedežno in si pogledava kakšen dober film, med tem časom ko v sušilcu čakajo cunje, da jih zloži nekdo ven.
Vse počaka...samo ljudje in mladost neuser posted image




Hani...kakor si boš postlal tako boš spal.
Točno tako, zato pravim, da če se ti zdi normalno , da imaš takole (ne)postlano, potem tudi na takšnem spi.

če pa ne razumeš poante pač ne razumeš.
[b]Mislim, da je ti ne razumeš. Osebno vem , da imaš lahko prav fino zbezljano življenje, če se ne zorganiziraš po pameti oz. če imaš za ponorjeno življenje in živčno vojno s partnerjem izgovor to, da imaš takoo naporen lajf, v resnici se ne znata zmenit in stopit skupaj, da si olajšata vse skupaj.

Nekateri enostavno nimajo služb od 7 do 15.
[u]Midva sva ena izmed njih, ki je definitivno nimava le do takrat- v večini časa. Seveda so tudi izjeme v pozitivo ( dela kdo od naju doma) ali v negativo. kar je še pogosteje ( gre kdo za več dni na seminar)

Nimajo možnosti toplega obroka na šihtu, nekateri imajo poleg tega še kar nekaj poti do šihta in nazaj. In nihče ama nihče me ne bo prepričal, da nekdo, ki dela 8+ur ina poleg tega še tričetrt ure, uro do šihta al do doma, otroke v vrtcu, ki jih mora pobrati do ure točno, po možnosti ni variante da bi eno dostavo ali odvoz opravil partner, ki mora skuhati kosilo vsaj v približno normalni uri, da kosilo ni večerja,
[b][/b]Tudi tule sva midva zraven, pa vseeno nisem do popoldne na dveh bananah in skorji kruha..Zakaj pa je potrebno , če prideš domov ob 16.00 kuhat kosilo s petimi hodi in potem čez dobro uro ( deca , ki so v vrtcu hodijo kmalu spat)še večerjo??

ko po treh bananah, dveh jabolkih in kosu starega kruha, pride človk domov in je lačen da bi vola pojedu, s kožo in rogmi skupi (ko seksa kalorije in OHje),
Če ima človek čas za dve jabolki, tri banane in kos kruha ( osebno se meni to sploh ne zdi tako malo in slabo- če smo že pri tem...)ima definitivno tudi čas pojest kaj bolj konkretnega.

da tak človek ni v časovni stiski. Sploh če želi še z otroci kaj početi
In kaj taka ženska z otroci počne? Če ji je prioriteta skuhat gala kosilo, pa potem še večerjo, pa vse pomit pa oprat...user posted image

Potem je pač treba vključiti multifunkcijski mode.

[u]ne ni treba, treba se je le zorganizirat in si postavt prioritete: npr. ali bomo danes jedli pečenko in tri priloge, ali le zelenjavno juho in šmorn, pa bo še čas za igro in druženje z muljčki[/u]

In se čist strinjam, da lahko delo počaka... sam **** je ker se samo ne bo postorilo. Tist kup cunj v sušilcu ne bo sam zlezu ven in se pospravil v omare. No vsaj jaz nisem s stanovanjem tud hišnih palčkov dobila.
Tudi pri nas se nič samo ne naredi in tudi palčkov nimamo, se pa kaj naredi kakšen dan prej ali kakšen dan kasneje- nihče zato ni šel lačen spat ali v samih gatkah v šolo.

Tako, da oprosti ampak nekateri pač dejansko imajo mogoče malo drugačne okoliščine in pač ne moreš presojat zgolj iz svojega ''''''''''''''''se počiva na kavč in gledava TV'''''''''''''''' ali '''''''''''''''' z rokami dela z ritjo razkopava''''''''''''''''.
Ne rečem, da je danes lahko furat družinsko življenje, če si čez glavo zaposlen in okupiran s službo otroci, gospodinjstvom, partnerstvom...Ne govorim, da je nama to vedno tako lahko in da živim sanjsko življenje. Govorim, da sva si tako uredila in zato imava tako. Lahko bi imela prav takšen kaos, ki ga opisuješ ti ( pa ga tudi imava včasih), vendar sva se oba precej potrudila in se še, da ga nimava. Ni treba kar zdravo za gotov vzet sedaj, da eni pač imamo lažje življenje in da eni pač nismo tako obremenjeni- ne- bistvo je v tem, da eni pač naredimo kaj zato, da nimamo tako nevzdržnega življenja za ceno, da ni stanovanje za v izložbo, da ni višek dneva ah in sploh kosilo ter oprane cunje, temveč kaj drugega- pri nas je to pač skupno preživljanje časa.

