|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:23:50   
Rumpelstiltskin
Kalbo nisem fanatik.
Ti si pa zelo nevljuden.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:28:23   
kalbo
Ja, do ljudi, ki se prijavijo samo zato, da natresejo 21 postov v eno samo temo, ki je kot po naročilu kot vroče žemljice, pač nimam potrpljenja. Na prvi post sem ti odgovoril, čeprav sem bil pošolan, da za virus antibiotik ni.

(odgovor članu Rumpelstiltskin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:32:30   
Rumpelstiltskin
Kalbo, tukaj sem zato, ker me je kolegica, ki je tu aktivna ze dolgo, poprosila ce pokukam na to temo in tudi kaj napisem, ker sem zdravnica.
Ampak vidim da nima smisla, ker forum je pac forum.. V realnosti se ljudje z mano tako nevljudno ne obnasajo, tako da tole ni zame in se tudi poslavljam.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:32:34   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Rumpelstiltskin

Se ne strinjam.


Ni potrebe.
Dejstva ostajajo ne glede na mnenja.

Preštej umrle za nalezljivimi boleznimi v 50-ih letih pred cepljenjem in umrle zaradi cepljenja v zadnjih 50-ih letih. Samo številke, brez nepotrebnega pleteničenja.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Rumpelstiltskin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:33:50   
Rumpelstiltskin
Se spet ne strinjam, zal.
Lep pozdrav

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:35:10   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Rumpelstiltskin

Kalbo, tukaj sem zato, ker me je kolegica, ki je tu aktivna ze dolgo, poprosila ce pokukam na to temo in tudi kaj napisem, ker sem zdravnica.
Ampak vidim da nima smisla, ker forum je pac forum.. V realnosti se ljudje z mano tako nevljudno ne obnasajo, tako da tole ni zame in se tudi poslavljam.


Tako hitro obupujete zdravniki. Uauuu.

Mimogrede, kako se pa v realnosto obnašaš do pacientov, tudi tako vzvišeno in na pamet kot se tukaj?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Rumpelstiltskin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: cepljenje
10.3.2015 18:36:31   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Rumpelstiltskin

Se spet ne strinjam, zal.
Lep pozdrav


Kaj ti je žal, ne razumem user posted image .
Ni potrebe po strinjanju, sem že napisala.

Sicer pa številke...dejstva. Mnenje ima danes lahko že vsak.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Rumpelstiltskin)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:05:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Rumpelstiltskin

Zelo racionalno sva z mozem pretehtala + in -
Prevlado so imeli -


a mož je tudi zdravnik?

(odgovor članu Rumpelstiltskin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:16:11   
malaMravljica
mogoce je g.moz, ocka, dr. pediater

Rija, ne vem zakaj, ko sem prebrala tvoje vprasanje sem se spomlna na postavnega modrookega bjondota drobne postave in g.pediatra, oceta in moza

user posted image user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:20:17   
malaMravljica
Rozilu, ne ni obvezno, je pa zazeljeno. Pediatri tezijo k cepljenju, le ce imas pediatra homeopata ne morijo tolk s cepljenjem. Je pa full fajn, ko das cepit podpises, da se strinjas in prevzemas odgovornost v primeru da cepis in da ne cepis. Full fajn obcutek, ti recem.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:21:35   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Rozilu, ne ni obvezno, je pa zazeljeno. Pediatri tezijo k cepljenju, le ce imas pediatra homeopata ne morijo tolk s cepljenjem. Je pa full fajn, ko das cepit podpises, da se strinjas in prevzemas odgovornost v primeru da cepis in da ne cepis. Full fajn obcutek, ti recem.



In koliko je v vaši okolici otroških bolezni?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:25:37   
Tippi
Sej ne rabte bit nesramni.zanimivo da mi ki ne cepimo,vsaj ta krog ki ga jaz poznam,nismo zaljivi.docim kontra,bi lahko nastevala do jutri.od egoistov,do fanatikov,neodgovornezev in se kaj.
Zakaj se ne bi raje osredotocili na problem,da zadeva postane svobodna izbira,in svojo jezo spihali drugje? Tud mene popade jeza,pa nisem zaljiva.ce verjames v cepiva,izvoli,mene pa v svobodni drzavi pustii,da sama odlocam o invazivnih posegih v telo mojega otroka.simpl.pika.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:25:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Rumpelstiltskin

Kalbo, tukaj sem zato, ker me je kolegica, ki je tu aktivna ze dolgo, poprosila ce pokukam na to temo in tudi kaj napisem, ker sem zdravnica.
Ampak vidim da nima smisla, ker forum je pac forum.. V realnosti se ljudje z mano tako nevljudno ne obnasajo, tako da tole ni zame in se tudi poslavljam.


Iz muhe delaš slona......v užaljenosti.....kar si kot zdravnica (racionalna) ne bi smela privoščiti.....ampak bi morala z laično javnostjo brez užaljenosti deliti racionalne + in -.....

Tako si pa želela izpasti vzvišena v svojem znanju, izpadla si pa kot 5 letni otrok v peskovniku......

(odgovor članu Rumpelstiltskin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:32:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Zakaj se ne bi raje osredotocili na problem,da zadeva postane svobodna izbira,in svojo jezo spihali drugje? Tud mene popade jeza,pa nisem zaljiva.ce verjames v cepiva,izvoli,mene pa v svobodni drzavi pustii,da sama odlocam o invazivnih posegih v telo mojega otroka.simpl.pika.


Mogoče zato, ker vsi ne vidimo tega tako kot ti......da bi vse cepljenje bilo "svobodno na izbiro".......

