|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 23:48:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

ronja, bm napisla po točkah, morda bo bolj jasno:
1. Duhovniki so ravno tako državljani države in se jim sodi na sodišču enako kot komurkoli drugemu. Kdor za kaznivo dejanje ve, pa ga ne prijavi, je prav tako kriv. Konec.


Zal, to po kanonskem zakoniku in praksi, ne velja za spoznanje pri spovedi oz. spovedna molcecnost.

2. Ja, bila ne tendenca v preteklosti take stvari prikrivati dokler se je dalo (ker kaj bodo pa ljudje rekli, če se bo izvedelo za duhovnika pedofila. Kako naivno, strahopetno in izkrivljeno prepričanje!). Pa vseeno, tudi v preteklosti so bili duhovniki obsojeni. Res pa je, da pogojno kazen na prostosti zlahka preživiš tudi tako, da nihče ne ve, da si bil obsojen.


Se vedno pa je dejstvo, da jih je cerkev izjemno striktno in mocno scitila. Kultura mola obstaja se vedno in problem tistih gibanj znotraj cerkve, ki bi zelela razcistiti situacijo je preav ta kultura molka. leta 2012 je bila oznacena kot Omerta:

"Scicluna je Cerkev pozval k sprejetju standardov za kaznovanje duhovništva, vpletenega v pedofilske škandale, saj je njihovo prikrivanje po njegovem mnenju "zločin po kanonskem pravu". Meni tudi, da v Vatikanu glede tega vlada "kultura molka" oz. "omerta".
"Naša dolžnost je sodelovati s civilnimi oblastmi v skupnem boju protii zločinu. Popolno," je mnenje tožilca Scicluna, ki se je zavzel, da se morejo spolne zlorabe prijavljati tudi civilnim oblastem, ne samo cerkvenim."

http://www.rtvslo.si/svet/vatikanski-tozilec-prikrivanje-pedofilije-je-zlocin/276470

Ko vidis kdo komu o cem govori leta 2012.. je zadeva precej zgovorna.

3. Ko je duhovnik enkrat že obsojen in zadevo ponovi (ali pa če je obsojen za že več zlorab, ne me zdaj tu držati za besedo, ne vem čisto točno, kako je s tem, kot sem rekla, se lahko pozanimam, če te zanima), se ga skine iz javnega življenja in delovanja, se ga osami. In prestavi v laiški stan, torej da ni več duhovnik, da ne sme več opravljati duhovniške službe.

Ce se ne motim je duhovnistvo neizbrisno in nekdo, ki je postane duhovnik to vednmo tudi ostane. Opravljanje sluzbe se mu lahko prepove, duhovnik je pa za vedno.

4. Zadeve se v Cerkvi premikajo na bolje, mislim, da boš težko našla kristjana, ki tega ne bi odobraval. Večina nas je normalnih ljudi in pedofilijo obsojamo.


To drzi, vendar nima nobenega ucinka, ce se zgolj nacelno obsoja.

Mislim, da je krščanska vera in naš Bog ena taka tema z veliko lisami zate. In ne vem, (trudim se tole res čimbolj spoštljivo napisati) če si res poklicana, da s tako gotovostjo lansiraš trditve o tem, v kaj vse kristjani verjamemo, kaj vse trdimo in čemu vse naj bi sledili. Pa te zelo spoštujem in dobro veš, da se drugače povsem dobro razumeva in sva se sposobni čisto normalno pogovarjati.


Je pa precej relevanten pogled na to kako izgleda iz strani.
Ko se sam gledas v ogledalo je vedno slika drugacna in drugace ti pasejo stvari, kot ce ti nekdo, ki te gleda iz strani to jasno in iskreno pove. Ceravno ne razume najbolkje tvojega stila in oblacilnega sporocanja.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1026
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 23:52:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Moram pa priznat da me malo nervira da veroucitelji tega ne predstavijo tako otrokom....


Če je to bilo res tako predstavljeno, nervira tudi mene. Pa ne malo. Toliko, da bi se šla zbunit. (pa to blazno nerada delam)



Jaz se nisem bunila, ker moj otrok naceloma ne hodi k verouku. Mi je pa cudno da se ni zbunil hihce od starsev katerih otroci hodijo k verouku, zato me tudi muci to vprasanje...kaj ti starsi ucijo svoje otroke doma, ko jih vprasajo taksne stvari. Pokimajo in to je to?



