|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 25 let
20.1.2016 23:20:33   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Mogoče je tako bolelo tudi tisto RRovko, katero si zmerjala (mogoče tebi ni zvenelo kot zmerjanjanje in žaljenje, njej in še komu drugemu, pa je....tebi je zvenelo kot iskreno in pošteno, vendar kot pravijo, resnica lahko tudi boli) s cepcem in prostitutko, ko je napisala, da leta od službe do službe, da si takoj, praktično v nekaj dneh najde novo službo......pa tudi nisi vedela nič o njej, zakaj se prostituira......v bistvu si sama izbrala zelo žaljive besede za nekoga, ki dela, ki se trudi iskati delo.....pa tudi nisi vedela nič o njem......

Praktično uporabljam zgolj tvoj besednjak......le cepca sem z debilom zamenjala.......user posted image ....verjamem pa, da se ne sliši fajn......


Spet nabijaš in nabijaš.

1. Sem šla prav pogledat nazaj in sem v prvem postu in tudi v nekaterih nadaljnih izraz prostitucija dala v narekovaje. Vsak človek s končano OŠ ve, da besede v narekovaju ne gre jemati dobesedno. Ampak ti boš nabijala dalje. Zamisli se, prosim.

2. Ne rečem, da se nisem nerodno izrazila s tistim cepecem, vendar sem od vsega začetka trdila in trdim še zdaj, da nas ima vse skupaj sistem za cepce, poleg tega pa nas (ne vse, čedalje več pa sigurno) sili v "prostitucijo". Ali pa v suženjstvo. Ta zadnji izraz ni zrastel na mojem zeljniku, da se spet mi ne boš spet obešala na besedo. http://www.razgledi.net/2010/06/29/nedotakljivi-spekulanti-in-sodobno-suzenjstvo/

Meni je pač izraz "prostitucija" v tem kontekstu nekoliko bližji, samo se mi zdaj res ne da razlagati, zakaj. Če bi obiskala kakšno delavnico na ZZS bi pa gotovo razumela. Mogoče za navdih https://www.youtube.com/watch?v=FELWl36_Seg

3. Ne rečem, da mogoče gospodične nisem užalila, vendar sem se trudila stvar popraviti z razlago, da sva se narobe razumeli. Ona se sicer ni več odzvala, ti pa nabijaš in nabija eno te isto ... res ne vem, kaj želiš dokazati. In predvsem komu user posted image

4. In že najmanj desetič - nikoli in nikdar nisem imela nikogar, ki pošteno dela, za cepca, ampak ga ima za cepca sistem. In za tem trdno stojim. Seveda s poudarkom, še enkrat, ni povsod in vedno tako, žal pa to postaja čedalje bolj ustaljena praksa.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Drugače pa, imaš pravico do načelnosti.....jaz pa imam pravico do tega, da povem, da si načelna lahko samo do določene stopnje.....in ta stopnja je naš socialni sistem, ker pač to omogoča (zadnje čase se počasi ruši, ker je tistih, ki delajo vse manj)....



Če bi dobro brala oz. se ne trudila skoz in skoz nabijati enega in istega, bi morda celo doumela, da nikjer nisem trdila, da sem načelen človek oz. da se hočem, da se bom tega mojega načela, kot ga ti imenuješ, držala, Vsak človek, ki zna vsaj malo brati med vrsticami, bi doumel, vse tiste moje "zaenkrat, opa, zaenkrat; trenutno si to lahko privoščim; ko se bom znašla ...." da ne gre za nobena moja trdna načela, ampak bolj za trenutno možne kaprice (besedo kaprica tukaj spet ne uporabljam dobesedno, ampak ne spomnim se trenutno ustreznejšega izraza)

Toliko pa vendar sem pametna, da vem, da se zarečenega kruha ponavadi največ poje. In nikoli nisem rekla, da se ga ne bom.

O socialnem sistemu pa ne mislim niti najmanj več s tabo debatirati. Misli si , kar hočeš, jaz imam čisto vest.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: 25 let
20.1.2016 23:49:48   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

zadnjih 25 let? ni bilo slabo, vedno pa bi bilo lahko bolje user posted image

ampak....po zaslugi tega portala je moj slavni BV v samo 9 letih nastanjen v vsaki luknji user posted image

bolj me skrbi naslednjih 25 let....


malo ti reklamo delam v eni fb skupini user posted image
Prosim, ...upam, da ne bodo brisali user posted image


hvala ti :) procentov ti ne morem legalno nakazati, lahko pa te po prijateljko počastim s kakšno kavo in tortico user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: 25 let
21.1.2016 6:20:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zakaj si se oz. si se ti prostituirala ne vem..,..oz.zakaj si se odločila za prostitucijo......


