|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrski listki 2014
13.2.2015 17:03:48   
lila5
Hej, hej user posted image

Evo mi smo danes imeli drugo cepljenje..tamala spi že 3 ure user posted image Mi je res čudno, ker ponavadi čez dan spi vsega 20 minut...Ni se pa toliko drla tam, da bi bla zmatrana ...No, kakorkoli.... Vas berem o rotavirusu, pa res nisem pametna...Nam je danes pediatrinja na vsak način hotela vsiliti cepljenje in nam prav nekako nesramno rekla, da imava časa do ponedeljka, da se odločiva, ker potem bo že prepozno....ampak nekako se ne bova odločila, ne vem zakaj.....Čeprav po drugi strani je pa grozno, da zboli, ker vem kako nama je bilo v bolnici user posted image

Tamali je pa bil tako bolan, da bi skoraj še z njim v bolnici pristala, je skoraj dehidriral, smo mu že morali dati tiste praške (elektrolite), ki jih pa itak ni hotu pit...prvič me je fajn ustrašil! Že tako je suh, zdaj po tem pa sploh....En dan je cel dan bruhal, naslednji pa celega driskal in je takoj dehidracija...Tako, da ga imam doma, je pa vrtec še vedno drag! Bojim pa se ga čisto izpisat, ker ne vem, če bomo potem takem dobili vrtec drugo leto...

Lasje...Ne govorte, povsod so user posted image Izpadajo kot nori!

Glede menstruacije..je še nimam...zanimivo...pri sinu sem jo takoj po čišči dobila, dojila pa isto kot tamalo (polno)...se pa spomnem, da je bil tudi on tečen prve dni, ko sem jo dobila...potem se je navadil....

Glede goste hrane...Kako vam gre? Naša ni ravno navdušena...drugače je jedec in konkrektna baba, goste hrane pa ne mara user posted image
Kaj ve prav vsak dan ponujate GH? Samo enkrat na dan??? Jaz sem do zdaj probala samo kuhano zelenjavo...še nič mesa, sadja, itd... Aja, pa neko riževo kašico od Milupe sem kupila, je nekoliko bolj sladka, pa je celo pojedla nekaj žlic....

Je pa naša prej skoz visela na joški, ko je bla manjša....zdaj pa, ko se naje, začne protestirat, noče crkljanja, kar je super, ker sem bla prava duda :) Je pa problem za uspavanje zvečer...če ji ne uspe zaspat med hranjenjem začne težit in jo moram obvezno vzet v naročje in jo zibat..je pa začela vstajat, ko jo držim v naročju....se ne pusti poležt user posted image In jo potem tako nosim dokler ne zaspi user posted image

Drugače ? Kako ste kaj?? Hodite na sprehode? Mi bolj malo..ko bo pa lepše, bo pa res čas za športni del vozička user posted image

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Oktobrski listki 2014
16.2.2015 21:27:18   
me83
imamo kar zatisje tu user posted image

kako so kaj oktobercki? mi opazamo, da nasa po 16 uri vec ne sme spat, ce zelimo, da gre ob 19.45 se dojit in spat,... namrec le tako jo lahko potem odlozimo in spi do naslednje runde dojenja,... evo danes nam to ni uspelo in jo se sedaj uspavamo user posted image tezko je, ker to pomeni, da ne mores nikamor it, ker v avtu skoraj zagotovo zaspi, v vozicku pa tudi user posted image

kako vasi kaj ponoci spijo? nasa se se vedno zbuja na 1,5-3h,... razen prva runda ponavadi 4h,...

ze uvajate gosto hrano? jaz bom zagotovo do 5m pocakala,... se nam ne mudi, tisti zacetki so potem kar zamudni, pa glede na to, da imam doma rudi 2 letnika,...

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Oktobrski listki 2014
16.2.2015 22:21:05   
kamajuš
Še jaz na hitro ...

GH: bi želela že uvajati, ampak ni časa. Ja, žalostno, z user posted image sva tako leteča, da se sploh ne uspem lotiti tega projekta. Do zdaj je poskusil oranžno bučo, zeleno bučko, polento. Ustka kar lepo odpira, zadnjič je celo pojedel cca 10 žličk (res tistih mini mini) polentke. Ampak ga moram dobiti res opitmalno pripravljenega: ne sme biti lačen niti zaspan user posted image , potem gre user posted image . S sadjem bom še malo počakala, da ne bo prehitro ugotovil, kaj je res dobro user posted image .

VPRAŠANJE: pri ostalih otrocih nikoli nisem pomislila - ali lahko damo našim palčkom riževo mleko. Črpati mleka se mi nekako ne da (no, saj niti nimam črpalke user posted image ), AM mi je pa tudi brez veze kupovati za tistih par žlic hrane. No, pa sem se spomnila na riževo mleko ...

LONČEK: flaške še vedno nimamo, sem pa kupila lonček, ker mali fur rad "pije" čaj pri meni iz skodelice. Bom videla jutri, kako mu bo šlo.

SPANJE: nikoli ne vem, kaj me čaka ponoči. Zadnjih nekaj noči je spet bolj pestro, zgleda, da gre za poskok v rasti. Pred tem je jedel 1x-2x med cca 21. in 7. uro, zdaj pa kar 4x. Ampak dokler zaspi, ko se naje, se ne bom in se ne smem pritoževati. Še vedno me najbolj skrbi, kako bomo brez dude, ki je ne mara, ampak o tem sem že veliko jamrala in bo, kar pač bo user posted image .

