|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrski listki 2014
19.3.2015 10:56:23   
Hope2
Ze nekaj let je doktrina, da se driske ne ustavlja. Ce gre za virus ali strupe... je to treba spravit ven in gredo ven z izlocki, ce ustavimo, potem ostanejo dlje casa v telesu. Tak laicno povedano. Lahko se da probiotike, ostalo pa nic, le dovolj tekocine. Ampak dojencek ki sele sprejema GH in ni vajen GH, niti ni crevesje se pripravljeno na gh, JE VSAKRSNA HRANA SE BOLJ ODVEC, CELO PA SOKOVI. tOREJ voda, nesladkan caj, in mleko (dojenje ali am). Nic drugega, nobena hrana.

Vprasanje pa ali ima drisko zaradi bolezni- virus ali zaradi prehrane (alergije, intoleranca npr na mleko ali kaj drugega). Ali ima tekoce, sluzasto, smrdeco drisko, krvavo.... ali samo malo vec mehko odvaja in je otrok drugace cisto zdrav. Ce je slednje se lahko ponudi rizeva kasica, brez vseh dodatkov- sladkorjev... drugace pa samo tekocina, tekocina.

Dlje casa trajajajoca driska pri tako malem dojencku ni normalno in ni zdravo- ce gre res za drisko drisko in ne mehko blato. Jaz bi v tem primeru ze zdavnaj zaropotala, zahtevala drugo mnenje, zahtevala laboratorisjke teste (test blata, krvi). Bi pa tudi pomislila na prehrano (GH, kot sem prej omenila alergije in intolerance)

Kamajus- moj je obozeval dm babylove mleko. ampak so si razlicni, probaj menjat pa bos videla

Joj nas tudi tako brbrlja, vcasih kot raztrgan dohtar. Pri prvem tega nisem opazila, je bil tih, tale pa si poje, vriska, govori, zlaga.... najraje ko se postavi na noge, pol zacne prav vriskat in pet.... je en tak mali clovecek... ocitno nas opazuje in nas posnemauser posted image

Kisle smetane ne bom se dala. Ima veliko za jestuser posted image . je jedec, zdajle ze vse je, vec sploh ne mesam am not. vse mu je vsec. Smetano pa lahko komot nadomestim z am, npr v pire krompirju. Po 8 mesecu ali se kasnej. Bom pri 8 zacela s kakim jogurtom in skuto. Mu pa lahko tudi ze komot dam v roke piskot (plasmon) ali hippov koruzni smoki, tudi banano. vse lepo zgloda

haha, jaz sem tudi neucakana, ne bi mogla 11 x ponudit. Kar86 en link sem zalepila enkrat, tam isto pise.

Jaz sem pa 1x mojemu dala banano in slivo in je reveza tak odprlo, da je bil pokakan vse naprej do josk. ne me vprasat kako je to mogoce, ker je rita zadajuser posted image , ampak njegove joskice so bile polne dreka. Kamajus probaj dat zraven banane riz, hahauser posted image


Mogoce ce bo kateri se pomagalo. jaz sem opazila, da moj z enimi zlickami prav neroden in ful manj poje in ven pljuva, ce menjam zlicko je pa ful boljse.

Razmisljam o celadiuser posted image , ker se je mulc zacel povzpenjat na vse, na steno, mizo, kavc, sesalec, igrace... kar najde pred sabo .... in potem pada, se zvrne igraca spet pade.... pa imamo ploscice povsod.... ravno vceraj sem prebrala na siolu o deklici ki je padla pri 6 mesecih in se udarila v glavo (zalostna zgodba), me kar stisne in res razmisljam o celadi. Pa vedno sem bila proti in sem se mislila da so starsi cudaki da to natikajo na glave. Res ne vem kaj naredit. Pa sem mu skoz za ritjo ali pa ga dam v posteljko ko skocim na wc, pa ni dovolj. In enako kot kamajus pravi, ko je zrel bo ze splezal na drevo. Sam oba moja bosta plezala, nimata nobenih strahov. In kljub temu pri prvem nisem nikoli drzala otroka ko je kam plezal, se ucil hodit... pa je prvi ful neroden vedno poln modric in busk. Tale drugi gre po isti poti. Moje ocitno ne izuci, da 1x ali 3x pade in se izuci. nop




< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.3.2015 11:03:31 >

(odgovor članu škripohlačnik)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Oktobrski listki 2014
19.3.2015 21:14:29   
kar86
eno hitro vprašanje..po posvetu s P mi je rekla naj dajamo user posted image riževe kosmiče za zadnjo papico da bo bolj sit in bi končno več spali user posted image . kupla sem rizeve kosmiče od dm almatura, dali smo jih v flaško z večjim cucljem ,ampak nočejo iti ven-ostanejo ''netopni''...ne bi pa rada kupla že narejenih kašic da ne bi vsebovala sladkorja. po mojem bi moralo to biti bolj tekoče, ne pa da ostajajo koščki not..kaj predlagate? kake izkušnje imate?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Oktobrski listki 2014
20.3.2015 3:49:54   
Hope2
Rabis cucelj z zarezo, cucelj z 2 ali 3 luknjicami ni dovolj. Pa ne smes pretiravat s kosmici. Jaz tudi ne cakam, da se zgosti v flasi, ponudim takoj in se pol zgosti v trebuhu. Pa flasko moras res res zelo fejst pretrest. Ce se naredi kaka grudica v cuclju, samo stisni in pomeckaj cicelj in mali naj pol dalje pije- vcasih je treba to veckrat ponovit- ce ne naredis prav (ce naredis prav, ni nobenih problemov). Ce je mozno mu raje naredi v skledici in ponudi z zlicko, nato pa mu ponudi flasko AM.

