|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 11:20:50   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....


Saj jih praktični že premikaš, ne čez noč, dokaj hitro pa. Enako premikaš ne samo delavce, ampak tudi izobražene. Poglej samo SLO, kjer v mešanici meril dobrega življenja živimo odlično, a je nekdo uspel, da ustvari brezperspektivnost, zaplankanost, željo po oditi. Malo reklame, par posojil, nekaj politične in ekonomske manipulacije in premikaš celo izobražence.


eh, ti o parni lokomotivi, jaz o magnetnem vlaku. user posted image


Pojasniš razliko?

Če te razumem, je moje stališče "back to basics", tvoje pa naprednejše v času in bolj razčlenjeno?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 20:51:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Da se to ne bi zgodilo, je treba večini vzeti moč. Moč ji vzameš tako, da razbiješ najprej slogo med skupnostjo. Deli in vladaj. Slogo najlažje razbiješ tako, da posameznikom onemogočiš, da so veliko in dolgo skupaj (zaposlitev za nedoločen čas), nato pa jim odvzameš še varnost (zaposlitev določen čas, prekarna zaposlitev) in dobiš kup prestrašenih posameznikov, ki se v nenehnem boju za lastno preživetje in udobje nimajo ne časa ne možnosti več povezati v močno skupnost. In jih komot prestavljaš kot figurice po šahovnici.



Avstrijci recimo ne poznajo zaposlitve za nedoločen čas....pa vseeno delajo do penzije pri enem delodajalcu, so složni, predani skupnosti......mislim, da smo mi precej vezani na sigurnost, ki jo naj bi ponujala zaposlitev za nedoločen čas (pa je efekt ravno kontra, večjo sigurnost povzroča prav fleksibilnost)........

Delam v zloglasni multinacionalki.....in moram povedati, da sem bila presenečena, da smo edini mladi (mlajši) ljudje mi iz bivšega vzhodnega bloka.....ko se srečujemo na sestankih in seminarjih prihajajo ljudje iz ZDA, VB, Francije, Nemčije itd., ki so stari okoli 60 let in ko govoriš z njimi, jim je to prva in verjetno tudi zadnja služba....mi pa delamo tak bav bav iz tega, da nas bodo "tujci" požrli, naredili revne, odpustili ipd.....sami se delamo revne, ker filamo zgolj Semoliča in Štruklja in podobne parazite in na ta način navidezno ohranjamo socialni mir ter ustvarjamo famo, da delo ni vrednota ampak je delo zgolj izkoriščanje grdih kapitalistov........

Ko jim vzameš pa še tisto najbolj temeljno, družino, kulturno in zgodovinsko (narodno) zavest, pa prideš na magnetni vlak in si zmagal. user posted image


A mi poveš prosim, kdo je recimo Avstrijcem (ali pa Madžarom recimo, da bo bolj primerljivo) vzel narodno zavest.......eni že leta živijo v kapitalizmu, ne poznajo zaposlitve za nedoločen čas, v času bolniške te delodajalec lahko odpusti, ker delovni proces trpi......eni pa so okusili enega najbolj trdih kapitalističnih prijemov, vendar živijo relativno bolje kot so, ko so bili del vzhodnega bloka.....

Mislim, da vseeno malo pretiravamo s tem jemanjem narodne zavesti in t.i. konglomeratstvom........malo preveč smo pod vplivom teorij zarot iz raznih dokumentarcev.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 21:26:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pojasniš razliko?

Če te razumem, je moje stališče "back to basics", tvoje pa naprednejše v času in bolj razčlenjeno?


mislim, da je tvoje stališče "zdaj" - aka "kamena doba" (tko si tud govorila - o zdaj, a ne?); napram temu kar (bo) še prišlo ( jaz sem pisala (pri nejcko viziji) kako bi lahko bilo čez nekaj deset_letij). da stvar ima potencial, da postane bolj dodelana, da se da delavca še bolj nategnit in izkoristit in da bo do tega zelo verjetno tudi prišlo. torej to, kar zdaj omenjaš da že je - sure, no doubt about it. samo je dokaj komplicirano in ni dovolj avtomatizirano (dost vzvodov je treba vlečt). ko bo vse uzakonjeno in avtomatično - ko nobenemu ne bo več čudno in nobenega ne bo treba več prepričevat, mu dat ful "razlogov". ko se bodo v to že rodili in bo sistem (verjetno kaka mega država ali "federacija") edina mama tvojemu "individuumu".

