|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 14:43:48   
lotty23
Elli, lahko pogledam, katera eterična olja niso za nosečnico, čeprav mislim, da čajevec ne vpliva slabo na plod.

(odgovor članu Elli_)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 14:49:49   
lotty23
Evo odgovor Pušenjaka:

mislim, da ste načeloma lahko brez skrbi. Sicer je izraz "eterično olje" zelo širok pojem in seveda je na ravni populacije najlažje prepovedati nekaj zelo na splošno. Verjamem celo, da obstajajo kakšna "eterična olja", ki lahko povzročio splav, povečajo krčljivost maternice ali so drugače dvomljivega učinka na nosečnost", vendar še nisem slišal za konkretno eterično olje, po katerem bi dokazali trajne okvare otroka.

Bodi brez skrbi, vseeno pa res samo kapljico na hlačke, več ne.

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 15:35:17   
lejly
jest mam tudi 5.5. pregled pozdravljena anonimna. Zgleda bomo skupaj barvali dni teh 9 mescev.

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 15:46:59   
witto
Dober dan punceuser posted image . Sem vas prišla samo pozdravit,in vam zaželet veliko lepih trenutkov v user posted image ,pa čim več božajte vaše rastoče trebuščke. Jast sem danes zjutraj po bolečinah ugotovila,da se mi bliža ovulacijauser posted image ,iskreno povedano je nisem pričakovala. Je pa Pušenjak rekel,da po takem ss,brez čiščenja,se lahko takoj lotimo na novo delat user posted image . user posted image user posted image user posted image bilo mi je pa full težko,res. Ko mi vsaj ne bi potrdili nosečnost, tako vsaj ne bi vedela,da sem bila user posted image ,tako pa........mah zdaj je kar je, vsaka stvar se zgodi z svojim razlogom. Se je treba pobrat in jit naprej,je tako? Lep preostanek dneva,vam želim. Pa čim manj slabosti vam želimuser posted image

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 16:05:55   
lejly
Povejte mi bodoče mamice komu ste že povedale veselo novico? In kako je bilo kaj posebnega? Sama bom to storila z majčko z napisom. Seveda bo to čez kakšen mesce in pol...

(odgovor članu Elli_)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 18:13:40   
AnciM
Živjo!

Jaz še vedno nisem nobenemu. Še moj mož ne ve. Kot sem že enkrat napisala, me zanima kdaj bodo "vse znalci" ugotovijo. Saj veste, tisti, ki "vidijo" nosečnice.

Pri drugi nosečnosti sem bila grozno razočarana. Poveva mojim staršem in mi odgovorijo: a se zafrkavata? Čez kak teden poveva njegovim in spet isto: a se zafkavata? Sem si rekla, ne povem nikomur več. Saj bodo prej ali slej vsi videli, da je nov član na poti.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu lejly)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 18:22:24   
trolik4
Decembrke tut jaz se vam bom pridruzila! :) po 8. mesecih cisto nepricakovano zagledala +!:) in to ravno en dan preden bi morala iti na laparo in histeroskopijo!:) pa sem bila 10.4. na uz in ni nic videla razen polipa na maternici in tekocine v maternici, tako da nas je res presenetil!:))

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 18:52:16   
Kathy11
Vsem na novo pridruženim čestitke in dobrodošle.

Joj Elli upam, da ti je že kaj bolje. Tam spodaj jst ne upam nič, razen tampona v jogurtu al pa canestena. Zadnjič sem se pod nosom malo namazala z oljem31, ker sem imela neke hrastice notri. Pol sem se pa sred noči zbudila čist panična, če lahko to sploh v taki večji koncentraciji diham, ker gre v kri....sem se sla fejst umirit, sej pol k sm se mal umirila sem se sama seb smejala kok sm počena...

Lejly jst bi najraj kr materinsko knjižico okol vratu nosila user posted image ... Povedala sem pa samo dvema zeloooo dobrima prijateljicama, ki sta mi bili tudi ob IVF postopkih vedno v oporo in sta vedeli. Potem ve še moj brat in njegova punca h kateri sem šla dat kri in mi je sporočila izvid in se je doma samo smejala, da me je brat klical, da se njegovi meša in še moji mami. Moj misli da vesta samo prijateljici in brat. Sem se odločila, da bom počakala do naslednjega pregleda potem bom pa počasi povedala v službi itd... Če ne bodo prej ugotovili, ker sem že vsa napihnjena. Gorenjka ima možnost gravure sporočil v čokolado, se mi zdi tudi luštna varianta za povedat.

Witto lepo da si se oglasila. Upam, da boš čim prej spet user posted image . Drži se.


