|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 14:02:25   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ni mi jasno, kako to, da toliko teh, ki vsako nedeljo poslušajo: "Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen!" tako radi kamenjajo, pa sta ipak samo varala in nič drugega... Tu imam sama velik problem z razumevanjem - nikakor ne razumem, ne vem, kaj ima človek od tega in ne razumem, kako jim ni hudo, da se je človek zato ubil... Bilo mu je tako zelo grozno, da ni več videl nobenega izhoda - pa še vedno ni dovolj... Meni se zdi to grozno! Kaj vi še nikoli niste naredili nič narobe? V celem življenju? Nobene napake, za katero si ne želite, da jo cela vesoljna Slovenija izve?



Verjetno ga ni človeka, ki ni kdaj storil kake napake. Ampak ta dva sta napako zanikala, čeprav sta bila ujeta. Nista prevzela odgovornosti. Smo res že tako v riti, da je to nekaj normalnega, da lažeš in zankaš krivdo ter vališ na drugega? Resno? To je tisto, kar mene moti. Če grešiš in si ujet, priznaj, jbg se zgodi al karkoli, ne pa zanikat in lagat. Kaj s tem učijo naše otroke? Lagat in ne priznat, čeravno za ceno življenja? Dovolj imam takih ljudi, ker tudi zaradi tega nam gre slabše kot bi nam lahko šlo. Pa se to dogaja na vseh področjih, ampak še vedno najdemo opravičila za take ljudi, pa sej ni mislil, pa ni vedel, pa ni tega in onega.....
Tisto lizarjenje ni bilo nič posebnega, da bi pritegnilo tolikšno pozornost in javnost, zagotovo.


To je to. Ne gre se za to, da se nekateri delajo da so brez greha. Gre se za to, da nekateri grehe naredijo, jih priznajo in jih skušajo popraviti tako, da ob tem čim manj trpijo drugi. Tule ni bilo tako. Žal. Dokler se je dalo skrivati je bilo ok, tudi ko se je dalo lagati, se je še zdržalo, vendar ko je napočil trenutek, da je treba vse skupaj priznati in popraviti kar se da, je bilo bolje pobegniti. Pa čeprav v smrt. In tako vse skupaj s svojim samomorom vred naprtiti na pleča ljudi, ki pri tem niso nič krivi- njegovi družini.
Sedaj in že prej, se vas večina zgraža nad dijaki , ki so to objavili . Grozljivo. Breme nalagate na mlade ljudi, ki so le odraz te pokvarjene družbe.Družbe, ki enostavno ne želi videti kdo je v dani situaciji žrtev in kdo je v bistvu naredil tragedijo in jo ucvrl.
Se vam ne zdi možno, da podobno kot ravnatelj lahko problem, ki bo pretežak za njegova mladoletna pleča, potlači tudi njega? Čisto lahko se to zgodi. Če možakar v precej zrelih letih ni znal, hotel, bil sposoben zadeve urediti tako kot je treba, me ne bi čudilo, da bo kaj podobnega storil tudi preplašen in iz strani takih kot ste nekateri tule gor, kriv , dijak.




_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 14:13:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če možakar v precej zrelih letih ni znal, hotel, bil sposoben zadeve urediti tako kot je treba, me ne bi čudilo, da bo kaj podobnega storil tudi preplašen in iz strani takih kot ste nekateri tule gor, kriv , dijak.



Saj ne vemo, če je to bil dijak.

Kot preplašena in nemočna družba, ki je sposobna biti moralna samo ko gre zgolj in le za njene egoistične interese, smo krivdo instant obesili na prvega in najšibkejšega krivca, ki je pri roki. Tako razmišljamo in tako delujemo.

