|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2015
11.4.2015 9:37:18   
Shana86
Hej, jaz sem bom tudi pridružila po prvem pregledu ali celo po nuhalni. Mi anonima zaenkrat paše user posted image Drugače pa super, da si ustvarila skupino user posted image

Jaz sem pa tipična - če mi je slabo in sem utrujena, mi ni prav, če sem okej pa tudi ne - ker me potem skrbi, da spet kaj ne bo uredu. Ah user posted image
Hčerko normalno dvigujem in nosim, kaj pa naj, majhna je še... Na srečo še ni tako težka, pomoje še nima 10 kg.

< Sporočilo je popravil Shana86 -- 11.4.2015 9:38:41 >


_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu feb2013)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Decembrke 2015
12.4.2015 10:25:41   
Lipy
Tudi sama se pridružim kasneje, čeprav je res bolj pregledno in osebno na fb user posted image

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 8:43:16   
joya_27
Super za FB skupino. user posted image user posted image user posted image
Vendar se bom tudi jaz pridružila po nuhalni oz. po tem ko bova povedala doma.

Sicer pa... se mi včasih res zdi kot da nisem noseča. Vesela, da nimam nobenih problemov, a hkrati mi je kar malo čudno vse skupaj. user posted image user posted image

Težava, ki je najbolj očitna je ta, da sem hitreje utrujena ko hodim v klanec in neka čudna slabost, ki pravzaprav ni slabost, saj mine ko jem. To mi je sploh zanimivo. Hahahaha...
Se je kateri pojavila zaprtost po tabletah Elevit? Jaz z zaprtostjo nikoli nisem imela problemov... do sedaj.
Kaj pa druga prehranska dopolnila, ki jih jeste ostale? Je ravno tako "stranski učinek" zaprtost? Razmišljam namreč o menjavi tablet, a ne bi rada kupila nekaj kar mi bo povzročalo iste težave.

(odgovor članu Lipy)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 8:48:00   
Janchek81
joya_27 nisi zaprta zarad Elevit .. velikrat se nosečnicam dogaja pač, da so zaprte..kup si Lactecon in doziraj, da zadeva mine .. jaz na primer na pdolagi svojih izkušenj sploh ne bi upala jemat druge tablete ( folno ) kot Elevit ... ker majo res največ vsebnosti folne kisline, vse druge jo imajo pol manj ...
Kar se tiče utrujenosti al pa samih simpotmov nosečnosti - sva si na istem user posted image jaz tud, ko da ne bi bla noseča .. slabost, če se temu reče slabost - mine, ko kaj pojem .. edin zvečer hodm res zgodaj spat, skor da ne s svojo tamalo user posted image user posted image

(odgovor članu joya_27)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:02:19   
Lipy
Tudi meni je čudno, ker ni slabosti. Čeprav upam, da je tudi ne bo, če že pa v mili obliki user posted image .

Imam pa enormni apetit. Moram kar pazit koliko pojem.
Drugača sama jemljem Prenatal. Vsebuje zgornjo mejo priporočenega dnevnega vnosa za nosečnice (1.000mcg) plus ostale vitamine in minerale. user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:06:13   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: Lipy

Tudi meni je čudno, ker ni slabosti. Čeprav upam, da je tudi ne bo, če že pa v mili obliki user posted image .

Imam pa enormni apetit. Moram kar pazit koliko pojem.
Drugača sama jemljem Prenatal. Vsebuje zgornjo mejo priporočenega dnevnega vnosa za nosečnice (1.000mcg) plus ostale vitamine in minerale. user posted image


Ha ha .. dovisno kaj je zate zgornja meja vnosa folne .. jaz jo imam 5mg user posted image skoraj 6x višji odmerek od Elevita user posted image tko, da ... Elevit ima pa 0,8mg ... Sj najbrž ti jemlješ Elevit Pronatal si mislila user posted image
No drgač pa hvala bogu za to, da nam ni zaenx še slabo .. jaz tud upam, da mi ne bo ... vseeno si zjutraj lepo nardim prvo eno jabolko, pol zajtrk, pol kavica, na žalost še vedno cigaret ( jao, a bi lahko vsaj to men zasmrdel user posted image ) in pol vzamem Folacin ...