oh, a zdaj sem še pa še jaz odločila za to? zanimivo. a sem kje to zapisala? še dobro da si me obvestila o tem, si bom zacahnala, da ne pozabim user posted image



hej nejcko, baje sva že dve določene od liljane. user posted image in ker je ronja že večkrat zapisala, da bi se prodajala za kruh, če otroci ne bi meli za jest, smo že ena mini skupinica? user posted image sicer mogoče zgleda, da sem jaz kao bolj prekaljena, ker "sem se že" po liljanino, samo vama priznam, da sem ravno tako izkušena v tem kot vidve - čista teorija user posted image


Se opravičujem......ne, ti se res ne moreš.....ti še na RR rabiš nekoga, da se šlepaš na njem.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: 25 let
21.1.2016 6:27:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Če bi dobro brala oz. se ne trudila skoz in skoz nabijati enega in istega, bi morda celo doumela, da nikjer nisem trdila, da sem načelen človek oz. da se hočem, da se bom tega mojega načela, kot ga ti imenuješ, držala, Vsak človek, ki zna vsaj malo brati med vrsticami, bi doumel, vse tiste moje "zaenkrat, opa, zaenkrat; trenutno si to lahko privoščim; ko se bom znašla ...." da ne gre za nobena moja trdna načela, ampak bolj za trenutno možne kaprice (besedo kaprica tukaj spet ne uporabljam dobesedno, ampak ne spomnim se trenutno ustreznejšega izraza)

Toliko pa vendar sem pametna, da vem, da se zarečenega kruha ponavadi največ poje. In nikoli nisem rekla, da se ga ne bom.

O socialnem sistemu pa ne mislim niti najmanj več s tabo debatirati. Misli si , kar hočeš, jaz imam čisto vest.


Saj o tem ti jaz govorim......glede na to, da pa znaš ti brati tudi med vrsticami, me čudi, da tega še nisi videla in dojelauser posted image .....zgolj in le za tvoje kaprice gre.....ne za boj proti sistemu (te besede si uporabila ti in proti sistemu se borijo pač načeni ljudje), zgolj za kaprice, ki ti jih omogoča ravno tisti sistem katerega šimfaš.......

p.s.: spet te je zaneslo.....user posted image pa čeprav tega nisem dala v narekovaje ne mislim tega dobesedno, da te je recimo zaneslo po splolzekm cestiščuuser posted image ......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: 25 let
21.1.2016 7:55:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Se opravičujem......ne, ti se res ne moreš.....ti še na RR rabiš nekoga, da se šlepaš na njem.......


whatever makes you feel better gospa sauerkraut. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: 25 let
21.1.2016 9:19:46   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

zadnjih 25 let? ni bilo slabo, vedno pa bi bilo lahko bolje user posted image

ampak....po zaslugi tega portala je moj slavni BV v samo 9 letih nastanjen v vsaki luknji user posted image

bolj me skrbi naslednjih 25 let....


malo ti reklamo delam v eni fb skupini user posted image
Prosim, ...upam, da ne bodo brisali user posted image


hvala ti :) procentov ti ne morem legalno nakazati, lahko pa te po prijateljko počastim s kakšno kavo in tortico user posted image user posted image


hvala za kafe in tortico user posted image
p.s. nelegalno nakazani procenti mene osebno čisto nič ne motijo user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: 25 let
21.1.2016 10:06:52   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

zadnjih 25 let? ni bilo slabo, vedno pa bi bilo lahko bolje user posted image

ampak....po zaslugi tega portala je moj slavni BV v samo 9 letih nastanjen v vsaki luknji user posted image

bolj me skrbi naslednjih 25 let....


malo ti reklamo delam v eni fb skupini user posted image
Prosim, ...upam, da ne bodo brisali user posted image


hvala ti :) procentov ti ne morem legalno nakazati, lahko pa te po prijateljko počastim s kakšno kavo in tortico user posted image user posted image


hvala za kafe in tortico user posted image
p.s. nelegalno nakazani procenti mene osebno čisto nič ne motijo user posted image


In dejansko te tudi ne bi smeli - motiti, namreč.
http://live.finance.si/20719/Dnevnik-Dr%C5%BEavni-sekretar-Burgar-v-trgovini-kradel-pa%C5%A1tete-ju%C5%A1ne-kocke-suhe-slive-in-pi%C5%A1kote

Kdo ima zdaj koga za cepca user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: 25 let
21.1.2016 10:28:44   
liliana
E, pa bi nas moglo motiti....vsaka kraja, vsako nelegalno dejanje...ker na koncu potem ne vemo kje mejo postaviti, do katere je kraja in nelegalno dejanje opravičljivo....in potem to postane sčasoma nacionalna folklora in začnemo dejanje prodajati kot iznavidljivost...ne obsojanje pa kot človekoljubnost, odprtost, kot liberalne in razsvetljene poglede na svet...pri nekaterih seveda (pri sebi, prijateljih, sorodnikih), pri drugih nas pa isto dejanje moti....