Noben od mojih otrok in tudi vsaj 3 kolegice so mi potrdile isto- otrok zaradi vecerne kasice, ni nic kaj bolje spal. Zal so tudi taki primerki. MOj prvi je po vecerni kasici pol bil samo se bolj zejen in se je zbujal zaradi zeje.

(odgovor članu kar86)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Oktobrski listki 2014
20.3.2015 9:20:40   
kamajuš

IZVIRNO SPOROČILO: škripohlačnik

Pozdravljene,
sem novembrka, vendar vas spremljam se iz prejsnega foruma, ker ste aktivne, zanimive in uporabne☺.
Rodila sem zdravega sina, GH je komaj zacel spoznavati. Star je 4+, tezak 8kg, dolg 66cm. Zelo konkreten fant, vendar se je ze rodil taksen: pred rokom, 3660, 54,
hrani se z AM.
Prosim Kamajus za pomoc, ker imas tudi tezave z drisko: predvsem me zanima, kako dolgo je trajala in s cim ste si pomagali?
Jaz mu dajem probioticne kapljice biogaja, novalacove rehidracijske praske - glukoza in elektroliti in hippov korenckov sok, ki bi naj zapiral, dobi se ga samo v lekarni
plus mleko, tako da dehidriran ni.
Pomaga nic kaj, se vedno driska nekje 7x na dan, traja pa ze 4 dan. Bila sva ze tudi hospitalizirana, kjer je dobil infuzijo. Jutri grem k pediatru po nova navodila😐, in na tehtanje.
Ce ima se katera kaksno uporabno izkusnjo, bi vam bila zelo hvalezna.
Zaenkrat toliko, lp


Ojla!

Nimam kaj dodati, je že Hope vse povedala. Očitno je pri vašem user posted image drug vzrok drisko kot pri našem. Naš je bil dejansko bolan, je tudi grdo kašljal in imel gnojni ušesek. In kot sem prebrala, je driska lahko tudi znak virusne ali bakterijske okužbe. Mi smo se je lepo znebili, nisem pa nič ustavljala, tiste dneve sem celo črtala GH, saj je bilo črevesje že tako obremenjeno z boleznijo. Sem pa skrbela, da je mali ful pil - to pomeni, da se je dojil vsake 5 minut, če je bilo treba. A ja, še to, kot sem že omenila, driska je blazno obupno smrdela (po pokvarjenih ribah user posted image user posted image user posted image ) in v momentu je priteklo vse do stopalc.
Mislim, da morate pri vas predvsem odkriti vzrok za odvajanje, če sploh gre za pravo drisko. Upam, da vam je to v minulih dneh uspelo! user posted image

(odgovor članu škripohlačnik)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Oktobrski listki 2014
20.3.2015 9:29:42   
kamajuš
Z riževo kašico nimam izkušenj. Imam pa izkušnje z večernimi obroki (jaz sem dajala polento z mlekom, ampak po žlički), ki niso prispevali k boljšemu spancu user posted image .

Bi pa vprašala tiste, ki že uspešno uvajate GH: kako velike obroke pojejo vaši user posted image ? Naš ok 50g, če je res razpoložen 90g. Skratka, sva še daleč od polnega obroka ...

(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Oktobrski listki 2014
20.3.2015 10:11:13   
kar86
sej vem da mogoče kašice ne bodo pomagale,ampak nam je P svetovala naj poje prej, ker prav vsakic ko se zbudi je na veliko..

ker smo pa komaj na začetku z uvajanjem, sem mislila mu samo zgostiti mleko in kasneje da bi uvedli večerni obrok na zličko. kaj narobe razmišljam ?:)user posted image
kaj tele riževe kašice npr. milupa je notri prah-se takoj raztopi?

(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Oktobrski listki 2014
20.3.2015 10:56:19   
me83
tudi nasemu prvemu nocni obrok ni pomagal k boljsemu spanju user posted image

no nasa dojencica pa se ni pripravljena na zlicko,... prav jezik ven tisi (kar je eden od znakov, da se nismo pripravljeni),... no saj se tako tudi ne mudi,... stara je 5m in 1teden,... bomo ponovili vajo cez kak teden.

je pa se vedno prehlajena,... je bilo ze skoraj ok, sedaj pa se mi zdi, da ji spet "poka v nosku",... pa redno inhaliramo, cistimo nos s fiziolosko pa potem posesamo,... ima katera se kak drug recept? lahko da smo dobili dva zaporedna prehlada user posted image

tiste, ki ze uporabljate sportni del vozicka - imate cisto polozenega ali na "prvi visini"? mi se kar vztrajamo v kosari, za zdaj ni nekega kreganja, vedno spi, tako da ji je tako bolj udobno v kosari user posted image