< Sporočilo je popravil Janchek81 -- 13.4.2015 9:07:17 >

(odgovor članu Lipy)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:16:52   
Lipy

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Lipy

Tudi meni je čudno, ker ni slabosti. Čeprav upam, da je tudi ne bo, če že pa v mili obliki user posted image .

Imam pa enormni apetit. Moram kar pazit koliko pojem.
Drugača sama jemljem Prenatal. Vsebuje zgornjo mejo priporočenega dnevnega vnosa za nosečnice (1.000mcg) plus ostale vitamine in minerale. user posted image


Ha ha .. dovisno kaj je zate zgornja meja vnosa folne .. jaz jo imam 5mg user posted image skoraj 6x višji odmerek od Elevita user posted image tko, da ... Elevit ima pa 0,8mg ... Sj najbrž ti jemlješ Elevit Pronatal si mislila user posted image
No drgač pa hvala bogu za to, da nam ni zaenx še slabo .. jaz tud upam, da mi ne bo ... vseeno si zjutraj lepo nardim prvo eno jabolko, pol zajtrk, pol kavica, na žalost še vedno cigaret ( jao, a bi lahko vsaj to men zasmrdel user posted image ) in pol vzamem Folacin ...


Ne, ne govorim o priporočenem dnevnem vnosu, ki ga "priporočajo strokovnjaki". Je pa res, da se višek izloča iz telesa, ker je vitamin topen v vodi. Sama ga verjetno veliko vnašam tudi s hrano user posted image
Jemljem pa Jamieson Prenatal. Sem naredila malo raziskave kaj je vse na trgu, ker mi Elevit v prejšni nosečnosti ni odgovarjal.

Hehe, ne sekiraj se. Pravijo, da boljše da počasi zmanjšaš na nič. Sama k sreči ne kadim user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:20:30   
Passion
Meni je pa rekla v lekarni, da Elevit lahko povzorca zaprtost, ker ima precej visok delez zeleza. :) Jaz imam femibion in se zadovoljna, prej sem bila zaprta, zdej pa grem cisto normalno na wc. Vceraj mi je bilo malo slabo, samo ne tako, da bi sla bruhat. Drugace me se vedno bolijo pris, en dan vec, en dan manj ... odvisno. nimam pa nobenih krcev vec, vsaj ne tako mocnih. Tu pa tam me se rahlo spomni kaksen krcek ampak ne vec toliko. Saj s tem ni nic narobe? V soboto sem naredila se en in se je testna crtica obarvala takoj, urin se na polovici palcke ni bil :D

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:36:34   
joya_27
Ja, jaz jem Elevit Pronatla. Mi je v lekarni ravno tako rekla, da (VČASIH!!) lahko pride do zaprtosti. A ker s tem res nisem imela nikoli problemov, nisem dala posebnega poudarka na to. Sedaj mi pa ni kaj preveč všeč. Pijem zadosti, sedaj bom poskusila še z Donatom, če ne bo v kratkem bolje pa zamenjam.
Zjutraj se pa moram še navaditi na zajtrk. To je moj največji "greh". Zjutraj načeloma ne jem (ker si preprosto ne vzamem časa). Pa kava... Tudi to je razvada, ki jo težko omejujem. Sedaj sem na dveh do treh skodelicah. user posted image
Saj bo... do decembra bomo vse tip top. Prekipevale od energije in zdravja... user posted image user posted image

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:37:11   
feb2013
Jaz jem Elevit in bom na pregeldu rekla G, naj mi napiše recept za folno..ker se mi zdi, da mi je po Elevit še bolj slabo, kokr mi je že.. No, jaz "trpim" slabost še za vse tiste, ki vam ni ;) grozno se počutim :( in ko bi vsaj minilo tekom jutra..ma cel dan traja..in glavobol..da ne govorim o utrujenosti..upam, res upam, da mine čimprej! Aja, prsa so skor za 1 košarco že večja in bradavice občutljive, da niti pomislit nočem nanje...res zanimivo..
Najhuj pri vsem tem pa je, da se moram za okolico delat, da sem ok! (sva se odločila, da poveva po 5.5., ko dam čez pregeld).
Skratka, "držte se punce", vse za naše zdrave bibe :)

