|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Migranti?
29.10.2015 7:00:57   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A Hitler Orbanu.....?


Prepričana sem, da zmoreš več....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Migranti?
29.10.2015 10:39:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A Hitler Orbanu.....?


Prepričana sem, da zmoreš več....



Jaz pa zate nisem tako prepričana........

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Migranti?
7.11.2015 22:40:56   
mateyka
evo, tale članek pove bistvo kaj se dogaja tukaj na švedskem atm. preberi si in vam ne bo treba poročil o Švedski sledit še najmanj 5 let (niti verjet, če kej drugače pojejo), ker tole drži kot pribito:
http://swedenreport.org/2015/06/02/goodbye-sweden/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Migranti?
8.11.2015 9:55:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A Hitler Orbanu.....?


Prepričana sem, da zmoreš več....



Jaz pa zate nisem tako prepričana........



nesramnost je zadnji korak...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Migranti?
8.11.2015 18:24:55   
liliana
Torej si v pat poziciji....... ? ker si prav tako nesramna.......Čeprav želiš izpasti prefinjeno nesramna, je tudi tvoja nesramnost očitna........zato prenehaj z nesramnostjo, pa je ne boš deležna nazaj......user posted image

Sicer pa, če tako zelo simpatiziraš z Orbanovo učinkovitostjo, moraš biti pripravljena tudi na "nesramnosti"........ker njegova učinkovitost je tudi oz. predvsem plod nesramnosti......



< Sporočilo je popravil liliana -- 8.11.2015 18:25:28 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Migranti?
9.11.2015 7:53:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

evo, tale članek pove bistvo kaj se dogaja tukaj na švedskem atm. preberi si in vam ne bo treba poročil o Švedski sledit še najmanj 5 let (niti verjet, če kej drugače pojejo), ker tole drži kot pribito:
http://swedenreport.org/2015/06/02/goodbye-sweden/


Visoka sociala in zastonj izobraževanje ni samoumevno......in na dolgi rok ni vzdržno ob tako neugodni demografski strukturi kot jo ima Evropa........peznionistov bo kmalo več kot delavcev......emancipacija in dosti otrok ne gredo skupaj, ženske na vodilnih položajih s tremi ali štirimi otroki, to ne gre skupaj.....da bi se vzdževal sistem, ki si ga je Evropa omislila........očitno tudi "švedski model" na dolgi rok ni vzdržen in poka po vseh šivih.......normalno.....ker je finančno zelo drag.......

In potem imamo tako sr.an.je, kot ga imamo.......delovne migrante novači Evropa pod pretvezo beguncev, da bi ohranila na dolgi rok penzije za vse bolj starajoče prebivalstvo in koliko toliko že kar samoumevno socialo za avtohtono prebivalstvo........ker avtohtnonega prebivalstva ni zadosti, da bi vzdrževal socialni sistem, po katerem je Evropa tako znana.....

Cel čas govorim, da nas bo pokopala visoka sociala in z njo povezana humanitarnost........in to se dogaja.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Migranti?
9.11.2015 10:20:13   
nejcko
Jaz pa mislim, da je zelo krivično vso krivdo valiti na visoko socialo in zastonj šolstvo. Prav tako na demografijo.
Kot so vse stvari na tem svetu narejene iz mnogo odtenkov, tako je tudi sedanje stanje posledica mnogih elementov.
Problem je večplasten in tako bi ga bilo treba tudi reševati, ampak ljudje smo narejeni tako, da vedno hočemo hitre rešitve enega problema, pri tem pa pogosto pozabljamo, da je en problem posledica drugega in ta spet posledica tretjega in tako naprej.

V grobem bi lahko rekla, da tako kot vsaka revolucija žre svoje otroke, tudi vsak razvoj in napredek žre svoje otroke. Kajti razvoj in napredek sta dejansko nek revolucionarni korak naprej. To je en vidik.