In verjamem, da smo v večini ženske narejene tako, da si delo lajšamo.
Kako lahko to verjameš, če v isti sapi pišeš, kaj vse "morajo " nekatere ženske ( z manj otroci kot jih imam jaz naprimer, z več prisotnim partnerjem kot je moj ali pa sem jaz, z otroci, ki so v vrtcu po 11 ur- in tam jedo vsaj 4x- moji pridejo iz šole lačni kot volki...)narediti- pa jim pol od tega ne bi bilo treba. Oz. bi lahko naredile veliko enostavnejše.

Lahko da se motim. Al pa kot Lukka pravi: Eno kosilo pa res ni tak bik dil. Sej ni. Sam vse prej in pol je treba vzet v obzir. S hišnimi pomočnicami, babicami, izvenšolskimi dejavnostmi in ostalem vred.

Takšnih , ki imajo hišno pomočnico je vsaj kolikor jih jaz poznam zelo malo- jamrajo pa ponavadi tako najbolj tiste, ki jim velikokrat babice in tašče kuhajo in likajo.

Ampak kot vidim ti satira ni nikakor blizu. Mi je res žal
Ne, nimam nič proti satiri, če je vzeta tako kot naj bi bila. Če se zavedaš, da je z njo navedena le pribljižna resnična situacija in da je vse skupaj malo spotencirano, da je bolj zabavno brati. Če pa z z njo potem na vsak način hočeš doseči, da bi ti vsi pritrdili , da je tvoja satirična navedba resnično in edino možno življenje slovenske žene in matere , potem pa se vprašam , če sploh veš, kaj je satira.
Lahk pa še jutranjo norijo opišem. Da bo kaos popoln.
Glej Dota, če želiš, zaradi mene lahko opišeš še celo leto. Ne vem kaj boš s tem dosegla. Kot sem že rekla, branje je zabavno in šaljivo- niti pod razno, pa ni ena in edina realnost. Verjame seveda, da se lahko marsikatera najde v njem. Ob tem se splača vprašati, kaj pa je naredila, da se tam ne bi našla?.





Ne morem verjet, da si šla zanalizirat en dan ene namišljene osebe...
Sej se bo morda kdo noter najdu, kakor se je marsikdo našel v mojem pisanju, vsaj delno, ker da se je v celoti, ne bo priznal, pa da mu podplate žgeš.
Ker za nesposobnega in neorganiziranega s slabim partnerstvom pa res nihče ne bo hotel veljat.

Jaz se v tako situacijo lahko komot vživim. Živim je pa ne. No včasih že, ko je norišnica iz takih ali drugačnih vzrokov. Kakor rečeno tudi ne vem kako je ko imaš dva ali več otrok. Si pa komot lahko zamišljam kaos.


PS. Ali si pomisla, da recimo morda kdo nima dostopa do toplega obroka. gostilne predaleč, štacuna predaleč, avtomat ima samo kofe in bobi palčke... za it na malco porabiš več kot pol ure ki ti pripada pa ure tržejo... itd. Si to lahko predstavljaš? Jaz si. Poznam ljudi. No jaz s tem nimam problemov. Okej imam, ker se mi ne da do gostilne, ker počasi jem in nikoli ne pojem v tiste pol ure kolikor imamo na voljo. Menze že dolgo niso več samoumevne.
PSS. Je bila pa lekcija. Na RR se ne splača karikirat resničnega življenja.
PSS. Vsekakor bi bila v tem primeru opomba v stilu holivuda na mestu: 'vsi dogodki in osebe so izmišljeni. Vsakršna podobnost z resničnim življenjem je zgolj naključna'.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 23:12:54   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: dota


A vedve pol mislite, da une komedije k se grejo parodijo na rijl lajf, od Jamskega človeka, do Monologov vagine od Fotra do Starga fotra itd in vse one parodije o taščah in podobno... res nekdo živi v celoti in vsak dan?




Neee Dota- saj to ti govorim, jaz vem, da to ni eno in edino resnično življenje - ti to svojo satiro jemlješ tako, kot da je vse to res in da drugače očitno ne more biti. V smislu- tako je in pika. Čisto normalno je, da se sodobni zaposleni materi in ženi fuzla, ker pač drugače ne more biti...




OMFG. Nimajo tapravga smajla za nalepit.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?