Ker opravičevanje male kraje in malega nelegalnega dejanja, daje legitimnost večji kraji...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: 25 let
21.1.2016 10:32:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Se opravičujem......ne, ti se res ne moreš.....ti še na RR rabiš nekoga, da se šlepaš na njem.......


whatever makes you feel better gospa sauerkraut. user posted image


user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: 25 let
21.1.2016 14:02:10   
ronja
nejcko, razumem in se strinjam z ostalimi - če bojo otroci lačni, bomo naredili čisto vse, zaenkrat pa še lahko poskušava delat in iskat službo, kjer bi bili dobri. Sicer pa po moje ni treba lagat na razgovorih, saj v tem času, ko si tam, te že malo spoznajo (vsaj moji razgovori so se vedno razvlekli na par ur). Kadar sem prišla do razgovora, so me še vedno vzeli, pa nisem nikoli lagala ali se kaj hvalila, ljudem je dostikrat všeč entuziazem in radovednost. In še vedno bom upala, da je možno dobit službo brez zvez, pa čeprav mi vsi trdijo drugače. Zadnjič sem bila na enem informativnem razgovoru (nimajo razpisanega mesta in sva se pogovarjala samo za mogoča sodelovanja za vnaprej), pa se mi je zdelo uspešno, čeprav vem, da trenutno ne rabi mene, ampak matematika - statistika, kar jaz nisem in to sva oba vedela že prej - ni šlo za to mesto, ampak da vidim, kaj delajo in da on vidi, če bi bila primerna za tja. Sem mu povedala po pravici in dala kontakt, kdo bi lahko bil to, kar išče, ker vem, da tega, kar rabijo, ne znam niti približno, ker nisem dr. matematike z večletnimi izkušnjami točno iz tega modeliranja. Je pa ok, če se potem spomnijo nate, ko je treba kak projekt napisat:).

Tu si lahko še privoščim gledat dolgoročno - če bi prišla not in bi se hitro izkazalo, da nimam pojma, ne bi mogla nikoli več sodelovat z njimi, kar se mi niti približno ne splača. Če sem iskrena, sicer ne bom dobila službe danes, ampak ko jo bom, bo za dalj časa, ker bom lahko dobro delala in bodo vsi imeli dobro mnenje o mojih sposobnostih - in bom lažje našla službo drugje.

Če pa bi šlo za golo preživetje, pa bi požrla karkoli in delala karkoli, legalno ali nelegalno, samo da bojo otroci siti. Kar se naju tiče, se tega še ni za bat, pa če živimo tu, kjer so davki in otroški dodatki kar visoki, ali pa če bi živeli nekje drugje, kjer bi bili mogoče otroški malo nižji, ampak bi lahko za svoje honorarno delo bila bolje plačana - na koncu bi bili na istem. V bistvu bi mi bil tak proaktiven sistem bolj všeč, vendar vem, da nismo vsi enaki in ne vem, kaj je na splošno boljše.
Ker po drugi strani pa lahko brezposelni precej prinesejo družbi z dobrodelnim delom itd... in če nihče ni na robu preživetja, je manj kriminala, kar je vsekakor fajn:).