Drugi bi bil ta, da ko se začne določena stvar kopičiti na eni strani (tehtnice), to nujno pomeni neravnovesje. In dejstvo je, da je današnji svet sila neuravnotežen, kar nujno vodi v konflikt.
In koflikti so se vedno dogajali in očitno se vedno bodo, no, vsaj mi verjetno ne bomo doživeli obdobja nirvane človeštva. Do tja je še dolga pot. In predvsem tista nemonetarna, ki pa je zaenkrat še zelo utopična. Ne zato, ker dejansko ne bi bila mogoča, ampak zato, ker ni v interesu nekaterih, tistih, ki imajo v rokah moč odločanja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Migranti?
9.11.2015 14:06:50   
Vijoličarka
Sama vidim hud problem v tem, da migranti niso realno seznanjeni s tem, kam gredo in kaj jih tam čaka. V ozadju mora biti huda industrija, ki sanjsko služi s tihotapljenjem.

http://www.24ur.com/novice/svet/hisa-v-nemciji-2-000-evrov-dobrodoslice-pravljice-ki-jih-tihotapci-pripovedujejo-beguncem-v-zepe-pa-pospravljajo-milijarde.html

Romantični humanisti nehote (najbrž nekateri tudi hote) sodelujejo v celotnem fiasku. Še vedno so najbolj profitabilne dejavnosti droge, orožje in trgovina z ljudmi. V slednji je prevladovala prostitucija, zdaj dobiva čisto drugačno obliko. Tako da se človek vpraša, koliko je v evropskem aparatu nesposobnosti in koliko je sprenevedanja. Za hiter zaslužek. Bajen zaslužek, zaradi katerega gre lahko k vragu vse, za kar se je Evropa trudila.

Švedi so se tega problema lotili pri izvoru:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/v-zivo-kaj-storiti-z-begunci-ali-migranti-ki-zavracajo-registracijo-in-premestitev-v-doloceno-drzavo.html

Glede na navduševanje nad Orbanom, pozabljanjem, da 'sovražnik mojega sovražnika ni nujno moj prijatelj', ni islamizacija Evrope tista, ki se je treba bati, temveč vzpona skrajne desnice. In bolj ga bodo romantični humantirci srali, večja je nevarnost.

Zdaj Evropa spet sestankuje. Nemci so dobili dobro dozo mase ljudi, ki niso tako uporabni, kot so pričakovali in prinašajo več problemov, kot koristi. Ali bo romaničnih liberalcev, ki živijo v nekem sanjskem mehurčku, dovolj strah političnega poraza na naslednjih volitvah? To je zdaj vprašanje.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Migranti?
9.11.2015 18:01:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz pa mislim, da je zelo krivično vso krivdo valiti na visoko socialo in zastonj šolstvo. Prav tako na demografijo.
Kot so vse stvari na tem svetu narejene iz mnogo odtenkov, tako je tudi sedanje stanje posledica mnogih elementov.
Problem je večplasten in tako bi ga bilo treba tudi reševati, ampak ljudje smo narejeni tako, da vedno hočemo hitre rešitve enega problema, pri tem pa pogosto pozabljamo, da je en problem posledica drugega in ta spet posledica tretjega in tako naprej.




Tudi to je ena od plasti........

V grobem bi lahko rekla, da tako kot vsaka revolucija žre svoje otroke, tudi vsak razvoj in napredek žre svoje otroke. Kajti razvoj in napredek sta dejansko nek revolucionarni korak naprej. To je en vidik.


Potem pa glejmo tako na migrantski val......

Drugi bi bil ta, da ko se začne določena stvar kopičiti na eni strani (tehtnice), to nujno pomeni neravnovesje. In dejstvo je, da je današnji svet sila neuravnotežen, kar nujno vodi v konflikt.
In koflikti so se vedno dogajali in očitno se vedno bodo, no, vsaj mi verjetno ne bomo doživeli obdobja nirvane človeštva. Do tja je še dolga pot. In predvsem tista nemonetarna, ki pa je zaenkrat še zelo utopična. Ne zato, ker dejansko ne bi bila mogoča, ampak zato, ker ni v interesu nekaterih, tistih, ki imajo v rokah moč odločanja.