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.1.2016 21:27:36 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 21:33:36   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mislim, da vseeno malo pretiravamo s tem jemanjem narodne zavesti in t.i. konglomeratstvom........malo preveč smo pod vplivom teorij zarot iz raznih dokumentarcev.......


mogoče zdaj ni tako očitno, ker je večina še v "čolnu" (tradicije in narodne zavesti). samo to ne pomeni, da se medijsko tega ne propagira. tko kot homoseksualne poroke - to se tud zelo propagira, pa je večina še vedno v čolnu z imenom "anti"..... in pomisli, oboje se zelo propagira...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 22:18:37   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mislim, da vseeno malo pretiravamo s tem jemanjem narodne zavesti in t.i. konglomeratstvom........malo preveč smo pod vplivom teorij zarot iz raznih dokumentarcev.......


mogoče zdaj ni tako očitno, ker je večina še v "čolnu" (tradicije in narodne zavesti). samo to ne pomeni, da se medijsko tega ne propagira. tko kot homoseksualne poroke - to se tud zelo propagira, pa je večina še vedno v čolnu z imenom "anti"..... in pomisli, oboje se zelo propagira...


Točno tako. In nobena civilizacija ni večna, vsaka po nekem določenem obdobju tako ali drugače propade, bodisi jo povozi druga (nas lahko recimo samo vesoljci user posted image ) bodisi se sesuje sama vase, največkrat zaradi lastnih napak. Mi pa smo tako hudičevo samovšečni in prepričani v lastno nesmrtnost.
Denimo, da je res majhna verjetnost, da nas napadejo vesoljci, veliko večja pa je, da se bomo sesuli sami vase. Zaradi lastnih napak, morebiti tudi zaradi samovšečnosti in občutka nedotakljivosti, ali pa morda ... čisto malo morda zaradi nekega globljega in malemu človeku nepoznanega interesa. Kombinacija zadnjega in predzadnjega razloga se je namreč zgodila Rimu.

Seveda, to se ne zgodi čez noč. Niti Rimu se ni. To je proces, ki traja generacijo, dve, toda glede na dejstvo, koliko tisočletij je človek potreboval, da je prišel do tega, kar imamo danes, in s kakšno svetlobno hitrostjo se spremembe (in napredek) dogajajo danes, bomo morda še doživeli celo mi, naši potomci pa gotovo. In če mi je že zase vseeno, mi za potomce ni. Res je, to bo pač njihovo življenje in njihova usoda, vendar mi je vseeno hudo. Predvsem zato, ker se mi zdi, da je človeštvo končno prišlo do točke, ko bi res vsi lahko dokaj lepo živeli. Vendar to očitno nekomu ni v interesu. Drugače si pač tega osebno ne znam razložiti.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 22:25:41   
mateyka
hej nejcko, o tem je govoril filozof Spengler (Der Untergang des Abendlandes) - da so civilizacije ciklične in da je to naravno stanje.

čaki, mislim, da je 10 minutni klip o tem, da si lažje predstavljaš kaj je mel v mislih:
https://www.youtube.com/watch?v=FsaieZt5vjk

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 22:51:33   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In nobena civilizacija ni večna, vsaka po nekem določenem obdobju tako ali drugače propade, bodisi jo povozi druga (nas lahko recimo samo vesoljci user posted image ) bodisi se sesuje sama vase, največkrat zaradi lastnih napak. Mi pa smo tako hudičevo samovšečni in prepričani v lastno nesmrtnost.


Večina cvetočih civilizacij se sesuje na višku svoje moči...in višku razpuščenosti, nemoralnosti, promiskuitete in nebrzdane spolne sle.


IPredvsem zato, ker se mi zdi, da je človeštvo končno prišlo do točke, ko bi res vsi lahko dokaj lepo živeli. Vendar to očitno nekomu ni v interesu. Drugače si pač tega osebno ne znam razložiti.


Doživljam podobno. Srečnim ljudem ni mogoče vladati.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 23:07:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Večina cvetočih civilizacij se sesuje na višku svoje moči...in višku razpuščenosti, nemoralnosti, promiskuitete in nebrzdane spolne sle.


to ni višek. po Spenglerju je to zadnja faza (cikla), zaton-zima. poglej si un klip zgoraj.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.1.2016 23:10:38 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 23:26:06   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Večina cvetočih civilizacij se sesuje na višku svoje moči...in višku razpuščenosti, nemoralnosti, promiskuitete in nebrzdane spolne sle.


to ni višek. po Spenglerju je to zadnja faza (cikla), zaton-zima. poglej si un klip zgoraj.


V bistvu smo res v fazi zatona, ampak po mojem je je zelo odvisno, s katere perspektive gledaš na zadevo. Spengler je za simbol cikla vzel letne čase, ker je to nekako najboj tipičen simbol življenja.
Ljudje osebno pa tega ne dojemamo tako simbolično, ker smo v popolnoma drugačnem položaju. Jaz za simboliko, kaj se nam zdaj dogaja, raje vzamem primer polnega kozarca.