Bila sme prica tezavi, da sta se dva otrroka pokregala ali je zemlja okrogla ali ravna plosca. Mama otroka, ki je trdil , da je zemlja ravna plosca je razlozila, da jih tako ucijo pri verouku in da ga oni doma ne zelijo "zmesti" pa ga puscajo v tem priepricanju, saj je premali, da bi dojel.... user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 1027
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:04:28   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Ja, ampak to nima veze z bogovi. A ce si budisticne vere potem bos potres zaznal prej kot pa ce si krscanske? Ne razumem tega tvojega stavka oz. Kaj zelis z njim povedat?



Nima veze z bogovi......ni pa za vse enaka.......s čim pa ima veze ta skrivnostna višja sila pa ne vem......




Jaz mislim da je enaka za vse, razlika je samo v tem da jo nekateri cutijo bolj, drugi pa manj oz. da obstajajo ljudje mi so bolj dovzetni za te visje sile.
Naceloma ima vsak clovek nekaj v kar veruje in to jaz imenujem vera in da verujem v to ne potrebujem nobenih hramov, cerkvic, zupnikov itd...to je del mene in moje intime ( kot je ze ankica rekla). In ce bi meni kdo rekel da je to moje verovanje pravljica se sploh ne bi jezila na njega, ker njemu je to pravljica, meni pa to predstavlja moj obstoj oz. obstoj mene kot duhovnega cloveka.

Zdej pa res grem, ker sem temo zvlekla cisto drugam, se opravicijem ni bil moja namen. :-)



Amen.
Zato res ne razumem, zakaj patrino tako v luft skače ob mojem pisanju user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 1028
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:09:08   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Dobil je napisano v belezko...

Kaj pa?

By the way - a imava midve najina potomca slučajno v istem razredu?


Ja zapisano pripombo, da ni bil priden in je oviral pouk....
Definitivno ni isti razred, temvec je ocitno vec uciteljic s podobnimi intelektualnimi "dosezki" ....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1029
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:10:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Dobil je napisano v belezko...



predvidevam, da je tudi ona dobila kaj zapisano v beležkouser posted image
Drugače sem pa preveč zaspana, ti odgovorim jutri


Ona je dobila tak lusten razgovorcek user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1030
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:11:23   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Dobil je napisano v belezko...

Kaj pa?

By the way - a imava midve najina potomca slučajno v istem razredu?

Ja zapisano pripombo, da ni bil priden in je oviral pouk....
Definitivno ni isti razred, temvec je ocitno vec uciteljic s podobnimi intelektualnimi "dosezki" ....

Jaz z našo na srečo nisem imela takšnih in/ali podobnih težav.

Vpisov v beležko sem pa že navajena. user posted image

No, nisem pa vedela (do zdaj), da imava obe potomca v 3. razredu na isti šoli.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1031
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:14:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Dobil je napisano v belezko...

Kaj pa?

By the way - a imava midve najina potomca slučajno v istem razredu?

Ja zapisano pripombo, da ni bil priden in je oviral pouk....
Definitivno ni isti razred, temvec je ocitno vec uciteljic s podobnimi intelektualnimi "dosezki" ....

Jaz z našo na srečo nisem imela takšnih in/ali podobnih težav.

Vpisov v beležko sem pa že navajena. user posted image

No, nisem pa vedela (do zdaj), da imava obe potomca v 3. razredu na isti šoli.



Ni ista sola in sedaj je moje dete v visjem razredu. To je bilo nekaj let nazaj, ampak se se vedno spomni dogodka... Nasa "zgodba o bozicku" in "kako sem se izognil spisu" :))))))))))))))))
Dete je sicer dobilo nagrado za kreativnost, hrabrost in iznajdljivost :)))))))))) Celo banjico sladoleda - tega se tudi spomni, kot bi bilo vceraj :)

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 2.6.2014 0:15:13 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1032
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:16:02   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Dete je sicer dobilo nagrado za kreativnost, hrabrost in iznajdljivost :)))))))))) Celo banjico sladoleda - tega se tudi spomni, kot bi bilo vceraj :)

To pa ziher ni bilo od prfokse. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1033
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 0:25:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Dete je sicer dobilo nagrado za kreativnost, hrabrost in iznajdljivost :)))))))))) Celo banjico sladoleda - tega se tudi spomni, kot bi bilo vceraj :)

To pa ziher ni bilo od prfokse. user posted image


Tocno tako! Sladoled je "priigral" Bozicek user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1034
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 2:13:24   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Bila sme prica tezavi, da sta se dva otrroka pokregala ali je zemlja okrogla ali ravna plosca. Mama otroka, ki je trdil , da je zemlja ravna plosca je razlozila, da jih tako ucijo pri verouku in da ga oni doma ne zelijo "zmesti" pa ga puscajo v tem priepricanju, saj je premali, da bi dojel.... user posted image


user posted image user posted image user posted image


Auč.