CEPLJENJE: jutri bi morala iti po drugo dozo rota in prvo redno cepljenje. Pa dečko neki spet kašlja in ne vem, če ne bom prestavila za en teden. Glede potrebe cepljenja se strinjam z RH82, zraven pa dodajam še cepljenje proti klopom (ko so malo večji). Ne samo, da živimo blizu gozda, klopa sem že našla na steni doma, na morju, na vikendu v hribih, v mestu, ... Mi smo vsi pocepljeni.

MAŠKARE: ste se kaj šemili? Jaz sem šla z otroci na vaško povorko, prvič po 20+ letih sem si nadela lasuljo. Otroci so bili navdušeni (kaj bi šele bilo, če bi se res našemila user posted image ), user posted image sem pa dala zajčja ušeska - je bil kot mama zajkla user posted image . Pa smo šli... prav lušno.

KG: naš oktobrček je že na 8. Potem pa vidiš ti mene, ko je med vikendi gužva in ga z eno roko držim, z drugo pa kuham user posted image (potem pa kličem kakšnega od starejših, da mi drži ponev, da lahko pomešam). Bom nabildana do poletja. Kile itak, da imam že prednosečniške...

STRAH: se vaši škratki tudi kaj bojijo? Naš se je začel bati ljudi, ki jih ne pozna/dolgo ne vidi. Se mi zdi malce prezgodaj user posted image .

Lahko in mirno noč vsem!!!

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Oktobrski listki 2014
17.2.2015 8:40:14   
Bralkica
Hej, hej!
Končno malo dogajanja tu gor! user posted image
Pri nas imamo takole:
- GH ne uvajam še, čez kak teden, ne vem, kako bo - upam, da bo jedel
- KG: okrog 8, je težak za ga nosit, roke prav bolijo včasih (bomo natrenirane haha user posted image )
- Spanje: 1-2X na noč pijemo mleko, čez dan več krajših dremežev (15 min do 1 h)
- Sprehodi: Hodimo, samo začel se je nekaj pritoževati v košari vozička, zgleda, da mu bo kmalu dolgčas in bo treba čez čas na športni del prešaltat
- lasje mi še vedno izpadajo user posted image
- Kg kot pred nosečnostjo, malo mam trebuščka
- cepljenje: obvezno, plus rota plus pnevmokok (sedaj brezplačno)- ta dodatna cepljenja kot sem že enkrat napisala, ker gremo jeseni v vrtec
- maškare: malega smo malo našemili user posted image
- ja, tudi našega škratka postaja strah neznanih ljudi, ko kdo pride, mu gre malo na jok, potem se ponavadi privadi in se smejčka

Kako ostale?

LP

(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Oktobrski listki 2014
19.2.2015 13:26:40   
me83
hello!

kako ste kaj? mi smo ravno iz enega dolgega sprehoda, mala se zunaj na balkonu spi, veliki se se malo igra, potem pa pocasi ajat user posted image nasa bejba je bila vceraj zmerjena in zvagana - 64,5cm in 7kg (pri 4m in 9 dneh),... sma pa vceraj tako slabo spale, danes je bilo malo boljse na sreco user posted image no saj drugace pa sta oba ful pridna,... ji je veliki bratec kr dobra zaposlitev in animacija user posted image

(odgovor članu Bralkica)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Oktobrski listki 2014
19.2.2015 19:37:14   
peregrina

GH: Saj vem, da ste nekatere skor 2 meseca prej rodile kot jaz, pa se mi vseeno zdi ful hitro za uvajanje GH. Nam je rekla pediatrinja pri 6. mesecih. Naša bo šele dopolnila 4. mesece, tako da še nič ne razmišljam o tem.

LONČEK: Jaz sem včeraj dobila preblisk, da bi ji ponudila lonček, ko je pri kosilu segla po mojem kozarcu. A to ponudiš kar navaden kozarček, ali misliš tega za navajanje pitja iz lončkov?

SPANJE: Mi imamo čez dan kar pestro. Spi ponavadi po pol ure do 45 minut. V vozičku včasih tudi 2 uri, ampak samo če je sreča. No, ponoči pa se navadno zbudi 1x (okoli 3) in nato ob 7.00 ali 8.00. Zadnji teden ima prebliske, pa se zbuja dvakrat na noč.

MAŠKARE: Midva sva jo našemila, da bi se pokazala bratrančkom, pa je sicer uspela se pokazati, ampak je tudi takoj podrla en orng kupček na oblekico. Tako da je bilo vsega konec v eni minutiuser posted image

KG: Midva sva si izposodila tehtnico za dojenčke, kao da bova lahko videla če se redi. Majkumila, tale tehtnica vsak dan pokaže drugače. En dan se ful zredi, naslednji dan, pa gre v hud minus. Pa sva jo poskusila stehtati še na navadni tehtnici (jo drživa v naročju) pa je ista fora. Jaz se že ne sekiram več. Se mi zdi, da če dete je 13x na dan, da shiralo lih ne bo, no. Bajsika pa očitno nikoli ne bo. Je pač po atijuuser posted image

STRAH: Tudi jaz opažam, da se ne smejčka več vsakemu. Zadnjič jo je prijela njena botrca in je punca padla v tak huronski jok. je bila botrca kar malo užaljena.
Drugače smo imeli pa epizodo z inhalatorjem. Je imela povsem zabasan nos, pa sem hotela probati kako se to inhalira. Že brnenja inhalatorja se je grozno ustrašila, ko sva ji pa približala masko, sem pa mislila, da jo bo kar kap. Ji je kar sapo vzelo tako je jokala.

