|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 16 [17] 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Migranti?
19.2.2016 10:02:58   
Plus minus
Zakaj ljudje niso naklonjeni beguncem, ki bi naj ostali v Sloveniji? Zato, ker v nasprotju z vlado razmišljajo malce dalje od enega tedna.
Po TV kažejo ljudi iz Lenarta, Kidričevega, ki nimajo pravega odgovora na to, zakaj jih nočejo v svojem kraju. Zakaj ne pokažejo tistih, ki jim dajo prave odgovore.
Kaj se dogaja v Nemčiji? Merklca jih vabi, posamezne dežele pa se morajo same ukvarjati z begunskim problemom. In tako bo tudi pri nas. Država jih bo nastanila v Kidričevem in potem kaj?
Kako dolgo bodo tam nastanjeni? En teden, mesec, leto, 10 let? Na čigave stroške bo nastanitev, hrana, elektrika, voda, oblačila, .... ?
In tisti, ki bodo ostali? Jim bo občina dala stanovanje? Kako bodo živeli? Od socialne podpore? Bodo dobili zaposlitev? V Sloveniji je brezposelnih več kot 100.000 Slovencev. Toliko jih ne dobi dela, sedaj pa bo še na več tisoče beguncev. In ti naj bi bili zaposljivi, ne poznajo jezika, kakšna je izobrazba v Siriji, Iraku, Afganistanu, sploh primerljiva z našo?
Ti ljudje se ne bodo nikoli integrirali, ker so enostavno preveč drugačnih navad in miselnosti.
In kaj bo počelo na stotine 20-30 letnih moških v Lenartu, ki nimajo nobenega dela? Jih bodo imeli zaprte v hotelu? Bodo dolgčas preganjali po mestu - dneve, mesece, leta? In potem se bo tudi tukaj začelo dogajati enako, kot drugje - napadi, posilstva. Ljudje, ne bodo več upali zvečer na ulice. A to rabimo? Zakaj že?
Ma če jih Merklca vabi v goste ne more pričakovati, da bodo pa vsi drugi za njih poskrbeli. Jaz tudi ne vabim sorodnike in prijatelje, potem pa pričakujem, da jim bodo sosedje dali pijačo, hrano, streho nada glavo. Ja na tak način je biti fino humanist.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 401
   RE: Migranti?
19.2.2016 10:12:49   
Plus minus
Pa še to me zanima:
zakaj MORA Evropa pomagat VSEM beguncem in poskrbet za problem, ki sploh ni naš???
Mislim, kot da nimamo že sami dovolj težav, si na hrbet nakopljemo še tuje!
Blesavo, stvarno.
In kdo bo najbolj občutil težave, ki jih prinaša begunska kriza. MI - navadni smrtniki. Ti funkcionarji itak se ne srečujejo in se tudi nikoli ne bodo direktno s problemom. Verjetno še v živo niso srečali nobenega pravega begunca/migranta.
Banda.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 402
   RE: Migranti?
19.2.2016 20:47:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Pa še to me zanima:
zakaj MORA Evropa pomagat VSEM beguncem in poskrbet za problem, ki sploh ni naš???


Čigav je pa ta problem....?

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 403
   RE: Migranti?
20.2.2016 0:49:00   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Pa še to me zanima:
zakaj MORA Evropa pomagat VSEM beguncem in poskrbet za problem, ki sploh ni naš???


Čigav je pa ta problem....?


Zanimivo in smiselno vprašanje. A bi rekla, da je to v prvi vrsti problem držav, iz katerih ti begunci/migranti prihajajo. Problem se vedno rešuje pri izvoru.
Saj vem, zdaj boš nadaljevala s kolektivno krivdo zahoda ... ja, tudi tu je treba iskati del rešitev. Del. Glavna rešitev pa je v izvornih državah. In kakršnokoli bodo našli, na nas je samo, da jo sprejmemo. In se ne vtikamo. Simpl. Ti in jaz se ne bova vtikali, v to sem prepričana, morda bova modrovali, vtikali se pa ne bova ... se bo pa vtaknil v najinem imenu nekdo drug ... ampak je potem to res moj problem?
Zate vem, da boš rekla Ja, jaz pa ničesar nisem podpisala, torej ni moj problem. Pika. Lahko pomagam v mejah mojih zmožnosti, ni pa to moj problem.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 404
   RE: Migranti?
20.2.2016 13:28:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Zanimivo in smiselno vprašanje. A bi rekla, da je to v prvi vrsti problem držav, iz katerih ti begunci/migranti prihajajo. Problem se vedno rešuje pri izvoru.
Saj vem, zdaj boš nadaljevala s kolektivno krivdo zahoda ... ja, tudi tu je treba iskati del rešitev. Del. Glavna rešitev pa je v izvornih državah. In kakršnokoli bodo našli, na nas je samo, da jo sprejmemo. In se ne vtikamo. Simpl. Ti in jaz se ne bova vtikali, v to sem prepričana, morda bova modrovali, vtikali se pa ne bova ... se bo pa vtaknil v najinem imenu nekdo drug ... ampak je potem to res moj problem?
Zate vem, da boš rekla Ja, jaz pa ničesar nisem podpisala, torej ni moj problem. Pika. Lahko pomagam v mejah mojih zmožnosti, ni pa to moj problem.



