|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 6:37:53   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Lahko drzavi sami kaj damo, za skupno dobro.

S tem si me spomnila na Kennedyja in na njegov "Do not ask, what your country can do for you - ask, what YOU can do for your country".

Samo kaj, ko ta stavek v Sloveniji ni funkcionalen.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 6:47:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Davek na nepremičnine je to zelo nazorno pokazal.......kar je moje je moje, ne bo meni država vzela nič mojega, kar sem s svojimi žulji ustvaril......naj vzame drugje......

Hmmm... ampak res... kaj pa je s tem narobe? user posted image


Ker je tudi tako....."zakaj bi pa JAZ moral kaj vrniti državi z družbeno koristnim delom?....Naj vrne zgolj tisti, ki prejema DSP....."

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 6:51:17   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Davek na nepremičnine je to zelo nazorno pokazal.......kar je moje je moje, ne bo meni država vzela nič mojega, kar sem s svojimi žulji ustvaril......naj vzame drugje......

Hmmm... ampak res... kaj pa je s tem narobe? user posted image

Ker je tudi tako....."zakaj bi pa JAZ moral kaj vrniti državi z družbeno koristnim delom?....Naj vrne zgolj tisti, ki prejema DSP....."

Kaj takšnega pa prvič slišim.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 13:24:47   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.


a nohte si lahko pobarvam po svojem okusu?


Lahko.....če je lak kupljen v Sloveniji in je od slovenskega proizvajalca......user posted image



težka bo. vse firme, ki so lake delale, so pocrkale user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 14:21:05   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.


a nohte si lahko pobarvam po svojem okusu?


Lahko.....če je lak kupljen v Sloveniji in je od slovenskega proizvajalca......user posted image



težka bo. vse firme, ki so lake delale, so pocrkale user posted image


premalo si nohte barvate ... user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 15:59:43   
witch

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne!!

Sposobni za delo naj delajo in naj bodo za to plačani.


Se podpišem pod to.

Ja, sposobni za delo bi mogli delati. Ampak nimamo te možnosti. Rada bi delala, kar koli. Pa ni službe. Bi delala kot čistilka pa mi rečejo da imam previsoko izobrazbo. Za svojo izobrazbo nimam delovnih izkušenj. Na žalost smo prišli tako daleč, da bi vsi radi zaposlili 20 let starega doktorja znanosti s 15 let delovnimi izkušnjami user posted image ker pač ne gre. Noben nam ne da možnosti si nabrati izkušenj. Nekako pa živeti moraš, preživiš s DSP ne.
Res je žalostno, da smo kar povrsti skoraj vsi mladi nezaposleni. Pa ne ker ne bi hoteli delati... Če se obrnem samo po ožjem krogu mojih prijateljic 6 nas je nezapolslenih.
Z DSP se ne da preživeti. Tri članska družina, če sta oba nezaposlena dobi 600e (tukaj je všteta porodniška, otroški in vse). In s tem ne plačaš najemnine, položnic, hrane, plenic, pa še kakšne registracije.

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 16:08:26   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: witch


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne!!

Sposobni za delo naj delajo in naj bodo za to plačani.


Se podpišem pod to.

Ja, sposobni za delo bi mogli delati. Ampak nimamo te možnosti. Rada bi delala, kar koli. Pa ni službe. Bi delala kot čistilka pa mi rečejo da imam previsoko izobrazbo. Za svojo izobrazbo nimam delovnih izkušenj. Na žalost smo prišli tako daleč, da bi vsi radi zaposlili 20 let starega doktorja znanosti s 15 let delovnimi izkušnjami user posted image ker pač ne gre. Noben nam ne da možnosti si nabrati izkušenj. Nekako pa živeti moraš, preživiš s DSP ne.
Res je žalostno, da smo kar povrsti skoraj vsi mladi nezaposleni. Pa ne ker ne bi hoteli delati... Če se obrnem samo po ožjem krogu mojih prijateljic 6 nas je nezapolslenih.
Z DSP se ne da preživeti. Tri članska družina, če sta oba nezaposlena dobi 600e (tukaj je všteta porodniška, otroški in vse). In s tem ne plačaš najemnine, položnic, hrane, plenic, pa še kakšne registracije.


če bi me v takem primeru vprašali po izobrazbi, bi rekla, da imam končano osnovno šolo....pa basta...misliš, da bi bil takrat problem?

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 18:46:27   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: witch

Z DSP se ne da preživeti. Tri članska družina, če sta oba nezaposlena dobi 600e (tukaj je všteta porodniška, otroški in vse). In s tem ne plačaš najemnine, položnic, hrane, plenic, pa še kakšne registracije.

Seveda se da preživeti.