(odgovor članu trolik4)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Decembrke 2014
16.4.2014 19:51:00   
*misi*
Wito, sem vesela zate, zdaj pa kar akcija da bo hitro user posted image user posted image

Jaz sem povedala samo dvema prijateljicama in pa starejsemu bratu in njegovi zeni. Starsi bodo kasneje zvedli. Dve kolegici sta me pa porajtali, ker skoz pijem donat, ker mi samp to pomaga ko mi je slabo user posted image tko da zelo tezko skrivam in pomoje me imajo vsi bliznji ze malo na sumu user posted image

(odgovor članu Kathy11)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Decembrke 2014
17.4.2014 6:41:07   
lejly
Pri meni ve moj partner seveda, moji starši in še 2 prijateljici,... Mogoče bom povedala kaj več po prvem pregledu.

(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Decembrke 2014
17.4.2014 9:12:40   
Elli_
Lotty23 hvala ti za info! Je že bolje.
Drugače še imam malce rjavega izcedka ampak ni panike, ker je G rekel da ni to problematično.

Witto lepo da si se oglasila, držim pesti, da ti rata! Vse je z namenom user posted image Na koncu bo vse točno tako kot mora biti!

Glede moje nosečnosti vema samo midva s fantom in moja najboljša prijateljica. Mojim staršem bova povedala po 1.pregledu (drug teden), njegovim pa tudi nekje takrat. Ostalim pa po nuhalni, če bova zdržala tako dolgo user posted image

Trolik4 dobrodošlaaaaa user posted image

Kathy11, ja saj, manj je bolje. Ampak vseeno verjetno ta olja ne škodujejo tako zelo, dokler niso v nenormalnih količinah.

Kdaj imaste 1.pregled ostale?user posted image




(odgovor članu lejly)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Decembrke 2014
17.4.2014 13:52:43   
angelcek*
Helo.
Tudi jaz sem nova članica. user posted image

Po mojem izračunu naj bi imela rok 16.12..
Pregled imam šele 5 maja.

(odgovor članu Elli_)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 9:33:27   
dudapi
jutro!!

zajtrk je za mano in trenutno v meni neizmerno hrepenenje po čokoladi in čipsu...jao...se bo treba brzdat :) jaz imam tudi pregled šele 5.5. :)

kako so kaj vaše user posted image neprijetnosti in predvsem kako so prijetnosti :) žgečkanje v trebuhu, rahli krči ker se razteza maternica?

Sem ugotovila, da sem bolj napihnjena kot prvo nosečnost v tem času. Res zanimivo :) sicer pa nobenih neprijetnosti... vsaj zaenkrat še ne. user posted image

uživajte nosečke user posted image

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 9:52:41   
Elli_
ojla, jaz imam res srečo saj me nič ne muči :)
vsake toliko kakšen krč, drugače pa brez problemov user posted image

edino kar me mori je tehtnicaaaaa user posted image največji sovražnik! zredila sem se že za 1,5kg. problem je ker se ful borila z dieto prej in sem v letu dni shujšala 10kg pa imela RES dobro postavo. Zdaj pa kar raste user posted image Vem, da to ni čas za sekiranje in obremenjevanje in mislim, da bom s časom to tudi spoznala.. Zavedam pa se, da je zdravje pikice na prvem mestu in da morem vredu jesti, da ne bo potem problemov!user posted image

(odgovor članu dudapi)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 10:01:19   
dudapi
Elli ne obrememenjuj se... Jaz sem se v prvi nosečnosti zredila ulalllllaaaaa (30 kg) user posted image user posted image sicer se mi ni veliko poznalo ker sem visoka 184 cm... in upam da zdaj na mojih 63 kg ne bo spet novih 30 ker bo kap... :( ampak mi je šlo pa v prvem mesecu in pol po porodu dol 34 kg...in sem bila še bolj suha kot pred nosečnostjo... Kar mirno. Proti koncu nosečnosti te lahko itak voda zalije pa si kot balon :) lahko še tako paziš na "linijo" pa si na koncu lahko ravno tako okrogla...

(odgovor članu Elli_)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 11:22:13   
angelcek*
Ah, Jaz sem danes stopila na tehnico in sem se v enem tednu zredila kar za 0,5 kg. :-(
Čeprav mam ful slab apetit oz. ga sploh nimam. Tako sem danes prvič izpustila zajterk in OMB,
že na poti v službo mi je bilo tako slabo, da sem mislila, da bom zdaj glih bruhala.
Ko sem prispeva v službo je bilo enako, nato sem hitro pojedla jabolko in en bonbon in je bilo malo boljše.
Sicer mi pred tem tako slabo še ni bilo. Sem pa full napihnjena, tako, da se mi bušček že prav vidi,
konstantno spim - po 13 ur na dan, in vsakič ko zaprem oči kar zadremam. user posted image

Imela sem načrt kako bom vsaj tri krat na teden šla teč ampak, do sedaj nisem šla še nobenkrat, saj ko se vsedem na kavč kar zaspim in spim do jutra.
Upam, da se bo to kmalu končalo, ker drugače ne vem, kako bo moj to prenesel. user posted image

(odgovor članu dudapi)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 11:42:09   
angelcek*
P.S.: Ali že jeste folno kislino in če katero? Meni so priporočili Tifol.