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:44:42   
Lipy
Passion, jaz se isto sprašujem vsak dan. Pa vem, da se telo spreminja, pripravlja na nadaljnji potek nosečnosti. Sama včasih preveč kompliciram. Včeraj naprimer mi je bilo čudno zakaj so prsi manj otekle, nič občutljive. Najbolj me je strah ko grem na stranišče, da ni kje kaj krvi. Imam rahel beli tok in ko čutim nekaj mokrega sem že v skrbeh. Komaj čakam prvi pregled.user posted image

A je še katera tako napihnjena, da že zgleda kot, da ima trebušček?

Feb2013 jaz sem tudi po Elevitu grozno počutila, vmes vem da ga dvakrat nisem vzela in tista dva dni sta bila ok.

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 9:45:03   
joya_27

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

joya_27 nisi zaprta zarad Elevit .. velikrat se nosečnicam dogaja pač, da so zaprte..kup si Lactecon in doziraj, da zadeva mine .. jaz na primer na pdolagi svojih izkušenj sploh ne bi upala jemat druge tablete ( folno ) kot Elevit ... ker majo res največ vsebnosti folne kisline, vse druge jo imajo pol manj ...
Kar se tiče utrujenosti al pa samih simpotmov nosečnosti - sva si na istem user posted image jaz tud, ko da ne bi bla noseča .. slabost, če se temu reče slabost - mine, ko kaj pojem .. edin zvečer hodm res zgodaj spat, skor da ne s svojo tamalo user posted image user posted image


Hvala za tole... user posted image
Zgrešila tvoj post... user posted image
Si me kar malo "potolažila" glede simptomov. Glede na to, da je to moja prva nosečnost... res ne vem kaj naj pričakujem. Potem se pa sprašujem... bi mi moralo biti slabo? Kaj če kaj ni OK? user posted image Trapaste blodnje... user posted image
Bom pa takoj danes šla po Lactecon in upam da to mine.
Kar se tiče Elevita sem se jaz zanj odločila predvsem zato, ker je na seznamu zdravil in pod bistveno večjim nadzorom kot ostala prehranska dopolnila. Sedaj sem že iskala naprej, kaj bi kupila, če bi menjala... pa nisem našla podobnega zdravila. Upam, da zaprtost mine in da ne bo potrebe po menjavi. user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 10:24:39   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: feb2013

Jaz jem Elevit in bom na pregeldu rekla G, naj mi napiše recept za folno..ker se mi zdi, da mi je po Elevit še bolj slabo, kokr mi je že.. No, jaz "trpim" slabost še za vse tiste, ki vam ni ;) grozno se počutim :( in ko bi vsaj minilo tekom jutra..ma cel dan traja..in glavobol..da ne govorim o utrujenosti..upam, res upam, da mine čimprej! Aja, prsa so skor za 1 košarco že večja in bradavice občutljive, da niti pomislit nočem nanje...res zanimivo..
Najhuj pri vsem tem pa je, da se moram za okolico delat, da sem ok! (sva se odločila, da poveva po 5.5., ko dam čez pregeld).
Skratka, "držte se punce", vse za naše zdrave bibe :)


Kako to mislš, da ti napiše na recept folno? A po kateri ti bo manj slabo al kako?

(odgovor članu feb2013)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 10:26:58   
Janchek81
joya_27 sama bi vsaki nosečnici oz. že punci, ki se odloča za nosečnost priporočila Elevit, ker je tudi najdlje na tržišču, drugo so praktično ponaredki - moje mnenje pač in mnenje veliko porodničarjev.
Sicer je zame Elevit 'prešwoh' tko, da morm žal met višji odmerek ... in sama upam, da mi tud ne bo kej preveč slabo user posted image zaenkrat je moje počutje super, fino, fajn user posted image samo utrujena sem potem zvečer, pomoje zato, ker sem zmanjšala kavice .. prej sm spila 3 na dan, zdj pa samo eno .. pomoje, da se poznauser posted image