Dogodek je samo ogledalo današnjega dne, tragičen za vpletene, hkrati pa le logična posledica vsega, kar je gnilega v tej deželi.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 30.11.2014 14:14:59 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 14:14:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mogoče ni prenesel soočanja posledic, ki jih je njegovo dejanje prineslo; možna izguba službe, ločitev, izguba prestiža.. hm, verjetno kot ravnatelj ne bi mogle dobit več take službe v pedagogiki, niti zlahka kot učitelj in je raje izbral smrt kot da bi bil čističec ali smetar, ločenec, navaden "ničè", ki začenja iz nule..
boga njegova familija...


Vendar javni linč ni imel nič pri tem......


ne vem kaj bi rada namignila s tem - da nisem tega upoštevala? imo sem; vrglo bi ga na reset in začet bi moral spet iz nule, ker je tak medisjki halo.
ko je hudo, se ne spomnimo, da folk pozabi sčasoma vse take afere in da tudi ta hudo enkrat mine. v prvem afektu pa verjetno res zgleda grozno in vseobsegajoče...


Ljudje tudi pozabljajo, da je smiselno in prav biti cloveski.


psihologija množic je specifična - kar ljudje ne bi nikoli delali sami, se v skuini komot zgodi. Lord of the flies?

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

vsak, popolnoma vsak izmed na,s ima nekaj s čimer bi nas mediji s svojimi dodatki lahko uničili. Srečni smo, da smo lahko rešili težave v okvirjih, ki smo jih sami postavili, on te možnosti ni imel.

Podpis. Mislim, da ga imamo na vesti.


ne pretiravaj. vsi pač ne. kaj mam jaz pri tem? to se me ni dotaknilo (nič cajtnikov, nič posnetka - nič), razen v tej temi debatiram iz čist teoretičnega in osebnega vidika. kaj maš ti pri tem? si mogoče cajtenk kuplazarad članka o tem v njem? ne? kaj pol?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 14:18:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

vsak, popolnoma vsak izmed na,s ima nekaj s čimer bi nas mediji s svojimi dodatki lahko uničili. Srečni smo, da smo lahko rešili težave v okvirjih, ki smo jih sami postavili, on te možnosti ni imel.

Podpis. Mislim, da ga imamo na vesti.


ne pretiravaj. vsi pač ne. kaj mam jaz pri tem? to se me ni dotaknilo (nič cajtnikov, nič posnetka - nič), razen v tej temi debatiram iz čist teoretičnega in osebnega vidika. kaj maš ti pri tem? si mogoče cajtenk kuplazarad članka o tem v njem? ne? kaj pol?



Ne potrebuješ težave, če te želijo mediji uničiti. Gonilo njihove gonje je drugje, težava je samo povod.
 
 
 

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:13:50   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če možakar v precej zrelih letih ni znal, hotel, bil sposoben zadeve urediti tako kot je treba, me ne bi čudilo, da bo kaj podobnega storil tudi preplašen in iz strani takih kot ste nekateri tule gor, kriv , dijak.



Saj ne vemo, če je to bil dijak.

Kot preplašena in nemočna družba, ki je sposobna biti moralna samo ko gre zgolj in le za njene egoistične interese, smo krivdo instant obesili na prvega in najšibkejšega krivca, ki je pri roki. Tako razmišljamo in tako delujemo.

Dogodek je samo ogledalo današnjega dne, tragičen za vpletene, hkrati pa le logična posledica vsega, kar je gnilega v tej deželi.

Do sedaj se je bolj ali manj omenjalo in se zgražalo v smeri, da je to snemal in objavil dijak. Zagotovo se verjetno res ne ve oz. mi ne vemo. Nekdo pač.
Glede gnilobe se pa strinjam.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:22:14   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

vsak, popolnoma vsak izmed na,s ima nekaj s čimer bi nas mediji s svojimi dodatki lahko uničili. Srečni smo, da smo lahko rešili težave v okvirjih, ki smo jih sami postavili, on te možnosti ni imel.

