|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 16:38:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tipično poln izgovarjanja pedagoškega kadra v šolah in podobnih institucijah. Ne rečem, da so učitelji in drugi pristojni vsemogočni. Vendar je tako fino svoje napake, apatijo in brezvoljnost do dela skrivati za takšne stvari. To, da pa prej namerno prezrejo zametke nasilja, prve začetne nasilne izpade in prva maltretiranja, pa nihče ne prizna.


Vse je logično.

Samozadostni starši - bognedaj, da bi mojemu mulcu kdo kaj rekel, ker samo jaz vem, kaj je za njega najbolje.
Temu sledeča permisivna vzgoja.
Pedagoški kader, ki je v povprečju zgolj povprečen in ne zgleden (glede na to, kdo se odloča za pedgoški poklic).
Družbeno okolje, ki ne priznava avtoritete niti tam, kjer je nujna.


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Jaz še vedno vem in verjamem, da je večina otrok kljub butanju po starših, vzgojena v smeri nedopuščanja nasilja. Vendar tudi vem, da otrok za obvladanje jeze in afektivnih nasilnih reakcij rabi še več pomoči in zgleda odraslih, kot pa odrasla oseba. Da so pa ravno odrasli - tudi pedagoški kadri- marsikdaj sila slab zgled, je pa tako škoda govoriti.


Se strinjam.
To močno opazim pri kakšnem športu. Kjer je vzgoja prisotna, je mularija obvladljiva. Tudi divja tako, da drugih ne ogroža.

Kjer staršev ni in divja preko vseh meja, se pusti vzgajati. Jaz kar redno vpijem, pa se umirijo v tren oka, vsaj v moji bližini. Do sedaj še nihče ni tekel po mamo domov. In upam, da tudi mojo mulo kdo vzgojno okara, če je potrebno.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 7.1.2015 16:45:13 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 17:44:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Prebrala članek. Tipično poln izgovarjanja pedagoškega kadra v šolah in podobnih institucijah. Ne rečem, da so učitelji in drugi pristojni vsemogočni. Vendar je tako fino svoje napake, apatijo in brezvoljnost do dela skrivati za takšne stvari. To, da pa prej namerno prezrejo zametke nasilja, prve začetne nasilne izpade in prva maltretiranja, pa nihče ne prizna. To, da se veselo marsikdaj obrnejo okrog ko vidijo, da se pojavlja nasilno vedenje, to da se ob opozorilih staršev , ki se zatekajo k pedagoškim kadrom zaradi medvrstniškega nasilja delajo slepe in gluhe in nemočne, to, da sami marsikdaj s svojim nestrokovnim odnosom do otrok povzročajo medvrstniške konflikte....to pa nihče ne omenja v članku. Bistvo je, da bi se marsikatero hudo nasilno vedenje in nasilne situacije preprečile, če bi se šolniki zganili pravi čas. Če bi reagirali že takoj in ne takrat, ko letijo glave.
Poudarja se le , da so starši neodzivni, da so otroci čedalje bolj nasilni in da so revšeta v šolah čedalje bolj nemočna. In nekateri starši, ki takega nasilja ne tolerirajo, kar je seveda logično, potem namesto, da bi stresli z gat in zbudili strokovne delavce, ter reševali probleme civilizirano in odraslo, verjamejo vso jamranje pedagogov in se jim zdi samoumevno, da bi šli red v šoli in vrtcu delat oni.




Ja....ker starši nimajo pojma, kako zbuditi iz gat strokovne delavce šole, ki prelagajo odgovornost eden na drugega in se izgovarjajo, samo "da se ne bi vpletali"......

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kjer staršev ni in divja preko vseh meja, se pusti vzgajati. Jaz kar redno vpijem, pa se umirijo v tren oka, vsaj v moji bližini. Do sedaj še nihče ni tekel po mamo domov. In upam, da tudi mojo mulo kdo vzgojno okara, če je potrebno.


Tako kot je rija onega mulota.....?


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 18:06:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kjer staršev ni in divja preko vseh meja, se pusti vzgajati. Jaz kar redno vpijem, pa se umirijo v tren oka, vsaj v moji bližini. Do sedaj še nihče ni tekel po mamo domov. In upam, da tudi mojo mulo kdo vzgojno okara, če je potrebno.


Tako kot je rija onega mulota.....?




Ne, v šoli to pričakujemo od šolskih delavcev - učiteljev, ravnatelja, kuharic, čistilk. Vsi ti so del šolskega osebja, po mojem čisto osebnem mnenju in izkušnjah so najboljše vzgojiteljice lahko kuharice. Poudarjam - po mojem osebnem mnenju in izkušnjah.

Na dvorišču, igrišču, trgovini,...kjer mene ni na oku, pa ja, upam, da kdo otroku pove, naj se lepše obnaša, če je potrebno in kako naj se obnaša, da bo prav. Še bolje je, če ob prvi priliki to pove tudi meni ali očetu. Nimamo popolnega otroka, nismo popolni, in ja, kdaj se pustimo tudi vzgajati.


< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 7.1.2015 18:07:05 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 18:10:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Prebrala članek. Tipično poln izgovarjanja pedagoškega kadra v šolah in podobnih institucijah. Ne rečem, da so učitelji in drugi pristojni vsemogočni. Vendar je tako fino svoje napake, apatijo in brezvoljnost do dela skrivati za takšne stvari. To, da pa prej namerno prezrejo zametke nasilja, prve začetne nasilne izpade in prva maltretiranja, pa nihče ne prizna. To, da se veselo marsikdaj obrnejo okrog ko vidijo, da se pojavlja nasilno vedenje, to da se ob opozorilih staršev , ki se zatekajo k pedagoškim kadrom zaradi medvrstniškega nasilja delajo slepe in gluhe in nemočne, to, da sami marsikdaj s svojim nestrokovnim odnosom do otrok povzročajo medvrstniške konflikte....to pa nihče ne omenja v članku. Bistvo je, da bi se marsikatero hudo nasilno vedenje in nasilne situacije preprečile, če bi se šolniki zganili pravi čas. Če bi reagirali že takoj in ne takrat, ko letijo glave.
Poudarja se le , da so starši neodzivni, da so otroci čedalje bolj nasilni in da so revšeta v šolah čedalje bolj nemočna. In nekateri starši, ki takega nasilja ne tolerirajo, kar je seveda logično, potem namesto, da bi stresli z gat in zbudili strokovne delavce, ter reševali probleme civilizirano in odraslo, verjamejo vso jamranje pedagogov in se jim zdi samoumevno, da bi šli red v šoli in vrtcu delat oni.




Ja....ker starši nimajo pojma, kako zbuditi iz gat strokovne delavce šole, ki prelagajo odgovornost eden na drugega in se izgovarjajo, samo "da se ne bi vpletali"......

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kjer staršev ni in divja preko vseh meja, se pusti vzgajati. Jaz kar redno vpijem, pa se umirijo v tren oka, vsaj v moji bližini. Do sedaj še nihče ni tekel po mamo domov. In upam, da tudi mojo mulo kdo vzgojno okara, če je potrebno.


Tako kot je rija onega mulota.....?



Lili, kritika in negativen komentar ni letela nate, temveč na članek, ki je skoraj identičen mnogim drugim, v katerem pedagoški kadri oz. pristojne službe, krivdo za skoraj vse grehe na tem ljubem svetu valijo na preprostega človeka- starša.
Vsak odrasel ve, kako je praviloma treba zbuditi iz gat neustreznega pedagoškega delavca. Malo je tu kriva zdrava kmečka pamet, malo vse bolj osveščeni starši malo pa tudi podobni forumi, kot je tale, kjer se tovrstne zadeve premlevajo. Že v tej temi je bilo parkrat povedano, kako naj bi se v takih primerih reagiralo. In ne le teoretično. Praktično je bilo povedano, kam naj bi se starši obrnili, ko bi rabili pomoč. Vendar se marsikdo- tudi tule gor- slepi, da se zadeve tudi po sto let ne zganejo ( pa nekateri še probajo ne po hierarhiji in zakonski poti odraslo urediti zadeve), nekateri verjamejo vse javkanje pedagoških kadrov, spet veliko je takih, ki se bojijo zameriti učiteljici, pa zato raje kar brez nje delajo red in tu je tudi nekaj posameznikov, ki se preprosto spustijo s ketne in na primitiven način " branijo" svoje dete. Toda kot sem že rekla- vsak, ki ima voljo resnično priti zadevi do dna, svojega in tujega otroka korektno in ustrezno vugajati in obravnavati, se bo pozanimal, kam naj se obrne, se bo obrnil in obračal toliko časa, da bo stvar speljal. Kulturno med odraslimi in ne primitivno v odnosu z otrokom. Samo resnično voljo, da se zadeva reši , je treba imeti.

Rija je pa reagirala tako kot je. Kot sem že zgoraj napisala, bi lahko zadevo ustrezneje izpeljala in s tem svojemu otroku veliko bolj pomagala kot mu je in s tem tudi malemu " kriminalcu" veliko bolj dala po repu kar se tiče bodočih dejanj, kot mu jih je. Vendar vsi smo pač ljudje- tega se pač tudi jaz zavedam. Starši smo pa tako ena posebna " pasma". Vsi kdaj naredimo kakšno lovsko, ki je tudi dobra zato, da se malo zamislimo in drugič malo bolj drugače obnašamo. Se v bistvu na nek način sramujemo svoje reakcije in zato potrudimo, da smo drugič korektnejši in bolj podobni odraslim.
Žal pa se nekaterim zdijo njihova dejanja čisto ustrezna in se niti za pol metra ne premaknejo. V bistvu so nase nekako ponosni in so pripravljeni isti kiks narediti še večkrat.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 19:13:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne, v šoli to pričakujemo od šolskih delavcev - učiteljev, ravnatelja, kuharic, čistilk. Vsi ti so del šolskega osebja, po mojem čisto osebnem mnenju in izkušnjah so najboljše vzgojiteljice lahko kuharice. Poudarjam - po mojem osebnem mnenju in izkušnjah.

Na dvorišču, igrišču, trgovini,...kjer mene ni na oku, pa ja, upam, da kdo otroku pove, naj se lepše obnaša, če je potrebno in kako naj se obnaša, da bo prav. Še bolje je, če ob prvi priliki to pove tudi meni ali očetu. Nimamo popolnega otroka, nismo popolni, in ja, kdaj se pustimo tudi vzgajati.



Pričakujemo.....vendar šolski delavci včasih zatajijo.....in moje vprašanje se je že od začetka nanašalo na to, kaj v tem primeru, ko strokovni delavci na šoli zatajijo.....ko "sistem" zataji......

Ker vsak starš, nima ne izkušenj, ne znanja, ne moči ali pa še kaj drugega, da bi se v nedogled bodel s "sitemom", kjer ga pošiljajo od vrat do vrat......skrajni primer, ko "sistem" obstoji in se nihče od stroke ne mrdne je verjetno, da starši na šolo pokličejo policijo (sicer spet ne vem, če je to v skladu s pravili, da starši namesto ravnatelja pokličejo na šolo policijo......ali pa to lahko stori zgolj ravnatelj)...

