|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 12:20:29   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo???? Mi smo v začetku šolskega leta, na enak način rešili problem, ki ga je imela hčerka. Fanta, ki jo nadlegoval, je ustavil mož, mu je povedal kar mora vsak otrok slišat in je bil pol mir. Zvečer sem se slišala tudi z njegovo mamo in je bila zadovoljna, da ne rečem vesela, ker nihče ni vesel, če njegov otrok počne neumnosti. Prosila me je, da če bi karkoli bilo, da ji naj povem in jaz sem ji enako rekla za svojo hčerko.


no evo, torej nisem edina, ki je pragmatična na tem svetu. tud o tem sem govorila, da je čist sprejemljiv način urejanja, pa me je frodo takoj poplavila z diarejo svoje pameti..

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 12:23:54   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mika
ma, jezna sem...izhajam čist iz trenutnih izkušenj. Iz idiličnega okolja, smo prišli v hebeni Texas.


kar spihaj se user posted image
bo lažje

morda pa dobiš kakšno idejo, kako rešiti težavo

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 13:58:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja pa res vidim, da si mi " snela" Mateyko dol s hrbta. Se zanesem, da boš nosila zastavo naprej...jaz grem v listjeuser posted image


Sem za pravicno delitev dela. Sindikalist, kaj ces. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:36:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Samo - mene pa ob branju te teme vedno bolj nekaj zanima:
a ve vedno v vseh okoliščinah RReagirate in se odločate prav, popolno in brez napak?


Ne.

Ker sama se velikokrat ne. In se mi tudi zdi nemogoče biti popolna. Že strokovnjaki za iste probleme svetujejo različne rešitve, kako je torej mogoče, da bi naj laiki vedno pravilno izbirali in izbrali?


Odlocis se za tisto kar se ti zdi najboljse, najprimernejse ucinkoviteje, saj svojega troka najbolje poznas in "cutis".
Pogosto se spomnim nase pedijatrinje, ki mi je v eni nejasni situaciji rekla, da mi verjame, da je nekaj narobe z otrokom in da verjame, da so moji obcutki kaj je narobe resnicni, saj sama najbolj poznam otroka in ga najbolj "cutim". na koncu se je izkazalo, da so moji obcutki in sumi upraviceni in se je situacija resila. Scenarij kaj bi se zgodilo, ce pedijatrinja ne bi zaupala v moje "imam obcutek", "vem, da je nekaj narobe"... je precej crn.

Kaj če se odločim v nasprotju z mnenjem stroke in sem npr. zaradi tega ožigosana kot slab starš, ki škoduje svojemu (ali drugemu) otroku, četudi se čez nekaj časa izkaže, da imam prav?
Če že zaradi drugega ne, pa zato, ker so se strokovna priporočila vmes spremenila?


Takrat bos morala presoditi ali ti je pomembnejse mnenje drugih ali lastni obcutki in presoje. IMO se prevec pozornosti posveca tujemu mnenju. Osebno imam mocno limitiran nabor ljudi cigar mnenje mi je pomembno, pa nimam posebnih pomislekov v tej smeri.
Priporocila so odlicna za premislek, za tehtanje za in proti .. odlocitev pa je nasa, kot tudi odgovornost.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:38:51   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mika
ma, jezna sem...izhajam čist iz trenutnih izkušenj. Iz idiličnega okolja, smo prišli v hebeni Texas.


kar spihaj se user posted image
bo lažje

morda pa dobiš kakšno idejo, kako rešiti težavo


uh, če začnem ne bom končala...mama enega starejšega otroka mi je rekla, naj se sprijaznim, da ne bomo o ničemer nič vedeli, otroci bodo pa 'na pol ' obveščeni. Odnosi so bogpomagaj.... Pravzaprav je v takšnem stilu- učitelj otroku: 'kaj bi te ti zdaj rad' ali pa dobesedno 'zapri gobec že enkrat' !

Mož je enkrat dopoldan nekaj peljal v šolo in ko je prišel domov je bil bled....ne bled, siv v obraz...rekel je, da si ne morem predstavljat kakšen nenormalen hrup je med odmorom, nobenega učitelja na hodniku..... je rekel, da pri njih tega ni, pa uči na skoraj 2x večji šoli. Sej še je en kup drugih stvari, pa glej...pritisk si bom nabila do plafona, po drugi strani, pa ne vem kdo vse bere. Kriv pa je itak možuser posted image , ker me nahujska.

Trenutno sem se sprijaznila, ker gledam pač s te strani, da se bo hčerka prej 'naučila živet'. Sej njej je fuuul kul v šoli, se imajo fajn in jim dogaja, je pa po drugi strani bila šokirana nad nizkim in žaljivim nivojem komunikacije nekaterih učiteljev. Včeraj je spet prišla domov zgrožena, ker je učiteljica spet ponižala sošolca pred celim razredom.