SEDENJE/DVIGOVANJE V zadnjih 3 dneh se je začela v naročju kar dvigovati. Sploh noče več nasloniti glavice na mojo roko. Še posebej se dviguje, kadar sedim z njo v naročju tako da gleda naprej. Se dvigne prav v sedeći položaj in tam vztraja. Meni se zdi to fuuul hitro (čez 10 dni bo 4. mesece). Najbrž je ne smem pustiti, da bi "samostojno" sedela v mojem naročju, a ne?





(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Oktobrski listki 2014
23.2.2015 6:29:23   
Hope2
Evo se glas od mene- koncno prisli iz dopusta.

Avion prestali super, hvala tistemu ki je iznasel pestunjo- minimonkeyuser posted image . Sicer mi je bil moz tudi v veliko pomoc, pa starejsi sin se je ze hvalabogu sam zamotil, tako da smo preziveli. Ko je ena sprasevala glede pijace in hrane. V slovenijo ni bilo tezav, me niso nic kontrolirali in sem imela s samo plastenko vode in se termovko, pa kozarcke baby hrane. Nazaj grede, pa sem mogla iz termovke spit vroco vodo, original zaprto pol litrsko plastenko pa so odnesli testirat- ce so so na flasi sledi eksploziva. Dobila nazaj original zaprto flaso. Na baby hrano v lonckih se ni noben spotaknil, tudi ne na caj v flaski.

Dopust super- nas se se vedno nobenga ne boji, vsem se smejcka, vsem tujcem. Zdaj itak v slo ni nobenga poznal- mali dobrovoljcek.

Ze cca 3 tedne se plazil nazaj. Naprej mu se ne gre- res pa da je bil zdaj 2 tedna skoz po rokah ali v vozicku, v avtu- se mi je ze smilil- saj nismo imeli nobenga ritma, ne za zvecer, ne ponoci, ne cez dan. Ce hoce naprej, se vcasih vrze naprej in pol z glavo oz z nosom prileti na trdna tlauser posted image . Zacel se je odzivat na NE. Ampak ima spomin kot cloveska ribica, cez 5 sekund ze pozabiuser posted image user posted image . Drzi si sam flasko in lahko celo flasko sam spije. Samostojno ne sedi, ga ne posedam oz ne obkladam s poustri. Sedi pa v mojem narocju- seveda mu se podpiram hrbtenico. Samo je lump ugotovil zakaj ima noge, in zato veckrat nima riti, je ful vesel, ce ga dvignem in drzim, da on pomiga z boki in zaplese svoj bugi bugiuser posted image user posted image

Zdaj smo spali zelo slabo, suh zrak mu je cist zamsil nos, pa se nismo vajeni nizkih T. Na smucanju je bilo tudi do -9. Zdaj ko smo doma, bom pa probala nek ritem spet ujet in ga navadit na spanje. Doma je ponoci prespal skoraj celo noc brez dude, zdaj smo ga pa cist an dudo navadili in zaradi zamasenega noska je skoz ven padalauser posted image

Pri 5 mesecih ima 7 kg in cca 65cm.

Hrana. dOJIM ga 5x na dan, dobi 2 flaski AM in 1x gosto hrano. Od GH dobi samo sadje in zelenjavo. Vcasih dobi vecerno mlecno kasico od milupe- riz, banana, ampak takrat ne dobi flaske AM ali pa samo 90-120 ml. Pocasi bom uvedla 2 GH (je 5,5 mesecev star). Dopoldan sadje in kosilo- zelenjava, obcasno OH. Zelo lepo je, ni pa tak hud jedec kot je bil starejsi sin. Starejsi se je itak prenaziral z GH, tale pa glih prav.

Ostalo drugic


(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Oktobrski listki 2014
23.2.2015 14:46:10   
Hope2
Evo je danes bil spet vec na tleh- da sem jaz razpakirala vse kufre in spucala hiso in se je naucuil puzat naprejuser posted image . Ne da zdaj sibauser posted image , mu pa uspe zelo zelo pocasi premikat naprej.

Kar se tice uvajanja GH. Jaz vedno uvajam sadje in zelenjavo skupaj oz eno sadje, eno zelenjavo, sadje, zelenjavo... nato pa 1 dan sadje, 1 dan zelenjavo... oz kokr pride. Pri obema se je tako najbolje obneslo, noben zato ne zavraca zelenjave. Mislim da ce so sladkosnedi in izbircni, bo cisto vse eno ali zacnes z zelenjavo in kasnej s sadjem, ali mesano ali glih obratno. Taki bodo vseeno na koncu raje sadje izbrali. Jaz sem ze za 3 primere slisala, da so mame zacele z zelenjavo in sele potem s sadjem in tile 3 otroci so na koncu bili najbolj izbircni- ko so okusili sadje, vec niso hoteli zelenjave. Itak so si vsi razlicni, ze moja dva sta si glede jescnosti, pa nimam nekih problemov z nobenim.

Ce nimam casa, pac ponudim hipp ali banano- je tak na izi. Sicer pa imam v zmrzovalniku na pol skuhano buco, brokoli.... pa na hitro ven vzamem, pokuham in ze je redi kasica. Ne vem, ampak meni res ne vzame veliko casa. Edino hranjenje lahko v zacetku dlje casa traja.

Se strinjam GH obvezno dajat ko so lacni.