(odgovor članu kar86)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Oktobrski listki 2014
20.3.2015 11:25:53   
Hope2
Nimam pojma kolk poje, nikoli nisem merila. Recimo da zmaze mali loncek od hippa in vcasih velik loncek. To je edino merilo ki ga lahko povem, ker drugace mu doma pripravljam in mu kar v skledico dam, kokr poje, poje. Ponavadi nekje isto, med malim lonckom in velikim lonckom hipp. Nas bi moral zdaj pri 6 mesecih ze 210 ml mleka spit pa spije samo 180. Je pa nekje na 2 uri.

V vozicku je na prvi stopnji, ce spi pa leze



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.3.2015 11:27:06 >

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Oktobrski listki 2014
26.3.2015 9:31:31   
kar86
lila5 : kako ste dobili napisano iz pediatrične na kaj ste naročeni ?
mi smo danes dobili datum in sicer 15.4 za sprejem v bolnišnico, poleg je bil splošen vprasalnik o porodu, rojstni podatki itd....čisto me je vrglo s tira. mislila sem da bo pisalo da smo npr. naročeni na slikanje...

sem poklicala k P in mi je rekla da če je plac zadržijo cez noc ..nič takegauser posted image user posted image ..o tem mi noben ni omenjaluser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Oktobrski listki 2014
30.3.2015 12:40:59   
lila5
Hejjjjjj....

Evo mene...v petek smo imeli pregled na pediatrični...

Toliko straha za nič (no ma, še hvala bogu)..pridemo tja in v bistvu sploh nismo vedli zakaj...ta naša pediatrinja iz razvojne ambulante nam je rekla , da bomo slikali glavo, na pediatrični mi pa rečejo : no , slecite jo tako, da bomo imeli roko na komot!
What????? Nič mi ni blo jasno... Na roki ima namreč neko znamenje, ki se mu reče hemangiom in nobeden ni delal neke panike iz tega...res grozno zgleda, ampak baje ni nevarno...no in ultrazvok tega so naredili user posted image

Komaj čakam naslednji pregled v razvojni, da vidim, kaj se grejo...eni tako, drugi tako...no ma, važno, da je vse ok!

Kar86, držim pesti za vaju in upam, da bo vse ok in, da gresta isti dan domov..

Glede goste hrane...naša je stara 6 mesecev in pol pa poje mogoče 2 žlici goste hrane na dan, pa še to na silo...itak vse z jezičkom vrže ven, ni navdušena ne nad slanim, ne sladkim, sadjem, piškotom, nič, nič..... Joška je zakon :) Dokler lepo napreduje se pa ne bom sekirala, enkrat bo že jedla, ne bo celo življenje na joški :)

Aja, niti čajčkov ne mara, vode itd. Kot ta pravi dojenček, samo dojenje je pri nas user posted image

Ali mešate alpsko mleko v pire, polento?

Lp

(odgovor članu kar86)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Oktobrski listki 2014
31.3.2015 13:17:45   
RH82
Po zelo doooolgem času sem le uspela spet priti na forum. Zadnji tedni so bili tako pestri, da foruma niti brati nisem utegnila. Danes sem pa le zatavala sem gor, bolj zato, ker iščem odgovore na vprašanje o prvih zobkih in je bil en zadetek tudi s tega foruma.

Vem, da naj bi najprej zrasle enke, sem pa včeraj pri malčku začutila nekaj ostrega v ustih levo zadaj spodaj, danes med jokom pa sem tudi zagledala bel kupček, tako mini piko. Ga nisem hotela preveč matrat, ampak je videti kot zob. Bom še probala med igro, ko se zbudi, malo bolj gledat. Baje se lahko redko zgodi, da zraste kak drug zob pred enkami.

Sicer smo imeli pa pestre tedne. Pojavile so se mu pikice po koži na prsih in ličkih, pa koža je bila suha tudi po dlaneh in gležnjih. Bil je na rednem pregledu pri 4,5 mesecih in cepljen. Tisto noč po cepljenju je sicer malo kričal v spanju, ni se pa zbudil. Sem predvidevala, da je podoživljal v sanjah. Tudi ko je bil cepljen, je malo bolj zajokal za ene 15 s, potem pa čisto nehal. Mu je pa pediatrinja predlagala Aptamil ADH, neko manj alergeno mleko (ima še manj laktoze in delno razgrajene proteine) ter v lekarni zmešano kremo za suho kožo. Je to pil 14 dni, mazala sem ga pa 2x dnevno. Pike so počasi začele izginjati, koža se je zelo popravila, ni več razpokana, kot je bila na enih delih. Zdaj je nekaj dni nazaj na Aptamil Comfortu, pa je danes spet imel malo bolj izrazite rdeče pikice po enem ličku. Se mu je pa vmes spremenila prebava. Ko je imel dieto, je imel manj blata, pa tudi precej gosto, kot je imel prej. Že od začetka ima bolj mehko blato (ki rado ''izleti'' iz pleničk). Zdaj, ko je spet na Comfortu, pa odvaja 2-3x dnevno in spet mehko. Nisem čisto prepričana, da bi imel drisko, mi pa ni ravno všeč. Pa meni tudi grozno smrdi, tudi ko ga je bolj malo. Se ga pa sliši, ko odvaja, se malo napne, pa je potem tak rafal, ki se tudi sliši bolj tekoče, čeprav potem ni.