Mož je tisti, ki se ne misli sprijaznit....nekaj stvari, ki jih leta niso izpeljali, je v roku dveh mesecev dosegel, da so jih.....tako da, počasi.....mogoče pa bo. Problem je, ker jih kar lepo število učiteljev spi zimsko spanje in kao ni rešitve. Mož jim jih je podal in je bilo rešeno. Njegov predhodnik je obupal in mu isto rekel, spremenit ne moreš nič. Razlika je pač v tem, da je iz istega foha in ga ne morejo odpravit, ker sistem pozna. Bogsiga vedi, verjetno obračajo oči, ko naju vidijouser posted image .

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:44:07   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo????


Saj se ne. Sprasujem se pa recimo jaz osebno do kdaj lahko tako resujes zadeve in ali ni njen nastop enakovredno nasilen tistemu, ki ga zeli prepreciti. Vsekakor je pa to nastop, ki preprecuje izvajanje "nasilja" v tem trenutku, ne ponuja pa nic vec in nasprotno tvori zacaran krog nasilja s filozofijo - da ima mocnejsi vedno prav.

To, da ste tudi sami na ta nacin resevali zadeve je samo kazalec, da je taksen nacin ze neka praksa, ki gre z roko v roki z vse vecjim nasiljem. Ko se ta sistem zacne uprabljati tudi proti uciteljem in vsem ostalim s katereimi je otrok v stiku se pa hitro zacne ogvoriti o pretirano zascitniskih starsih. Dejstvo, da vsi to delajo pa istocasno ni kazalec pravilnosti nacina ukrepanja.

zelo dober clanek:

http://www.delo.si/znanje/izobrazevanje/dr-kristijan-lesnik-musek-zivljenje-ne-daje-veliko-popravnih-izpitov.html




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:46:33   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Mož je tisti, ki se ne misli sprijaznit....nekaj stvari, ki jih leta niso izpeljali, je v roku dveh mesecev dosegel, da so jih.....tako da, počasi.....mogoče pa bo. Problem je, ker jih kar lepo število učiteljev spi zimsko spanje in kao ni rešitve. Mož jim jih je podal in je bilo rešeno. Njegov predhodnik je obupal in mu isto rekel, spremenit ne moreš nič. Razlika je pač v tem, da je iz istega foha in ga ne morejo odpravit, ker sistem pozna. Bogsiga vedi, verjetno obračajo oči, ko naju vidijouser posted image .


Malo v hecu, malo zares - to je potrditev, da sta na pravi poti.
Ce te bodo veseli se zamisli user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:47:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne se bat. mateyka je predvidljivo odzivna. user posted image


kako že pravjo? pot, meet kettle. user posted image


Ja no cas je bil, da si do tega prisla user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:54:46   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
no evo, torej nisem edina, ki je pragmatična na tem svetu. tud o tem sem govorila, [u]da je čist sprejemljiv način urejanja[/u], pa me je frodo takoj poplavila z diarejo svoje pameti..


Sprejemljiv ti je samo, ko se izvaja na drugem otroku. Za tvojega ti ni sprejemljiv, kar si jasno napisala. Egocentrizem v popolnoma cisti obliki.
Sicer je tako, da ko eksistiras v intelektualnem sekretu lastnega egocentrizma, vse kar do tebe pride prepoznavas v kontekstu lastnega eksistencialnega okolja ter njemu primerno. user posted image


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 8.1.2015 14:56:14 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 14:57:04   
mika
To, da ste tudi sami na ta nacin resevali zadeve je samo kazalec, da je taksen nacin ze neka praksa, ki gre z roko v roki z vse vecjim nasiljem. Ko se ta sistem zacne uprabljati tudi proti uciteljem in vsem ostalim s katereimi je otrok v stiku se pa hitro zacne ogvoriti o pretirano zascitniskih starsih. Dejstvo, da vsi to delajo pa istocasno ni kazalec pravilnosti nacina ukrepanja.

zelo dober clanek:

http://www.delo.si/znanje/izobrazevanje/dr-kristijan-lesnik-musek-zivljenje-ne-daje-veliko-popravnih-izpitov.html


Zakaj misliš, da ta način potencira nasilje? Midve sva se čist lepo pogovorili. Otroci sami z učiteljico niso rešili nič. In kaj naj pol, smo rešili starši. Če se v šoli nič ne zgodi, se pa menda mora doma. Naslednji dan sem imela namen it v šolo, ker je bilo res preveč vsega, ampak sem zbolela. Hčerka je učiteljici povedala, da sem imel namen prit in šele takrat so se stvari premaknile.

Ta članek sem pa tud sama mislila prilepituser posted image .