Ne vem no, ni vse tako kristalno jasno v primeru nasilja, kot to želi prikazati patrino.....in ti, ker je tebi vse tako logično in enostavno......ker vsi starši nismo enaki in v primeru nasilja je še posebno težko, ker se nikoli prav ne ve, ali gre za nasilje, ali gre za pretiravanje staršev in je vmes zgolj otroška norčavost......in imamo potem tako stanje kot je....vsak se na nekaj zgovarja....starši na to, da ukrepajo sami in prestrežejo "malega nasilnika", ker stroka ni mrdnila.....stroka v šoli pa se zgovarja na to, da starši pretiravajo, da gre zgolj za norčavost ali pa se nočejo vpletati in ima vsak svoj izgovor......ni vse tako kristalno jasno....

Spomnim se, da so skoraj enega ravnatelja odpustili, ker si je drznil izključiti iz šole enega fanta, ki je bil precej nasilen.....ker ima vsak otrok pravico do izobrazbe.....sedaj se pa potem bojuj kot starš s predpisi in stroko v nedogled......


< Sporočilo je popravil liliana -- 7.1.2015 19:15:27 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 20:16:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pričakujemo.....vendar šolski delavci včasih zatajijo.....in moje vprašanje se je že od začetka nanašalo na to, kaj v tem primeru, ko strokovni delavci na šoli zatajijo.....ko "sistem" zataji......


Preveckrat, na zalost!

Ker vsak starš, nima ne izkušenj, ne znanja, ne moči ali pa še kaj drugega, da bi se v nedogled bodel s "sitemom", kjer ga pošiljajo od vrat do vrat......skrajni primer, ko "sistem" obstoji in se nihče od stroke ne mrdne je verjetno, da starši na šolo pokličejo policijo (sicer spet ne vem, če je to v skladu s pravili, da starši namesto ravnatelja pokličejo na šolo policijo......ali pa to lahko stori zgolj ravnatelj)...


Lahko poklice policijo ne glede na mesto dogodka, lahko gre na policijsko postajo in prijavi nasilje. Navsezadnje so solakot institucija, ravnatelj, ucitelji , dezurni ucitelji na hodniku itn, odgovorni za dogajanje na soli.

Ne vem no, ni vse tako kristalno jasno v primeru nasilja, kot to želi prikazati patrino.....in ti, ker je tebi vse tako logično in enostavno......ker vsi starši nismo enaki in v primeru nasilja je še posebno težko, ker se nikoli prav ne ve, ali gre za nasilje, ali gre za pretiravanje staršev in je vmes zgolj otroška norčavost......


Zalostno resnicno. ker se starsevsko nepoznavanje problematike zloorablja in se namesto v prid otroku uporabi v izogibanje in negiranje tezave. Posledice pa nosijo otroci.

in imamo potem tako stanje kot je....vsak se na nekaj zgovarja....starši na to, da ukrepajo sami in prestrežejo "malega nasilnika", ker stroka ni mrdnila.....stroka v šoli pa se zgovarja na to, da starši pretiravajo, da gre zgolj za norčavost ali pa se nočejo vpletati in ima vsak svoj izgovor......ni vse tako kristalno jasno....


Zato je izjemno smiselna prijava na policijo, ker ona ima pooblastila za ukrepanje in ukrepa ter "zbudi" druge prostojne iz zimskega spanja.

Spomnim se, da so skoraj enega ravnatelja odpustili, ker si je drznil izključiti iz šole enega fanta, ki je bil precej nasilen.....ker ima vsak otrok pravico do izobrazbe.....sedaj se pa potem bojuj kot starš s predpisi in stroko v nedogled......


Dokler bo vsak na svojem bregu in dokler ne bo skupnega interesa bo tezko kaj premakniti. In pri nas se je interes - preprecevanje nasilja- izgubil. Zivijo samo interesi kako zavarovati svojo rit. Tako se pa nic ne resi.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 20:27:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne, v šoli to pričakujemo od šolskih delavcev - učiteljev, ravnatelja, kuharic, čistilk. Vsi ti so del šolskega osebja, po mojem čisto osebnem mnenju in izkušnjah so najboljše vzgojiteljice lahko kuharice. Poudarjam - po mojem osebnem mnenju in izkušnjah.

Na dvorišču, igrišču, trgovini,...kjer mene ni na oku, pa ja, upam, da kdo otroku pove, naj se lepše obnaša, če je potrebno in kako naj se obnaša, da bo prav. Še bolje je, če ob prvi priliki to pove tudi meni ali očetu. Nimamo popolnega otroka, nismo popolni, in ja, kdaj se pustimo tudi vzgajati.



Pričakujemo.....vendar šolski delavci včasih zatajijo.....in moje vprašanje se je že od začetka nanašalo na to, kaj v tem primeru, ko strokovni delavci na šoli zatajijo.....ko "sistem" zataji......

Ker vsak starš, nima ne izkušenj, ne znanja, ne moči ali pa še kaj drugega, da bi se v nedogled bodel s "sitemom", kjer ga pošiljajo od vrat do vrat......skrajni primer, ko "sistem" obstoji in se nihče od stroke ne mrdne je verjetno, da starši na šolo pokličejo policijo (sicer spet ne vem, če je to v skladu s pravili, da starši namesto ravnatelja pokličejo na šolo policijo......ali pa to lahko stori zgolj ravnatelj)...

