|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 46 [47] 48   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 15:18:05   
dansas
Ribica, tale vaša "suhljata" Erin je najtežja punca na seznamu :)

Suzika, kako si pa kaj s kilami? si se že kaj tehtala? Mislim, glede na to, da si šla samo +3 kg gor. Potem si zdaj ziher že v minusu user posted image . Jaz ima postavo boljšo kot prej: trebuha nimam več, joške pa 3x večje user posted image . Ko se pogledam v ogledalo, mi ni jasno kako so mi vzhajaleuser posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1151
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 16:26:49   
Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica **

Pia, ojej. A kaj veš, koliko imaš hemoglobina? Jaz sem ga imela nekaj tednov nazaj 104, v P so mi izmerili 117 in 106, sem jih dvakrat vprašala, če so ziher? No saj, drugi dan po CR je že padel na 92, jaz sem pa skoraj skup padla pod tušem, tako da sem se potem prav s strahom tuširala. Sem dobila tadryfer.


Ribica

En dan po porodu sem imela 122in takrat so mi rekli, da mi je padel od poroda. Cez 3dni, ko sva sli pa domov sem ga pa imela 93.
Jaz sem se danes na Tardyferon. 2 tabletki na dan imam. Pa mislim, da sem do konca meseca dobra z jemanjem. Mi smo v porodni 2x probali, da bi vstala in se sla stusirat. 2 sestri sta mi pomagali pa me je vsakic zmanjkalo. (Prav ves kdaj pride moment, da te bo zmanjkalo). Tako, da sem potem 8ur lezala se v porodni in smo potem ponovno poskusile in je uspelo. Mrzla voda je delala cudezeuser posted image

Joj Ribica pa kje si skrivala ti tako veliko punco?
Moja je z najman g pa se mi je zdel velik zalogaj.
Kako to da so ti dali klanfce? So vsaj take, da jih ni potrebno ven jemati?

Jaz, ko pomislim da moram naslednji mesec na pregled k ginekologinji mi slabo ratauser posted image

Dansas kako si super uredila seznamuser posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1152
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 16:37:20   
Suziiika
Dansas glede kg se mi kr smeji user posted image jih mam manj kot preden sem zanosila :) pa tud trebuha nimam takega, zgleda mi je ta dieta res nekaj mascobnih oblog pobralauser posted image nisem nic huda user posted image se prav fajn pocutim, ceprav glede na to, kak sem zdej skos lacna, vprasanje kak dolgo bo tako.
Za olajsavo, ko si prej rekla, kaj si to tocno naredla? Enako kot pri dohodnini? Pa si ti uveljavlala, ker si ti tudi v dohodnini dala prej not otroke? Za otroske je pa meni rekla, da ni dovolj samo sprememba, sem mogla na novo dat not.

Aja glede majck za dojenje. Kje se da dobit? Za h&m vem, samo so menda cisto bombazne. Js bi kako tako, da se malo stisne zraven. Ali te iz h&m tudi? Nisem mela v planu da jo bom rabla, samo, ko bomo sli kam, da ne rabim cele majce gor vzdigovat, pa se hladno mi je.

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 12.10.2016 16:43:34 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1153
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 18:14:24   
Ribica **
Moja bajsika je bila rojena na točno 39t. Najhuje mi pa je. Da sem jaz računala pdp na 20.10., ker imam daljše cikluse. Če bi res do takrat not ostala, mi ni jasno, kaka bi ven prišla.
Ne vem, kje sem imela tako ogromnega otroka, ker se meni trebuh ni zdel nekaj ful velik, največji izmerjen obseg je bil 95 cm, rodit sem šla pa z 58,5 kg. Zdaj mi jih je ostalo še +5, ampak trebuha skoraj ni, joške so pa itak juhuhu. 😀
Ne, sponke pobere ven patronažna, se že veselim. :( pa še injekcije proti strjevanju krvi si moram dajat v trebuh, no, mož mi jiv. Pa je on to danes naredil tako, da sploh čutila nisem, v P mi be bilo pa kar slabo ko je prišla vizita. Ena sestra niti gube ni naredila, samo zarila v trebuh tisto iglo. :(

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1154
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 18:28:05   
mava1975
Ojla Ribica, še enkrat čestitke za princesko...a si že doma? Kako je starejša princeska sprejela dojenčico...