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 15:04:33   
mika
Malo v hecu, malo zares - to je potrditev, da sta na pravi poti.
Ce te bodo veseli se zamisli


user posted image

Nasmešek je bolj kisel, nekaj takšnega...user posted image .

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 15:21:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Zakaj misliš, da ta način potencira nasilje?


Zapisala si:
"Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo???? Mi smo v začetku šolskega leta, na enak način rešili problem, ki ga je imela hčerka. Fanta, ki jo nadlegoval, je ustavil mož, mu je povedal kar mora vsak otrok slišat in je bil pol mir. "

Med odraslim clovekom (starsevsko figuro) in otrokom odnos ni enakopraven. Tako kot drugim starsem ne dovoljujemo da vzgajajo nase otroke glede vere, politicnega prepricanja, nacina oblacenja ipd... jim tudi ne dovoljujemo da nad njimi izvajajo vzgojne ukrepe ker se otrokova dejanja ne skladajo s pricakovanjem drugih.
Nase lastno prepricanje, d aimamo prav ne sme in ne more biti podlaga za ukrepanje. za to nismo pristojni.

Zamisli situacijo ( banalizirala bom) da nasilen otrok zaradi dolocenih tezav ali situacije doma starsema doloceno situacijo predstavi tako, da se ima za zrtev. In potem ta oce, ker uciteljica nic ne ukrepa ( morda celo pove, da zadeva ni taksna, amapk preprican stars jo ne slisi) ukrepa sam. prides do situacije ko nasilnih se dodatno preko nasilnega starsa izvaja nasilje nad nekim otrokom.
Princip delovanja ima prevec pomankljivosti. Omogoca ga pasivnost pristojnih. In verjemi, da overprotected starsi in nasilni starsi nikoli ne pridejo v solo in izjavijo, da imajo doma nasilen vzorec obnasanja, ne izjavijo da so prevec zascitniski ker se tega niti ne zavedajo.
Imas tudi otroke, ki ne posegajo po fizicnem nasilju , so pa izjemno spretni v psihicnem nasilju in nadlegovanju. Ker je to se tako bolj perfidno in tezje ga je zaznati in prepoznati se dokaj pogosto dogaja, da v odgovor na psihicno nasilje pride do fizicnega. Ali star otroka, ki buzerira tvojega otroka ima pravico tvojega otroka spravljati v red (tudi prijazno) ker ga je ta odrinil? IMO ne.
Tam so uciteljice, ki imajo za posrbeti, da bodo vsi ucenci upostevali solska pravila. Zanimivo pa je, da pravimo, da so ucitelji nesposobni in jih pustimo pri miru.

Prav zato je nastop iz pozicije sile, zlorabljene avtoritete in ustrahovanja korak k promociji nasilja.

Midve sva se čist lepo pogovorili. Otroci sami z učiteljico niso rešili nič. In kaj naj pol, smo rešili starši. Če se v šoli nič ne zgodi, se pa menda mora doma. Naslednji dan sem imela namen it v šolo, ker je bilo res preveč vsega, ampak sem zbolela. Hčerka je učiteljici povedala, da sem imel namen prit in šele takrat so se stvari premaknile.


Ce prav zastopim, mama drugega otroka ni vedela kaj se dogaja, a za to je odgovorna uciteljica ker je mizala tam, kjer ne bi smela.
Se enkrat bi rada poudarila, da je nujno potrebno delati razliko med nagajanjem, nesprejemljivim obnasanjem itn.. in nasiljem. S tem da vsako nezazeljeno, neprimerno obnasanje imenujemo nasilje, relativiziramo nasilje.
BTW: ce je na namen da porides v solo uciteljica reagirala ti je to znak, da se je zavestno izogibala ukrepanju in da se je zavestno izogibala svojim nalogam.

Ta članek sem pa tud sama mislila prilepituser posted image .


Sem ti prihranila delo user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 15:41:08   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mika, pa jaz se v to v ueber nič ne sekiram user posted image brez skrbi....ker vem, da je eno teorija, ki so je polne nekatere "strokovnjakinje", drugo pa realni svet user posted image pa itak nato "strokovnjaki" tudi na koncu požvinijo.....user posted image