Podpis. Mislim, da ga imamo na vesti.


ne pretiravaj. vsi pač ne. kaj mam jaz pri tem? to se me ni dotaknilo (nič cajtnikov, nič posnetka - nič), razen v tej temi debatiram iz čist teoretičnega in osebnega vidika. kaj maš ti pri tem? si mogoče cajtenk kuplazarad članka o tem v njem? ne? kaj pol?



Ne potrebuješ težave, če te želijo mediji uničiti. Gonilo njihove gonje je drugje, težava je samo povod.
 
 
 

Srečni smo, da smo lahko rešili težave v okvirjih, ki smo jih sami postavili, on te možnosti ni imel.

Seveda jo je imel. Samo če povzročimo težave, v katere potegnemo še ostale akterje, potem ne moremo več sami postavljati okvirjev.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:33:36   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če možakar v precej zrelih letih ni znal, hotel, bil sposoben zadeve urediti tako kot je treba, me ne bi čudilo, da bo kaj podobnega storil tudi preplašen in iz strani takih kot ste nekateri tule gor, kriv , dijak.



Saj ne vemo, če je to bil dijak.

Kot preplašena in nemočna družba, ki je sposobna biti moralna samo ko gre zgolj in le za njene egoistične interese, smo krivdo instant obesili na prvega in najšibkejšega krivca, ki je pri roki. Tako razmišljamo in tako delujemo.

Dogodek je samo ogledalo današnjega dne, tragičen za vpletene, hkrati pa le logična posledica vsega, kar je gnilega v tej deželi.

Do sedaj se je bolj ali manj omenjalo in se zgražalo v smeri, da je to snemal in objavil dijak. Zagotovo se verjetno res ne ve oz. mi ne vemo. Nekdo pač.


Kaj nakazuje, da je to bil dijak?

Kaj če je bila snažilka?
Ali nekdo drug od učiteljev in učiteljic?
Ali zgolj mimoidoči, kdor že pač?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:34:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne potrebuješ težave, če te želijo mediji uničiti. Gonilo njihove gonje je drugje, težava je samo povod.
 
 
 


Tako je.....

In se iz enega seksa med dvema polnoletnima osebama naredi udarna novica......iz enega seksa med dvema odraslima osebama so mediji naredili informacijo v interesu javnosti.....ker nimajo pojma kaj je razlika med informacijo v interesu javnosti in navadno trač novico.....ker edini namen trač novice je v bistvu ravno to....uničiti in zagreniti nekomu življenje......

Mediji in potem javnost (ker baje mediji "prodajajo" tisto, kar javnost v večini zapopade) so si vzeli pravico, ki je niso imeli.....postati policaj, sodnik, tožilec, odvetnik in na koncu rabelj......nad dvema posameznikoma, ki sta seksala in istočasno prešuštvovala se je vršil en navaden linč.....

In kaj bo potem, ko bo sosed, lasten otrok, nekdo tretji posnel recimo naš seks, med dvema odraslima, polnoletnima partnerjema in bo nekaj sekund lizanja, fafanja, govorjenja opolzkih besed (se opravičujem, če sem prizadela čustva katerih rrovk z govorjenjem takih opolzkoksti, ki ne sodijo na net, vendar tako bo videti tudi naš spolni odnos laični javnosti.....kot navaden kurbenhaus) preplavilo slovenske medije in se bodo v trgovini, knjižnici, na šoli, na cesti, ljudje obračali za nami in si zgroženo šepetali, našim otrokom pa bodo v šoli govorili "tvoja mama je pa prava Ciciolina".....