Drugje bi verjetno tudi on bi boljše plačan za svoje delo, tako da se mi zdi, da smo čisto fer - ne prejemamo nobene socialne pomoči, otroške dodatke pa dobimo, vendar ni ravno res, da so pa povsod tako zelo nižji (v Avstriji in na Švedskem že ne). In otroške smo imeli recimo dve leti moje brezposelnosti enake kot ko sem bila zaposlena - ker sem pač mela bolj zanič plačo, se niti ni poznalo, enkrat so pa še nekaj narobe zračunali, pa nisva pogruntala:D. Tako da nimam ravno slabe vesti - dokler mi pri vsaki pogodbi vzamejo več kot pol, si rečem, da je to pač za tisti moj otroški dodatek, pa smo na istem kot če bi imeli bolj "normalne" davke in male dodatke. Nimam občutka, da bi se šlepala, na živce mi gre samo, da ne morem vrnit tega, kar so vame vložili z izobraževanjem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: 25 let
21.1.2016 14:09:11   
ronja
Lili, res pa je, da je lažje najt in menjat službo, če imaš nižjo izobrazbo: recimo javnih del za višje izobražene ni, pa če 100x rečeš, da bi šel delat to, kar ponujajo - ne smejo te dat. Sem bila ravno ta teden na razgovoru in masirala svojo, če mi lahko kaj takega zrihta. Mi je rekla, da se večkrat spomni, da se je spomnila, ko so na Levcu rabili nekoga za vodit ustvarjalne delavnice, je vedela, da bi to takoj šla delat, vendar me ni smela dat - ker je pač za tisto stopnjo razpisano in se morajo držat. Isto je z raznimi subvencijami - pravi, da bodo letos vse za do 4. stopnje, tako da ni ravno za računat, da bi lahko kak delodajalec na ta način dobro skozi prišel. Pa tudi samih del za nižjo stopnjo je več. In večina kadrovskih ve, da je fajn vzet nekoga, ki bo tam ostal ali je nekaj podobnega že delal, ker pač niso neumne;). To pač nismo mi, ki smo delali kaj drugega... Zato ti nič kaj dosti ne pomaga to, da bi delal še kaj drugega, ker ostale lahko izobrazba moti - to se ni kaj dosti spremenilo. Ni to mišljeno kot kako jamranje, samo razlaga, zakaj je veliko lažje dobit delo v enem lokalu, pa ti ni všeč, pa greš in si najdeš delo kot hostesa in ti ni všeč in si najdeš nekaj tretjega... Delala marsikaj med študijem in je res izi najt, sploh ker je bilo prek šs.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: 25 let
21.1.2016 14:35:20   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

pravi, da bodo letos vse za do 4. stopnje, tako da ni ravno za računat,


v prvem povabilu je bilo do 4. stopnje. Drugo povabilo bi naj prišlo januarja letos, kaj bo pa noter pa dvomim, da svetovalka že ve. Sledi, mogoče bo kaj primernega
tudi je letos poudarek na tistih, ki so vsaj 2 leti prijavljeni na zavodu in še nikoli niso bili v javnih delih

< Sporočilo je popravil LuLu -- 21.1.2016 14:36:22 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: 25 let
21.1.2016 14:46:25   
ronja
v prvem povabilu je bilo do 4. stopnje. Drugo povabilo bi naj prišlo januarja letos, kaj bo pa noter pa dvomim, da svetovalka že ve. Sledi, mogoče bo kaj primernega

Bom, vendar je ona že videla januarsko, verjetno delajo na tem ali pa so dobili navodila iz vlade, ne vem. Vsekakor mi je govorila o razpisu,ki bo šel zdaj ven. Je pa smotano - se spomni name, jaz bi to delala, ampak me ne more dat. Sicer se mi zdi, da se ji zdi, da bom tako sama kaj našla, kar je seveda tudi edino prav, zato je ne skrbim preveč. Vsake toliko pa kaj izvem, do zdaj so bili še vsi na zavodu fajn. Rajši jih sicer ne bi več videvala tam:D, ampak nimam nič proti njim.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: 25 let
21.1.2016 15:13:06   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

pravi, da bodo letos vse za do 4. stopnje, tako da ni ravno za računat,


v prvem povabilu je bilo do 4. stopnje. Drugo povabilo bi naj prišlo januarja letos, kaj bo pa noter pa dvomim, da svetovalka že ve. Sledi, mogoče bo kaj primernega
tudi je letos poudarek na tistih, ki so vsaj 2 leti prijavljeni na zavodu in še nikoli niso bili v javnih delih


Ja, zdaj januarja naj bi šel ven razpis še za višje stopnje.
Jaz tudi svoji svetovalki vsakič rečem, naj me prijavi za nižjo izobrazbo, ker so prav lušna delovna mesta razpisana, pa me ne sme. Pa itak je potem dodaten problem še to, da nisi nujno izbran, ker kandidatov nas je veliko. Malo več možnosti sicer je kot pri navadnem razpisu, ker vsaj do razgovora direkt prideš.