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1155
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 21:05:03   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: mava1975

Ojla Ribica, še enkrat čestitke za princesko...a si že doma? Kako je starejša princeska sprejela dojenčico...


Ja, včeraj sva prišli, v LJ greš na srečo 4. dan po CR lahko domov. Kaj pa vem, v redu in ne, danes je skoraj na njo skočila na postelji. Hoče mojo pozornost in bližino, ki pa je ne more vedno dobit, še sploh ker lahko leži zdaj samo na mojih nogah, ker ji na trebuhu in višje ne pustim, ker me boli. Danes mi je roko skoz metala nase med hranjenjem. Mož jo krega, jaz se pa jokam zraven, ker mi je hudo user posted image sva se res veliko crkljali zdaj med porodniško in skoz je bila z mano, tako da je malo krize, ampak jasno je otrok na prvem mestu. Bomo videli.

(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 1156
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 21:47:34   
Alalia

..

< Sporočilo je popravil Alalia -- 12.10.2016 21:49:04 >

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1157
   RE: Oktoberke 2016
12.10.2016 21:50:38   
Alalia

IZVIRNO SPOROČILO: dansas

Ker so mi tabele pri srcu user posted image sem tole naredila, da bomo lažje naše škrate spremljale kako napredujejo...
Podatke sem iskala za nazaj in čisto možno, da sem se kje zatipkala. Kar popravite, če sem se...


user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g

29.9.
Pia* : PIA()
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN ()
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm




Alalia:Evan 38 6/7
ob rojstvu 3810,52 cm,36 cm

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1158
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 9:44:11   
dansas



user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g

29.9.
Pia* : PIA()
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm

4.10.
Alalia
: EVAN (38+6)
od rojstvu : 3810 g, 52 cm, 36 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm



(odgovor članu Alalia)
Neposredna povezava do sporočila: 1159
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 10:07:15   
dansas
Naša noč spet user posted image . Ne vem, če sem več kot 1 uro v kosu spala... Sem dudo aktivirala, pa najprej ni glih vedel kaj naj z njo - se je kar malo davil z njo

Mi je patronažna pustila vago, tako da sem ga stehtala včeraj in danes spet (se je malo pred tem pokakal in polulal) in je v enem dnevu dobil 100 g! Sej ni čudno, če se celo noč samo dojiva. Se počutim kot krava mlekarca user posted image

Suzika, sem ti včeraj pozabila odpisat... V službi sem dopisala v obrazec za olajšavo (se pravi katere otroke naj ti upoštevajo v olajšavi že sproti, pri plači) še Svita. Ampakto mi bodo upoštevali šele ko pridem nazaj v službo, če bi hotela, da mi upoštevajo olajšavo pri porodniški je treba pa javit na CSD. Samo se mi ne da še enkrat po CSDju skakat - bom potem raje ugovor napisala, pa tam še Svita uveljavljala.

Majico za dojenje imam jaz eno iz H&M, pa je ne morem uporabljat pri dojenju, ker se ne razpre lepo. Sem si pa jaz za dojenje omislila staro spodnjo majico, ki sem ji izrezala kroge tam kjer so joške, čez pa oblečem navadno majico. In ko grem dojit, dvignem zgornjo majico, spodaj pa imam še vedno majico, ki me greje in ima luknje za dojenje. Tukaj sem dobila navdih.

Ribica, kako pa kaj tvoje roke? So še kaj mravljinčaste? Jaz sem imela nosečniške varice in so izginile skoraj takoj po porodu (sem preverila še ko sem bila v P:). Malo me je skrbelo za tiste varice po stegnu in riti da ne bodo izginile, pa jih na srečo ni več...



(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1160
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 12:45:44   
eve25
Punce, mogoče katera ve na katerem naslovu (stalnem/začasnem) se mora nosečka nahajati v času bolniške?? user posted image

Hvala.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1161
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 12:50:33   
Suziiika
Vseeno, samo moras meti v kartonu to napisano, da te bodo tam iskali / ce te bojo. Mene niso.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu eve25)
Neposredna povezava do sporočila: 1162
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 12:59:35   
eve25
Hvala.
Kaj pa pri bolniški do 30 dni? user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1163
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 13:40:18   
Suziiika
To pa potem delodajalcu javi, ker takrat ti on poslje kontrolo, ce bi zelel.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu eve25)
Neposredna povezava do sporočila: 1164
   RE: Oktoberke 2016
13.10.2016 19:06:17   
Ribica **
A se bomo me prestavile na Starši čvekamo?
Dansas, roke so boljše, ne bolijo več, samo mrsvljinči mi še dlani oz. prste. Pa nimam občutka na blazincah za toplo-hladno. V P je bilo še malo zoprno občadno, ker nisem imelabobčutka v rokah.