Patrino, kaj če se pa kaj takega zgodi......si se dolžna potem ti pred novinarji dnevnika zagovarjati, zakaj si med seksom izgovorila "po.****.aj me..." oz. se dala oralno obdelati......? Bi ti bilo všeč, da se tvoj spolni odnos objavi na netu.....ne bi bila zgrožena, šokirana, brez besed, ko bi ti nekdo pomolil mikrofon pred usta......kljub temu, da si čisto sama kriva za to, da se je posnetek objavil na spletu, ker si nisi dala maske na obraz, ker si glasno in grdo govorila, ker nisi zastrla vseh oken, ki jih imaš v stanovanju.....ker seksa se vendar odgovorno in to tako, da ne obstaja najmanjša možnost, da te nemoralna mladina (ali pa kdo od starejših) zasači pri tem dejanju.....v bistvu nekateri takega javnega in medijskega pritiska ne prenesejo in naredijo samomor.....ker so v šoku.....v šoku pa so, ker se je objavilo nekaj, KAR SE NE BI SMELO....KAR BI MORALI OSTATI INTIMNO......



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:36:52   
mateyka
če ima mika prav in so ga želeli uničiti, ker so neke mučke glede ravnateljstva, potem je čisto možno da snematelj ni bi dijak.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:40:25   
Stanislava_
Kako se odzivaš na medije, je stvar osebne trdnosti, kombinacije so različne.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:42:43   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

če ima mika prav in so ga želeli uničiti, ker so neke mučke glede ravnateljstva, potem je čisto možno da snematelj ni bi dijak.


V vsakem primeru obstaja tudi vezni člen, ki je posnetek s potrebnim pompom in pripadajočim informacijami posredoval medijem. Ker posnetek brez opisa, za katero šolo gre in kdo sta akterja, nima nobene vrednosti.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 30.11.2014 15:43:42 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:47:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kako se odzivaš na medije, je stvar osebne trdnosti, kombinacije so različne.



Seveda.....vendar težko ostaneš trd, če
Ne potrebuješ težave, če te želijo mediji uničiti.




(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:49:53   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kako se odzivaš na medije, je stvar osebne trdnosti, kombinacije so različne.



Seveda.....vendar težko ostaneš trd, če
Ne potrebuješ težave, če te želijo mediji uničiti.






Če si trdna osebnost, te zamaje, a te ne uniči.
Če si labilna osebnost, je to precej težje, včasih nemogoče.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:54:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
če ima mika prav in so ga želeli uničiti, ker so neke mučke glede ravnateljstva, potem je čisto možno da snematelj ni bi dijak.


snematelj je bil dijak;
to, kako se je verjetno precej nedolžna 'šala' razplamtela čez vse meje - tako medijske, inštitucijske, kot tudi državne, si verjetno noben od prvotnih akterjev zgodbe ni niti v svojih 'najbolj mokrih sanjah' ni mogel niti zamisliti;
da celotna zgodba sovpada z drugimi aktualnimi pomembnimi dogodki na šoli - beri izbor novega ravnatelja - je (skoraj čisto zagotovo) slučajnost in 'sreča' za ostale kandidate
seveda pa se vedno lahko najde zadaj tudi teorija zarote


o psihologiji množic, slabih vzgledih za mlade in ravnateljevem prelaganju reševanja svojih težav na druge, pa je bilo že dovolj povedanega



mojcaziga,
podpis pod tvoje razmišljanje;
očitno pa živiva v različnih MB - v moji okolici je namreč ta posnetek bil v preteklih dneh kar pogosto tema pogovorov, in to v različnih družbah, ob različnih priložnostih user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:55:43   
patrino
Patrino, kaj če se pa kaj takega zgodi......si se dolžna potem ti pred novinarji dnevnika zagovarjati, zakaj si med seksom izgovorila "po.****.aj me..." oz. se dala oralno obdelati......? Bi ti bilo všeč, da se tvoj spolni odnos objavi na netu.....ne bi bila zgrožena, šokirana, brez besed, ko bi ti nekdo pomolil mikrofon pred usta......kljub temu, da si čisto sama kriva za to, da se je posnetek objavil na spletu, ker si nisi dala maske na obraz, ker si glasno in grdo govorila, ker nisi zastrla vseh oken, ki jih imaš v stanovanju.....ker seksa se vendar odgovorno in to tako, da ne obstaja najmanjša možnost, da te nemoralna mladina (ali pa kdo od starejših) zasači pri tem dejanju.....v bistvu nekateri takega javnega in medijskega pritiska ne prenesejo in naredijo samomor.....ker so v šoku.....v šoku pa so, ker se je objavilo nekaj, KAR SE NE BI SMELO....KAR BI MORALI OSTATI INTIMNO......