Samo kaj, ko tiste države imajo tiste surovine, ki jih naše države nimajo......jih pa precej uporabljamo......zato v izvornih državah nikoli ne bodo našli rešitve.....izvorne države nikoli ne bodo "samostojne", ker imajo nekaj kar drugi nimajo......

Krivda in odgovornost nista vedno enaki......jaz se precej vozim z avtom in si pozimi kurim na plin......bencin plin od nekod mora priti....ker v Sloveniji ga ni.....razumeš....?

Kar se pa tiče beguncev, migrantov, prebežnikov.....itak se vsi strinjamo, da je tok bil sprožen umetno....ker že nekaj desetletij "tam doli divjajo vojne"....pa takih tokov nismo poznali......oz. nas je po domače povedano bolil k.... za one tam doli.....nakazali smo kak euro kaki dobrodelni organizaciji za kakega begunca (čeprav ni naš problem) in živeli svojo idilo naprej......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 405
   RE: Migranti?
20.2.2016 22:53:46   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Zanimivo in smiselno vprašanje. A bi rekla, da je to v prvi vrsti problem držav, iz katerih ti begunci/migranti prihajajo. Problem se vedno rešuje pri izvoru.
Saj vem, zdaj boš nadaljevala s kolektivno krivdo zahoda ... ja, tudi tu je treba iskati del rešitev. Del. Glavna rešitev pa je v izvornih državah. In kakršnokoli bodo našli, na nas je samo, da jo sprejmemo. In se ne vtikamo. Simpl. Ti in jaz se ne bova vtikali, v to sem prepričana, morda bova modrovali, vtikali se pa ne bova ... se bo pa vtaknil v najinem imenu nekdo drug ... ampak je potem to res moj problem?
Zate vem, da boš rekla Ja, jaz pa ničesar nisem podpisala, torej ni moj problem. Pika. Lahko pomagam v mejah mojih zmožnosti, ni pa to moj problem.



Samo kaj, ko tiste države imajo tiste surovine, ki jih naše države nimajo......jih pa precej uporabljamo......zato v izvornih državah nikoli ne bodo našli rešitve.....izvorne države nikoli ne bodo "samostojne", ker imajo nekaj kar drugi nimajo......


V normalnih razmerah, poudarjam normalnih, torej brez človeškega pohlepa, to sploh ne bi smelo predstavljati nobenega problema. Ljudstva so od nekdaj trgovala - ti meni, česar jaz nimam, jaz tebi, česar ti nimaš. Problem nastane, ko nekaj posameznikov v tej verigi zavoha dobiček in želi obogateti. In v tej t. i. naftni verigi so zavohali dobiček tako vodilni v naftnih državah kot oni drugi, ki nafte nimajo. In imamo že več desetletne vojne.
Enako je z Afriko.

Krivda in odgovornost nista vedno enaki......jaz se precej vozim z avtom in si pozimi kurim na plin......bencin plin od nekod mora priti....ker v Sloveniji ga ni.....razumeš....?


Povsem razumem. Mi nimamo nafte, imamo pa npr. les in vodo in pšenico in lahko trgujemo.

Kar se pa tiče beguncev, migrantov, prebežnikov.....itak se vsi strinjamo, da je tok bil sprožen umetno....ker že nekaj desetletij "tam doli divjajo vojne"....pa takih tokov nismo poznali......oz. nas je po domače povedano bolil k.... za one tam doli.....nakazali smo kak euro kaki dobrodelni organizaciji za kakega begunca (čeprav ni naš problem) in živeli svojo idilo naprej......


Seveda je umetno ustvarjeno, to vi vemo, no, vsaj večina, ki se v zadevo poglobi. In meni ni vseeno za vse te ljudi dol, nikoli mi ni bilo ... že v OŠ so me učili sočutja do afriških in palestinskih otrok. Se pa po vseh teh letih, kar 30 in več jih je že mimo, sprašujem, kdo zdaj koga tukaj nateguje.

In enostavno se ne čutim več niti kriva niti dolžna. Vem, uboga raja tam dol ima ravno toliko vpliva na vse, kot ga imamo mi tukaj gor, pa vendar ... našim ritim gre kolikor toliko ok, zato razumem, da jih ne premaknemo, tam doli pa bi se za prmej že moralo nekaj zgoditi. Ali pač ... vem, v interesu nekaterih je, da se nič ne zgodi.
Zato pa molim boga in vpijem naši raji, ne podpišite TIIP-a, ne prodajajmo svoje vode in vodnih virov, ker bomo v roku deset, dvajset let na popolnoma enaki poziciji, kot so daj ljudstva na Bližnjem vzhodu in v Afriki. Korporacijam nas bodo prodali skupaj z vodo (in hrano) vred, našim največjim bogastvom, tako kot so dol prodali svoja ljudstva s svojim največjim bogastvom vred (nafto, plinom, diamanti, rudami ...).