Pri 4,5 mesecih je bil velik 66,5 cm in težak pribl. 6800 g. Zdaj ima pa že 5 mesecev, pa kak gram več verjetno. Me je presenetilo, da v mesecu in pol od prejšnjega pregleda ni več zrasel oz. je razlika samo 1,5 cm. Tudi zdaj se mi še ne zdi kako posebno večji. Še vedno nosi HM bombažne žabice številko 62, nekateri bodiji 68 so mu čisto preširoki, nekateri 62 pa majhni.

Glede razvoja pa lepo napreduje vsak dan. Gibanje je max. Samo odložim ga na podlago na tla na hrbet, pa se obrne na trebuh. Zna se obračat hrbet-trebug in tudi rotirat po podlagi za 360 stopinj. Nog še ni odkril (jih ne nosi k ustom), roke so pa zakon. Se je že kdaj pobruhal, ko si je prst pregloboko vtaknil. Super so mu tudi rokavi bodijev, ni boljšega za usta. Igrače v usta daje predvsem ta mehke. Tistih trdih za grizenje ne porajta. Z nogami pa sicer tako miga, da si vedno hitro vsaj eno nogavico sezuje. Ga zato tudi oblačim vedno v žabice, da ima vsaj malo stopala pokrita. Je bil nekajkrat v hlačah brez stopal, pa so bile noge hitro bose. Se občasno tudi glasno smeje, ko se pa zbudi iz spanja in zagleda enega od naju, pa je vedno nasmešek čez cela usta. Meni to zjutraj nikakor ne uspe.

Glede hrane pa še vedno vztrajam na am mleku. Sva že mislila začeti z gh, pa je imel potem dieto z mlekom, zdaj pa čakava, da vidiva, če bo kaj drugače, ko je konec diete. Ima pregled za potencialno alergijo čez tri tedne in bova čakala do takrat. Bi sicer že začela z gh, ampak moj ni čisto prepričan. Mali pa tudi še ne kaže hudega zanimanja za najino hrano. Za žličko odpre usta, ko dobi vitamine z mlekom, pa še to ne pogoltne vedno lepo.

Glede količine popitega mleka si še vedno pišem. Imel je obdobje kaka 2 tedna (kmalu ko je začel z dietnim mlekom), da se je zbudil okrog 3-4 zjutraj lačen. Mu je že krulilo naglas, se je napolnil z 200-240 ml mleka in zaspal do jutra. Je pa potem jedel cel dan manj. Celotni volumen spitega mleka se mu je povprečno zmanjšal za okrog 250 ml, kar je en velik obrok. Naj bi jedel 5x na dan po 210 ml glede na starost. Ima pa trenutno sistem, da samo prvi obrok poje res velik (200-240 mL), ostale pa nekje med 110 in 180 mL). Enostavno zapre usta. Zdaj pa par dni spet spi celo noč in se zbudi šele med 6. in 7. pa tudi potem ostane buden.

Je pa spremenil dnevne spance. Je kdaj zmožen tudi spati čez dan tri ure v postelji, kdaj pa samo 30 min. Mu pustim, da se sam zbudi, je pa hecno potem planirati dan in izhode. Če grem na sprehod, ko se zbudi, potem kar traja, da zaspi v vozičku. Pa malo jamra in godrnja. Me bolj moti, ker bi šla kdaj na dolg sprehod (do 3 ure), pa nama ne znese vedno. Mi je pa vseeno važno, da spi, ko mu paše oz. je utrujen. Čez dan je nekako pokonci okrog 2 uri, včasih tudi 3, potem pa se mu že vidi, da je zaspan. Se noče igrat z igračami, pa tudi jaz ga ne zabavam. Zaspi pa skoraj vedno hitro, ga dam včasih z odprtimi očmi v posteljo, pa je hitro mir, brez joka. Če pa že buden joka, ga samo pomirim (kar včasih traja dlje), pa ga dam potem ležat, ko ne joka več. Včasih se tudi zgodi, da v trenutku, ko neha jokati, zaspi trdno. Še huje pa je, ko zaspi med večerjo, poje premalo, se ga pa ne da zbudit, da bi dokončal. Takrat že vem, da bo ponoči potrebna malica.

Na splošno smo pa vsi trije doma v redu. Ta odrasla se še malo navajava na minija, predvsem da se skombinirava za prosti čas. JE treba več kombiniranja urnika zaradi varstva in ker moj nima vsak dan enakih delovnih ur. Mi pa vseeno znese 2x tedensko na telovadbo za eno uro tu blizu doma in je kar fino biti malo med odraslimi.