50 % svetovnih izdatkov za socialo "nastane" v Evropi......Evropa prispeva 25 % k svetovnemu BDPju.....ima pa 8 % svetovnega prebivalstva......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Migranti?
9.11.2015 18:17:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Glede na navduševanje nad Orbanom, pozabljanjem, da 'sovražnik mojega sovražnika ni nujno moj prijatelj', ni islamizacija Evrope tista, ki se je treba bati, temveč vzpona skrajne desnice. In bolj ga bodo romantični humantirci srali, večja je nevarnost.




To zna biti večji problem kot islamizacija.......

Zdaj Evropa spet sestankuje. Nemci so dobili dobro dozo mase ljudi, ki niso tako uporabni, kot so pričakovali in prinašajo več problemov, kot koristi.


V tem primeru je dobro, da sestankujejo......da ne poteka tok migrantov tako nekontrolirano, kot je bilo pred meseci in da države medsebojno sodelujejo, kar je edino prav, če ne želimo imeti kaosa.......

Ali bo romaničnih liberalcev, ki živijo v nekem sanjskem mehurčku, dovolj strah političnega poraza na naslednjih volitvah? To je zdaj vprašanje.


Ne vem, če je Angela ravno romantični liberalec, vendar če ima kar Schroederjevega gena v sebi, je poraza ne bo strah.......



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Migranti?
11.11.2015 9:05:21   
RIJA*
nikoli se nisem opredeljevala za levo ali desno...ampak ja, v tem trenutku mi je desnica bližje....ne skrajna seveda.....

Orban? Hmmm....ja, če izbiram med njim in drugimi, vsekakor on.

Dnevno pride na Madžarsko od postavitve ograje ca. 12 migrantov....kaj pa k nam?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Migranti?
11.11.2015 10:25:34   
nejcko
Še enkrat, Rija - danes sicer res vstopi cca 12 migrantov dnevno na Madžarsko, toda preden se je to zgodilo, preden je bila ograja postavljena, jih je na Madžarsko vstopilo cca 500 000. Torej imamo mi še malo fore user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Migranti?
11.11.2015 11:16:04   
RIJA*
mogoče imamo časovno foro...količinsko pa ne vem, ker so navalili ko mutavi na jezike....

500.000 v enem letu
pri nas v enem mesecu več kot 150.000 tisoč x 12, pa si zračunajmo, če je ograja postavljena dovolj hitro...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Migranti?
11.11.2015 12:04:49   
liliana
Madžarska ograja je bila za madžarsko učinkovita, ker je obstajala pot preko slovenije......če zgradimo se mi ograjo in spremenimo po snelkurzu zakonodajo bo pa kaj.....? Ko ne bo alternativne poti...? Kaj bo storila masa migrantov, ki je na balkanski poti....? Ne madžarska in ne naša ograja jih ne bo ustavila....take mase nikoli.....razen, če se bodo uporabila določena sredstva, ki služijo ubijanju... Tega si pa nihče ne želi....vsaj upam....

Ta ograja povzroča le psihološki efekt....in upanje, da se bo sprožil domino efekt.....in bodo ovire postavljale ter omejevale vstop tudi države južneje od nas....nič drugo....ker če stoji pred ograjo 100.000 ljudi, ki nimajo alternativne poti, jih tudi orbanov plot ne zadrži....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Migranti?
11.11.2015 13:56:58   
Vijoličarka
Ja, ograja je psihološki efekt in zdaj lahko samo upamo (verni tudi molijo) še na domino efekt. Sama mislim, da je prav, da je naša vlada skušala sodelovati, izčrpati vse mogoče poti znotraj EU, preden se zateče k takemu skrajnemu sredstvu. Imeti ograjo namreč lahko pomeni tudi imeti bojišče. In če imaš bojišče, potem je vse, kar so obmejni kraji skusili do zdaj, čisti raj.