Mi imamo moč, da to ustavimo, je pa res, da nam zdaj načrtno spuščajo begunsko zaveso pred oči, da bomo slabše videli, kaj se v resnici dogaja zadaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 406
   RE: Migranti?
21.2.2016 6:40:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


V normalnih razmerah, poudarjam normalnih, torej brez človeškega pohlepa, to sploh ne bi smelo predstavljati nobenega problema. Ljudstva so od nekdaj trgovala - ti meni, česar jaz nimam, jaz tebi, česar ti nimaš. Problem nastane, ko nekaj posameznikov v tej verigi zavoha dobiček in želi obogateti. In v tej t. i. naftni verigi so zavohali dobiček tako vodilni v naftnih državah kot oni drugi, ki nafte nimajo. In imamo že več deset__letne vojne. Enako je z Afriko.



Normalne razmere.....a je kdaj v naši zgodovini obstajalo obdobje, da nikjer na svetu ne bi bile vojne ali da se nikjer na svetu v enem obdobju normalnih razmer ljudje ne bi tepli....?

Povsem razumem. Mi nimamo nafte, imamo pa npr. les in vodo in pšenico in lahko trgujemo.


Ne moremo....premalo imamo tega......lesa ne moremo vsepovprek podirati, kot bi se nam zdelo.....vodo rabimo za vsaj dvakratdnevno tuširanje......pšenico pa za kruh......

Seveda je umetno ustvarjeno, to vi vemo, no, vsaj večina, ki se v zadevo poglobi. In meni ni vseeno za vse te ljudi dol, nikoli mi ni bilo ... že v OŠ so me učili sočutja do afriških in palestinskih otrok. Se pa po vseh teh letih, kar 30 in več jih je že mimo, sprašujem, kdo zdaj koga tukaj nateguje.


Seveda so te učili sočutja do lačnih in žejnih otrok....dokler so tam daleč doli smo bili sočutni....dokler našega stepforda, ker je nuja se tuširati vsaj dva krat na dan, kjer je nuja oprati vsak dan vsaj dva stroja praktično čistega perila, kjer je nuja imeti doma kilo kruha za rezervo, čeprav pol kile v koš vržeš, ker postane po nekaj dneh "neužiten" in stari......

Sočutnost in dobrodelnost na daljavo so nam lepo vcepili in mi smo jo lepo zapopadli.......

In enostavno se ne čutim več niti kriva niti dolžna. Vem, uboga raja tam dol ima ravno toliko vpliva na vse, kot ga imamo mi tukaj gor, pa vendar ... našim ritim gre kolikor toliko ok, zato razumem, da jih ne premaknemo, tam doli pa bi se za prmej že moralo nekaj zgoditi. Ali pač ... vem, v interesu nekaterih je, da se nič ne zgodi. Zato pa molim boga in vpijem naši raji, ne podpišite TIIP-a, ne prodajajmo svoje vode in vodnih virov, ker bomo v roku deset__, dvajset__ let na popolnoma enaki poziciji, kot so daj ljudstva na Bližnjem vzhodu in v Afriki. Korporacijam nas bodo prodali skupaj z vodo (in hrano) vred, našim največjim bogastvom, tako kot so dol prodali svoja ljudstva s svojim največjim bogastvom vred (nafto, plinom, diamanti, rudami ...).


Ali pa če gledaš z drugega vidika, se vsaj začnemo zavedati, da voda ni samoumevna.....in da jo v bistvu neracionalno in nenormalno preveč trošimo.......

Mi imamo moč, da to ustavimo, je pa res, da nam zdaj načrtno spuščajo begunsko zaveso pred oči, da bomo slabše videli, kaj se v resnici dogaja zadaj.


Kaj in kako boš pa ustavila....? Če se pa ne čutiš ne kriva in dolžna.....? user posted image



< Sporočilo je popravil liliana -- 21.2.2016 6:44:22 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 407
   RE: Migranti?
21.2.2016 23:42:55   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


V normalnih razmerah, poudarjam normalnih, torej brez človeškega pohlepa, to sploh ne bi smelo predstavljati nobenega problema. Ljudstva so od nekdaj trgovala - ti meni, česar jaz nimam, jaz tebi, česar ti nimaš. Problem nastane, ko nekaj posameznikov v tej verigi zavoha dobiček in želi obogateti. In v tej t. i. naftni verigi so zavohali dobiček tako vodilni v naftnih državah kot oni drugi, ki nafte nimajo. In imamo že več deset___letne vojne. Enako je z Afriko.