Ne vem no, ni vse tako kristalno jasno v primeru nasilja, kot to želi prikazati patrino.....in ti, ker je tebi vse tako logično in enostavno......ker vsi starši nismo enaki in v primeru nasilja je še posebno težko, ker se nikoli prav ne ve, ali gre za nasilje, ali gre za pretiravanje staršev in je vmes zgolj otroška norčavost......in imamo potem tako stanje kot je....vsak se na nekaj zgovarja....starši na to, da ukrepajo sami in prestrežejo "malega nasilnika", ker stroka ni mrdnila.....stroka v šoli pa se zgovarja na to, da starši pretiravajo, da gre zgolj za norčavost ali pa se nočejo vpletati in ima vsak svoj izgovor......ni vse tako kristalno jasno....

Spomnim se, da so skoraj enega ravnatelja odpustili, ker si je drznil izključiti iz šole enega fanta, ki je bil precej nasilen.....ker ima vsak otrok pravico do izobrazbe.....sedaj se pa potem bojuj kot starš s predpisi in stroko v nedogled......


In jaz osebno ( za ostale ne garantiram ) ti že ves čas ponavljam, da starš, ki je kar takoj ukrepal v stilu Rie in prej sploh še ni dopustil, da bi sistem " zatajil", sploh ne more iskati za svoje početje izgovora v zatajitvi le tega. In tudi ves čas govorim, da starša, ki želi preprečiti izvajanje nasilja nad njegovim otrokom, sistem pošilja okrog toliko kot sam dovoli. Strokovni delavci in ostale institucije si ga bodo pač podajale kolikor bo dopustil. Vsak se bo izgovarjal na drugega, če bo videl, da bo starš to pripravljen kupiti. Zato je vse res logično in enostavno. Nasilje ne moreš zamenjati za nič drugega in zato še kako dobro veš kdaj mu je otrok izpostavljen . Če si v dilemi v startu, se ti zelo hitro pokaže prava slika, če le hočeš videti. In če bo meni otrok par dni zaporedom doma tožil, da ga nekdo maltretira, grem definitivno do vzg. ali učiteljice. Dam ji jasno vedeti, da želim, da to razišče, temu nameni več pozornosti in ji hkrati dam vedeti, da se zavedam, da je ona zato tam tudi zato, da je moj otrok varen. Če strokovni delavec vidi, da se te ne da kar tako obrniti, bo stvar resno vzel. Če ne lahko v istem dnevu obiščeš ravnatelja, kontaktiraš mimistrstvo ali pa časopisno hišo. Vse se da, če se hoče. Če pa mučkaš in jajcaš, ja potem te pa nihče ne vzame dovolj resno in te šibajo sem in tja.
Kot sem že rekla, iz prakse poznam obe plati in lahko garantiram, da starš lahko doseže vse, brez tega, da sam dela red nad otroki po hodnikih in tudi brez tega, da se stvar zaradi zgovarjanja vleče kot jara kača.

Ravnatelja, ki bi otroka brez tega, da bi ga skušal kako drugače spraviti v red, mu pomagati ( kajti tudi nasilneži niso to zato, ker jim je to tako všeč) in se mu posvetiti z namenom, da bi lahko funkcioniral na isti šoli, želel kar prešolati, bi tudi jaz odpustila. Zakaj? Ker je s tem hotel elegantno prenesti breme na druga pleča, ker je pokazal, da je poden od strokovnega delavca, ki bi raje problem za katerega je bil nastavljen in plačan, zradirati, da mu ne bi smrdel pred nosom in ker je temu "nasilnežu" na tak način pokazal, da je še slabši kot on. Nasilnež rešuje probleme z nasiljem- slabič in lenobnež pa z ignoranco.

Kakor že- niti pod razno se ni treba bosti v nedogled s sistemom. Je pa zagotovo potrebno imeti voljo in hrbtenico, da nekaj dosežeš- v tem primeru, da zaščitiš otroka, za katerega veš, da se še ne more sam.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 20:29:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
a gremo drugo rundo? user posted image

Ne. user posted image user posted image user posted image



In kaj naj zdaj s kokicami?
user posted image


Ne se bat. mateyka je predvidljivo odzivna. user posted image



mateyka, ne me razocarat in dokoncaj prvo rundo. Zdaj je ze eksplicitno dokazano, da moje "masiranje" daje nadpovprecne inteletualne rezultate - ob seveda ustrezno kvalitetnem materialu user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 20:33:36   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
In jaz osebno ( za ostale ne garantiram ) ti že ves čas ponavljam, da starš, ki je kar takoj ukrepal v stilu Rie in prej sploh še ni dopustil, da bi sistem " zatajil", sploh ne more iskati za svoje početje izgovora v zatajitvi le tega. In tudi ves čas govorim, da starša, ki želi preprečiti izvajanje nasilja nad njegovim otrokom, sistem pošilja okrog toliko kot sam dovoli. Strokovni delavci in ostale institucije si ga bodo pač podajale kolikor bo dopustil. Vsak se bo izgovarjal na drugega, če bo videl, da bo starš to pripravljen kupiti. Zato je vse res logično in enostavno. Nasilje ne moreš zamenjati za nič drugega in zato še kako dobro veš kdaj mu je otrok izpostavljen . Če si v dilemi v startu, se ti zelo hitro pokaže prava slika, če le hočeš videti. In če bo meni otrok par dni zaporedom doma tožil, da ga nekdo maltretira, grem definitivno do vzg. ali učiteljice. Dam ji jasno vedeti, da želim, da to razišče, temu nameni več pozornosti in ji hkrati dam vedeti, da se zavedam, da je ona zato tam tudi zato, da je moj otrok varen. Če strokovni delavec vidi, da se te ne da kar tako obrniti, bo stvar resno vzel. Če ne lahko v istem dnevu obiščeš ravnatelja, kontaktiraš mimistrstvo ali pa časopisno hišo. Vse se da, če se hoče. Če pa mučkaš in jajcaš, ja potem te pa nihče ne vzame dovolj resno in te šibajo sem in tja.
Kot sem že rekla, iz prakse poznam obe plati in lahko garantiram, da starš lahko doseže vse, brez tega, da sam dela red nad otroki po hodnikih in tudi brez tega, da se stvar zaradi zgovarjanja vleče kot jara kača.