Naši so poskusili vse, da se 'bojišče' prestavi nižje dol na jug. Mogoče sebično, ampak vsak pač brani sebe. In če ne bomo dobili bojišča (kar upam, da ga ne bomo), državljanom to ne bo nikoli jasno.

Mi, kot poslednja vrata v obljubljeno deželo, postavljamo ograjo proti državam, ki so doslej delovale v smislu: idi dalje, nisi moj problem. Slovenija je bila v bistvu prva, ki je na tej poti skušala delovati po nekih pravilih, sploh kar se spoštovanja meje tiče. Lahko bi spodbudila tudi ostale države, domino efekt, ampak ne. Zdaj je na državah tipa 'idi dalje, nisi moj problem', da se končno spopadejo s tem problemom. Možno je marsikaj, tudi to, da bodo Hrvatje pomagali rezati našo ograjo, ker svoje meje imajo veliko več, kot mi naše in vprašanje, kaj lahko storjo.

Sploh pa, pred Madžarsko je bila še Makedonija, ki je na začetku ostro nastopila in tudi takrat je bil čas, da bi EU aparat pomagal. Pa ni. Zdaj so države južno od nas resignirane, veliko njih z lastnimi težkimi problemi in zdaj bodo ostali še s to maso, ki pritiska in ne bo imela kam iti.

Tako da, naši so res storili vse, kar je bilo v njihovi moči, da bi se problemi začeli reševati že v Turčiji, Grčiji. Postavljanje ograje je pravzaprav poraz.

Dogaja se točno to, kar smo se bali. Nemčija ima 'tampon cono' v Avstriji, Madžarski, Sloveniji. Avstrija ima 'tampon cono' v Sloveniji, Madžarski. Bolgari imajo, kot pravi Lili, 'berlinski zid' na meji, Madžari slovijo kot naciji, torej Slovenci delujemo dosti primerno, da navalijo čez nas.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Migranti?
11.11.2015 14:07:09   
Vijoličarka
Ja, kot berem, so Hrvatje ogorčeni, ker postavljamo ograjo in očitajo, da bi lahko ta sredstva raje namenili za postavljanje novih begunskih centrov. To daje slutiti, da je njim zdaj največja zadrega, kako bodo migrante zdaj ponoči spravili čez naso mejo, ne pa, kako bodo preprečili, da sploh pridejo k njim.

Upajmo (verni lahko tudi molijo), da gre samo za začetek opravičevanja in da bodo tudi oni začeli postavljati ograjo.

Neprimeno bolj nujno, kot smo kdajkoli potrebovali ograjo, potrebujemo sedaj 'tampon cono'.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Migranti?
11.11.2015 19:59:41   
liliana
Ustvarjanje konflikta s Hrvati zdaj, ko so začeli spoštovati dogovore se mi zdi brez veze.......in nekaj km ograje je ravno to.....ustvarjanje konflikta, ker razen psihološkega efekta varnosti za prebivalce Slovenije in upanja na domino efekt (in še domino efekt je vprašljiv, ker Hrvaška nima določene meje ne s Slovenijo in ne s Srbijo......in postavljanje ograje na meje, ki niso določene je zelo občutljivo področje za vse udeležene države) je ta plot brezvezen.......upam, da Angela pred časom ni napovedovala prihodnosti, ko je govorila kao o neki vojni na balkanu.......in ko sem včeraj brala članek o naročanju orožja nekaterih balkanskih držav se mi počasi začne dozdevati, da so migranti milina.....no, upam, da sem pod vplivom lune zgolj paranoična in da bo jutri boljšeuser posted image ......