Mi smo dejansko zdaj poln kozarec, smo na višku in dejansko uživamo ves privilegij te polnosti. Vendar voda že kaplja čez rob. Kaj kaplja, dobesedno že teče čez rob. ampak kozarec je še zmeraj poln, kajne? Višek še vedno ostaja, le vse odvečnosti ne zaznavamo (še). Sploh, če nismo med unimi "razlitimi atomi vode" ... tisti gredo k svojemu koncu. Ampak poln kozarec še vedno uživa svojo polnost. Ne zaveda se, da doteka nekaj novega in se bodo stari "vodni atomi" slej ko prej izlili in nadomestili jih bodo neki novi.

Ali pa če vzamemo za smbol goro. Zdaj smo dejansko že v sestopu, ampak še vedno lahko uživamo vse dobrobiti višine (vrha) - še vedno imamo prijeten razgled, še vedno smo blizu sonca, še vedno čutimo več učinkov višine, kot nižine ... ali pač. Spet odvisno od osebne percepcije. Eni že vidimo megleno kotlino pod seboj in smo otožni... eni se še vedno ozirajo nazaj proti vrhu in so še kar blaženi nad osvojenim. In v bistvu v fazi zanikanja, da po vzponu vedno sledi sestop. Edino če se odločiš umreti kar na vrhu in se potem nezavedajoč skotališ dol user posted image



< Sporočilo je popravil nejcko -- 5.1.2016 23:30:12 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 0:27:49   
liliana
Preživeli smo padec socializma oz. komunizma.....ni vrag, da ne bomo še padec neoliberalnega kapitalizma, če bi do tega prišlo.....itak nas čaka alternativa......in kar je najvažnejše, še vedno smo tu.....niso nas pojedli ejlijeniuser posted image .....tudi ob propadu rimskega cesarstva ljudstvo ni kar tako izumrlo.....noe in njegova barka pa po moje nista resnična.....

"sistem" propade.....rimski imperij, suženjstvo, socializem, konec koncev lahko tudi kapitalizem.....zamenja ga pa drugi "sistem"......naša genaracija je menjavo enega že doživela in ni bilo tako zelo tragično......pozitivno je treba gledati na te spremembe ne pa "sejati strah"......saj ko vaju berem, človek dobi občutek, da bomo živi pokopani.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 1:00:29   
mateyka
živi pokopani user posted image hehe, ne. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 1:00:49   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Da se to ne bi zgodilo, je treba večini vzeti moč. Moč ji vzameš tako, da razbiješ najprej slogo med skupnostjo. Deli in vladaj. Slogo najlažje razbiješ tako, da posameznikom onemogočiš, da so veliko in dolgo skupaj (zaposlitev za nedoločen čas), nato pa jim odvzameš še varnost (zaposlitev določen čas, prekarna zaposlitev) in dobiš kup prestrašenih posameznikov, ki se v nenehnem boju za lastno preživetje in udobje nimajo ne časa ne možnosti več povezati v močno skupnost. In jih komot prestavljaš kot figurice po šahovnici.



Avstrijci recimo ne poznajo zaposlitve za nedoločen čas....pa vseeno delajo do penzije pri enem delodajalcu, so složni, predani skupnosti......mislim, da smo mi precej vezani na sigurnost, ki jo naj bi ponujala zaposlitev za nedoločen čas (pa je efekt ravno kontra, večjo sigurnost povzroča prav fleksibilnost)........

Delam v zloglasni multinacionalki.....in moram povedati, da sem bila presenečena, da smo edini mladi (mlajši) ljudje mi iz bivšega vzhodnega bloka.....ko se srečujemo na sestankih in seminarjih prihajajo ljudje iz ZDA, VB, Francije, Nemčije itd., ki so stari okoli 60 let in ko govoriš z njimi, jim je to prva in verjetno tudi zadnja služba....mi pa delamo tak bav bav iz tega, da nas bodo "tujci" požrli, naredili revne, odpustili ipd.....sami se delamo revne, ker filamo zgolj Semoliča in Štruklja in podobne parazite in na ta način navidezno ohranjamo socialni mir ter ustvarjamo famo, da delo ni vrednota ampak je delo zgolj izkoriščanje grdih kapitalistov........