Lili, ne jaz se v tem primeru ne bi bila dolžna opravičevati in izmotavati, ker bi me posneli doma. Zagotovo pa se vseeno ne bi zlagala. Razumeš razliko? Ne moreš ti primerjati piratsko posnetega in objavljenega posnetka v privat hiši, kjer se to ponavadi počne in v izobraževalni instituciji , kjer se to ne sme početi.V tem je point tele debate med mano in tabo. O tem , da sem jaz mnenja, da je zaradi tega, ker se je on spravil k temu v službi on bil dolžan odgovoriti po resnici. Ni imel opravičila, da so udrli v njegov privat prostor, ker to ni bil njegov privat prostor. Če bi želel, da bi to bilo in ostalo intimno , tega preprosto ne bi smel izvajati v službi. In ne on se ni zlomil zaradi šoka. Vsaj po moje se je zlomil, ker je vedel, kaj bi moral storiti, ker je zadeva pri šla na dan in še to na tak način in se je enostavno zbal. Izbral je zanj najlažjo pot. Zopet. Lažje se je na hitro dati dol v službenem kabinetu, kot pa zorganizirati čas za to in poiskati primeren prostor. Če sta se s sodelavko tako zelo privlačila, bi lahko svoje res intimne trenutke preživljala drugje. Ne lahko- morala bi jih. Na bolj primernem mestu in če bi bilo to tako, se bi lahko mirne duše zgražala, da je nekdo udrl v njun privat intimen prostor. Tako se pač nista mogla.
Kot sem že rekla, tvoji primeri ne gredo vštric s tem primerom tule. Preprosto: privat hiša- oseben prostor za seks......služba - še posebej služba v izobraževalni instituciji- ne prostor za seks- razumeš? On je to vedel, zato pa je pač tako reagiral.
Če se izkaže na kakršen koli način , da je bila zadeva zmontirana in da to res nista bila onadva, potem je to huda grozljivka. Ker pa vse kaže, da je posnetek resničen, osebno jaz svojega mnenja ne morem spremeniti. S tem svojim zadnjim dejanjem je žal v mojih očeh potrdil tisto, kar sem si o njem mislila že v startu.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 15:56:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Če si trdna osebnost, te zamaje, a te ne uniči.
Če si labilna osebnost, je to precej težje, včasih nemogoče.


Vsi nismo trdne osebnosti......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:05:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kot sem že rekla, tvoji primeri ne gredo vštric s tem primerom tule. Preprosto: privat hiša- oseben prostor za seks......služba - še posebej služba v izobraževalni instituciji- ne prostor za seks- razumeš? On je to vedel, zato pa je pač tako reagiral.



Ne, patrino....ni tako enostavno.....tvoja intimnost se ne neha takoj, ko zapustiš domačo hišo......zato pa lahko v službi na službnem računalniku delaš tudi privat zadeve, ki nimajo veze s službo, lahko greš med malico v trgovino, ker je tam znižanje za 50%......in te v službenih prostorih ne sme NIHČE snemati, niti tvoj šef, ki je lastnik prostorov, pa če karkoli delaš, razen po nalugu ustreznih organov (recimo sodišče, policija)......

In če nam je prikrito, vohonsko snemanje tako zelo sprejemljivo, se nam kar hitro lahko zgodi, da se bo to zgodilo tudi v domači hiši...."češ, saj nisi do konca spustil rolet"....

In tudi ravnatelj in učiteljica se nista imela kaj zagovarjati pred mediji, nista se bila dolžna, tako kot ne bi bila dolžna ti.....edino pred svojimi delodjalci.....to pa je ministrstvo za šolstvo verjetno......