Je pa tako, da kot iskalec zaposlitve doživiš marsikaj. Jaz ne bom nikoli pozabila, ko me je en na razgovoru odslovil, sicer prijazno in sočutno, da mu je žal za nas izobražene, ampak da delavnemu mestu ne ustrezam, ker sem preveč izobražena ... pazi to, delovno mesto pa točno za moj poklic in mojo izobrazbo in vse. Samo eno delovno izkušnjo preveč sem imela, se je v tisto zapičil in je bilo konec. Ga imam na sumu, da se je zbal, da z mano pač ne bi mogel pometati user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: 25 let
21.1.2016 15:58:12   
LuLu
tole so objavili na svoji fb strani
"ZRSZ
Pozdravljeni, doslej smo predvidevali, da bomo drugo javno povabilo za javna dela 2016 lahko objavili prav v teh dneh. Po zadnjih današnjih informacijah pa bi se objava povabila lahko nekoliko zavlekla, kar pomeni, da bo objavljeno predvidoma do konca tega meseca. Kdaj natančno, še ne moremo napovedati, saj pri tem sodelujemo tudi z drugimi institucijami. Vsi postopki morajo biti izpeljani po predpisih in zagotovljene potrebne podlage. Zavedamo se, da marsikdo že težko čaka na objavo drugega povabila. Prav zato si ves čas prizadevamo, da bi ga lahko čim prej objavili. Vsekakor boste o tem takoj obveščeni na našem spletu in FB-ju.
Všeč mi je · Odgovori · 18. januar ob 20:16"

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: 25 let
21.1.2016 16:51:27   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sicer pa po moje ni treba lagat na razgovorih, saj v tem času, ko si tam, te že malo spoznajo (vsaj moji razgovori so se vedno razvlekli na par ur). Kadar sem prišla do razgovora, so me še vedno vzeli, pa nisem nikoli lagala ali se kaj hvalila, ljudem je dostikrat všeč entuziazem in radovednost. In še vedno bom upala, da je možno dobit službo brez zvez, pa čeprav mi vsi trdijo drugače. Zadnjič sem bila na enem informativnem razgovoru (nimajo razpisanega mesta in sva se pogovarjala samo za mogoča sodelovanja za vnaprej), pa se mi je zdelo uspešno, čeprav vem, da trenutno ne rabi mene, ampak matematika - statistika, kar jaz nisem in to sva oba vedela že prej - ni šlo za to mesto, ampak da vidim, kaj delajo in da on vidi, če bi bila primerna za tja. Sem mu povedala po pravici in dala kontakt, kdo bi lahko bil to, kar išče, ker vem, da tega, kar rabijo, ne znam niti približno, ker nisem dr. matematike z večletnimi izkušnjami točno iz tega modeliranja. Je pa ok, če se potem spomnijo nate, ko je treba kak projekt napisat:).


Upam, da se tudi prijatelj spomni nate, če bo prilika user posted image .

In drži, bodi kar si in se ne pretvarjaja. Osnovna naštelanost, kaj bi radi delali, česa ne in kako, pa je odvisna od nas samih in ne od delodajalca. Od njega le v toliko, v kolikor bi bil primerni res samo mejni, da vsi iščejo neko sprenevedanje, igro, in bla bla. Žal, ali pa k sreči, je čas tak, da marsikdo, če že ne večina, išče ljudi, ki bi radi delali in od sebe nekaj dali.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: 25 let
21.1.2016 18:02:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Bom, vendar je ona že videla januarsko, verjetno delajo na tem ali pa so dobili navodila iz vlade, ne vem. Vsekakor mi je govorila o razpisu,ki bo šel zdaj ven. Je pa smotano - se spomni name, jaz bi to delala, ampak me ne more dat. Sicer se mi zdi, da se ji zdi, da bom tako sama kaj našla, kar je seveda tudi edino prav, zato je ne skrbim preveč. Vsake toliko pa kaj izvem, do zdaj so bili še vsi na zavodu fajn. Rajši jih sicer ne bi več videvala tam:D, ampak nimam nič proti njim.


Ti sama se pa lahko prijaviš oz. si sama iščeš....ko smo mi iskali nekoga z VII stopnjo izobrazbe, smo se najprej obrnili na zavod......poslali so nam kar nekaj kandidatov, ki "ustrezajo", pa nobeden ni ustrezal....na koncu smo izbrali kandidatko, ki po kriterijh zavoda ni ustrezala, po naših pa je.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: 25 let
21.1.2016 18:03:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



In drži, bodi kar si in se ne pretvarjaja. Osnovna naštelanost, kaj bi radi delali, česa ne in kako, pa je odvisna od nas samih in ne od delodajalca. Od njega le v toliko, v kolikor bi bil primerni res samo mejni, da vsi iščejo neko sprenevedanje, igro, in bla bla. Žal, ali pa k sreči, je čas tak, da marsikdo, če že ne večina, išče ljudi, ki bi radi delali in od sebe nekaj dali.