Stephen Hawking v Kratki zgodovini časa piše, da je bil leta 1981 skupaj z drugimi strokovnjaki njegove baže povabljen v Vatikan, kjer so imeli z s predstavniki Vatikana posvetovalno konferenco o kozmologiji. Kasneje se je srečal tudi s papežem (tedaj Janez Pavel II), ki mu je rekel, da je v redu, da se študira razvoj vesolja po velikem poku, ampak v veliki pok (in kaj je bilo prej) pa naj se ne spušča, ker je bil to trenutek stvaritve. (Hawking mu ni povedal, da je pravzaprav na konferenci počel tudi to).

To je bilo pred 33 leti ( Pustimo ob strani, da je Apollo 17 posnel slavno 'Blue Marble' leta 1972.) in ti praviš, da se kje še vedno poučuje otroke, da je Zemlja plošča? To ti da misliti, kakšne smernice in napotila razdeljuje Vatikan po nivojih ali kaj ti nivoji delajo z njimi.

In če zdaj pomisliš, v javnosti vre, dobesedno je eksplodirala, vsaj v zadnjih dvajsetih letih. Tole je zanimiv pregled : http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_sex_abuse_cases#Church_responses

Odbor ZN za pravice otrok je presodil, da se je Vatikan doslej bolj trudil za zaščito svojega ugleda, kot pa zaščito otrok. In ja, to je tisto, kar tudi mene boli. Zadeva ni od včeraj in na bruhanje mi gre, kako so najprej vse hoteli pripisati homoseksualcem in še danes zganjajo hudo gonjo proti njim in v podtonu je slutiti, da bi radi ljudem vsadili v možgane, da je treba samo 'ozdraviti homoseksualce' in potem bo vse v redu.

Torej, potrebno je bilo cca dvajset let od prvih večjih izbruhov ogorčenja, izpovedi. Zdaj je papež Frančišek ustanovil komisijo, ne vem pa, če bo upošteval priporočila zgoraj omenjenega odbora, naj za pomoč zaprosi civilno družbo ali vsaj sodeluje z javnostjo.

V luči zgoraj omenjenih 33 let, se poraja vprašanje, kako se bo to potem posredovalo iz Vatikana po nivojih in kako se bo to tudi udejanjalo.

Slovenska javnost, vmes tudi velik del katoliških vernikov, postaja vedno bolj osveščena. To je v redu. Vseeno pa, tudi slovenska RKC vlaga ogromno energije v zaščito ugleda, v pregon homoseksualcev, v vtikanje v človeške popolnoma intimne zadeve, kot pa v zaščito otrok. To je neka tabo tema, kjer se nekako strne vrste in v zboru zapoje, da ni prav, da se javnost ukvarja predvsem z RKC, ko pa vsi vemo, da se največ zlorab zgodi v družini. A RKC je vendar zaščitnica družine, praktično poslednja na barikadah, ampak v resnici se s pedofilijo v družinah dejansko kaj dosti ne ukvarja.

Ja, pometanje pod preprogo v teh časih enostavno ni uspelo. Ja, RKC se je zganila, ker se je morala. Jaz ji na njeni poti očiščevanja želim veliko uspeha, izključno zaradi varnosti otrok. Ja, možnosti ima, da lahko na tem področju naredi veliko dobrega in koristnega in upam, da bo.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1035
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 6:13:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Jah, kaj pa vem. Rekla bi, da tisti, ki imajo denar in so jim informacije že s tega vidika bolj dostopne kot navadnim ljudem.
Sem prepričana, da je marsikaj v vezi z vesoljem znanega, seveda pa marsikaj še neodkritega ... pa vendar, očitno imajo danes nekateri neko zaslombo v nečem, v nekem vedenju, da ravnajo, kot ravnajo.
Enostavno si ne morem drugače razlagati, da je nekaterim vodilnim (in vsekakor tudi bajno bogatim) tako nonšalantno vseeno za vse, kar se na tem svetu godi. Očitno imajo nek "recept" za lastno "brezsmrtnost", večnost, neko zaklonišče nekje ...
Lej, ne vem ... bluzim. Ampak dejansko si lastnega doma jaz osebno ne bi upala požgati, če ne bi bila sigurna, da se lahko zatečem nekam drugam.