Ravnatelja, ki bi otroka brez tega, da bi ga skušal kako drugače spraviti v red, mu pomagati ( kajti tudi nasilneži niso to zato, ker jim je to tako všeč) in se mu posvetiti z namenom, da bi lahko funkcioniral na isti šoli, želel kar prešolati, bi tudi jaz odpustila. Zakaj? Ker je s tem hotel elegantno prenesti breme na druga pleča, ker je pokazal, da je poden od strokovnega delavca, ki bi raje problem za katerega je bil nastavljen in plačan, zradirati, da mu ne bi smrdel pred nosom in ker je temu "nasilnežu" na tak način pokazal, da je še slabši kot on. Nasilnež rešuje probleme z nasiljem- slabič in lenobnež pa z ignoranco.

Kakor že- niti pod razno se ni treba bosti v nedogled s sistemom. Je pa zagotovo potrebno imeti voljo in hrbtenico, da nekaj dosežeš- v tem primeru, da zaščitiš otroka, za katerega veš, da se še ne more sam.


S tem se strinjam.
Dejstvo pa je, da tudi starsi vcasih nimajo casa, volje, hrbtenice, znanja, iznajdljivosti, retoricnih sposobnosti ..., da bi preprecili podajanje. Obcutek nemoci, ki se potem pojavi in slab obcutek, da si zatajil kot stars pa zadevo se poslabsa.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 20:46:55   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
In jaz osebno ( za ostale ne garantiram ) ti že ves čas ponavljam, da starš, ki je kar takoj ukrepal v stilu Rie in prej sploh še ni dopustil, da bi sistem " zatajil", sploh ne more iskati za svoje početje izgovora v zatajitvi le tega. In tudi ves čas govorim, da starša, ki želi preprečiti izvajanje nasilja nad njegovim otrokom, sistem pošilja okrog toliko kot sam dovoli. Strokovni delavci in ostale institucije si ga bodo pač podajale kolikor bo dopustil. Vsak se bo izgovarjal na drugega, če bo videl, da bo starš to pripravljen kupiti. Zato je vse res logično in enostavno. Nasilje ne moreš zamenjati za nič drugega in zato še kako dobro veš kdaj mu je otrok izpostavljen . Če si v dilemi v startu, se ti zelo hitro pokaže prava slika, če le hočeš videti. In če bo meni otrok par dni zaporedom doma tožil, da ga nekdo maltretira, grem definitivno do vzg. ali učiteljice. Dam ji jasno vedeti, da želim, da to razišče, temu nameni več pozornosti in ji hkrati dam vedeti, da se zavedam, da je ona zato tam tudi zato, da je moj otrok varen. Če strokovni delavec vidi, da se te ne da kar tako obrniti, bo stvar resno vzel. Če ne lahko v istem dnevu obiščeš ravnatelja, kontaktiraš mimistrstvo ali pa časopisno hišo. Vse se da, če se hoče. Če pa mučkaš in jajcaš, ja potem te pa nihče ne vzame dovolj resno in te šibajo sem in tja.
Kot sem že rekla, iz prakse poznam obe plati in lahko garantiram, da starš lahko doseže vse, brez tega, da sam dela red nad otroki po hodnikih in tudi brez tega, da se stvar zaradi zgovarjanja vleče kot jara kača.

Ravnatelja, ki bi otroka brez tega, da bi ga skušal kako drugače spraviti v red, mu pomagati ( kajti tudi nasilneži niso to zato, ker jim je to tako všeč) in se mu posvetiti z namenom, da bi lahko funkcioniral na isti šoli, želel kar prešolati, bi tudi jaz odpustila. Zakaj? Ker je s tem hotel elegantno prenesti breme na druga pleča, ker je pokazal, da je poden od strokovnega delavca, ki bi raje problem za katerega je bil nastavljen in plačan, zradirati, da mu ne bi smrdel pred nosom in ker je temu "nasilnežu" na tak način pokazal, da je še slabši kot on. Nasilnež rešuje probleme z nasiljem- slabič in lenobnež pa z ignoranco.

Kakor že- niti pod razno se ni treba bosti v nedogled s sistemom. Je pa zagotovo potrebno imeti voljo in hrbtenico, da nekaj dosežeš- v tem primeru, da zaščitiš otroka, za katerega veš, da se še ne more sam.


S tem se strinjam.
Dejstvo pa je, da tudi starsi vcasih nimajo casa, volje, hrbtenice, znanja, iznajdljivosti, retoricnih sposobnosti ..., da bi preprecili podajanje. Obcutek nemoci, ki se potem pojavi in slab obcutek, da si zatajil kot stars pa zadevo se poslabsa.