Tako je......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: 25 let
21.1.2016 18:32:50   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lili, res pa je, da je lažje najt in menjat službo, če imaš nižjo izobrazbo: recimo javnih del za višje izobražene ni, pa če 100_x_ rečeš, da bi šel delat to, kar ponujajo - ne smejo te dat. Sem bila ravno ta teden na razgovoru in masirala svojo, če mi lahko kaj takega zrihta. Mi je rekla, da se večkrat spomni, da se je spomnila, ko so na Levcu rabili nekoga za vodit ustvarjalne delavnice, je vedela, da bi to takoj šla delat, vendar me ni smela dat - ker je pač za tisto stopnjo razpisano in se morajo držat. Isto je z raznimi subvencijami - pravi, da bodo letos vse za do 4. stopnje, tako da ni ravno za računat, da bi lahko kak delodajalec na ta način dobro skozi prišel. Pa tudi samih del za nižjo stopnjo je več. In večina kadrovskih ve, da je fajn vzet nekoga, ki bo tam ostal ali je nekaj podobnega že delal, ker pač niso neumne;). To pač nismo mi, ki smo delali kaj drugega... Zato ti nič kaj dosti ne pomaga to, da bi delal še kaj drugega, ker ostale lahko izobrazba moti - to se ni kaj dosti spremenilo. Ni to mišljeno kot kako jamranje, samo razlaga, zakaj je veliko lažje dobit delo v enem lokalu, pa ti ni všeč, pa greš in si najdeš delo kot hostesa in ti ni všeč in si najdeš nekaj tretjega... Delala marsikaj med študijem in je res izi najt, sploh ker je bilo prek šs.

Ne vem, če bo tole kar pišeš v zvezi z javnimi deli držalo. Iz prve roke vem, da ti lahko iščejo službo, ki je eno oz. s tvojim soglasjem dve stopnji nižja od tvoje najvišje dosežene. Javna dela, pa so bolj kot na stopnjo izobrazbe, usmerjena na neko ciljno skupino , ki jo določijo s starostjo, z zaposlitvijo oz. delovno dobo ( prva zaposlitev, težko zaposljiva oseba, pod 30, nad 40...). Vem ,da sem že delala skupaj z javnimi delavkami, ki so imele čisto različno izobrazbo in stopnjo, pa so bile vse razporejene na isto del. mesto, ker npr. niso imele niti enega dneva delovne dobe.
Drugače pa jaz mislim, da tebe bolj kot stopnja izobrazbe tepe, ker imaš pridobljeno izobrazbo na področju, kjer še zlasti primanjkuje prostih delovnih mest oz. je ljudi daleč več kot potreb. S tako specifično izobrazbo žal nimaš širokega kroga možnosti in to je tisto, zaradi česar na določena delovna mesta in med javne delavce raje vzamejo nekoga z nižjo ampak ustreznejšo izobrazbo. Seveda so na Levca raje vzeli učiteljico, vzgojiteljico ali kakšno drugo pedag. izobraženo osebo, kot pa tebe, ki nisi pedagoško izobražena, pa čeprav imaš dr. In podobno je povsod. Ne baše te višina izobrazbe, temveč smer.
Si že kdaj razmišljala, da bi naredila kakšne andragoške izpite ali kaj podobnega? Obzorje se bi ti po moje malo bolj odprlo, kot pa sedaj. Žal tako je. Lahko si še tako super dr na svojem področju, si prekratka za kar vsepovsod.



< Sporočilo je popravil patrino -- 21.1.2016 18:35:17 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: 25 let
21.1.2016 19:20:58   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ne vem, če bo tole kar pišeš v zvezi z javnimi deli držalo. Iz prve roke vem, da ti lahko iščejo službo, ki je eno oz. s tvojim soglasjem dve stopnji nižja od tvoje najvišje dosežene. Javna dela, pa so bolj kot na stopnjo izobrazbe, usmerjena na neko ciljno skupino , ki jo določijo s starostjo, z zaposlitvijo oz. delovno dobo ( prva zaposlitev, težko zaposljiva oseba, pod 30, nad 40...).


V letošnjem prvem povabilu je napisano do IV. stopnje. Če bi teh bilo premalo (kar jih zagotovo ni) potem bi vzeli še stopnjo višje. Glede na povpraševanje po javnih delih je mala verjetnost oz. nič, da jim zmanjka kadra z iskano stopnjo izobrazbe. 20 let nazaj pa je to bilo bolj ohlapno