Plačaš najemnino (živet greš v cenejše, manjše, starejše) in položnice (varčuješ pri porabi do maximuma), hrano, plenice, obleke in še kup drugega pa dobiš zastonj na Karitasu, Rdečemu križu, Zvezi prijateljev mladine in še marsikje.

Obrok registracije imam pa jaz 30€, pa sta všteta tako zavarovanje potnikov, kot tudi asistenca.

Od 600tih € ti tako ostane še za marsikatero stvar.

Samo denar moraš znat obrnit'''', pa sebe tudi.

Pa v bistvu pozabljam... vsem, ki imajo DSP, občina plača 80% najemnine (četudi so v tržnem najemu)... tako, da od 600tih € za stanovanje plačaš v bistvu samo položnice (tako jih moramo pa vsi)... kar pomeni, da si še na boljšem... zaposleni morajo najemnine in kredite plačevati sami.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 13.8.2014 18:49:17 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 19:26:51   
Dashenka
Bi delala kot čistilka pa mi rečejo da imam previsoko izobrazbo. Za svojo izobrazbo nimam delovnih izkušenj. Na žalost smo prišli tako daleč, da bi vsi radi zaposlili 20 let starega doktorja znanosti s 15 let delovnimi izkušnjami ker pač ne gre. Noben nam ne da možnosti si nabrati izkušenj. Nekako pa živeti moraš, preživiš s DSP ne.


Konkretno o kakšni izobrazbi je govora?
Če si študirala neuporaben faks oz. smer potem se čim prej prekvalificiraj.
Z vsakim dodatnim mesecem brezposelnosti se ti namreč zaposlitev na področju, za katereg si se izobraževala, odmika.

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 19:27:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



težka bo. vse firme, ki so lake delale, so pocrkale user posted image


Seveda, če pa šminkeraj furaš in hočeš biti fensi šmensi z multinacionalnim brand lakom......user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:05:33   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Pa v bistvu pozabljam... vsem, ki imajo DSP, občina plača 80% najemnine (četudi so v tržnem najemu)...


če živiš v najemnem stanovanju v občini stalnega bivanja...če si v drugi občini, ne prispeva nič

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:07:44   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: witch

Z DSP se ne da preživeti. Tri članska družina, če sta oba nezaposlena dobi 600e (tukaj je všteta porodniška, otroški in vse). In s tem ne plačaš najemnine, položnic, hrane, plenic, pa še kakšne registracije.

Seveda se da preživeti.

Plačaš najemnino (živet greš v cenejše, manjše, starejše) in položnice (varčuješ pri porabi do maximuma), hrano, plenice, obleke in še kup drugega pa dobiš zastonj na Karitasu, Rdečemu križu, Zvezi prijateljev mladine in še marsikje.



torej se z DSP NE da preživet ... moraš drugje poiskati še dodatno pomoč

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:21:03   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: witch

Z DSP se ne da preživeti. Tri članska družina, če sta oba nezaposlena dobi 600e (tukaj je všteta porodniška, otroški in vse). In s tem ne plačaš najemnine, položnic, hrane, plenic, pa še kakšne registracije.

Seveda se da preživeti.

Plačaš najemnino (živet greš v cenejše, manjše, starejše) in položnice (varčuješ pri porabi do maximuma), hrano, plenice, obleke in še kup drugega pa dobiš zastonj na Karitasu, Rdečemu križu, Zvezi prijateljev mladine in še marsikje.



torej se z DSP NE da preživet ... moraš drugje poiskati še dodatno pomoč


al pa delat na črno ....začaran krog...torej bolje, da bi šli določene ure travo kosit, pa ambrozijo recimo ....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:42:04   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: witch

Z DSP se ne da preživeti. Tri članska družina, če sta oba nezaposlena dobi 600e (tukaj je všteta porodniška, otroški in vse). In s tem ne plačaš najemnine, položnic, hrane, plenic, pa še kakšne registracije.

Seveda se da preživeti.

Plačaš najemnino (živet greš v cenejše, manjše, starejše) in položnice (varčuješ pri porabi do maximuma), hrano, plenice, obleke in še kup drugega pa dobiš zastonj na Karitasu, Rdečemu križu, Zvezi prijateljev mladine in še marsikje.



torej se z DSP NE da preživet ... moraš drugje poiskati še dodatno pomoč


al pa delat na črno ....začaran krog...torej bolje, da bi šli določene ure travo kosit, pa ambrozijo recimo ....


če je za plačilo ... seveda

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:43:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


al pa delat na črno ....začaran krog...torej bolje, da bi šli določene ure travo kosit, pa ambrozijo recimo ....