Ja res je tako. Zato se že doma zadeve rade malo dlje pocajnajo in odlašajo, ker se otroka najprej vzame malo z rezervo, potem se zbudi slaba vest, da kot starš nekaj počne narobe in ko se stvar le ne neha in se dobi dosti " dokaznega materiala", da pa vse skupaj le ni v otrokovi glavi, se ponavadi ob obisku učitelja ali vzg. rado zgodi, da na te temelje slabih občutkov o starševskih"kiksih" ti strokovni delavci gradijo svojo obrambo. Ne rečem, da ni včasih res, samo kakor že je - avtoriteta v šoli je pedagoški delavec in ne starš. In zato za vsak problem, ki se dogaja v šoli ne more biti kriv starš, čeprav nekateri na nekaterih šolah to radi vpijejo na ves glas.
Nihče ne pravi, da je enostavno. Vendar mislim, da v takem primeru noben starš nima izbire in je kot starš zavoljo otroka, treba prijet bika za roge in ukrepat.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 21:26:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
In zato za vsak problem, ki se dogaja v šoli ne more biti kriv starš, čeprav nekateri na nekaterih šolah to radi vpijejo na ves glas.
Nihče ne pravi, da je enostavno. Vendar mislim, da v takem primeru noben starš nima izbire in je kot starš zavoljo otroka, treba prijet bika za roge in ukrepat.


Tako!

Slisim, da mi delas konkurenco v tezacenju .... back off immediately user posted image

Ne! Umikam izjavo!! Gremo po sloganu - skupaj smo mocnejse user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 7.1.2015 21:28:33 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 21:34:25   
patrino
Ja pa res vidim, da si mi " snela" Mateyko dol s hrbta. Se zanesem, da boš nosila zastavo naprej...jaz grem v listjeuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 21:54:36   
LuLu
najemta si sobo! user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 23:25:03   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne, v šoli to pričakujemo od šolskih delavcev - učiteljev, ravnatelja, kuharic, čistilk. Vsi ti so del šolskega osebja, po mojem čisto osebnem mnenju in izkušnjah so najboljše vzgojiteljice lahko kuharice. Poudarjam - po mojem osebnem mnenju in izkušnjah.


Pričakujemo.....vendar šolski delavci včasih zatajijo.....

Ker vsak starš, nima ne izkušenj, ne znanja, ne moči ali pa še kaj drugega, da bi se v nedogled bodel s "sitemom", kjer ga pošiljajo od vrat do vrat......

Ne vem no, ni vse tako kristalno jasno v primeru nasilja, kot to želi prikazati patrino.....in ti, ker je tebi vse tako logično in enostavno......ker vsi starši nismo enaki in v primeru nasilja je še posebno težko, ker se nikoli prav ne ve,


Jasno mi je, da smo ljudje različni, to je bil tudi odgovor RIJI* (ona reagira tako, jaz drugače).

Enako bi bilo fino, da je splošno jasno, da nevednost in nesposobnost ni merilo, kaj je prav. Ne nevednost in nesposobnost posameznika, ne nevednost in nesposobnost sistema.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 23:38:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Spomnim se, da so skoraj enega ravnatelja odpustili, ker si je drznil izključiti iz šole enega fanta, ki je bil precej nasilen.....ker ima vsak otrok pravico do izobrazbe.....sedaj se pa potem bojuj kot starš s predpisi in stroko v nedogled......



Skoraj ni še nikoli zajca ujel.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Nasilje v šolah
7.1.2015 23:45:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Toda kot sem že rekla- vsak, ki ima voljo resnično priti zadevi do dna, svojega in tujega otroka korektno in ustrezno vugajati in obravnavati, se bo pozanimal, kam naj se obrne, se bo obrnil in obračal toliko časa, da bo stvar speljal. Kulturno med odraslimi in ne primitivno v odnosu z otrokom. Samo resnično voljo, da se zadeva reši , je treba imeti.


Primeri, ko to ni mogoče, obstajajo, ampak so izjemno redki.
Obstajajo pa težki primeri, teh je kar nekaj. Ampak če svojega ne dosežemo v minuti in vsaka nadaljnja minuta predstavlja napor in za nas zanič sistem, to še ne pomeni, da nekaj ni mogoče. Pomeni samo to, da smo pomalo razvajene guzice, ki nismo več navajene vlagati energije in prenašati napora.

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Žal pa se nekaterim zdijo njihova dejanja čisto ustrezna in se niti za pol metra ne premaknejo. V bistvu so nase nekako ponosni in so pripravljeni isti kiks narediti še večkrat.


To je tisto, kar je problematično. Takšna dejanje niso ponos, še manj pa osnova za karkoli drugega. In bognedaj, da postanejo norma nekega obnašanja. Potem se gremo res lahko samo še, kdo je močnejši. Kar me na nek način tolaži je to, da so običajno ljudje, ki v preprostih situacijah reagirajo nasilno, čeprav ne bi bilo potrebno, dejansko strahopetni in nemočni.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 7:00:49   
petea
Samo - mene pa ob branju te teme vedno bolj nekaj zanima:
a ve vedno v vseh okoliščinah RReagirate in se odločate prav, popolno in brez napak?


Ker sama se velikokrat ne. In se mi tudi zdi nemogoče biti popolna. Že strokovnjaki za iste probleme svetujejo različne rešitve, kako je torej mogoče, da bi naj laiki vedno pravilno izbirali in izbrali?

Kaj če se odločim v nasprotju z mnenjem stroke in sem npr. zaradi tega ožigosana kot slab starš, ki škoduje svojemu (ali drugemu) otroku, četudi se čez nekaj časa izkaže, da imam prav?
Če že zaradi drugega ne, pa zato, ker so se strokovna priporočila vmes spremenila?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 7:32:41   
petea
pa se še vrnimo malo na izhodiščno temo s člankom o nadaljevanju zgodbe:
fantek prešolan

kopiram del zapisa komentarja mame učenke iz tistega razreda:
'Poudarjam, da jih ne zagovarjam, toda otroci so se stepli, ker je vsak hotel uveljaviti svojo voljo. Deček, ki ga prikazujete kot absolutno žrtev, kar po besedah vseh sošolcev niti ni, ni želel zapustiti razreda in ko so ga poskusili iz razreda zvleči, so se začeli prerivati in prišlo je do pretepa. Pri tem sta bila dva poškodovana. In kaj ste objavili vi?'