v bisvu tukaj čisto špekuliram. Ampak če pogledamo nazaj v zgodovino - kaj je dajalo moč verskim voditeljem v preteklosti? Znanje, vedenje ... denar ... ta pa jim je spet omogočil dostop do vedenja in znanja. Vsi dobro vemo, na čem je temeljila moč Cerkve. Vsi vemo, da je Vatikanska knjižnica največja svetovna knjižnica - vse znanje, vsa odkritja, vse so imeli prvi v rokah. Zato tudi tako prizadevanje, da bi ovčice ostale nevedne, zato tudi preganjanje tistih, ki so vedeli več. Pa ni samo v krščanstvu tako, da ne bo pomote. Tudi v islamu in gotovo tudi v drugih religijah.

Kaj hočem reči ... mi, navadni smrtniki smo gotovo popolni nevedneži. Pojma nimamo, kaj se v resnici dogaja na številnih segmentih našega življenja, od bančništva do farmacije. Verjemi, mediji nam prodajajo samo drobtinice. So pa posamezniki, ki so jim te "skrivnosti" dostopne. Ker imajo denar in s tem moč in s tem dostop do znanja.
Daleč so namreč tisočletja, ko so bili verski voditelji samo ubogi slepi vrači, ki so lahko svojo moč in vpliv črpali zgolj in samo iz lastnega znanja, razuma, morda celo nadnaravnih danosti (stik z božjim). Že tisočletja nazaj je slednje nadomestil denar.



Po moje je pa kar precej neodkritega.....in tudi tisti, ki imajo denar in moč ne morejo vedeti vsega.....recimo tega, kar se zgodi z nami po smrti in kaj drži vesolje skupaj oz. kako je vesolje nastalo......nekater stvari so nam pač še vedno neznane, kljub vsemu znanju in moči in vsemu denarju (ker tudi denar ni vsemogočen.....recimo, v primeru težke bolezni ti noben denar ne pomaga)......

Ker se pa določene institucije (recimo RKC) delajo vsemogočne, nam marketinško lepo prodajajo to svojo vsemogočnost tudi tako, da oni vse vedo.....če ni to Bog, je pa sigurno skrito v njihovih arhivih pod zemljo.....

RKC je zgolj multinacionalka, ki ima odično organiziran marketing........nič več......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 1036
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 7:55:20   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Ja, ampak to nima veze z bogovi. A ce si budisticne vere potem bos potres zaznal prej kot pa ce si krscanske? Ne razumem tega tvojega stavka oz. Kaj zelis z njim povedat?



Nima veze z bogovi......ni pa za vse enaka.......s čim pa ima veze ta skrivnostna višja sila pa ne vem......




Jaz mislim da je enaka za vse, razlika je samo v tem da jo nekateri cutijo bolj, drugi pa manj oz. da obstajajo ljudje mi so bolj dovzetni za te visje sile.
Naceloma ima vsak clovek nekaj v kar veruje in to jaz imenujem vera in da verujem v to ne potrebujem nobenih hramov, cerkvic, zupnikov itd...to je del mene in moje intime ( kot je ze ankica rekla). In ce bi meni kdo rekel da je to moje verovanje pravljica se sploh ne bi jezila na njega, ker njemu je to pravljica, meni pa to predstavlja moj obstoj oz. obstoj mene kot duhovnega cloveka.

Zdej pa res grem, ker sem temo zvlekla cisto drugam, se opravicijem ni bil moja namen. :-)



Amen.
Zato res ne razumem, zakaj patrino tako v luft skače ob mojem pisanju user posted image


Nejcko , patrino ne skače v luft ob tvojem pisanju , če se z vsem kar si napisala ne strinja. Saj pravim- tisto pisanje o nastankih ver lahko označimo za dejstvo, prav tako o različnih vojnah skritih za famo vere, o velikih svetovnih dogodkih.... Tisto tvoje pisanje, da pa še dandanes ljudje verujejo zgolj iz nevednosti, strahu, zaradi manipulacije, pa žal ne moreš šteti kot dejstva. Žal ne moreš o tem pisati tako posplošeno. Saj sama praviš, da vero vsak doživlja osebno- ravno zato ti lahko iz prve roke povem, da ne verujem zaradi nevednosti, ne zaradi strahu ali ker me je nekdo zmanipuliral- verujem zato, ker je vera del mene. Seveda se pojavljajo tudi taki primeri, ko človeka v samo vero potisne, povleče izredna situacija, ki ji botruje strah, nevednost, manipulacija. Toda kar vernikov jaz poznam, so vsi verni iz podobnih vzrokov kot sem sama. Zato se ne strinjam s posploševanjem.
In sem ravno pri jutranji kavi, ki me še prav zelo zadela in sem še totalno nesposobna skočit v zrakuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 1037
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 8:01:25   
patrino
To je bilo pred 33 leti ( Pustimo ob strani, da je Apollo 17 posnel slavno 'Blue Marble' leta 1972.) in ti praviš, da se kje še vedno poučuje otroke, da je Zemlja plošča? To ti da misliti, kakšne smernice in napotila razdeljuje Vatikan po nivojih ali kaj ti nivoji delajo z njimi.