(odgovor članu škripohlačnik)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 7:35:00   
Hope2
Lila tole pa je presenecenje, uf men gredo ob takem lasje pokonci, ko potem prides k zdravniku in ugotovis da zaradi cisto nekaj drugega. Kako je lahko sploh prislo do takega nesporazuma? Samo da je vse ok.

Gh, lepo je, lepo napreduje v prezvekovanju in hranjenju. Mu zdaj lahko ze dam tudi trdi grisin, pa koscek kruha. Mleka mu se ne dajem, se najmanj alpsko. Polento skuham na vodi, ko je na ohlajena na T za hranjenje dodam 1 zlicko AM in zmesam. Pire krompir isto... vedno dam na koncu 1 zlicko AM.

RH82 mojemu prvemu otroku so prvo zrasle dvojke, zgoraj in spodaj in sele po 1 mesecu enke. Bil je kot vampircek- drakula. Ker so dvojke ze bile res velike. Ampak nikoli ni bilo nobene bunkice ob izrascanju zobkov. Vedno se je najprej pojavila zareza- luknja (pocena dlesen) in nato oster zobek. Imel pa je belo bunko, pa tudi tale drugi ima ze cca 2 meseca belo bunko na dlesni.... ampak to ni zob- nimam pojma kaj je.

RH 82 moj je imel pri 4 mesecih 65cm in 6,5 kg, pri 5 mesecih pa 65 cm in 6,9 kg. Zdajle pri 6,5 mesecih ima nekje 8,3 kg vagano doma. Pa se vedno nosi cunje 64 ali 2-4 mesece, tudi 68 stevilko. Ima nekaj bodijev 74- ampak so mu obcutno veliki. Od 4- 5 meseca ni nic kaj napredoval v rasti, je pa potem pri 6 mesecu ze imel 8,2 kg. In evo zdaj ze 2 tedna spet na isti kilazi. Ima take zagone raste.

Sicer pa sebe vprasaj, ce se nazres kosila, koliko potem pojes popoldanske malice in vecerje...dOJENcki niso nic drugacni kot odrasli. Tako tudi njim kdaj pase vec jest, kdaj manj, se nazrejo, strajkajo, imajo zagone rasti, so prevec zaspani, zmatrani..... Tako da jaz svojim otrokom nisem nikoli merila hrane, se najmanj zapisovala- skoda mojega casa, zivcev.... niso stroji, niso masine, zato ni za pricakovat, da bo vedno isto pojedel.

Moj pri 6,5 mesecih se vedno pije po 180 ml AM, koliko se podoji pri meni (3x na dan) nimam pojma. Tiste tabelce na AM mlekih pa ne vzet za resno. Ta tabelca je narejena po sistemu, da dojencki pri 4 mesecih zacnejo z GH in zato imajo manj mlecnih obrokov. Jaz si sploh ne predstavljam, da bi moj imel le 4 obroke zdajuser posted image . 3x ga dojim, 2x dobi AM, malica- sadje, kosilo, in vecerna kasica. torej 8 obrokov, pa vmes se kak piskot grisin, kruhek... Vse pokuri, ker je skoz na nogah.

Vauuuu sprehod 3 ure, super ce ti uspe. Meni uspe 1 do najvec 1,5 ure, pa sem takrat crknjena, mali se pa tudi zbudi po 1 uri. Starejsi sin pa itak ni sans vec kot 30 minut.


(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 11:33:43   
lila5
Hope2, a si misliš...jaz pa moj sva se samo debelo pogledala, ko je rekla, da bojo gledali ta hemangiom user posted image Pa tolko razmišljanja in sekiranja o slikanju glave user posted image No, ma še hvala bogu, da je tako !!!
Ma vi ste pa prav pridni hope2 glede goste hrane, si prava srečnica user posted image Že moj prvi ni hotel nič jesti in ta je zgleda ista, čeprav je pa po teži že skoraj težja od našega 4-letnika , hihihihih.
Ne vem kako in kaj več , da ji ponudim...bom pa poskusila tako kot ti , pa namesto adaptiranega bom par kapljic svojega mleka dodala. Ji bom danes griz skuhala, pa javim kako je šlo user posted image Dam pa tudi jaz moji malo kruha, kako skorjico da grize..no, se itak bolj igra user posted image

Zdaj pa eno vprašanje malo bolj mimo user posted image Sin je star 4 leta in pol, ima (samo) 13 kg in je še v sedežu...ali ga moram dati že v jahača??? In glede punčke...8 kil par gramčkov v lupinici, katera ji je že čisto preozka in premajhna, noge ji že fajn gledajo čez...kaj je za narest??? user posted image

Kako kopate malčke? Nič več z milom? Meni je pravi podvig tisto spiranje z vodo na koncu kopanja, še dobro, da mi moj pomaga user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 12:42:39   
kamajuš
Ojla! Smo se končno spet malce razpisale user posted image !

Najprej user posted image user posted image user posted image za vse uspešne preglede! Čakamo še kar86, če se ne motim, ne?