Brez besed. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 8:12:09   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Samo - mene pa ob branju te teme vedno bolj nekaj zanima:
a ve vedno v vseh okoliščinah RReagirate in se odločate prav, popolno in brez napak?


Ker sama se velikokrat ne. In se mi tudi zdi nemogoče biti popolna. Že strokovnjaki za iste probleme svetujejo različne rešitve, kako je torej mogoče, da bi naj laiki vedno pravilno izbirali in izbrali?

Kaj če se odločim v nasprotju z mnenjem stroke in sem npr. zaradi tega ožigosana kot slab starš, ki škoduje svojemu (ali drugemu) otroku, četudi se čez nekaj časa izkaže, da imam prav?
Če že zaradi drugega ne, pa zato, ker so se strokovna priporočila vmes spremenila?


vse si napisala...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 8:46:29   
mika
Petea, tipičen primer šole, kjer se bojijo za ugled, zato želijo problem pomesti pod preprogo. To ni kriv sistem, ampak leno in nesposobno vodstvo, z enakim kadrom. Sem že nekaj krat napisala, da vse šole morajo imeti vzgojni načrt, po katerem učitelji( ki po njem ukrepajo) uspešno rešujjeo težave z otroki. Sistem je že dobro nastavljen, samo izvajati ga je potrebno, kar pa na žalost, je posameznim mučeniškim učiteljem v veliko breme.

Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo???? Mi smo v začetku šolskega leta, na enak način rešili problem, ki ga je imela hčerka. Fanta, ki jo nadlegoval, je ustavil mož, mu je povedal kar mora vsak otrok slišat in je bil pol mir. Zvečer sem se slišala tudi z njegovo mamo in je bila zadovoljna, da ne rečem vesela, ker nihče ni vesel, če njegov otrok počne neumnosti. Prosila me je, da če bi karkoli bilo, da ji naj povem in jaz sem ji enako rekla za svojo hčerko. Pa v šoli ne bi tega rešili še dolgo. Na žalost....vse kar so učiteljice do 4. razreda zgradile na medsebojnih odnosih otrok, so v 5.razredu, na tukajšnji šoli, v 1. mesecu sesuli v prah. Ni mi za pisat podrobnosti..... Vrtec, osnovna šola so pri vzgoji zelo pomembni. Med tednom so otroci več v šoli/vrtcu, kot doma. Kako naj potem vzgojimo otroke, če se v šoli ne vzgaja in se vso krivdo klasično obeša na starše. Starši se doma lahko raztrgamo, če v šoli ni nikakršnih sankcij in obveščanja staršev. kaj ti koristi, da izveš o problemu čez en mesec ali dva, ko je že vse mimo in ni nobenega ukrepa ne v šoli, ne doma. Probleme je potrebno reševati takoj.

Trenutni primer kako so si sami učitelji primazali 'focn'....pred dvema ali tremi tedni so po FB s takšnim navdušenjem delili članek 'Mama me bo vpisala na DSP', kjer avtorica- baje učiteljica razrdenega pouka zgrožena piše o tem, kako ji otrok 1. triade pove, da ga bo naslednje leto mama tudi vpisala na DSP. Tukaj je itak vprašiljva inteligenca učiteljice, ker ne morem verjet, da nekdo, ki bi imel izkušnje s toliko starimi otroki, smrtno resno vzame njegove besede. Nadaljuje, kako so starši ugotovili, da je DSP nadomestek inštrukcij....kot da dodatno pomoč dobijo otroci zaradi želje staršev. Sedaj pa ogenj v strehi, ker ure DSP naj ne bi bile več plačljive. Da bi pa kdo dejansko prebral, kaj je avtorica članka hotela povedat, pa ni nihče od teh.... takoj ko se omeni izsiljevalske starše, mora zaokrožit, da se vidi mučeniška plat učiteljev. Tako zelo so zaslepljeni, da niti ne vidijo, kadar pljunejo v lastno skledo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 9:16:12   
RIJA*
mika, pa jaz se v to v ueber nič ne sekiram user posted image brez skrbi....ker vem, da je eno teorija, ki so je polne nekatere "strokovnjakinje", drugo pa realni svet user posted image pa itak nato "strokovnjaki" tudi na koncu požvinijo.....user posted image

pa ko berem to temo, se mi zdi, da tako miroljubne le niso....spravljajo se ena na drugo, si hočejo vsiliti vsak nekomu svoj absolutni prav....pa meni je to tudi nasilje...tisto prikrito user posted image zapakirano v celofan s svetlečo mašno user posted image


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 9:32:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mika
avtorica- baje učiteljica razrdenega pouka zgrožena piše o tem, kako ji otrok 1. triade pove, da ga bo naslednje leto mama tudi vpisala na DSP.

Mika, v članku piše, da gre za otroka zadnje, ne prve triade:

'Za pisanje o vsem tem sem dobila navdih ob izjavi učenca zadnje triade, ki me je navdušen pobaral, da bo njega mami tudi vpisala na DSP, ker bo potem imel boljše ocene.'



IZVIRNO SPOROČILO: mika
tipičen primer šole, kjer se bojijo za ugled, zato želijo problem pomesti pod preprogo.


Se strinjam.



IZVIRNO SPOROČILO: mika
Vrtec, osnovna šola so pri vzgoji zelo pomembni. Med tednom so otroci več v šoli/vrtcu, kot doma.