V nasi kulturi ni miroljubnih. So samo prisilno miroljubni, ker so v poziciji sibkega.
Vprasanje pa je ali se bomo kontrolirali, ker se zavedamo kaksne so posledice in kaj nasilnistvo s seboj prinese ali se bomo prepustili in sli po poti krdela kjer velja zakon mocnejsega.
Ceravno le ta ze velja v mnogih primerih - kdo ima denar ima moc, in ker ima moc se izmaze, ne glede na njegova dejanja in posledice le teh. Pa nam in vsec...
Ozavestiti je treba, da nam je doloceno ravnanje vsecno in ga obravnavamo kot ucinkovito zgolj dokler smo na eni strani "palice". Ko je pa enako ravnanje uperjeno proti istim, je pa vse narobe. To je marsikdaj povezano s tem v katero pozicijo se postavimo - jaz lahko njega oklofutam ker sem JAZ odlocil da si to zasluzi, on mene ne sme ker sem JAZ odolcil, da si JAZ tega ne zasluzim. Drugace recmo : jaz lahko tlacim ker sme odlcil, da je tako prav in da lahko, on mene ne sme ker sem mocnejsi - cista pozicija sile.
Stanje realnega sveta pa jasno kaze kaksne so posledice tovrstnih ukrepov - nasilje v porastu.

pa ko berem to temo, se mi zdi, da tako miroljubne le niso....spravljajo se ena na drugo, si hočejo vsiliti vsak nekomu svoj absolutni prav....pa meni je to tudi nasilje...tisto prikrito user posted image zapakirano v celofan s svetlečo mašno user posted image


user posted image

Dokler te nihce ne prisiljuje da pises, da beres in debatiras - ni govora o nasilju.
Debatiramo zato, da predstavimo svoje mnenje, strinjanje ali nestrinjanje. Borba argumentov je prepricevanje, ki porodi napredek, miselnost.... pri zrelih ljudeh. Tukaj ni prisotno nasilje temvec je vse prepolno logicnih napak in laznih argumentov. Ko mateyka recimo pise o "dijareji moje pameti" jasno izraza njeno nemoc da se zoperstavi z argumenti in se skriva za osebno diskreditacijo. To pa ni nasilje, kot ni nasilje, ce jo izzivas. Odpiras ji pac moznost, da bo zabavna. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 15:42:50   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Malo v hecu, malo zares - to je potrditev, da sta na pravi poti.
Ce te bodo veseli se zamisli


user posted image

Nasmešek je bolj kisel, nekaj takšnega...user posted image .


Sploh se ne obremenjuj.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 15:44:18   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Med odraslim clovekom (starsevsko figuro) in otrokom odnos ni enakopraven. Tako kot drugim starsem ne dovoljujemo da vzgajajo nase otroke glede vere, politicnega prepricanja, nacina oblacenja ipd... jim tudi ne dovoljujemo da nad njimi izvajajo vzgojne ukrepe ker se otrokova dejanja ne skladajo s pricakovanjem drugih.
Nase lastno prepricanje, d aimamo prav ne sme in ne more biti podlaga za ukrepanje. za to nismo pristojni.





frodo, potenciraš.

pa kaj mene briga obleka, vera, politično prepričanje....pa boli me veš kaj...

kaj bi storila ti, če bi videla, da en otrok pretepa drugega, ni nujno tvojega, ti pa bi stala zraven in gledala, ker nisi pristojna za ukrepanje?!? bi dovolila izvajanje nasilja zaradi nejasne pristojnosti?

ker, če bi ju potegnila narazen, bi avtomatsko "vzgajala" oba....ne moreš mimo tega.....

vsak kontakt med dvema človekoma, nima veze odrasilma ali otrokomo, pusti neke posledice na obeh...vsak odnost nas na nek način vzgaja....pa naj je pozitiven ali negativen....

moj mulo se je po najnem srečanju tudi "vzgojil" na nek način in je vsaj mojega mulčka pustil pri miru....če bi mu tudi drugi dali znati, da njegovega obnašanja ne dovolijo, bi dal verjetno mir tudi drugim...ker pa reveža, ja, zame je tak otrok revež, nihče ni pravilno vzgojil, je pač tak kot je...

in četudi sem "agresivna" mati....mi je HB uspelo vzgojiti celo preveč neagresivnega otroka....ki ima čudovite vrednote, kar se soljudi tiče.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 16:00:45   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

kaj bi storila ti, če bi videla, da en otrok pretepa drugega, ni nujno tvojega, ti pa bi stala zraven in gledala, ker nisi pristojna za ukrepanje?!? bi dovolila izvajanje nasilja zaradi nejasne pristojnosti? ker, če bi ju potegnila narazen, bi avtomatsko "vzgajala" oba....ne moreš mimo tega.....


ne pretiravaj. med zasaciti za vogalokm in povedati svoje in prekinitev pretepa je bistvena razlika.
Tudi kazensko pravio pozna silobran in prekoracitev silobrana. Ce teces za napadalcem in ga za vogalom "vzgajas" mocno prekoracis silobran.

vsak kontakt med dvema človekoma, nima veze odrasilma ali otrokomo, pusti neke posledice na obeh...vsak odnost nas na nek način vzgaja....pa naj je pozitiven ali negativen....