Cepljenje: mi smo končno dobili prvo pikico in to brez joka user posted image ! Sama sem se že čist psihično pripravila na huronsko dretje, stisnila malega, krepko zamižala ... potem pa nič user posted image . Bravo, mali! Mama bolj strahopetna user posted image . Pa še drugo dozo za rota je dobil, je bilo malo zoprne reakcije (predvsem driska, pa nekoliko razdražen trebušček se mi je zdel), ampak je mimo!

GH: ja, po moje bo to vprašanje kar nekaj časa najbolj aktualno med nami. Torej, potrdilo se mi je tisto o 8-11x poskusih. Našemu ni šlo nič dol, žličke se je ful razveselil, potem pa nič. Ker sem želela kontinuiteto, sem pač vsak dan dala. In glej, en dan se mu je povsem an lepem odprlo. Tudi AM, ki sem ga že hotla stran vržt, je kar naenkrat začel brez problema jest. Sem pa ukinila banano, ker je bila preveč njama user posted image . Torej, po novem jemo: kosilo (cca 100g) in večerno riževo kašico (cca 100g). Ker včeraj spet ni kakal, pa sem danes zjutraj dala eno HIPPovo kašico jabolko-hruška (ker nisem bila sigurna, da bo jedel, se mi ni dalo kuhat). In je mali celo zmazal. Ne delam si utvar, da smo sedaj na konju, ampak napredek je vendarle viden.

Kopanje: z milom umivam po potrebi, pa še to predvsem ritko (če je ful pokakan, ga kar porinem pod pipo v umivalniku in podrgnem). Kopam ga pa večinoma kar samo z vodo, tako da ni kaj veliko za spirat user posted image . Kupila sem en tak penast obroč za v bano in smo ga že parkrat kar potušal - je tak obroč, da ko so majhni in še ne sedijo, lepo leži na njem, kasneje pa se ga da okrog trebuška, da ga drži.

Spanje: po novem, če imava čas in mir in sva doma, potegne dopoldne do cca 2 uri v posteljici (danes 2,5h). Ponoči pa od danes na jutri, nikoli ne vem, kaj me čaka. A ga spet luna daje (4.4. bo), ker zadnji dve noči je katastrofa... pred tem je bil pa že luksus.

Duda: podarim 2 dudi NUK. Ker imamo prst. Sem se sprijaznila, nimam kaj. Ampak je prstek vsaj uporaben, da včasih celo sam zaspi user posted image . Je pa smešen, ker nima palčka, ampak kazalček. In ker mu skoz ven leze, si rokco podpira z drugo rokico user posted image . Skratka, ful ima dela sam s sabo user posted image .

Šibam!

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 12:45:01   
kamajuš

IZVIRNO SPOROČILO: lila5

Zdaj pa eno vprašanje malo bolj mimo user posted image Sin je star 4 leta in pol, ima (samo) 13 kg in je še v sedežu...ali ga moram dati že v jahača??? In glede punčke...8 kil par gramčkov v lupinici, katera ji je že čisto preozka in premajhna, noge ji že fajn gledajo čez...kaj je za narest??? user posted image

Kako kopate malčke? Nič več z milom? Meni je pravi podvig tisto spiranje z vodo na koncu kopanja, še dobro, da mi moj pomaga user posted image


O kakšnem sedežu govoriš? Jahač z naslonom? Moj 8-letnik je še vedno v njem (dobrih 20kg), ker mu še lepo pade preko ramic.
Lupinica pa tudi nam postaja majhna, ampak bi rada še malo počakala s stolom... Ima pa naš DANES 6-mesečnik user posted image 8300g. DOlg je pa baje 68cm.

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 12:55:35   
Hope2
Noge niso nikoli merilo. Gledajo se ramena in glava. Glava ne sme strleti cez sedez in pas ne sme priti pod ramena. Ne vema kake lupinice imate, jaz sem prvega imela not do 11 meseca, ko je imel cc 10 kg, pa je bil velikan, sem ga prijela za noge in porinila dol. Noge pa so itak bile predolge, ampak to ni merilo.

A mislis sedez prve stopnje, od 9-18kg. Kot pravim, ce so mu ramena in glava ok, potem ni panike. Ce niso ok, potem je treba najti primeren sedez. tu smo pa tudi mi imeli pri prvem problem, ker mu je obstojeci bil ze premali, ampak naslednja stopnja- jahac, pa je za njehovu suho postavico bil prevelik. Premalo kil in tudi tako je bil presuhi. Smo pa k sreci nasli tak sedez, ko je potem bilo ok.

Kopanje samo z vodo od zacetka, le 1x na teden ali na 2 tedna z milom. Zdaj lepo sedi v banjici in ne rabimo vec pripomockov. je pa lump in se ven nagiba, ker bi prijel pipo, pa slauf.... tak da ga je treba pazit in obcasno drzat za roko.