Avstrija ni ves svet in če se ne motim, imajo tudi tam nek določen odstotek svojih nezaposlenih. Takisto Nemčija in praktično vse države tega sveta. Prav, zate so vsi ti brezposelni lehuhi in zajedalci družbe in seveda z vsemi drugimi besednimi dodatki obogateni ničvredneži. Se mi zdi, da imaš eno sila lepo rešitev za vse nas, kajti zelo očitno kazimo tvoj/vaš popolni svet. Morda pa smo res prav mi tista sila, ki vse skupaj vodimo v propad. Nebodinastreba.
Sprašujem se le, čemu potem te prekrasne dežele ala Aut, Nem, Šved tako zelo vabijo k sebi na stotisoče revežev? Je to iz čiste solidarnosti v stilu "slobodno uzmite, mi bi tako bacili" ali morda z vidika ekonomskega potenciala? Kakšen ekonomski potencial lahko predstavlja nekaj tisoč revežev user posted image Aja, fleksibilni so, to pa res ... za boljše življenje v mrazu in snegu pripravljeni prepotovati na tisoče kilometrov ...
Seveda so pa tudi multinacionalke zelo fleksibilne, to pa res ... v imenu humanosti so večino industrije preselili industrijo v države tretjega sveta in globoko verjamem, da tamkajšnjim delavcem plačujejo enako, kot plačujejo npr. nemškega ali avstrijskega delavca. Saj pa vendar to lahko vidim kar v Slo, Ro, Bolg, kaj ne bi verjela ...
No, ja ... na ekonomijo se spoznam kot zajec na boben, ampak ekonomisti sigurno vedo, kaj jih žene. Kapital in dobiček gotovo ne. Verujmo!

Kakorkoli - nikoli nisem trdila, da so kar vsi kapitalisti, privatniki, delodajalci slabi in grozni in barabe. Na srečo je moj miselni domet malo bolj širok. Nasprotno od tebe, ki nikjer, nikoli in v nobenem primeru ne vidiš, da bi se kjerkoli, kakorkoli in v kakršnemkoli primeru zgodila kakšna huda krivica kateremukoli delavcu tega sveta. Sploh pa ne s strani multinacionalk.
Od zdaj naprej ne bom verjela več nobenemu prijatelju ali znancu, ko bo kaj pojamral čez svojo službo v kakšni tuji In celo domači) firmi. Sicer res ne jamrajo vsi, ampak od zdaj naprej ne bom verjela še tistemu odstotku. Bom verjela raje kar liliani. Ker svet je lep in popoln. Zlasti svet multinacionalk.

In zdaj, ko je moja vera popolna in dokončna, draga liliana, prosim, nikar ne komentiraj več kakšnega od mojih trenutkov slabosti v prihodnosti, če se bom slučajno še kdaj pregrešila in kaj grdega rekla čez novega Boga. Saj veš ... samo človek sem. Grešen. Mea culpa, mea culpa, mea gratia culpa.

Samo odpusti mi (v mislih), saj ne vem, kaj delam/govorim/pišem user posted image



< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.1.2016 1:11:07 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 1:16:08   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

živi pokopani user posted image hehe, ne. user posted image



seveda ne. Bomo samo multi- obogateni na vseh področjih in v vseh pogledih user posted image

Pa še fajn se sliši: MULTI (o)BOGAT(en)I user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.1.2016 1:18:37 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 6:35:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Avstrija ni ves svet in če se ne motim, imajo tudi tam nek določen odstotek svojih nezaposlenih. Takisto Nemčija in praktično vse države tega sveta. Prav, zate so vsi ti brezposelni lehuhi in zajedalci družbe in seveda z vsemi drugimi besednimi dodatki obogateni ničvredneži. Se mi zdi, da imaš eno sila lepo rešitev za vse nas, kajti zelo očitno kazimo tvoj/vaš popolni svet. Morda pa smo res prav mi tista sila, ki vse skupaj vodimo v propad. Nebodinastreba.
Sprašujem se le, čemu potem te prekrasne dežele ala Aut, Nem, Šved tako zelo vabijo k sebi na stotisoče revežev? Je to iz čiste solidarnosti v stilu "slobodno uzmite, mi bi tako bacili" ali morda z vidika ekonomskega potenciala? Kakšen ekonomski potencial lahko predstavlja nekaj tisoč revežev user posted image Aja, fleksibilni so, to pa res ... za boljše življenje v mrazu in snegu pripravljeni prepotovati na tisoče kilometrov ...
Seveda so pa tudi multinacionalke zelo fleksibilne, to pa res ... v imenu humanosti so večino industrije preselili industrijo v države tretjega sveta in globoko verjamem, da tamkajšnjim delavcem plačujejo enako, kot plačujejo npr. nemškega ali avstrijskega delavca. Saj pa vendar to lahko vidim kar v Slo, Ro, Bolg, kaj ne bi verjela ...
No, ja ... na ekonomijo se spoznam kot zajec na boben, ampak ekonomisti sigurno vedo, kaj jih žene. Kapital in dobiček gotovo ne. Verujmo!