Mi smo imeli danes patronažno tu, zjutraj bi spet skoraj prespala uro za klicat. Tamala je super, jaz moram pa ful pazit nase. Sem se prej tehtala in imam samo še 3,5 kg plusa, pa jih je bilo še v torek 5kg. Torej je šlo dol že 8 kg s porodom in zdaj po njem. Moram pa ful pazit, da bom dovolj jedla in počivača, da ne bom šla v minus, tamala je kar zahtevna kar se hrane tiče.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1165
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 9:48:00   
dansas
Naša noč je bila boljše v primerjavi z zadnjima dvema. Je pa tečno ga ponoči previjat, ker se čist razčuje inga je potem problem nazaj uspavat. Bog ne daj, da se še čez in čez polula in ga moram še preoblečt.

Jaz sem iz P prišla -6kg in potem čez dva dni še -4kg, zdaj pa stalno džim to težo...

jokec....

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1166
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 10:03:11   
Pia*
Danes je bila pa nasa noc zelo razburljiva. Rezultat: otrok spocit, mama ne ve kje se jo glava drži!
Sem prav kapljice za krce narocila. So mi prijateljice svetovale naj probam z zelisci. Sedaj bomo probali iz trziskih lekarn, ce nam te ne bodo pomagale bomo sli pa cez mejo.
Jaz jo komaj gledam ko se tako zvija in rata vsa rdeca v obraz. Pomagat pa ubogemu otroku ne mores nic.

Upam, da ste se naspale.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1167
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 10:13:48   
Suziiika
Nasa pa spi pa je uredu, edino nek izpuscaj ma po telesu, pa me je strah, da bi blo kej z mlekom. 2 dni nazaj sem jo prvic namazala z oljem(od niveje) po celem telesu in sem sklepala da je to blo, ker po obrazu, kjer je nisem, ni imela nic. Sem jo potem z toplo vodo umila oz prebrisala, pa je blo ok. Je tud patronazna rekla, da lahko da je blo to to, tako da jo zdej mazem z riboderminom..Danes pa ma spet, smo pa vmes presaltali na pamperske, ki mi jih je dala sestricna, so njej ostale od njene hcere.. Tako, da sedaj sumim pamperske (prej smo meli dm-ove), samo ne vem ce bi to povzrocilo izpuscaj tudi izven plenicnega predela? Po obrazu pa spet nic. Sm kr mal zivcna, ker ne vem. Al pa ce jo moti kej kar sem jedla.. Kaksni orehi al pa kej taksnega? Nimam pojma, ker joka ne, normalno spi pa je. user posted image zdej je sel moj po dm-ove plenice, pa ji bom to najprej menjala. Pa upam, da je neki v tem smislu, ker bi me po moje strlo ce bi ji mogla umetno hrano zdej dajat.
Smo bli pa vceraj prvic zunaj, pa sm misla kak bom js neki zuni skakala po enem tednu, pa sem precej precenla sama sebe. Smo sli samo do nasih po vozicek, pa tam okrog hise za 15 min. Pa sem bla cis fertik. Glava me je bolela,samo postlo sem vidla pred ocmi in komaj cakala da pridemo domov.

Pia nasa ma tudi momente, ko cisto zakuha v obraz pa se zvija, samo pol pa ful prdne pa se pokaka, pa je takoj bolse. Mam tud kaplce parajt, ce bi bla fejst sila,ndrugace jo pa zaenkrat sam tak po ritki tapkam vmes, pa ji zaenkrat pomaga.