Normalne razmere.....a je kdaj v naši zgodovini obstajalo obdobje, da nikjer na svetu ne bi bile vojne ali da se nikjer na svetu v enem obdobju normalnih razmer ljudje ne bi tepli....?


Verjetno res nikoli, no, mogoče v prazgodovini, Definitivno pa od iznajdbe denarja vlada med ljudmi mesarsko klanje in očitno bo temu tako še naprej ...
Verjetno ljudje le nismo tako zelo človeški, kot si mislimo, da smo, ampak smo še zelo zelo na ravni živali in volje do moči in delujoči po sistemu: naj zmaga najmočnejši in najboljši.

Povsem razumem. Mi nimamo nafte, imamo pa npr. les in vodo in pšenico in lahko trgujemo.


Ne moremo....premalo imamo tega......lesa ne moremo vsepovprek podirati, kot bi se nam zdelo.....vodo rabimo za vsaj dvakratdnevno tuširanje......pšenico pa za kruh......

Torej se bomo klali še naprej ...



Seveda so te učili sočutja do lačnih in žejnih otrok....dokler so tam daleč doli smo bili sočutni....dokler našega stepforda, ker je nuja se tuširati vsaj dva krat na dan, kjer je nuja oprati vsak dan vsaj dva stroja praktično čistega perila, kjer je nuja imeti doma kilo kruha za rezervo, čeprav pol kile v koš vržeš, ker postane po nekaj dneh "neužiten" in stari......

Sočutnost in dobrodelnost na daljavo so nam lepo vcepili in mi smo jo lepo zapopadli.......




Ali pa če gledaš z drugega vidika, se vsaj začnemo zavedati, da voda ni samoumevna.....in da jo v bistvu neracionalno in nenormalno preveč trošimo.......


Torej nas k pameti lahko spravi le klanje ... in to na našem dvorišču.

Mi imamo moč, da to ustavimo, je pa res, da nam zdaj načrtno spuščajo begunsko zaveso pred oči, da bomo slabše videli, kaj se v resnici dogaja zadaj.


Kaj in kako boš pa ustavila....? Če se pa ne čutiš ne kriva in dolžna.....? user posted image




Jaz osebno nikakor. Moč imajo v rokah tisti, ki imajo denar, jaz ga nimam. In ker ga nimam, tudi trošim neprimerno manj kot tisti, ki ga imate, tudi kreditno nisem sposobna, torej dejansko nisem kriva niti dolžna user posted image

Kaj pa ti ponujaš za rešitev? Da sprejmemo vse ljudi iz Azije, Bližnjega vzhoda in Afrike v EU ... ali jih kar postrelimo ... kaj?
Morda je res rešitev NWO, kaj praviš?

< Sporočilo je popravil nejcko -- 21.2.2016 23:46:53 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 408
   RE: Migranti?
22.2.2016 9:50:05   
liliana
Nekaj smo jih že sprejeli.... nekaj jih še pa bomo...samo sedaj bo to potekalo na bolj "uravnavan način"....če turki ne bodo "zbezljali" seveda....

Vojne terjajo begunce....evropski socialni sistem, kjer en človek dela za svoja dva starsa, ki sta v penziji in bolna, za dva svoja studirajoča otroka, pa brez sprememb na dolgi rok tudi ni vzdržen.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 409
   RE: Migranti?
23.2.2016 22:27:16   
Vijoličarka
Tole ima končno nekaj smisla in je žarek upanja:

https://www.youtube.com/watch?v=Ah5XklzZoPg

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 410
   RE: Migranti?
23.2.2016 22:36:09   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nekaj smo jih že sprejeli.... nekaj jih še pa bomo...samo sedaj bo to potekalo na bolj "uravnavan način"....če turki ne bodo "zbezljali" seveda....

Vojne terjajo begunce....evropski socialni sistem, kjer en človek dela za svoja dva starsa, ki sta v penziji in bolna, za dva svoja studirajoča otroka, pa brez sprememb na dolgi rok tudi ni vzdržen.....


Seveda ni vzdržen. Toliko manj, če bo moral ta zaposleni poleg svojih staršev in otrok vzdrževati še ene par migrantov (poleg že obstoječih nezaposlenih in socialcev, ki jih premoremo vse države EU).

Torej, kje ti pa vidiš rešitev, te vprašam? Ker kaj je vse narobe, to itak vsi vidimo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 411
   RE: Migranti?
23.2.2016 23:50:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tole ima končno nekaj smisla in je žarek upanja:

https://www.youtube.com/watch?v=Ah5XklzZoPg


hej, not bad. če se bo vsaj delno to uresničilo, bo fajn. user posted image če ne, zna putin isprašit butine - ker pol bo javno znano, da so ga nategnil user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 412
   RE: Migranti?
24.2.2016 15:45:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Seveda ni vzdržen. Toliko manj, če bo moral ta zaposleni poleg svojih staršev in otrok vzdrževati še ene par migrantov (poleg že obstoječih nezaposlenih in socialcev, ki jih premoremo vse države EU).