Spanje- ponoci ima zdaj ze nekaj tednov ritem od 8-4, okoli 4 se zbudi, brunga, joka, pleza... okoli 5 ga podojim in zaspi nazaj do 6.30 ali do 7 zjutraj. Sem pa ponoci vzela vstran dudo in od tiste noci spi, prej pa se je zbujal non stop, ker je duda ven padalauser posted image . Dudo ima zdaj le za dnevno spanje in za v avto

Za

(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 13:21:32   
Hope2
se glede gh. ja moji zacnejo jest in res ni sprva hudih tezav. nekaj malih tezavic, ki jih pa resim. se je pa pri starejsmu vse obrnilo, kar naenkrat bi pozrl vola, smo se skrivali pred njim, potem pa pri 1,5 letu nic vec, smo pa spet letali z zlico za njim. Tak da nikoli ni perfektno, vedno so kake borbe. Tudi zdaj ta mali neki strajka, se vedno lepo je, ampak manj, tudi manj mleka spije. Upam da samo obdobje.

Pa se nekaj za lupinice- nikoli ne dajat otroka v bundi, jakni... not, ja je potem hitro premala lupinica in tudi ni varno- dokazano. Tako da raje manj oblect, pa pokrit z dekico. tudi ni nic hudega ce so malo utesnjeni

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.4.2015 13:25:00 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Oktobrski listki 2014
1.4.2015 15:23:58   
me83
glede jahača - ce vprasas katerega koli strokovnjaka za varnost ti bo reko da je to malo boljse kot da nima stola,... primerni stoli za naprej so recimo nekaj takega:

http://www.britax-roemer.com/car-seats/overview-car-seats/kidfix-xp-sict

za jajcko pa tako kot je hope2 ze odgovorila,... vazna so ramena in glava in ne noge, pa seveda brez bundic itd. mi imamo maxi cosi pebble pa je bil mali vec kot eno leto v njem. raje ne prehitevajte z vecjimi stolcki, ce pride do trka si ne boste oprostile.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Oktobrski listki 2014
2.4.2015 19:36:15   
lila5
Kamajuš, to mi je tkole srčkano, ko cucla kazalček user posted image user posted image user posted image Imaš vsaj mir...Jaz svoje nisem "navadila" na dudo in mi je žal, ker je noče...za uspavanje je obvezna joška, ponoči ima pa zadnje čase prebliske...se recimo naje, potem čez kako uro zbudi in noče joške, ampak tuli dokler je ne dvignem in jo moram tudi malce ponosit , da nazaj zaspi. Prejšnjo noč je bilo pa grozno, se mi je zbujala na pol ure, pa nekaj na uro, pa nošenje...Uf, sem že k zombi! Sem prav pozabla kako je to, ko ne spiš...Zdaj mi recimo spi že eno uro, sem se ulegla zraven, pa ne morem zaspat! Sem tolko razdražena in preveč zmatrana, da bi zaspala....

Glede sedeža, pa saj niti ne vem kakšnega ima sin,hahahaha user posted image Bom pa pogledala kako je z glavo in rameni... Jaz sem pa imela tamalo v jakni, v lupinici, upssssss user posted image Jo bom slekla naslednjič! Se pa ne mara vozit v vozičku, ko je zbujena, v lupinci je isto...dokler spi je ok, takoj, ko se zbudi pa vriskanje! Tak je bil tudi sin! Ah, vsi so isti menda user posted image

Jaz sem danes zjutraj skuhala tamali jabolko pa hruško, pa še piškot sem dala vmes...rezultat: ena žlička user posted image Griz pa res poskusim pred spanjem z mojim mlekom..Javim.....
Prekuhate vodo za malčke? Za pit mislim?

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Oktobrski listki 2014
2.4.2015 19:36:57   
lila5
me83, tale stolček pa sploh ne zgleda slabo user posted image

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Oktobrski listki 2014
3.4.2015 5:04:54   
Hope2
Moj prvi je tudi skoz jokal v lupinici, zato smo prav planirali voznje, ko je bil zapsan. Ampak pri drugem ne gre, ker je treba prvega peljat v solo, ga it iskat, ga peljat na dejavnosti, it v trgovino.... ne morem cakat na njegovo zaspanost. Pa je isto jokal, tulil.... da se je vse davil. ene 3x smo morali prav ustavit, ker je hlastal za zrakom. Pa duda ni pomagala. Pa sem nakupila igrace, navezala na lupinico, pojoce, sumece, pisane.... pa nic spremembe, se bolj je tulil, ker ga je se bolj nerviralo. Pol pa sem se cist slucajno spomnila, da bi mu porinila plenicko v roke in je zagrabil. Jo ima tudi za ninico in ga pomirja ce jo mecka,. zdaj so voznje mirne, vcasih ce pozabimo plenicko, mu moj pulover al majcko porinem v roke. probaj najti kaj bi pomiirjalo otroka. mogoce tudi tvoja majca ker ima vonj po tebi. pa plenicke ali majcke glih ne padajo iz rokic, da bi jo potem tezko nasli, si sami primejo

ne, ne prekuhavam vode.

moj je pa zacel strajkat za vecerjo, nobene mlecne kasice mu vec ne spravim v usta, zapre usta ko zagleda zlicouser posted image user posted image , pa drugace rad je.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 3.4.2015 5:06:29 >