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: 25 let
21.1.2016 19:25:06   
LuLu
in drugi poudarek v prvem povabilu je, da je oseba 2 leti najmanj prijavljena na zavodu in prednost imajo tisti, ki še nikoli niso bili v jd.
Tokrat ni starost najbolj pomembna
Kaj bo pa v drugem povabilu pa ne vem. Baje za tudi ostale stopnje...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: 25 let
21.1.2016 19:26:56   
patrino
A res? Samo do 4. stopnje? Še lansko leto, ne 20 let nazaj, sta na v naši firmi , na enakem delovnem mestu delali osebi s 5 st. in 7. st. Ravno zato sem predvidevala, da stopnja izobrazbe nima take vetze, kot predpisana ciljna skupina glede na delovno dobo starost in smer izobrazbe.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: 25 let
21.1.2016 19:42:54   
LuLu
letos so spremenili.
Še vedno pa imajo po svoje prednost invalidi, Romi in starejši od 55 se mi zdi. Ampak da vse ostalo izpolnjujejo

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: 25 let
21.1.2016 23:33:21   
ronja
Stana, ta punca je res fajn, tako da bi ji zelo privoščila to službo, pa tudi če se nikoli ne spomni name:). Pa brihtna je in to rabijo. Res pa da imajo precej visoke zahteve in ne vem, če bojo sploh koga dobili (njen mentor zanje ni dovolj dober, ker rabijo res top edge). Ampak mogoče jim skupaj kaj rata. Meni se navsezadnje splača, da gre vsem super, ker bom potem najlažje našla nekaj, kjer bom tudi sama lahko dobro delala:).

Ti sama se pa lahko prijaviš oz. si sama iščeš...

Ja, za dela ja, seveda, to tudi pošiljam (ampak ti pravim, da mi na take nihče niti ne odgovori, ker pač zanje nisem zanimiva in jih čisto razumem, vsakemu je jasno, da bi šla, če bi dobila boljše delo). Za javna dela pa mora zavod odobrit - pa ne smejo, če imaš višjo izobrazbo kot je v razpisu. Sem preprašala svetovalko po dolgem in počez, verjemi, vedno izkoristim svoj čas tam;).

Iz prve roke vem, da ti lahko iščejo službo, ki je eno oz. s tvojim soglasjem dve stopnji nižja od tvoje najvišje dosežene.

Vsekakor. Ne smejo pa me dat na javna dela za 4. stopnjo, ker je razpis namenjen tistim in se lahko oni pritožijo, to je pogoj v razpisu. Gre za to, da se država odloči pomagat tistim, ki se jim zdijo najbolj pomoči potrebni, kar je prav in seveda če je malo denarja, ga rajši dajo za nižja mesta, ker računajo, da si bom jaz vsaj kaj honorarnega že našla (kar imajo v bistvu prav:D). Če pa mi ne verjameš, ti dam kontakt moje svetovalke, pa ti bo razložila;). Ne vem, zakaj bi mi lagala, nima nič od tega, je fajn punca in ji verjamem. Imam vedno občutek, da se trudi pomagat, pogledala mi je prošnjo in živlejepis, če bi lahko kaj izboljšala, pošlje mi, kar se zmeniva itd...

Ne baše te višina izobrazbe, temveč smer.

Oboje je problem. V šolstvu smer, v farmaciji pa višina - ker recimo v farmaciji za strokovnega sodelavca ne vzamejo doktorantov, ker vejo, da ti radi raziskujejo in bojo prej ali slej ušli v raziskave. Vzamejo pa diplomante iz iste smeri kot jo imam sama. Tega ne govorim na pamet, to so mi povedale kadrovske farmacevtskih podjetij. Bi šla na še en faks, če bi vedela, da bo tako dolgo trajalo:D.

Si že kdaj razmišljala, da bi naredila kakšne andragoške izpite ali kaj podobnega?

Seveda sem, žal so to možnost pri našem študiju pred leti ukinili, včasih je bilo zelo enostavno - naredil si še par izpitov, pa si imel še pedagoško zraven (mi je žal, da jih nisem, ampak j* ga, mogoče bo pa tako še boljše;). Tako da bi morala it posebej študirat še to (pedagoški faks). Sem tudi spraševala na zavodu, ali bi lahko šla delat strokovni izpit itd... Žal so mi odgovorili, da imajo brezposelnih učitejlev že preveč, zato tega ne ponujajo. Imam gradivo in sem ga pregledala in mislim, da mi ne bi bil noben problem naredit izpita. Žal ga ne moreš delat, če nimaš 1 leta delovnih izkušenj v šoli. Te pa lahko dobiš samo, če imaš strokovni izpit. To sem se pogovarjala tudi že z 2 ravnateljema in par učiteljicami in je malo začaran krog, tako sami pravijo - presekajo ga lahko študentke pedagoške fakultete, ker imajo to leto izkušenj priznano v okviru vaj na faksu.
Na svojo pest it v kako privat izobraževanje (ala waldorf, ms ipd) je pa malo drago, če nimaš zadaj zaledja, da te bo potem nekdo vzel, zdaj pač malo gledam računico. Sicer se mi je učit fajn in kjerkoli bi to hoteli od mene, si upam trdit, da to res ne bi bil problem:).Se pa pojavi problem, ko moraš plačat par jurjev za to, pa ne veš, ali jih boš kdaj dobil nazaj oz. ali boš s tem dobil službo. Če ne bi imela otrok, bi se prej odločila za kaj takega, tako se mi zdi pa malo preveč riski vršt toliko denarja nekam brez kakršnekoli garancije...