(odgovor članu joya_27)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 10:38:38   
Passion
Lipy ja, saj pomojem je to cisto normalno, da se sprasujemo za vsako figo. Jaz tudi veckrat precekiram, ce me joske bolijo, vedno pogledam na papir, ko se obrisem. Hehe... kaj pa cmo, ce pa imamo ze zdaj rade nase bebike in nas skrbi za njih. Pa se to je moja prva nosecnost in se jaz isti vprasam sto vprasanj na dan in potem se googlam. Hehe.
Tako da tudi jaz komaj cakam prvi pregled, da mi G pove, da je vse ok. In verjamem, da bo za vse nas vse ok in bomo decembra ponosne mamice.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 11:45:52   
Janchek81
Ja pa sej to je normalno, da se sprašujemo res za vsak drek user posted image samo mormo pa vedt, da tud vsaka nosečnost je drugačna .. ene zakrvavijo med nosečnosjo pa je vse ok, z drugimi ni OK ... ene bolijo prsa, ene ne, enim je slabo, drugim ne, ene imajo nizek, ene visok pritisk ...
Tudi jaz komaj čakam svoj prvi pregled, obenem pa vem, da se bom že spet v čakalnici tresla k zmešana, sploh pa na UZ user posted image morm zdržat še teh 14 dni user posted image
me pa res kr skrbi, ker se sploh nism čuvala ... ker nisem vedla, da bo ratalo v prvo in je zato strah še tolko večji, ampak grem s pozitivnimi mislimi naprej ...
Je pa najbolje, da čim manj berete/beremo na forumu o takih in drugačnih zapletih .. jaz v prvo sploh nisem vedla NIČ in sem že na sredi nosečnosti skor vse nabavla za otročka, pol je pa vse 'splavalo' po vodi user posted image
Tko, da sva se zdj odločila, da poveva šele pri zgodnji morfologiji - če me bo tokrat tudi dala na zgodnjo morfologijo, glede na to, da sem imela drugo nosečnost BP... Bomo vidl ...

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 13:03:23   
s5decembrka
Zdravo,
da se še jaz malo javim, saj mi primanjkuje časa. Pišem namreč magistrsko nalogo, hčerkica pa je tudi doma in ne v vrtcu, tako da je kar pestro čez dan. Znakov nimam nekih posebnih, razen bolečih prsi in napihnjenega trebuha, kot bi bila v 4. mesecu. No, pa saj je bilo tudi v prvi nosečnosti tako. Se mi je takrat tudi hitro poznal trebušček, ne vem, kaj bo zdaj, če pravijo da, se v drugo pozna še prej user posted image . Tudi jaz jem elevit in sem tudi včasih zaprta.
Lepo bodite in uživajte v tem lepem vremenu.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 13:11:29   
Janchek81
No evo, skopirano iz ene strani o nosečnosti oz. plod v 6 tednu in potem to zraven piše:
-mamica: Nekatere podzavestno čutijo, da so noseče, druge pa naredijo nosecnostni test, ki naj bi pokazal nosečnost že v 4. tednu (1 dan po zaostali menstruaciji). Verjetno vas že mučijo prve jutranje slabosti, morda celo bruhanje, glavobole, zaprtje...

To,d a se v drugo prej pozna je samo MIT user posted image men se je kasnej poznal ... pomoje je bolj odvisno kje nosiš otroka user posted image

(odgovor članu s5decembrka)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Decembrke 2015
13.4.2015 21:17:24   
kattkaa
oj. jaz sem pa navdušena nad joški ;) rastejo ;).v 1. nosečnosti ni bilo razlike :) slabo mi ni več tako, ne zmorem pa zmanjšat kave, me takoj začne bolet glava ;(.. meni je donat fujjj.. a obstaja še kaj podobenga?

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Decembrke 2015
14.4.2015 7:32:24   
Janchek81
kattkaa obstaja v lekarni Magnesol al neki tazga, ki je tudi za nosečnice ...