Maskare. Smo imeli ze oktobra halloween in je bil nasemljen- sem mu oblekla samo majcko batman. Letos sem imela s sabo na dopust body superbaby (ala superman) pa mu nisem utegnila oblect.


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Oktobrski listki 2014
28.2.2015 16:19:58   
lila5
Hope2, lepo se mate user posted image Pa čist je priden, da se že počasi začenja plazit...moja se obrne s hrbta na trebuh in celo ostane rada v tem položaju, medtem ko sin ni hotel tega...

Kar se tiče GH...moj prvi sploh ni bil jedec (še zdaj ni), tko,da sem ga v večini do enega leta na mleku držala, z dojenjem user posted image

Zdaj se bojim, da bo ista pašta...ji ponujam zelenjavo , pa brez uspeha..ne vem , če gre vsega ena žlička dol...razmišljam, da bi ji malo posolila, ker bi bilo tudi meni neokusno, pa tudi tega ne bi jedla...sadja še nisem probala, bom pa zdaj tako kot ti hope2, mogoče bi bilo bolje.... A to daš svežo sadje al tud kaj kuhaš? Npr. jabolko???

Pa še to me zanima....a prav vsak dan dodajate GH? Jaz včasih kak dan preskočim user posted image Vem pa,da ni lačna, ker je itak ziza še vedno zakon , tam se največ naje...

Joj sem te dni probala malo shujšat, manj jest, pa ful vode pit, pa se je že čutil upad mleka...sem hitro prešaltala nazaj...me je pa groza kaka bom to poletje user posted image user posted image

Joj , naša je večinoma rada po rokah...ni šans, da bi bla vsaj 15 min. v gugalniku oz. na tleh...komaj čakam , da pride hojica na vrsto..... user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Oktobrski listki 2014
28.2.2015 16:21:02   
lila5
Aja, pa pišite kaj dajate svojim malčkom za jest od GH...nimam ideje več....

Kdaj pride griz na vrsto??? Pa sej itak bo tud on bljek, ker bo z vodo narejen in ne mlekom user posted image

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Oktobrski listki 2014
1.3.2015 5:06:09   
Hope2
Jaz solim ne. Ce je kaka hrana bljack oz mu ne gre prevec dol, mu dam zlizcko adaptiranega mleka zraven. Bi lahko svoje, pa se mi ne da crpat. Ta okus jim je bolj znan in takoj zagrabi. Sem moja oba tak preslepila in potem jima to mleko zmanjsujem, tak da na koncu vec ne dam. Zdaj sem zacela dodajat olje za dojencke- kupila v DM.

Zacnem vedno s kuhanim sadjem, razen pac banane. Ker je bolj mehko in ker je prvega fejst matralo crevesje po surovem sadju. Tak da iz izkusenj sem zacela kuhat in po 1 mesecu zacnem s surovim. Jaz vedno kuham z zelo malo vode, tak da celo to vodo pol itak porabim za kasico. Ce je kaj takega da moram dat vec vode, pa pol v tej vodi zakuham polento.

Griz je gluten. Gluten bi se naj uvajal po 6 mesecu. Jaz se tega drzim, oz mogoce se kak teden ali dva raje kasnej zacnem. Skuham ga pa isto na vodi in potem dodam zlicko AM. Tak sem prvemu kuhala vecerne kasice (ajdo, proso, riz, polento, gres). Med kuhanjem lahko dodas kako suho sadje (sliva, brusnice, rozine). Da bo mal sladkasto. sadje lahko ven poberes ali pa ga zmiksas. Celo suha sliva je super, ce so zaprti ali pa ponudis riz, ki itak zapira.

Od sadja je sprobal, jabolko, banano, hrusko, ta teden se melono (pri nas je sezona). Zadnjic je v kupljeni kasici sprobal borovnice in marelico. Sicer ne bi se, ampak drugega ni bilo. Sledi grozdje, sliva, lubenica(sezona).
Od zalenjave: hokaido buco, bucke, pastinjak, brokoli (ta mu najmanj disal, pa sem enkrat dala mleko zraven in 1x s krompirjem, pa je veliko raje pojedel), spinaco, krompir, sladki krompir, korencek (tega tudi prevec ne mara, razen kupljeno kasico ali pa mu tudi moram mesat s kako drugo zelenjavo). ta teden bo sprobal koruzo in polento ter grahek in cvetaco.

Zadnjic je sprobal 1 zlico goveje juhice, je bila zelo dietno pripravljenauser posted image . pa 2 mini koscka domace kure.

Z mesom bom zacela pri 6 mesecih.

Od OH je rizeve kosmice, prosene kosmice, koruzne kosmice, riz. sledila bo polenta, ajda, proso in sele potem gluten.

dam vsak dan, ko enkrat zacnem. pri prvem otroku mi je P povedal da je najhuje preskakovat oz enkrat dat in nehat. dajem dopoldan oz uvajam dopoldan. zjutraj podojim, cez 2 ali 3 ure sledi kasica. takrat je ziher lacen in jaz mam cas, ker ne kuham kosila in starejsi je v soli. sele po kasici sledi mleko. zdaj ko ima ze cel obrok kasice, mu vec mleka nee ponudim( star je 5,5 mesecev). ce nimam casa, mu ponudim pa hipp. vceraj npr nisem imela casa, pa sem naribala bucko, skuhana v minutki, pol sem pa se en hipp loncek z pastinjakom zmesala not.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.3.2015 5:11:55 >

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Oktobrski listki 2014
2.3.2015 13:31:53   
lila5
Hope2, hvala za izčrpen odgovor user posted image Hitim pisat, ker pri tamali so sekunde dragocene kolko spi čez dan , hihihihih. Ko bi vsaj enkrat eno uro skupaj spala user posted image Nič ne utegnem narest čez dan.....