< Sporočilo je popravil liliana -- 11.11.2015 20:04:48 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Migranti?
12.11.2015 1:19:40   
Vijoličarka
Lili, ne obupavati! Meja ni zaprta, so samo ograje ob meji na najbolj občutljivih območjih. Hrvati so si tudi sami krivi, ker jim ni mogoče zaupati. Če se nameravajo držati dogovorov, potem ne vem, zakaj se razburjajo. Poleg tega so tudi sami ugotovili, da imajo pa Primorsko mejo frej.

Hrvati imajo res zelo nepraktično mejo, zato je tudi razumljivo, da jo težko obvarujejo. Poleg tega, se mi zdi, da prehod migrantov čez države Balkana prinaša kar nekaj dobička, tako da ni ravno velikega interesa, da jih ustavijo, dokler jih lahko pošljejo lepo naprej, v Slovenijo. Slovenija pa v sendviču med tokom ki dere in ozko odprtino, skozi katero ta lahko odteka.

Bo Pahor jutri vse uredil. user posted image



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Migranti?
12.11.2015 10:25:41   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Bo Pahor jutri vse uredil. user posted image




To si se verjetno zmotla... ta stavek spada v drugo temo.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Migranti?
12.11.2015 11:28:16   
RIJA*
http://m.slovenskenovice.si/novice/slovenija/za-azilanta-vec-kot-upokojencu

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Migranti?
14.11.2015 21:36:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Lili, ne obupavati! Meja ni zaprta, so samo ograje ob meji na najbolj občutljivih območjih. Hrvati so si tudi sami krivi, ker jim ni mogoče zaupati. Če se nameravajo držati dogovorov, potem ne vem, zakaj se razburjajo. Poleg tega so tudi sami ugotovili, da imajo pa Primorsko mejo frej.

Hrvati imajo res zelo nepraktično mejo, zato je tudi razumljivo, da jo težko obvarujejo. Poleg tega, se mi zdi, da prehod migrantov čez države Balkana prinaša kar nekaj dobička, tako da ni ravno velikega interesa, da jih ustavijo, dokler jih lahko pošljejo lepo naprej, v Slovenijo. Slovenija pa v sendviču med tokom ki dere in ozko odprtino, skozi katero ta lahko odteka.

Bo Pahor jutri vse uredil. user posted image




No, zdaj se bo pa začelo......eden od teroristov v Parizu se je baje med prebežnike pomešal......eden pa je baje z Balkana......vsi pa so imeli pri sebi prave potne liste.....



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Migranti?
15.11.2015 7:02:05   
Vijoličarka
Saj je ISIS javno objavila, da prihajajo vmes. A v resnici, četudi ne bilo teh epskih potovanj, bi našli pot, da bi prišli notri.

Žal je tudi odveč pričakovati, da bi se romantični humanisti realno vprašali, če je bilo treba ljudi pošiljati na epsko potovanje, da se nudi potrebna pomoč tisti 1/5, ki je upravična do nje? Preživcirati pol Evrope, vzdigniti desnico, spustiti noter vse živo, totalno našopano z nekimi nerealnimi pričakovanji?

In nenazadnje, to je totalno nečlovško in nefer do tistih pravih beguncev.

Mislim da je glavni problem, da preveč ljudi preveč dobro zasluži na račun teh epskih migracijskih premikov. Ampak o tem je zelo malo informacij. Vseeno pa mislim, da če bi obstajal resničen interes, bi se tukaj dalo marsikaj storiti.

Občutek imam, da se bo zaprlo precej mej in bo še vroče.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Migranti?
15.11.2015 10:21:39   
mateyka
Vijoličarka - tole se mi zdi še najbližje resnici (blend večjega master plana):
http://revijazarja.si/clanek/mnenja/564073ca21694/v-ospredju-begunci-v-ozadju-globalni-totalitarizem-korporacij#.VkWhxN_5q3Q.facebook

Globalen puč korporacij. To se dogaja.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Migranti?
15.11.2015 15:14:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Saj je ISIS javno objavila, da prihajajo vmes. A v resnici, četudi ne bilo teh epskih potovanj, bi našli pot, da bi prišli notri.