Vijoličarka vsega, ker napiše nekdo v smislu rekla kazala, ti res ni treba verjeti vešuser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 1038
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 8:54:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Bila sme prica tezavi, da sta se dva otrroka pokregala ali je zemlja okrogla ali ravna plosca. Mama otroka, ki je trdil , da je zemlja ravna plosca je razlozila, da jih tako ucijo pri verouku in da ga oni doma ne zelijo "zmesti" pa ga puscajo v tem priepricanju, saj je premali, da bi dojel.... user posted image


user posted image user posted image user posted image


Auč.

Stephen Hawking v Kratki zgodovini časa piše, da je bil leta 1981 skupaj z drugimi strokovnjaki njegove baže povabljen v Vatikan, kjer so imeli z s predstavniki Vatikana posvetovalno konferenco o kozmologiji. Kasneje se je srečal tudi s papežem (tedaj Janez Pavel II), ki mu je rekel, da je v redu, da se študira razvoj vesolja po velikem poku, ampak v veliki pok (in kaj je bilo prej) pa naj se ne spušča, ker je bil to trenutek stvaritve. (Hawking mu ni povedal, da je pravzaprav na konferenci počel tudi to).

To je bilo pred 33 leti ( Pustimo ob strani, da je Apollo 17 posnel slavno 'Blue Marble' leta 1972.) in ti praviš, da se kje še vedno poučuje otroke, da je Zemlja plošča? To ti da misliti, kakšne smernice in napotila razdeljuje Vatikan po nivojih ali kaj ti nivoji delajo z njimi.

In če zdaj pomisliš, v javnosti vre, dobesedno je eksplodirala, vsaj v zadnjih dvajsetih letih. Tole je zanimiv pregled : http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_sex_abuse_cases#Church_responses

Odbor ZN za pravice otrok je presodil, da se je Vatikan doslej bolj trudil za zaščito svojega ugleda, kot pa zaščito otrok. In ja, to je tisto, kar tudi mene boli. Zadeva ni od včeraj in na bruhanje mi gre, kako so najprej vse hoteli pripisati homoseksualcem in še danes zganjajo hudo gonjo proti njim in v podtonu je slutiti, da bi radi ljudem vsadili v možgane, da je treba samo 'ozdraviti homoseksualce' in potem bo vse v redu.

Torej, potrebno je bilo cca dvajset let od prvih večjih izbruhov ogorčenja, izpovedi. Zdaj je papež Frančišek ustanovil komisijo, ne vem pa, če bo upošteval priporočila zgoraj omenjenega odbora, naj za pomoč zaprosi civilno družbo ali vsaj sodeluje z javnostjo.

V luči zgoraj omenjenih 33 let, se poraja vprašanje, kako se bo to potem posredovalo iz Vatikana po nivojih in kako se bo to tudi udejanjalo.

Slovenska javnost, vmes tudi velik del katoliških vernikov, postaja vedno bolj osveščena. To je v redu. Vseeno pa, tudi slovenska RKC vlaga ogromno energije v zaščito ugleda, v pregon homoseksualcev, v vtikanje v človeške popolnoma intimne zadeve, kot pa v zaščito otrok. To je neka tabo tema, kjer se nekako strne vrste in v zboru zapoje, da ni prav, da se javnost ukvarja predvsem z RKC, ko pa vsi vemo, da se največ zlorab zgodi v družini. A RKC je vendar zaščitnica družine, praktično poslednja na barikadah, ampak v resnici se s pedofilijo v družinah dejansko kaj dosti ne ukvarja.

Ja, pometanje pod preprogo v teh časih enostavno ni uspelo. Ja, RKC se je zganila, ker se je morala. Jaz ji na njeni poti očiščevanja želim veliko uspeha, izključno zaradi varnosti otrok. Ja, možnosti ima, da lahko na tem področju naredi veliko dobrega in koristnega in upam, da bo.