Kakorkoli - nikoli nisem trdila, da so kar vsi kapitalisti, privatniki, delodajalci slabi in grozni in barabe. Na srečo je moj miselni domet malo bolj širok. Nasprotno od tebe, ki nikjer, nikoli in v nobenem primeru ne vidiš, da bi se kjerkoli, kakorkoli in v kakršnemkoli primeru zgodila kakšna huda krivica kateremukoli delavcu tega sveta. Sploh pa ne s strani multinacionalk.
Od zdaj naprej ne bom verjela več nobenemu prijatelju ali znancu, ko bo kaj pojamral čez svojo službo v kakšni tuji In celo domači) firmi. Sicer res ne jamrajo vsi, ampak od zdaj naprej ne bom verjela še tistemu odstotku. Bom verjela raje kar liliani. Ker svet je lep in popoln. Zlasti svet multinacionalk.

In zdaj, ko je moja vera popolna in dokončna, draga liliana, prosim, nikar ne komentiraj več kakšnega od mojih trenutkov slabosti v prihodnosti, če se bom slučajno še kdaj pregrešila in kaj grdega rekla čez novega Boga. Saj veš ... samo človek sem. Grešen. Mea culpa, mea culpa, mea gratia culpa.

Samo odpusti mi (v mislih), saj ne vem, kaj delam/govorim/pišem user posted image




No, pa te je spet zaneslo......user posted image

Na podobne poste ti nimam kaj odgovoriti, ker se spustiš na čisto osebno raven obračunavanja in je brez veze nadaljevati........

Dodala bo samo to....ena tuja firma (multinacionalka) je v Prekmurju pred kratkim na malo večje zaposlovala.....začetno neto plača delavca z visokošolsko izobrazbo je bila 2000 EUR (pa ne gre za nekega blazno vodilnega managerja, bolj primerljivo z nekim analitikom ali referentom)........za naš kraj banja......

Kar ti želim predstaviti je zgolj to, da niso tuje firme zgolj izkoriščevalci, ki izkoriščajo našega delavca, kot to vidiš ti.....ni vse tako črno in zagrenjeno kot vidiš ti....in seveda jih žene dobiček.....vsako podjetje je ustanoveljeno zato, da prinaša dobiček.....in če prinaša dobiček pač lahka ljudje udobno živijo.....če se pa ne motim, ste tudi vi imeli podjetje, predvidevam, ker si večkrat pisala o tem, kako ste živeli pred leti "na veliki nogi", zato ti je pehanje za dobičkom znano iz prve roke verjetno......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 9:40:02   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



No, pa te je spet zaneslo......user posted image


Seveda me je zaneslo, ker tole najino debatiranje je postalo čisto prepucavanje in ne vodi več nikamo. Je postalo popolnoma nekonstruktivno, zato se mi res ne da več.
Ti vidiš zadeve tako, jaz pa tako. In jaz napišem tole:


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kakorkoli - nikoli nisem trdila, da so kar vsi kapitalisti, privatniki, delodajalci slabi in grozni in barabe.




Ti pa mi odgovoriš:


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kar ti želim predstaviti je zgolj to, da niso tuje firme zgolj izkoriščevalci, ki izkoriščajo našega delavca, kot to vidiš ti.....ni vse tako črno in zagrenjeno kot vidiš ti...


Pa čeprav sem že v prejšnji debati napisala:

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ko pa gledam na ostale zadeve, se mi vseeno nekako zdi, da smo ostali nekje v zakonu povprečja. Kakorkoli obračamo in se primerjamo z ostalimi državami EU, smo približno tam-tam;



in tole
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

sistem, (torej ne posamezne firme in delodajalci - dodatna razlaga od danes) kjer posameznik ni vreden nič več, je samo še delovna sila, velikokrat (kar definitivno ne pomeni vedno - dodatna razlaga danes)izkoriščana do onemoglosti, slabo plačana, v negotovih oblikah zaposlitve, celo okradena in predvsem prestrašena, da izgubi še to malo, kar ima. In kot taka še mnogo lažja žrtev.

Vsekakor je res, da niso vsi delodajalci taki, da najdemo tudi poštene, nekateri so celo izredno dobri in človeški, toda tukaj ni govora o posameznikih, ampak o sistemu kot takem. O sistemu, ki gleda samo na profit, o sistemu, ki v delavcu ne vidi več dodane vrednosti , ampak strošek.




Torej še enkrat in tokrat res zadnjič (če verjameš user posted image ) Nikoli in nikjer nisem trdila, da so VSI delodajalci slabi, da so nas vse firme prišle ropat in izkoriščat ... toda na globalni ravni sistem vendarle tako deluje. Ker če tako ne bi deloval, na svetu ne bi bil tako velik odstotek revnega prebivalstva (prebivalstva, ki celo dela!!!), predvsem pa se definitivno ne bi stopnjeval delež prebivalstva, celo v EU in v razvitem svetu na sploh, ki živi pod ali pa tik nad pragom revščine. Torej slabo!







< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.1.2016 9:44:02 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 10:23:48   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

.če se pa ne motim, ste tudi vi imeli podjetje, predvidevam, ker si večkrat pisala o tem, kako ste živeli pred leti "na veliki nogi", zato ti je pehanje za dobičkom znano iz prve roke verjetno......


Motiš se. Zelo. Prvič, poleg moža s povprečno plačo sem bila samo zaposlena in samo v JS in samo za povprečno plačo (v službi nisem nikoli napredovala imela sem vseskozi plačo začetnika, vendar za slovenske razmere pač povprečno) in drugič, da mi je iz prve roke znano pehanje za dobičkom.

Če kaj, ampak tukaj pa res prisegam pri svojih treh otrocih, možu, očetu in na pokojno mamo, mi je pa pehanje za dobičkom nekaj popolnoma tujega.
In ker sem taka, kot sem, se mi je takrat ob dveh povprečnih plačah zdelo, da živimo super. In smo tudi živeli, kajti živeli smo zelo podobno, kot živimo danes, zato nam je denar "ostajal" in smo si večkrat kot danes lahko privoščili kakšne bombončke, kot sama temu pravim. Torej brez večjega odrekanja smo si lahko privoščili določene stvari (daleč od big foot), ki pa nam veliko pomenijo in nas osrečujejo - npr. komot smo šli smučat za kakšen dan (ker smo 5-članska družina, si tedenske smuke kljub vsemu nismo mogli več privoščiti oz. smo izbrali raje drugo prioriteto)), lahko pa smo šli na kakšen tedenski road trip po bližnjih evropskih državah ali za teden dni na Korziko, 4-5x na leto v oštarijo na kosilo, zdaj morda samo še 1-2x (so otroci zrasli in več pojejo user posted image ) ... skratka nič velikonožnega.
Tudi novega avta nismo vzeli na kredit, ampak kupili starega, rabljenega v rangu, kolikor smo pač imeli keša, nismo si opremili na novo stanovanja, nismo si vsako sezono omislili nove garderobe, isto sem hodila 2x na leto k frizerju kot zdaj ...
ampak ja, živeli smo veliko bolj brezskrbno in meni je to pomenilo živeti "na veliki in predvsem varni nogi".

Če bi se resnično kdaj pehala za dobičkom, potem bi si izbrala tudi drugega moža user posted image
Pa tudi službe ne bi zavrnila iz čisto moralnih razlogov - ker se nisem počutila na tistem področju dovolj kompetentna in suverena, ampak bi v slogu naši za bogastvom pehajočih politikov in elite samozavestno sprejela delo, ne glede na to, koliko škode pustijo za seboj ...

Morda sem čudna, morda sem res redek biser user posted image toda verjemi mi, ne želim si jaht ne Dubaja ne armani oblačil. Ne želim si tedenske manikure in kozmetičarke, ne želim si poršeja ... želim si le, da bi lahko delala tisto, v čemer se počutim najboljša, ker le tako lahko dam max od sebe, in da bi lahko živela mirno in dostojanstveno ... ter si sem pa tja privoščila kakšen skromen kiki bonbon.

Zatorej ... nikoli in nikdar ne bom razumela tega materialističnega sveta. Nikoli in nikdar. Je vse prepucavanje zaman. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 11:45:47   
nejcko
In potem človek bere take info in se dejansko sprašuje, kdo je tu nor, kdo se iz koga norca dela in predvsem, je res en človek, ki je vzel 20K kredita, kriv za svetovno bančno in gospodarsko krizo , je res ena gospodinja kriva, ki zaradi svoje nezaposlenosti prejema ene 50 evrov več otr. dodatka user posted image
In predvsem - kaj za boga milega tile gospodje tako dobrega delajo za ta svet in ljudi?

Predsednik Evropske komisije Jean-Claude Juncker in predsednik Evropskega sveta Donald Tusk sta prejela 700 evrov povišice, tako da njuna plača zdaj znaša 31.272 evrov.

Evropska komisija ni želela potrditi informacij o polnih izplačilih najvišjih uslužbencev, ki vključujejo številne dodatke. Pojasnili so, da morajo zaščititi njihove osebne podatke. Po javno dostopnih podatkih osnovna plača Junckerja in Tuska brez dodatkov znaša 26.165 evrov.