In če se namesto dela na črno izbere košnja trave in ambrozije....kako lahko potem človek preživi, če se z DSP ne da preživeti.....?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:44:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


če je za plačilo ... seveda



Samo potem to več ni "povrnitev državi za prejeto DSP"......ampak je enostavno delo za plačilo......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 20:46:34   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


če je za plačilo ... seveda



Samo potem to več ni "povrnitev državi za prejeto DSP"......ampak je enostavno delo za plačilo......


ja... tisto vračanje DSP z delom meni itak ne gre skozi.. če je dela toliko, potem naj se folk pač za polovični delovni čas zaposli magari..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:04:41   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Pa v bistvu pozabljam... vsem, ki imajo DSP, občina plača 80% najemnine (četudi so v tržnem najemu)...

če živiš v najemnem stanovanju v občini stalnega bivanja...če si v drugi občini, ne prispeva nič

Če imaš najemno pogodbo in v najetem stanovanju prijavljeno vsaj začasno bivališče, potem dobiš subvencijo. Ministrstvo (MDDSZ) z odobreno odločbo občini naloži to plačilo. Velja za celo Slovenijo. Je pa res, da moraš vlogo za subvencijo oddati na CSD-ju, kjer imaš stalno bivališče.

In DA se preživeti tudi samo z DSP. Sicer bolj gagaš, ampak preživiš pa. Imaš streho nad glavo in vsak dan kuhan obrok. Sem živela in PREživela na tak način. In to še takrat, ko socialne podpore niso bile tako visoke, kakor zdaj (menda so skoraj 300€).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:10:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Pa v bistvu pozabljam... vsem, ki imajo DSP, občina plača 80% najemnine (četudi so v tržnem najemu)...

če živiš v najemnem stanovanju v občini stalnega bivanja...če si v drugi občini, ne prispeva nič

Če imaš najemno pogodbo in v najetem stanovanju prijavljeno vsaj začasno bivališče, potem dobiš subvencijo. Ministrstvo (MDDSZ) z odobreno odločbo občini naloži to plačilo. Velja za celo Slovenijo. Je pa res, da moraš vlogo za subvencijo oddati na CSD-ju, kjer imaš stalno bivališče.

In DA se preživeti tudi samo z DSP. Sicer bolj gagaš, ampak preživiš pa. Imaš streho nad glavo in vsak dan kuhan obrok. Sem živela in PREživela na tak način. In to še takrat, ko socialne podpore niso bile tako visoke, kakor zdaj (menda so skoraj 300€).


prijavljeno začasno bivanje v občini stalnega bivanja... če si v drugi občini, tvoja občine ne ne da subvencije
vsaj do dve, tri leti nazaj je bilo tako

DSP je 269,20€... s tem težko plačaš najemnino in hrano in vse kar je treba

< Sporočilo je popravil LuLu -- 13.8.2014 21:11:58 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:14:59   
Kerensa
Tri leta nazaj subvencij za tržne najemnine sploh ni bilo.

Zdaj pa je to pod pristojnostjo Ministrstva, ki pokriva celo državo. Občine posamezno financirajo subvencije neprofitnih stanovanj, Ministrstvo pa jim naloži še plačila tržnih najemnin.

Je pa pogoj, da si sodelovala na zadnjem razpisu za neprofitna stanovanja (v občini svojega stalnega bivališča). Ta pogoj spregledajo samo, če razpisa v tvoji občini ni bilo že več, kakor eno leto.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:15:53   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
DSP je 269,20€... s tem težko plačaš najemnino in hrano in vse kar je treba

Vem, da je težko.

Ampak se pa DA.

Celo v Ljubljani, ki je najdražja.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:23:14   
LuLu
samo s tem denarjem ali s pomočjo drugih inštitucij?
S pomočjo Karitasa, RK, raznih društev...sorodnikov, prijateljev,... lahko imaš več, kot nekdo, ki je zaposlen, to vem... ampak v 269€ pa nikakor ne morem spravit najemnine, hrane, čistil, oblačil,...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:25:43   
Kerensa
Samo z 269-imi € imaš v LJ streho nad glavo in vsak dan hrano doma (a si jo kuhaš ali ne, je tvoja stvar).

Če si pa pomagaš še z drugimi inštitucijami, pa še toliko bolje zate (ti pač ostane več gotovine od DSP v žepu).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:30:55   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Samo z 269-imi € imaš v LJ streho nad glavo in vsak dan hrano doma (a si jo kuhaš ali ne, je tvoja stvar).




lahko bolj podrobno napišeš kako?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:35:10   
Kerensa
Načeloma je čisto preprosto.

Sobo s stroški dobiš že za 150€.

Za 4€ na dan (ostane ti 120€ za 30 dni) pa jaz lahko skuham kosilo za 4 ljudi, ne samo za enega.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?