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:11:39   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kot sem že rekla, tvoji primeri ne gredo vštric s tem primerom tule. Preprosto: privat hiša- oseben prostor za seks......služba - še posebej služba v izobraževalni instituciji- ne prostor za seks- razumeš? On je to vedel, zato pa je pač tako reagiral.



Ne, patrino....ni tako enostavno.....tvoja intimnost se ne neha takoj, ko zapustiš domačo hišo......


To je večna dilema, kdaj se neha javno in kdaj začne privatno. Odvisna je tudi od okolja, kjer smo. V Ameriki se javnost privatnega začne prej, na Japonskem je ta mejo že daljša in bolj jasna, ko je le malo privatnega javnega. Ko javnost želi videti privatnost, se tudi meja vsakega posameznika zniža.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:16:37   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kot sem že rekla, tvoji primeri ne gredo vštric s tem primerom tule. Preprosto: privat hiša- oseben prostor za seks......služba - še posebej služba v izobraževalni instituciji- ne prostor za seks- razumeš? On je to vedel, zato pa je pač tako reagiral.



Ne, patrino....ni tako enostavno.....tvoja intimnost se ne neha takoj, ko zapustiš domačo hišo......zato pa lahko v službi na službnem računalniku delaš tudi privat zadeve, ki nimajo veze s službo, lahko greš med malico v trgovino, ker je tam znižanje za 50%......in te v službenih prostorih ne sme NIHČE snemati, niti tvoj šef, ki je lastnik prostorov, pa če karkoli delaš, razen po nalugu ustreznih organov (recimo sodišče, policija)......

In če nam je prikrito, vohonsko snemanje tako zelo sprejemljivo, se nam kar hitro lahko zgodi, da se bo to zgodilo tudi v domači hiši...."češ, saj nisi do konca spustil rolet"....

In tudi ravnatelj in učiteljica se nista imela kaj zagovarjati pred mediji, nista se bila dolžna, tako kot ne bi bila dolžna ti.....edino pred svojimi delodjalci.....to pa je ministrstvo za šolstvo verjetno......





Vidi se, da ne veš, kaj se lahko dela v službi pri tebi in kaj se lahko dela v službi v izobraževalni instituciji. In vidi se , da se tudi pozanimala nisi. Ne, v službenem času in na službenem računalniku se žal v šoli ne smejo delati privat zadeve. Večina zadevščin je v ta namen zablokirana oz. je nastavljen sledilec, zaradi česar se pedagoški kader ne smuka preveč po straneh, ki nimajo veze s službenimi. Presenečena? Žal je to res. Med malico ni dovoljen izhod zaradi štacunskih zadev temveč zaradi resnično nujnih ( zdravstvenih) zadevščin. Vsak izhod je treba javiti predpostavljenemu, se štempljati oz. na zbirnik prihodov zapisati uro izhoda in prihod. Fora ne? In končno v šoli ni prostora kjer se lahko seksa. Tudi snemati se ne sme brez soglasja tistih, ki naj bi bili posneti. Vendar če glavna akterja ne bi seksala , mulci ne bi imeli kaj posneti. Simpel in enostavno. In to ve vsak, ki malo povoha v zakulisje izobraževalnih institucij. To je vedel ravnatelj tudi.
Nista se bila dolžna zagovarjati pred mediji ne. Zato bi bilo pametneje, če bi se zdistancirala in ne dajala izjav. Bolje kot, da sta se lagala. Glede zagovarjanja pred svojimi nadrejenimi pa- tu sta pa bila dolžna povedati svojo plat zgodbe, vendar žal ni bila nič drugačna kot je bila tista, ki je bila podana medijem.