Torej, kje ti pa vidiš rešitev, te vprašam? Ker kaj je vse narobe, to itak vsi vidimo.



Migranti so prišli tako masovno v eu, da rešijo nas "sistem" čez 50 let in več....če upoštevamo, da integracija traja najmanj dve generaciji, smo mi in naši otroci "del" te integracije.....torej oni so tu"na dolgi rok"....dolgoročne rešitve pa kratkoročno gledano niso popularne...

Rešitev....? Nekaj ji bo ostalo v sloveniji....to je dejstvo....očitno se žep dela "bolj spodaj na balkanu" in ne pri nas....kar je za nas dobro, glede na to, da dobra rešitev za nas pomeni slabo rešitev za nekoga drugega....torej ekstremno desničarstvo, s paradami proti zaradi 6 mladoletnih otrok, sigurno ni rešitev...kakor tudi ne to, nastanite jih drugje, samo blizu mene ne....uspešna integracija namreč vključuje obe strani....ne more se "tujec" sam integrirati...

Nekaj migrantov bo ostalo v sloveniji in to dejstvo bo potrebno sprejeti in iskati rešitve drugje in ne v skrajnem ekstremizmu...ker je to lahko precej nevarno, bolj kot nekaj migrantov....



< Sporočilo je popravil liliana -- 24.2.2016 15:47:01 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 413
   RE: Migranti?
25.2.2016 11:04:33   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Pa še to me zanima:
zakaj MORA Evropa pomagat VSEM beguncem in poskrbet za problem, ki sploh ni naš???


Čigav je pa ta problem....?



Moj sigurno ne, slovenski tudi ne. Čisto nič se ne čutim odgovorna za te vojne, ki se dogajajo na Bližnjem vzhodu. Zadeve morajo vpleteni rešiti med sabo. Ni druge. Prav tako kot ne, če sva skregani midve med sabo in se tretja oseba odloči da nama bo "pomagala" se trudi levo in desno, ampak ne gre, če ne bova midve za to.
Te zadeve na BV so stare oho let, vedno so se vmešavale Rusija in ZDA in nikoli nič rešile, ker tudi nikoli ni bil ta namen. Namen je še bolj zmešat drek - ker še vedno velja: kjer se prepirata dva - tretji dobiček ima.
In resnično ne vem, zakaj bi pa morala Evropa nositi posledice teh vojn - begunce? Zakaj Slovenija?
Se mi zdi čisto prav, da bo Orban dal na referendum, kvote beguncev, naj odloči narod. Naj da to tudi Slovenija! Kako nam mora nekdo diktirati, koliko beguncev MORAMO sprejeti? Naj jih sprejmejo tisti, ki jih hočejo. Še malo bo cela Evropa v žici, zaradi nemške politike. Ne razumem, zakaj se ji ne upa nihče postaviti po robu? Vsa Evropa bi morala stopiti skupaj in reči NE.
Zakaj pa ne gredo begunci v bližnje države, kjer je mir. Včasih so Afganistanci šli do Pakistana, zdaj jim že to ni dovolj - gremo se kalvarijo do Nemčije. Zakaj že? Aja, tam se cedita med in mleko. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 414
   RE: Migranti?
25.2.2016 11:13:37   
Plus minus
V normalnih razmerah, poudarjam normalnih, torej brez človeškega pohlepa, to sploh ne bi smelo predstavljati nobenega problema. Ljudstva so od nekdaj trgovala - ti meni, česar jaz nimam, jaz tebi, česar ti nimaš.


Točno tako.

Migranti so prišli tako masovno v eu, da rešijo nas "sistem" čez 50 let in več....če upoštevamo, da integracija traja najmanj dve generaciji, smo mi in naši otroci "del" te integracije.....torej oni so tu"na dolgi rok"....dolgoročne rešitve pa kratkoročno gledano niso popularne...


No potem pa je edino pravilno in pošteno, da se beguncem pove, zakaj so prišli sem: da bodo delali za nas.

Ker sem 100%, da oni o tem nimajo pojma oz. imajo isto mišljenje: da bomo mi delali za njih, kar v bistvu se v praksi izvaja.

Poznam dva Etiopijca, ki sta pred 6 leti prišla v Slovenijo kot begunca - oba brezposelna na socialki in v občinskem stanovanju, ki jima ga plačuje občina. Torej....

Prav tako ni rečeno, da bo tvoja teorija držala. V Parizu so ti migranti, ki so že leta in leta tam, največji problem. Zgledi vlečejo in če so starši na socialkah, bodo tudi otroci itd... vsaj v večini.
Tako, da jaz ne "kupim" zgoraj napisanega.

< Sporočilo je popravil Plus minus -- 25.2.2016 11:15:46 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 415
   RE: Migranti?
25.2.2016 12:12:43   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
Migranti so prišli tako masovno v eu, da rešijo nas "sistem" ...