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Oktobrski listki 2014
4.4.2015 20:58:41   
Bett
Hej punce, se opravičujem za moj izostanekuser posted image ko so bili prazniki, sem dala internet malo na stran, potem pa se navadis brez. Zdej pae je že pošteno firbec matral kako ste kaj ostale.
Mi smo super. Mala pridno raste, pri 5ih mesecih ima 7200g, cm ne vem. Pri 4ih je imela 64cm, tako da ze od tretjega meseca dalje nosi 68.
Na Gh še nismo, se mi kr ne da packat po kuhinj. Smo pa res sele pred kratkih dopolnili 5mesecev, tak da se ni panike. Upam, da bo tak jedec, kot je bil prvi, ki bi ze kr takoj pojedel 200g, ce bi mu dal.
Spimo nazalost ne vec po 12h skupaj,ampak samo se 7-8 ur. Pa upam, da se še kaj ne pokvariuser posted image
Ze kaksen mesec se obrača s hrbta na trebuh,to je pa to od premikanja. Plazi še ne, zato pa zelo rada čeblja.
Njen najljubši pa.je seveda njen bratec. To je taksna ljubezen, kar iskrice letjo iz oci.
A menstruacijo ze imate? Jaz je še nimam in je niti ne pogrešam. Pri prvem sem jo dobila po 9ih mesecih. Tak da jaz ne morem imet dveh otrok kr zapored user posted image
Upam, da se bom zdaj kaj bolj redno oglašala. Bodte fajn user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Oktobrski listki 2014
7.4.2015 9:46:11   
kar86
evo mene po dolgem časuuser posted image

kamajuš : tako je še mi moramo dati pregled skozi,čeprav sedaj opažam da se manjkrat strese, in mogoče bo sam po sebi tole prerastel..upamo da bo vse ok

začeli smo z večernimi kašicami user posted image in res nič kaj več ne spiuser posted image user posted image ..sem bila pa optimistična da bouser posted image .
najprej ko sem mu skuhala rizeve kosmče mu niso šli, potem pa sem kupla kašico ( v prahu,se nardi z vodo) od fruktala riž-koruza pa vse poje. samo se mi zdi sladka,čeprav ne piše da bi bil not sladkor. kaj date ve za večerni obrok? in potem seveda še flaška user posted image .

tudi naš bo kmalu prerastel lupinico,..ima cez 9 kg kot piše.junija bi šli po sedež.da bi kupli kar unega od 9-36 kg..bo manjši strošek :).

spanje je tudi pri nas loterija,..enkrat 5x za brez veze,drugic pa samo 2 in je. vaši še jejo ponoči?

od gh smo probali: korenček,cvetačo,brokoli,špinačo,krompir in pišč.meso in mu kar gre..škoda ki ni veliko sezonske zelenjave ki bi jo lahko jedli in da bi bila domača,ne pa uvoženauser posted image

(odgovor članu Bett)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Oktobrski listki 2014
7.4.2015 17:28:15   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: Bett
A menstruacijo ze imate?


Že imam. Že 4 zapored. Pa tako sem se veselila, da bom celo leto brezuser posted image . In je seveda vsak mesec štala pri dojenju. Pa ne samo ob M, tudi ko je O. Svaštaaa. No, zdaj se vsaj ne sekiram več, ko tako vem, da se bo čez kak dan ali dva vse porihtalo.

Tudi mi smo preživeli preglede pri dr. In tiste čudne uspavalne sirupe (kljub temu se je dete med pregledom zbudilo, na srečo samo za sekundo). Dr. je ugotovil, da je vse skupaj en velik nič, tako da nam ni treba niti na kontrolni pregled. user posted image

GH - poskušamo s korenčkom zadnja 2 dni. Sicer se mi zdi še vseen malo hitro (je šele napolnila 5 mesecev), a je tako gledala za vsako žlico in kozarcem, ki sem ga nesla v usta, da smo probali samo iz firbca. Pa je punca pogumno prenesla in uspela celo nekaj pogoltnit. Ji pa dam res čist eno pikico. Lih tolk da malo okusi, pa da se navadi na žličko.

Zdaj je naša punca v fazi, ko bi nadvse rada že plazila, pa ji nikakor ne uspeva. Če že, se ji uspe odrinit ritensko. In seveda je potem strašaaaansko hudaaaaauser posted image . Sicer se pa obrača iz trebuha na hrbet in obratno. Na hrbtu sploh noče biti, se v sekundi prevali na trebuh.

Se pa je začela obračati v posteljici. Razmišljam, da bi ji spustila vzglavje (zdaj ima tisto peno, da je jogi malo dvignjen), da če se že obrne, da ne bo na glavo viselauser posted image

kdaj ste dale user posted image v športni del vozička? Mi imamo vsakič pevske vaje, ko vozičkamo, ker zdaj manj spi in ji je dolgčas. Se pa še ne vzdiguje v vozičku niti ne poskuša še sedet, tako da bom s športnim delom še malo počakala.


(odgovor članu Bett)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Oktobrski listki 2014
10.4.2015 9:36:34   
kar86
peregrina : kakšne preglede ste imeli, da so vam dali sirup?

aja kje lahko parkiramo pri pediatrični v lj? kaj nam je najbližje? moramo bit ravno ob taki ur gor, ko je jutranja konica...kaj mi predlagate?

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?