Evropski birokrati so si zvišali plače, medtem ko Evropska unija še vedno okreva po finančni krizi, brezposelnost v območju evra pa ostaja pri 10,7 odstotka.


http://www.rtvslo.si/svet/dobro-delo-za-dobro-placilo-junckerju-in-tusku-vec-kot-31-000-evrov-place/382727

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 17:58:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Torej še enkrat in tokrat res zadnjič (če verjameš user posted image ) Nikoli in nikjer nisem trdila, da so VSI delodajalci slabi, da so nas vse firme prišle ropat in izkoriščat ... toda na globalni ravni sistem vendarle tako deluje. Ker če tako ne bi deloval, na svetu ne bi bil tako velik odstotek revnega prebivalstva (prebivalstva, ki celo dela!!!), predvsem pa se definitivno ne bi stopnjeval delež prebivalstva, celo v EU in v razvitem svetu na sploh, ki živi pod ali pa tik nad pragom revščine. Torej slabo!



Ne deluje sistem tudi na globalni ravni zgolj tako, da bi vsi ropali in izkoriščali.....sistem je narejen daj - dam.....potem je pa odvisno od posameznikov, koliko dajo in koliko vzamejo.....države pa skrbijo s svojo socialno politiko za najrevnejši sloj (ene bolj, druge manj)......

Motiš se. Zelo. Prvič, poleg moža s povprečno plačo sem bila samo zaposlena in samo v JS in samo za povprečno plačo (v službi nisem nikoli napredovala imela sem vseskozi plačo začetnika, vendar za slovenske razmere pač povprečno) in drugič, da mi je iz prve roke znano pehanje za dobičkom.


Potem se opravičujem.....ker vem da si ene parkrat tu gor zapisala nekaj v tem stilu "v tistih časih, ko smo bili še premožni, ko smo si lahko vse privoščili, ko smo živeli na veliki nogi.." sem pač sklepala tako.......res sem pa bila malo v dilemi, ker tvoje pisanje tu gor kaže na to, kar praviš v nadaljevanje, da ti je podjetništvu tuje, vendar je tudi to možno, ker dostikrat se partnerice povsem distancirajo od moževega "pehanja za dobičkom" in samo trošijo.....

Če kaj, ampak tukaj pa res prisegam pri svojih treh otrocih, možu, očetu in na pokojno mamo, mi je pa pehanje za dobičkom nekaj popolnoma tujega.


In ker sem taka, kot sem, se mi je takrat ob dveh povprečnih plačah zdelo, da živimo super. In smo tudi živeli, kajti živeli smo zelo podobno, kot živimo danes, zato nam je denar "ostajal" in smo si večkrat kot danes lahko privoščili kakšne bombončke, kot sama temu pravim.


Torej v Sloveniji sploh ni tako slabo.....se z dvema povprečnima plačama da v bistvu skoraj razkošno živeti......le pameten in racionalen mora človek biti........to, kar cel čas trdim......

Morda sem čudna, morda sem res redek biser user posted image toda verjemi mi, ne želim si jaht ne Dubaja ne armani oblačil. Ne želim si tedenske manikure in kozmetičarke, ne želim si poršeja ... želim si le, da bi lahko delala tisto, v čemer se počutim najboljša, ker le tako lahko dam max od sebe, in da bi lahko živela mirno in dostojanstveno ... ter si sem pa tja privoščila kakšen skromen kiki bonbon.


To vedno ne gre......in če človek čaka 20 let, da bo dobil priliko, da bo delal zgolj tisto, kar ga veseli mora imeti že fajn bakcground....res je, da socialni sistem v evropskih državah omogoča, da taki "redki biseri", kot se imenuješ lahko čakajo leta in leta na svoje sanje, vendar se moraš tudi ti zavedati, da ti je to omogočeno zaradi tistih cepcev in neumnežev, ki si takoj najdejo službo, ker pač niso taki idealisti kot ti in se počutijo koristne, če delajo.....in so mogoče prizadeti, če jih zmerjaš s cepci in prostitutkami, ker si najde po dveh tednih službo čistilke, ko ugotovi, da ji en delodajalec ni plačal prispevkov........pač želi delati in doprinesti družbi in sebi na ta način, ne zgolj s svojim intelektom in čakanjem na dan svojih sanj.......

Če bi bilo pa takih redkih biserov, ki čakajo na svojo priložnost več, pa bi se tudi ti morala iti prostituirat.....ker sistem ne bi tega vzdržal......in ker je takih redkih biserov zadnje čase vse več (kar si tudi sama ugotovila s skupino B), se socialni transferji zmanjšujejo.......