Prav tako ni rečeno, da bo tvoja teorija držala.
Tako, da jaz ne "kupim" zgoraj napisanega.


resijo sistem? a je kdo rekel da rabi resitev? a se potaplja*? nic ne vem o nekem sistemu, ki rabi resitev. sploh ne "resitev" v konstantnem dodajanju novih ljudi..

ni mi cisto jasna ta miselnost, ki se fura zadnj case (iz amerike?) - da je treba konstantno vse povecevat, seveda kao tudi delovno silo. in uvazat delavce. po drugi strani pa govoimo o prenaselitvi planeta in da imamo omejene resorse, da imamo brezposelnost etc..; kaj je zdaj, to ali ono, odlocite se. sorry, ne more bit oboje. ne gre to dvoje skupaj.

* aja, ja, svedska se potaplja, samo ravno zaradi teh razlogov - prevelikega uvazanja nezaposljivih ljudi. da ne govorim o padcu solskega sistema (sem dala link do intervjuja kak dan nazaj). tko da ja - potapljanje se dogaja, ravno zaradi slabih pro-migrantskih odlocitev.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.2.2016 12:16:33 >

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 416
   RE: Migranti?
25.2.2016 13:37:24   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Migranti so prišli tako masovno v eu, da rešijo nas "sistem" čez 50 let in več....če upoštevamo, da integracija traja najmanj dve generaciji, smo mi in naši otroci "del" te integracije.....torej oni so tu"na dolgi rok"....dolgoročne rešitve pa kratkoročno gledano niso popularne...


Rešijo sistem? Kateri sistem? sužnjelastniški?
Kajti to, kar se zdaj dogaja, sploh v imenu "nova delovna sila, nova kri ostarele Evrope", močno spominja na neke davne čase, ko so belci masovno vozili sužnje v Ameriko.

A ena bistvena razlika med takrat in zdaj je. Takrat so bili črnci resnično neuki, danes pa naši "bodoči sužnji, ki bodo rešili naš sistem" prihajajo z najsodobnejšo mobilno opremo in gotovo ne bodo delali za 300 evrov. Če bi bila to njihov cilj, bi se ustavili že v Grčiji, Bolgariji, Romuniji ... tudi slo bi jim bila dobra.

Tako da tole "reševanje vojaka Ryana" se nikakor ne more iziti po načrtih megalomanskih korporacij.

In zame vsak, ki podpira to masovno priseljevanje, podpira suženjstvo in sem prepričana, da se niti evgenike ne bi branil, v kolikor bodo zadeve ušle iz rok.

In sem prištevam tudi vse kvazi utopične humanitarce, ki so preko raznih organizacij financirani saj vemo od koga (Soros, Rockaffeler fundacija etc.). To je učni primer, kako je deljenje na "leve" in "desne" samo pesek v oči za naivno rajo.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nekaj migrantov bo ostalo v sloveniji in to dejstvo bo potrebno sprejeti in iskati rešitve drugje in ne v skrajnem ekstremizmu...ker je to lahko precej nevarno, bolj kot nekaj migrantov....




Nekaj jih gotovo bo. Saj imamo tudi precej Kitajcev že tukaj, da o južnjakih iz bivših republik ne govorim, pa do zdaj ni bilo nobenih ekstremističnih ekscesov. Torej je tale ekstremizem tudi nekako sforsiran in nekomu sila voda na njegov mlin. Saj veš, kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima.

Kaj je že imel v podpisu svoje dni Tjazy al kaj je že bi: svet se vrti sila preprosto, vendar nekomu ta preprostost preprosto ne ustreza. Kaj misliš, komu? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 417
   RE: Migranti?
25.2.2016 15:08:32   
nejcko
No, takole nekako - kopiram en komentar z mmc-ja:


"Kar želijo „Višegrajci“ preprečiti v imenu „vere“, si Nemci zagotavljajo v imenu humanosti ali kako je (nemški) velekapital na limanice ujel levico in humanitarce. Pa poglejmo zgodbo še s te plati. Če nemška industrija zaradi konkurenčnosti potrebuje 2.5 mio novih delavcev, zakaj jih ni „novačila“ iz držav EU, kjer je velika brezposelnost. Odgovor je preprost, enostavno bi bili predragi. S „tokom“ beguncev jim po balkanski poti zagotavljamo novo delovno silo, ki jo bodo selekcionirali po izobrazbi in usposobljenosti, „socialno preobremenjujoče viške“ pa bodo preko sistema kvot skušali prerazporediti drugam. Tako bi ostala Nemčija najbolj konkurenčna država znotraj EU oz. bi si zagotovila boljše pozicije tudi v primeru razpada zveze. Na podoben selektiven način ravnajo tudi ZDA, Avstralija, Nova Zelandija in nekatere azijske države, ki v državo sprejemajo samo najbolj izobražene in usposobljene tujce. Beguncev pa se že sedaj z minimalnimi kvotami ogibata tudi Velika Britanija in Francija, čeprav gre za veliki državi in gospodarstvi in tudi „Višjegrajci“ so „poštekali“ za kaj gre. Vendar pa se Nemčiji lahko tudi zalomi, če bodo ogrožene plače tamkajšnjih delavcev in bi se začeli večji socialni in medetični nemiri, kar bi ogrozilo njihovo konkurenčnost, posledično pa EU kot celote."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 418
   RE: Migranti?
25.2.2016 16:40:31   
nejcko
Evo, tole je članek iz 2011

http://cekin.si/clanek/sluzba_in_sola/slovenci-odslej-brez-tezav-na-delo-v-avstrijo-in-nemcijo.html

Avstrijci so se očitno zakalkulirali in se že branijo nove delovne sile.