Strinjam se, po dolgem in pocez.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 1039
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 8:57:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Tisto tvoje pisanje, da pa še dandanes ljudje verujejo zgolj iz nevednosti, strahu, zaradi manipulacije, pa žal ne moreš šteti kot dejstva. Žal ne moreš o tem pisati tako posplošeno.


Saj ni posploseno. Obstaja dokazana korelacija med stopnjo izobrazbe in vernostjo ter psiholoskimi dejavniki in vernostjo. Za zacetek lahko preberes kaj od fnata, ki je v mojem podpisu.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 1040
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 8:59:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

To je bilo pred 33 leti ( Pustimo ob strani, da je Apollo 17 posnel slavno 'Blue Marble' leta 1972.) in ti praviš, da se kje še vedno poučuje otroke, da je Zemlja plošča? To ti da misliti, kakšne smernice in napotila razdeljuje Vatikan po nivojih ali kaj ti nivoji delajo z njimi.


Vijoličarka vsega, ker napiše nekdo v smislu rekla kazala, ti res ni treba verjeti vešuser posted image



Ni rekla kazala - verouk je. Upam, da prepoznas razliko.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 1041
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 9:32:41   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA



Našla sem tudi odgovor Slovenske škofovske konference glede postopkov ob sumu pedofilije:
"Krajevni škof ali redovni predstojnik, če je storilec redovnik, sta dolžna za vsak primer izvesti predhodno preiskavo. Če je sum kaznivega dejanja potrjen, mora škof o rezultatu preiskave obvestiti Sveti sedež, ki za vsak primer odloči, ali se bo preiskovalni in kazenski postopek nadaljeval v Rimu ali v domači škofiji oz. redovni skupnosti. V primeru potrjenega suma kaznivega dejanja mora škof duhovnika iz preventivnih razlogov umakniti iz okolja, kjer bi bil lahko nevaren za otroke oz. eventualne nove žrtve spolnega nasilja.

V primeru, da je duhovnik spoznan za krivega za kaznivo dejanje spolnega nasilja, ne sme več trajno delovati na župniji in v okolju, kjer bi lahko prišel v stik z otroki oz. žrtvami. Najhujšo kazen, kot je odslovitev iz kleriškega stanu, mora potrditi Sveti sedež.



en debeli člen manjka tukaj: ZADEVO JE POTREBNO PRIJAVITI PRISTOJNIM OBLASTEM PREGONA, v dotični državi....

in jaz bi preganjala vse v cerkvi, ki sodelujejo v postopku kaznovanja duhovnika, NE prijavijo pa tega policiji. zame so enako krivi, kot tisti pedofil, ki je kaznivo dejanje zagrešil...

dajte odvetnice rkc, raje ne kopirajte več takih izjav, ker je iz tega še lepše vidno,kaj in koliko bi ti zagovorniki pedofilov dejansko storili...

in že stotič bruh.

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 2.6.2014 9:33:47 >

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1042
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 9:57:32   
nejcko
Dobro, patrino, malo površno bereš in to nevednost, o kateri jaz govorim, stalno enačiš s človekovim intelektom in izobrazbo (tukaj je fajn stvari prebrati tudi med vrsticami, čeprav tudi trditve od Frodo držijo).

Pa pojdiva od začetka. Praviš, da je vera del tebe že vse tvoje življenje. Hmmm ... ok. Veruješ v boga. Ok. Katerega boga? Kateri religiji pripadaš? Kakšni konkretni ali pač samo veruješ?

To so pomembna vprašanja.

Če verjueš v istega boga, ki ti ga je predstavila družina pa potem naprej določena inštitucija, je tvoja vera v prvi vrsti naučena in ne prirojena. Lahko si sicer v določenem trenutku res začutila in spoznala boga preko neke osebne izkušnje (pozitivne ali negativne), vse ostalo pa je naučeno. Kodeks, obredje ... Nič ne izhaja iz tebe same, ampak iz verske skupnosti, ki ji pripadaš, in iz inštitucije, ki to skupnost vodi.
Ni to nič narobe, da ne boš tako razumela, toda v prvi vrsti gre v takem primeru za (straho)spoštovanje do družinske tradicije, skupnosti in inštitucije, potem pa vsekakor za strahospoštovanje do Boga - bitja ali sile, ki te presega.

Vsak odnos do božjega temelji na strahospoštovanju. To niso nebuloze, to je dokazano dejstvo, dokazljivo v bistvu na čisto preprost psihološki način.