Drugače pa se ob svobodnem odločanju o invazivnih posegih v telo otroka postavalja vprašanje......kako določiti mejo, dokler starši lahko svobodno odločajo o invazivnih posegih v telo otroka......je to samo cepljenje, je to tudi uporaba antibiotikov, narkoza, invazivni posegi, ki rešijo življenje (recimo odklanjanje operacije)....svoboda na enem področjo, takoj sproži pobude za svobodo na drugem.....



(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:46:01   
Tippi
Ce pa ze ne vidimo istega cilja,lahko ostanemo kulturni,brez obtozevanja,a se ti ne zdi?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: cepljenje
10.3.2015 19:53:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
kako določiti mejo, dokler starši lahko svobodno odločajo o invazivnih posegih v telo otroka


Bolje da ne vprašam, ali je prav, da ima starš pravico zavrniti operacijo, ker mi verska prepričanja preprečujejo, da bi dovolil otroku vnos krvi v telo, ne njegove, ne tuje?



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:00:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ce pa ze ne vidimo istega cilja,lahko ostanemo kulturni,brez obtozevanja,a se ti ne zdi?


Lahko.....samo mora biti posluh za to na "obeh straneh".......ker tudi, če je nekdo v "manjšini" in začne z nekulturnostjo, ga to ne opravičuje......

Drugače pa celoten ta tvoj zadnji post meji ravno tako na nekulturnost in obtoževanje.....s tematiko pa nima kaj dosti opraviti.......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 10.3.2015 20:02:59 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:04:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
kako določiti mejo, dokler starši lahko svobodno odločajo o invazivnih posegih v telo otroka


Bolje da ne vprašam, ali je prav, da ima starš pravico zavrniti operacijo, ker mi verska prepričanja preprečujejo, da bi dovolil otroku vnos krvi v telo, ne njegove, ne tuje?



Ima ali nima.....? Kaj je "višje".....? Pravica otroka do življenja, kar mu medicina in znanost lahko omogoči ali pravica do samostojnega odločanja starša zaradi takih in drugačnih prepričanj.....?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:04:48   
Tippi
Prou. :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:06:10   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Rozilu, ne ni obvezno, je pa zazeljeno. Pediatri tezijo k cepljenju, le ce imas pediatra homeopata ne morijo tolk s cepljenjem. Je pa full fajn, ko das cepit podpises, da se strinjas in prevzemas odgovornost v primeru da cepis in da ne cepis. Full fajn obcutek, ti recem.




In koliko je v vaši okolici otroških bolezni?


ce ti samo odgovorim na vprasanje bo to kot ena statistika, ki jo obracas kot zelis. Najprej mores vedet, da je procent cepljenih se vedno zelo visok, ne vem koliko, tko na oc bi rekla, da ni dosti manj cepljenih kot v Sloveniji. Stevilke pa ne vem.
Koliko otroskih blezni je niti ne vem, vsake tolko se kaj pojavi, niso pa neke epidemije to. Vem pa, da so se trenutno med necepljenimi razsirile ospice in da je en otrok za to boleznijo umru.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:15:10   
uškinamama
Tippi, starsi ki cepijo so nestrpni in napadalni, ker s tem , ko cepijo svojega otroka, ga izpostavijo stranskim ucinkom cepljenja, hkrati pa se nase obvarujejo. Tako razlago sem jaz dobila. Jaz sem tem starsem resnicno hvalezna. Tudi jaz sem egoist in mi je usek na prvem mestu. Me pa je vseeno skrbelo , ko je bila svakinja noseca. Skrbi me tudi kako bo, ko bo us postajal oce- ne vem , ce bo nevesta najbolj mirna nosecnosti. Te pa razumem. Tebe ni strah, da ti zboli za rdeckami recimo, med tvojo nosecnostjo? Da potem ni vec v igri tvoj otrok in nek tuj, ampak dva tvoja?
Sem pa absolutno za to, da imajo vsi otroci pravico do cepljenja pod nadzorom - kot temu recejo, do boljsih cepiv, nekombiniranih, odmerjenih po tezi otroka in ne po starosti. In naj se cepljenja za dolocene bolezni ukinejo. Se pa bojim, da ce bi postalo cepljenje neobvezno bi bil davek pri nezascitenih, nedonosenckih , kronicno bolnih prevelik.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:18:53   
Tippi
Malamravljica samo da te popravim oz.dopolnim.otrok ni umrl zaradi ospic samih,temvec je bila njegova osnovna bolezen napaka na srcu in mu je odpovedalo srce.tako da ta primer uvrscat med primere da je umrl zaradi ospic,ni realno.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 10.3.2015 20:27:05 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:24:00   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Se pa bojim, da ce bi postalo cepljenje neobvezno bi bil davek pri nezascitenih, nedonosenckih , kronicno bolnih prevelik.


Davek bi bil skupen, tudi tvoj otrok ni izjema, enako ne kot moj, ki je bil cepljen in je zato tveganje manjše, a še vedno obstaja. Kaj bi naredila ob eventuelni epidemiji? In ne pozabi, kako panično znamo v takih trenutkih reagirati.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:25:18   
Tippi
Cepljenje pod nadzorom? Je kaksna razlika ce dozivi otrok npr.epilepticni napad doma,ali v prico zdravnika?
O ostalem smo pa spet pri credni imunosti v katero ne verjamem.saj pravim da je izvirni greh v tem,da verjamemo v raulicne stvari :)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: cepljenje
10.3.2015 20:27:33   
uškinamama
Panicarla bi. Drugega mi ne preostane. Upala, da se ne okuzi in ce se ze, da prezivi brez posledic. Ti?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?