Ne vem sicer kaksen odnos tvoris z mulcem, ki je s tvojim v isti skupini, vendar je ta bistveno drugacen od odnosa, ki ga ustvaris " za vogalom" morda z istim mulcem. Ti si pa v tej postavitvi zrela in pametna ter posledicno tudi tista, ki je za odnos odgovorna.

moj mulo se je po najnem srečanju tudi "vzgojil" na nek način in je vsaj mojega mulčka pustil pri miru....če bi mu tudi drugi dali znati, da njegovega obnašanja ne dovolijo, bi dal verjetno mir tudi drugim...ker pa reveža, ja, zame je tak otrok revež, nihče ni pravilno vzgojil, je pač tak kot je...


Ni ga lepsega. Stars od vsakega mulota naj slabemu mulotu da vedeti, da tega ne bo prenasal. Zakaj pa nisi svoje dete vzgojila, da ume in zna pokazati sovrtickarju, da njegovega obnasanje ne bo prenasal ( pa ne tako, da ga bo pretepel)? Do kdaj bos ti vzgajala tuje mulce namesto svojega?

in četudi sem "agresivna" mati....mi je HB uspelo vzgojiti celo preveč neagresivnega otroka....ki ima čudovite vrednote, kar se soljudi tiče.


Ponavadi tako to gre. Agresija ni treba vedno jemati kot slabo. V doloceni meri je nujna, saj se "prevec" neagresiven niti braniti ne zmore, nima impulzov za prezivetje, Dokazano pa je, da nasilniki ne morejo koeksistirati z drugimi nasilniki saj so v nenehnem konfliktu (nobeden se ne podredi), temvec okoli sebe zbirajo in vzgajajo pasivne in celo prevec nenasilne osebe, ki so pripravljeni nasilnike prenasati, podrediti se mu in mu dovoliti, da preko njih in na njih izraza svojo agresivnost.

.ki ima čudovite vrednote, kar se soljudi tiče.


Morda pa ker ima izkusnjo na custvenem podrocju in je mocno razvil empaticnost.
Zakaj ne vprasas tvojega otroka kaj on mnei, kako je fantek custveno dozivel tvoj "izavogalni razgovor" z njim (morda kako bi ga sam dozivel,. ce bi bil on na mestu fantka). Mozno je, da bi bila presenecena.

V izogib nerazumevanju - o tvojem otroku konkretno je premalo podatkov in poznam ga ne, da bi relevantno lahko na temo karkoli rekla (posebno pa ne javno). Svojega otroka si sama dala kot primer in je debati zgolj kot nosilec dolocenega obnasanja, s ciljem, da predstavim drugacen zorni kot v dolocenih zadevah. Ne napadam ne tebe, ne otroka, zelim pa, da se o zadevah razpravlja in razmislja. Ker imajo zadeve vec perspektiv.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 8.1.2015 16:09:45 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 17:24:04   
mika
Zamisli situacijo ( banalizirala bom) da nasilen otrok zaradi dolocenih tezav ali situacije doma starsema doloceno situacijo predstavi tako, da se ima za zrtev.


Lahko zamislim in sem tudi imela v mislih, ker dobro vem, da si otroci zgodbo znajo priredit sebi v prid. Takrat je pa bila v stiski, ni upala sama domov in naju je klicala, če prideva po njo. Poleg tega je trajalo že nekaj dni, vrh je pa bil dosežen tisti dan. V tistem je fant šel mimo hiše in se je mož z njim pogovroil. Mali je sam povedal, da je bil on in še naštel druge fante. In če bi moja hčera to naredila, res ne bi zamerila staršu, ki bi se z njo pogovoril. V tem ne vidim nikakršnega nasilja. Ustrahovanje se mi zdi premočna beseda. Sicer otroke vedno ustrahujemo, kadar ne upoštevajo pravil...Drugim staršem res ne dovoljujemo da vzgajajo naše otroke, ampak če naši otroci posegajo v življenje njihovega otroka, pa nihče ne ukrepa, kdo bo potem?

Pri nas je verjetno to normalno zato, ker se med sabo poznamo iz prejšnjih let in bi pravzaprav bila večja zamera s strani staršev, če se med sabo ne bi pogovorili. Ravno ta mama je zamerila eni drugi mami, s katero so se celo družili, da je ob konfliktu otrok šla v šolo, brez da bi njej karkoli povedala.

Ja, če bi učiteljica ukrepala takoj, ko so ji otroci govorili dan za dnem, to sploh ne bi bilo potrebno.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 17:57:56   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ker imajo zadeve vec perspektiv.



no, pa smo tu, kjer nekatere nočejo biti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 18:39:06   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ker imajo zadeve vec perspektiv.



no, pa smo tu, kjer nekatere nočejo biti.



ja, res.