Jaz dodajam malo olivnega olja v hrano...nisem še slišala za to v DM-u, bom pa šla pogledat...

Ja fajn hope tole z mlekom..bom tudi jaz kako kapljico primešala zraven..si bom pa morala stiskat , ker moja noče adaptiranega mleka...Ker tole z neslano zelenjavo ne pelje nikamor...vse živo od zelenjave sem ji že ponudila pa nič....Sem ji pa včeraj pri kosilu ponudila žlico začinjenega riža lih , ko smo jedli in itak takoj zagrabila...tega bi pa na tone pojedla...no, sem ji vseeno dala par žličk user posted image

Včeraj sem ji dala malo melone za "cuzat", pa je tudi nekako šlo...Skuhala sem ji jabolko zadnjič, pa ni hotla, dodala piškot, pa tudi ni hotla...banane tudi noče...user posted image

Kakšni so pa ti kosmiči hope2?? Kakšni posebni za dojenčke?? Pa kako jih pripraviš? Z adaptiranim mlekom???

Aja, pa govejo juho sem ji ponudila (nič soljeno), pa itak ni hotela...ko sem ji pa dala soljeno, pa takoj in spet sem ji morala dat par žličk user posted image

A menite, da ne bi smela soliti hrane?
Ko mi reče mama, da mi je že ne vem kdaj skoraj vse dajala za jest , ko sem bla dojenček, pa to s soljenjem ni nikoli pazila, pa mi nič ne manjka...mogoče pa preveč kompliciram....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Oktobrski listki 2014
2.3.2015 13:33:16   
lila5
Joj , vedno kaj pozabim napisat oz. vprašat.....
A pasirate hrano ali dajate po koščkih? Moja takoj, ko dobi košček v usta, pljune ven... Je res zahtevna user posted image

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Oktobrski listki 2014
2.3.2015 16:22:46   
Bralkica
Živjo, jaz sem nekaj dni nazaj začela z GH. Malo bučke, korenčka. Pa poskušala sem riževo kašico - kosmiče Milupa od 4 meseca naprej (brez glutena), je zelo rad jedel - bolj kot zelenjavo user posted image
Smo na Novalac mleku drugače. Nič še nisem solila (ne vem, kako je s tem - ne priporočajo, je pa res brez okusa), tudi sadja nisem še dajala, niti mesa. Upam, da bo rad jedel in ne bo problema. Tudi olja še nisem dodala, patronažna mi je rekla za oljčno ali repično. Kaj svetujete ostale? Kakšno je to z DM-ja?

Drugače bomo kmalu stari 5 mesecev user posted image

Brcamo, se smejčkamo, ne prevalimo se še s trebuščka na hrbet ali obratno.

Še vedno nekaj refluksa - polivanja. Upam, da čimprej mine. Spimo čez dan bolj malo, ponoči kar okej, še vedno enkrat jemo sredi noči.

LP

(odgovor članu lila5)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Oktobrski listki 2014
2.3.2015 17:51:54   
kamajuš
Ojla!

Mi smo tudi dopolnili 5m. Glede goste hrane se tudi jaz (vsakič znova) lovim, saj je vsak otrok poglavje zase. Naš je kar jedec, nima pa še samostojnega obroka. Glede na to, da je polno dojen, še nisem odprla AM, ki sem ga kupila v namen mešanja z GH.

Do zdaj je probal že: oranžno bučo, bučko, korenček, brokoli, krompir, polento, jabolko. Zelenjavo mešam z riževimi otrobi (al kako se že reče), polento ali krompirjem. Jabolko sem skuhala, a moram rečt, da mu ne gre, ga je kar streslo od kislosti. Bom verjetno skuhala s kakšno dodano rozino ali slivo za sladkobo.

Tokrat sem se odločila, da bom dala prednost zelenjavi. Zaenkrat mu gre OK.

Gluten: brala sem najnovejše smerince user posted image : ponudili naj bi ga med 17 in 26 tednom (kasneje ne user posted image ). Verjetno bom čez kakšnih 14 dni dala kakšno pirino zadevico, da vidim, kako bo... Kruh naj bi bil šele kasneje, čeprav moji taveliki so ga vsi trije dobili pri 6m - tako eno skorico za krickat, da so se zamotili.

Sol: nasplošno nisem pristaš slane hrane in tudi otrokom sem ponujala neslano, dokler je šlo (beri: dokler se tašča user posted image ni odločila, da so že dovolj veliki in jim začela uturavat slano hrano). Sama menim, da otrok ne pozna slane / sladke hrane, kot jo mi in ne vem, kako bi lahko vedel, da je hrana lahko bolj okusna. Tudi zase lahko rečem takole: svoj čas (= ko sem bila še mlada mlada), sem bila ful sladkosned. V kavo sem si obvezno stresla 2 vrečki sladkorja (zgolj primer). Potem sem začela malo bolj pazit, kaj dam vase in sem začela piti grenko kavo. Danes mi je sladka kava milo rečeno ogabna user posted image . No, ne vem, če sem dovolj razumljivo povedala, ...

Skratka NE solim in še lep čas ne bom. Sem pa prebrala tudi, da naj bi user posted image 8x poskusil eno zadevo, da jo bo sprejel (OK, eni takoj). To je bilo napisano z namenom, da ne se ustrašit, če prvič nečesa noče in ne obupat. No, jaz sem se odločila, da bom npr z jabolkom še malo počakala, čez kakšen teden pa spet ponudila.