Očitno so že bili notri.....ker orožja preko epskih potovanj vseeno niso mogli s sabo prinesti......

Žal je tudi odveč pričakovati, da bi se romantični humanisti realno vprašali, če je bilo treba ljudi pošiljati na epsko potovanje, da se nudi potrebna pomoč tisti 1/5, ki je upravična do nje? Preživcirati pol Evrope, vzdigniti desnico, spustiti noter vse živo, totalno našopano z nekimi nerealnimi pričakovanji?

In nenazadnje, to je totalno nečlovško in nefer do tistih pravih beguncev.


Se strinjam......in čeprav razumem demografske razloge za to gesto, mi ni všeč ta masoven priliv delovne sile pod pretvezo migrantov....po drugi strani na aivon ne smeš vzeti ene pilice, če se ti na wcju noht odlomi, ker imamo take stroge predpise, tu pa spuščamo mimo vse živo........

Mislim da je glavni problem, da preveč ljudi preveč dobro zasluži na račun teh epskih migracijskih premikov. Ampak o tem je zelo malo informacij. Vseeno pa mislim, da če bi obstajal resničen interes, bi se tukaj dalo marsikaj storiti.


Glavni problem je, da nekdo želi, da ti ostanejo v Evropi.......ker jih niti v Grčijo ne želimo vrniti.....torej obstaja vseeno nek dolgoročni cilj, da ti ljudje ostanejo v Evropi........

Drugače pa, dokler so bili v Turčiji in Grčiji večina od nas še vedela ni, da obstajajo.......oz. smo se delali, da ne obstajajo.....pa je bilo, če se ne motim, že nekaj let v teh dveh državah ene 2 milijona migrantov.......pa v Italiji......pa se je EU delala, da je to lokalni problem teh držav.....prebivalci EU smo pa to ignorirali, ker se nas ni tikalo (ker človek pač ignorira tisto, kar ga direktno ne zadeva)......prav tako se nas ne tiče, če v Libanonu umre 100 ljudi (to je daleč in tam se itak zgolj koljejo)....če pa v Parizu, na rock koncertu in v restavraciji umre 100 ljudi, pa se nas že tiče, ker je to malo bliže in bliže našemu načinu življenja.......

Občutek imam, da se bo zaprlo precej mej in bo še vroče.


Ja....zato sem pa pašoše in to, da je eden bil med prebežnike premešan izpostavila.......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Migranti?
15.11.2015 15:25:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Vijoličarka - tole se mi zdi še najbližje resnici (blend večjega master plana):
http://revijazarja.si/clanek/mnenja/564073ca21694/v-ospredju-begunci-v-ozadju-globalni-totalitarizem-korporacij#.VkWhxN_5q3Q.facebook

Globalen puč korporacij. To se dogaja.


Razen GSOja obstaja že praktično enoten trg med ZDA in EU, v zadnjem mesecu ga je porušil padec SafeHarbor klavzul na evropskem sodišču, vendar to bodo globalne korporacije hitro rešile, ker obstajajo alternativne klavzule, ki pomenijo kak mesec ali dva birokratskega dela, vendar to za globalne korporacije ni nič in bo potem spet vse po starem......in ta globalni trg vsi z odprtimi rokami sprejemamo.......

Tu je en fajn članek na to temo korporacij in globalizma: Globalizacija prihaja v paketu, in če želite imeti od nje koristi, morate v paketu vzeti tudi težave. Mi bi pa zgolj jedli januarja paradajz in imeli novi model Appla.....kaj pa to pomeni, pa nas ne briga.......

http://www.rtvslo.si/slovenija/globalizacija-prihaja-v-paketu-ce-zelite-imeti-globalni-trg-ne-morete-odkloniti-globalnih-migracij/378630

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?