Frodo, sem brala in brala tvojo razlago, pa se tako zelo grozno in strašljivo bere, kot da smo naredili nad tujim otrokom in njegovimi starši grozen zločin. Smo pa vsi zadovoljni. Tudi otroci. Verjetno še učitelji, ker jim ni bilo treba pisati obvestil in bognedaj pogledati v vzgojni načrt, kaj šele ukrepati. Moja prijateljica je psihologinja in me včasih s svojo analizo nekega dogodka čist vrže iz tirauser posted image .

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 18:44:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Pri nas je verjetno to normalno zato, ker se med sabo poznamo iz prejšnjih let in bi pravzaprav bila večja zamera s strani staršev, če se med sabo ne bi pogovorili. Ravno ta mama je zamerila eni drugi mami, s katero so se celo družili, da je ob konfliktu otrok šla v šolo, brez da bi njej karkoli povedala.


Pravzaprav je to še najbolj normala pot od vseh. Da se najprej zmeniš med sabo, ali otrok z otrokom, ali starš s staršem, če se mularija ne more. Potem pa šele učiteljica ali ravnatelj. Je pa verjetno težko, ker si veliko staršev ne pusti nič rečt. Pa je škoda, ker se tako potencialni koflikti najbolje rešijo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 20:40:44   
patrino
Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo????

Mika in podobno misleči- Ne vem za druge, če se zgražajo, zame osebno vem, da razumem Riino reakcijo- po svoje. V materinskem afektu naredimo marsikatero neumnost. Si pa potem, ko se malo umirimo, premislimo in ohladimo nekako vseeno priznamo, da smo ga pihnili. Da bi lahko zadevo malo drugače izpeljali. Da smo v bistvu postopali grdo in da strah za našega otroka to ne opravičuje. Takrat se kar nekako sramuješ svojega impulzivnega dejanja in si v mislih rečeš, da bo drugič treba vseeno ubrati malo drugačnejšo pot.
No tule je pa tisto, kar mene pri Rii in podobno mislečih negativno preseneča. Razočara. Sram me je za njih. Zakaj? Zato, ker zadeve ne obžalujejo. Zato, ker se jim zdi vredu na lastno pest ukrepati v vzgojnoizobraževalni instituciji, kjer niti pod razno ne bi smeli delati reda. Sploh pa ne na tak način. In kar je še bolj žalostno, povdarja se, da bodo to zopet storili, če se jim bo zdelo potrebno in da se jim zdi prav če tudi drugi to počnejo ( seveda drugim otrokom in ne njihovim).
Ko jim odkrito poveš, da se ti zdi spravljanje na tuje otroke v vrtcih in šolah, grdo in nevredno odrasle osebe, so ogorčeni, se izgovarjajo, da so pristojne institucije neučinkovite in da so stvar super speljali. Pa ni res. Če greš le do učiteljice in ker ona ne naredi reda takoj, to še ne pomeni, da je celotna institucija neučinkovita in to ti ne da pravice, da groziš mulčkom po šoli in vrtcu. Kot sem že rekla- pravi starši in odgovorni odrasli ljudje, katerih se nekoč otroci ne bodo sramovali, bi šli zanje do papeža pa nazaj, če je potrebno. In ne bi hodili in capljali od vrat do vrat cele mesece in ne bi ustrahovali otrok za ovinkom. Svojo ljubezen do otroka in jezo do neustreznega delqa pristojnih, bi uporabili za to, da bi se pravica dosegla na človeka vrednem nivoju.
Vendar kot sem že rekla- za to je treba imeti pogum, zato je treba biti pokončen, otroka imeti res rad v zdravem in odgovornem smislu ( s svojimi reakcijami ob problemih, smo zgled tudi otrokom)- kar pa ni vedno najlažje.

In Ria- če nekdo ne zagovarja tega, kar ti in tebi podobni zagovarjajo, to ne pomeni, da trobezlja teorijo in živi v milnem mehurčku. To ne pomeni, da se ni bil v življenju nikoli primoran soočiti s podobnimi zadevami kot ti. To pomeni le to, da se zavedam, da za vsak podoben pripetljaj, ki se bo dogodil mojim otrokom, ne bom mogla za ovinkom maltretirat vsakega mulca , ki se obregne v mojega sončka. To pomeni, da se dobro zavedam, da otroci skozi svoje oči velikokrat vidijo stvari malo neobjektivno in da se brez tega, da se prej prepričam pri vzg. ali učiteljici, kako je z določeno stvarjo, niti pod razno ne smem spravljati na drugega, ker ima pač vsaka medalja dve plati. In končno, tega grdega vedenja in kvazi delanja reda ne odobravam tudi zato, ker nimam na očeh egoističnih plašnic. Čisto lahko bi se v primeru, da bi se takšna dejanja tolerirala iz strani vseh, kaj hitro po krivem odrasli spravljali na otroke vse povprek, brez dokazov, brez realnega vpogleda v situacijo, brez vsakega pravega potrjenega vzroka. Opirali bi se pač le na pritoževanje svojega otroka, ki pa žal ob takih starših , ni nujno vedno iskren in objektiven.