Pasiram ne, zaenkrat gre nekako dol le zmečkano z vilico...

(odgovor članu Bralkica)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Oktobrski listki 2014
3.3.2015 9:59:20   
Hope2
Olje iz DM: je mesanica repicinega in soncnicnega. Je pac bio in narejeno posebej za dojencke in otroke. Ni neka industrijska mesanica in je bolj blago. Ze za prvega sem kupovala, takrat mislim da v mullerju. Takrat sem brala da imajo ta olja pravsnjo mesanici omega 3 in 6 mascob, ravno tako kot jo rabijo otroci. Mah, saj vseeno- glavno da dobijo malo mascobe, da se doloceni vitamini topijo in da jim pomaga pri razvoju zivcevja, mozganov... Meni je tole najbolj izi varianta.

Se pa strinjam s kamajus prakticno v vsem. Sol- no way tudi za moje otroke. Prvemu nisem solila skoraj do 1 leta, ni prav nic pogresal. Tudi zdajsnji ne. Solit nocem, ker mu nocem dodatno obremenjevat ledvice in ker res ne rabijo. Ljudje smo dandanes odvisni od soli. Odrasel clovek rabi dnevno soli le toliko kot ga je v kosu kruha- seveda ce clovek ni aktiven in spije normalno tekocine. Tako da ne vem zakaj bi rabil dojencek vec soli. Tudi z vcasih ne mores primerjat, ker vcasih ni bilo veliko soli, ljudje so bili bolj sparovni s soljo, jedlo se je manj slane in predelane hrane.

Mojemu sem ponudila 2 vrsti jabolka, eno obozuje in pri drugi se isto trese.

Vecinomapretlacim z vilico, doloceno hrano pac ne morem, ker je nocem tudi prevec razkuhat in pol doloceno hrano zmiksam s palicnim- probam mal bolj na grobo. Sprva se je ob doloceni hrani davil, celo ko je sit in noce vec jest, takrat mu ta refleks ozivi. Zdaj je ze bolje. Sem mu dala koscke plasmon piskota (brez glutena) in od teh se je najbolj naucil, da je treba zvecit in mlet po ustih.

Joj tele smernice... nekak mi je blizu tista iz casov prvega sina- gluten 6 mesecev- tak da se bom drzala teuser posted image

. Tudi tukajsnji pediatri pravijo po 6 mesecu.

Kosmici so ja za dojencke (zgledajo kot cokolesnik). Dobis povsod, veliko firm. eNA JE OMENIla milupo. Jaz sem kupila od firme holle in sunval, pri nas ni milupe. Se mi zdi, da imata ti dve firmi edini prosene, ajdove kosmice, kasneje pirine in 7 zit kosmici. Sem pa si v sloveniji nabavla vecerne kasice- isto ksomice, ki se mesajo z vodo od milupe.

se strinjam z napisanim, da rabijo 8x poskusit hrano, zato pa sem prej napisala, ko mi je bilo povedano: ko enkrat zacnes ne smes nehat- ker pri dojecku naredis samo zmedo in se vec tezav pri uvajanju. Samo potrpljenje je treba imet, ker lahko gre zelo pocasi- zato pa se rece uvajanje. Ne gre za takojsnje hranjenje, temvec spoznavanje vsega (hrane, okusa, zlice, poziranja, prebave...)


Aja se za kosmice. Dodam jih vcasih k zelenjavni ali sadni kasici- ce je bolj tekoca ali ce mu zelim ponudit oh, pa nimam casa za kuhat riz. Zvecer mu dam omenjeno milupino kasico z okusom banana. Tu dodam samo vodo, ker ze vsebuje AM. . ce moram dodat AM v zelenjavno kasico, pol dam samo 1 merico AM direkt v kasico in zmesam

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 3.3.2015 10:11:42 >

(odgovor članu kamajuš)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Oktobrski listki 2014
4.3.2015 9:41:18   
kar86
po dolgem času je javljam user posted image

voziček: včeraj sem mu dala športni del ker je bilo res lepo toepo ninal plo in je ful užival.je tako lepo n inal user posted image user posted image , ga je blo res lepo gledat. pa tudi mu je blo zanimivo kler je vse videl okrog user posted image

katero kremo uporabljate za obraz? nekaj sem mu jih probala,ampak ima občutljiva lička- bi mogla bit kaka bolj masna,za veter in to sonce,?

hrana: nisem še pričela z GH ampak bi sedaj v kratkem..sedaj bo šele dela. a ni recimo tako da se najprej da opoldansko kašico no najprej nekaj žličk in potem za cel obrok in šele nato da je jim ponudi za ostale obroke?

spanje: kakor kdaj..se je zgodilo da smo vstajali na 2 ureuser posted image user posted image user posted image

vedno je bolj navihan, skozi se dviga gor-dela trebušnjake namesto mameuser posted image , obrne na stran se, ampak na drugo stran pa mu še ne gre..