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 14.10.2016 10:15:32 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1168
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 10:46:58   
Pia*
Suziika moja je tudi dobila izpuscaj. Pa sem klicala patronazno (smo druzinski prijetelji, zato sem zbrala pogum, ker neke tuje ne bi upala gnjavit). Pa je prisla pogledat malo in je rekla, da se jim sedaj koza se cisti in da je to normalno. Prav tako sem jo jaz namazala z niveo in mi je rekla, da po njenih izkusnjah imajo otroci prav z niveo najvec alergij.
Jaz mislim, da ni nic hudega.
Mi smo na pamperskah, ker sva 2velika paketa dobila. Pa za enkrat ji odgovarja.
Moja tudi, ko prdne in se pokaka je ko nova. Sam, do tja priti je problemuser posted image

Upam, da bomo kmalu dali skoz to obdobje.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1169
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 11:16:30   
Ribica **
Zakaj pa mažete tamale? Jaz ji mažem samo ritko pri previjanju, s kremo, s katero smo štartali v P, nobenih drugih krem, olj in podobnega, niti ne vidim potrebe. Kožo ima lepo.

Mi še ok spimo, samo je šele en teden stara. user posted image Ponoči spi po 4 ure in več naenkrat, na srečo se jaz zbudim, če se ona ne, da jo nafutram, danes sem jo v spanju dojila, tako da sem na drugi strani kar sčrpala in ji po flaši dala, ker če ne bi jo tri ure zbujala. Sicer sva pa zmenjena tako, da prvič ponoč vstanem jaz, proti jutru pa mož, pa jo nahrani. Si čez dan načrpam mleka za en obrok, da ji on da in lahko jaz spim. Tako da smo danes spali do 10h user posted image

Sem se pa jaz ob 5:20 mogla it prav stuširat, ker sem se zbudila premočena kompletno - pižama, kovter, vse. Potem sem pa še zajtrk jedla, sčrpala preostanek za flašo in ravno ko sem se ulegla v posteljo, je tamala začela mijavkat, ampak nisem bila jaz na vrsti user posted image user posted image

Ji pa danes začneva dajat D3, me je kar groza. Imam pa jaz zadnjo injekcijo danes za dat v trebuh, tega se pa prav veselim. Ven bomo šli pa v nedeljo, ko je napovedano lepo vreme. No, jaz bom šla samo toliko z njimi dol, da vidim voziček zunaj in da naredimo fotko "prvi sprehod", ker še ne smem okrog hodit.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1170
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 11:16:45   
Suziiika
Pia a res? Sej to sem ze tud mela v mislih, ker koza se ji pa res ful lusci po celem telesu, pa je zgleda bolj obcutljiva ta sveza koza al kaj. Upam, da je res to to. Sem mal bol pomirjena zdej :)
Z niveo bomo pa zgledal pocakal. To sem dobla cel komplet od niveje v nahrbtniku, zraven aparata za merjenje sladkorja, drugace ne bi niti kupla.
Ribica js sem jo mazala samo z oljem (ki je cisto po naklucju od niveje, ker sem to dobila, pri starejsi sem mela navadno olje iz lekarne -mandljevo ali olivno al nekaj podobnega), ker ma po celem telesu suho kozo in mi je patronazna rekla, da jo naj z oljem, da se ji lepo koza masti, ker ji prav v zaplatah se lusci po pregibih, zdej se po trebuscku.

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 14.10.2016 11:22:06 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1171
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 12:09:14   
Pia*
Tudi jaz mojo zato ker se ji koza dobesedno lusci sicer ne vsak dan ampak pocasi se boljsa, rokice mi je rekla naj ne mazem, ker jih daje v usta. Pa so rokice tudi ze veliko bolje. Pri nas so nogice problem. Trebuscek ima super. Jaz tudi nisem nic kupila edino za rito mazat. Ostalo smo vse dobile v P v enem paketu in pa se prej ko sem hodila na materinsko solo so nam dali nek paket in so bile take stvari notri.

Ribicaa jaz sem imela enak problem. Dobesedno za ozeti sem bila. Sedaj se malo normalizira ampak se vedno se zbudim prepotena. Sploh ne vem kako, zakaj?? Celo zivljenje sem bila bolj zmrznene sorte sedaj me pa obliva.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1172
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 12:29:42   
dansas
Ribica,se strinjam,da je čas,da se preselimo na starševski čvek.... Boš ti odprla novo temo?
Super za tako organizacijo spanja in da tudi mala tako lepo spi. Že ve,da potrebuješ počitek.

Črpanje -mam polno mleka,ampak načrpat si ga nikoli nisem mogla več kot 30ml 😕.