Nemci pa še kar vztrajajo, do leta 2020 pričakujejo 3, 6 mio nove delovne sile, torej cca pol miliona letno bi bila ravno pravšnja številka. Tale prvi milionček jih je malo presenetil, ma ni panike za njih, ga bodo malo porazdelili (tiste, ki jih oni ne rabijo) še z ostalimi državami s periferije. Moramo biti solidarni, reveži z reveži, Nemci bodo pa med polizali ... mislijo oni ... zaenkrat še.

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/fluechtlinge-bis-2012-3-6-millionen-fluechtlinge-medienbericht-a-1079157.html

< Sporočilo je popravil nejcko -- 25.2.2016 16:41:45 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 419
   RE: Migranti?
25.2.2016 18:24:34   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Rešijo sistem? Kateri sistem?


ja, dobro vprašanje user posted image

Tako da tole "reševanje vojaka Ryana" se nikakor ne more iziti po načrtih megalomanskih korporacij.


seveda je to del njihovega načrta. a še nisi dojela, da je njim v interesu poceni neizobražena delovna sila, ki ji lahko zbijajo ceno? sej je Wolfensohn lepo povedal, da se tehnologija in srednji razred seli na vzhod v nekaj deset_letjih. zdaj veš zakaj bo temu tako. evropski standard se niža. ajd, da kopiram iz unga intervjuja od Tina Sanandajija od nekaj dni nazaj:

TS: When you lived in Sweden in the mid-1990s we had one of the highest performances in international test scores. I’ve been keeping up with the latest developments because things are moving very fast. Since the OECD started with Pisa tests no other country has crashed in the scores as much as Sweden. In Western Europe we are already second last after Greece. Swedish policies played the major role here, but immigration may explain about 30% of that decline.*

The oldest generation is still one of the strongest skill levels in the world. But again the gap in adult skills is one of the highest in the OECD and the increase in that gap is the highest (out of only 14-15 countries where there is data over time it should be noted).
So we had a crash in Swedish education standards. One reason it hasn’t crashed even more is because immigrants are still a minority of the population. You need a sense of proportion here, and the older Swedes are still very skilled. This is a gradual process, but the trend is worrying.
The top technical universities in Sweden, like Chalmers and KTH, have done an interesting test. They have looked at the diagnostic results in math for new engineering students over the last twenty years and these have plunged by more than half! Professors who are aware of this are alarmed. The government and the population in general really don’t know how to deal with it.

The biggest concern we have is skills. That is the main source of competitiveness for Swedish multinationals. You can’t have low skill levels and compete against Chinese workers, or for that matter Americans.


* keep note, da sta "state policies" in "immigration" del istega procesa in da ta traja že cirka 40 let.

rezultati Švedske kažejo da je neizogibno, da s politiko kulturnega marksizma in posledično imigracijo, pride padec šolstva in izobrazbe. to ni sporno ali diskutabilno - to je dejstvo.
aja - da še to dodam; in tudi NI slučajno, da je tako.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.2.2016 18:30:12 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 420
   RE: Migranti?
26.2.2016 22:22:14   
nejcko
Evo, uspešna integracija pri naših severnih sosedih

http://kurier.at/chronik/wien/islam-kindergaerten-ministerium-gibt-aslan-bericht-frei/183.537.358

Pri nas sicer še nismo tako daleč, bojda pa v kratkem dobimo prvo islamsko OŠ. Jap, naš sistem se bo res rešil na ta način user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 421
   RE: Migranti?
26.2.2016 23:00:03   
malaMravljica
Sem hotela komentirat ta clanek na tem linku in sem prisla do zakljucka, da bo bolje, ce sem tiho user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 422
   RE: Migranti?
27.2.2016 17:15:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Rešijo sistem? Kateri sistem? sužnjelastniški?
Kajti to, kar se zdaj dogaja, sploh v imenu "nova delovna sila, nova kri ostarele Evrope", močno spominja na neke davne čase, ko so belci masovno vozili sužnje v Ameriko.



Kdo ti bo čez 20 let pucal wc ko se ti bo zaštopal......? Ali spucal pisarno, stanovanje...? Kdo bo zidar, ko ti bo treba popravljati fasado....?