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Oktobrski listki 2014
4.3.2015 10:11:38   
Hope2
Ja, kar86. Zacelo bi se naj tako kot pravis. Do 12 ure nekje- meni bolje ustreza okoli 9 zjutraj (ker potem ima tole prvi obrok in se nato okoli 6 meseca preselim se na obrok kosilo (okoli 12 ure). Dopoldan zato, da ce se pojavi alergija, da jo tekom dneva opazis. Jaz zacnm tudi dopoldan zato, ker se do vecera prebavi v vecini, da ga pol ponoci ne matra prevec. Zacnes z 1-3 zlickami, druga dan vec, potem kokr poje. Samo tu priznam, prve 3 vrste hrane (se pravi cisti zacetek)se delam tako, kasnej pa vec ne. Mu ponudim kokr poje. Nekako hvalabogu niso nagnjeni k alergijam. Glede na to da dojim in jem vse, si mislim da bi se ze preko mleka opazila alergijauser posted image .

Nas pa je vse do tega vikenda se uzival v kosari, se ni nic pritozeval, cetudi je zelo aktiven. Ampak je ta vikend mozu padel ven iz kosareuser posted image . Samo sekunda je bila, ga je gledal in ga ni mogel ujet, je kar ven skociluser posted image . Pa bugaboo ima ja fejst globoko kosaro, aja pa se strehico je imel dol, tak da se zdaj ostaja misterija kak mu je to uspelo. Zdaj je v sportnem zavezanuser posted image . Bi ga dala ze prej v sportni del, pa so se izgubili trakovi za zapet in smo cakali na nove. V maclarnu ga pa nisem veliko vozila, ker imamo ze kar toplo sonce (kratki rokavi in hlace), pa vozicek nima postene strehice. Hvalabogu mu ni bilo nic hujsega, le mini buska.

Jaz sem pri prvem uporabljala od welede kremo za veter in mraz. Super se je obnesla za kozo. Ta je res mastna. Sem pa letos kupila od bubchen (ko smo sli na smucanje) pa nisem sploh zadovoljna.

Za spanje sem se pa odlocila da bodo od zdaj naprej noci brez dude. Bomo videli ali me bo ubogaluser posted image . Danes je bila prva noc brez dude in je bilo super. Na zivce mi gre duda, ker skoz ven pada in potem so noci obupne. ko zaspi in spi brez dude, spi veliko bolje in dlje. Ko enkrat duda gre v usta se pa skoz zbujauser posted image . Cez dan ni lubitelj dude, razen ko gre spat ali je v avtu. Ko je bil se mali je tudi vecino noci prespal brez dude.... tak da ne bi smelo biti hudouser posted image . Ima plenicko za cartanje in pomirjanje tako da nekaj mu le ostane. pa jaz sem se zravenuser posted image .



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.3.2015 10:14:00 >

(odgovor članu kar86)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Oktobrski listki 2014
10.3.2015 13:27:42   
me83
pozdravljene user posted image

je lepo vreme pa vas vec nic ni na netu user posted image

mi smo tako tako,... smo od bratca dobili prvi prehlad (po 5m smo sli v vrtec, po 3 dneh ze prehlad),... no na sreco ni hujsega,.. ni pa fajn vso to ciscenje nosa itd.

smo tudi probali prvo zlicko gh (moje mleko in rizevi kosmici),... pa zgleda se ni pripravljena,... ji je kr ven vse teklo, ni vedela kaj si naj pocne user posted image

no sicer pa smo dopolnili 5m,... giba se nic kaj, obrne se na bok, ene parkrat se je sama obrnila na kravice in nazaj, to pa je tudi vse,... bo ze.


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Oktobrski listki 2014
11.3.2015 10:16:49   
peregrina
Pozdrav še iz naših koncev user posted image

Tudi mi smo predelali prva dva prehlada. Hvala tistemu, ki nam je podaril inhalacijski aparat. In tistemu, ki je izumil pumpico za nos.
Se mi je tako smilila naša user posted image , ker je vreščala, ko jesihar, ko smo čistili nosek. Ampak po 14 dneh (ko se je en prehlad končal, se je začel drugi) sem bila že čisto imuna na jok - pač, kar se mora ni težko.

Par dni pred dopolnjenim 4 mesecem je punca poskrbela za presenečenje. Kar eno jutro se je prevalila iz trebuha na hrbet. Jaz sem pa mislila, da se najprej prevalijo iz hrbta na trebuh. No, potem je to ene parkrat ponovila, zdaj je pa pozabila kako se to dela. Pridno se obrača na bok. Enkrat ali 2x ji je tudi ratalo se obrnit iz hrbta na trebuh - poskuša sicer večkrat na dan, a ji je vedno roka napoti in ji zmanjka za kak milimeter. Je pa pogruntala, da se z obračanjem na bok, obrača tudi po podlagi. In je tako hecna, ko se med takom obračanjem zagozdi v tisti lok od igralnega kotička in se potem jezi.

Preživeli smo tudi prvi dopust, pa kar nekaj družabnih dogodkov z veliko otroki. Vedno bolje prenaša te zadeve.

Veliko časa sva zunaj na sončku. Komaj čakam na tisto pravo pomlad, ko ne bo več treba jih oblačit v te zimske pajace.

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Oktobrski listki 2014
11.3.2015 10:54:46   
Hope2
Ne, ne, prvo je iz kravic (trebuha) na hrbetuser posted image . Je najlazje, ker se samo kotnejouser posted image . Obratno pa je treba ogromno moci. Moj je isto naredil cca 3x, potem je malo zamrlo, po kakem tednu ali dveh, ap spet akcija. po 1 mesecu pa kontra obrat. ampak se vedno se obraca le na eno stran, na drugo noce. Ali pa poskusa in mu zmanjka glih malo.