No punce, drugače sm pa jst dons zutri od vsega stresa, ki sva ga imela z mojim čez noč zjutraj imela rjav izcedek, jajčniki me tudi močno bolijo, tko, da imam občutek, da se tale nosečnost ne bo dobro končala user posted image Sploh ne vem kaj nej nardim, če slučajno zakrvavim ... a nej pustim, da se samo sčisti, ali naj grem na urgenco ... čist sm OUT user posted image

(odgovor članu kattkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Decembrke 2015
14.4.2015 7:44:16   
Passion
Janchek, brala sem, da so taki izcedki pogosti v 6 tednu in da niso vedno nevarni, razen ce bi zacela mocno krvavet. Verjamem, da bo vse vredu. Magari probaj se poklicat gin in ji povedat.
Je bila pa ta noc res kr neki, js sm tudi bla celo noc napsihirana, slabo smo spali, se zbujali ...

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Decembrke 2015
14.4.2015 7:55:07   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Passion

Janchek, brala sem, da so taki izcedki pogosti v 6 tednu in da niso vedno nevarni, razen ce bi zacela mocno krvavet. Verjamem, da bo vse vredu. Magari probaj se poklicat gin in ji povedat.
Je bila pa ta noc res kr neki, js sm tudi bla celo noc napsihirana, slabo smo spali, se zbujali ...


ah, zakaj pa pol v drugi nosečnosti tega nisem mela???user posted image V prvi k sm zakrvavela, se pa nosečnost ni dobr končala user posted image
Mah jst sm pod stresom zarad mojga, ker je tok bogi, včerj so mu rekl, da sumjo na Hepatitis A ali na zlatenco ... tud, če sm sama okužena ne vem kako se bo vse skp razvil .. zdj čakamo na izvide ... me je pa ornk strah user posted image

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Decembrke 2015
14.4.2015 8:23:22   
joya_27
Janchkeh81 poskušaj biti čim bolj pozitivna. Verjamem, da je zelo težko in stresno. Si ne predstavljam take težke situacije v tem trenutku.
Držim pesti, da mini krvavitev ni nič slabega, ampak samo nekaj običajnega v nosečnosti. Hkrati pa upam, da se vse čim bolj dobro izteče s tvojim dragim.

Kopirano s spletne strani... "Vaginalne krvavitve, ki se v zgodnji nosečnosti zgodijo na dan običajne menstrualne krvavitve, so posledica fizioloških sprememb reproduktivnega sistema v nosečnosti in so same po sebi nenevarne tako za zdravje in razvoj ploda, kot tudi matere. Pomembno je, da se v primeru vaginalnih krvavitev takoj posvetujete s svojim ginekologom."

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Decembrke 2015
14.4.2015 8:37:46   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: joya_27

Janchkeh81 poskušaj biti čim bolj pozitivna. Verjamem, da je zelo težko in stresno. Si ne predstavljam take težke situacije v tem trenutku.
Držim pesti, da mini krvavitev ni nič slabega, ampak samo nekaj običajnega v nosečnosti. Hkrati pa upam, da se vse čim bolj dobro izteče s tvojim dragim.

Kopirano s spletne strani... "Vaginalne krvavitve, ki se v zgodnji nosečnosti zgodijo na dan običajne menstrualne krvavitve, so posledica fizioloških sprememb reproduktivnega sistema v nosečnosti in so same po sebi nenevarne tako za zdravje in razvoj ploda, kot tudi matere. Pomembno je, da se v primeru vaginalnih krvavitev takoj posvetujete s svojim ginekologom."


Jaz nisem imela ( zaenkrat ) krvavitev .. in moja predvidena M bi mogla pridt že en teden nazaj .. tko, da pomoje, da je to nastal od jutranjega stresa k sm svojga vidla zlo slabga user posted image zaenkrat ( 3x trkam ) ni več izcedka, ker kar pogosto hodim na wc ... sm si pa tudi z intimnimi robčki lepo 'tazkužila' zadevo in upam, da jih več ne bo .. moj pa čaka zdj na infekcijski user posted image sploh se ne morm neki umirit no user posted image Maybe ga bojo še notr zadržal user posted image

(odgovor članu joya_27)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Decembrke 2015
14.4.2015 8:46:47   
Passion
Janchek mi je zal za tako situacijo. Mocno drzim pesti, da boste vsi vredu. Objemckeuser posted image user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Z vizualizacijo si lahko pomagate do lepše...
Čeprav si poroda ne moremo izbrati, pa lahko nanj vplivamo s pozitivnimi mislimi in vizualizacijami. Preverite štiri uči...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?