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 11:49:18   
Elli_
Jaz jemljem od pozitivnega testa, ampak samo od DM tablete A-Z Mama, ker imajo ravno toliko folne kot je potrebno, pa še dodatne vitamine.. Mislim, da je to dovolj, glede na to da že itak uživam dosti zelenjave in sadja user posted image

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 11:59:02   
angelcek*
U, zanimivo. Dobro je, da imajo še druge vitamine, Tifol ima samo folno.
Ko pojem Tifol si bom raje te kupila.

(odgovor članu Elli_)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 13:45:11   
Anonimen
Pozdravljene user posted image

najprej čestitam vsem za nosečnost. in sporočam da se vam pridružujem :) doma že imamo malega škrata in bo to mojga druga nosečnost. sem danes naredila test in je user posted image . še zdaj se tresem :) po mojih izračunih naj bi bil pdp cca 22.12 :) malo časa bom anonimna :) ko bo prvi pregled za mano pa se razkrijem in tudi na fb pridružim :)

(odgovor članu angelcek*)
  Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 13:46:41   
Anonimen
aja jem pa tudi jst od Dm A-Z mama, sem že v prvi nosečnosti ker so mi boljše saj imajo še druge vitamine :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 13:55:59   
Elli_
Živjo in dobrodošlaaaaa user posted image

Te tablete iz DM-a stanejo okrog 3€. Jaz sem se odločila za njih ker sem jih našla po naključju in po prebrani vsebini čisto ustrezajo vsem potrebam po vitaminih in folni - poleg tega je pa tudi Pušnik mnenja, naj izberemo najcenejše.

No, kakor vsaki paše in po katerih se vredu počuti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 20:25:33   
*misi*
Oj punce user posted image

Anonimna cestitam user posted image in srecno do konca.

Jaz sem jedla Tifol, zdaj ze ene 4 dni ne jem ker mi je bilo ful slabo in dobila sem nasvet tudi ene nosecke naj takoj preneham s Tifolom, ker lahko da mi je od tega tako slabo. Priporocala mi je jooj upam da bom prav napisala- femidibion? Dobi se v lekarni. No ni me se uspelo it iskat, bom sla v torek. In mi je res ful manj slabo odkar ga ne jem.

Kile- v prvi nosecnosti sem zanosila z 48kg in rodila s 64.
Tokrat sem zanosila s 50kg in zdaj sem sla gor ze 2kile v treh tednih...skoz nekaj meljem, sladkarij sicer ne, pa vseeno sadja veliko on tudi ta ima veliko sladkorja v sebi. Ce prilezem tam do nekih 65kg bo se ok, kar bo vec pa bog mi pomagaj, ker bom hruska user posted image

(odgovor članu Elli_)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 20:42:58   
babadu
Zdravo! :)

Najprej čestitkem vsem!!! Tudi jaz se vam pridruzujem, kak teden nazaj sem naredila test in je bil pozitiven :))) Rok imam 14.12., prvi pregled pa 9.5.; to je moja druga nosečnost, punčka je zdaj stara 2,5 let.
Zaenkrat drugih znakov kot kakega ščipanja v trebuščku vsake toliko in nekoliko večjih in bolj občutljivih prsi nimam, na srečo :)

Glede hrane in kilogramov ... jaz sem se v prvo zredila 20 kg, pa sem se kar pazila, tako da bom probala tudi v drugo čim bolj zdravo jest, brez junk fooda in preveč sladkarij - čeprav sem in tja seveda tudi brez tega ne gre :))) Si govorim da je tako najbolje zame in za otročka, da je zdrava hrana nekaj najboljšega, kar lahko daš otroku v prvih mesecih - samo na to imaš vpliv. Ne vem, a se katera strinja z mano? :) Je pa včasih res težko in pač podležeš ... ampak nič hudega po moje. Važno je samo, da to ni vsakdanja praksa. Pa tudi nase moramo mislit, mamice, na svoje zdravje in izgled, ni res? :)

Še to - baje se v drugo ful prej vidi trebušček, je to res, kdo ve? Ker razmisljam, kdaj bi povedala v sluzbi ... Frendi so me pa itak zadnjic na žuru razkrinkal, ko nisem nič pila ... pismo :)

No, lep pozdravček vsem, se tipkamo. Lepo in srečno nosečnost vam želim! :)




(odgovor članu *misi*)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Decembrke 2014
18.4.2014 21:02:50   
Anonimen
Oh glede kil se jst lahko samo zjokam. Se ne smem prevec zredit ker od prejsne nosecnosti ni slo skoraj nic dol. No res pa da je to dobrih 6m nazaj ;user posted image . Za pregled bom klicala v torek dans sem bila tako presenecena in sokirana da mi ni ratal :D

Aja mi lahko kaka predlaga kako knjigo o zdravi prehrani za nosecnice ali pa ce ima katera kake recepte (da se vsaj malo drzim) ker se res ne smem zredit skoraj nic.

(odgovor članu babadu)
  Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?