Zatorej ... nikoli in nikdar ne bom razumela tega materialističnega sveta. Nikoli in nikdar. Je vse prepucavanje zaman. user posted image


Si pač dete socializma......je indoktrinacija naredila svoje.......user posted image






(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 18:11:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In potem človek bere take info in se dejansko sprašuje, kdo je tu nor, kdo se iz koga norca dela in predvsem, je res en človek, ki je vzel 20K kredita, kriv za svetovno bančno in gospodarsko krizo , je res ena gospodinja kriva, ki zaradi svoje nezaposlenosti prejema ene 50 evrov več otr. dodatka user posted image
In predvsem - kaj za boga milega tile gospodje tako dobrega delajo za ta svet in ljudi?



Sem govorila z eno, ki se je ukvarjala s prodajo brandov v kozmetiki......in to onih, ko ena krema stane najmanj 200 EUR......in je dejala, da ni šlo, da so morali vzeti še znamke kot Loreal ipd.....ker "v masi je moč".......

In ena + ena + ena.....pa pridemo do tisoč, do 100.000, pa tudi do milijona.......

Predsednik Evropske komisije Jean-Claude Juncker in predsednik Evropskega sveta Donald Tusk sta prejela 700 evrov povišice, tako da njuna plača zdaj znaša 31.272 evrov.

Evropska komisija ni želela potrditi informacij o polnih izplačilih najvišjih uslužbencev, ki vključujejo številne dodatke. Pojasnili so, da morajo zaščititi njihove osebne podatke. Po javno dostopnih podatkih osnovna plača Junckerja in Tuska brez dodatkov znaša 26.165 evrov.

Evropski birokrati so si zvišali plače, medtem ko Evropska unija še vedno okreva po finančni krizi, brezposelnost v območju evra pa ostaja pri 10,7 odstotka.


Kaj mi zdaj to kažeš......ko sem pa isto govorila pred časom, da si v času krize javni sektor ne sme zviševati plač, ste me pa napadle kot hijene.......ker v javnem sektorju delajo tudi čistilke, tajnice, referenti in medicinske sestre.....tudi v Evropski komisiji nekdo sekrete puca, je hišnik, tajnica, referent itd.......

Ne vem kaj ti zdaj naj na to odgovorim........plače evroposlancev so javne......znali smo, koliko bi imela plače Alenka Bratušek, koliko je ima njena naslednica, pa nas več ni zanimalo......po vsej verjetnosti isto, kot ima Alenka Bratušek in blizu Junkerjevemu znesku......

Mi želiš pokazati, kako veliko plačo imajo evro poslanci, delavci pa minimalne.......? In da ni primerjave med "malo krajo" in "veliko krajo"....? A se bosta Semolič in Štrukelj odpovedala svoji plači, ki tudi znaša nekaj jurjev in je mogoče tudi skoraj desetkratnik minimalne plače? Ne, ne bosta se......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 19:24:55   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Torej v Sloveniji sploh ni tako slabo.....se z dvema povprečnima plačama da v bistvu skoraj razkošno živeti......le pameten in racionalen mora človek biti........to, kar cel čas trdim......




Samo tukaj moraš nujno upoštevati en pogoj, ki ga imamo mi rešenega - stanovanjski problem. Brez tega se pa tenko piska z dvema povprečnima plačama, ker ali gre ena plača z kredit ali za najemnino. Lahko greš sicer živet v kakšno vukojebino, potem pa rabiš dva avta itd. itd.

Se pa strinjam, z rešenim stanovanjskim problemom se da z dvema povprečnima plačama kar dobro živeti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 20:37:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Samo tukaj moraš nujno upoštevati en pogoj, ki ga imamo mi rešenega - stanovanjski problem. Brez tega se pa tenko piska z dvema povprečnima plačama, ker ali gre ena plača z kredit ali za najemnino. Lahko greš sicer živet v kakšno vukojebino, potem pa rabiš dva avta itd. itd.

Se pa strinjam, z rešenim stanovanjskim problemom se da z dvema povprečnima plačama kar dobro živeti.



Eni smo tudi v vukojebini....je.bi ga......

Stanovanja in nepremičnine so pa lahko drugi problem, še povsem te novogradnje, energetsko varčne v katere nas "sistem" prepričuje, da jih nujno rabimo in to 200 m2 stanovanjske površine.......čeprav vidim, ko gledam naokrog, da kar precej družin živi v hiši svojih staršev, tako da je tudi stanovanjski problem rešen......in zadnje čase opažam, da ljudje tudi začnejo v najemu živeti.....je vseeno ceneje kot nakup.......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: "Normalna" družina...
6.1.2016 22:23:15   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Si pač dete socializma......je indoktrinacija naredila svoje.......user posted image






Vedno nas malo indoktrinirajo ... naše otroke so že počasi začeli v duhu "popolne družine" - ata in ata sta najboljši par user posted image

Da zaključiva tole debato v skladu z izhodišnim novoletnim voščilom user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?