Koga človek spoštuje? Tistega, ki mu je zgled (je to, kar on sam ni, vendar bi mu želel biti enak), tistega, ki je dovolj močan/moder, da fura stvari, kakor jih pač fura. Tistega, od katerega smo odvisni (recimo straši so en tak primer in druge avtoritete).
Torej spoštujemo tistega, ki je nekako nad nami, ima nad nami neko (nevidno)moč in ga zaradi tega občudujemo, celo poveličujemo.

Vsem zgoraj naštetim trditvam ustreza tudi Bog. Torej, ko verujem v Boga, Boga spoštujem.

Koga se človek boji? Človek se boji neznanega. Boga ne poznamo. Lahko sicer rečemo, da ga čutimo, pa vendar so nam njegova razsežnost, veličina, moč večna uganka (to je ta naša nevednost, o kateri med drugim govorim).
Človek se boji sile/moči oz. lastne šibkosti in nemoči. In človek je pred veličino in vsemogočnostjo boga sila šibak in majhen in nebogljen. Konec koncev tak mora biti, kajne? Ker občutek šibkosti pred božjo podobo vodi v ponižnost in prav ponižnost je eden od temeljnih načinov izkazovanja vere.
Eva ni bila ponižna. Eva je kršila božjo prepoved, Eva, nemočna ženska, se je s svojim dejanjem skušala povzpeti ob bok bogu, mu na nezaveden način želela postati enaka.
Za ta svoj greh je bila kaznovana.

Kaj pa je sploh ponižnost? Strahospoštovanje in nič drugega.
In vernik, ki ni ponižen pred svojim Bogom (torej do njega ne goji strahospoštovanja), ni pravi vernik. Ni bogu vdan, ampak je prevzeten, je torej samozadosten, boga ne potrebuje ... pravzaprav skuša doseči veličino boga, mu postati enak ... zvest kolega sicer, ampak zgolj kolega.

Ampak bog ne rabi za svoj obstoj kolegov. Jih ima čisto dovolj v politeističnih različicah verovanja. Bog rabi za svoj obstoj vernike. Brez vernikov (ponižnih in vdanih) namreč Boga sploh ni. Verniki so v bistvu eksistenca boga.

Evo, to je ena taka splošna razlaga. Pa še eno imam na zalogi - malček kasneje jo bom napisala, če se mi bo dalo user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 2.6.2014 10:01:31 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1043
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 10:38:12   
kalbo
Se ne splača Patrino razlagat tega, ker bo vzela to kot osebni napad nanjo. Našla bo žaljivke v tvojem postu, al se jih bo pa poslužila in to tistih pod koleni, ne pričakuj, da bo štekala, ker ne bo. Aja, če pa bo, se bo pa delala trapasto.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 1044
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 10:43:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se ne splača Patrino razlagat tega, ker bo vzela to kot osebni napad nanjo. Našla bo žaljivke v tvojem postu, al se jih bo pa poslužila in to tistih pod koleni, ne pričakuj, da bo štekala, ker ne bo. Aja, če pa bo, se bo pa delala trapasto.


Obstaja rdeca nit - na zacetku relativizacija pedofilije v cerkvi do relativizacije vsega po vrsti... Na koncu zrelativizira samo sebe ins e vprasas, ce je tako relativizirana kot Lukka :)

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 1045
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 11:08:00   
kalbo
Ja, takle mamo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1046
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 11:25:20   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se ne splača Patrino razlagat tega, ker bo vzela to kot osebni napad nanjo. Našla bo žaljivke v tvojem postu, al se jih bo pa poslužila in to tistih pod koleni, ne pričakuj, da bo štekala, ker ne bo. Aja, če pa bo, se bo pa delala trapasto.


Obstaja rdeca nit - na zacetku relativizacija pedofilije v cerkvi do relativizacije vsega po vrsti... Na koncu zrelativizira samo sebe ins e vprasas, ce je tako relativizirana kot Lukka :)


He he.

No, da nadaljujem. user posted image

Tisto strahospoštovanje oz. ponižnost, o kateri sem prej pisala, je v bistvu una zdrava ponižnost pred Bogom, zdravo strahospoštovanje, kjer se človek/vernik vedno zaveda svoje majhnosti pred Bogom.

Z naslednjim primerom pa bom skušala predstaviti, kdaj vera postane sredstvo manipulacije in to se največkrat zgodi ravno s strani inštitucije. Bog namreč nikoli ne manipulira user posted image

Vzemimo za primer zakonski par. Ljubezen, zaupanje, spoštovanje.