Naš ima tudi plenični izpuščaj-po ritki in po stegnih. Upam,da kmalu izgine...

Suzika,po moje niso plenice krive za izpuščaj po telesu... opazuj,mogoče mu pa res ne paše kaj,kar si pojedla ali pa to nivea mleko. Drugače se pa enim res koža čisti in so lahko celi mazoljasti...

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1173
   RE: Oktoberke 2016
14.10.2016 22:32:40   
Ribica **
http://www.ringaraja.net/forum/m_6217793/mpage_1/key_/tm.htm#6217793

Evo, nova tema.

Meni tudi ne uspe zdaj kaj dosti sčrpat, ker jo skoz dojim, zdajle po dojenju mi je uspelo 20, pa če bom ponoči se zbudila prej kot mala, bom sčrpala še preostanek, če ne bo pa dodatek dobila pri jutranjem hranjenju. Ravnokar kolca v ležalniku po dojenju in previjanju.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1174
   RE: Oktoberke 2016
17.11.2016 14:52:59   
k.m.
Živijo punce. Dolgo me ni blo z vami, je pa vse ok. Vidim da smo vse pregurale in dobile naše sonče poleg sebe. Tudi jaz. Nič se nisem javla, sm bla pred porodom čisto na tleh, sicer nič takega, ampak zame je bil orng šok, pa veliko prejokanih dni. Mojga muceka je povozil avto, je bil pa velik del mene, in me je orng prizadel, še sploh za to, ker sm komi čakala da spozna najino princesko, ker je stalno glavo tiščal na trebušček, in mi je to blo neki najlepšega. Bil je pa najdenček, pa sm ga zato mela še toliko bol rada. ampak dobro, smo se pobrali, če glih je včasih še vedno težko.No pr meni se je vse skupaj zavleklo, mala ni hotla pridit ven. 1t po roku so me pol sprejeli v porodnišnico, da mi porod sprožijo. 2 dni smo se trudli, pa ni blo neki učinka. pol mi je pa 19.10 ponoči ob 1h odtekla voda. Je rekla da naj se naspim, da zjutraj se bo začelo. pop na 8min celo noč, spat tak nism mogla, zjutraj ob 6h so me dali v porodno, popadki so se pa končali. nič od nič kot bi jih odrezal. so mi dali svečke, ob 8h pa priklopli na umetne. Po pol ure bolel ko hudič, so mi dali neki proti bolečinam, sm bla zadeta ko mina, nakar je mali začel padati srčni utrip. Z vsakim popadkom je bli slabše. Prletijo zdravniki, bo treba urgentni CR. Po 2dneh sm bla odprta komi za 2 prsta. Ko je moj prišo v porodno, so se mi sam solze vlile, takrat sm komi registrirala da lahka zgubim otročeka. Je rek primarij da me še spodaj preverijo, tam pa šok, odprta 7cm, je rek da bo slo prehit, da ne morjo cr nardit. So uspeli še sam ph otroka preverit, ko sm bla že na 10 cm. Je rk primarij da se rekordno hitro odpiram. So me dali na bok in smo začeli z potiskanjem. Vem da nism nič kaj čutla, sam tam pri ramenih malo, pa tisto olajšanje ko je dobesedno poletela ven. In ob 10:43 je na svet prijokala najina princeska Iza. So se babice smejale, da naslednjič ko pridem morem prit takoj ko se popadki začnejo, da nem po poti rodila. Še zdaj ne morem verjet da je vse skupaj trajalo sam slabe 3h.Dobla sm 2 šiva, sm bla kr vesela da jih ni blo več.... Težka je bla 3100 in velika 50. Je pravi jedec, smo bli v 8dneh že čez porodno težo, in imamo sedaj že 3800g. Se pa polno dojiva. Prve dni je blo tud pr nas pestro, Že v porodnišnici sma doble kolike, je blo naporno, na oddelku ti pa sestre žal nič ne povejo niti pomagajo. Tak da v porodni so super, nimam kaj za rečt, ampak na oddelku pa z sestrami nisem bla zadovoljna. Zdaj doma jepa super, smo sicer rabli da smo našli prave kapljice, ampak zdaj smo že en teden brez jokanja, jo še sicer kaj črviži, ampak je tiho se ne joče. V soboto pa bo že 1 mini svečka user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  44 45 46 [47] 48   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 46 [47] 48   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?