Tudi to, da svoja dejanja in mnenja v tej smeri enačite s tem, ko odrasel človek slučajno naleti na pretep in stopi med dva pretepaška petelina,da prepreči hujše poškodbe in namerno in premišljeno ter potuhnjeno ustrahovanje za ovinkom enega predšolca, je dokaz, da ne želite videti niti dva prsta dlje od svojega nosu.

In ja- Mika, tudi sama imam v zvezi s šolo pri svojih otrokih podobne težave kot ti,ker so pedagoški kadri podobni kot pri vas. Pa vendar mi nikoli ni padlo na pamet red delati na tak način, kot bi ga nekateri. Pa ne zato, ker je to pač moj pogled in moja fora. Preprosto zato, ker se to ne sme. Če že moralno ne čutite slabe vesti, lahko mirne duše povem, da jo boste slej ko prej zakonsko začutile, če boste po hodnikih ustrahovali otroke. In prav je tako.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 20:42:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

kaj bi storila ti, če bi videla, da en otrok pretepa drugega, ni nujno tvojega, ti pa bi stala zraven in gledala, ker nisi pristojna za ukrepanje?!? bi dovolila izvajanje nasilja zaradi nejasne pristojnosti? ker, če bi ju potegnila narazen, bi avtomatsko "vzgajala" oba....ne moreš mimo tega.....


ne pretiravaj. med zasaciti za vogalokm in povedati svoje in prekinitev pretepa je bistvena razlika.
Tudi kazensko pravio pozna silobran in prekoracitev silobrana. Ce teces za napadalcem in ga za vogalom "vzgajas" mocno prekoracis silobran.

vsak kontakt med dvema človekoma, nima veze odrasilma ali otrokomo, pusti neke posledice na obeh...vsak odnost nas na nek način vzgaja....pa naj je pozitiven ali negativen....


Ne vem sicer kaksen odnos tvoris z mulcem, ki je s tvojim v isti skupini, vendar je ta bistveno drugacen od odnosa, ki ga ustvaris " za vogalom" morda z istim mulcem. Ti si pa v tej postavitvi zrela in pametna ter posledicno tudi tista, ki je za odnos odgovorna.

moj mulo se je po najnem srečanju tudi "vzgojil" na nek način in je vsaj mojega mulčka pustil pri miru....če bi mu tudi drugi dali znati, da njegovega obnašanja ne dovolijo, bi dal verjetno mir tudi drugim...ker pa reveža, ja, zame je tak otrok revež, nihče ni pravilno vzgojil, je pač tak kot je...


Ni ga lepsega. Stars od vsakega mulota naj slabemu mulotu da vedeti, da tega ne bo prenasal. Zakaj pa nisi svoje dete vzgojila, da ume in zna pokazati sovrtickarju, da njegovega obnasanje ne bo prenasal ( pa ne tako, da ga bo pretepel)? Do kdaj bos ti vzgajala tuje mulce namesto svojega?

in četudi sem "agresivna" mati....mi je HB uspelo vzgojiti celo preveč neagresivnega otroka....ki ima čudovite vrednote, kar se soljudi tiče.


Ponavadi tako to gre. Agresija ni treba vedno jemati kot slabo. V doloceni meri je nujna, saj se "prevec" neagresiven niti braniti ne zmore, nima impulzov za prezivetje, Dokazano pa je, da nasilniki ne morejo koeksistirati z drugimi nasilniki saj so v nenehnem konfliktu (nobeden se ne podredi), temvec okoli sebe zbirajo in vzgajajo pasivne in celo prevec nenasilne osebe, ki so pripravljeni nasilnike prenasati, podrediti se mu in mu dovoliti, da preko njih in na njih izraza svojo agresivnost.

.ki ima čudovite vrednote, kar se soljudi tiče.


Morda pa ker ima izkusnjo na custvenem podrocju in je mocno razvil empaticnost.
Zakaj ne vprasas tvojega otroka kaj on mnei, kako je fantek custveno dozivel tvoj "izavogalni razgovor" z njim (morda kako bi ga sam dozivel,. ce bi bil on na mestu fantka). Mozno je, da bi bila presenecena.