< Sporočilo je popravil patrino -- 30.11.2014 16:25:16 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:43:24   
josephine27

Vidi se, da ne veš, kaj se lahko dela v službi pri tebi in kaj se lahko dela v službi v izobraževalni instituciji. In vidi se , da se tudi pozanimala nisi. Ne, v službenem času in na službenem računalniku se žal v šoli ne smejo delati privat zadeve. Večina zadevščin je v ta namen zablokirana oz. je nastavljen sledilec, zaradi česar se pedagoški kader ne smuka preveč po straneh, ki nimajo veze s službenimi. Presenečena? Žal je to res. Med malico ni dovoljen izhod zaradi štacunskih zadev temveč zaradi resnično nujnih ( zdravstvenih) zadevščin. Vsak izhod je treba javiti predpostavljenemu, se štempljati oz. na zbirnik prihodov zapisati uro izhoda in prihod. Fora ne?


Jaz sicer ne delam v izobraževalni instituciji ampak v gospodarstvu pa pri nas velja praktično isto.

_____________________________



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:43:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Verjetno ga ni človeka, ki ni kdaj storil kake napake. Ampak ta dva sta napako zanikala, čeprav sta bila ujeta. Nista prevzela odgovornosti. Smo res že tako v riti, da je to nekaj normalnega, da lažeš in zankaš krivdo ter vališ na drugega? Resno? To je tisto, kar mene moti. Če grešiš in si ujet, priznaj, jbg se zgodi al karkoli, ne pa zanikat in lagat. Kaj s tem učijo naše otroke? Lagat in ne priznat, čeravno za ceno življenja? Dovolj imam takih ljudi, ker tudi zaradi tega nam gre slabše kot bi nam lahko šlo. Pa se to dogaja na vseh področjih, ampak še vedno najdemo opravičila za take ljudi, pa sej ni mislil, pa ni vedel, pa ni tega in onega.....
Tisto lizarjenje ni bilo nič posebnega, da bi pritegnilo tolikšno pozornost in javnost, zagotovo.



Ne vem zakaj se ljudje tako ne zgrazajo nad tistimi, ki so gresili in ne priznali a unicili so celotno drzavo, na tiste, ki so obsojeni pa niso priznali pa se vendo vodijo drzavo... ja tisti kradejo, lazejo, ne prevzemajo odgovornosti, krivijo druge, strice, tete, ozadje.... ampak tisti niso seksali. No te, ki so pa seksali ... njih je pa treba likvidirati... ostalo je sprejemljivo,. Seks ni sprejemljiv....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:47:07   
mika
a lahko to malo bolj razložiš? a je to kaka specifična šola, kake mučke in zakaj so se dogajale? me zanima.


Mateyka, na žalost ne gre samo za specifično šolo, ampak je postala stalna praksa pri izborih ravnateljev. Najhuje je ravno tam kjer kandidirajo notranji kandidati. Takrat se razplamti do te mere, da se podajajo ovadbe o fizičnih in spolnih zlorabah ( primer iz ene srednje šole v MB), prijava inšpekciji, kar še ni v bistvu problem, ampak podtikanje teh prijav kandidatom, govorice o aferah, vpletanje družin, laži na laži....delno so posledice varčevalnih ukrepov, po katerih se tudi ravnatelji morajo upokojiti, ker preneha veljavnost pogodbe z dnem ko izpolnijo pogoje ....nekateri se držijo stola z vsemi kremplji, podajajo ovadbe, ker jim svet zavoda ne želi podaljšati mandata za določen čas - razlogi so ponavadi zaradi finančnih goljufij in bi jih na hitro radi uredili.... nekateri stari ravnatelji pritiskajo s svojimi kandidati ....kolektivi pokregani.... To je povzetek iz letošnjega leta iz petih šol .... Ravnatelj ene šole, je takoj po volitvah odšel na dopust za 14 dni, ker je bil pritisk neznosen. Znan je kot dober ravnatelj, se je pa našlo par oseb, ki so ga želel uničit.

v googla vtipkaj 'zapleti pri izboru ravnatelja' pa boš videla koliko jih je. Na srečo ne piše o gnilih ozadjih.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:48:53   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