Naredili smo izobrazbo, dostopno vsem.....sistem poklicnega izobraževanja smo totalno razvrednotili......imamo brezposelne diplomante, ki bodisi ne smejo, bodisi nočejo delati "nižjih" del, ker ta dodana vrednost ni nič vredna......V evropi in še posebno v Sloveniji, smo furali in še furamo sistem "visoke dodane vrednosti" in smo izobrazbo (še posebno v družboslovni smeri) naredili dostopno vsaki budali......

Nekaj jih gotovo bo. Saj imamo tudi precej Kitajcev že tukaj, da o južnjakih iz bivših republik ne govorim, pa do zdaj ni bilo nobenih ekstremističnih ekscesov. Torej je tale ekstremizem tudi nekako sforsiran in nekomu sila voda na njegov mlin. Saj veš, kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima. Kaj je že imel v podpisu svoje dni Tjazy al kaj je že bi: svet se vrti sila preprosto, vendar nekomu ta preprostost preprosto ne ustreza. Kaj misliš, komu?


Trenutno se v Evropi gradi desničarski ekstremizem.....in povzročili so ga migranti oz. tisti, ki so jim pod pretvezo begunstva, omogočili pot v EU......in ta ekstremizem ni dober......ravno zaradi tega rastočega ekstremizma, se bo zgodilo, kar se bojiš......ker človeku ni potrebno dosti, da se prelevi v žival.....in tak ekstremizem povzroči ravno to......ker se lahko zgodi, da bodo sedaj po vsej evropi prišli na oblast oni ta kao "ekstremni desničarji".....in tega si nihče od nas, verjamem, ne želi....zato je določena mera zmernosti dobrodošla.....

"Kar želijo „Višegrajci“ preprečiti v imenu „vere“, si Nemci zagotavljajo v imenu humanosti ali kako je (nemški) velekapital na limanice ujel levico in humanitarce.


S tem se strinjam.....ekstremni levičarji in humanitarci so dobesedno nasedli....zato pa pravim, da nobeden ekstremizem ni dober......

Pa poglejmo zgodbo še s te plati. Če nemška industrija zaradi konkurenčnosti potrebuje 2.5 mio novih delavcev, zakaj jih ni „novačila“ iz držav EU, kjer je velika brezposelnost. Odgovor je preprost, enostavno bi bili predragi. S „tokom“ beguncev jim po balkanski poti zagotavljamo novo delovno silo, ki jo bodo selekcionirali po izobrazbi in usposobljenosti, „socialno preobremenjujoče viške“ pa bodo preko sistema kvot skušali prerazporediti drugam. Tako bi ostala Nemčija najbolj konkurenčna država znotraj EU oz. bi si zagotovila boljše pozicije tudi v primeru razpada zveze. Na podoben selektiven način ravnajo tudi ZDA, Avstralija, Nova Zelandija in nekatere azijske države, ki v državo sprejemajo samo najbolj izobražene in usposobljene tujce.


Saj je bil to načrt, da bi prišla delovna sila iz nekdanjega "vzodnega bloka".....pa se ni izžel po planu....razen 2 milijonov Romunov v Italiji, se ljudje iz nekdanjega "vzhodnega bloka" niso ne vem kako množično preseljevali......razen kakih visoko izobraženih posameznikov in dnevnih migrantov, ki živijo ob meji z Avstrijo in Nemčijo, da se jim dnevna migracija splača (v Prekmurju je recimo kar nekaj takih).....bivši vzhodni blok je vseeno obdržal dobršno mero socialnega sistema, ki ljudem zagotavlja preživetje in ameriške multinacionalke so se selile v te države zaradi poceni delovne sile in ljudje so bili vseeno zaposleni......

In kot sem že pred tedni ali meseci enkrat povedala....tok je bil sprožen....sedaj se bo ta tok uravnaval....na našo srečo, se žep dela nižje na balkanu.....imamo pač to srečo, da smo sorazmerno blizu "centralni evropi" in še posebno zato, se mi zdi tak ekstremizem zaradi 6 mladoletnikov povsem odveč, ker meji skorajda že na hujskaštvo......

< Sporočilo je popravil liliana -- 27.2.2016 17:21:20 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 423
   RE: Migranti?
27.2.2016 17:27:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Sem hotela komentirat ta clanek na tem linku in sem prisla do zakljucka, da bo bolje, ce sem tiho user posted image


Že ajnštajn je rekel, da ne prekinjaj ženske, ko molči.....pa je bil zelo pameten človek.......user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 424
   RE: Migranti?
27.2.2016 21:43:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
Sem hotela komentirat ta clanek na tem linku in sem prisla do zakljucka, da bo bolje, ce sem tiho user posted image


ma ja.... je razlika , če živiš v tem ali pa samo od od daleč gledaš. midve mava to pred nosom in s tem mogoče mal nižjo toleranco do pi**arij... dejstvo je, da je situacija katastrofalno hendlana.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 16 [17] 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 16 [17] 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?