Tudi s tem se strinjam.
Vendar smo starši še vedno tisti, ki smo 'prva bojna linija' vzgoje otrok.
Torej, če je doma zadeva urejena, bo otrok najverjetneje imel v šoli/vrtcu manj (vzgojnih in učnih) težav, kot pa, če prihaja iz težavnega ali neurejenega okolja.
Po drugi strani pa smo spet starši tisti, ki moramo - no, oz. vsaj naj bi - opazili stisko otroka, ki izhaja iz težav v šoli/vrtcu.

In tako ali drugače je naša naloga, da te težave - ali domače ali iz inštitucije - starši rešujemo, če situacija to zahteva. (O tem, kdaj nastopi takšna stopnja, pa je seveda spet lahko predmet diskusije. user posted image )


IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ne vem zakaj se toliko zgražate nad Rijo???? Mi smo v začetku šolskega leta, na enak način rešili problem, ki ga je imela hčerka. Fanta, ki jo nadlegoval, je ustavil mož, mu je povedal kar mora vsak otrok slišat in je bil pol mir. Zvečer sem se slišala tudi z njegovo mamo in je bila zadovoljna, da ne rečem vesela, ker nihče ni vesel, če njegov otrok počne neumnosti. Prosila me je, da če bi karkoli bilo, da ji naj povem in jaz sem ji enako rekla za svojo hčerko. Pa v šoli ne bi tega rešili še dolgo. ... Vrtec, osnovna šola so pri vzgoji zelo pomembni. Med tednom so otroci več v šoli/vrtcu, kot doma. Kako naj potem vzgojimo otroke, če se v šoli ne vzgaja in se vso krivdo klasično obeša na starše. Starši se doma lahko raztrgamo, če v šoli ni nikakršnih sankcij in obveščanja staršev. kaj ti koristi, da izveš o problemu čez en mesec ali dva, ko je že vse mimo in ni nobenega ukrepa ne v šoli, ne doma. Probleme je potrebno reševati takoj.

Sama se ne zgražam nad Rijino reakcijo. Tudi sama sem že velikokrat pri svojih otrocih opazila, da veliko bolj zaleže beseda ali dve iz tujih ust, kot dolga pridiga iz mojih ali očetovih. Sama smatram, da je takšno odzivanje (seveda v nekih normalnih okvirjih) čisto sprejemljivo. Ker, kot pišeš, je včasih veliko pomembneje, da se problem rešuje takoj, kot pa, da ga moram nujno reševati jaz, ki bi naj bila kot starš edina pristojna za odločanje.
Seveda pa s tem ne mislim 'masakra' kakšnega starša nad mojim otrokom. Pogosto zadostuje že čisto preprost opis, zakaj je bilo otrokovo obnašanje nedopustno in neprimerno oz. kako se nekdo zaradi njegovih dejanj, besed potem počuti.

Prav tako se strinjam, da je zelo pomembno dobro sodelovanje staršev in ustanove ter hitro in ustrezno medsebojno obveščanje in s tem hkratno reševanje problema tako na kratki kot dolgi rok.
Sama sem, ko me je učiteljica obvestila o neprimernem obnašanju mojega sina še isti dan obvestila, zelo zadovoljna, da tega niso pometli pod preprogo. Skupaj smo razjasnili in rešili problem.
Prav tako nikakor nisem natulila mame sinovega sošolca, ko ju je sin zelo grdo užalil, ter mu je povedala svoje, takoj, brez moje prisotnosti ali tekanja do učiteljice, ki je bila v bližini. Seveda sem bila kmalu o tem z njene strani tudi jaz obveščena in smo s pogovori in - jasno da tudi z opravičilom - zadevo uredili.
Bilo bi mi zelo čudno, da bi moj otrok naredil neumnost nekomu drugemu, tisti pa bi se obrnil proč in najprej kontaktiral mene, da svojemu sinu povem, kar bi mu lahko (na ustrezen način) povedal že on sam, starši pa bi potem zadevo samo ustrezno dokončali, podprli.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 10:15:52   
mika
Mika, v članku piše, da gre za otroka zadnje, ne prve triade:

'Za pisanje o vsem tem sem dobila navdih ob izjavi učenca zadnje triade, ki me je navdušen pobaral, da bo njega mami tudi vpisala na DSP, ker bo potem imel boljše ocene.'


Potem je pa avtorica članek spremenila. Ko sem o tem pisala na FB, sem še enkrat preverila za katero triado gre. Sem pa pri FB prijateljih sedaj, ta članek iskala, pa ga nihče več nima gor. Ali so ga sami brisali ali je bil umaknjen , ne vem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 10:21:55   
mika

Tudi s tem se strinjam.
Vendar smo starši še vedno tisti, ki smo 'prva bojna linija' vzgoje otrok.
Torej, če je doma zadeva urejena, bo otrok najverjetneje imel v šoli/vrtcu manj (vzgojnih in učnih) težav, kot pa, če prihaja iz težavnega ali neurejenega okolja.
Po drugi strani pa smo spet starši tisti, ki moramo - no, oz. vsaj naj bi - opazili stisko otroka, ki izhaja iz težav v šoli/vrtcu.


Seveda smo prva bojna linija, ampak če nimaš pravočasnih informacij kaj se dogaja v šoli, to področje težje pokrivaš. Sej veš, otroci so lahko doma neproblematični, v šoli si pa dajo duška. ma, jezna sem...izhajam čist iz trenutnih izkušenj. Iz idiličnega okolja, smo prišli v hebeni Texas.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Nasilje v šolah
8.1.2015 12:16:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne se bat. mateyka je predvidljivo odzivna. user posted image


kako že pravjo? pot, meet kettle. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?