Vem, da bi lahko šla ven, za to sem imela prilke/ponudbe, ker tam pa tak kader rabijo, verjetno bi tudi zdaj lahko kaj našla, vendar imam rada ta košček sveta, všeč mi je narava, prijatelji, Ljubljana,... Če ne bi imela otrok, bi takoj šla, ker bi mi bilo čisto zanimivo spoznat druge kraje, pa komot bi živela v kakem Londonu ali Parizu v eni najeti sobici nad kako štacuno:). Tako je pa zadeva malo bolj komplicirana - če gremo, pa tam on ne bi imel službe in sva spet na istem, pa otroke iztrgaš iz cele socialne mreže, ne vidijo ne prijateljev, ne babic in dedkov, ne nič... večino časa... Verjamem, da se navadijo, vendar se mi trenutno še ne zdi vredno.

Kaj bo pa v drugem povabilu pa ne vem. Baje za tudi ostale stopnje...

Meni je rekla, da šele konec leta lahko pričakujemo za višje stopnje, če bi slučajno ostal denar, da pa bi bila izredno presenečena, če bi ostal denar... Tako da - bom spremljala, seveda, računam pa glih ne na to. Saj imam še kako železo v ognju;).

Še lansko leto, ne 20 let nazaj, sta na v naši firmi , na enakem delovnem mestu delali osebi s 5 st. in 7. st.

Ja, vem, samo takrat pa nisem bila dovolj dolgo na zavodu:D. Imajo neke svoje statistike, koga lahko dajo kam - recimo naravoslovci smo kao lažje zaposljivi, zato te ne morejo takoj fliknit na javna dela, družboslovce pa lahko dajo malo prej, ampak navadno za krajši čas itd... En kup internih pravil, ne vem vseh, samo kar mi pač slučajno povejo. Pa tudi po drugih kriterijih ne padem v nobeno problematično skupino, tako da me težko da. Sama to gledam pozitivno: če sem po vseh teh ostalih kriterijih lažje zaposljiva, je to zame prednost:). Nekaj bo že.
Bolj me baše to, da za tole iskanje službe (pa za zdravnike:D) zapravim ogromno časa, ki bi ga lahko porabila bolj produktivno, če bi se lotila svojega ustvarjanja, tako pa delam to nekaj na pol in potem ne gre dovolj hitro.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: 25 let
21.1.2016 23:47:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lili, res pa je, da je lažje najt in menjat službo, če imaš nižjo izobrazbo: recimo javnih del za višje izobražene ni, pa če 100x rečeš, da bi šel delat to, kar ponujajo - ne smejo te dat. Sem bila ravno ta teden na razgovoru in masirala svojo, če mi lahko kaj takega zrihta. Mi je rekla, da se večkrat spomni, da se je spomnila, ko so na Levcu rabili nekoga za vodit ustvarjalne delavnice, je vedela, da bi to takoj šla delat, vendar me ni smela dat - ker je pač za tisto stopnjo razpisano in se morajo držat. Isto je z raznimi subvencijami - pravi, da bodo letos vse za do 4. stopnje, tako da ni ravno za računat, da bi lahko kak delodajalec na ta način dobro skozi prišel. Pa tudi samih del za nižjo stopnjo je več. In večina kadrovskih ve, da je fajn vzet nekoga, ki bo tam ostal ali je nekaj podobnega že delal, ker pač niso neumne;). To pač nismo mi, ki smo delali kaj drugega... Zato ti nič kaj dosti ne pomaga to, da bi delal še kaj drugega, ker ostale lahko izobrazba moti - to se ni kaj dosti spremenilo. Ni to mišljeno kot kako jamranje, samo razlaga, zakaj je veliko lažje dobit delo v enem lokalu, pa ti ni všeč, pa greš in si najdeš delo kot hostesa in ti ni všeč in si najdeš nekaj tretjega... Delala marsikaj med študijem in je res izi najt, sploh ker je bilo prek šs.


funny, tle je pa ravno obratno. smo se ravno danes pogovarjal da tukaj, da če nimaš vsaj ene diplome, ni šans za job. tud če maš veze in če znaš jezik - pozabi sine.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?