Lahk samo recem, ste lahko srecne, da se sele sedaj obracajo in vadijo obrate. jAZ SEM ZDAj v fazi padcev, jao ze mene vse boli glava, samo njega pa nic ne izuciuser posted image . vsak dan vsaj 5x butne z glavo na ploscice. Sem ze razmisljala o celadiuser posted image . Prvi je isto hitro zacel plazit, pa vseeno sele po 6 mesecu, tale pa pri 5,5. Se mi zdi, da starejsi pol tolk ni padal in je bil bolj kompakten, pa cetudi le 1 mesec razlike. Zdaj je dopolnil 6 mesecev in je konkretno hiter, tak da smo ta teden namontirali varnostna vrata, kupili omaro, da smo starejsemu lego kocke not pospravili, namontirali varnostne zaponke za omare. Tak da cim kasnej, tem boljse, vsaj ze razumejo vec, ker zdaj tale cisto nic ne razume al pa cez 1 sekundo pozabi. Pa se na noge se je zacenjal postavljat, tam pa sploh takoj padec sledi, ker riti pa nimauser posted image user posted image user posted image

Kar se tice GH, smo na dobri poti, trkam. zdaj je ze tudi koscke- v smilu, riz ne rabim vec tlacit, jabolko lahko naribam na malo... Rad je vse, kar ponudim, kako stvar bo manj pojedel- ker ni tak okusna, pa mu pol mal adaptiranega mleka not dam in zmaze vse. Je pa se vedno tako, da ce mu dam kako tekoco kupljeno kasico mu bo vse teklo iz ust- pa ze ve kaj pocet z hranouser posted image . Me83 probaj malo zgostit z rizevimi kosmici ali pa cisto mini mini na zlicki v usta nest. Ona bo ze nekaj pojedla, ampak vecino ven bufne, ker stisnejo usta ko pozrejo in take velike kolicine valjda ne morejo pozret in potem ven leti. Mleko pijejo po kapljicah, torej bi moral tudi z zlico po kapljicah dat.

Smo pa bili zadnjic prvic na bazenu in je fuuuuul uzival. Ga pa drzimo, pri starejsemu se fredov obroc ni obnesel. Sam pol je bil tak utrujen, da se je drl na ves glas, ap se jest ni mogel. Bova zdaj veckrat sla, pa za doma bom nabavla mini bazencek.

Spanje> vzela sem dudo ponoci. Ima jo cez dan ko spi in v avtu, drugace je ne mara. Ponoci pa smo vstajali na minute, ker je duda ven padala in glede na to, da je znal spat po 6 in vec ur brez dude... sem se odlocila da probam brez. Jokal je tak non stop, ker mu je duda ven padala. Bila je super odlocitev, od prve noci je zacel spat od 8-5 zjutraj. Pol ga podojim in potegne se za 2 uri. Do zdaj je imel le 1x krizo ponoci in sicer za 1 uro. Stejem do 20, ga pobozam, dam ninico v roke in cakam... in spet stejem itd ponavljam.... ampak prej ko prestejem se on povecini sam umiri



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 11.3.2015 10:57:04 >

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Oktobrski listki 2014
11.3.2015 11:24:21   
Hope2
Aja zvecer mu zmasiram hrbet, vrat in ramena- se mi zdi, da se tak matrajo in trenirajo, da mogoce imajo kak musklfiberuser posted image user posted image . Mali ful uziva, dobi kar kurjo pot po celem telesu- cista uzivancija. Ce bo katera probalauser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Oktobrski listki 2014
11.3.2015 11:48:29   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ne, ne, prvo je iz kravic (trebuha) na hrbetuser posted image . Je najlazje, ker se samo kotnejouser posted image . Obratno pa je treba ogromno moci. Moj je isto naredil cca 3x, potem je malo zamrlo, po kakem tednu ali dveh, ap spet akcija. po 1 mesecu pa kontra obrat. ampak se vedno se obraca le na eno stran, na drugo noce. Ali pa poskusa in mu zmanjka glih malo.


No, tolk o tem, da se naša punca še ne obrača iz hrbta na trebuh. Prejle grem pobrat pleničke v sosednjo sobo. Tamalo pustim na sredi blazine na hrbtu. Dala sem ji še igračo, da bi se zamotila za tistih par minutk. In zaslišim kar naenkrat eno pritoževanje in grem pogledat. Ma, me je skoraj kap. Dete leži čist na robu blazine na trebuhu in se jezi. Sekundo za tem pa se je spet prevalila nazaj na hrbet.

In prejle spet. Sem jo odložila na sredo blazine (na hrbet), da bi se preoblekla. Samo obrnila sem se, ko je začela nekaj cvilit. Pogledam in punca spet na trebuhu. user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Oktobrski listki 2014
11.3.2015 11:50:18   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Aja zvecer mu zmasiram hrbet, vrat in ramena- se mi zdi, da se tak matrajo in trenirajo, da mogoce imajo kak musklfiberuser posted image user posted image . Mali ful uziva, dobi kar kurjo pot po celem telesu- cista uzivancija. Ce bo katera probalauser posted image


A to kako posebej masiraš al pač po občutku?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Oktobrski listki 2014
11.3.2015 11:58:19   
Hope2
user posted image user posted image user posted image bravo za punco.

po obcutku, tak minutko. pa mal ga vmes pozgackam, pohecam, bolj igra. pa kar cez bodi, ker se mi ne da skoz slacit. Glih bozam ga tudi ne, tak nezen pristisk, s prsti ob hrbtenici grem gor in dol

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 11.3.2015 12:01:31 >

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?