Vidi se, da ne veš, kaj se lahko dela v službi pri tebi in kaj se lahko dela v službi v izobraževalni instituciji. In vidi se , da se tudi pozanimala nisi. Ne, v službenem času in na službenem računalniku se žal v šoli ne smejo delati privat zadeve. Večina zadevščin je v ta namen zablokirana oz. je nastavljen sledilec, zaradi česar se pedagoški kader ne smuka preveč po straneh, ki nimajo veze s službenimi. Presenečena? Žal je to res. Med malico ni dovoljen izhod zaradi štacunskih zadev temveč zaradi resnično nujnih ( zdravstvenih) zadevščin. Vsak izhod je treba javiti predpostavljenemu, se štempljati oz. na zbirnik prihodov zapisati uro izhoda in prihod. Fora ne?


Jaz sicer ne delam v izobraževalni instituciji ampak v gospodarstvu pa pri nas velja praktično isto.

Ja verjamem, tudi pri nas. Zato me čudi tale razkorak in različno razumevanje zadeve.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:52:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

To je to. Ne gre se za to, da se nekateri delajo da so brez greha. Gre se za to, da nekateri grehe naredijo, jih priznajo in jih skušajo popraviti tako, da ob tem čim manj trpijo drugi.


Ne me basat.. kaj si pa ti trpela, da so tadva seksala?????

Sedaj in že prej, se vas večina zgraža nad dijaki , ki so to objavili . Grozljivo. Breme nalagate na mlade ljudi, ki so le odraz te pokvarjene družbe.Družbe, ki enostavno ne želi videti kdo je v dani situaciji žrtev in kdo je v bistvu naredil tragedijo in jo ucvrl.


Mladi ljudje so zadosti sposobni razliociti kaj je prav in kaj narobe ter prevzeti odgovornost, posebej ce so si vzeli prevacijo dolocati kaj je prav in narobe pri drugih. Mladi ljdje niso maloumni, da ne morejo dojeti kakisne posledice imajo njihova dejanja. In ja smrt doticnega cloveka so krivi in zanjo odgovorni mladi ljudje in njihova dejanja. Zakaj pa njim ni treba prevzeti odgovornosti za njihova dejanja??

Ce mlad clovek brez vozniskega izpita na skrivaj ukrade avto in nekoga povozi je jasno, da mora dobiti kazen in jasno je, da se mora zavedati kaj je prav in kaj narobe. Tudi ta mlad clovek je rezultat enake druzbe, enbake vzgoje. Samo takrat naj bi bil kaznovan v primeru snemanja na skrivaj pa ne, ker im delajo hormoni in je snemanje spolnega odnosa mikavno? Tudi ko krade avto ima iste hormone in je isto mikavno biti frajer, ki dirka po ulicah.. pa ce ubije cloveka... mu sledi kazen. Tudi tukaj bi mu morala slediti. Ce zna snemati an skrivaj, ce zna objaviti in distribuirati ponestek, naj zna tudi prevzeti odgovornost.


Se vam ne zdi možno, da podobno kot ravnatelj lahko problem, ki bo pretežak za njegova mladoletna pleča, potlači tudi njega? Čisto lahko se to zgodi. Če možakar v precej zrelih letih ni znal, hotel, bil sposoben zadeve urediti tako kot je treba, me ne bi čudilo, da bo kaj podobnega storil tudi preplašen in iz strani takih kot ste nekateri tule gor, kriv , dijak.






_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: ravnatelj in učiteljica na posnetku
30.11.2014 16:56:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
psihologija množic je specifična - kar ljudje ne bi nikoli delali sami, se v skuini komot zgodi. Lord of the flies?



Zato pa imamo slovenski salemski lov na carovnice. Uspesno resen. "Najvecje seme zla in hudicev odposlanec", ki je kvaril mladino je odstranjen. Nasa mladina si lahko oddahne.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?