V nekem trenutku se ta lepa zgodba obrne v zgodbo trpinčene žene. Mož od žene zahteva ubogljivost, ponižnost, odvzame ji moč svobodne volje, postavi pravila, kaj sme in česa ne. Počasi počasi ji pere možgane, da je grešnica, da je kriva, počasi jo izolira od sveta, ji s svojimi besedami zamegljuje pogled in trezno presojo, najprej z grožnjami, kasneje z brcami in udarci.

Ženina ljubezen se počasi spremeni v sovraštvo do same sebe, zaupanje v strah v večen občutek krivde, in spoštovanje do moža v samozaničevanje.
A bolj ko je žena prestrašena in poniž(a)na, večjo moč nad njo pridobiva njen mož. Postane bog v lastnem domu. Ima vso moč in oblast v svojih rokah.

Dva scenarija sta možna za razplet te zgodbe.

V prvem je žena povsem prestrašena in nevedna, saj se po vseh letih ne znajde več, da bi poiskala pomoč. Morda je celo noče, ker ... ker enostavno nima moči, ker enostavno verjame, da tako mora biti, še več, celo verjame, da si tako življenje zasluži, da je kriva ... popolnoma zmanipulirana čaka na konec, na odrešitev. (to ji lahko dasta v danem momentu le smrt ali njen bog/mož).

V drugem primeru pa žena zbere vso moč, se zanese nase, zaupa vase (in pravega boga), poišče pomoč (znanje) izven svojega doma (inštitucije), prekrši vsa pravila, ki jih ji je postavil njen samooklicani bog, in ga zapusti.
Postane boginja lastnega ognjišča.
Njen mož, nekoč bog v lastnih očeh, pa (p)ostane navaden niče.

Torej, dejstvo je, da ima Bog absolutno moč. Njemu ni ničesar treba dokazovati, ker je življenje samo zadosten dokaz o njegovi absolutni moči in naši majhnosti pred njim.

Povsem drugače pa je z nami, ljudmi - in inštitucije ustanavljajo in tvorijo ljudje, navadni smrtniki, če smo natančni. In ljudje moramo moč šele pridobiti; pridobimo jo lahko na veliko načinov, a le en način je najbolj gotov in dolgoročen - represija.

In kakor je mož brez trpinčene žene samo še eden od mnogih in ne bog, tako so verske inštitucije brez vernikov, ki obstoj boga v bistvu materializirajo, samo štiri stene s kupom parih osebkov med mnogimi. In tako kot se nasilni mož do konca in z vsemi sredstvi bori za obstoj svoje božje podobe, so se in se še vedno tudi verske inštitucije borijo za svoj obstoj. Vsem pa sta skupni volja do moči in želja po oblasti.

p. s. Ta primer je samo slikovit prikaz, kako se da nekaj lepega in plemenitega zmanipulirati za dosego neplemenitih ciljev. In cerkve (katerekoli religije) tukaj niso nobena izjema.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1047
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 14:33:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Tisto strahospoštovanje oz. ponižnost, o kateri sem prej pisala, je v bistvu una zdrava ponižnost pred Bogom, zdravo strahospoštovanje, kjer se človek/vernik vedno zaveda svoje majhnosti pred Bogom.



Strinjam se z napisanim, bi pa osebno zamenjala pojem bog s pojmom narava. Bolj naravno je user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 1048
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 15:26:15   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Tisto strahospoštovanje oz. ponižnost, o kateri sem prej pisala, je v bistvu una zdrava ponižnost pred Bogom, zdravo strahospoštovanje, kjer se človek/vernik vedno zaveda svoje majhnosti pred Bogom.



Strinjam se z napisanim, bi pa osebno zamenjala pojem bog s pojmom narava. Bolj naravno je user posted image


Saj bi jaz tudi, no, nekako najljubši izraz mi je Eno, ampak ker pač teče beseda ravno o bogu, uporabljam ta splošen izraz. Osebno mi je pa popolnoma vseeno, kako se to poimenuje; nimam predsodkov in zadržkov. Štejeta samo Resnica oz. Dobro user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1049
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
2.6.2014 16:20:00   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se ne splača Patrino razlagat tega, ker bo vzela to kot osebni napad nanjo. Našla bo žaljivke v tvojem postu, al se jih bo pa poslužila in to tistih pod koleni, ne pričakuj, da bo štekala, ker ne bo. Aja, če pa bo, se bo pa delala trapasto.


Ni kaj dodat, bingo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 1050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?