V izogib nerazumevanju - o tvojem otroku konkretno je premalo podatkov in poznam ga ne, da bi relevantno lahko na temo karkoli rekla (posebno pa ne javno). Svojega otroka si sama dala kot primer in je debati zgolj kot nosilec dolocenega obnasanja, s ciljem, da predstavim drugacen zorni kot v dolocenih zadevah. Ne napadam ne tebe, ne otroka, zelim pa, da se o zadevah razpravlja in razmislja. Ker imajo zadeve vec perspektiv.


Podpis.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 20:45:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mika
Zakaj misliš, da ta način potencira nasilje?


Zapisala si:
"Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo???? Mi smo v začetku šolskega leta, na enak način rešili problem, ki ga je imela hčerka. Fanta, ki jo nadlegoval, je ustavil mož, mu je povedal kar mora vsak otrok slišat in je bil pol mir. "

Med odraslim clovekom (starsevsko figuro) in otrokom odnos ni enakopraven. Tako kot drugim starsem ne dovoljujemo da vzgajajo nase otroke glede vere, politicnega prepricanja, nacina oblacenja ipd... jim tudi ne dovoljujemo da nad njimi izvajajo vzgojne ukrepe ker se otrokova dejanja ne skladajo s pricakovanjem drugih.
Nase lastno prepricanje, d aimamo prav ne sme in ne more biti podlaga za ukrepanje. za to nismo pristojni.


Zamisli situacijo ( banalizirala bom) da nasilen otrok zaradi dolocenih tezav ali situacije doma starsema doloceno situacijo predstavi tako, da se ima za zrtev. In potem ta oce, ker uciteljica nic ne ukrepa ( morda celo pove, da zadeva ni taksna, amapk preprican stars jo ne slisi) ukrepa sam. prides do situacije ko nasilnih se dodatno preko nasilnega starsa izvaja nasilje nad nekim otrokom.
Princip delovanja ima prevec pomankljivosti. Omogoca ga pasivnost pristojnih. In verjemi, da overprotected starsi in nasilni starsi nikoli ne pridejo v solo in izjavijo, da imajo doma nasilen vzorec obnasanja, ne izjavijo da so prevec zascitniski ker se tega niti ne zavedajo.

Imas tudi otroke, ki ne posegajo po fizicnem nasilju , so pa izjemno spretni v psihicnem nasilju in nadlegovanju. Ker je to se tako bolj perfidno in tezje ga je zaznati in prepoznati se dokaj pogosto dogaja, da v odgovor na psihicno nasilje pride do fizicnega. Ali star otroka, ki buzerira tvojega otroka ima pravico tvojega otroka spravljati v red (tudi prijazno) ker ga je ta odrinil? IMO ne.
Tam so uciteljice, ki imajo za posrbeti, da bodo vsi ucenci upostevali solska pravila. Zanimivo pa je, da pravimo, da so ucitelji nesposobni in jih pustimo pri miru.

Prav zato je nastop iz pozicije sile, zlorabljene avtoritete in ustrahovanja korak k promociji nasilja.

Midve sva se čist lepo pogovorili. Otroci sami z učiteljico niso rešili nič. In kaj naj pol, smo rešili starši. Če se v šoli nič ne zgodi, se pa menda mora doma. Naslednji dan sem imela namen it v šolo, ker je bilo res preveč vsega, ampak sem zbolela. Hčerka je učiteljici povedala, da sem imel namen prit in šele takrat so se stvari premaknile.


Ce prav zastopim, mama drugega otroka ni vedela kaj se dogaja, a za to je odgovorna uciteljica ker je mizala tam, kjer ne bi smela.
Se enkrat bi rada poudarila, da je nujno potrebno delati razliko med nagajanjem, nesprejemljivim obnasanjem itn.. in nasiljem. S tem da vsako nezazeljeno, neprimerno obnasanje imenujemo nasilje, relativiziramo nasilje.
BTW: ce je na namen da porides v solo uciteljica reagirala ti je to znak, da se je zavestno izogibala ukrepanju in da se je zavestno izogibala svojim nalogam.

Ta članek sem pa tud sama mislila prilepituser posted image .


Sem ti prihranila delo user posted image



Evo to je to.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 21:04:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
pa ko berem to temo, se mi zdi, da tako miroljubne le niso....spravljajo se ena na drugo, si hočejo vsiliti vsak nekomu svoj absolutni prav....pa meni je to tudi nasilje...tisto prikrito user posted image zapakirano v celofan s svetlečo mašno user posted image


ja, jaz dobivam mašnce od frodo user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 21:05:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
no evo, torej nisem edina, ki je pragmatična na tem svetu. tud o tem sem govorila, [u]da je čist sprejemljiv način urejanja[/u], pa me je frodo takoj poplavila z diarejo svoje pameti..


Sprejemljiv ti je samo, ko se izvaja na drugem otroku. Za tvojega ti ni sprejemljiv, kar si jasno napisala.


no dej si zmišljevat, kje sem to napisala?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?